de Zeeuw Rheumasaï) HONIG'S K.G Sonot Aspirin K.Ê koffie G. J. SCHERPHUIS BINNENLAND OFFICIEELE BERICHTEN UIT DE PROVINCIE DAGKALENDER VOOR HOOFD EN HART KERK EN SCHOOL Uitreiking rantsoenbonnen zeep aan kappers, artsen, enz. LAND- EN TUINBOUW Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E* RIVIERE, tijdelijk Korte Delft 20, MIDDELBURG en ik citroen! Vraagt het oordeel van Uw huisarts of specialist. PUDDING Maandag 10 Juli 1944 - 58e Jrg, No. 237 CHR. DAGBLAD VOOR ZEELAND Dir.-Hoofdred.A. DE LANGE, Goes. Adm. (Advertentiechef): B. P. DAVIDSE, Goes. Abonnementsprijs per kwartaal 2.73; per maand 0.91. Losse nummers 6 ct. Door een met ingang van heden voor de bladen ingevoerde papierbesparing zijn wij genoodzaakt tijdelijk enkele malen per week in verkleind formaat te verschijnen. GROOTE GEA L LIËERDE A A NV A L IN NORMANDIË. - DUITSCHE STEL LINGEN TEN N.-W. EN N.-O. VAN CAEN BINNENGEDRONGEN. Het opperbevel v;an de Duitsche weermacht maakt bekend: In Normandië ging de vijand nu ook op vooruitspringende frontsectoren ten N. van Caen over een breed breed front met sterke infanterie- en pantserstrijdkrachten tot den grooten aanval over. In de zware gevechten, i die indien lopp van den dag steeds meer in hevighei<4 toenamen, leed de vijand bijzonder zware verliezen aan dooden en gewonden. Het gelukte hém tenslotte na het aanvoeren van nieuwe strijdkrachten ten N.O. en N.W. van i C a e n onze stellingen binnen te dringen. Ook aan weerskanten van den weg. CaumontCaen ondernam de vijand na hevige vuurvoorberei- ding sterke aanvallen, waarbij hij plaatselijk inmiddels afgegrendelde penetraties kon berei ken. Tusschen Vire en Taute werd den geheelen dag verbitterd gevochten. Met zware verliezen gelukte het den vijand hier zijn brug- gehoofd aan de Vire naar het Zuid-Westen uit te breiden. De gevechten zijn hier nog in vol len gang. Ten N.W. van Le Plessis en ten Z.W. van La Haye di Puits viel de vijand herhaaldelijk vruchteloos aan. In het Fransche gebied werden 198 terroristen in ge vechten vernietigd. Door strijdmiddelen der Duitsche marine werden een kruiser en een torpedojager tot zinken gebracht. (Wordt vervolgd.) Rede van Pr Goebbels. Rijksminister di' Göbbels heeft het wooid gevoerd op een groote bijeenkomst in een gouw-hoofdstad in het Oosten van het Duit sche rijk. Iedere Duitscher, aldus Spr., moet den sterk verlaagden levensstandaard in de door den luchtoorlog geteisterde gebieden tot maatstaf van zijn eigen leven maken. Wat wij uit egoïsme en gemakzuoht thans niet willen op geven zou onze overwinning in gevaar kunnen brengen en het zou voor altijd verloren zijn. Wij weten heel precies, zoo verklaarde dr Göbbels, dat er voor ons geen mogelijkheid bestaat dit conflict over 10, 20 of 50 jaar te herhalen, wanneer wij ons thans in het beslis sende tijdvak van onze geschiedenis niet op gewassen toonen tegen den vereenigden storm loop van onze vijanden. In dit stadium der ontwikkeling, nu de vijand zijn algjemeenen stormloop op Europa is begonnen, is de eisch van het oogenblik totale oorlogsinspanning van elk individu en van het geheele volk met alle beschikbare materieele en geestelijke re serves. De eigenlijke "beslissingsslag in het Westen moet nog komen. Ook de zware belas tingen van het oogenblik aan het Oostelijke front, waar de Duitsche soldaten op hgt oogen