Binnen land. Provinciaal i\ieuv»s. Kerknieuw s. Rechtszaken. Nieuws. omtrent de Boerencommandos, dan wordt het er niet waarschijnlijker op. Genoemde journalist richtte namelijk de rraag tot hem, of het waar was dat Kruger een rapport van Botha had ontvangen, vol gens welk de Boeren in de republieken nog 25,000 man hadden, benevens 13 comman do's in de Kaap, tén antwoord »Er zijn op het oogenblik 25,000 Boerensoldaten. Ik geef u dit cijfer zoo maar niet op goed geluk en indien tegenover de berekeningen van Brodrick dit cijfer u soms verwonderen mocht, bedenk dan dat de opstand in de Kaap afmetingen aanneemt, welke wij in de verste verte niet vermoédden. De recru- ten stroomen ons in zulken getale toe, dat generaal Botha, die dagelijks boodschappen ontvangt met het verzoek om aanvoerders ▼oor de rebellen-troepen, er mede verlegen ishij heeft te veel soldaten en niet genoeg officieren". Betrekkelijk de concentratiekampen ver melden de Londensche bladen voorts, dat de regeering op het punt is zekere wijzigingen aan te brengen betreffende de concentratie kampen, nu de verbeterde militaire toestand dat toelaat. Naar men verneemt zullen de bewoners van de kampen verwijderd en ver spreid worden in tot rust gebrachte en min der roerige streken binnen een zeer beperk ten omtrek. Die verdeeling zal uit den aard der zaak zeer langzaam gaan, aangezien er nog steeds gevaar bestaat voor invallen van kleine, wanhopige bonden van den vijand in de meest tot rust gebrachte streken. Er moet ook veel weer worden opgebouwd voor er een groot aantal onder dak gebracht kan worden. CHIIVA. De keizerin van het rijk der Langstaar ten heeft bij edict aan wijlen Li-Hang- Tsjang, prins Tsjing en andere ambtenaren, bijzondere eerbewijzen toegekend voor hun goede bemoeiingen bij de vredesonderhande lingen. Verder heeft Joeng-loe de pauweveer met twee oogen gekregen, omdat hij de vreemdelingen beschermd heeft tegen de aanvallen van de Boksers. Dit laatste eerbewijs wordt te Peking veel besproken. AMERIKA. Omtrent een oorlog tusschen Chili en Ar gentinië loopen de geruchten in de bladen zeer uiteen. Volgens sommige telegrammen is de oor log onvermijdelijk, volgens anderen zal er geen oorlog komen. Voorloopig is het gewoonweg voor een Europeaan niet weggelegd een goed idee te krijgen, van hetgeen tegenwoordig in Zuid- Amerika voorvalt. Amerika overdrijft schro melijk, zoodra er van oneenigheid tusschen een paar Amerikaansche staten sprake is. Op een dezer dagen te New-York gehou den anarchistenvergadering voerde Emma Goldmann het woord. Zij prees de daad van Czolgosz en laakte president Roosevelt's houding. De politie wist van de samen komst niets af en vernam het van den ver slaggever. FRA1YKRI.ÏK. Op bevel der Fransche regeering is de abdij van Lolesmes, die sinds 1895 het eigendom was eener vennootschap, openge broken. Dit geschiedde op de volgende wijze Nadat het verontwaardigde volk door tal rijke gendarmes te paard en te voet uiteen gedreven was, sommeerde de kantonrechter den graaf De Bastard, directeur der naam- looze vennootschrp, de poort der abdij te ope nen. Graaf de Bastard weigerde, waarop de kantonrechter met geweld dreigde. En weldra waren oen aantal metselaars, tim merlieden en slotenmakers aan den arbeid. In een muur werd een bres gemaakt, waar langs de bende binnendrong. Graaf de Bastard protesteert krachtig en eischte, dat dit protest zal opgenomen worden in het pro ces-verbaal. Intusschen wordt het vernie lingswerk voortgezet. Alle deuren moeten een voor een opengebroken worden waartoe de tij i ontbreekt. De avond begon te val len en nog moesten 80 deuren het lot der reeds vernielde deelen. De bende trok toen in een omnibus af om den volgenden dag te rug te keeren. Op den terugweg moesten de gendarmes het volk op een afstand houden. Er werd geroepen en gedreigd met kreten van »Te water Zóó wordt in Frankrijk het eigendoms recht door de regeering geëerbiedigd. 