Binnenland. Provinciaal Nieuws. Kerknieuws. Ingezonden Stukken. grogatie. Deze moet ontbonden worden En de arme priester is zeer verwonderd als hij verneemt, dat hij de wet op de ver eenigingen heeft overtreden en dat een Ie- quidateur over zijne schamele goederen zal worden benoemd Bij Barnum en Bailey. De twee aaneen gegroeide zusters, die tot de wondermen schen bij Barnum Bailey behooren. zul len gescheiden worden. De beide kinderen leden steeds op eenzelfden tijd aan dezelf de ziekte. Een harer is nu aangetast door een gevaarlijke kwaal en het eenige mid del om de andere te vrijwaren is eene operatie van het aaneengegroeide deel. De ze zal eerstdaags te Parijs worden ver richt. ENGELAND. De aankoop van paarden voor het En- gelsche leger in Zuid-Afrika heeft aanlei ding gegeven tot een groot schandaal, dat de rotheid aantoont van vele Engelsche toestanden. De regeering had den koopers per paard 35 pond sterling toegestaan, maar dezen droegen hun recht over op anderen die het voor 33 pond deden. De twee pond staken de door de regeering belaste per sonen in hun zak. De tweede klas-koopers droegen hun recht alweêr voor minder o- ver aan derde klasse enz. enz., totdat de prijs per paard eindelijk was gekomen van 1516 pond. Voor deze som kocht een vreemdeling paarden aan van allerlei kwa liteit. Meer dan de helft der op de be- grooting uitgetrokken bedragen kwam te recht in de zakken der bedriegers. Het totaal bedrag schat men op 100 milli- oen Een ernstig onderzoek wordt inge steld. BELG1E. Suikerconferentie. Uit Brussel wordt aan de Standard gemeld, dat de suikerconfe rentie het Belgisch gouvernement heeft uit- genoodigd haar een nieuw ontwerp voor te leggen, waarin de volledige afschaffing van alle premies zou begrepen zijn en de stichting eenor vaste internationale com missie, onder voorzitterschap van België's eersten minister, belast met het nazien der boeten, opgeloopen door de regeeringen, die de tractaten zouden schenden. Koning Leopold van België, die thans in het Zuiden van Frankrijk vertoeft, gaat daar te Villefranche een prachtige villa bouwen, die 1millioen francs zal kos ten. Hij rijdt tegenwoordig zelden auto mobiel, maar des te meer op een driewic- lige fiets, op raad zijner geneesheeren, even als lord Salisbury. Uit Ilunsingo schrijf men De bietenbouwers hielden gisteren ee ne vergadering te Groningen om do con tractanten te bespreken. De veranderingen in de contracten, dit jaar aangebracht, zijn gering. Levering na 15 November wordt verhoogd met 5 cent iederen dag per 1000 kilo. De tarra wordt bepaald aan de fa- briek en zoodra de bieten aan boord zijn komen ze voor rekening der fabriek. Er zullen minder bieten verbouwd wor den dan in het vorige jaar, wegens de prijzen van granen en stroo en omdat de suiker laag in prijs is. Men schrijft ons De gevreesde keelziekten Diphteritlius en Croup, welke, vooral in de gemeente Hontenisse nog al eenige slachtoffers ge- ëischt hebben, worden in de laatste jaren bestreden door inspuiting met een serum, hetwelk daarom den naam draagt van anti- diphteritesorum. Sommigen hebben de gunstige werking van dit serum wel eens in twijfel getrok ken, waarom wij het niet ondienstig ge oordeeld hebben de lezers van dit blad eens bekend te maken met de resultaten, sinds de invoering, verkregen. Professor Dr. Spronck heeft in het jaar 1900 afgeleverd 9230 ftesschen, waarvan 4723 aan apothekers, 1203 aan geneeskun digen en 3304 aan ziekenhuizen. Koste loos werden afgeleverd 2535 fiesschen. Ziehier de resultaten Diphterio en croup in Nederland: a. Voor de invoering van serumtherapie. Sterfte aan Sterfte aan Sterfte per diphterie croup 100,000 inwoners 1890 671 822 33 1891 684 865 34 1892 665 757 31 1893 934 807 37 1894 903 680 33 b. Gedurende en na de invoeringen van serumtherapie. 