Alle pijn verdwenen! Ik gevoelde mij als herboren. Het W38 attftd recdu *6o etude tk een i jc'^ec w. Toe-i wa° he4- wellicht een cnde *d. mn<ir e---r i-s* algemeen was het tóen *.;)ue«- deugd van mij om de gewoonte ts. hebben altijd het laatste vvo^d aan mij te houden. Mijn tegen standers kunnen er van overtuigd zijn, dat ik deze gewoonte nog bezit. Wij bezitten thans ver aan de grenzen vooruitgeschoven, overal onze bolwerken en onze troepen en daarom moet ik nu reeds zeggen dat onze tegenstanders bij ziende zijn wanneer zij zich inbeelden, dat z\j mij door iets, wè.t dan ook,', zouden kunnen im poneeren. Ik weet heel pre cies, dat de strijd zeer zwaar is, want dat is wellicht ook het verschil tusschen rnjj en een man als Churchill. Hitler herinnerde,in het verdere ver loop van zijn rede aan een boek van Sven Hedin, waarin deze woordelijk het aan bod van Polen citeert, dat Hitier destijds aan de Engelschen heeft gedaan. Ik kan de Voorzienigheid slechts dankbaar zijn, zoo zeide hg, dat zij dit alles anders ge leid heeft. Wanneer dit aanbod destijds zou zijn aangenomen, zou Dantzig Duitsch gewor den zijn, en zou overigens alles bij het oude gebleven zijn. Wij zouden in het binnenland aan ons herstel hebben voort- gewerkt, maar dan zou uit het Oosten, via Polen, het bolsjewisme ons overval len hebben. Dat het niet zoo ver gekomen is, heb ik te danken aan hen, dié dit aan bod destijds hebben afgewezen. Drie jaar geleden kon ik dat toen nog niet vermoe den. Ik heb toen opnieuw de hand uitge strekt voor vrede, maar men heeft haar afgewezen. In 1940 heb ik nóg êens geprobeerd de hand te bieden voor den vrede. Zij werd weer afgewezen. Daarmede was ^oor mij de zaak afgeloopen, want elk vredesaan bod werd door deze tegenstanders als zwakte uitgelegd. Het laatste woord is in 1940 gesproken. Thans spreken alleen nog de wapenen. Ook een andere .macht heeft inmiddels moeten beleven, tot nationaal-socialisti- sche voorspellingen geen holle frazen zijn het internationale Jodéndom, de macht aan wie wij al dit onheil te dan ken hebben. Het internationale Jodendom zal in zijn geheele duivelsche gevaar aan de kaak gesteld worden. Daar zullen wij, na- tionaal-socialisten, voor zorgen. Geheel Europa heeft dit gevaar ingezien, de eene staat na de andere sluit zich bij op- ze wetgeving aan. Bij het kleinste succes tot er ergens behaald wordt, maken de tegenstanders bokkesprongen van vreugde en hebben ons dan zoogenaamd reeds volkomen ver nietigd. Loopt de zaak dan verder niet meer goed, dan zitten zij weer in zak en asch. Leest eens de Sovjet-legerberichten sinds 22 Juni er op na. Het aantal ver nietigde tonnage in de Oostzee is reeds grooter dan de geheele tonnage/ die Duitschland voor den oorlog bezat. De Sovjets hebben zooveel divisies van ons vernietigd, als wij in het geheel niet zou den kunnen opstellen. Zij vechten altijd met succes en slaan ons voortdurend te- De Heer O 31. te K. schrijft, d d. 23-l-'41i let mijn 83 jaren leed aan een buitenge- woon pijnlijken aanval van ischias. Niets hielp, zoodat ik tenslotte al leen. nog kromgebogen, leunende op een stok, rondkroop. Van slapen was geen sprake. Toen nam ik Uw Ovaaltjes: reeds den eersten dag ver minderden de pijnen en sliep ik 6 uren. Ik ge voelde nüj den volgenden morgen als herboren en reeds na 8 dagen bemerkte ik niets meer. Uit voorzorg neem ik ook verder nog Ovaaltjes ea beveel deze iedereen ten zeerste aan." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef 1 Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373,, Amsterdam. ^le ik s FEUILLETON. INKEER doop H« Kingmana. 