Magazijn De Magneet in Hf UIT DE PROVINCIE GEMENGD NIEUWS LAND- EN TUINBOUW RECHTSZAKEN BURGERLIJKE STAND ZIJ, DIE KWAMEN EN GINGEN RADIOPROGRAMMA LOOP DER BEVOLKING, Knecht of Arbeider MUSTERDS te koop gevraagd» CEINTUURS, KNOOPEN, GESPEN, KRAAGJES, H. JOOSSE, „DE KLOK" Vraag en Aanbod (Vervolg.) tragte van den Rijkscommissaris en de Ge machtigde van de leider der N. S, B. Spr. dankte den Beauftragte voor de wij ze waarop hij zijn benoeming heeft voorge staan. Eveneens de heer Dekker en den waarn. Commissaris in de provincie Zee land. Ook bracht Spr. dank aan den heer Hommes voor de wijze, waarop hij hem ge- installeerd heeft en voor de uitoefening van het ambt van waarn. burgemeester. Op zijn medewerking en die van den tweeden wet houder, den heer De Schipper deed Spr. een beroep. Deze gemeente zal voortaan in N. S. zin worden bestuurd, d.w.z. naar het leidend be ginsel en steunend op de drie bronnenhet Godsvertrouwen, de liefde voor volk en va derland en den eerbied voor den arbeid. Verder herdacht Spr. Cent Traas uit deze gemeente, die als pionier voor een nieuw Europa in het Oost enhet leven liet. Van zelfsprekend zal het onder de tegenwoordi ge omstandigheden niet altijd mogelijk zijn alle voornemens en idealen, die de Nationaal Socialisten bezielen in daden om te zetten. Des te meer zullen wij onze beste krach ten moeten wijden aan het vervolmaken en uitbouwen van die instellingen, die reeds tot stand zijn gekomen, zooals Landstand, N. A. F., Winterhulp Nederland en N. V. D. Nationaal socialisme beteekent in de eer ste plaatsdienen. Ook ik ben hierheen ge komen om u te dienen en u van dienst te zijn. 's-Heer Arendskerke is als middel van bestaan vrijwel uitsluitend op den landbouw aangewezen. Het zal dus mijn taak zijn de landbouwproblemen voortdurend te bestu- deeren. Financieel staat de gemeente op een gezonde basis. Het is een vreugde een der gelijke, kerngezonde, Zeeuwsche gemeente te mogen besturen. Natuurlijk zijn er ook hier vraagstukken, die om oplossing vragen. Ik denk b.v. aan het in bewerking zijnde uitbreidingsplan. Spr. deed een beroep op de medewerking van den secretaris, het secretarieij en 't ove rig gemeentepersoneel. Ik twijfel er niet aan of, wanneer gij loyaal medewerkt, zal er, ondanks verschil van politiek inzicht, weldra een hechte band tusschen ons bestaan. Zijn mede-leden der N. S. B. wees Spr. er op, dat hun kern in deze gemeente slechts klein is. Een groot terrein ligt nog braak. Hij wekte hen op te trachten door voorbeeldig gedrag en levenswandel hen, die nog afzijdig, staan, door liefde tot het nationaal socialisme te brengen. Vervolgens sprak referent K o r t e als vertegenwoordiger van den Beauftragte. Spr. zeide, dat de strijd aan het Oostfront ook voor de Nederlanders wordt gestreden. Een burgemeester kan slechts zijn een Na tionaal socialist, iemand die het Ned. volk wil dienen, iemand, die weet wat er gebeurt als niet de Duitsche weermacht aan 't Oost front stond. 