Jarenlang hevige rheumatiek. ff): h; -ïT M Juist thans zie ik de toekomst met groot vertrouwen tegemoet. Nu wij den afgeloopen winter, dien men toen in zijn volle vreeseiyke gevaren niet kon onder scheiden, zijn doorgekomen, zie ik thans de toekomst heel anders. Na kan ik weer FEUILLETON. '''BINNENLAND i(D. N. B.). Onder de 26 vijandelijke koopvaardijschepen, welker vernietiging is gemeld in het extra-bericht van 5 Nov. j.l„ bevonden zich, naar het opperbevel van de Weermacht ter aanvulling nog meedeelt, talrijke kostbare groote sche pen van het nieuwste type. Een der in de wateren van de Oostkust der Vereen. Staten tot zinken gebrachte schepen was het s.S. „Zaan d.a m", groot 10.909 brt., dat pas in 1939 ih gebruik was ge nomen. De „Zaandam", oorspronkelijk eigendom van de Holland-Amerika-Lijn, was bij het uitbreken van den oorlog door de Amerikaansche regeering in ben Slag genomen. Het bezit een laadcapaci- teit van 9000 brt. en kon buiten de vracht nog 100 passagiers vervoeren. UIT DE PROVINCIE (Wordt vervolgd.) VOOR HOOFD EN HART I vmnneer men de fouten overziet, dan blgV.t or tcrh iebi. De Japanners hebben n.l. i. - A-r°rikar 9° 't. van de rub' berperiode .men, bovendien de grootste tfc'pi duetie ter wereld, een reusachtige petrole mproductie en enor me pe'roleumbrovnen. Ook wanneer deze winter zoo zwaar zou worden als de vorige, zal ons dit maal niet meer overkomen wat wij ver leden jaar -winter hebben beleefd. De stoot, die ons in den vorigen winter niet omver geworpen heeft, hëëft ons slechts nog sterker gemaakt. Onver schillig waar de fronten zich bevinden, altijd zullen wij pareeren, zullen wij tot den aanval overgaan. Ik twijfel er geen seconde aan, dat aan het einde van den oorlog het succes beschoren zal zijn aan onze vanen. Wanneer thans Roosevelt zijn aanval op Afrika uitvoert met de opmerking, dat hij dit tegen Duitschland en Italië moet beschermen, dan behoeven wij over deze leugenachtige fraze geen woord te verliezen. Roosevelt is zonder twijfel de super-gangster, die tegenover -ons staat, maar het beslissende en laatste woord spreekt stellig niet mijnheer Roo sevelt. Zooals tijd, zullen wjj al onze slagen grondig voorbereiden. Altijd zijn wij nog op het juiste oogenblik gekomen. Geen enkele slag dien de anderen tegen ons dachten te verrichten, heeft succes gehad. Ge kunt het stellige vertrouwen heb ben, dat leiding en. weermacht alles doen wat er gedaan moet en gedaan kan worden. Bovendien heb ik de rotsvaste over tuiging, dat achter leiding en weermacht voor alles het Duitsbhe vaderland staat en achter mij in het bijzónder de geheele nationaal-socialistische partij als een hechte gemeenschap. Wat de tijd van heden onderscheidt van dien van vroeger is, dat er toen ach ter den keizer geen volk stond, terwijl achter mij een der meest grootscheepsche organisaties staat, die ooit op deze aar de zjjn opgebouwd. Zij vertegenwoordigt het Duitsche volk. Wat echter ook omge keerd de tijd van heden van dien van toen onderscheidt, is, dat aan het hoofd van het volk niemand staat, die ooit wellicht in kritieke tijden naar het buitenland zou gaan, doch iemand, die altijd slechts den strijd en altijd slechts het eene beginsel gekend heeft: slaan, slaan en weer slaan. En nog iets anders onderscheidt het Duitschland van heden van het Duitsch land van toen: Toen was er een leiding, die niet geworteld was in het volk. Thans echter staan wij midden in de voltooiing van datgene dat uit den oorlog is voortgesproten. Midden in den oorlog bouwen wij een volksleger op, zooals de werelds het nog nooit loopenu De Heer C C te B. schrijft, dd. 19-ll-'40i .Jarenlang leed ik aan hevige rheumatiek Soms kon ik heelemaal niet meer loopen en dikwijls alleen met be? hulp van een stok Ovaaltjes hielpen mij zoo goed, dat ik reeds ax enkele tabletten weer gaan kon en nu ook weef mijn beroep kan uitoefenen. Ik ben nu heelemaal gezond, maar heb steeds Ovaaltjes bij dn hand en kan 2e ieder en lijder aanbevelen/* Bij rheumatiek, ischias, spSi verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef 1 Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. fat alle apflfhriten en drogisterijen verkrijgbaar. ftMnerai Agectacbap., Nawee limfe 573, AnUffufam. INKEER doos H, Kingmans. 