57) Lang vóór half elf drentelt moeder Laanveld heen en weer vóór het tram station. Het is vinnig koud, kouder dan de laatste dagen. De winter wil maar niet ^vertrekken. En tot is toch zoo noo- dig, want de brandstof is al lang op. Zg stookt alleen bout, dat in den omtrek ge lukkig genoeg te vinden is. Dag ®p tog gaat Jelle er op uit, om hout te hakken. Anders zou Piet dat, wel gedaan hebben zjj ziet den jongen soms in gedachten maarkeni, ze moet er niet aan denken en er niet te veel over pralen, tot is voor Sjouk misschien ook niet goed. Een schel gefluit: de tram draait de bocht om en staat stil. Even later komt Sjouk kwiek aanloopen, keurig gekleed. Zij is en blijft niet onknap. Moeder Laan veld kan niets ziekelijks aan haar1 vinden Haar glimlach is als vroeger. En de be groeting is zeer hartelijk. „U kunt mjj toch wel hebben?" vraagt Sjouk. „WieI natuurlijk, kind, dat wéét je mg. Hn bj} •,it voortdurend teruggaan rijn jso'djten 'nrciddels tot aan den W:\nnccn wS';-;et, verwacht was, in het midden, mp.-r bij Stalingrad aan vielen, dan geschiedde dit, omdat ik op een bepaalde plaats, by een bepaalde stad aan de Wolga wilde komen. Dat die stad toevallig den naam van Stalingrad draagt, heeft voor ons geen enkele betee- kenis. Wel wordt daar echter 30 millioen ton verkeer, waaronder bijna 9 millioen ton vervoer van petroleum .afgesneden. Daar komt alle tarwe bijeen uit de geweldige gebieden van de Oekraïne en'van de Koe- ban om naar het Noorden te worden ver voerd, alsmede groote hoeveelheden man- gaanerts. Daar is een enorme overla dingsplaats en die wilden wij hebben. En practisch hebben wij haar ook al. Alleen wordt er nog op eenige kleine plekken gestreden. Wanneer wij daar geen groo- tere strijdkrachten meer opstellen, dan gebeurt tot, omdat ik niet een tweede Verdun wil maken. Wij stelden slechts héél kleine afdeelingen stoottroepen op. De tijd speelt daarbij geen rol, maar geen schip stoomt meer de Wolga op en daar komt het op aan. t a Wanneer nu de tegenstander van zijp kant aanstalten maakt om aan te vallen, gelooft u dan maar niet dat ik hem dan voor wil zijn. Hij moet maar rustig aan vallen. Hij zal zich daarbij leegbloeden en wij kunnen daarna weer corrigeerend ingrijpen: In ieder geval staat de Rus niet voor de Pyreneeën of voor Sevilla. Dat zijn dezelfde afstanden als tot aan de Terek. Wanneer het heelemaal niet anders gaat, zegt men: het is absoluut een fout, tot de Duitschers naar Kirkenes gegaan zijn of naar Narvik, of dat zij thans naar Sta lingrad gegaan zijn is een kapitale stra tegische fout. Nu, dat zullen we maar afwachten.. Wij merken thans reeds of het werkelijk zoo'n groote fout was dat wij de Oekraïne bezetten, de mangaan- ertsmijnen aldaar in ons bezit stelden, voorts het Koebangebied, de grootste ko renschuur ter wereld, voorts de grootste olieraffinaderijen, tot wij een hoewel stilgelegde productie van 10 millioen ton petroleum in ons bezit stelden, en het transport van 7 tot 9 millioen ton over de Wolga afsneden. De Engelschen zijn uit Frankrijk getrommeld, hoewel zij ver klaard hadden, tot zjj daar een millioen man hadden. En hoe dicht zrjn zij indertijd bif onze grens geweest. En waar zijn zij thans? En Wanneer zij thans voor mijn part zeg gen, tot zq in de woestijn oprukken, nu best, zij zijn er reeds eenige malen opge rukt en ook weer teruggetrokken. Het beslissende in deze oorlog is, die den definititeven slag uitdeelt, en dat zullen Wij zijn. (Slot volgt.) ltÏNNENIAÏTO~ NAAMGEVING AAN PASGEBORENEN. De secretaris-generaal van het depar tement van Justitie heeft aan de amb- tenarerf van den Burgerlijken. Stand een circulaire doen toekomen, waarin o.m. het volgende wordt gezegd: In den laatsten tjjd is het voorgeko men, dat de naamgeving aan pasgebo renen door .de ouders