's-Heer Arendskerke is een ge meente, die hoofdzakelijk bestaat uit land bouwers en arbeiders. Zij zijn van geboorte reeds nationaal socialist, omdat zij met hun bodem verbonden zijn. Zijn zij dat nog niet, dan komt dat, omdat hun niet duidelijk is gemaakt wat het nationaal socialisme is en wat het wil. Een burgemeester behoort te zijn een vader van een groote familie. Hij is de eerste dienaar. Vervolgens feliciteerde de heer J. Dekker uit Goes den heer Hollebrands en diens vrouw met de benoeming en zeide, dat, zoo als in de partij de gewoonte was, ook dhr Hollebrands was aangezocht voor dat ambt. Spr. meende, dat de Zeeuwen niet afzijdig staan tegenover het nationaal socialisme. Ook waarschuwde hij tegen politiek in de kerk. Tenslotte overhandigde dhr Noom, groeps leider der N. S. B. te Goes aan den burge meester het portret van Mussert. Na afloop werd gelegenheid gegeven tot felicitatie in café „Tol". DE STRIJD TEGEN DEN CLAN- DESTIENEN HANDEL. Twee controle ambtenaren hadiden er bij een Sassenheimscheii slager op aangedrongen, dat hij twee koeien clandestien zou slachten. Aanvankelijk weiger de de slager, maar de ambtenaren hielden aan en bodem hem tenslotte f 2.40 per pond, met inbegrip van beenen. Daarvoor was de slager gezwicht, maar toen men bezig was met het vervoer, kwamen dezelfde ambtenaren en maakten proces-verbaal op. De slager moest thans voor den Economischen rechter te Den Haag terecht staan, al moest de rechter erken nen dat het zonderling was toegegaan bij deze slachting. Na den eisch van tien maanden door den Officier, werd het vonnis zes maanden met mogelijkheid voor vier maanden gratie. Doodelijke ongelukken. De 15-jarige banketbakkersbediende P. J. v. W. is op de Laan van Meerdervoort te Den Haag door een vrachtauto gegrepen en ge dood. In de Staatsmijn Maurits is een 46-ja- rige houwer van een hoogte van 15 m ge vallen en zoo ernstig gewond, dat hij eenige uren later overleed. Diefstallen. Op den avond van den 2en Kerstdag ontdekte een kruidenier te Scheveningen bij thuiskomst, dat 't raam van zijn zaak openstond. Hij sloot het be hoedzaam, sloop door de winkeldeur naar binnen en bevond, dat een flink stuk van den winkelvoorraad aan boter, kaas, cake, shag en rollen pepermunt was verdwenen. In den kelder trof hij twee Scheveningsche jongens aan, den 15-jarigen loopjongen P. K. en den 14-jarigen M. K. Als verdacht van medeplichtigheid heeft de recherche thans een 16-jarig broertje van den laatste, F. K., benevens den 16-jarigen M. v. d, R. en ver der den 12-jarigen H. B. en den 15-jarigen J. v. d. P., allen uit Scheveningen, geares- teerd. Bij allen werd een deel van den buit in beslag genomen. Tijdens afwezigheid van de bewoners is er in den nacht van den lsten op 2den Kerstdag ingebroken ten huize van H. M. v. K. te Hillegersberg. Er worden kleedingstuk- ken .tapijten, distributiebescheiden en juwee- len vermist, tot een totale waarde van ten minste f 8000. De klokkennood. Nu op bevel der bezettende macht beslag is gelegd op luiklokken en klokkenspelen in den lande, dreigt voor de bevolking een gemis te ont staan, waarin evenwel kan worden voorzien. Het is n.l. zeer wel mogelijk het klokgelui te doen opnemen op gramofoonplaten. Door een eenvoudige pick-up-installatie kan men het klokgelui tijdens den kerkdienst doen weerklinken, zooals