't wordt hoog tijd, dat deze vreemdsoorti ge »ministors" hunne plaatsen ontruimen. IMITSdlbAM». De vorige week is te Ulm gehouden de Tweede Wurtembergsche Katholiekendag, die een bepaald succes mag genoemd wor den. Dertigduizend deelnemerskaarten wer den uitgereikt on er reden niet minder dan 34 extra-treinen. De eerste dag was voor namelijk bestemd voor arbeiders, van wien dan ook 65 verecnigingen vertegenwoordigd waren. Een schrijven van Z.Em. kardinaal Ram po 11a zegde den Pauselijken Zegen toe, terwijl Z. I). H. de Bisschop van Rot tenburg door drie leden van het Kapittel werd vertegenwoordigd. Wegens het groote aantal moest in drie gebouwen tegelijk worden vergaderd, waar telkens dezelfde onderVerpen werden be handeld: ,,De jongste aanvallen tegen de Katholieke Kerk", vervolgens „De School- qusestie" en eindelijk „De sociale Recht vaardigheid." KELtilE. Gisteren (Maandag) is te Brussel de sui kerconferentie tusschen de verschillende mogendheden begonnen. De voornaamste kwestie, die aan de orde is, is afschaffing der suikerpremiën in de Euro- peesche landen. Met andere oorzaken heb ben deze premiën ten gevolge gehad, dat de West-Indische suiker,feitelijk,van de Euro- peesche markt werd geweerd. Drie jaar geleden werd de conferentie ge opend doch ging uiteen zonder eene beslis sing te hebben genomen. De zitting van thans zal vermoedelijk oene maand duren. De hoogste^ suikerpremiën worden in Frankrijk gegeven waar de staat dit jaar tot dat doel niet minder dan 85 millioen uitgaf. Drie jaar geleden wilde Frankrijk zijne directe premiënjopheffen als heide in directe mocht behouden,"maar de andere mogendheden vonden dezen maatregelen onvoldoende. ITALIË Prinses Yolanda Marguerite, het doch tertje van den koning van Italië, is, met uitzondering van hare grootmoederde eerste prinses uit het huis van Savoye, die in de laatste vijftig jaar geboren werd. Zij is het eenige kind, dat in het Qui rinaal (het koninklijk paleis in Rome), het levenslicht aanschouwde, sinds dat pa leis aan Z. II. den Paus ontstolen werd. Volgens de Ttaliaansche wetten kan zij de troonopvolgster niet worden. Wel kan zij aanspraak maken op het particuliere ver mogen van haren vader, dat zeer aanzienlijk moet zijn. De erfgenamen van de kroon zijn tot nog toe de neven van den tegenwoordigen ko ning. HIM—EMC—M—ES——BM Ned. R. K. Propagandabond. De Limb. Koerier bericht, dat er nieuwe pogingen worden aangewend, om te gera ken tot de oprichting van een R. K. Propa gandabond. AXEL. De laatste suikerbieten op en nabij het stationsemplacement zijn verleden week opgeladen en de suikerbieten-campagne wel ke aan zoovelen werk en goede daggelden verschafte, behoort wederom tothetverlede- ne, niettegenstaande de enorme toevoer wel ke hier heeft plaats gehad, zijn toch de suikerbieten nog vroeger opgeladen dan in de vorige jaren en mag deswege aan de spoorwegmaatschap. »Mechelen-Terneuzen" een welverdiend pluimpje niet onthouden worden. GRAAUW. In den nacht van jl. Don derdag op Vrijdag zijn alhier door onbeken de dieven bij den landbouwer D. Breijaert 60 a 70 kippen gestolen. De dieven hebben de planken van het kippenhok verbroken en zich op die wijze toegang verschaft. IIULST. Zijn wij good ingelicht, dan kan binnenkort de totstandkoming eener naam- looze vennootschap op de aandeden tot het aanleggen en exploiteeren van den ontwor pen stoomtramweg »Hulst-Walsoorden" worden tegemoet gezien. De concept-statuten schijnen reeds te zijn afgezonden om de voorloopige koninklijke goedkeuring te erlangen. Zeer is het te ho pen, dat weldra alle voorbereidselen zooda nig in orde mogen zijn, dat spoedig de pu blieke aanbesteding voor het leggen van de trambaan zal kunnen plaats hebben. Zooals