s Dl ïnuw VRAAG EN AANBOD GoldschmedingsMuziekhandel voórTden zondag r binnenland uit de prpvincib bsw3h3bbïsdi5r voor hoofd en hart predikbeurten burgerlijke stand voor de jeugd GOEDKOOP en DOEL TREFFEND is de rubriek 1 Vrijdag 20 October 1944 - 59e Jaarg., No. 6 CHR. DAGBLAD VOOR ZEELAND Dlr.-Hoofdred.A. DE LANGE, Goes. Adin. (Advertentiechef)B. P. DAVIDSE, Goes. Abonnementsprijs per kwartaal f 2.73; per maand f 0.91. Losse nummers 6 ct Altaar, altaar. Ea hij riep tegen het altaar door het Woord des Heeren en zeide altaar, altaar1 Kon. 13:2. Jerobeam, de zoon van Nebat, doet het tienstammenrijk op gruwelijke manier zondi gen. Hij voert in Bethel en Dan den kalve- rendienst in en hij verleidt het volk tot pu blieke overtreding van het tweede gebod. Hij viert te Bethel zijn goddelooze feesten en het schijnt, dat hij ongestraft zijn gang kan gaan. Maar God laat Jerobiam niet ongemoeid in zijn eigenwilligen godsdienst, Hij waar schuwt den ontrouwen Koning van Efraim op Zijn eigen goddelijke, majestueuze wijze. Hij zendt midden in het feest, dat Jerobeam te Bethel viert als imitatie van het loofhutten feest, den profeet uit Juda. Hij verbreekt als met een bliksemslag de gemaakte vreugde. En Hij doet den man Gods optreden door het woord en door het teeken, zóó, dat Jero beam en de schare moeten ontstellen van schrik. Altaar, altaar Neen, niet: Jerobeam, Jerobeam. Want God heeft het niet tegen den zondaar, maar tegen zijn zonde. ,Het altaar zal verbroken worden en op deze zelfde autaar zal in later eeuwen een koning uit Juda, en zijn naam wordt nu reeds genoemd, den priester der hoogten offeren. Altaar, altaar En dan volgen de teekenen in 'verbijs terende snelheid. Het altaar scheurt en de ark stort op den grond. Jerobeams arm, die zich tegen den profeet des Heeren uitstrekt, wordt ver stijfd en straks op de smeeking van den man Gods weer genezen. Niemand durft den godsgezant te grijpen en moedig ver laat hij ongedeerd de feestvierende schare. Altaar, altaar O, land, land, land, hoor des Heeren woord. Die God der waarschuwingen is nog dezelfde God. Nog klinken vandaag Zijn stemmen en flitsen Zijn teekenen, die prediken: altaar, altaaren hoor en zie toch. Oorlogen, verwarring en verarming roepen Zijn ge weldige boodschappen uit, en de God der eere'lwaarschuwt van dag tot dag. En dit is het wondere in Gods waar schuwingen, dat Hij niet alleen toornt maar ook barmhartig is. Hij geneest Jerobeams verdorde hand. Hij eeft nog opleving uit de verdorring en red- !ing uit den nood. Hij ontfermt Zich nog op de kreten om redding, die uit de wereld op stijgen. Maar in de bewijzen van Zijn lankmoedig heid roept Hij u toede goddelooze verlate zijn weg en de ongerechtige zijn gedachten, en hij bekeere zich tot den Heere. Dén, maar ook dan alleen, staat de poort der genade wijd open. K. D. VERLENGING BONNEN. De geldig heidsduur van bon alg. 243 wordt verlengd tot Zaterdag 21 October 1944. De geldigheidsduur van bon 43 „Tabak" wordt voorloopig voor onbepaalden tijd verlengd. Geldig verklaarde bonnen welke niet gehonoreerd kunnen worden, dienen zorg vuldig te worden bewaard. Hetzelfde geldt met betrekking tot bonnen welke niet zijn