o.a, met Kerstmis en den Nieuwjaarsdag in de R. K. kerk te Schiedam is geschied. De Schiedamsche platen, op initiatief van pastoor Meyer opgenomen, hebben tijdens de feestdagen ook tot voile tevredenheid dienst gedaan te Rotterdam en Amsterdam. Ten slotte bestaat nog gelegenheid tot aanschaffing van een versterker-installatie, die in den toren wordt aangebracht en het klokgelui ook in de open lucht ten gehoore brengt. Alvorens tot plaatsing van een der gelijke installatie en opneming van gramo foonplaten over te gaan, zal men echter goed doen zich ter verkrijging van een luivergun- ning tot de autoriteiten te wenden, daar aan deze vergunning beperkende bepalingen ver bonden zijn, o.a. omtrent den duur van het klokgelui. Een dergelijke versterkerinstalla tie, die te Kethel in gebruik is, produceert een zoo krachtig geluid, dat het zelfs te Rot terdam hoorbaar is. O, die verduistering. Niet minder dan 490 perceelen werden in Dec. j.l. ten Den Haag voor 3 dagen van den toe voer van electrischen stroom afgesneden, wegens overtreding van de bepalingen inza ke verduistering. ZIEKTEBESTRIJDING DER PRUI MEN. Hierover sprak de heer S. K. Phaff op den Pruimendag, die Vrijdag te Goes ge houden werd. Van de pruimenziekten, aldus Spr. kan de loodglansziekte zeker als de belangrijkste beschouwd worden. Loodglans komt op vele houtsoorten voor; van de vruchtboomen de pit en steenvruchten, bessen, van de loof- boomenpopulier, els, wilg, enz. en van de heesterssering, roos, prunus, gouden regen, doorn enz. De verspreiding der ziekte gaat niet door den grond, maar door sporen, die door den wind worden verspreid. Wanneer de sporen op onbeschadigd hout terecht komen zullen ze geen mycelium kunnen vormen, maar ze gaan verloren. Komen ze echter in een wond terecht, dan kiemen ze en de zwamdraden dringen de houtvaten binnen. Het is moge lijk een boom te redden, door een tak vol doende diep weg te snijden. Gewoonlijk is het 3-jarig of ouder hout dat het meest te lijden heeft. Volgens onder zoekingen is gebleken, dat in de maanden Juni, Juli en Augustus de infectie door de sporen moeilijk tot stand komt. Hieruit blijkt dan ook duidelijk, dat de zomer het meest geschikte moment is <?m pruimen te snoeien. Krachtig groeiende boomen zullen minder snel door loodglans aangetast worden. Daar de zwam inwendig in het hout leeft kan men de schimmel met chemische mid delen niet bestrijden. De pruim kan ge- infecteerd worden van Stereum van verschil lende houtsoorten. Dit is vooral in de Zeeuwsche boomgaard, die voorzien is van een windscherm van populier, els, meidoorn enz. van groot belang. De bestrijding van de loodglansziekte komt neer op de volgende maatregelen1. Bij den aanleg van een pruimenboomgaard wordt zooveel mogelijk gebruik gemaakt van minder vatbare onderstammen, waarop min der vatbare variëteiten zijn veredeld. 2. In bestaande boomgaarden worden zieke tak ken voldoende diep weggesneden. Alle dood en ziek materiaal in den boomgaard, maar vooral ook uit de windschermen, wordt grondig opgeruimd. 