PANKO^ KRUSCHEN SIMON DE WIT LIG mn 'N KNOOP LN UW ZAKDOEK Is u geboren tusschen i6 en 23 November? RECHTSZAKEN BURGERLIJKE STAND VOOR DE JEUGD RADIOPROGRAMMA Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. Het Nederlandsche Technicum leidt schriftelijk op voor alle technische examens en beroepen PBNA f JHnl ARNHEM Mi] een mannelijke Leerlingbediende, Overal verkrijgbaar Is dat geen strop Vraag cn Aanbod f t*#* Zelfstudie leidt U naar for- ■PTRM tuin, uw gelukssteen is. de topaas. Teveel gevergd, Ir/,1 om dattegelooven? Maar Imafe4 is iedere vrouw niet reeds gelukkig, wanneer zij lang een jonge teint behoudt? Zonder vitamine F is dat uitgesloten. Daarom is dagèlijksche behandeling met DOBBELMAN'S Castella Crèmes een noodzaak: 2000 &nheden vitamine F in iedere tube! WIAAAINE^ p %C£EME5 Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 12 November 1943. DE VERKEERDE MANIER. De te Vlis- singen wonende 44-j. olieman P. Kuijper was in den morgen van 14 Sept. met een dames rijwiel „den boer" op gegaan, om te trach ten dit te verkoopen en voor de opbrengst versterkende middelen aan te schaffen voor zijn kinderen. Terwijl K. bij een boerderij stond te praten, werd hij gadegeslagen door een daar toevallig passeerende wachtmeester der marechaussee. K. dit bemerkende, sprong snel op de fiets en wilde wegrijden. De wacht meester hield den man aan, die vertelde het rijwiel van een onbekend persoon te hebben gekocht. Door de politie te Vlissingen, die inmiddels was gewaarschuwd, werd medege deeld, dat er inderdaad op 5 Sept. j.l. een da mesrijwiel aldaar was ontvreemd. K. gaf toe, toen hij in den vroegen morgen op 5 Sept. een wandeling door Vlissingen makende, het rijwiel, dat daar door een verpleegster was neergezet, en afgesloten, mede naar huis te hebben genomen. De Off. eischt een gev. straf van 8 mnd. Mr F. B. Evers (raadsman) zegt, dat door de bekentenis van verd. het feit is bewezen. De man is echter een zeer nerveus persoon en daardoor onevenwichtig doch is nog nim mer met de justitie in aanraking geweest. PI. vraagt, omdat 't de eerste keer is, zijn cliënt niet te zwaar te straffen en bepleit clementie TERREUR. In de maand Sept, van dit jaar werden bij verschillende personen in de gem. Clinge en Graauw diefstallen gepleegd. Vermoed werd, dat eenige te Kieldrecht (B.) wonende personen, smokkelaars, aan de dief stallen niet vreemd waren. O.m. werd inge sloten de 21-j. grondw. A, de Maaijer, bijge naamd „De Sterke". De bekentenissen volg den elkaar vlug op. Nog 3 Belgen, te weten de 29-j. L. L. Blommaert, schipper; O. Cleijs, bakker, 24 j. en de 19-j. schipper P. J. Pie- ters, allen uit Kieldrecht (B.) bleken bij één of meerdere der diefstallen betrokken te zijn. De Off. zegt, dat door de bekentenissen de zaak voor hem eenvoudig is. Hij vindt echter het optreden dier lieden buitengewoon ernstig. De landbouwers moeten tegen een dergelijk optreden worden beschermd. Hij eischt dan ook tegen den hoofddader, De Maayer, een gev. str. van jaar, tegen Blommaert 8 mnd. gev. str., Cleijs 1 jaar gev. straf en Pieters 8 mnd.' gev. Voor alle verd. voert Mr P. C. Adriaanse het woord. PI. legt van alle verd. een bewijs van goed gedrag over, afgegeven door den burgem. van Kieldrecht. Vroeger hebben zij zich nimmer met smokkelarij opgehouden. Hij vraagt dan ook dringend clementie. De treinbotsing bij Slie- d r e c h t. Op 27 Nov. 1942 had