aangewezen. Op bon 258 alg. kan worden gekocht: 100 gram vermicelli, spaghetti, macaroni. De erfenis van Jan Koolstra, Daar zat ik met de rouwkaart in de hand. Overleden Jan Koolstra in den ouderdom van 17 jaar. Als adres werd gegeven een straat ergens in 't hartje van Den Haag. Jan Koolstra Jan Koolstra zoo ging het in mijn gedachten, wie is dat ook weer De naam kwam me niet geheel on bekend voor, maar ik kon toch op geen stukken na zeggen waar ik hem tegenge komen was. In elk geval meende ik maar eens naar het sterfhuis te moeten gaan. En zoo belde ik dan 's avonds aan het opgegeven adres, in een niet al te deftige buürt. Wie is daar zoo klonk het van boven. „Komt u maar boven. Vrouw, daar is de dominé", zoo ging het in één adem door. 'k Stommelde de reeds schemerige trap op en, daar stond ik in een nauw gangetje, waar ik verwelkomdwerd door een har telijk „wat vinden we dat fijn dat u hier heen komt. Had Jan dat nog maar beleefd''. Inmiddels was het mij nog zoo helder als de nacht bij wie ik eigenlijk aangeland was. Is Jan lang ziek geweest? vroeg ik. Och eigenlijk is hij niet meer heelemaal de oude geweest nadat u hem een paar jaar geleden in 't ziekenhuis hebt bezocht. Wat vond Jan dat fijn. Hij heeft er ons later van verteld. maïzena, aardappelmeel, geoxydeerd aard appelmeel, aardappelmeelvlokken, sago of 100 gram vermicelli verwerkt in ten hoogste vier pakjes vermicellisoep, of 100 gram zetmeel verwerkt in ten hoogste 3 pakjes 'puddingpoeder of ten hoogste 6 pakjes puddingsauspoeder. Op bon 259 alg. wordt verkrijgbaar gesteld: 250 gram gemengd meel, roggevlokken, haverbloem, haver vlokken, havergort. H*et publiek dient ge noegen te nemen met het artikel, dat de winkelier in voorraad heeft. HONDEN- EN KATTENBROOD. Gedurende de maand October geeft bon no. 4 van de distributiekaart voor honden brood recht op het koopen van de gebruike lijke rantsoenen honden-, resp. kattenbrood. ARNEMUIDEN. Daar de zaal op het gemeentehuis niet meer- beschikbaar is, kun nen de Herv. kerkdiensten a.s. Zondag niet gehouden worden. De Geref. diensten worden gehouden te N.- en St.-Joosland en Kleverskerke, die der Geref. Gemeente te N.- en St.-Joosland. Bij een landbouwer in deze gemeente werden zeven konijnen en drie rijwielen gestolen. Dader(s) onbekend. Dat u met hem gebeden hebt. En weet u wel, dat u later ook nog bij ons geweest bent We woonden toen nog aan de Wie- ringschestraat, maar we zijn kort daarna verhuisd. De mijnheer van de evangelisatie is ook vroeger vaak bij ons geweest, maar nu hebben ze ons adres zeker niet meer. Toen de moeder dat laatste gezegd had, sprongen er in mijn onderbewuste allerlei deurtjes en luikjes open en wist ik plotseling alles weer. Dèt deed het woord Evangeli satie. Ja zeker, Jan Koolstra I Nu zag ik hem weer, die aardige bleeke jongen met zijn weemoedige bruine oogen. Hij was op de jongensklas van de Evangelisatie geweest. Trouw was hij op zijn post. Hij verzuimde de klas nooit. En luisteren dat hij kon I En zingen I Toen werd hij ziek. O wat was hij moe. En hij wilde toch zoo graag verdienen. Want 't gezin was zoo arm. Toen was ik bij hem geweest in het ziekenhuis, om hem, te herinneren aan wat hij