Gemengd Nieuws. ALLERLEI. LAATSTE BERICHTEN Marktberichten. «Terwijl schrikkelijke gebeurtenissen in het dorp en in het weezenhuis plaats had den waren een tiental soldaten de kerk binnengedrongen en hadden Monseigneur vastgegrepen. Zijne Doorl. Hoogw. bood geenen tegenstand, en men sleepte hem bui ten de kerk. Aanstonds werden de vingers zijner rechterhand afgehaktmen had uit de verte gezien dat hij met die hand zijne christenen zegende, en in hun bijgeloof wa ren de onnoozele heidenen bang voor de ge volgen van dien zegen. De verminkte hand omwond men met een doek. Toen bond men de handen en voeten van den marte laar stevig met koorden achter den rug bijeen, en zoo droeg men hem, door mid del van een langen staak, het heele dorp rond. Onderweg lieten de beulen hun slachtoffer meermalen moedwillig op den grond vallen, en als Monseigneur dan zuchtte van de ijselijke pijn, stonden zij rond hem te lachen en te spotten. Daaren boven rukte men hem met geweld heele trossen haar uit het hoofd en baard. «Na die eerste wreede mishandelingen, werd Monseigneur met vijf christenen op eene kar geplaatst en naar Mao-t'ai ver voerd, een groot dorp, drie uren verder gelegen. De gevangenen waren zoo ge bonden, dat zij op hunne knieën moesten zitten op den blooten bodem van het plom pe rijtuig, en achter hunnen hals was een scherp zwaard vastgemaakt, dat bij iede- ren schok der kar in het vleesch sneed. De groote marteling nameen aanvnng den 22 juli. Men begon met een ijzeren 'ketting vast te maken aan de bovenste rib van den edelen grijsaard. Hiertoe had men het vleesch in de zijde weggesneden, zoodanig dat volgens verklaring van chris tenen, die daarbij tegenwoordig waren de ribben bloot lagen. In de gevangenis zat de martelaar in eene kast gebonden. Eindelijk den 25n juli werd Mgr Ha mer in het veld geleid, tusschen T'o- tschenng en Ho-keoe. Daar stonden drie staken, met de bovenste uiteinden aan el kander gebonden en van onder uiteenge zet. Men bond de beenen van den marte laar stevig vast aan elkaar, en men om wond ze, alstnede het onderlijf met wat ten. Dan rukte men hem, met ijzeren ha ken, het vleesch van den rug. men kante zijne handen, voeten, ooren en neus af, en hing hem aan de staken op, met het hoofd naar beneden. De watten overgoot men met olie en boter, en stak er het vuur aan. Edoch, ondanks de pogingen der beulen, wilden de watten niet goed branden zoodat de beenen en het onderlijf niet ge heel verkoold, maar slechts met ijselijke brandwonden overdekt waren. Daarna sneed men het lichaam open: men haalde er het hart uit, dat men braadde en door twee bedelaars deed opeten tegen eene be looning van 500 muntstukken. Toch was hiermede de haat van gespuis nog niet ge koeld: evenals de beulen eertijds bij de Martelaars van Gorcum gedaan hadden, zoo schraapte men bij monseigneur ook het vet van de ingewanden af, om het openlijk op de markt te verkoopen als een geneesmiddel voor zekere wonden. Eindelijk werd het hoofd afgehouwen, ge durende verscheidene dagen op eenen staak ten toon gesteld en daarna in een steenen pot begraven.» Een geheele stad verplaatst. Wanneer men in den trein van Amsterdam naar Haarlem zit, ziet men links te Halfweg een huis met een steen in den gevel met het inschrift: Dit huis is verrold. Vele reizigers hebben zich hierover reeds ver wonderd, en zich afgevraagd, hoe dat kunststuk uitgevoerd kon worden. .Een Amerikaan, die er langs spoort, zal ech ter waarschijnlijk minachtend zijn schou ders ophalen. Want voor een' Amerikaan is zoo iets niet van de geringste betee- kenis. Thans zal men