blik het bovenmenschelijke moeten presteeren, behandelde dr Göbbels met realistische open hartigheid. Vervolgens hield dr Göbbels zich uitvoerig met den luchtoorlog bezig. Steden als Hamburg, Berlijn, Mannheim, Kassei, Frankfort, Keulen en Essen hebben in de ach ter ons liggende maanden een zwaren tijd doorgemaakt. Toch is den vijand zijn duivelsch plan, het oorlogsmoreel van het Duitsche volk door de meedoogenlooste terreur te breken, op geen enkele wijze gelukt. De vergelding treft het Britsche volk juist op het oogenblik, dat het meende er te zijn. Wij weten, dat wij alle kansen op de overwinning in onze handen hebben. De strijdlust van het Duitsche front is na vijf zware oorlogsjaren ondanks veel vuldige terugtochten en tegenslagen niet aan het wankelen gebracht. Korte Berichten. (DNB). Naar de „Echo de France" me dedeelt werden in Juni 17.233 Fransche bur gers door Anglo-Amerikaansche terréuraan- vallen gedood. 18.250 moesten met zware ver wondingen naar ziekenhuizen worden over gebracht. Tijdens zijn verblijf op Elba zou de Gaulle, naar Reuter heeft bericht, in het bed van Napoleon geslapen hebben. Den dag, waarop kolonel-generaal Dietl veron gelukte, heeft de Duitsche weermacht nog twee andere generaals verloren, namelijk den generaai der infanterie Emil von Wickede, bevelhebber van een legercorps, dat zich bij den srijd om de „vesting Demjanskl' onder scheidde, en den generaal der bergtroepen, Karl Eglseer. Van officieele Duitsche zijde wordt gemeld, dat te H a m b u r g, voorzoo ver de dooden thans geborgen konden wor den, het aantal dooden, als gevolg van de Britsch-Amerikaansche luchtaanvallen, vol gens den stand op 3 Juli 1944 39.814 bedroeg. Op dien datum werden nog 1571 personen vermist. Dagelijks worden nog geheel ver minkte lijken gèborgen. Dit aantal slachtof fers is gevallen in een periode van 10 dagen, waarin 6 aanvallen werden gedaan. Personen, die buiten hun schuld nog niet in 't bezit zijn van een 2e distributiestamkaart, kun nen zich ter verkrijging van een bonkaart (voedingsmiddelen 8e periode 1944) alsmede eventueel een toeslagkaart „L 408", tot de plaatselijke distributiediensten wenden onder overlegging van hun eerste distributiestam kaart. De achterstand op het Centrale Post girokantoor te 's-Gravenhage in het afwikke len van opdrachten, bedraagt thans bijna twee dagdiensten. Daar sinds 1 Juli het aantal op drachten sterk stijgt is waarschijnlijk nog eenige toeneming van dien achterstand te ver wachten. Onnoodige navragen door het pu bliek belemmeren een vlotte dienstuitvoering. De ambtsperiode van den burgemeester der gemeenten Hedel en Kerkwijk, H. Dronkers en van den burgemeester van Buurmalsen, F: W. baron van der Borch tot Verwolde, is met ingang van 1 Juli j.l. geëindigd. In den laatsten tijd hebben burgers her haaldelijk letsel opgeloopen wanneer zij aan de sommatie van patrouilles, te blijven staan ter controle van hun persoonsbewijs, niet voldeden en trachtten te ontvluchten. Pa trouilles van de weermacht,Me* Waffen-SS en politie worden er op uitgestuurd, omlaag- gesprongen vijandelijke vliegers, die, ten ein de hun vlucht te vergemakkelijken, meestal burgerkieeding dragen, op te sporen. Wie een poging doet, zich aan de controm van het persoonsbewijs te onttrekken door te ontwijken of te vluchten, stelt zich aan het gevaar