op de Evangeli satiebijeenkomsten had gehoord en geleerd. Ja zeker..... daar dacht hij nog vaak aan. Bidden, ja. dat deed hij welen hij wérd beter, althans zoo scheen het, maar meer dan schijn was het blijkbaar niet. Want nu was hij gestorven. In 't zelfde ziekenhuis waar ik hem vroeger bezocht had. (Wordt vervolgd.) De Tiendenschuur te Goes, De Goessenaren weten wel, dat de hoek Middelburgsche straat—'s-Heer Hendiiks- kinderendijk Tiendenschuur genoemd wordt. Vanwaar die naam? De Tiendenschuur is een herinnering aan den tijd, toen de „Heerlijke rechten" nog rustten op de oude gronden in Z.-Beve- land en de boeren aan de bezitters dier rechten niet minder dan een tiende der opbrengst van hun bouwgrond hadden af te staan. Ontstaan in den grafelijken tijd wisten deze rechten zich te handhaven en zelfs Napoleon wist ze niet uit te roeien op de Zeeuwscj^e eilanden. Het werd nog 1908, toen eindelijk de wet tot afschaffing van tienden werd aan genomen. Bepaald werd toen, dat de ge dupeerde bezitters der tiendrechten geduren de dertig jaar van het Rijk een vergoeding 5.55 pCt. der som. waarop het „recht", was- geschat, zouden ontvangen. De eerste vergoedingen werden in 1912 uitbetaald. Het was op Zuid-Beveland gewoonte geworden om eens in het jaar de tiend rechten publiek te verkoopen. De eigenaars waren dan van allen last af en hadden niets anders te doen, na den notaris be taald te hebben, dan het geld op te strijken. Nu gebeurde het vroeger wel, dat de boeren om de bezitters van het gehate tiendrecht dwars te zitten, de hoofden bij elkaar staken en slechts weinig boden. Zoodoende waren de tiendrechteigenaren gedwongen zelf het tiende deel van den oogst van de velden te laten halen. Daar was berging voor noodig en zoo werd voor gemeenschappelijke rekening de Tien denschuur te Goes gebouwd. Daar werden de producten opgeborgen, gedorscht en later verkocht. Zoodra de graanoogst of die der peul-» vruchten in schooven en ruiters stond en de boer hem binnen wilde halen, moest daar van kennis worden gegeven aan den tiend- gerechtigde; die liet dan op lederen tiende schoof of ruiter een takje plaatsen, als tee ken dat de boer daar niet aanraken mocht. Om ontduiking te voorkomen waren aller lei maatregelen getroffen. Voor de vruchten onder den grond was een andere regeling getroffen en betaalde de landbouwer f 3 per gemetdit noemde men de smal-tienden. Het weiland viel onder" de „slapende" tienden. Zoolang het weiland bleef, be hoefde er niets voor betaald te worden, maar niet zoodra werd er bouwgrond van gemaakt óf de tiendbezittur was er als de kippen bij zijn schatting te heffen. Het is te begrijpen, dat het tiendrecht tot tallooze conflicten aanleiding gaf. VRIJDAG 20 OCTOBER 1944. Roep Mi) aan ln den dag der benauwd heid: Ik zal er. u uithelpen en gij zult Mij eeren.Ps. 50 15. Zon op 7.17, onder 17.40, Maan op 10.27, onder 19.32, lekw. 24 Oct., volle m. 31 Oct. Al voert Gij mij langs duistre wegen, versta 'k niet, wat Gij met mij doet. ik weet. Uw doen is louter zegen al wat Uw hand mij brengt, is goed. Al gaat Uw weg door diepe dalen, door donkerheden van den dood: hij eindigt in de hemelzalen; hij eindigt in het morgenrood. ZONDAG 