bekend, hebben Provinciale Staten van Zeeland in de laatstgehouden najaars zitting besloten, de termijn tot het in ex ploitatie brengen van dezen stoomtram nog maals te verlengen tot 1 Januari 1903, onder de voorwaarde evenwel dat de publieke aanbesteding vóór 1 April 1902 hebbe plaats gehad. Reeds zijn eenige kunstwerken nabij het station geheel voltooid en gaat men voor loopig door met hot terrein aldaar te vcr- hoogen. Op 21 Maart a. s. viert het muziekgezel schap «Harmonie" haar honderdjarig be staan dat dezen dag voor het gezelschap niet onopgemerkt zal voorbij gaan spreekt van zelf. De feestelijke herdenking zal evenwel later in den zomer plaats hebben en geeft «Harmonie" in samenwerking met hare zustergezelschappen op nader te bepalen da gen een schittterend internationaal festival voor de kosten waarvan de gemeenteraad van Hulst bereids eene toelage van f 250, heeft toegestaan. SAS VAN GENT. De heer H. Vermandei, die in April j.l. slaagde voor onderwijzer, is met ingang van 1 Januari e. k. als zooda nig benoemd te Mheer (Limburg), nabij Eisden. Dinsdag j.l. is een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor het bouwen van steenen keeten, het leggen van een steenweg en dergelijke, ten dienste der werken van den nieuwen kanaalarm. Zoo- dra weg en keeten gereed zijn, zal aan de eigenlijke kanaalwerken begonnen worden indien het althans niet door het weêr ver hinderd wordt. Als men weet, dat met die werken ruim drie jaar zullen gemoeid zijn, dan mogen we zeker wel beweren, dat het er voor Sas van Gent voorloopig niet slecht uitziet, en dat ook vele arbeiders gemakke lijk werk zullen kunnen vinden. De keeten worden in steen opgetrokken, om na afloop der werken ook nog als woon huis dienst te kunnen doen. Zondag j.l. is, gedurende de Hoogmis, een groot gedeelte van den voorgevel der afge brande meelfabriek ingestort, tengevolge van den hevigen storm. Persoonlijke onge lukken kwamen daarbij niet voor. Wij vernemen dat do verkooping van de goud- en arsenikumfabriek «Société His- pano-Belge" op 27 December e. k. niet zal doorgaan. Hoewel de bietenaanvoer nog niet ge heel afgeloopen is, zal de campagne onzer beide suikerfabyeljgn naar alle waarschijn lijkheid toch deze week eindigen. Ze heeft dan ongeveer tien weken ge duurd. waarin pli m. 100 millioen K. G. bie ten werden verwerkt, met een opbrengst van ongeveer 1 1/a millioen kilo suiker. TER NEUZEN. Naar ons medegedeeld wordt bestaat er alle kans dat de dagbreedte van de nieuw te bouwen zeesluis alhier, in het begin bepaald op 15,75 meter thans eene breedte zal krijgen van 19 a 20 meter, waar door schepen van zeer grooten omvang onze haven zullen kunnen bereiken. Deze mededeeling zal voorzeker elk recht geaard Neuzenaar, die belang stelt in de welvaart onzer gemeente, verheugen. Wij feliciteeren hen van harte, die daar toe het initiatief hebben genomen. Het is hier in het station reeds sedert ge- ruimen tijd gewoonte, dat de reizigers der lste en 2de klasse, door de 3de klasse moeten gaan om in te stappen en ter controleering hunner plaatsbewijzen. Zulks is oorzaak dat er aan de uitgang der 3de klasse wachtzaal steeds gedrang is en men dikwijls lang in den trok der beide deuren moet wachten, hetgeen bij het tegenwoordige weder alles behalve aangenaam is. Zou nu wederom het oude gebruik niet ingevoerd kunnen worden om aan de uit gangen van beide wachtzalen te contro leeren ZAAMSLAG. Verscheidene landbouwers in deze gemeente zijn deelgenoot in de on derlinge Veever zekeringsmaatschappij en hoe nuttig deze verceniging, welke geheel onderling mct'Zecr-.lage administratiekosten werkt, is, moge wel blijken dat gedurende het loopende jaar aandeelgenooten in deze gemeente voor 8 gestorven paarden is uit betaald eene som van f2580, onder die deelgenooten was er één welke 'twee paar