bij het sta tion Sliedrecht een ernstige treinbotsing plaats. Hierbij vonden 18 personen den dood De 45-j. seinwachter A. O. te Sliedrecht, die ten onrechte het sein op veilig had gesteld, was wegens het veroorzaken van dood door schuld door de rechtbank te Dordrecht ver oordeeld tot een hechtenis van 4 mnd. Het Hof verminderde de straf tot 2 mnd. h. GOES. Overleden: M. Ouwehand, 74 j., man van H. T. Akkenaar. Geboren: Maria, d. v. A. C. Maas en W. C. Step te Vlissingen; Maria Josephina, d. v. A. van Luijk en J. S. Gazan. Beste nichten en neven, Biggekerke. „Korenbloem". Ik vind het een goed idee van je om alle briefjes aan jouw adres uit de krant te knippen en te bewaren. Dat kan ik m'n andere nichten ook aanraden. Ik kan ze helaas niet allemaal be waren. Dan zou ik al laden vol hebben. Wat een lange brief kreeg ik van je."Vóór mij was Tante Dollie er. Ik ben het nu ander half jaar. „Zilverschoon". Een mooie schuil naam heb je gekozen. Even mooi als je schrift. Je hebt zeker een mooi cijfer voor schrijven. Ken je het versje: „Wij hebben twee kleine poesjes"? Daar komen ook twee namen in1 voor: Neeltje en Net. Maar deze vind ik ook heel mooi. Kloeting e. „Windekind". Veel dank voor je raadsel. Ik plaats het meteen, want het is heus niet te moeilijk. Ik kon merken, dat je herfstvacantie had. Zo'n lange brief en bovendien nog een raadsel, 'k Wou, dat ik je dakboek eens lezen mocht, Staan er erg veel geheimen in? Je laat toch zeker je broers de konijnenhokken wel uitmesten? „Kleine Johannes". Een nieuwe neef van ne gen jaar. Fijn, dat je ook mee komt doen, Jij mag ook alleen het tweede raadsel oplossen. Weet je dat? Vertel me maar eens veel van je leventje. Wat zijn je liefhebberijen? Wat doe je op je vrije dagen? Lewedorp. „Margriet". Een geweldig lange brief I Op prachtig postpapier. Je hebt een goede verjaardag gehad. Ik stond er ver baasd over, dat er nog zulke leuke cadeau tjes te koop waren. Ja, muziek in huis is %en bron van vreugde. „Gerdientje" ken ik wel. Erg mooi. Middelburg. „Buitenmeisje". Ja, wij zijn al klaar met de schoonmaak. Gelukkig wel. Maar als ik geweten had, dat jij zo goed kunt boenen, had ik je vast en zeker te lo geren gevraagd. En was je gekomen? Heeft Moeder pannekoeken gebakken? Hoeveel at je er? „Bruinoogje I". Je zult eens zien, eer je groot bent, is het album helemaal vol. Je bent toch niet beledigd. Ik noem je niet meer klein, maar volwassen ben je toch nog niet. 't Is gemakkelijk, dat er geen licht is op je zolder, dan behoef je ook niet te verduiste ren en je kunt van 't zachte maanlicht ge nieten, „Bruinoogje II". Hoe is het nu met je zere been? Wat ben je tweemaal onge lukkig terecht gekomen. Ben je zo'n wilde bras? Of kwam het werkelijk per ongeluk? Kon je Maandag wel weer naar school? „Bruinoogje III". Vertel me eens eerlijkkon je je gedachten goed bij het lezen houden? Of moest je telkens aan het prijsje denken? Heb jij ook al pijn aan je benen? Dan zul je wel veel verliezen bij het tikkertje spelen. „Vrind". Een nieuwe neef. Vandaag drie nieuwe neven en één nicht. Een goede oogst I Je vader is zeker een Fries, naar de naam te oordelen. Vertel je me eens veel? Van de school en met hoeveel kinderen jullie zijn? „Prul". Een broer van Vrind. Jij bent ook hartelijk welkoim Je loste beide raadsels zo keurig^op. Gezien je leeftijd, mag je best al leen het antwoord van het tweede raadsel