22 OCTOBER 1944. Ned. Herv. Kerk. ARNEMUIDEN, Geen dienst. KLEVERSKERKE, 10 uur ds Schoch. KORTGENE, 10 en 2.30 uur Ds Versteeg (H.Av,). DRIEWEGEN, 9.3P uur Ds v. Burgeler. OVEZAND, 2 uur Ds v. Bu geler, Geref. Kerken. KLEVERSKERKE, 2 uur ds ScholingN. EN ST JOOSLAND, 4.30 uur ds Scholing. BORSSELEN, geen dienst. DRIEWEGEN, 9.30 en 2 uur Ds Fransen. GerefGemaenten. MIDDELBURG, 9.30 en 2 uur leesdienst; ARNEMUIDEN, 2.30 uur in de Herv. Kerk te N. en St- Joosland, leesdienst. Het Kloetingsche St. Sebastiaangilde. Een zeer typische instelling is het eeuwen oude St. Sebastiaangilde der boogschutters te Kloetinge. hoewel er aldaar aan boog schieten niet meer wordt gedaan. De be scheiden over den oorsprong van het gilde zijn zoek geraakt. De oudste papieren, waarover men nu nog beschikt, dateeren uit het jaar 1661. Het gilde heeft nog eenige eigendommen, o.m. twee gemet bouwland en staat onder het patronaat van de Ambachtsvrouwe. Volgens het reglement moet het gilde uit 24 leden bestaan. Zoodra er 'n lid overlijdt of bedankt moet binnen 14 dagen een aanbeveling, waarop de namen van drie candidaten staan, worden ingediend bij de Ambachtsvrouwe, die uit dit drietal een nieuw gilde-lid benoemt. De aanbeveling zelf wordt samengesteld door den hoofdman en de drie dekens, die samen het bestuur vormen. Het reglement bepaalt dat de hoofdman ook de geldmidde len beheert en kent verder een belooning van f 15 toe, aan den bode van het gilde. Het lidmaatschap van het gilde bedraagt f 1 per jaar, terwijl ieder nieuw lid een „inkomstgeld" ven f 10 moet hetalen. Zeer eigenaardig zijn de rouwplichten van de leden. Wanneer ten gildebroeder sterft zijn de confraters verplicht in rouwkleeren ter hegrafenis te komen en tien van de jong ste leden hebben de taak de kist te dragen. Dit geldt ook, wanneer de echtgenoote of de weduwe van een gildebroeder sterft. Wie zich aan die verplichtingen onttrekt krijgt geldboeten. Om de uniformiteit in de rouwkleeding te bevorderen, heeft het gilde destijds 24 rouwmantels aangekocht. Zwarte hoed en dito strop of dasje is eveneens voorschrift. Vóór men ter begrafenis gaat komen de gilde-broeders in hun vergaderingslokaal bijeen, waar de hoofdman controleert of de- voorschriften nageleefd zijn. Het reglement schrijft voor dat om de twee jaren den gildebroeders een „blijden maaltijd" moet worden aangeboden. Dit is wel eens door 'n plezierreisje vervangen. Schoot de kas tekort, dan legden de deel nemers er 'n centje bij. De vergaderingen zijn verplichtend. Wie niet komt moet één gulden boete betalen en wie te laat komt heeft één kwartje te offeren. Wie tijdens de bijeenkomst Gods Naam jjdel gebruikt of vloekt, krijgt 'n gulden boete en wie de bestuursleden niet bij hun functie noemt, moet 'n dubbeltje offeren. Toen 'n zestig jaar geleden de Ambachts neer een molen verkocht, legde hij den koo- per de verplichting op, dat die voor eiken ..blijden maaltijd" een zak met fijn meel gratis diende te leveren. Later heeft diens opvolger die verplichting voor f 6 per keer afgekocht. De Nederlander op zijn best. Geeraert Brandt heeft over het sterfbed van De Ruyter o.m. het volgende ge schreven: Toen admiraal De