Binnenland. Provinciaal Nieuws. Speculaties bleven natuurlijk ook niet uit, verscheidene geldmannen moeten naar Australië en Canada telegrammen hebben gezonden met de valsche mededeeling, dat de Boeren zich hadden onderworpen. Met de daarop volgende rijzing van verschil lende waarden hadden zij natuurlijk hun voordeel gedaan. CHINA. Bij de jongste groote ontvangst van het diplomatencorps ten hove te Peking, heeft het do aandacht getrokken, dat de Regen tes op een troon zat, en dg Keizer vóór haar, lager, aan een tafeltje. Prins Tsjing had de gezanten, toen hij over de audiën tie sprak, medegedeeld dat de Regentes naast den Keizer zou zitten. De zaak wordt van belang geacht als een aanwijzing, dat de Regentes wil laten blijken wat haar ware positie is in het rijk. AMERIKA. Over de bekende, veelbesproken juffrouw Stone komen tegenstrijdige berichten. Ter wijl de correspondent van de Times te Sofia seint, dat juffrouw Stone en mevrouw Tsilka gisteren op Turksch grondgebied in vrijheid gesteld zijn, nadat de bandieten reeds op het einde der vorige week het losgeld in ontvangst hadden genomen, zegt Router's correspondent te New-York, dat de Amerikaansche regeering vrij onrustba rende berichten heeft ontvangen het los geld is nog niet gestort, en men meent te weten dat de bandieten de Turksche over heidspersonen niet vertrouwen. FRANKRIJK. Een vreeselijk geval heeft Zondag op het kasteel van Sully, bewoond door den graaf de Bethune, plaats gehad. De Graaf en de Gravin hadden Zondag talrijke vrienden uitgenoodigd tot hun tafel. Er werd visch opgediend met saus, waarin de kok van het kasteel bij vergissing rattenkruid had gemengd. Al de genoodigden werden on gesteld en namen aanstonds, doordat de vergissing werdt ontdekt, tegengift in. Graaf de Bethune kon echter niet meer gered worden, hij bezweek onder een vree selijk lijden. De ongelukkige was slechts 30 jaar oud. ENGELAND. Bij de volkstelling van verleden jaar telde Londen 4,536,541 inwoners. Daaron der bevonden zich 135,377 vreemdelingen. Louden is nog steeds de reuzenstad van Europa, ondanks de toeneming der bevol king van de talrijke Europeesche hoofd steden. Onderwijzersweduwen en iceezen. Er heeft zich een nieuwe commissie gevormd, die zich de pensionneering van onderwij zersweduwen en weczen tot taak stelt. Leden van deze commissie zijn de hoeren J. V. Disselkoen, H. J. Emons, M. L. van Geinert, G. Ipema, Th. M. Ketelaar. G. Meijer, J. Mulder, E. C. Noyons, L. J. Steendijk, K. van der Veen en C. Zeeman vertegenwoordigende de volgende veree- nigingen liet Nederlandsch Onderwijzers-Genoot schap, de Bond van Nederlandsche Onder wijzers, de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland en de overzeesche bezittingen, de Unie van christelijke on derwijzers en onderwijzeressen, de Veree niging van katholieke scholen in hot bis dom Haarlem, de diocesaan-vereeniging van onderwijzers in het bisdom Haarlem, de Bond van katholieke onderwijzers in het bisdom Breda, de bond van katholieke scholen in het aartsbisdom Utrecht. Voorzitter is de heer G. Meijer, secreta ris de heer G. Ipema, penningmeester de heer M. L. van Gemert. Op do eerste bijeeenkomst is o. a. beslo ten zich opnieuw met een adres tot de re- gecring te wenden en verder alle stappen te doen, welke de pensioenzaak kunnen bevorderen. (N. C.) stens zulke die met al de bijzonderheden van'het land en den grond bekend waren, en anderen die de begaafdheid bezaten de zen grond aan nieuwe volksplanters en landverhuizers ten duurste te verkoopen. De hemel alleen weet hoe vele duizen den argelooze landverhuizers in de han den dezer gewetenlooze handelaars geval len zijn, die onder voorwendsel van in al le behoeften te zullen voorzien, zich van de bespaarde penningen meester maakten. John was in deze ondernoming het eer lijkste bedrijf ten deel