in den staat Nebraska in de Vereenigde Staten niet alleen maar één huis verplaatsen, maar men zal een voudig een geheele stad met huizen en al 12 Engelsche mijlen verder plaatsen. Door paarden zal men de stad Creighton weg rollen. De reden hiervoor is, dat na een 20-jarjgen strijd over den zetel der graaf- schaps-regeering uitgemaakt is, dat de amb tenaren hunne bureaux op het land van een zekeren William Wishendoff moesten plaatsen en nu alle beambten de stad gaan verlaten, heeft men besloten mee te gaan, en de slad eenvoudig met zich mee te trekken. Invrijheidstelling. De rechtbank te Bre da heeft de onmiddelijke invrijheidstelling gelast van L. H., te Oosterhout, verdacht van mishandeling met doodelijken afloop op Vermeulen, aangezien hij heeft gehan deld, in wettige verdediging van eigen lijf. Ilupsel is weer in zooverre hersteld, dat hij weer kan gaan. Hij weigerde dan ook per rijtuig naar Oosterhout te wor den teruggebracht. De man durft er trou wens niet komen, omdat hij nog altijd vreest voor de bevolking. Ilupsel geeft deze lezing van 't gebeur de. In de herberg wisten zijn aanvallers dat hij veel geld bij zich had. Ze dwon gen hem toen tot een gevecht, en wier pen hem daarop de deur uit. Thuis be merkte hij het verlies van zijn geld, greep een riethaak, die hij juist zag liggen, en keerde terug om zijn portefeuille te halen. Hij vond deze, en liep weer terug naar huis. Men waarschuwde hem nog zeggen de: «Pas op, want ze doen hier een moord voor een stuiver en werkelijk werd H. toen weer aangevallen door eenige met stokken gewapende kerels. Toen sloeg hij in den blinde er op los, en liep daarop weg zonder te weten of hij iemand ge raakt had achtervolgd door steenwor pen. Een gevaarlijke jongen. Een lid van een bende jongens, die nu de stad Gro ningen onveilig maakt, zekere Reigersberg, ontmoette gisterenavond daar met twee zijner makkers den 14-jarigen loopjongen J. Brink. Reigersberg had de onhebbe lijkheid Brink een sigarette uit de hand te rukken, haar in tweeën te breken en zijn metgezellen elk een stuk te geven, waarop Brink, driftig geworden, zijn mes trok en Reigersberg een steek in den strot toebracht, zoodat de slagader getroffen werd. Dr. Tijmstra, wiens hulp werd in geroepen, liet den gewonde dadelijk naar het academisch ziekenhuis overbrengen. (N. Gr. Ct.) Treurige toestanden. Men schrijft uit Wageningen aan het Hbld Door een rechercheur, vergezeld van den burgemeester en gemeente-geneesheer, werd 's nachts om half twaalf in een vroegeren ijskelder in den Holleweg (Wageningsche Berg) aangetroffen een huisgezin, bestaan de uit man, vrouw en 7 kinderen, die daar op een ruimte van iets meer dan een vierk. M. verblijf hielden. De burgemeester liet het gezin onmid dellijk in een logement onder dak bren gen. Thans is door de diaconie, die eerst geen hulp wilde verleenen, een woning ge huurd. Eenige jaren geleden viel den man nog een erfenis van f2200 ten deel, die, tege lijk met zijn ernst tot werken, heel spoe dig verdween. Brand te Breda. Zaterdagnacht, om streeks één uur, brak plotseling een ge weldige brand uit in de Lange Brug straat te Breda. Het huis, bewoond door ue- firma Da- linghaus, in mantels en manufacturen, stond te halftwee in volle vlam. Nage noeg niets kon worden gered. De bewo ners zijn met moeite gered en 's morgens leverde het eens zoo nette winkelgebouw niets dan het aanzien van een geheel uit gebrand pand. Honderden en honderden menschen vulden als kijklustige toeschou wers de Lange Brugstraat. Een paniek in een kerk. In de her vormde kerk te Sloterdijk is Zondag