bloot, voor een vluchtenden vij andelijken vlieger te worden aangezien en als zoodanig te worden behandeld. In het eigen belang van ieder verdient het aanbeveling, op aanroep van een patrouille onmiddellijk te blijven staan en zich te legi- timeeren. De patrouilles hebben strenge or der's, elke poging tot ontvluchten door het onmiddellijke gebruik van wapenen te voor komen. De Wehrmachtsbefelhshaber in den Niederlanden FR. CHRISTIANSEN General der Flieger. Verbod tot betreding der geïnundeerde gebieden. Beschikking van den Generalkommissar für das Sicherheitswesen in zake het verkeer in de geïnundeerde gebieden. Op grond van art. 52 der verordening van den Rijkscomm. voor de bezette Ned. gebie den nr 1/1943 (Ordnungsschutzverordnung) wordt het volgende beschikt Art. 1. Het is aan alle personen verboden zich zonder bijzondere vergunning op te hou den in de om militaire redenen geïnundeerde gebieden in de bezette Ned. gebieden. In het bijzonder is het betreden, rijden, baden, be varen en het er heen drijven van vee verbo den. Onder het verbod valen ooa de zich in het geïnundeerde gebied bevindende en dit gebied omgevende dijken, straat- en andere wegen. Voor kinderen tot en met 13 jaar zijn de ouders verantwoordelijk. Art. 2. Uitzonderingen van het verbod van art. 1 'kunnen de Ortskommandanten voor het ressort van hun Ortskommandantur toelaten, wanneer een dringende behoefte aanwezig is.. Er moet een strenge maatstaf worden aan gelegd. Het verlof pioet schriftelijk worden verleend en moet door den rechthebbende ge durende zijn verblijf in het geïnundeerde ge bied bij zich gedragen worden' en aan tot controle bevoegde organen op verlangen worden vertoond. Wanneer men zich niet houdt aan de in de toestemming vermelde beperkingen van tijd en gebied of andere verplichtingen, zooals b.v. het op een bepaalde wijze kenmerken van het gebruikte vaartuig niet nakomt, dan valt het verblijf onder het verbod van. art. 1. Art. 3. Het verbod van art. 1 geldt niet voor leden van de Duitsche weermacht, de Waffen-SS en de Duitsche politie. Verder geldt het niet voor leden der Ned. politie in dienst en voor vaartuigen, die van een Wehr- machtsdienststelle opdracht tot het verrichten van bepaalde werkzaamheden in het geïnun deerde gebied hebben gekregen, en waarvan de verantwoordelijke inzittende een schrifte lijk bevel daaromtrent bij zich heeft. Distributienieuws. Van Maandag 10 t/m Zaterdag 15 Juli a.s. geven de aardappel b o n n e n 29 recht op lVa kg nieuwe aard appelen per bon. Op de bonnen „Toeslag 29" wordt 1 kg nieuwe aardappelen beschikbaar gesteld. De kleinhandelaren mogen de aard appelen van de o u d e n oogst, welke zij nog in voorraad hebben zonder bonnen tegen ten hoogste den voor oude aardappe- ter. vastgestelden prijs, uitverkoopen. Blij kens ingekomen klachten komt het voor, dat winkeliers bepalen, dat slechts suiker aan de klanten wordt afgeleverd, wanneer deze de geheele bonkaart, waaraan zich de suikerbon nog bevindt, aan den winkelier overleggen. Dit zou geschieden om de mogelijkheid,, dat er valsche suikerbonnen worden aangeboden, zooveel mogelijk te beperken. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat op grond van de bestaande distributiebepalingen een derge lijke handelwijze verboden is. Op de voor suiker aangewezen bonnen, die los worden aangeboden, moet suiker worden geleverd. Personen, die wegens verblijf in een zie kenhuis, gevangenis,- den N.A.D. e.d. niet in het bezit van hun distributiebescheiden voor de 7e periode '44 en daardoor niet in de gele genheid zijn geweest den voorinleveringsbon „Algemeen 154", welke van 22 Juli t/m 5 Aug recht geeft op het koopen van 100 gr. kaas, in te leveren, zullen t/m 19 Aug. a.s. bij we der uitreiking door de distributiediensten hun ner distributiebescheiden wegens ontslag uit genoemde instellingen tevens een rantsoen bon kaas ontvangen. Hetzelfde geldt voor personen, aan wie b.v. wegens geboorte of wegens vestiging uit het buitenland voor het eerst hier te lande distributiebescheiden wor den uitgereikt. De waschpoederbonnen „Alg. 153" en „Reserve C 50, D 50 en E 50", waarvan de geldigheidsduur is verlengd t/m 5 Aug. a.s. en welke thans recht geven op waschpoeder of eenheidstoiletzeep naar keu ze, geven, evenals de nieuwe voor eenheids toiletzeep aangewezen bonnen „Alg. 179" en de voor waschpoeder of eenheidstoiletzeep aangewezen bonnen „Alg. 180" en „Reserve C 58, D 58. en E 58", recht op het doen was- schen van 7 kg droge vuile wasch. Deze wij ziging houdt verband met de omstandigheid, dat zoowel de bonnen „Alg., 153" en „Reserve G 50, D 50 en E 50" als de bonnen „Alg. 180" en „Reserve C 58, D 58 en E 58" recht geven op waschpoeder of eenheidszeep naar keuze. Art. 4. Overtredingen van deze beschikking ■worden volgens an. 52 der Ordnungsschutz verordnung gestraft met gevangenisstraf tot zes maanden en met boete tot 2000 gulden of met een van deze straffen, voor zoover niet volgens andere bepalingen een zwaardere straf kan worden opgelegd. Art. 5. Deze beschikking treedt met haar afkondiging in werking. Den Haag, 8 Juli 1944. De Generalkom m i sar f ür das Sicherheitswesen, RAUTER. SS-Obergruppenführer und General der Polizei. V SAMENVOEGING VAN POLDERS OP ZUID-BEVELAND. Dezer dagen is een ontwerp voor de samenvoeging van 17 pol ders en waterschappen in Oost Zuid-Beve- MAANDAG 10 JULI 1944. Want het is nu de tijd, dat het oordeel begint bij het huis Gods; als het bij ons be gint, wat zal dan het einde zijn van hen, die ongehoorzaamblijven aan het Evangelie Gods? lPetr. 4:17. LezenHand. 2025—38. Zon op 5.36, onder 22.02. Maan op 0.47, onder 10.50. L. kw. 12 Juli. N. maan 20 Juli. God is niet tevreden, wanneer Zijn bood schap op een schutting aan den Jjeganen weg wordt aangeplakt. We moeten dïe boodschap niet in de eerste plaats zoeken in de adver tentiekolommen van onze groote bladen. Zij w'órdt niet met allerlei andere drukwerken bij ons in de bus gestopt. God weet natuurlijk ook wel, dat zij dan groote kans loopt met het groote meerendeel van haar lotgenooten in de prullemand terecht te komen. Neen, God schrijft op Zijn boodschap een zeer per soonlijk adr.es. Hij tracht en mij met Zijn boodschap te bereiken. Ds M. J. PUNSELIE NED. HERV. KERK. Beroepen: te Hollandscheveld, J. A. de Vor te Roden; te Marrum en Wester Nijkerk (toez.), dr M. H. Bolkestein te Ifommerts; te Hellouw (toez.), P. J. Dorsman te Schelluinen; te Haaf ten, A. P. v. d. Kooij te Aalst. Aangenomen naar Voorburg (4e pred. pl.), W. Aalders te Wommels, die bedankte voor VlaardiiLgen. Bedankt voor Winschoten, J. S. Krol te Westerbork; voor Amsterdam-Sloterdijk, Joh. Gerritsen Jr te Arnhem" voor Lopik, W. L. Mulder te Veenendaal; voor Putten, W. L. Tukker te Elburg. CHR. GEREE. KERK. Tweetal: te Vlissingen, J. O. van Ravenswaaij en B. van Smeden, beiden eand. Bedankt voor Zaamslag, H. van Leeuwen te Ermelo. REM. BROEDERSCHAP. Beroepen: te 's-Gravenhage, dr H. J. Heering te Naarden- Bnssum. NIEUWE PREDIKANTSPLAATSEN worden gevestigd bij de Ned. Herv. Gem. te Haarlem, Sloten (N.