gevallen, daarbij verdiende hij veel geld en voerde een vrij leven. Op een' zijner tochten in eene nieuw aangekochte landstreek, overviel hem een dier vrecselijke onweders, zoo als alleen in de wildernissen van Amerika bekend zijn. John was te paard en had bij het nade ren van den storm van zijn pad, dat hem door eene der prairiën voerde, zich in een nabijgelegen bosch begeven, ten einde daar zoo mogelijk eene schuilplaats te vinden. Hij kon echter weldra zijnen weg niet meer vervolgen, want de storm brak de boomstammen als stroohalmen door mid den, en slingerde ze met zooveel geweld door elkander, dat de grond er van beef de! (Wordt vervolgd.) Jubelfeest van Leo XIII. De volgende heeren zullen in het voorjaar het bisdom van Breda vertegenwoordigen bij Z. H. den Paus. Mr. M. P. M. van Dam, advocaat, te Breda, diocesaan voorzitter. Leden: H. L. P. A. Berends, burgemees ter en lid van de Provinciale Staten, te OudenboschP. A. de Bont, fabrikant, te Breda; C. L. Bressers, lid van de Gede puteerde Staten, te Dongen; V. F. I). M. van Gilse, lid van de Provinciale Staten, te Roosendaal; E. E. W. C. Laane, Ban kier, te Bergen-op-ZoomH. L. J. Maer- tens, industrieel, te Hulst; J. B. W. Mer- kelbach van Enkhuizen, fabrikant, te Bre da; E. Pateer, particuleir, te Hoofdplaat, en Aug. de Weert, lid van de Prov. Sta ten, te Etten. Ten einde do bezoekers der Eeuwige Stad bij gelegenheid van 's Pausen jubel feest het verkrijgen der Tesser of toegangs bewijzen tot de Pauselijke paleizen, musea, enz. te vergemakkelijken en hen tevens te doen genieten van de verlaagde reista- rieven, heeft de International Commissie te Rome, met graaf Aquaderni aan het hoofd, besloten in de vershillende landen vertegenwoordigers te vestigen, belast met het geven van de noodige inlichtingen En wel voor Spanje Z. E. den hertog de Bailen, te Madrid; voor Portugal Don Peixoto de Bourbon, te Lissabon; voor Bel gië mr. H. de Condé, te Doornik; voor Nederland den heer A. F. van Beurden, te Roermond, welke heeren ieder voor hun land de noodige Tessere enz. bij tij dige aanvrage kunnen bezorgen. De onderlinge verzekerings-maatschappij tegen hagelschade in Zeeland uitgezon derd het vierde-district bestaat thans 10 jaar. In dien tijd is f 20,376,27 aan de deelnemers uitbetaald. In 'tafgeloopen jaar bedroeg dat f 495,29. Het totaal aantal deelnemers is nu gestegen tot 405 en het aantal verzekerde HA. bedraagt 7466. De ze maatschappij is zonder eenig kapitaal begonnen en bezit thans f 21,000, belegd in 3 pet. obligatiën stad Amsterdam. Verplaatst zijn de commiezen der posterij 3e kl. J. E. Wins van 'sGravenhage naar Vlissingen (zeepostkantoor) en J. Ostens van dat kantoor naar 's Gravenhage. Op verzoek is eervol ontslagen de tele- phoniste S. Rabbinowitsch te Vlissingen. De postbode .1. Stoe.l te Duivendijke is benoemd tot brievengaarder aldaar. Bij Kon. Besl. zijn benoemd in de' provincie Zeeland, tot voorzit ter van het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap Stave- nisse, L. J. Dorst, te Stavenisse; in het bestuur van den Kanaalpolder, onder Philippine en Hoek, tot dijkgraaf E. C. Dumoleyn, te Sas van Gent, en tot plaatsvervangend dijkgraaf J. van Cad- sand te Ter Neuzen in het bestuur van den Mosselpolder, onder Philippine en Hoek, tot dijkgraaf P. II. de Jonge van den Broeke, te Ter Neuzen, en tot plaatsvervangend dijkgraaf E. C. Dumo leyn, te Sas van Gent. ZUIDDORPE. In de hedenmorgen al hier gehoudrn zitting van den raad dezer gemeente is in principe besloten met Ged. Staten in overleg te treden omtrent het bijbouwen van een lokaal aan de schoo dezer gemeente. LAMSWAARDE. Toen wij hier op het einde van 1898 door de goede zorgen van ons gemecfitebestuur een telefoonkantoor kregen, meenden velen, dat er een over tollig meubel in onze dorphuishouding was aangeschaft. Wat zal zulk een