in dezen zin wordt misbruikt, dat daarin door een opeen- hooping van aan het jongste verleden herinnerende persoonsnamen een poli tieke gezindheid tot uitdrukking wordt gebracht. Het is duidelijk, dat een zoo danige naamgeving niet alleen als een ongewensehte demonstratie moet wor den beschouwd, welke de Duitsche over heid tot het nemen van maatregelen tegen de demonstranten aanleiding zou kunnen geven, doch tevens slechts kan plaats vinden met medewerking van de ambtenaren van den Burgerleken Stand, die als gevolg daarvan een zekere mede- verantwoordelykheid op zich laden. Om deze reden acht ik het noodzakelijk, u op te drage.n de belanghebbenden in voorkomende gevallen op het boven staande te wijzen. Wanneer, de ambtenaar er niet in mocht slagen, den aangever van zijn voorne men om een aantal dergelijke namen aan een pasgeborene te geven, af te brengen, dan dient een geboorteakte te toQh? Je moet genoegen nemen met onze kleine behuizing, maar anders „Bertus en ik hebben heelemaal geen huis", zegt Sjouk. „Ze zijn nu aan het bouwen, dat weet je toch wel?" Ja, ja, het is best. Het duurt nog wel eveh, maar tot is niet erg. Zoolang blijf ik bij u, als het mag". „Ons best, maar thuis dan?" „Och thuis. Ik ga er wel eens heen, zoo nu en dan, maar ik voel mij er niet op mijn gemak", meent Sjouk. „Het is koud, niet? Wanneer zal de lente ko men?" „Die komt vast", zegt moeder Laan veld, „alleen later ton andere jaren. La ten we stevig doorstappen. Misschien is de kachel wel uitgegaan, maar hout heb ben we "nog wel". Ze hebben dan spoedig de kleine wo ning bereikt, waar tegen twaalf uur Jelle die van de boerderij komt, verschijnt. Hij is ouder geworden, vindt Sjouk. Het ver lies van. Piet is hem zeker niet in de klee- ren gebleven. Maar hij heeft hetzelfde gezicht, dat blijmoedig de wereld inkijkt. Ook hij begroet Sjouk hartelijk. „Het is best, tot je gekomen bent, voor Bertus ook. Dat heen en weer gesjouw naar Arnhem, tot valt ook niet mee. En voor om Is het leuk, nu Janna w§g is". worden verleden, waarin alleen de eer ste der gekozen voornamen wordt ver meld; onk andere namen, waaruit een openlijke uitdaging van de Duitsche overheid blijkt, zooals Franklin, Winston e,d. zijn niet toelaatbaar. In een zoodanig geval zal een akte worden opgemaakt, welke alleen bevat hetzij, indien onder de gekozen voorna- men een of meer mochten voorkomen, waartegen geen bezwaar kan worden i gemaakt, deze namen, hetzij al naar het geslacht van den geborene, den eersten naam des vaders of dien der moeder. Vijfhonderd Jaar kpankzinnigenzorg. Het bekende Geneeskundig 'Gesticht Reinier. van Arkel te 's-Hertogenbosch, vermoedelijk het oudste gesticht in zijn soort in Europa, zal op 26 November a.s. vijfhonderd jaar oud zijn. In het jaar 1442 werd uit het legaat van den Bos- schenaar Reinier van Arkel, die op 19 November 1429 overleed en bij testament 300 Petrigulden had bestemd voor de verpleging van krankzinnige stadgenoo- ten, een huis aan de Hinthamerstraat aangekocht, dat werd ingericht voor de verzorging van Vijf patiënten. Thans, na vijf eeuwen, is de instelling nog steeds op dezelfde plaats gevestigd. Zij is ech ter uitgegroeid tot een groot gebouwen complex, dat een aanzienlijk deel van dit oude stadskwartier beslaat, en waarin verscheidene honderden patiënten wor den verpleegd. Het verplegend personeel telt over de honderd leden. In verband met de tijdsomstandigheden zal de vie ring van dit uitzonderlijk jubileum slechts op bescheiden wijze plaats hebben. Verzoelkienl om Loonsverhooglng. In verband met de inwerkingtreding van de Verordening van den Rijkscom missaris betreffende de Ordening van den Arbeid kan nog worden medegedeeld, dat werkgevers, die verzoeken wenschen in te dienen tot het invoeren van loons- verhooging hiervoor, ter wille van de papierbesparing, tot nader order gebruik kunnen maken van de door het College van Rijksbemiddelaars bij de Gewestelij ke Arbeidsbureaux, den Centralen Dienst der Arbeidsinspectie verkrijgbaar gestel de formulieren, met dien verstande, tot de aanvrage thans tot den Gemachtigde voor den Arbeid moet worden gericht. WANNEER VERDUISTEREN? Dinsdag 10 Nov. 1942. 