-H,), Feijenoord (2) en Leeuwarden (2). Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. ULO-school te Elburg, J. J. Ooijevaar te Hoorn en aan een Chr. school voor LO te Rijsoord, H. v. d. Assen te Ermelo (tijd.). Verduisteren van 25 Juni15 Juli: 's Avonds van 22.00 u„ 's morgens tot 5.30 u. land ter Prov. Griffie gereed gekomen. Het betreft de Bathpolders, de Emmanuel-, Fre- derika-,Karei-, Maags-, Maire-, Molen-, Nieuwlande-, Nieuw Olzende-, Oost-, *Rei- gersbergsche-, St Pieters-, Stroodorpe- en Valkenissepolder, alsmede de waterschappen ICrabbendijke, Kruiningen en Waarde, die te-, zamen één waterschap zullen vormen, het welk volgens het voorstel den naam „De ij* &euS f watering beoosten Yerseke"zal dragen. De samenvoeging dezer polders (is urgent geworden door de stormramp van vorig jaar, waardoor de zeewering van den Karelpolder ernstig werd beschadigd. De herstelkosten waren zoo hoog, dat zij onmogelijk door den Karelpolder zouden kunnen worden gedra gen. Het nu verkregen waterschapsgebied vormt een afgerond geheel. Overwogen is nog, of niet meer polders, o.a. die onder den Bra- bantschen wal, er bij betrokken moesten Mededeelingen Pl. Distributiediensten. KRING VLISSINGEN. Do Distributiedienst Kring Vlissingen, om vattende de gemeenten Biggekerke, Koude- kerke, Moliskerko, Oost- en West-Souburg, tRit- them, Vlissingen, Westkapélle, Zoutelande, maakt bekend, dat kappers, medische studen ten, werkzaam in de anatomie, vroedvrouwen, verloskundigen, gediplomeerde bakers, wijk verpleegsters, practiseerende artsen en tand artsenenz., voor de 8e, 9e, 10e periode (9 Juli—-30 September 1944), wederom in aan merking zullen komen voor het ontvangen van da gebruikelijke rantsoenen Eenheidszeep, Toi letzeep, Scheerzeep en Waschpoeder. Kappers moeten hiervoor de gebruikelijke aanvraag-formulieren MD 233-41 afhalen tot en met 12 Juli 1944, aan loket No. 6 van het Kitreikmgskantoor, Brhuwenaarstraat 4, of bij je agentschappen en aldaar na invulling weder mdienen. Zij moeten tevens het inschrijvings-, bewijs van ,de Vakgroep van Kappersbedrijven De overige categorieën kunnen in de week van 10 tot en met 15 Juli a.s., op vertoon van de nie-wwe distributie-stamkaart plus di ploma's aan voornoemd loket 6 de rantsoen- bonnen in ontvangst nemen. Voor de aange sloten^ gemeenten dienen de wijkverpleegsters etc. zich vóóraf op de agentschappen te ver voegen, alwafcr op een alsdan te bepalen tij d- ™P de uitreiking zal kunnen plaats vinden. oor de artsen zal de tot dusverre gevolgde werkwijze van het voormalige Distributie kantoor St.