tij dens de godsdienstoefening onder het ge hoor van ds. Assink Calkoen een kort oo- genblik van schrik geweest. Mejuffrouw v. d. B. zat dicht bij de ka chel vermoedelijk is haar kam, van cel- luloïde, door de warmte in brand geraakt. Er ontstond plotseling een hevige rook en hare haren begonnen te schroeien. Door den schrik kroeg een andere vrouw het op haar zenuwen en viel in onmacht. Ge lukkig echter was het ongeval spoedig hersteld en kon de dienst weldra weder ongehinderd doorgaan. Kindermoord. De daderes van den kindermoord te Maastricht is ontdekt, 't Is een meisje uit een naburige Belgische gemeente, dat eenigen tijd te Maastricht heeft gewoond en thans bij haar ouders vertoeft. Zij heeft haar daad bekend. Hoe de kindermoord te Meppel ont dekt is De vermoedelijke vader van het onechte kind, een politieagent, heeft het lijkje, dat in een kistje was gepakt, in een hand koffer gesloten. Dezen nam hij mede op reis na verlof te hebben gevraagd om naar Echt in Limburg te gaan om zijne zieke moeder te bezoeken. Na verkregen verlof is hij wel op reis, maar niet naar Echt gegaan. Hij heeft het kistje bij 'de spoorbrug over den Rijn bij Oosterbeek uit den trein geworpen. Het kwam echter niet in den Rijn, maar bleef op de bazaltglooiing liggen en werd daar ontdekt. De plankjes van het stgarenkistje leid den tot de opsporing van de verdachten. Grijze haren. Hoe komt het dat de haren grijs worden Deze vraag, welke lang dè geleerden heeft bezig ge houden, schijnt thans te zijn beantwoord door den beroemden physioloog, dr. Metchnikoff. Hij heeft gevonden dat in de haarbuisjes,' behalve het »pigment" de kleurstof die ze zwart, blond of root maakt, nog een aantal cellen zich be vinden, die zeer verschillende vormen kunnen aannemen. Deze cellen zijn pigment-verslindersals en waar zij zich ontwikkelen, verdwijnt het pig ment, en daar die groei niet altijd ge lijkmatig gaat, komen er gedeeltelijk grijze haren voor. In geheel vergrijsde haren heeft dr. M. die cellen niet meer gevonden, zoodat deze of door de huid of het haar bolletje in de huid worden opgenomen of aan het boveneind er uit schijnen te geraken. Groote ge moedsbewegingen, waardoor vaak de haren plotseling grijs worden, schijnen den groei dier cellen evenzoo te bevor deren als de ouderdom. Dr. M. is thans bezig te zoeken, hoe die pigment eten de cellen onschadelijk kunnen worden gemaakt en hoe mannen en ook vrou wen, die gaarne lang «jong" willen uitzien, aan de «grijsheid" kunnen ont- iomen. Per Automobiel. Een zeldzame Au- tomobieltocht heeft deze week in Frank rijk plaats, namelijk voor het vervoer van een reusachtig standbeeld, van den held Vercingetorix, die 20 eeuwen geleden tegen Julius Caesar streed. De beeldhouwer Bartholdi heeft te Parijs 'n groot ruiterstand beeld van den heid vervaardigd, dat te Clermont Ferrand zal worden opgericht. Het bronzen beeld is te groot om over de spoorbaan te worden vervoerd; daarom is een automobiel van 30 paardenkracht vervaardigd, waarop het 11.000 kilo we gend gevaarte is geplaatst. Zaterdagochtend is dit rijtuig van Pa rijs vertrokken en wordt bij een snelheid van 10 kilometer dagelijks, in* het eind dezer week op de bestemmingsplaats ver wacht. Geen dieven genoegIets dat niet da gelijks voorkomt is zeker wel de omstan digheid, dat een geit eieren steelt en deze heel behendig weet op te slurpen. Zekere H. te Nieuweroord (Dr) vermiste in den laatsten tijd gedurig eieren uit het nest. Men vermoedde dadelijk, dat een bunsing of rat de dief zou zijn. Toen H. evenwel later weer een ei in 't nest, dat in de nabijheid