21 20 17 14 13 Deze cijfers behoeven geen nadere toe lichting en spreken voor zich zelve. 1895 603 f!17 396 1897 1898 1899 543 474 439 310 247 255 ZUIDDORPE. liet scheelde Zondag wei nig of er had hier een groot ongeluk plaats. De vrouw van den brievengaarder A. van Voeren wilde in den vroegen morgen de kachel aanmaken en nam daartoe eenig stroo en hout en deed dit ontvlammen Of dit naar haren zin niet spoedig genoeg ging of hoe dan ook zij nam een schop kolen, goot daarop wat petroleum en deed die in de reeds brandende kachel; onmid dellijk sloeg de vlam uit en voor aleer zij er aan dacht stonden de mouwen van haar kleed in vlam. Gelukkig was haar man in de nabijheid die zijne tegenwoordigheid van geest behield en terstond de vlam doofde. Hoe dikwijls nog zal men zulke onverstandige menschen aan treffan met de vele betreurenswaardige voorbeelden voor oogen. KOEWACHT. Kinderen zijn toch ech te waaghalzen en zien zelden gevaar. Dit bleek verleden Dinsdag weer op de wijk St. Andries onder deze gemeente. Eenige kinderen, van de school naar huis gaande, zagen, dat er ijs op de kreek lag. Aan stonds moest beproefd worden, of het nog sterk genoeg was; doeh het brooze ijs kon zelfs die kinderen niet dragen en drie der kleinen verdwenen eensklaps in de diepte. Een van hen wist gelukkig den oever te bereiken; doch twee broertjes verkeer den weldra in levensgevaar. Op het ge roep der kleinen kwamen eenige mannen in allerijl met touwen en stokken aansnel len. Het tweede ktnd was nu weldra op het droge; doch het derde had de kracht niet meer de touw te grijpen. Gelukkig had men een lange ladder bij de hand en waren een paar kloeke mannen gereed hun leven te wagen. Met vereende po gingen mocht het gelukken ook den der den drenkeling te redden. Een woord van lof voor die mannen, die hun gezondheid en hun leven op het spel zetten, om die kinderen aan hunne ouders terug te geven. Jn den nacht van Woenedag op Don derdag hebhen dieven een bezoek gebracht bij den herbergier Alouïs van Rumste al hier Na het hok opengebroken te hebben zijn een 10 tal kippen, één haan en 2 ko nijnen ontvreemd. Toen de eigenaar morgens ontwaakte, bezat hij maar drie kippen meer, die door de dieven niet wa ren opgemerkt. Den 17 October van het vorige jaar werden hier op verzoek der Belgische ju stitie een viertal veesmokkelaars aange houden. Later werd door de Nederland- sche politie er nog één gearresteerd, ter wijl een zesde in zijne woning werd ge vangen genomen. Deze lui werden beschul digd zich te Seveneecken bij Lokeren he vig tegen de douanen en de politie te heb ben verzet en de gemeenteveldwachter te hebben geslagen. De vijf alhier gearres teerde Belgen werden naar Middelburg overgebracht en daarna aan de Belgische politie uitgeleverd. Deze week heeft te Dendermonde de o- penbare behandeling hunner zaak plaats gehad. Na krachtige pleidooien hunner advocaten, zijn de zes beschuldigden, na eene preventieve hechtenis van 112 dagen in vrijheid gesteld. LAMSWAARDE. Donderdag - avond hield het Bestuur der afdeeling „Zuide- lijk-Hontenisse" van de centrale R. K. Kiesvereeniging te Hulst, met de Commis sie van Bijstand eene hnishoudelijke ver gadering in het lokaal van den heer Van Bekkum alhier. Na het openingswoord van den voorzitter bracht de secretaris verslag uit over het afgeloopen jaar, het drukke verkiezingsjaar, waarin onze partij; over de geheele linie had moge zegevieren. Door de bemoeiingen van het Bestuur, gevoegd bij de ijverige pogingen der com missieleden, waren het vorige jaar 28 nieuwe kiezers op de lijst gebracht en was het aantal kutholieke kiezers in ons stemdistrikt tot 300 gestegen. Het aantal leden der Afdeeling was echter met 19 verminderd en bedroeg thans nog 74, die in 1901 gezamelijk f 31,25 contributie bij eengebracht hadden. Hoewel dit jaar gee- ne uitgaven