58) -o- J>at is niet erg. Dat telt elke dag af. Ik verlang weer naar een eigen huis en ■rinkel". Moeder Laanveld kijkt verbaasd op. Even later ziet zij kans, alleen met Ber- tus1 te zgn, want Jelle heeft Sjouk mee getroond naar buiten. „Wat mankeert er nu aan Sjouk?" .Vraagt moeder. „Ik merk niets bijzonders Ean haar". „Op 't oogenblik zou ik zeggen van niets. In langen tijd heb ik haar zoo niet meegemaakt. Maar dat verandert wel, wacht u maar". „Het kan", zegt moeder peinzend. Zij nesmt zich voor, Sjouk eens goed te ob- Berveeren, zonder dat deze er iets van merkt. Dit is wel zulk een wonderlijk ge val. Als je Bertus hoorde, was er met Sjouk niets aan te vangen en hiér praat zij honderd uit, ook over het gebeurde. Piet is niet uit haar gedachten, dat ia ook heel vreemd. 1 Jelle gaat weer naar de boerderij en Bertus zoekt zjjn zaak op. Dus zjjn de beide vrouwen alleen. JJa ja soms wilt gaan rusten; ga je gezien heeft. 3innensbiids echter werkt een geheel velk. Tinns weet de Duitsche werkman, '''at iij dl w ep'us smeedt voer zijn ow».. ri-rr. >vL.ie. Wit hier door de mannen a vrouw.-i gepresteerd wordt, is enorm. Wij hebben wel geen goud, maar wij boi.Itten de levende arbeids kracht, een heiligen ijver en een heiligen wiL Wat baat den Amerikanen hun goud in de schatkelders? Wanneer zij fabrie ken hadden voor de vervaardiging van synthetische rubber, zou dit meer waard zijn dan hun geheelen goudvoorraad. Dit is een oorlog, die voor heel Europa gevoerd wordt. Daarom valt het niet te verwonderen, dat zich zoovele vrijwilli gers hebben aangeboden, van het Noor den tot het Zuiden, die deels als zelfstan dige eenheden en contingenten zijn op genomen in het geweldigste front van de wereldgeschiedenis. A. Het is daarom ons onwrikbaar besluit, dat de komende vrede werkelijk een vrede voor Europa zal zijn. Zeker is, dat Europa uit dezen oorlog économisch gezonder te voorschijn zal komen dan tevoren. Men verwijt ons, dat wij Nederlahders willen verplanten, maar er zullen vele menschen zijn, die bljj zijn weer vasten grond onder de voeten te hebben en zich niet meer zoo te moeten afsloven zooals dat in de overbevolkte gebieden noodig is. En zij zullen gelukkig zijn, omdat het loon van him arbeid aan henzelf ten goede komt en niet in de een of andere Engelsche of Amerikaansche brandkast terecht komt. Wij gelooven derhalve, dat het einde van dezen oorlog ook naar buiten de val zal beteekenen van de goudheerschappij en de val yan de geheele maatschappij, die schuldig is aan dezen oorlog. Hitier sprak jegens al zijn oude mede strijders zijn dank uit voor hun trouw. Hij wekte hen op, met het uiterste fa natisme ook aan de overwinning en het eindresultaat in den grooten beslissen- den strijd te gelooven, dien Duitschland, thans- moét voeren. Het gaat daarbij om het zijn of niet zijn van het Duitsche yolk. Wanneer de tegenstanders gelooven, ons op een dwaalspoor te kunnen bren gen, dan vergissen zij zich. Het uur zal komen waarop ik terugsla, en dan wee hun. Soms moest ik maandenlang toe zien, gelooft u mij, dat mij het hart van woede verteerd wordt, wanneer ik ver neem van. die laffe luchtaanvallen op 'Duitsche steden. Men zal daarginds nog te bespeuren krijgen, dat de Duitsche uitvindersgeest niet heeft stilgezeten en dan zullen de tegenstanders een antwoord krijgen, dat hun hooren en zien vergaat. Ik heb vroeger reeds eenige malen tegen de lie den moeten zeggen, dat wanneer ik ge- ruimen tijd niet spreek, ik dit niet doe omdat ik misschien mijn stem ben kwijt geraakt, maar alleen omdat ik het niet doelmatig achtte te spreken. Ook thans is dat zoo. Thans spreekt het front. Al het andere is slechts bekvechten. Slechts in de zeldzaamste gevallen zal ik het woord nemen, want de taal van het front is nadrukkelijk eh krachtig. Ik praat ook niet met mijnheer Roose- velt.lk praat slechts door een instru ment, dat thans alleen spreken kan, en dit instrument spreekt luid en duidelijk genoeg. 