den in eene week tijd verloor en daarvoor ontving de som van f720. Dergelijke onderlinge vereenigingen zijn bepaald eene weldaad voor den landbou wenden stand. Het gebruik van kunstmeststoffen vindt hier elk jaar ruimere toepassing. Geen won der ook, daar elke practische landbouwer met de uitkomsten voor oogen kan zien, dat het hieraan bestede geld uitstekende rente opbrengt. Er zijn dan ook al boeren, die jaarlijks voor ruim f2000 meststoffen koopen. Wat flink mesten doet, leerde ons dit jaar weder de bietenverbouw bij twee buren. De eerste had goed kunstmest gestrooid en k,reeg gemiddeld 23000 K.G. per gemetde tweede was veel zuiniger met Chili-salpeter geweest en maakte slechts 16000 K.G. per gemet. Of dus de meerdere kunstmest ook goed be taald wordt Wat hier alzoo gebruikt wordt kan men nagaan, als men weet, dat onze landbouw- vereeniging op 24 Dec. zal aanbesteden, de levering van 253600 KG. Superphosphaat 16300 KG. Thomasphosphaat en 11600 KG. Chili-salpeter. De jagers klagen steen en been over de groote schaarschte van wild. Patrijzen werden haast niet gezien, veel'minder ge schoten en ook hazën zijn er zeer weinig. Het is dus te begrijpen, dat mpenjgeen nog al eens platzak thuis komt. Onze gemeenteraad heeft een besluit genomen, dat zeker niet bij allen in goede aarde zal vallen. Tot heden toe was het de gewoonte, dat elk jaar een Nieuwjaars commissie onder voorzittersschap van een der raadsleden werd gekozen. Nu is besloten dit niet te doen. Aan het Burg. Armbestuur is echter een verhoogde subsidie toegezegd, terwijl men hoopt, dat ook de kerkbesturen in staat ge steld zullen worden, hooge uitkeeringen te doen. Tot derden ambtenaar van den burgerlij ken stand werd gekozen de heer I'. J. Wort- man, die de benoeming aannam. Een voor stel van den heer Fr. do Ruijter om aan de haven nog een tweeden oprit te maken, met het oog op het drukke vervoer, werd voor loopig aangehouden tot een nader onder zoek is ingesteld. WESTDORPE. Met het maken van een noodweg tusschen Sas van Gent en West- dprpe is een aanvang gemaakt. Evenzoo is men bezig met het opbouwen van houten keeten, die voor een groot deel uit Terneuzen worden aangevoerd. HONTENISSE. We werden hier uit onze droomerigheid opgeschrikt, door het bazuingeschal van iemand, die aan den Yolke te verkondigen heeft, dat er een spoorverbinding moet komen tusschen het vierde en vijfde district. Wij willen van harte helpen mêetoeteren, nu we wakker zijn en zelfs de handen uit de mouw ste ken, om dat plan tot uitvoering te bren gen, al vréezen we dat er tusschen Bres- kens en Vlissingen ook wel eens mist zal hangen en die «gril der natuur" ook op dat traject, het stoombootverkeer niet bevordert. Ook zouhen we gaarne «de tram HontenisscSas van Gent laten voor gaan. We kunnen moeilijk alles gelijk doen. Die te veel hooi op de vork neemt MIDDELBURG. Op gezag van het Algem. Handelsblad werd dezer dagen gemeld dat er wederom kwestie was,'dat de maatschap pij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen liet bedrijf van de maatschappij «Zeeland" ge vestigd te Ylissingen zoude overnemen. Zooals bekend, onderhoudt deze maatsch. een dag en een nachtdienst met hare snel varende booten tusschen Vlissingen en En geland en heeft zij ook het postvervoer, het welk jaarlijks eene bron van andere inkom sten oplevert. Door de groote concurrentie evenwel gaat het de «Zeeland" niet voor den wind en heeft zij van de staatsspoor reeds vroeger flnancieelen steun genoten, tot uitbreiding barer vloot. Wat nu het bericht van de overname be treft zulks wordt door de Middelburgsche Courant ten stelligste tegengesproken en als men weet dat een Commissaris van «de Zee land" naar wij meenen Commissaris van de Middelburgsche Courant is, dan heeft het allen schijn, dat het Middelburgsche orgaan het in deze bij het rechte einde heeft'en het Algem. Handelsblad of verkeerd ingelicht of wel wat voorbarig geweest is. 