insturen. Vertel me eens veel van je leventje. Ga je graag naar school? Nieuwdorp. „Krullebol". Je kunt in de winkel fotohoekjes kopen en zo die kiek jes in je album plakken. Dan lijden ze het minst. Maar ook gewoon met stijfsel. Dus de school is weer vrijgegeven. Wat prettig. Tracteerde de meester daarom op eierkoe ken? Oudeland e. „Madeliefje". Blij je neus ..eer eens te zien. Ik had gedacht, dat een meisje, dat zo goed opstellen maakt, ook wel kon rijmen! Was 't niet erg koud op de mo torfiets? Of reed de dokter langzaam? Jam mer, dat 'je niet even naar Oosterbeek reed om het nieuwe kindje te zien. „Oranjebloe sem". Wat heb je me blij. gemaakt met die mooie foto van jullie allemaal. Je vindt hem wat dof. 't Gaat toch best hoor, ik kan jullie gezichten heel goed onderscheiden. Weet je wat vreemd ia, ik had altijd gedacht, dat jij kort haar hadl 'tWas een echte verrassing, Ik had er nooit aan gedacht I „Meidoorn". Ik ben zo blii met de foto. Jij staat er ook goed op. Je lijkt op je oudste zuster, is 'tniet? Hoe oud is Martha nu precies? Zit ze veel op haar duim te zuigen? Haar vingertje is net op wegl „Boterbloem". Wat knap om al tassen te borduren. Ben jij de donkerste van allemaal, met je mooie pagekopje? Jij bent de jongste van m'n drie nichten en ben je toch de juffrouw? Of speel je met de kleintjes Wemeldinge, „Margreet". Wil je Vader weer bedanken? Ik geef ze wel door, als ik ze zelf niet gebruiken kan. Ik krijg al tijd nog wat van St Nicolaas, ook al ben ik al zo groot. Ik ben zeker erg zoet. Mag jij ook je schoen zetten? Ik niet meer. Vele groeten van TANTE HELEEN. Woensdag 17 November 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.00 en 8.00 u. BNO. 8.10 Gram. 9.00 Operette-progr. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Melodisten. 11.30 Zang en piano. 12.15 Orkest. 12.45 BNO: 13.10 Musette orkest. 13.45 De vrije Woensdagmiddag. 15.00 Godsd. uitz. 16.45 BNO. 17.00 Viool enz. 18.00 BNO. 18.05 Septet. 18.45 Een sociale voor man vertelt. HILVERSUM II. 17.00 Lichte liedjes en orkestjes. 18.00 Concert. 19.00 BNO. 19.20 Vlotte klankenreeks. 20.15 Voor zelftuinders. 20.30 Zangersparade. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO. KOERSEN van deAmsterdamsche Effectenbeurs van Maandag 15 October 1943. 4 Ned. 1940 II 103% (103%); 4 Ned. 1940 m.b. 104»/» (104%); 4 Ned. 1941 103% (103%); 3X Ned. 1941 100 (99%,); 3% Ned. 1942 99%, (99%,); 3% Ned. 1943 99%. (99%,); 3 Ned. 1937 95%, (95%,); 3—3% Ned. 1938 99% (99%)3 Ned.-Indië 1937 II 94 (94); Incasso-Bank 146S (146S); Koloniale Bank (201S)Ned. Ind. Hand. Bank 131S (131S>; Ned. Handel Mij. cert. 173S (173S)Rotterd. Bank (151S)A.K.U. 187S (187S)v. Berkei's Patent 162% (160) Cert. Calvé Delft 191S (191S)-Gouda Apollo 222S Cert. Leverbros (296S) 6 Pref. idem 148S (148S)Ned. Kabel (327S)Philips Lampen 369S (369S); N. B. De Schelde 169 Gl. v. Gelder Papier 180S Pref. Touw Fabr. 156% (156); Wilton Feijenoord 238S (238S); Billiton II 276S 3% Bat. Olie 102%JS (102%S>- Deli Bat. Rubber 141S Kon. Boot 181S (181S); Ned. Scheepv. Unie 172%S (172%S); N.I.S.U. (168%S); Amst. Ballast 207S Pref. Gerzon 119% (119%). De staatsfondsenmarkt was de nieuwe week met een vaste stemming begonnen. Gedurende het grootste gedeelte van den middag werd ten opzichte van de slotprijzen van Vrijdag 1.1. op let» hooger niveau gehandeld, Tegen het scheiden van de markt echter werd de