kantoor opleveren? Er bestaat niet de minste behoefte aan. Zoo werd er geredeneerd. En wat is nu do uitslag geweest In 1899 werden behandeld ruim 400 tele grammen, in 1900 443 en in het afgeloopen jaar niet minder dan 593, namelijk 332 be richten, die verzonden en 261, die ontvan gen werden. Alzoo eene vermeerdering van 150 telegrammen in één jaar. Men ziet hieruit, dat ook de plattelands bevolking de waarde van het snelverkeer Weet te beseffen, indien zij slechts in de gelegenheid gesteld .wordt van het middel gebruik te maken. HULST. Men leest wel eens in de nieuws bladen hoe dikwijls zeer vreemd geadres seerde brieven toch door de goede zorgen der posterijen aan het door den afzender bedoeld adres besteld worden. Zoo werd hier jl. Zaterdag aan don gemeentesecre taris een brief besteld verzonden uit Fran- rijk met het navolgende adres: Monsieur le Sécrétaire de Mairie de Heutz province de Flessain (Hollande). Blijkens poststem pel kwam het schrijven 31 Januari te. Vlis singen en werd aldaar door een beambte van het postkantoor gezonden naar Hulst. Een complimentje aan het personeel der posterijen mag hier niet onthouden wor den. HULST 3 Febr. Heden werd alhier door de «Naamlooze Vennootschap Stoom tram HulstWalsoorden" aanbesteed het leveren van schroefbouten Tirefonds, stoe len en veerringen in 4 perceelen. Er werden 20 biljetten ingeleverd. Hier van werden aannemers: Perceel I. 15750 stnks schroefbouten de Société anonyme des Usines et Fonderie te La Louvière voor ƒ3,99 per lOOstuks. Perceel II, a. 6750 stuks tirefonds merk BUsines et Boulonneries de Mariemont voor f 3,60 per 100 stuks. b. 69000 stuks tirefonds merk Cde So ciété La Blanchisserie te Marchivelle voor f 3,64 per 100 stuks. Perceel III a. 2700 stoelen merk Dde heeren R. S. Stokvis en Zonen te Rot terdam voor ƒ25 per 100 stuks. b. 650 stoelen merk E denzelfden voor 27,25 per 100 stuks. Perceel IV. 16000 veerringen de heer Eduard Wassloh te Werdahl voor 8,44 per 1000 stuks. Jl. Maandag had eene buitengewo ne vergadering plaats van stembevoegde ingelanden van het waterschap „Lams- waarde c. a." en zulks in verband met de aanhangige plannen voor keibestrating in dat waterschap. Daar door den raad der gemeente Hulst op het verzoek van het waterschap, om dat gedeelte weg als zandweg in onder houd bij de gemeente, voor hare rekening te bekeien en te onderhouden, afwijzend was beschikt, werd heden in bovenge noemde vergadering besloten om bedoeld onderhoud te nemen voor rekening van het waterschap en om den nieuwen geprojec- teerden keiweg nog met 235 M. te ver lengen in de nabijheid van de buurt „Schuddebeurs." Een en ander onder de voorwaarde dat de Provincie een renteloos voorschot ver- strekke van 50% in de kosten van aan leg, waarvoor eene aanvrage aan Provin ciale Staten zal gericht worden. KOEWACHT. Een inwoner uit deze gemeente had aan een veekoopman twee runderen verkocht. De koopprijs werd be taald, doch de koeien zouden nog een paar dagen moeten blijven staan. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn ze echter, uaar men vermoedt door smokkelaars, uit den stal [gehaald en frauduleus over de grenzen gevoerd. De dieven waren ech ter niet gelukkig. Onder de gemeente ont moetten zij een paar Belgische douanen, die de beesten in beslag namen en naar het kantoor der invoerrechten leidden. De politie, van een en ander onderricht, doet nauwkeurig onderzoek. Bij de Wed. Schout, een kwartier van de Nederlandsche grens, brandde voor eenige dagen een mijt met koren af. Het koren was niet verzekerd. Aanstonds werd aan kwaadwilligheid gedacht. De Belgi sche politie .stelde een, nauwkeurig onder zoek in en een persoon werd van brand stichting verdacht. Vrijdag kwam het parket van Gent ter plaatse, hoorde eenige personen, doch er had geen arrestatie plaats. Zondagnamiddag was het druk op