's-HEERENHOEK. Het college van zet ters benoemde in zijne vergadering van Za terdag 14 December de heer M. de Baar als schatter van de huurwaarde. Een luistervolle viering van het 25-jarig pontificaat van Z. II. den Paus wordt'ook in ons land'vooorbereid. Volgens De Maasbode hebben de Aarts bisschop en de'Bisschoppen van Nederland, ieder voor zijn eigen diocees, opdracht gege ven aan de navolgeffde heeren jhr. H. P. C. Bosch van Drakestein (Utrecht), mr. F. Th. Westerwoudt (Haarlem), W. J. H. Prinsen ('s-Bosch), mr. M. P. M. van Dam (Breda) en jhr. mr. Ch. Ruys de Béeren- brouck (Roermond), om een beperkt getal aanzienlijke Katholieken uit te rioodigen tot het vormen van een comité, dat in het aanstaande voorjaar de hulde van het Katho lieke Nederland aan den feestvierenden Opperpriester zal gaan aanbieden. Sint. Bavo. Binnenkort kan de voltooiing der nieuwe kathedraal Sint Bavo te Haarlem worden verwacht. Waarschijnlijk zal in den loop van het volgende jaar met den aanbouw van het langschap worden begonnen, maar de toren zal voorloopig slechts tot den nok af gebouwd. Men hoopt en vertrouwt, dat de grandiose tempel door Jos. Kuy.pcrs gebouwd nog bij het leven van zijn stichter, Bisschop C. J. M. Bottemanne zal kunnen voltooid worden. Mgr. Tarnassi. Uit Rome wordtaan Het Centrum gemeld, dat Mgr. Tarnassi vair zijn jongste ziekte aanmerkelijk begint te herstellen en dezer dagen een langeren wandelrit maakte. Men hoopt, dat Z. Exc. vóór 1 Januari genoeg zaam zal hersteld zijn, om tot Nuntius in Munchen te kunnen worden benoemd. De moord te Tilburg. Dit drama schijnt thans door het gerechts hof te 's-Hertogenbosch ter hand te zijn ge nomen. Der politie te Tilburg is opgedragen naar verschillende details een nieuw onderzoek in te stellen en verschillende getuigen zijn werder gehoord. De N. R. Ct. meldt In verband hiermee heeft de officier van justitie te Breda, die van het vrijsprekend vonnis der rechtbank in beroep is gegaan, aan de politie te Tilburg opgedragen naar verschillende détails op nieuw een onderzoek in te stellen. Dat on derzoek is nu sedert eenige dagen gaande de koster Van Isterdael is opnieuw gehoord zoo ook de moeder van Mutsaers, verschil lende getuigen die in de openbare zitting zijn ondervraagd, en eenige andere personen. Dit onderzoek wordt niet geleid speciaal in de richting van Mutsaers. In de Haagsche Ct. lezen we het volgende waarvan we de verantwoordelijkheid aan den zegsman laten «Omtrent do nieuwe feiten, in zake den Tilburgschen moord aan 't licht gekomen, meldt men, dat de politie o. a. een koetsier van het naburige buiten van den heer W. J. H. v. B.,'te Rotterdam, heeft ondervraagd. Deze koetsier, onbezoldigd rijksveldwach ter, stond een paar dagen na de vermissing van Maria Kessels, toen men nog niets om trent de misdaad wist, voor het station te Tilburg. Zijn aandacht werd toen getrokken door een man, die blijkbaar zeer gejaagdop en neer liep en voortdurend het oog hield op een politieagent. Zoodra die agent uit het gezicht w as, liep de man snel naar de brie venbus aan het station, deed daar eenebrief- il'-f11 ver(iween. Toevallig kwamop- middtllijk, daarop de postbode de bus'lichten en toen die de brieven jen briefkaarten er uit nam, lag bovenop'eene briefkaart, ge richt aan de maréchaussée,meedeelendedat zij moest zoeken in de nabijheid, want dat het kind niet ver was. De briefkaart was niet ondertcekend en de inhoud maakte diepon indruk, omdat niemand toen iets wist van Maria Kessels. De postbode vroeg den koetsier, of hij gezien had wie die kaart in de bus gedaan had, en de koetsier ver hardde van den man dien hij had opgemerkt; juist kwamen twee maréchaussées uit een aankomenden trein; hun werd het geval