8.§. „ZAANDAM" VERNIETIGD. gang hoor", zegt moeder. „Dat moet Immers van den dokter?" „Meestal doe ik het, maar ik ben niets moe". ,,'k Zou het toch doen kind. Het is goed Voor je". „Meent ui ook, dat ik ziek ben?" „Neen, je ziet er niet ziek uit. Ik ge loof, om je de waarheid te zeggen, dat Bertus het erger gemaakt heeft, dan het is". „O, hij bedoelt het natuurlijk wel goed. Vader en moeder ook. Maar ik ben niet ziek. Die dokter was niet noodig geweest Hy weet er ook geen raad mee". „Ga nu eerst eens rusten. Dan praten we later wel. Je hebt die rust toch noo dig, geloof ik. En hier is toch niets te doem". Sjouk gehoorzaamt gewillig en als moeder Laanveld een half uur later stil kijken gaat, vindt zjj de jonge vrouw in diepen slaap. „Dat zal haar goed doen", mompelt zij tevreden. Zij gelooft te weten, wat er aan schort. Jelle en zij hebben vermoedelijk gelijk. Vanmiddag, toen Jelle uit den Bijbel las, had je moeten zien, hoe inge spannen Sjouk luisterde, terwijl Bertus, als steeds, er vrij onverschillig bij zat en allicht meer aan kaas en melk dacht dan de woorden uit Gods Woord. Maar Sjouk Sjoukdie dronk de woorden in! De dagen spreekt Sjouk Verstrekking van goedkoop» margarine. Ti i verband met het feit, dat krachtens de algemeen» distrïüutiebzpalingen de geldigheidsduur der boterbonnen momen teel 12 dagen is, terwijl de verstrekking van -goedkoope margarine en bak- en braadvet aan werkloozen en armlastigen in beginsel wekelijks plaats vindt, zal ln den vervolge ook deze verstrekking een maal per 12 dagen (overeenkomstig de geldende distributieperioden) plaats vin den. Aan gezinnen met kinderen bene den 4 jaar, zal voor elk kind beneden de 4 jaar, om de' andere periodeeen pakje margarine worden uitgereikt. Al- leenwonenden (geen kostgangers) heb ben thans de keuze tusschen 1 pakje mar garine op 1 pakje vet, terwijl gezinnen van twee personen 1 pakje margarine en 1 pakje vet kunnep verkrijgen. De mannen van het Vrijwilligers Legioen Nederland, die aan het Oostelijk front staan, zullen met de Kerstdagen weder om verrast worden met een pakket, be vattende velerlei artikelen, welke zij best kunnen gebruiken. De commandant van het Vrijwilligers Legioen Nederland, luit- gen. Seyffardt, toonde dezer dagen zijn belangstelling voor het gereed maken der Kerstpakketten. Polygoon-Hof-Pax Holland m. WANNEER VERDUISTEREN7 Woensdag 11 Nov. 1942. 's Morgens tot 7.52 u. 's Avonds van. 16.56 u. Goes. Jaarvergadering N. V. L. Dezer dagen hield de afdeeling Goes van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming in het „Schuttershof" haar jaarlijksche algemeene vergadering. De voorzitter, Dr C. van der Pol, sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over de goede opkomst en heette in het bijzonder welkom burgemeester Lens hoek eni zijn echtgenoot®. Voorts wees spr. erop, dat de luchtbe scherming in dezen tijd alle aandacht verdient, want het gaat hier om het be lang yan ieder persoonlijk en zijn naas ten. Het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Haeck, vermeldde, dat het hoofdbestuur had aangedrongen op het geven van meer voorlichting. In dit ver band werd verwezen naar de circulaires, welke zijn verspreid over het in huis hebben van de eerste benoodigde midde len, zooals zand, enz. en de samenstelling van blokploegen. In het begin van dit jaar is weder een E. H. B. O.