van 't geitenhok was, had ne- dergelegd, zag hij hoe de geit een gaatje in de dop van 't ei maakte en den inhoud er van uitzoog. Het is te begrijpen, dat H. onmiddelijk het kippennest verplaatste, daar hem de eieren nog te hoog in prijs zijn om ze door de geit te laten oppeuzelen. Een woedende beer in het Crys tal Palace. De toeschouwers in Bram- mall's circus in Cristal Pallace, te Lon den, zijn getuigen geweest van een ge vecht 'met een reusachtigen bruinen beer. Tot het programma behoort ook een voorstelling met Permane's lieren. De arena was bijna gevuld met kinderen, toen de kooi met de drie beren bin nengereden werd. De beesten zitten elk in eene afzonderlijke afdeeling en worden een voor een in het circus ge bracht. «Charlie", de oppasser, liet den groot- sten uit zijn hok, toen deze met een woest gebrul op hem toesprong en hem met zijn voorpooten aanpakte. Man en beest rolden door de arena. De heer Permane zelf snelde toe en slaagde er in zijn arm om den kop van den beer te krijgen en trachtte het beest van den ongelukkigen los te trek ken. Maar ondanks de vereenigde krach ten van den temmer en eenige helpers, slaagde men hier niet in. De dirigent van het orkest, de heer Herbert Godfrey, greep zijn muziekles- senaar en gaf bruintje een heviren slag op zijn kop. De beer liet eensklaps den oppasser los en trachtte op zijn achterste pooten te gaan staan. Vóór iemand kon vermoeden, dat het ge vaar voorbij was, was de temmer er in geslaagd den beer in zijn kooi te krijgen. Het orkest begon weder te spelen en het publiek, ziende, dat elk gevaar ge weken was. nam weder zijn plaatsen in. Charlie", de oppasser, was gekneusd en gekrabd en had een wond op het linkerbeen. Hij is echter weer in staat zijn werk te doen. De temmer, de heer Permane, kreeg een wond over zijn voorhoofd. Dit was de eerste keer, dat de beer woest is geworden; men veronderstelt, dat iemand het dier geplaagd heeft. Leuke vergissing. In do Fransche gemeente Tulle is groote ontsteltenis ver wekt in een gezin door het bericht, dat de dochter tot de loting werd opgeroepen, later dat zij was ingedeeld bij het 50ste infanterie-regiment. Toen zij niet onder de wapenen kwam en de gendarmerie de(n) weigeraclitige(n): loteling kwamen halen, bemerkte men de vergissing. Vasten. Te Westkerke bij Oosten de is een man gestorven, die sedert twintig jaar gedurende den veertig- daagschen vastentijd niets anders ge bruikte dan water. De rest van het jaar leefde de man uitsluitend op wa ter en brood. Het schijnt dat dit re giem hem niet bijzonder geschaad heeft, hij heeft althans den zeer behoorlijken leeftijd van 74 jaar bereikt. Jou trouwen! Neen dat wil, ik niet op mijn geweten hebben. Gij zijt een braaf kind, juffrouw Anna. Gij zoudt een ander, aardig meis je hierdoor dan ook een almachtig-goe- den echtgenoot doen missen. Kan ik M. gerust een geheim toe vertrouwen? Waarachtig! Ik leende hem ver leden jaar Januari een goud tientje en hij heeft er sedert geen woord over gesproken. Gelezen op de winkelruit van een Fransch hoedenmaker «Laatste nieuws! Zachte viltenhoeden voor spoorwegbotsingen. Zij. - Zoo Dus je hebt heusch wat geraakt op de jachtWanneer zullen we van den buit smullen Hij. Geraakt... ja... maar wij kun nen toch geen liondevleesch eten De meest teleurgestelde man op de heele wereld is de man, die met de post een brief van zijn aanstaande ver wacht en in plaats daarvan de reke ning van zijn kleermaker thuis krijgt. In een groote stad kwam een man, die altijd vroeg op was een politie-agent tegen Wat een vreeselijke misdaad in dat huis