voor de verkiezingen te.wach- ten waren, was de toestand der algemee- ne kas door de talrijke uitgaven van ver leden jaar verre van gunstig. En om die reden was het dringend noo- dig, dat het aantal leden onzer Afdeeling en daarmede het bedrag der contributie flink omhoog ging. De noodige stappen zouden daartoe gedaan worden. Verder werd in den breede nagegaan, onder voorlichting van de aanwezige com missarissen der verschillende wijken, wel ke personen, die nog geene kiezers waren, dit jaar voor plaatsing op de kiezerslijst zouden kunnen in aanmerking komen. St. JAN STEEN, 6 Febr. In de heden gehouden gemeenteraadszitting werd met algemeene stemmen benoemd tot secretaris en ontvanger, de heer II. P. J. Rottier. Wij meenen de Gemeente geluk te mo gen wenschen met deze keuze. De be noemde toch heeft in zijne voorbereiden de werkzaamheden ter secretarie steeds getoond een humaan en behulpzaam man te zijn. Waar Hij kon en mocht, heeft hij zijn medemensch met raad en daad ter zij de gestaan. Dat het den nieuwbenoemde welga in zijne nieuwe betrekking. TER NEUZEN. Jl. Woensdag werd al hier de- algemeene vergadering gehouden van deelgenooten in de onderlinge Verze kering-maatschappij tegen Ilagelschade in Zeeland, uitgezonderd, het voormalig IVe district. De opkomst was buitengewoon gering hetgeen niet te verwonderen is, daar ieder deelgenoot te gelijk met de oproeping ter vergadering reeds een verslag en een af schrift van de goedgekeurde rekening over 1901 had ontvangen, terwijl buiten deze twee punten van de agenda der vergade ring niets te verhandelen overbleef dan het lezen der notulen der vorige vergade ring en het verkiezen van twee Bestuurs leden wegens periodieke aftreding de bei de aftredenden de heeren Alph. Staal Tz. te Graauw en Cam. van Waes te West- dorpe werden wederom herkozen. HULST. Het welbekende hotel «Het bonte Hert" van den heer E. M. Brand, zal binnenkort gedeeltelijk verbouwd en aanmerkelijk verfraaid worden. De maréchaussée te paard Johannes Engela is overgeplaatst naar Sas van Gent. Donderdagavond gaf het fanfarenge- zelschap, Vlijt en Volharding, haar laatste winterconcert, hetwelk een waardig slot, was voor het seizoen. De zaal was goed bèzet, zoodat er zelfs plaats te kort kwamhet publiek was in vroolijke stemming en geen wonder want alle voordrachten waren aan den lolligen kant en oogstten veel bijval. Het tooneelspel alsmede het kluchtspel vlotten goed en op een geschikt uur be hoorde het concert wederom tot het ver- ledene. De bezoekers namen een aangenamen indruk mede en zullen zeer zeker aan Vlijt en Volharding een welgemeend tot weerziens toeroepen. HONTENISSE. Vóór den Perkpolder alhier, werden in het najaar binnen den afstand van 500 M. uit den dijk door eeni ge visschers van Baalhoek en Paal mosse len ontdekt. Den geheelen winter door hebben de visschers van genoemde plaats jes aldaar gekord "en zoodoende stilletjes aan hun brood verdiend; tot nu eindelijk de politie er achter gekomen is en reeds een paar proces-verbalen opgemaakt zijn. Als het nu waar is, dat dat visschen geen schade veroorzaakt, is het dan niet jam mer, dat zoo iets verboden moet worden 1 pen, wier scheepvaart daardoor natuurlijk niet bevorderd wordt. Dat de Nederlandsche Regeering dat plan moet goedkeuren, alvorens tot uitvoering kan worden overgegaan, zal niemand be twisten. Aangezien nu door die goedkeu ring geen onkel Nederlandsch belang ge schaad wordt, is het een uitgemaakte zaak, dat het fiat van Nederland komen zal. De bladen, die het verbreeden der sluis- werken als een feit hebben meegedeeld' zijn dus hoogstens een beetje voortvarend geweest. Om het »zeer voorbarigte noe men zooals een correspondent van de Tijd doet, is naar mijn bescheiden niet van deze eeuw meening, Bij de heden ten overstaan van no taris E. B. Dumoleyn te