3. Gemaakte wonden, bv. door storm, takbreuk of snoei worden direct afgedekt met kankerverf 4. Getracht dient te worden de snoei zooveel mogelijk uit te voeren in den zomer, dus Juni, Juli, Augus tus. 5. Zorg dragen, dat door gunstige groei- voorwaarden de boomen gezond en krachtig kunnen groeien. Deze zullen minder vatbaar voor ziekten zijn. Een tweede schimmelziekte, die voor de priumen van belang is, is de Monilliaziekte (Monilia- Sclerotinia cineraa), die vooral in vochtige zomers ernstig optreedt. Bestrijding bestaat in het zorgvuldig verwijderen en diep begraven van de aangetaste vruchten, zoodra ze worden waargenomen. Verder is een 1% pet. Bord. pap bespuiting voor den bloei en 1 pet. na den bloei van belang. Vervolgens behandelde Spr. de roest op de pruimebladeren, de hagelschotziekte en de heksenbezems. In sommige jaren treedt soms een plotse ling sterven van betrekkelijk jonge pruime- boomen op. Dit wordt veroorzaakt door bac teriën. Tegen deze ziekte is weinig te doen. Van insecten, die aan pruimen schadelijk kunnen zijn, noemt Spr. als vóórnaamste de pruimenzaagwesp, Grapholita, twee soorten bladluizen en spint. Hiervoor noemde Spr. de meest effectieve bestrijdingsmiddelen. Gedurende den groei kunnen onze pruimen soms ernstig van bladluizen te lijden hebben De groene pruimebladluis is gewoonlijk als het blad gekruld is moeilijk met nicotine of derris te bestrijden. Dit moet dus bij hun eerste optreden gebeuren. Een andere luizensoort, lichtgroen, ver schijnt later in den zomer Deze is in den zomer gemakkelijk te bestrijden door een zorgvuldige nicotine- of derris-bespuiting. Naast bladluizen treffen we op vele prui men ook spint aan. In den zomer kunnen de imago's gedood worden door cal. pgp die ter sterkte van 1% of 1 pet. verspoten wordt. Ten slotte wees Spr. nog op een paar vi rusziekten, die op pruimen voorkomen en besprak hij de bestrijding hiervan. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Verkeersovertredingen: I. W. FMe Sint Maartensdijk f 1 b. s. 1 d. h.A. B.'te Val kenburg f 3 b. s. 2 d. h.A. A., P. R. en H. G. v. A., allen te Vlissingen f 4 b. s. 2 d. h. en I M. aldaar f 3 b. s. 2 d. h.P. v. B. te Arnemuiden f 2 b. s. 2 d. h.L. K. te 's-H. Arendskerke f 3 b. s. 2 d. h.D. v. B. te Arnemuiden f 1 b. s. 1 w. t. Overtreding Verordening R.C. Verduiste ren: A. W. M. te Wissenkerke f 5 b. s. 3 d. h.P. v. S. te O.- en W.-Souburg en L. W. te Ritthem f 3 en f 2 b. s. 2 en 1 d. h.J. D. te Middelburg 2 x f 2 b. s. 2 x 1 d. h.; W. d. J. en M. d. R. te Kortgene f 2 b. s. 1 d. h. J. A. D. te Middelburg f 3 b. s. 2 d. h.L. G. te Vlissingen f 2 b. s. 1 d. h.H. A. F. te Gouda f 12 b. s. 6 d. h.J. B. te Heinkens- zand f 6 b. s. 3 d. h.H. A. V. te O.- en W.- Souburg f 5, f 5 en f 1 b. s. 3, 3 en 1 d. h. A. d. N. te Grijpskerke f 2 b. s. 1 d. h.J. E. J. te Middelburg f 1 b. s. 1 w. t.A J. te Meliskerke f 3 en f 2 b. s. 2 x 1 w. t.L. v. W. te Driewegen f 3 en f 2 b. s. 2 en 1 d. h. A. V. te Koudekerke en A. v. L. te Krui- ningen f 8 b. s. 4 d. h.; C. K. en D. L. te Rotterdam f 6 b. s. 3 d. h.A. M. d. R. te Kloetinge en M. K, te Vlissingen f 3 en f 2 b. s. 2 en 1 d. h.F, A. W. te Vlissingen f 6 b, s. 3 d. h.B. P. V. te 's-Heerenhoek f 2 b. s. 1 d. h.H. J. F. S. te Middelburg en P. P. te Kwadendamme f 3 en f 2 b. s. 2 x 1 w. t.H. C, H. te Nisse f 3 b. s. 2 d. h. Overtreding Besluit Persoonsbewijzen: T. B. te Vlissingen f 3 b, s. 2 d. h.j G. A. v. H. te O.