De politie-agent, die 's nachts in die straat heeft gewaakt Een misdaad, zeg je, ik weet van niets, ik heb de ochtendbladen nog niet gelezen. Zij. Uw aanzoek vereert mij zeer uw inkomen is ook voldoende, om een vrouw te onderhouden; er is echter een klein bezwaar. Hij. O, dat is misschien uit den weg te ruimen. Zeg, wat is het Zij. Dat ik niet van u houd. Mevrouw. Zoo, Betje, ben je van plan te gaan trouwen? Denk er om, dat het een groote waag is. Meid. Nu ja, dat kan wel zijn maar niet ieder zal het zoo ongelukkig treffen als u I»ER TKLEÜHAAF. HULST. IK' aanbesteding «Ier (Iwarslfssters on wissollioiitcn voorde tram Mtilwt-Walsoorden zal op 15 April a,- 8. ia 't Hotel «Graanlieurs" alhlei,\ worden gehouden. AXEL, 28 Jan. In de raadsvergade ring heden namiddag gehouden, zijn de volgende punten behandeld Aangaan geldleening, groot 30.000 met algemeene stemmen aangenomen. Verzetting dag jaarlijksche jaar- en veemarkt te Zuiddorpe, geen bezwaar. Verzoekschrift van A. Olijslager om verhooging van jaarwedde als gemeen teveldwachter ingewilligd met ƒ40. Als voren van A. Butler, als klokke nist, stemmen gestaakt. Als voren P. C. van Bendegem, als grafdelver, ingewilligd met 10. Als voren van Dr. R. P. Óffringa en G. P. Ittmann, als gemeente-geneesheer, ingewilligd ieder met 100. Het verzoekschrift van den Directeur van 't telephoonkantoorom verhooging is afgewezen, omreden er kans bestaat hier eerlang een telegraafkantoor op te richten. Het bouwen van de nieuwe onder wijzerswoning is heden morgen gegund aan den laagsten inschrijver, de heer C. van den Broeke het bouwen van de hulpschool is gegund aan de heeren A. van 'tHoff en II. van Luijk, allen te Axel. NEW YORK, 27 Januari. Er zijn twee menschen omgekomen en 75, meest licht, gekwetst tengevolge van een ontploffing in een dynamiet-maga- zijn, in gebruik bij de aannemers van dè transito-tunnel van de Grand Ra pid. Van alle huizen in de buurt, met inbegrip van het station van de Grand Central Railway zijn de ruiten gebro ken. 27 Januari. Blijkens nadere berichten zijn vijf menschen omgekomen. De in genieur en twee meesterknechts zijn in hechtenis genomen wegens manslag. Hulst, 27 Januari 1902. Middenprijs per 100 Kilo. Tarwe /'8,00 Rogge ƒ0,25 Wintergerst ƒ7,50 Zomergerst 0,00 Haver/'0,00 Erwten 10,00 Paardenboonen ƒ8,25 Duivenboonen 9,50 Witteboonen ƒ0,00 Bruineboonen ƒ7,50 Boekweit ƒ0,00 Lijnzaad ƒ12,50 Aardappels ƒ2,50. Koolzaad per zak van 100 liters 0,00. Boter per kilo 1,05. Eieren per 26 stuks ƒ1,00. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 30 stuks hoornvee 37 varkens, verkocht12 23 ROTTERDAM, 27 Januari Buiten- la n d s e h e Granen- zeer traag. Rogge per 2100 kilo: 9 pud 15/20 Nicolajeff uit zeeboot /'134 Donau ƒ127 70/71 'k°. stoomend /428. Gerst per 2000 ko. 60/61 ko. Nico lajeff ƒ126 62/63 ko. idem ƒ12760/61 ki>. idem stoomend ƒ123. Haver per 100 ko. 46/47 ko. Nicola jeff ƒ7,90. Boekweit per 2100 ko. 109/110 ko. Koningsberger Februari/aflading ƒ1711. Mals per 2000 ko. Amerik. Mixed 145/146, idem uit zeeboot ƒ143, idem st. ƒ143, Odessa ƒ1,20, idem st. 117/117,50. Binnenlandse be Granen. Tarwe die heden Vrij ruim was aan gevoerd liet zich tot vorige prijzen lang zaam verkoopen. De mindere soorten moes ten evenwel lager worden afgegeven^ of bleven onverkocht. Per heet. ƒ5,75 a ƒ7,10 en een enkel extra puik zwaar partijtje daarboven. Per 100 kilo ƒ8,a ƒ8,75 en een uitgezochte kwal. daarboven. Rogge onveranderd. Per heet. ƒ4,90 a ƒ5,50. Gerst. Winter- weinig gevraagd, per 100 kilo ƒ6,75 0, ƒ7,50. Zomer- per 100 kilo verkocht van ƒ7,65 tot ƒ7,75 en Che valier- per 100 kilo ƒ7,85 a ƒ8,15. Haver als voren. Per heet. /3,25 a ƒ3,90 puike daarboven. Per 100 kilo ƒ7,90 a ƒ8 en puike zware daarboven. Witte boonen zijn onveranderd ver kocht. Per heet. ƒ9,50 a ƒ11,50. Bruine boonen gingen lager van hand. Per heet. ƒ5,50 a ƒ7,10 eu puike grove daarboven. Blauwe Erwten zijn lager afgege ven. Per heet. ƒ8,— a ƒ9,75, gave puik kokende daarboven. Kanariezaad ƒ5,25 a ƒ7,50 per heet. Rotterdam, 27 Januari. Ter veemarkt waren arngevoerd 350 vette runderen. 