verteld; zij gingen den geheimzin nigen man na, maar konden hem niet meer vinden. «De koetsier is in de geheele zaak niet ge hoord en de politie vernam er voor 't eerst van op den dag waarop het vonnis was uit gesproken. doen werd de koetsier, nadat hij toch zijn wedervaren aan de maréchaus- sées had meegedeeld, niet in de instructie te zijn gehoord, voor het eerst door de poli tie ondervraagd; hij verklaarde daarbij,dat hij den man destijds in alle bijzonderheden had opgenomen, omdat hij, als onbezoldigd rijksveldwachter, in die dagen sommige' personen zeer aandachtig beschouwde, en hij had dan ook onmiddellijk het signalement van den man en zijn kleeding uitvoerig op geschreven; maar toen men er hem verder niet naar gevraagd had, had hij in Januari de aanteekeningen verscheurd; hij wist de bijzonderheden echter nog wel, en toen hij die opgaf, beschreef hij den koster van Is terdael en diens kleeding, dien hij nooit te voren gezien had. Thans is de koetsier met den koster geconfronteerd, maar nu, na on geveer anderhalfjaar, kon hij niet verkla ren, dat het de koster is geweest, dien hij de briefkaart in de bus heeft zien doen." Broedermoord. De 18-jarige M. Bierens uit Tilburg, be schuldigd van opzettelijken doodslag, ge pleegd op haar broertje, door hetin de wasch- kuip te laten verdrinken, is door het Hofte 's-Hertogenbosch veroordeeld; tot 6 jaar. Treurig geval. Te Leeuwarden heeft zich een treurigge- val voorgedaan, dat algemeene deelneming verwekt. De eenige zoon van den heer V., te Hallum, zou tengevolge van een klein zweertje een lichte opera tie,ondergaan. Toen de operatie was geschied, bleek deze te heb ben plaats gehad op een lijk, daar de knaap waarschijnlijk door te veel chloroform, reeds was overleden. De begrafenis, werd op last van de bevoegde autoriteit uitgesteld daar het lijk gerechtelijk geschouwd zou worden. Daarbij bleek, dat de verantwoordelijke geneesheer volkomen gerechtvaardigd was. Een lastig geval. Een Fransche dame heeft onlangs de ar men van Madrid met een legaat van 750,000 fres. blij gemaakt, maar daarbij vergeten, uiteen te zetten, hoe men tot verdecling van die som moest geraken, met het gevolg, dat zich in een minimnm van tijd 30,000 armen ieder voor zijn deel, zijn komen aanmelden. De commissie, die met verdeeling van de som belast was, werd bestormd, en het ver keer in de straat waar haar bureau geves tigd was, werd geheel gestremd, tot de com missie tot het inzicht is gekomen, dat het zoo niet ging, en haar werkzaamheden schor ste. De commissie peinst nu op een deugde lijk middel, om een geregelde verdceling van het legaat te bewerkstelligen. Echt Amerikaansch. Eene wet tot bestrijding van deongehuw- den, is bij de wetgevende vergadering van den staat Pennsylvanië ingediend. Volgens deze wet moet elk mannelijk burger, ouder dan 40 jaar, die ongetrouwd wil blijven, eene huwelijksvrijstelling heb ben en een recht van 100 dollars betalen. De sommen die op deze wijze ontvangen worden, zullen dienen tot instandhouding van een tehuis voor ongetrouwde vrouwen boven de 40 .jaar. Bovendien moet iedere man,dieouderdan 40 jaar is en een vrouw neemt, welke niet uit den staat Pennsylvanië geboortig is, een boete van 100 dollars betalen voor de belee- diging, daardoor den jongen meisjes uit dien staat aangedaan. Barnum en Bailey. Stelt men belang in het lot van onze vrienden, Barnum en Bailey? Het is een gouden lot, dat hun op de Euroeesche reis wedervaren is Uit gepubliceerde cijfers blijkt, dat de onderneming van 11 Novem ber 1900 tot 17 November 1901 69,395 pd. st. zuivere winst heeft gemaakt, terwijl van het vorige jaar een winstcijfer te boek stond van 11,750 pd. st. dat is dus op de gtffieele Europeesche reis tot heden in Parijs een winstcijfer van ongeveer 1 millioen gulden. (II bid.

Zelandia | 1901 | | pagina 2