- en W.-Souburg f 2 b. s. 1 d, h, L. N. te Krabbendijke en J. A, de B, te Til burg f 3 b. s. 2 d. h. Overtreding Verordening R.C. Verkecrs- beperkingL. M. te Domburg f 8 b. s. 4 d. h. Overtreding Verordening R.C. Spergebied: G. P. d. B. te Rotterdam f 10 b. s. 5 d. h. DronkenschapA. M. te Koudekerke en W. V. te Woudrichem f 15 b. s. 10 d. h. Overtreding A. P. V. Middelburg: E. J. H. f 2 b. s. 1 d. h.A. J. de J. en P. V., allen te Middelburg f 3 b. s. 2 d. h. Overtreding Melkstandaardisatiebesluit A. V. te Koudekerke f 30 b. s. 1 mnd h. Overtreding PlantenziektenwetL. P. te 's-Heerenhoek f 10 b. s. 5 d. h. Overtreding ArbeidswetW. R. te Ove- zande 2 x f 2 b. s. 2 x 1 d. h. StrooperijH. v. S. te Vlissingen f 6 b. s. 3 d. h. Overtreding LeerplichtwetA. S. te Goes f 2 b. s. 2 d. h. Overtreding SpoorwegwetL. M. D. te O.- eja W.-Souburg f 3 b. s. 2 d. h. Overtreding VisscherijwetW. M. te Lo- bith 2 x f 3 b. s. 2 x 2 d. h. Overtreding Algemeen Visscherijregl.J. R. te 's-Heer Arendskerke f 6 b. s. 3 d. h. TER DOOD VEROORDEELD WE GENS MOORD EN SABOTAGE. Het Duitsche Hooge Gerechtshof heeft den 19- jarigen student J. H. H. Kievit ter dood ver oordeeld wegens moord, gepaard gaande aan sabotage. Genoemde jongeman had in den avond van Vrijdag 27 Nov. j.l. een bezoek willen bren gen aan zijn overbuurman C. J. A. van der Reep, aan de Noorder Tuindorplaan te Haar- lem-Overveen, met de bedoeling hem te vra gen, waarom hij lid van de N. S. B. was> ge worden. Hij trof echter Van der Reep dien hij nauwelijks kende niet thuis, doch geraakte in gesprek met diens 30-jarige vrouw, die in het vertrouwen, dat een goede kende van haar man aan de deur had ge klopt, had opengedaan. Er ontstond een kor te woordenwisseling, waarna Kievit de vrouw (moeder van twee kinderen en in ver wachting van haar derde) op den grond wierp en haar met talrijke messteken van het leven beroofde. In zijn requisitoir deed de General-staats- anwalt, Dr Seiler uitkomen, dat K. op listige wijze bij de SS in dienst was gegaan met de bedoeling te zijner tijd als vlieger naar En geland te komen en zie! lan bij het vijan delijke leger ?an te me Dit geeft aan 't misdrijf het karakter van sabotage. Naar het oordeel van spreker kan hier alleen de dood straf worden toegepast. Nadat Jhr jMr P. J. W. de Brauw voor den verdachte had gepleit, begaf het Ge rechtshof zich in de raadkamer. Kort daarop werd de zitting heropend; Dr Joppich deelde mede, dat Kievit wegens moord, gepaard gaande met sabotage ter dood was veroordeeld. Zelfs indien men geen sabotage in aanmerking wilde nemen, zou toch de doodstraf dienen te worden toege past. GELD INGEZAMELD ZONDER TOE STEMMING. Voor den Arnhemschen vre derechter hebben Woensdag terecht gestaan de kapelaan F. H. P. van der Kroon, alsme de 12 leden van de R. K. parochie te Ren- kum. Ten laste was gelegd het houden van een openbare inzameling van geld en goe deren, zonder vergunning, alsmede het op richten en in stand houden van een