het dorp. De leden der onlangs [opgerich te fanfarenmaatschappij hadden een paar gemakkelijke pas-redoublés aangeleerd en onder het spelen der muziek, trokken zij naar de woning van den heer H. D. IJse- baèrt, waar de eerste algemeene vergade ring plaats had van werkende, contribu- eerende en eereleden. Een groot aantal personen waren opgekomenzoodat het ruime herberglokaal veel te klein was. Do heer C. P. J. Dierick, burgemeester, leidde de vergadering. Het voorloopig vastgestelde reglement werd na eenige wijzigingen goedgekeurd. Tevens werd op voorstel van den heer A Geerards en onder applaus der verga- edring de bepaling opgenomen, dat het fanfarenkorps hare medewerking kan ver- leenen aan de alhier bestaande rederijkers kamer tot opluistering harer wintercon- certen. Nu ging men over tot het kiezen van het definitief bestuur. Eerst echter bracht de heer A. Geerards, als tolk der vergadering, een woord van lof en dank uit voor de heeren, die de zaak zoo goed tot stand gebracht hadden en den Directeur voor zijne degelijke les sen -en uitstékende leiding, waardoor het, tot ieders verwondering, mogelijk was, dat de leden heden al spelende ter verga dering kwamen. Op voorstel van den heer C. Dierick werd den ZeerEerw. Heer A. C. C. van der Maden, pastoor dezer parochie, het eere voorzitterschap der vereenigingopgedragen. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. P. J. Dierick, tot ondervoorzitters de heeren II. D. IJsebaert en C. H. de Blieck, tot directeur de heer Pr. v. d. Walle, tot onder-directeur en secretaris de heer J. A. Boddaert, tot penningmeester de heer H. Plasschaert en tot commissarissen de hee ren P. Poppe, E. Baert, A. v. d. Vijver, J. Kips, E. Ceelaert, L. David en H. Bonte. SAS VAN GENT. Op 't kantoor van den .Rijks-Ontvanger werd deze week in betaling uitgegeven een valsche gulden van Willem 11 dragende het jaartal 1845. Deze was zeer goed nagemaakt; doch had een loodkleur.en was op 't gevoel lichter dan een andere gulden. Men zij dus op zijne hoede Met ingang van 1 Februari zijn van hier verplaatst de komiezen bij 's Rijksbe lastingen C. Iiuijterman, naar Hansweerd, F. R. Tas, naar Hulst, A. Bodderij naar St. Jan Steen, J. J. de Smit, naar Axel. Zondagavond werd in het rnime lo kaal van A. Claeijssens op de markt al hier een tooneeluitvoering gegeven door »de Vereenigde Vrienden." Hoewel het rijke programma niet onverdienstelijk werd uitgevoerd, was het bij enkele rollen goed merkbaar, dat er niet voldoende gerepe teerd was. Een talrijker opkomst van 't publiek ware wenschelijk geweest. Een correspondent van de Middelb. Courant wijdt eenige woorden aan de werkeloosheid in Sas van Gent. Wij wjllen er hem niet om lastig vallen dat hij de onjuiste mededeeling doet dat het bastion «Oranje" van gemeentewege wordt afgevoerd. Hij bedoelt «Zelandia", op 5 minuten afstand van bastion «O- ranje" verwijderd. Verder stelt hij de vraag «waaraan is het gebrek aan werk te wijten en ant woordt daarop«niet hieraan dat de fa brieken stil staan. Integendeel." Door deze bewering zou men allicht in den waan gaan verkeeren, dat hier alle fabrieken in volle werking zijn. Daarom wil ik er alleen maar op wijzen, dat de twee suikerfabrieken wier campagne half December geëindigd is op het oo- genblik samen 350 werklieden minder in dienst hebben dan in de campagne. Weet men nu, dat hier in de campagne voor iederen Sassenaar die maar wil, werk te krijgen is, dan is het toch wel wat kras om, bij de tegenwoordige werkloosheid, de suikerfabrieken eenvoudig heelemaal weg te cijferen. Sas van Gent alleen zou onmogelijk steeds alle fabrieken van arbeiders kunnen voor zien. Er zijn dus werkkrachten van bui ten noodig. Ligt het nu niet voor de hand, dat zich personen uit de naastbijge- legeri plaatsen Westdorpe, Assenede en Selzaete komen aanbieden Aan de sui