Ruyter zwaar ge- van het dek was weggedragen, bad 1 ..O mijn genadige God, ik dank U van «er harte, dat Gij mij in vele en ver scheidene gevallen goedertierelijk hebt be waard en zoo vaderlijk bezochtlaat deze "enting strekken tot zaligheid mijner ziele. n=,!f/ei'.i r 8 Lands vloot. Spaar ge- Ha, 9 j0n2e officieren, matrozen en sol- en' voor een klein geld zooveel ongemaks en gevaars uitstaan. Geef hun Kloekmoedigheid en kracht, opdat wij onder draaen 2f?eD overwinning mogen weg- sLn i ere- 9eef nu een gewenschte uit- voiL m jne zwakheid, gelijk Gij Uwen bliika h3» toen sterk was, opdat het Tn« Wi) allea door U doen.'' kan, ur fluat Brandt voort zijn predi- esthovius betuigde, met hoe groot medelijden hij en de andere omstanders hem in de smart zagen, hoorde men den Admiraal zeggen„Aan dit ellendig lichaam is weinig gelegen, als de kostelijke ziel be houden wordt. Mijn pijn is niet te achten bij de onuitsprekelijke smart en smaad, die onze Heiland onschuldig leed". Als de pijn zijner wonden hem neep, diende hij zich van sommige spreuken uit David's psalmen, met name uit den 119en en den 142en psalm. Van zijn -eigen huiszaken sprak hij niet een woord en stelde al 't aardsche uit zijn zin. Als eens iemand van des Admi raals echtgenoote sprak en haar afwezig heid betreurde, zeide hij„Ik ben hier op de post daar mij God geroepen heeft en wil Hij mij ook uit dit leven roepen, ik ben gereed en bereid. Mijn beminde vrouw en lieve kinderen zouden mij mogelijk met hun droefheid nog bezwaren. Zij zouden mij nu niet zien dan met bittere tranenik hoop hen te vinden in de eeuwige vreugde". Toen 29 April 1677 alle hoop vervlogen was, lag hij gedurig met gevouwen handen, biddende en den 69en psalm zeggende. Eindelijk den 29en April, 's avonds tusschen negen en tien, gaf hij den geest te middem van bevelhebbers en kapiteins, die met weenende oogen en ontstelden gemoede dien grooten admiraal zagen sterven Dusdanig was het einde van den Heere Michiel de Ruyter, nu hertog, ridder, luite nant-admiraal, generaal van Holland en West-Friesland, di 58 jaar lang, van zijn elfde jaar af, langs alle trappen der scheeps- bedieningen opklom. Van wien met waar heid wordt getuigd, dat hij, in 's Lands dienst getreden, nooit naar eenig ambt met gunstjacht stond en dat hem alle waardig heden, zonder daar ooit over te spreken, van zelf door zijn verdiensten zijn thuis gebracht en opgedragen. De glans der eere had hem nooit bedwelmd. In zijn groot heid bleef hij kleen; dankbaar jegens zijn weldoeners, eerbiedig jegens zijn meerderen, beleefd omtrent zijns gelijken, meewarig (vriendelijk) en spraakzaam jegens zijn min deren. Dus won hij 't hart van allen, die hem kenden. GOES. Geboren: Maria R. A. H., d. v. J. J. Roovers en H. F. van Stee; Adriaan C., z. v. C. S. v. d. Berg en C. J. Simmers; Ella W. J., d. v. H. M. Slabbekoorn en P. F. Bruel. OverledenWessel Chr. de Priester, 74 j„ weduwnaar van J. Tromp te BorsselePetrus van 't Westende, 9 m„ te Ovezande. Over de maand September. 's-HEER ARENDSKERKE. Overleden: W.. Sandee, 80 j„ vr. v. A. Moelker; G. Rlekwel, 52 j. te Vlissingen; C.v J. Penne, 18 j„ d. v. C. Penne te Zaamslag; A.M. Sandee, d. v. J. Sandee en W. J. Balkenende; C. Grim, 44 j., te Middelburg. 