vereeni- ging zonder goedkeuring door de overheid. De vrederechter achtte niet bewezen, dat verdachten een vereeniging hadden opge richt en sprak hen daarvan vrij. Elf paro chianen achtte hij schuldig aan het deelne men aan een inzameling zonder vergunning en veroordeelde ieder tot f 10 boete subs, 5 dagen hechtenis. T.a.v, den kapelaan achtte de vrederechter niet bewegen, dat deze een verboden vereeniging heeft opgericht. Wel werd bewezen geacht, dat hij een openbare inzameling zonder vergunning gehouden had. In dit vonnis overwoog de vrederechter, dat de verdachte, hoewel hij geestelijke is en op trad als bedienaar des Woords, zich heeft bemoeid met staatsaangelegenheden en zijn parochianen er daardoor toe bracht de wet te ontduiken. Spr. achtte een strengere straf op zijn plaats, mede als waarschuwing aan andere geestelijken en predikanten. Deswe ge werd kapelaan v. d. Kroon veroordeeld tot twee mnd. gev. straf. GOES. Geboren: Katelientje Francina, dv. C. A. Schrijver en F. Winterswijk. Ingrid Mietze, dv. J. C. Wattez en M. A. Rabbers te Vlissingen. OverledenC. Vader, 61 j., echtgenoote v. J. Knieriem. KAPELLE. Ingekomen: P. A. van Over loop geb. Sanders, van 's-H. Arendskerke naar Ooststraat A 408; M. A. Mieras, van Krab bendijke naar Dijkwelschestraat A 332; F. Muchow, geb. Hollemans, van Berlijn naar Nieuwe Kerkstraat D 163S. J. Sonke, van 's-Gravenpolder naar Hoofdstraat D 28; E. A. Scheele, van Valburg-Zetten naar Everdijk- scheweg E 7W. G. Bierens geb. Kole, van Wemeldinge naar Schore G 69; A. Verhage, van Domburg naar Nw. Kerkstraat D 147J. Kort, van Assendelft naar Dijkw.straat A 310; A. C. Snoodijk, van Amsterdam naar Dijkw.- straat A 312. Vertrokken: M. C. Kik en gezin, van Dreef A 281 naar Kloetinge; H. Vermue, van Essen- dijkje naar Kruiningen; A. Schuip, van Nw. Kerkstraat D 169 naar Weesp; C. C. Butler, van Hoofdstraat D 24 naar Goes; A. Geense, van Oostweg C 6 naar EllewoutsdijkM. Schog, van Biezelingschestraat A 72 naar Kloetingie; E. Daniëlse, van Jonge Boom- gaardsweg B 3 naar Wemeldinge. WEMELDINGE. IngekomenE. Daniëlse, van Kapelle naar Dorpsstraat B 42. Vertrokken: A. Modderman naar Doetin- chem; J. Padmos-de Schipper naar Yerseke; P. L. van Dijke naar St Philipsland; W. G. Bierens-Kole naar Schore (gem. Kapelle) J. A. Wagenaar naar het Centraal Bevol kingsregister J. Oomens en echtg. n. Sou burg; C. E. Koert naar Haarlemmerliede ca; A. en D. J. de Haas naar Bergen op Zoom J. Deurwaarder naar Rotterdam. DRIEWEGEN. Ingekomen: S. A. Mat- thens, dienstbode, van AxelN. Rijk, dienst bode, van 's Heer Abtskerke. GRIJPSKERKE. Vertrokken: M. Geldof, dienstbode, naar Oostkapelle. RITTHEM. IngekomenA. Besuyn van KoudekerkeJ. Gideonse van Middelburg; L. A. de Haan van Rotterdam. Vertrokken: C. Osseweijer naar Oude- Tonge; C. de Pagter naar Koudekerke; L. Wisse naar O. - W.-Souburg; C. Flipse naar O.- en W.