's Morgens tot 7.50 u. 's Avonds van 16.58 u. UIT DE PROVINCIE BEZOEK VAN DEN NED. OMROEP AAN ZEELAND. In verband met het bezoek van den Nederlandschen omroep aan Zeeland werd Zaterdag in hotel „Da Korenbeurs" te Goes een persconferentie gehouden, die door den heer H.-M. C. Schroder, perschef van den omroep, werd geopend, waarbij hg verklaarde, dat de omroep prijs stelt op contact met de Zeeuw- sche pers en het Zeeuwsche publiek, van welk contact hij hoopt, dat het later hernieuwd en verstevigd zal worden. De heer D. v. d. Bospoort, adviseur van den programma-directeur, zettë vervólgens uiteen, dat de Ned. omroep wil staan midden in het volk en niet er naast, waarom de omroep niet geëxploi teerd moet worden als een Kaufmanni- sche onderneming, maar als een belang- rijk instrument ter verhooging van het cultureele levenspeil van het volk. Het allerbeste moet onder hét bereik van het volk gebracht worden. Voor de toekomst bestaan dan ook plannen voor studio-nieuwbouw. Met de plannen om verschillende schakeeringen uit het volksleven tot zijn recht te laten komen, staat men nog maar aan het begin. De omstandigheden, waaronder gewerkt moet worden, zijn zeer bezwarend, maar met de beschikbare middelen wordt ge woekerd. De beste kunstuitingen moeten door dringen in elke woning. Het volk moet leeren cultureel te leven. Een nieuwe cultuur moet uit ons volk opgroeien en opbloeien. De Nederlandsche muziek wordt nu weer gebracht. Ook de Neder- landsche volksliederen, die volgens spr. Dat wist Sjouk nog niet. Moeder Laan veld heeft het haar verteld: Janna is in Wageningen, als dienstbode werkzaam. De bedoeling is duidelgk genoeg: de ver diensten van Piet worden gemist. Bertus betaalt well iets, maar niet voldoende. Moeder wil niet meer van hem hebben. De jongen heeft het immers ver van ge makkelijk Als Bertus tegen half één komt eten, treft hij een opgewekte Sjouk, die aan tafel meer praat dan 'anders op een ge- heelen dag. Hij vindt het een raadsel, maar denkt er niet verder over na, aan vaardt het met blijdschap. Wat je hebt, tot heb je. De kans is heel groot, zoo niet zeer waarschijnlijk, tot het van kor ten duur is. Natuurlijk verveelt Sjouk zich hier straks een gruwel, tot kan een voudig niet anders. Ze is toch duizend maal beter in Arnhem? Maar ja, wat doe je er aan? Als die patiënten van die ku ren hebben, moet je maar toegeven. Wie weet, hoe gauw hij weer naar Arnhem kan sjouwen! „Ik kom morgen' eens kijken, Bert", zegt Sjouk. „Schieten ze met de woning al op „Er komt schot in", antwoordt hij. „Maar op een paar maanden moet je nog wel rekenen". (Wordt vervolgd) vroeger verwaarloosd werden. De Ne derlandsche schrijvers zullen meer in de programma's worden betrokken. Daar naast heeft de omroep, die een politiek karakter draagt, een voorlichtende taak. Hy geeft politieke voorlichting en schenkt aandacht aan boer, ambachts man en arbeider. Het arbeidsleven wordt ig. de uitzendingen betrokken en de tegen stelling tusschen stad en land moet over brugd worden. Op het program staan dagen van den arbeid en' streekdagen. Ook Zeeland krijgt straks een beurt. De streekcul- tüur moet bewaard en uit bepaalde plaatsen zullen uitzendingen plaats hebben. De landelijke