4) De capriolen van de bok van Jantje, (Slot) Maar er valt een climax in het bokke- kwaad waar te nemen. Ik hoor een danig gestommel in de salon en draaf er heen om Jantje op kattekwaad te betrappen. En ik zie onzen bok. Hij kijkt me vriendelijk aan, maar zijn kaken wrijven bedenkelijk heen en weer. Drie bloempotjes liggen aan gruzelementen op de grond. De helft van mijn zijden kleedje, dat het bloementafeltje sierde, is nog over. De andere helft is lek ker opgepeuzeld. Nu wordt het toch wat al te bar. Onder hevig geschreeuw jaag ik den bok uit huis en 'k zeg tegen Hanna: „De bok moet weg. Hebben ze bij jullie geen bok nodig 7" Maar Hanna lacht slechts. O, en hij haalt nog meer streken uit I We zitten in de tuin. Wat is deze zomer rijk aan mooie dagenI „Let jij op de bok? Dan let ik op Jantje". Dirk vindt deze werkindeling goed. Én leest in de krant, en let niet op de bok. Tot de krant uit en de bok weg is. We gaan gezamenlijk op zoek. De open slaande deuren van onze benedenslaap- kamer staan open. Daarbinnen ligt op onze mooie handgeweven spreide bok En hij slaapt. Maar als hij door ons gestommel wakker wordt, vinden we de gevolgen O wee, mijn arme sprei. Ik zeg weer met nadruk „Die bok moet weg". Maar niemand neemt het voor ernst op. Én de zomer gaat verder. Jantje groeit snel in de zon. Maar de bok groeit sneller. Jantje wordt een stevig sterk ventje. Maar de bok wordt sterker. Ze stoeien veel samen, maar de strijdkrachten zijn te ongelijk ver deeld. Dirk en ik zijn in de kamer. Opeens horen we een droevig gejammer. Het is niet van de bok. 't Is van Jantje. We doen de voordeur open en zien Jan angstig met zijn broekje tegen de muur gedrukt staan. En de bok gekromd voor hem. „Jantje, kom dan 1" Daar komt Jantje. En daar komt de bok. Zodra het gespannen blauwe broekje de muur verlaten heeft, is het weer zo'n ver leidelijk raakvlak voor een dappere, strijd lustige bok. Hij stoot Boem Daar zit Jantje op de grond. Hij huilt. Maar wij lachen. We kunnen het niet ltten. 't Is al te grappig. Jantje krabbelt overeind, maar nauwelijks staat hijj of boem daar is de bok weer. Jantje probeert moedig met o s mee te lachen, maar het lukt niet. Zijn gezichtje staat droevig en angstig tegelijk. Éindelijk jagen we den bok weg. En weer zeggen we „'t Was leuk. Maar de bok moet nu weg. Hij wordt te groot. Jantje zou angst krijgen voor dieren". En nu menen we het in alle ernst. De bok moet weg. „Mevrouw, daar is iemand voor u", zegt Hanna. Een man, kennelijk een arbeider uit de veenstreek, staat voor me. „Mevrouw, ik heb gehoord, dat u een bok te koop Hebt". Hmm. Ik meesmuil. „Ga maar eens mee naar de schuur". Hij bekijkt de bok met een kennersblik. „Een goeie bok. Hoeveel vraagt mevrouw er voor?" Ja, wie zal dat zeggen? En Dirk natuur lijk weer niet thuis, Ik zeg, dat ik het niet weet, en ik denk, dat hij er geld op toe kan krijgen, als hij hem neemt Hij zegt„Is een gulden genoeg De koop wordt gesloten, maar als ik met de gulden in mijn hand sta, de man aanzie, de bok aanzie/en denk aan al 't genoegen, dat we van de bok beleefd hebben, dan zeg ik: Och, houdt de gulden maar''. Al te