-Souburg. KORTGENE. Ingekomen: J. A. Priemus, v. Goes; E. Meulenberg, v. Wissenkerke; Ds W. A. Versteeg en echtgen., v. Beverwijk resp. Breda; H. J. Smits en gezin, v. Vlissin gen; G. G. M. Maesen en kind, v. Vlissingen Vertrokken: L. Wondergem, n. Westkapelle; Ds F. Kraaieveld en echtgen., n. Sliedrecht. SCHERPENISSE. Ingekomen: M. H. Hage uit Poortvliet. Vertrokken: C. P. Klaasse naar Amers foort. INCASSO-BANK N.V. - GOE8 Klokstraat 9, Tel. 2001-2410 Uitvoering yan Beursorders KOERSEN. van de Amsterdamsche Effectenbeurs van Maandag 11 Januari 1943. 4 Ned, 1940 II 101 (vorige koers 102); 4 Ned. 1940 m.b. 102% (102%); 4 Ncd. 1941 101% (101%); 3'A Ned. 1941 99'/,o (997..); 3A Ned. 1942 99% (997..); 3 Ned. 1937 947.. (94%); 3—VA Ncd. 1938 97% (977..); 3 Ncd.-Indië 1937 II 91% (917u); Amsterd. Bank 146 (147%); Incasso- Bank 140% (143%); Koloniale Bank 163 (160); Ned. Ind. Hand. Bank 93 (90%); Ncd. Handel Mij. eert. 133 (131)Rotterd. Bank 151 (154%); Cert. Twentsche Bank 152 (154%)A. K. U. 159 (159)Amsterd. Droog dok 278 Van Berkel's Patent 134% (135); Cert. Calvé Delft 138% (138%); Fok ker 249% (246)Gouda Kaashandel 139 (138) Cert. Leverbrothers 219 (220%)6 Pref. idem 135 (134%); Cert. Meelf. Ned. Bakk. 285 (290); Ned. Gist en Spiritus 435 (448); Ned. Kabel 273 (276)Philips Lampen 296% (296%); Pref. idem 171% (169); N. B. De Schelde 122 (121); Van Gelder Papier 148 (148)Verg. Touw Fabr. 167 (164)Pref. idem 140 Wilton Feijenoord 170% (173); VA Bat. Olie 104% (104%.); 3% idem 99% (993/u)Amst. Ballast 173 (176); Blaauwh. Veem 117% (119%); Pref. Gerzon (130). De onzekerheid of nieuwe beursmaatregelen reeds dezer dagen te verwachten zqn of eerst over eenigen t(jd, doet het bij de beurs ge- interesseerde publiek aan een afwachtende houding de voorkeur geven. De markt had dientengevolge dan ook een onbelangrijk ver loop. De stemming was eerder iets gedrukt, hetgeen in een bescheiden koersdaling tot uit drukking kwam. Cert. Leverbros openden een tweetal punten boven den slotprijs van Zater dag j.l. Na vervolgens geruimen tijd op ca. 220 pet. te zijn verhandeld, kwam de slot- noteering op 219% pet. tot stand. Aand. Phi lips, die door een bescheiden vraag 5 punten hooger warengedebuteerd, moesten ten slotte het behaalde avans geheel en al prijsgeven. In aand. Aku, Van Berkel en cert. Calvé ging zeer weinig om op vrijwel onveranderde prijzen. De favorieten als Peruanen en Maxwell's ble ken nog niet vergeten te zijn, al was dan ook de belangstelling niet zoo groot als voorheen. Voor de minder courante industriëelen verloren aand. Rotterd. Droogdok bij een noteering van 337% pet. een vijftiental punten. Voorts moes ten aand. Nederl. Gist 13 punten prijsgeven tegen Zaterdag 11 punten. De beleggingsmarkt was meerendeels lager voor de Nederlandsche staatsleeningen. Belegging Nederland ƒ616.1/1 Binnen land 248.1/5 idem 1238.1/1 Overzee ƒ208.—. Woensdag 13 Januari 1943. HILVERSUM I, 415.5 m. 7.30 en 8.30 BNONieuwsber. 10.00 Orgel (opn.) 10.30 Reportage: „Molenwieken draaien in Am sterdam". 12.45 BNO: Nieuwsber. 13.00 Act. beschouwing. 16.45 BNO: Nieuwsber. 17.00 Kerkorgel. 17.30 De legende van de Ameri- kaansche democratie, luisterspel. 18.30 BNO Nieuwsber. 18.40 Kerkorgel. 19.00 Wat niet in de krant staat. HILVERSUM II, 301.5 m. 8.00 De platte landsvrouw. 8.30 BNONieuwsber. 9.15-9.30 Voor de huisvr. 10.00 Godsd. uitz. 11.00 Voor de kleuters. 12.30 Landbouwreportage. 