Hontenisse ge houden definitieve veiling der goederen, nagelaten door Petrus van Leemput, zijn dezelve toegewezen Koop Een, aan de wed. P. Buijsrogge voor f2830koop Twee, aan Burgemees ter Rosseel voor f 100 koop Drie aan wed. van Jolen voor /'2010; koop Vier, aan G. de Wael-Stallaert voor/-1205; koop Vijf aan Fr. Boghaut voor /°45koop Zes aan De Wael voornoemd /f565; en koop Zeven aan dezelfde voor /"ÏÓOO. KLOOSTERZANDE. Heden vierden de echtelieden P. Voet-Andriessen, alhier, hun zilveren bruiloftsfeest. Hoewel dit geen zeldzaam feest is, verdient het vermelding, omdat het geheele dorp blijken van belang stelling gaf. Van alle gebouwen wapperde de driekleur. Een commissie onder voor zitterschap van den heer P. Hiel, had zich gevormd, die zich tot taak gesteld had een prachtigen eereboog voor de woning der ju- belarissen op te richten, zeer praktische geschenken aan te koopen en door het uitvoeren van een toepasselijk zangstuk de feestvreugde te verhoogen. Die taak heeft zij uitstekend goed volbracht. Moge Voet met zijne wederhelft het voorrecht gege ven zijn eenmaal hun gouden bruiloft te vieren WALSOORDEN. Sedert 1 Januari j.l. vaart de spoorboot Walsoorden-Vlake des Zondagsnamiddags niet meer, naar gezegd wordt tot groot ongerief van de reizigers. Dit laatste daargelaten is het toch vreemd, dat men aan dergelijke wijzigingen in den dienst geen tijdige en behoorlijke publici teit geeft. Thans wordt nog altijd in de de bladen de oude dienstregeling gepubli ceerd, wellicht ook nog in dit blad, en daardoor wordt menigeen teleurgesteld. Verleden Zondag kwam er hier dan ook een hoogaards met teleurgestelde passagiers van Ilansweert aan; men kan zich voor stellen in welke stemming. Naar verluidt zal er spoedig weêr wij ziging in den Zondagsdienst gebracht wor den. Laat ons dan hopen, dat betere pu bliciteit daaraan zal worden gegeven. SAS VAN GENT. 'i'er veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd: 15 kalfkoeien, 23 melkvaarzen, 10 ossen 40 stieren, sa men 88 stuks. Aan onveranderde prijzen werd alles langzaam verkocht. In den nacht van Maandag 3 Febr. op Dinsdag 4 Febr. 1. 1. hebben één of meer brutalen den waaier van de winkel deur van den slager II. alhier stuk gegooid met eene llesch. Ook had men met steenen op de deur gegooid, waardoor deze binnen gesplinterd werd. Hel ware te wenschen dat men de daders eens te pakken kon krijgen. Wel verdenkt men een paar bengels, maar 't wettig bewijs hunner schuld is nog niet geleverd. Omtrent het verbreeden) der nieuwe slujswerken kan, uit goede bron, gemeld worden, dat de Belgische Regeering daar toe een besluit genomen heeft, niettegen staande hevig verzet van de stad Ar: 1 In mijn bericht in het vorig num. om trent de tooneeluitv. van »de Ver. Vrien den" moet gelezen worden »Een talrij ker opkomst van het publiek op de eerste rangen ware wenschelijk geweest." De inzender van 't verslag omtrent 't concert, gegeven door «de Vereenigde V riendente Sas van Gent, schijnt mij iemand toe, die in de ruime zaal van den heer A. Claeyssens niet tegenwoordig is geweest, anders zou zijn oordeel beslist gunstiger geweest zijn. Schrijver dezes is er wel aanwezig geweest en 'durft beslist zeggen (zonder hyperbool) dat de zaal zeer vol was (niet eivol Ik geef den inzender toe, dat het pro gramme niet onverdienstelijk is uitgevoerd; ja, ik durf verder gaan en beweren, dat zonder in bijzonderheden te treden velen lof toekomt voor de wijze, waarop zij hun ne rollen speelden. Wij willen ten slotte verder gaan en de hoop uitdrukken, dat »de Vereenigde Vrien den" ons bij een volgende gelegenheid een drama te aanschouwen geven; want waarlijk onder hare leden schuilen goede krachten, die daartoe wel in staat zijn. ZAAMSLAG. Het voorloopig bestuur der pasopgerichte hengstenvereeniging is al heel gauw