kerfabrieken ontaardt de concurrentie der vreemdelingen niet in z.g. onderkruiperij. Vreemdelingen en Sassenaars ontvangen daar gelijk loon, dat voor volwassen per sonen (in de campagne) naar gelang het meer of minder zware werk, van ƒ2,tot ƒ2,50 per 12 uren arbeid bedraagt. We stemmen het volgaarne toe, dat het te betreuren is voor onze Sassche werk lieden, dat vreemdelingen in tijden van slapte nog werk hebben, terwijl menige Sassenaar leeg moet loopen. Daarom zul len we ieder streven toejuichen, dat hier in verbetering kan brengen. Uit Sas van Gent schrijft men aan Le Tijd IndeiV. R. Ct. k- am dezer dagen het bericht voor als zou het zeker zijn, dat de nieuwe brug over het nieuw te graven kanaal 1 M. breeder zou worden dan volgens het origineel plan. Een en ander zou, volgens het blad, eenige vertraging in de werk zaamheden veroorzaken. Daar dit plan mij geheel onbekend was gebleven, ben ik eens bij autoriteiten aan het werk op informatie geweest. Bij mijn onderhoud met hen bleek dat bedoeld be richt op zijn minst zeer voorbarig mag ge noemd worden. Wel zijn er plannen van die strekking tusschen onze en de Belgi sche regeering aanhangig, doch hierom trent is hoegenaamd nog niets beslist. Aan het postkantoor Sas van Gent en de, daaronder ressorteerende, hulpkau- tooren werd gedurende de maand Januari 1902, ingelegd 5370,02'/z. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1658. Zaterdag jl. werden degenen, die bij den brand der meelfabriek van de firma Verschaffel en Mechelynck, begin Novem ber 1901, hunne diensten bewezen hadden, uitbetaald. «Het heeft wel lang geduurd vóór dat we onze centen kregen" hoorde ik een spuitgast zeggen, maar we mogen tevreê zijn, dat we zoo flink betaald worden." Nu, ze hebben ook wel een goede be looning verdiend, onze spuitgasten. St. JAN STEEN, 3 Febr. De vorige week hebben eenige handelaars in kunst meststoffen uit Zeeland en Noord-Brabant een vergadering gehouden te Antwerpen. Van de 35 opgeroepen waren er een elftal verschenen, terwijl nog een tiental een adhaesiebetuiging had ingezonden. Het doel was, een soort trust te vormen, om bij aannemingen in te schrijven voor een ge-' lijke som. (dus de concurenten te weren.) De vergadering schijnt echter niet tot een accoord gekomen te zijn, en naar wij lieden vernemen, hebben zich reeds ver schillende leden teruggetrokken. HENGSTDIJK 31 Jan. Gisteren ging de timmerman Th. de Kort naar Hulst, ten einde bij den Heer Deurwaarder de gel den te innen van eene verkooping, verle den week alhier op 's mans verzoek ge houden. Daar hij gisteren avond niet te huis kwam, verkeerde vrouw de Kort in doodelijke onrust. Toon de heer Jos. van Esbroeck heden morgen onstreeks 7 uur van zijne hofstede naar ons dorp kwam, vond iiij het lijk van opgemelden de Kort op den akker van Buijens aan den Oost- dijk, liggen. K., gisteren avond door de duisternis misleid, is zeker van den stei- len dijk gevallen, heeft nog de kracht ge had zich uit den sloot te werken, en is op het land van genoemden B. terecht ge komen. Doornat en eenigszins bedwelmd van den drank is hij daar neergezegen en van de koude verstijfd. Een wond aan het oog en eenige schrammen aan de handen deden eerst het vermoeden rijzen, dat hier aan geweldple ging moest gedacht worden. Intusschen is de man heden namiddag te 4 ure per sle de naar zijn woning vervoerd en is een bedrag van f 125 in bankpapier en onge veer f 5 in zilvermunt bij hem gevonden, zijnde de geheele som, die de verkooping heeft opgebracht, zoodat van aanranding geen sprake kan zijn. Het horloge, dat de man bij zich droeg, stond stil en wees 5 uur aan. 30 Jan. Donderdag vierden de echte lieden P. Geensen en huisvrouw hun zilveren Bruilofstfeest. Hoewel dit voor recht nu juist geen zeldzaamheid kan hee- ten, verdient het echter vermelding, dat de geheele buurt