12.45 BNONieuwsber. 14.00 Godsd. uitz. 14.50 Orkestconcert (gr.). 15.30 Voor de vrouw. 16.45 BNO: Nieuwsber. 17.00'Voor de jeugd. 17.45 BNO: Act. beschouwing. 18.15 Iets over de oude kranten in Nederland. GEMEENTE 1 Januari 1942 Geboren Gevestigd "u rt Overleden Vertrokken 1 Januari 1943 M. Vr. T. M. Vr. T. M. Vr. T. X, M. Vr. T. M. Vr. T. M. Vr. T. 2200 2153 4353 36 33 69 81 103 184 38 23 23 46 61 75 136 2233 2191 4424 Wemeldinge 's-Gravenpolder 1248 1231 2479 21 15 36 56 55 110 23 21 10 31 62 80 142 1242 1211 2453 1234 14 16 30 17 14 31 9 6 15 11 25 36 612 632 1244 312 329 641 7 5 12 7 13 20 7 4 4 8 8 18 26 314 325 639 Hoedekenskerke 762 766 1528 9 17 26 17 34 51 11 14 9 23 22 30 52 752 778 1530 1489 11 13 24 74 63 137 20 8 28 44 49 93 1529 378 373 751 11 11 22 16 17 33 5 4 9 19 14 33 381 383 764 Grijpskerke 506 457 963 11 16 27 18 14 32 5 6 11 20 19 39 510 462 972 Nieuw- en St. Joosland 659 633 1292 15 13 28 29 31 60 13 8 5 13 18 29 47 677 643 1320 554 528 1082 13 15 28 43 41 84 6 9 15 46 45 91 558 530 1088 686 695 1381 15 13 28 34 53 87 8 3 11 41 68 109 686 690 1376 Arnemuiden 1304 1350 2654 40 24 64 50 36 86 11 10 21 35 41 76 1348 1359 2707 414 399 813 15 12 27 15 20 35 6 4 10 11 17 28 427 410 837 395 379 774 7 6 13 5 12 17 5 5 10 13 19 32 389 373 762 Kortgene 2011 1852 3863 36 43 79 40 59 99 25 14 39 50 62 112 2012 1878 3890 's-Heer Arendskerke 2261 2224 4485 70 53 123 75 92 167 38 19 15 34 86 109 195 230! 2245 4546 Westkapelle 1213 1118 2331 25 24 49 18 17 35 20 15 5 20 15 15 30 1226 1139 2365 Bij gebrek aan kaartjes. Door Gods goedheid werd heden onze zoon JACOB ARIE HENDRIK geboren. C. LANGEVELD. C. LANGEVELD— LANGEVELD. Goes;1'1' 11 Januari 1943. Met Maart een gevraagd. Woning beschikbaar. S. H. v. d. BERG, Landbouwer, Wissekerke. W. L. HIRDES, Damstraat 39, Ierseke. Wij brengen een pracht sor teering waaronder de nieuwste nou veauté. Zie onze etalage. Puntenvrij. Lange Vorststraat 5 oes. N.V. ZEEPFABRIEK CITROENEN ZONDER BON en Mandarijnen op bon 4-03 en 4-04 hebben wij voor u. L. v. d. HIELE, Lange Vorststraat 61, Goes en Middelburg Lange Viele 44, Kantoor MIDDELBURG, Stationstraat 2 GOES, Wijngaardstraat 1 9 Gevraagd te Goes: GEDEELTE WONING of ONGEM. KAMERS met gebruik van keuken. Brie ven aan H. JANSE, 's-Heer Hendrikskinderendijk 58, Goes. GELD vanaf 50 tot elk bedrag tot 1000. Ook zonder borg. Ie en 2e Hyp. Credieten v. auto's en generatoren. Geen spaarsysteem. Directe uitkeering. Br. met porto v. antw. aan JACs. BENNY COK, de Baan A 263, Hoofdvertegen woordiger, Krabbendijke. BEKENDMAKING. Wij repa- reeren alle merken naaimachines met een jaar garantie. Fa Wed. A. v. d. KREEKE ZN, Lange Vorststraat 80, Goes. Nog een klein kwantum org. KENIA GERST. M. A. DE DREU, Tel. 227, Driewegen.' TE KOOP: KACHEL (vulem- mer) met toebehooren. STURM's BOEKHANDEL, Lange Kerk- straat 5, Goes. PERSONEEL Met Maart een VASTE ARBEI DER gevraagd bij L. E. v. d. MOERE, Kamperland. Er biedt zich aan een vrouw als MEID-HUISHOUDSTER bij vrouw alleen of man en vrouw te samen. AdresBurgemeester Sinkelaan 2, Ierseke. Druk Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1943 | | pagina 2