-cursus ge geven en verschillende materialen kon den worden aangeschaft. Het financieel verslag sloot met een klein batig saldo. Nadat de vooratter enkele vragen en opmerkingen had beantwoord, hield hdjj een causerie over: „Zelfbescherming". Ür v. d. Pol wees op de verschillende Soorten luchtgevaar, zooals brisant- en over niets dan alledaagsche zaken. Zij gaat naar het dorp, enkele kennissen be zoeken, bekijkt de vorderingen van den bouw van de woning, praat met Bertus in het noodpakhuis over de nering en komt dan weer opgewekt thuis, 's Vrijdagsmiddags verschijnt Bertus in eenen op een ongewonen tijd. Hij heeft een telefoontje gehad uit Utrecht: een spoedconferentie, die verband houdt met de distributie van kaas. Hij moet direct weg, en vreest, niet terug te kunnen zijn, dien avond. Jammer, vindt Sjouk, maar ze is hier in een veilig nest. Wanneer komt Bij dan terug? Kan zij; misschien 0pL.het dorp iets voor hem doen Neen, de eene knecht is goed voor de zaak, die is op de hoogte. Hij zal niet terug zijn voor morgen mid- dig. Als ziji morgenochtend eens pools hoogte gaat nemen, zonder veel te zeg gen? Dat zal in orde komen. Een uur later is Bertus verdwenen, op weg naar Utrecht. v Dat verneemt Jelle, als hg tegen zes uur thuis komt. Dut zitten die drie aan tafel, etend het vrij karige maal, dat Sjaök evenwel met smaak verorbert. Na afloop pijpt Jelle den Bijbel, zooals al tijd. Hij moge dan niet behooren tot de ontwikkelden, hij leest uitstekend' voor, goed beklemtoond en met veel gevoel. I. brandbommen en stond uitvoerig stil bij de bescherming hiertegen en de bestrij ding ervan, terwijl spr. de taak belichtte, welke de blokploegen hierbij hebben te verrichten. Na de pauze werd het gesprokene met een film verduidelijkt. Vrijdagmorgen is doordat het paard schichtig werd, een met paard bespannen wagen in de etalage van de fa. B. aan de Ganzepoortstraat terecht gekomen. De ruit werd geheel vernield, terwijl ook in de etalage schade werd aangericht. De voerman verklaarde zich bereid deze schadepost te vergoeden. Dienzelfden morgen reed een vrachtauto tegen het uithangbord van den sigarenwinkelier M. in de Lange Vorststraat op, waardoor dit vernield werd. Vlïssingen. Vorige week hebben onbevoegden ingebroken in een pakhuis, waaruit een groote partij levensmiddelen is ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Zuid-Beveland. BURGEMEESTERSINSTALLATIE TE YERSEKE* Gistermiddag vond in de raadzaal te Yerseke de installatie plaats van den nieuwen burgemeester, den heer A. A. Brouwers. De waarnemend burgemeester, weth. J. C. Cornelisse, heette allen welkom, in het bijzonder den heer Korte, vertegen woordiger van den Beauftragte van den Rijkscommissaris in Zeeland en den heer Brouwers. Spr. dankte den waarn. Com missaris, den heer Mr P. Dieleman, voor het vertrouwen dat deze in Spr. heeft gesteld, door hem gedurende de vacature als waarnemend burgemeester te hebben benoemd. In de tweede plaats dankte Spr. weth. De Koeijer, die de eerste drie weken als waarnemend burgemeester is opgetreden, den gemeente-secretaris en het.geheele secretarie-personeel, voor de hulp en steun die zij Spr. hebben gegeven. Eveneens aan de gemeente-politie, den gemeente-opzichter en den bode. Zich tot den heer Brouwers richtend, aan wien hij nu zijn taak overdraagt, aegt Spr.: De gemeente Yerseke drijft op vissche- rij, handel, land- en tuinbouw; doch de hoofdbedrijven zijn de oester- en mossel cultuur en -handel, wat zeer veel van uw aandacht zal vragen. Voorts zijn er groote toekomstplannen. Onze haven is veel te klein om de vis- schersvloot een behoorlijke plaats te kun nen geven; verder is er zeer onvoldoen de los- en laadruimte. In verband hiermede is zeer zeker