van hare belangstelling blijk gaf. Immers van elk huis wapperde de nationale driekleur en ieder was in de weer om de feestvierenden geluk te wenschen. De woning der familie G. was netjes met groen en kunstbloemen ver sierd. Boven de deur merkten we een toe passelijk opschrift op, waaruit we konden lezen, dat de man Piet, zijn' vrouw Petro- nella heeten, dat ze 4 kinderen hebben, even deugdzaam als hunne ouders, terwijl het rijmpje met een heel lieven wensch besloot. Wij hopen mede, dat Geensen en zijne wederhelft eens het zeldzaam voor recht mogen genieten hun gouden Brui loft te vieren. ZAAMSLAG. In een voltallige raads vergadering werd Vrijdagnamiddag beslo ten om het salaris van den gemeenteont vanger met 75 en dat van den keurmees ter van vleesch met ƒ20 te verhoogen. Het voorstel door den heer de Ruiter in een vorige zitting gedaan, om nog een op rit bij de haven aan de Griete te maken voor het gemak der bietenlossers. werd voorloopig tot nader order uitgesteld. Men verwacht dit jaar veel minder bieten door den lagen suikerprijs, zoodat thans zoo 'n oprit niet dringend noodig is. Door het niet instellen eener Nieuwjaarscommissie is een verhoogde subsidie aan het Burger lijk Armbestuur noodig geworden. Echter werd besloten deze nog niet dadelijk te verleenen, maar te wachten tot de post op de begrooting voor bedeelingen zal zijn verbruikt. In het hotel van G. de Visser had Zaterdag de aanbesteding plaats van kunst meststoffen voor de vereeniging «In 't be lang der landbouwers." Ingeschreven werd voor 292500 K. G. am- moniak-superphosphaat door A. van Ardenne te Dordrecht a 6,96 Maatschap. Meststoffen te Dordrecht a ƒ6,84 J. Wijkman te Breskens a 6,78 P. Hoste te Laurens a ƒ6,744 P. J. Versluis te Terneuzen a ƒ6,71 P. M. Mabesoone te Aardenburg a ƒ6,695 Voor 109800 K. G. superphosphaat door J. J. Versluis te Terneuzen a ƒ3,50 P. A. Adriaansens te Walsoorden a ƒ3,085 D. J. Oggel te Axel a ƒ3,02 Voor 77700 K. G. Chilisalpeter door E. P. Staal te St, Jansteen a ƒ12,10 P. J. Scheele te Terneuzen a ƒ11,96 P. A. Adriaansens te Walsoorden a 11,89 J. J. van Arenthals te Hansweert a ƒ11,88 M. Verbrugge te Terneuzen a ƒ11,88 P. J. Versluis te Terneuzen a ƒ11,84 Alles per 100 K. G. De hoeveelheden zijn gegund. Bij den landbouwer M. R. aan den Reuzenhoek hebben dieven een bezoek aan de schuur gebracht en een partij tarwe, die daar lag, meegenomen. OOSTBURG. Alhier wordt sedert Dins dag vermist een zekere B., van beroep schilder. Tot nog toe is het nog niet mogen geluk ken, eenig naricht van den verdwenene te bekomen. Nader meldt men ons: Naar men verneemt bevindt genoemde R. zich te Middelburg. In de vergadering van het bestuur der fanfare van j.l. Vrijdag werd besloten, de wedde van den Heer P. van Overbee- ke, directeur, van ƒ50 te brengen ƒ80. VLISSINGEN, 2> Februari. De ontvan ger dezer gemeente, de heer T. G. Dom misse, vierde heden zijn 80sten geboorte dag. Vanwege den burgemeester, den ge meente-secretaris, de leden van den ge meenteraad, gemeente-ambtenaren en zijn kantoorpersoneel vielen hem stoffelijke en andere bewijzen van hoogachting en waar deering ten deel. De heer Dommisse werd in 1852 be noemd tot secretaris van de Kamer van Koophandel, in 1859 tot griffier ter ge meente-secretarie, en in 1869 tot gemeen te-ontvanger. MIDDELBURG. De justitie is gisteren naar Ivwadendamme vertrokken, ten einde' in verband met den aldaar ge- pleegden kerkdiefstal, een plaatselijk onderzoek in te stellen. De verdachte van Eek maakt onder behoorlijk de reis mede. Zaterdagnacht is ingebroken in het kantoor van de firma Snoep en Go., in de Verwerystraat, alhier. Aangezien slechts eenig kleingeld op het kantoor aanwezig was, vonden de dieven niet veel van hun gading. De boeken waren door elkaar geworpen. De geneeskundige raad van Zeeland

Zelandia | 1902 | | pagina 2