-Laurens worden gevolgd. worden, doch dit stuitte op verschillende be zwaren. Het Rijk zal 3/8 der herstelkosten voor zijn rekening nemen en de provincie 1/8. De andere helft moet gedragen worden door de naastliggende streek. De Karelpolder zal tot een redelijk mini- nimum moeten bijdragen, terwijl het dan nog ontbrekende door de overige polders moet worden opgebracht. De verbeteringskosten van de getroffen zeewering zullen rond f 830.000 bedragen. Het plan voorziet in een dekking der kosten door de extra te heffen bijdragen binnen een tijds bestek van 20 jaar voor wat de overige pol ders ,van 40 jaar, voor wat den Karelpolder betreft. Na het hooren van de betreffende polders en na eventueele wijzigingen, volgt het com- missariale besluit tot samenvoeging, hetwelk dan nog de goedkeuring behoeft van het dep. Verwacht wordt dat dit eind 1944 of begin 1945 het geval zal zijn. (P. Z. Crt.) MIDDELBURG. Vier dooden dooi» roekeloosheid. Onvoorzichtigheid met een projectiel heeft hier vier slachtoffers ge- eischt. Hoewel de juiste toedracht moeilijk valt na te gaan, daar alle erbij betrokkenen gedood zijn, is het toch waarschijnlijk, dat het ge beurde zich als volgt heeft tqegedragen: Een Middelburgsche jongeman had blijkbaar een projectiel gevonden. Op de stoep van een wo ning in de Zandstraat heeft hij met nog twee andere mannen, de onvoorzichtigheid begaan dit projectiel te demonteeren of is er althans zeer onvoorzichtig mee te werk gegaan. Op een gegeven moment heeft men blijkbaar, het gevaar inziende, het projectiel op de straat geworpen. Mét een hevigen knal ontplofte het. De 23-jarige E. Vroonland en de 49-jarige E. L. Burgs waren op slag dood, de derde, de 26-jarige M. Coppejans, is eenige uren later in het gasthuis overleden. Een wielrijdster, mevr. A. C. BooneLe Due, 49 jaar oud, die op het oogenblik van de ontploffing passeerde, werd eveneens doodelijk getroffen. Voorts werden zïvaar gewond, een 61-jarige en een 32-jarige vrouw, alsmede een 9-jarig meisje dat op den hoek van ,d'e straat stond. Zeven tien woningen liepen zware schade op, o.a. wer den vele|| ruiten vernield, ook interieuren be schadigd. (A.N.P.) In verband met dit ongeval verzoekt de korpscommandant van politie de persoon, die getuige was van het feit, dat een ander persoon, eenig voorwerp op den grond wierp of liet vallen, zich tot het verstrekken van inlichtingen te wenden tot genoemden korpscommandant van politie. De vereen. „Veilig Verkeer" alhier hield weer het praktische gedeelte van het jaar- lijksche jeugdverkeersexamen. Ongeveer 80 leerlingen hebben er aan deelgenomen. Op Zaterdag a.s. zal de uitreiking der diploma's plaats hebben. J. K. te Zoutelande reed als wielrijder in de Korte Delft in de verboden richting. W. K. H. te Middelburg maakte zich ook hieraan schuldig en gaf bovendien bij richting verandering geen zichtbaar teeken. Beiden ont vingen een politioneele waarschuwing. Mej. C. E. te Veere kwam in de stad winkelen, ze liet daarbij haar rijwiel onbeheerd en zonder afsluiting een poosje voor een winkel achter. Bij haarterugkeer was het karretje ver dwenen. KAMPERLAND. Voor het examen EHBO vanwege den luchtbeschermingsdienst alhier slaagden de dames: S. C. Verburg, N. J. Leendertse, J. J. Leendertse, W. J. Balken ende en.N. W. Koster en de heeren: P. J. Geelhoed, P. de Moor, L. Versluis, M. -J. Ver- biirg, N. de Visser en A. M. Wilderom. BESPUITING AARDAPPELLOOF. De omstandigheden zijn den laatsten tijd gunstig voor 't optreden van aardappelziekte. Aan de telers van aardappelen wordt daarom sterk aangeraden, thans hun gewas met een koper houdend spuitmiddel te laten bespuiten. De Pantenziektenkundigè Dienst zal het op hoo- gen prijs stellen, wanneer