graag steekt hij hem weer in de zak en neemt de bok dan aan een touw mee. Ik ga gauw naar Jan, leid hem af, opdat hij de aftocht niet zal zien. Och, en dan is de bok weg, de theepot weg, 't kleedje weg, de ceintuur weg, de gulden weg. Dan zijn er alleen nog maar de schone herinneringen aan de capriolen van de bok van Jantje. IETS OP TE RUIMEN? Plaats een kleine advertentie in „De Zeeuw". Het kost U maar 0.65 (t/m 5 regels). ADVERT ENTIËN Door een noodlottig on geval werd van onze zijde weggerukt onze geliefde Zoon en Broeder, Jan Willem Slabbekoorn, in den bloeienden leeftijd van 21 jaar en 6 maanden. Zijn diepbedroefde Ouders en Broer, J. Slabbekoorn. N Slabbekoornde Korne. Wim Rilland, 14 Oct. 1944. Heden overleed onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Johannls van Klink, in den ouderdom van 77 en 6 maanden. Namens de Familie, A. van Klink. Wemeldinge, 18 Oct. 1944. Door dezen vervullen wij den treurigen plicht U ken nis te geven dat onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Cornelus Nieuwenhuijse, is overleden, in den ouder dom van ruim 81 jaar. Heinkenszand B. Nieuwenhuijse. L.. Nieuwenhuijse— Hoogerland. Hoedekenskerke Chr. W. Kesselaar— Nieuwenhuijse. L. Kesselaar. en Kleinkinderen. Nisse, 20 October 1944. Eenige en algemeene kennis geving. Op 17 Oct. overleed zacht en kalm onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. C. de KamIsraël, in den ouderdom van ruim 82 jaar, Uit aller naam, M. P. de Kam. Kamperland, Veerweg B 177 Dag van afzondering, troost en bemoediging. D.V. op ZONDAG 22 OCT., 10 en 3 uur, in de Chr. Geref Kerk, Langedelft, Middelburg VoorgangerProf. G. WISSE. heeft nog Muziek voor alle Instrumenten. „Kun je nog zingen" (Cijfermuziek) „Een alleen" (tweestemmig) Guitaaralbum I en II Studieboeken Muziekpapier. Prima kwaliteit Gramofoonnaalden Abvo voor het drooghouden van Uw Piano. Eenige Violen, Blokfluiten en Guitaar. Lange Kerkstr. 41 - Goes Druk Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes. f 1.-. PRACHTIGE KWARTET TEN f 1.20. KLEURBOEKEN 50 cent. LEGPUZZLES 40 cent bi) P. DÉKKER- MIERAS, Wemeldinge B 30. Aan allen, die blijken van belangstelling toonden op mijn tachtigsten jaardag, betuig ik, ook mede namens mijn kinderen, mijn hartelijken dank. M. de Leeuw. Waarde. Belangrijk voor hen, die tijdelijk op Z.- en N.- Beveland verblijven. Zij, die tijdelijk op Z.- en N.» Beveland verblijven en in hun oude woonplaats lid waren van een Vereen, voor Ziekenhuis- verpleging, worden in hun eigen belang dringend verzocht zich ten spo. digste te laten over schrijven bij de Vereen voor Ziekenhuisverpleging op Z - en N.-Beveland Kosten van ziekenhuisverple ging voor niet-overgeschreven personen kunnen niet worden vergoed. Inlichtingen bij den bode of de onder-afd. ter plaatse of bij onder- geteekende. Namens het Bestuur, A. DE LANGE, Secr.-penm. Goes, Voorstad 66. Vriendelijk verzoek of degene welke vorige maand te Kapelle— Biezelinge een compleet zilveren Damespolshorloge gevonden heeft, daarvan alsnog kennis zou willen geven bl) de gemeentelijke politie aldaar, tegen goede belooning. 0

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1944 | | pagina 1