tendenz over de geheele linie iet» zwakker, waardoor de slotprijzen nauwelijks van de vorige afwe ken. Zooals gewoonlijk ging het op de aan- deelenmarkt uiterst kalm toe, terwijl het koers- peil meerendeels onveranderd bleef. Bij de overzeesche fondsen was nog al wat in rubbers te doen. Aand. Deli Batavia Rubber werden gedeeltelijk toegewezen per 5 Febr., Sumatra Rubber per 12 Jan. en Preanger Regehtschap- pen per 23 Dec. j.l. Ook bij de afdeeling „Scheepvaartwaarden" mocht men niet klagen. Scheepvaart Unie en Kon. Boot resp. per 7 en 22 Maart j.l. INCASSO-BANK N.V. - GOES Klokstraat 9, Tel. 2001-2410 Uitvoering van* Beursorders IK ZAGzegt Mina Bakgraag, hoe op de huishoudschool de meisjes het recept pannekoeken en flensjes - in hun kook- boek veranderden. Boter, melk, eieren, werd met 'n fiksche haal dóórgestreept Daarvoor In de plaats kwam toenPanko, bloem en water! De zes minerale zouten ln Kruschen zui veren Uw bloed en voeren Uw lichaam nieuwe levenskracht toe, waardoor de oor- zaak van Uw rheumatische pijn wordt weg- genomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwtjnen, Gezondheid voor een cent per dag Apoth. en Drog. 0.41,0.76,1.47. N.V. Rowntree Officiëele Mededeel ingen. Regeling huisbrandturf eigen gebruik 1944. Ten. aanzien van hen, in wier voornemen het ligt om in 1944 turf voor eigen gebruik te pro- duceeren, wordt medegedeeld, dat zij zich bij de brandstof- feneomm.issie, waaronder zij res sorteeren, als eigenbrandturf - producent moeten laten inschrij ven. Zij, die voor de in 1943 geproduceerde hoeveelheid reeds waren ingeschreven, dienen zich voor de in het volgende jaar te graven turf opnieuw aan te melden. Dit geldt evenzeer voor verveners- en veenarbeiders- eigenhrandturfproducenten. Al vorens de brandstoffencommis- sies tot inschrijving over gaan, moeten de hier bedoelde- turf- producenten een door den dis tributiedienst beschikbaar te stellen aanvraagformulier vol ledig en naar waarheid invul len. Deze formulieren zijn van Maandag 15 November a.s. af bjj genoAiden dienst verkrijg baar en moeten, na invulling, zoo spoedig mogelijk, 'doch uiter lijk op 6 Januari 1944, aldaar zijn ingeleverd. Na dezen da tum worden geen aanvragen ter behandeling meer aangeno- m. Een uitzondering wordt ge maakt ten behoeve van veen arbeiders, die krachtens hun deelneming aan de turfprodue- tie aanspraak kunnen doen gelden op eigenbrandturf, welke categorie haar eveneens vanaf 15 November a.s. bij den dis- tributiedienst verkrijgbaar te stellen aanvraagformulieren tot uiterlijk 31 Mei 1944 kan in leveren. In verband hiermede wordt er bij eigenbrandturfpro- dueenten, die voor de cam pagne 1944 nog een eigenbrand- turfput moeten huren, op aan gedrongen hiermede spoed te betrachten, opdat de aanvraag formulieren vóór den sluitings datum van 6 Januari 1944 bij den distributiedienst kunnen worden ingediend. Met betrek king tot de bij het Rijkskolen- bureau ingeschreven verveners zij er op gewezen, dat de hun door dit bureau gegeven voor schriften onverminderd van kracht blijven. De voor 1944 toegestane maximum productie eigenbrand turf bedraagt zoowel voor par ticuliere producenten als voor verveners en veenarbeiders 15.000 stuks. Ter toelichting op de aan de achterzijde van het aanvraagformulier geplaat ste opmerkingen, diene, dat, met inachtneming van voren genoemd maximum, voor elke eenheid van het distributie rantsoen