de verbouwers aan deze spuitvloeistof tevens 0.4 pet. calsium- arsenaat (400 gr. op 100 liter pap) willen toe voegen, waardoor de bespuiting tevens werk- stoot zaam wordt als bestrijdingsmiddel tegen den Coloradokerver en zijn larven. Nu de verplichting tot driemalige bespui ting is ingetrokken, zal een dergelijke vrij willige medewerking op hoogen prijs gesteld worden. Heden, ontsliep, zacht en kalm, -na een kortstondige ziekte, onze, innig geliefde Man en zorgzame Vader, Behuwd- en .Grootvader, u Cornelis de Krijger, in den ouderdom van bijna 75 jaar. Borssele: J. de KrijgerBrorfwer. Hilversum J. Ketelde Krijger. J. Ketel. R. J. de Krijger. J. de KrijgerMol. Warns veld: M. J. de Krijger. Pengalengan (N.O.I.) P. J. Legelde Krijger. J. O. Legel. Bandoeng (N.O.I.) J. de Krijger. Borssele M. de Krijger. C. de Krijger. 'N. de KrijgerPriester. J. M. de Krijger. En Kleinkinderen. De begrafenis zal plaats hqbben op Woensdag 12 Juli, om 12 uur. Borssele, 9 Juli 1944. Ooststraat 1. Heden overleed plotse ling, door een noodlottig ongeval, onze zeer geliefde Mam én Vader, Cornelis Rijn J.Pzn, in den leeftijd van ruim 40 jaar. Wed. O. RijnVan Oosten. Jopie. Januie. Schore, 8 Juli 1944. Heden overleed plotseling, onze zeer geliefde Zoon, Broeder, Bekuwdbroeder en Oom, Cornelis Rijn, in den leeftjjd van ruim 40 jaar. TTit aller naam J. P. Rijn. Schore, 8 Juli 1944. PERSONEEL gevraagd, zoo spoedig mogelijk. A. DEKKER, Loondorseher, Kloetiuge. Modevakschool EGASIOK, Groote Kade 26. Heden slaagden te Den Haag de Dames L. Rijnhout, Wilhelmiuadorp, Lerares; Cath. Franse, Hein,kenszand, Cou- peusèO. op 't Hof, Nieuw- dorp, Costumière; L. Geene, Goes, -Costumière; N. Olivier, Goes, Costumière; J. Kostanje, Wilhelminadorp, Costumière. tt/aspo&i i' In de „Prins van Oranje" te Goes spreekt D.V. Dins dagavond 8 uur Ds G. A. ZIJDERVELD, Chr. Geref. predikant te Zaamslag. Terstond gevraagd BAKKERSKNECHT OF LEERLING. Wed. J. VERBOOM, Wol- faartsdijk. KANIS. GUNNINK'KAMPEC Leverbaar door de' Firma Kriense Wessel Co, Goes Plan van uitbreiding en Bebouwingsvoorschriften. De BURGEMEESTER van BAARLAND maakt bekend, dat het door hem vastgestelde PLAN VAN UITBREIDING, in uitvoerige kaarten uitge werkt, met bebouwingsvoor- seliriften, ter secretarie dezer, gemeente voor' een ieder ter inzage' ligt van 24 Juli 1944 tot en met 7 Augustus 1944. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot den burge meester hebben gewend, kunnen vóór 19 September 1944 hun bezwaren tegen het plan en de bebouwingsvoorschriften in dienen bij den commissaris der provincie. Baarland,- 15 Juli 1944. De Burgemeester voornoemd, VOGELAAR. Honig zorgde ervoor, dat Moeder ieders smaak 'n „beurt" 'kan geven. Tien verschillende smaken zijn er v maar liefst in Honig's heelijken pud ding! U zult er succes mee hebben! VERLOREN 4 Juli: EEN VULPEN. Tegen belooning terug te be zorgen bij 3". POLEIJ, A 49, Wolphaartsdijk. Terstond gewaagd een flinke BAKKERSKNECHT OF AANKOMENDE. W. L. DE SCHIPPER, Bak kerij, G 48, Nieuwdorp. GENEESMIDDELEN ZENUWARTS. Eiken Woensdag spreek uur te KORTGENE in Stadswijnkelder, 910 u.; te GOES in St.-Joanna, 13 u. VRAAG EN AANBOD Gewaagd: een goede PAAR DENKNECHT, gtfed loon. GEBR. KESTELOO, Veere. Druk Oosterbaan Lo Cointx N.V., Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1944 | | pagina 1