157 vette kalveren, nuchtere kalveren, 769 schapen of lammeren, 436 varkens, big gen, paarden. Koeien en ossen 22 tot 33'/= c., stieren 24 tot 28 c., kalveren 40 tot 52'/» c-, scha pen 20 tot 25 c., lammeren tot c., varkens 23 tot 25c. en lichte varkens voor export 22a 23 c. per '/2 kilo. De verkoop van runderen ging zeer lang zaam vele 2e pual. ossen werden voor export naar Londen gekocht. Vette kalve ren met vluggen handel. De berichten uit Londen aangaande de vleeschmarkt zijn niet lager; de aanvoer van wolvee alhier raakt voor dit seizoen ten einde, het goede wolvee was spoedig verkocht, de vette en zware schapen waren echter moeielijk te plaatsen. De handel in varkens was iets vlugger dan voorgaande week. Rotterdam, 27 Januari. Vlas. In het land ging gepasseerde week niet zooveel eme \r u voren. De aanvoer op oh ze markt -~>n.eden bedroeg 21,106 steen blauw Höfttïddsch, 2670 steen geel dito en 3850 steen Groningsch. Er was.een vrij leven dige handel en het grootste gedeelte ruim de' tot de bestaande prijzen vlug op. L ij n z a a d. Aanvoer klein. Voor enke le puike partijtjes werd iets meer betaald. Schiedam, 27 Januari. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn ƒ83/» a per beot. ct., zonder fust en zonder de belas ting. Spoeling-commissie per ketel ƒ1,40. ANTWERPEN, 27 Jan. Veemarkt, Be taalde prijzen p, k°. Verk. 58 ossen le qual. fr. 0,88 2e qual. fr. 0,78 3e qual. fr. 0,68. Verk. 84 koeien le qual. fr.2e qual. fr. 3e qual. fr. Verk. 38 vaarzen le qual. fr. 0,82 2e qual. fr. 0,72 3e qual. fr. 0,62. Verk. 27 stieren le qual. fr. 0,77 2e qual. fr. 0,67 3e qual. fr. 0.57. Verk. 21 kalveren le.qual. fr. 1,15 2e qual. fr. 1,05 3e qual. fr. 0,95. GENT, 24 JanTer veemarkt van he den (Vrijdag) werden te koop gesteld: 86 schapen, 0 lammeren, 72 kalveren, 238 vet te varkens, 16 loopers, 357 biggen, 27 melk koeien, 1 groote os 120 jonge ossen, 127 vaarzen, 152 vette koeien, 110 stieren, 151 magere dieren. Prijzen waren per kilog voorossen en vaarzen vleesch fr 1,25 a fr. 1,30; idem 2de qual fr. 1,15a 1,20; koeienvleesch fr. 1,18 a fr. 1,23; idem 2de qual. fr. 1,05 a fr. 1,12; stierenvleesch fr. 1,15 a fr. 1,25; kalfsvleesch fr. 1,70 a fr. 2,00; schapen- vleesch fr. 1,25 a fr. 1,35; lammeren vleesch fr. 1,90 a fr. 2,05; varkensvleesch fr. 1,25 a fr. 1,30. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0,82 a fr. 0,84stieren fr. 0,72 a fr. 0,74kal veren fr. 1,10 a fr. 1,15. Versch roet fr. 0,45 a fr. 0,55. Koers van liet £ol<l. Belgisch per 100 frs. ƒ48,a ƒ48,025. Beurs van Antwerpen. Chili-salpeter 15.5 a 16 pet. fr. 23.70 per 100 K. G. Februari/Maart fr. 23,80. Sulfaat van ammoniak 20 a 21 pet. stik stof frs. 28.25 per 100 K. G. Februari/Maart fr. 28,25. Superphosphaat 12 a 14 pet. stikstof franco bestemming, frs. 4,70 a frs. 4,80 per 100 K. G. Tarwe markt gunstig. Wala 17, Red- winter 175/«. Gerst prijshoudend. Donau 12,75, Ca- lifornië 175 «a 16. Zeeuwsche wintergerst 16,75. Maïs kalm, Mixed 14W, Galatz 12'/., witte Amerik. 15, La Plata gele 13'/«, witte 14.

Zelandia | 1902 | | pagina 3