voor het seizoen 1944/ 45 door particuliere eigenbrand- turfproducenten" 900 stuks klei ne handgestoken turf, en door 'werkgevers/werknemers in het veenbedrijf, 900 stuks kleine handgestoken turf'of 600 Btuks persturf mag Worden geprodu ceerd. Indien een aanvraag door de brandstoffencommissie is goedgekeurd, ontvangt de be trokken eigenbrandturfprodu- cant als bewijs hiervoor een inschrijvingskaart, waarop t.z.t. door den distributiedienst de noodige aanteekeningen omtrent het bonnentegoed worden ge plaatst. Het tijdstip, waarop dit zal kunnen geschieden, zal nog nader worden bekend ge maakt. Na beëindiging van het vervoer der in 1944 te produ- ceeren turf zal eeu eventueel op de inschrijvingskaart over gebleven bonnentegoed bij den distributiedienst kunnen worden afgehaald voor het betrekken van brandstoffen bij den handel. Eigenbrandturfproducenten, die de maximum-hoeveelheid niet in eenmaal op een dag willen vervoeren, kunnen een vervoervergunning geldig voor verschillende hoeveelheden op verschillende dagen verkrijgen. Voor verdere bijzonderheden aangaande het vervoer zie men de op de inschrijvingskaart ge plaatste opmerkingen. Voor zoover zich onder eigenbrand- turf-producenten gezinnen be vinden, die voor het bereiden der maaltijden op vaste brand stoffen zijn aangewezen, kan ter overbrugging van het tijd vak 1 Mei 1944 (op welken datum onvoorziene omstandig heden voorbehouden de eerste bon voor het betrekken van kookkolen in het distributiejaar 1944/45 zal worden aangewezen) en het tijdstip, waarop de ge produceerde eigenbrandturf ver voerbaar zal zijn, ttz.t. door het betrokken gezinshoofd een rantsoenbon vaste brandstoffen bij den distributiedienst worden aangevraagd en wel telkens op het moment, dat een bon van de nieuwe kookkolenkaart 1944/ 45 wordt aangewezen. Deze uit reiking kan slechts in die ge vallen geschieden, waarin het betrokken gezin niet over vol doende brandstof beschikt, ter wijl de verstrekte rantsoenbon- (nen) uiteraard in mindering van het op de inschrijvingskaart aangeteekende bonnentegoed zal worden gebracht. "Wat betreft voor eigen gebruik te produ- ceeren aanmaak- en bolsterturf diene, dat producenten hiervoor eveneens bij de inaanmerking komende brandstoffencommis sie moeten worden ingeschreven. De aanvragen hiervoor moeten met gebruikmaking van boven bedoeld formulier eveneens vóór 6 Januari 1944 (veenarbeiders vóór 31 Mei 1944) bij den dis tributiedienst zijn ingeleverd. Aan niet-ingeschreven eigen brandturfproducenten zal geen vervoervergunning worden ver strekt. Het vervoer van turf zonder een door of namens de Sectie Turf van het Rijkskolen- bureau te Assen afgegeven schriftelijke vergunning is ver boden. Voor nadere inlichtingen- wende men zich tot de brand stoffen commissie. achtste periode, van 16 Novem ber tot 15 December 1943, bat terijen af te leveren op grond van de door zijn bureau afge geven repeteerende koopvergun ningen Hg en Hg3. In ver band hiermede gelieven dege nen, aan wie batterijen zijn toe gewezen, zich ter verkrijging hiervan thans wederom tot hun leverancier te wenden. Afleve ringen van batterijen, gedaan op grond van koopvergunnin gen, voorzien van het stempel „speciale toewijzing" mogen niet worden herhaald. Inlevering van zeepbonnen. Detaillisten kunnen de voor zeep aangewezen bonnen „Al gemeen 697" en „A A Een- heidszeep", de voor waschpoe- der aangewezen bonnen „Alge meen 698" en „A A Wasehpoe- der" en de voor toiletzeep aan gewezen bonnen „A A Toilet zeep" behalve van 22 tot en met 26 November a.s. bij wijze van uitzondering ook van 15 tot en met 19 November a.s. bjj de plaatselijke distributie diensten inleveren ter verkrij ging ysn toewijzingen. Vervaardigingsverbod smeltveiligheden. Blijkens de staatscourant van 12 November 1943 is het met ingang van dien datum aan fabrikanten verboden smeltvei ligheden te vervaardigen zonder vergunning van den directeur van het Bureau voor de Meta- Ienverwerkende Industrie. Aan ingeschreven fabrikanten zal door genoemden directeur maan delijks een schriftelijke vergun ning tot het verwerken van distributiegoedetren tot smelt veiligheden worden verstrekt. D.V. hopen Zaterdag 20 November onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, J. M. HOUTERMAN eu C. HOUTERMAN— POUWER, hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. St.-Laurens, 16 November 1943. Diep onder den indruk van de overstelpende bewijzen van waardeering ter gelegenheid van mijn 70sten jaardag ver kregen, zeg ik langs dezen weg allen, die mij geluk wensehten, daarvoor hartelijk dank. De Wnd. Commissaris der Provincie Zeeland, Mr P. DIELEMAN. Middelburg, November 1943. Iu Jezus ontslapen onze beste Man %n Vader, MAARTEN OUWEHAND, in den Ieeftjjd van ruim 74 jaar. Goes: H. J. OUWEHAND AKKENAAR. T. OUWEHAND. Maassluis E. W. OUWEHAND. H. OUWEHAND v. d. GAAG. Goes, 14 November 1943. Begrafenis zal plaats heb ben op Woensdag 17 No vember, des n.m. 2 uur, van 't sterfhuis, op de algemeene begraafplaats te Kloetinge. Liever geen bezoek. Aflevering batterijen. De directeur van het Rijks bureau voor de Metalenverwer- kende Industrie machtigt hier bij fabrikanten van en hande laren in batterijen om in de H. S. DRIJFHOUT, Zaden, Boomen, Planten, Goes, Wijn gaardstraat 35. POOTAARD- APPELEN. Volkstuin ders kunnen thans reeds hun bonnen inleveren. BOUWKUNDE WEG- en WATERBOUWKUNDE WERKTUIGBOUWKUNDE ELECTROTECHNIEK CHEMISCHE TECHNIEK ZUlVELTECHNIEK TUINONTWERPER MODERNE RECIAMS Directie» E. J. Rotshuizen en F. Wind Vraag Prospectus ioa Vergeet niét Uw winkelier dl Uw leege „De Betuwe"-potten (en Under „De Betuwe"- glaswerk) terug te geven l SIMON DE WIT N.V. vraagt voor haar filiaal te Goes, leeftijd 1517 jaar, om in het vak te worden opgeleid. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd, schoolopleiding en eventueele vorige werkkringen te richten aan: SIMON DE, WIT N.V., Afd. Personeel, Postbus 2, Zaandam. 5® £SU*«°6AXT éj" Tssa Vaak moeilijk dikwijls onmogelijk, maar wij staan voor U klaart HUISHOUDSTER gevraagd bij man alleen.- D(jkwelschestraat A 309, Kapelle (Z.B.) I H3d]9q J93M Q U03J 19I[9^niM Mfl üispj jdo s; Draai advertentie om!) HUWELIJK. Landbouwer, on gehuwd, kapitaalkr., wenscht kennism. met Boerendochter of Wed. van 35-^5 j., P.G., k. g. bezw. Geheimh, verz. Br. onder No. 577, Bureau „De Zeeuw" te Goes. PERSONEEL Wegens ziekte terstond MEISJE of WERKSTER gevraagd. P. WIELEMAKER, Middelb. str. O 4, Koudekerke. NET DAGMEISJE gevraagd. FOCUS, Lange Kerkstraat 9, Goes. Gevraagd tegen 1 Maart a.s. EEN 2e KNECHT en EEN ARBEIDER. W. REMIJN, Schengepolder, 's-Heer Axends- kerke. Met Maart gevraagd: EEN KNECHT-ARBEIDER. Wo ning beschikbaar. O. MOL, Waarde. Druk Oosterbaan So Lo Cointre N.V., Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1943 | | pagina 2