uit breiding der bestaande of een geheel nieuwe haven noodig, waarvoor reeds plannen gereed en in behandeling zijn. Eveneens heeft Yerseke noodig een goe de verbindingsweg naar het station Krui- ningen Yerseke, in aansluiting op den nieuwen weg naar de veerhaven Kruinin- gen-Perkpolder. De ruilverkaveling van de Yerseksche Moer is reeds aanhangig gemaakt. In het bijzonder zal ook het woning vraagstuk uw aandacht vragen in ver band met het onteigeningsplan, het nieu- ge stratenplan en het uitbreidingsplan dezer gemeente. Geachte heer Brouwers, er is in Yerse ke voor de toekomst nog veel te doen en ik hoop, dat dit onder Gods zegen ver vuld zal worden. En hiermede verklaar ik u geïnstal leerd als burgemeester der gemeente Yerseke. Daarna sprak de burgemeester, de heer A. A. Brouwers, een rede uit. Aller eerst verwelkomde Spr. den referent Kor te, als vertegenwoordiger van den Be auftragte van den Rijkscommissaris en den heer J. A. Dekker, Gemachtigde van de Leider der N.S.B, en andere aanwezi gen. Vervolgens bracht hg dank aan de Duitsche en Nederlandsche autoriteiten voor zijn benoeming, speciaal den Beauf tragte, den heer Dekker, en den waarn. Commissaris. Spr. gaf de verzekering, dat hjj zal trachten zgn ambtsplichten stipt en nauwgezet te vervullen, in de hoop daardoor het geschonken vertrou wen waardig te zgn. Spr. dankte ook weth. Cornelisse ten zeerste voor zijn bereidwilligheid aan Spr.'s installatie te hebben willen medewerken. Gaarne zal Spr. alles doen en laten wat noodig zal zijn om den bloei der gemeente te bevor deren. Yerseke, aldus Spr., zal in den vervol ge, met inachtneming van de thans gel dende Nederlandsche wetten en voor schriften en gelet op Spr.'s verantwoor ding aan de bezettende Duitsche macht, nationaal-socialistisch geregeerd worden voor zooverre dat althans onder de te genwoordige omstandigheden mogelijk is. Het is van zelfsprekend, dat tijdens de grootsehe worsteling, die thans moet gé- stredenniet datgene gedaan kan wor den, hetgeen het Nationaal-Socialisme eigenlijk wil: wg kunnen slechts voorbe reiding maken en heel langzaam voor waarts gaan. Vóór alles gaat het winnen van den oorlog en het neerslaan van het Bolsjewisme. Hiervoor "zal ieder be lang en iedereen moeten wijken. Het Nationaal-Socialisme heeft nooit en nimmer de bedoeling zich Voor bgzon- dere belangen in te zetten, het tracht al tijd den bloei van het geheel te bevorde ren. Dat „geheel" mag men vooral niet te eng nemen en er b.v. niet Yerseke onder verstaan, ook niet Nederland. Neen, het geheel^ zal zgn een Germaan- 6ch0 Statenbond,, nauw verbonden met Ons „ik" staat al te vaak tegenover Gods liefde in Christus. In Paulus is dit conflict opgelost. Hij schrijft zoo heel eenvoudig: „Ik vermag alle dingen door Christus die mi) kracht geeft." wy willen geen groote woorden gebruiken; allerminst willen wij groote woorden van een apostel overnemen, als of wü apostelen waren. Maar wg willen ook niet tevreden zijn met zulk een woord te bewonderen, want daarvoor heeft Pau lus zijn brieven niet geschreven. Hg wekt telkens op om zijn navolgers te zgn. En nu wil hg ons leeren waarin het geheim van zijn kracht ligt. Dat geheim ligt al leen hierin, dat hij zijn „ik" heeft over gegeven aan de liefde van God en het laat beheerschen' door die liefde, zooals die in Christus tot ons gekomen is. En nu is dit de simpele vraag: laten wg ook ons „ik" beheerschen door Christus? Hij is onze kracht. Hij is onze vrede. Prof. Dr A. M. BROUWER. het overige Europa en wellicht Afrika, onder leiding van den daartoe, naar mgn meening, door de Voorzienigheid gezon den genialen Fiihrer aller Germanen, Adolf Hitler. De plaats van Nederland in dien Germaanschen Statenbond zal van onszelf afhangen. Blijven wij afwachten en toezieil zon der de handen uit den mouw te steken, dan maken