geslaagd in het vinden van een ge- schikten hengst. Een prachtige donkerbruine hengst, drie jaar oud, is aangekocht bij den heer Ph. van Dixhoorn te Axel. Naar wij vernemen is het plan tot oprichting eener H. B. S. in dit district allerwege met ingenomenheid begroet. Ver schillende invloedrijke personen hebben steun en medewerking toegezegd. Voor een district met 19 gemeenten en een be volking van 50,000 zielen, is zulk een in richting ook werkelijk geen overtollige weelde. AARDENBURG. Door de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfok kerij in Zeeland zijn benoemd tot leden der Provinciale keuringscommissie de hee ren M. Lucieer, geëxamineerd veearts te Oostburg, M. v. d. Vliet, id. te Kruinin- gen, A. Govaert, landbouwer te Westdor- pe, Job v. d. Have, id. te Ouwerkerk H. J. Dorst, id. te St. Annaland. Tot plaatsvervangers zijn benoemd de heeren J. A. de GraafT, geëxamineerd vee arts te Scherpenisse. D. J. van Nederveen, id. te Serooskerke (W), en M. J. de Muijnck, landbouwer te Aardenburg. 23 en 7 hengsten zijn aangegeven voor de Rijkshengstenkeuringen te Hulst en te Kattendijke op 13 en 14 Febr. e. k. HOEDEKENSKERKE. Alhier is aange- gespoeld het lijk van een man, afkomstig van het stoomschip «Haverford 4 van de Red Star Line", die aldaar een tijd lang had stil gelegen, eene boot had uit gezet, bemand met eenige matrozen, doch zonder resultaat de reis in de richting van Vlissingen genomen had. Op het lijk werd govonden eene inspec- tiekaart van genoemd stoomschip, vermel dende den naam van Lejos Violangi, waar uit bleek, dat de drenkeling een gepas- porteerd Hongaarsch militair was, op reis naar Philadelphia. VLISSINGEN. Burgen Weth. van Vlis singen stellen aan den gemeenteraad voor, naar aanleiding van de bekende adressen van voor en tegenstanders van de oprich ting eener H. B. school in die gemeente niet tot de stichting eerer zoodanige school te besluiten hoewel ook B. en W. het nut en de noodzakelijkheid er van ten volle inzien wegens de onoverkomelijke finan- cieele bezwaren voor de gemeente. Zij adviseeren daarentegen om in een adres aan den min. van binnenlandsche zaken de oprichting eener rijks H. B. school met 5 jarigen cursus te bevorderen. en VERSLAG der Onderlinge Verzekerings-Maatschappij tegen Ilagelschade in Zeeland, uitgezonderd het voormalig IVe district over het jaar 190 1. o O Ingevolge aTt. 13®° van het reglement hebben wij het genoegen U verslag te doen over den toestand der Maatschappij gedu rende het elfde boekjaar. Het afgeloopen jaar was voor de Maat schappij zeer gunstig, aangezien de gele den hagelschade slechts f495,29 bedroeg tegen f5 492,01 in het daaraan vooraf gaande jaar. Het aantal leden nam nog toe met 9 en bedraagt thans 405, terwijl het aantal ver zekerde gemeten vermeerderde met 513 en daardoor klom tot ongeveer 16756. Van deze 16756 gemeten zijn er 15750 verze- c 1 door de 386 deelgenoten mededeel gerechtigd in het afzonderlijk beheerd ka pitaal (art. 22b reglement), bestaande uit f19000, 3 °/o obligatiën Amsterdam 1895 in bewaring bij de Nederlandsche Bank, benevens f576,32 gedeponeerd bij de Rijkspostspaarbank zoodat het aandeel dier deelgenooten in dat afzonderlijk be heerd kapitaal, op 31 December jl, /T,13 per gemet bedroeg. Gezamenlijk bezitten al de deelgenooten' (art. 25 rgt) bovendien f3000 3 obli gatiën Amsterdam 1895 in bewaring bij de Nederl. Bank, zoomede f510,225 ge deponeerd bij de Rijkspostspaarbank, zoo dat het aandeel in dat gemeenschappelijk .bezit f0,19 per gemet bedraagt. In de algemeene vergadering van 23 Maart 1901 werden de artikelen 6, 13,19, 21 en 23 gewijzigd zooals die thans voor komt in het laatst gedrukt reglement. Wegens wijziging van het reglement werd het gewenscht geacht een nieuw Bestuur te kiezen, waartoe werden geko zen de heeren K. J. A. G. Baron Collot d'Escury te Kloosterzande, Cam. van W aes te Westdorpe, C. van Esbroeck te Hengstdijk, J. A. Pateer Ez. te Honte nisse, E. B. Plasschaert te St. Jansteen, Ls van Waesberghe-Janssens te Hulst en Alph. Staal te Graauw. Bij de benoeming eener commissie van drie personen en hunne plaatsvervangers, die in 1902, 1903 en 1904 de rekening zullen nazien, werden benoemd tot leden de heeren Vit. Cortvriendt te Hoek, Edm. Buijsse te Westdorpe en Chs IJsebaert te St Jansteen en tot plaatsvervangers de heeren Al. Govaert te Westdorpe, Jos. van Wesemaal te Hengstdijk, thans te Hulst en J. F. de Maat te Axel, thans te Stop peldijk. In eene 9 April 1901 gehouden Bestuurs vergadering werd een Dagelijksch Bestuur (art. 6 rgt.) gekozen. Bij stemming wer den de heeren K. J. A. G. Baron Collot d'Escury tot Voorzitter, Cam. van Waes; tot Onder-Voorzitter en C. van Esbroeck tot Derde Lid benoemd, De heer Francois van Waesberghe te Hulst werd herbenoemd tot Secretaris-Pen ningmeester. De gekozenen hebben allen zich hunne verkiezing laten welgevallen. De gehouden loting tot het regelen van den- rooster van aftreding der Bestuursle den gaf tot uitslag, dat overeenkomstig de bepalingen in art. 6 van het reglement aftreden met den 1 Maart 1902, de heeren Alph. Staal te Graauw en Cam. van Waes te Westdorpe den 1"'" Maart 1904, de heeren C. van Esbroeck te Hengstdijk en Ls van Waesberghe-Janssens te Hulst; den 1Maart 1906, de heeren E. B. Plasschaert te St. Jansteen en J. A. Pateer Ez. te Hontenisse en den 1Maart 1908, de heer K. J. A. G. Baron Collot d'Escury te Klooster zande. Dat deze vereeniging begonnen zonder kapitaal tijdens haar kort bestaan reeds voor ruim twintig duizendgulden (/"20376,27) schade heeft vergoed toont, als van zelf haar groot nut aan, zoodat wij overbodig achten, haar nogmaals in de welwillende aandacht van de landbouwers aan te be velen. Het Bestuur. K. J. A. G. Collot d' Escury, Voorzitter. Francois van Waesberghe, Secretaris. Men seint ons dat de WelEerw. lieer pastoor van UI venhout is overleden. Men meldt uit Bergen op Zoom van gisteren De hoogeerw. heer deken he den morgen het II. Misoffer opdragende, werd plotseling door eene flauwte ge troffen, die hem belette den heiligen dienst te voleindigen. Spoedig bijgebracht werd hij naar de pastorie teruggebracht. Wij vernemen, dat de toestand van den hoogbejaarden herder naar omstandigheden vrij wel is. Leur, Januari 1902. Aan het Landbouw-Comité, de Maatschap pijen van Landbouw in Nederland en hare Afdeelingen, de Vereeniging Schut- tevaer, den Bond van Bietenverbou wers, de betrokken Kamers van Koop handel, de algemeene Werkliedenver- eenigingen en verdere belanghebbenden Mijne Heeren. Wij vertrouwen, dat u niet onbekend zult zijn met de ernstige crisis die de Beetwortelsuiker-industrie in de laatste maanden dóór maakt, maar wij hebben reden te veronderstellen, zonder te kort te willen doen aan uw doorzicht, dat gij minder op de hoogte zijt van de oorzaken der crisis; deze zijn voor Nederland van hoogst bedenkelijken aard en terwijl elders met kalmte betere tijden kunnen worden afgewacht, rijst voor ons land de vraag «zal het onder deze omstandigheden mo gelijk zijn den strijd om 't bestaan vol te houden V' Wij aarzelen niet, die vraag ontkennend te beantwoorden en ten einde deze ramp voor ons vaderland, voor den landbouw en de nijverheid, voor neringdoenden en werknemers af te wenden, zijn wij te rade geworden ons te wenden tot de Hooge Regeering, met dringend verzoek om ha ren steun, tegenover onbiliijke en onrecht vaardige mededinging van het buitenland. Wij bedoelen met deze u uiteen te zet ten de oorzaken van den neteligen toe stand en vertrouwen dat u, na kennisname, u zult willen opmaken, om met ons er naar te streven, dat de landbouwindustrie,

Zelandia | 1902 | | pagina 2