wij onszelf onherroepelijk tot slaven en knechten van andere volkeren. Gjj zult reeds thans als Europeanen heb ben te denken en vooral te arbeiden. Spr. drong er vervolgens op aan de vooroordeelen' tegen het Nationaal-Sociar lisme te overwinnen. Tot hen, die aangewezen zgn of zich geroepen gevoelen, voorlichting te geven aan jongeren en ouderen zegt spreker: weest waar en eerlijk en staakt uw po gingen om tegen beter weten in, den lof van het oude te zingen. Als oud-officier zie ik tegen strenge maatregelen niet op. Zelfs ouders waag ik het toe te roepen: bedenkt wat gij tegen uw kinderen zegt. De jeugd zal sprekers bijzondere aandacht hebben. Valsche voorlichting en ophitsing van de jeugd acht Spr. niet meer of minder dan een halsmisdaad. Op de opvoeders, -leeraren en onderwijzers doet Spr. een ernstig beroep om de jeugd den geest van den nieuwen tijd te doen begrijpen. Verder zal Spr. niet i ophouden het groote belang van W.H.N, en N.V.D. voor oogen te houden. Niet een gift, maar een offer wordt hiervoor gevraagd. Van de ambtenaren vraagt Spr. on voorwaardelijk medewerking en hulp. Zg moeten het voorbeeld geven, dat zij zich- beschouwen als dienaren van de gemeen te. Van de leden der N. S. B. te Yerseke verwacht Spr., dat zg thans niet gaan denken, dat zij er nu zijn. Neen, nu be gint het eerst. Tracht, aldus Spr., door uw houding en levenswijze Uw mede burgers te overtuigen, gebruikt geen groote woorden, wanneer u op tegen stand stuit, gedraagt u uiterst correct en geeft steeds het goede voorbeeld. Men beeft Spr. verteld, dat de Yersek sche burgerij een lastig volkje is. Dat doet Spr. veel plezier, want open en eer lijke menschen zijn niet lastig. Zij zeg gen wat hun op het hart ligt en dan kun nen wij praten. Komt, zoo besloot Spr., met uw bezwaren tot mij en ik twijfel er niet aan of wij zullen dooi- nauwe sar menwerking alle moeilijkheden overwin nen tot heil van onze gemeente Yerseke. Na de rede van den nieuwen burge meester bracht referent Korte de harte lijke gelukwenschen over van den Beauf tragte van den Rijkscommissaris der provincie Zeeland, die wegens dienstza ken verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. vindt het een zeer gewichtige dag voor Yerseke nu een nieuwe kapitein het roer van het schip in handen neemt. De Yerseksche schippers weten wat het is om te strijden voor hun dagelijksch brood, u kunt met hen duizend maal be ter in zee gaan dan met menschen, die hiervan niets weten. Moge het u gelukken, dat men u als burgervader ziet. Uw taak is de gemeen schap te dienen en niet meer van ande ren te eischen dan van uzelf. Yerseke zal zijn kapitein niet verlaten. Ga, zoo besloot Spr., met vreugde aan den arbeid en het oogenblik zal eens ko men, dat u dankbaar zult zgn- deze op dracht te hebben ontvangen. Da heer J. A. Dekker, gemachtigde van den 'leider der N. S. B. voor Zeeland, deelde mede, dat deze benoeming op nat. soc. wijze tot stand is gekomen. De heer Brouwers heeft niet gesollici teerd, maar is voor deze functie aange zocht. Hij had een beter gesalarieerde rijksbetrekking kunnen krijgen. De taak van burgemeester is in het nieuwe stelsel niet gemakkelijker, maar moeilijker geworden. Vroeger kon men de verantwoordelijk heid nog afschuiven op den raad, mnar thans rust de volle verantwoordelijkheid op den burgemeester alleen.\ Men zal misschien vragen: „Waarom moet Yerseke een N. B. S.-burgemeester hebben?" Wel, het is geen geheim meer, dat de nat.-soc. staat in Nederland wordt opgebouwd. In Yerseke is thans een nieuw funda ment gelegd. Laat later van u gezegd mogen worden: hij deed zijn plicht. Tenslotte bood de groepsleider van de afd. Yerseke der N. S. B. een portret yan den heer Mussert, den leider £er N.S.B., aan om, dit in de bur&kamer te plaatsen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2