declamatie voor de jeugd is een succes geworden. Thans loopt er een wedstrijd voor jonge dichters. Ver der zijn er de jeugdconcerten en zullen bóeren uit verschillende gewesten van hun werk vertellen. De heer K. H. van Heusden, leider van de reportage-afdeeling, onderstreep te, dat de reportagewagen van den Ned. omroep binnen enkele weken naar Zee land komt en een bezoek zal brengen aan steden, dorpen en hofsteden. Op den streekdag zullen nieuwe en oude klan ken worden opgevangen. Daarna gaf spr. een beschrijving van den reportage-dienst. Zeven verslag gevers zijn in vasten dienst werkzaam. Sommige bestrijken een eigen speciaal terrein. De nieuwsbronnen zijn: de telex, soms een verzoek van zekere zijde, het werk van de eigen verslaggevers, de lijn- uitzending, het hoorbericht, enz. Als rubrieken noemde spr. de spiegel van den dag, die binnenkort wordt uit gebreid, het wekelijksch reportage-over zicht, het kwartier van den arbeid, de levende letters, afd. vrouwen, jeugd, boerenreportage, enz. Naar aanleiding van deze inleidingen werden nog verschillende vragen gesteld. Om drie uur werd in het Schuttershof een bonte middag gegeven. Deze trok een geheel gevulde zaal met belangstellenden. Aan deze middag werkten mee: Pièt Lustenhouwer en zijn musici, „De Melodisten", Ans Heidendaal, het „John's Hawaiianorkest", Pierre Palla en Jacs. Windt. Besmettelijke ziekten. In de week van 25 tot en met 31 Oct. 1942 kwamen er in ons land 1115 geval len van besmettelijke ziekten voor, waar van 18 in Zeeland, n.l. 1 geval van ma laria in K er kwerve, 1 geval van roodvonk in Bruinisse, St. Phi lip s 1 a.n d en T e T n e u z e n, en 14 gevallen van diphtherie, n.l. 5 in Mid delburg, 3in Terneuzen, 2 in Goes enlin Brouwersha ven, 'sGravenpolder, Oost en West-Souburg en Over slag, Belastingdienst. De ambtenaren van de opgeheven le en 2e afdeeling der in spectie der belastingen te Middel burg zijn overgeplaatst naar de in spectie der belastingen aldaar. De tijd. schrijver 2e klasse der directe belastingen J. Cijsouw is overgeplaatst van Terneuzen naar de inspectie der invoerrechten en accijnzen te V1 i s - singen. De grenskominies W. Busch (invoer rechten en accijnzen) is overgeplaatst van Nieuw-Namen naar Terneuzen. Middelburg. Mej. H. G. deed aangifte van dief stal van haar rijwiel, dat zij voor het station had neergezet. Jubileum Huishoud- en Industrie school. Gisteren was het 25 jaar gele den, dat de Middelburgsche Huishoud en Industrieschool haar poorten opende in hét gebouw aan de Korte St. Pieter straat. Nadat in 1914 de vereeniging was op gericht, werd er spoedig besloten tot stichting der school, doch verschillen de moeilijkheden moesten worden over wonnen voor de school tot stand kwam. Dit geschiedde eerst in 1917. Vanaf de vestiging heeft de school gestaan onder leiding van mej. M. J. H. Bomer, die de school een goede reputatie heeft bezorgd. Het gebouw bleek spoedig te klein en er moesten in andere gebouwen loka len worden bijgebuurd. In 1928 werd het Burgerweeshuis aan het Molenwater aangekocht en dit gebouw werd geheel verbouwd, zoodat in Februari 1931 een naar de eischen des tgds ingericht VOOR HOOFD EN HART Wanneer God in Christus onze Vader iB geworden, wat staan wij dan onder de Almachtige hoede van de teederste liefde. Hier is geen voorbeeld neven te stellen. Het dichtst komt er nog bij de liefde van een aartochen ouder tot zijn kind. Wat doet een aardsche vader al niet ,om het pad te effenen voor den voet zijns kinds, en vooral wanneer het kind in vreeze met smeekend oog hulp be- geerend hem aanziet. Maar hooger dan de hemel is boven de aarde, is de liefde des hemelschen Vaders. Zooals Hij voor Zijn kinderen zorgt, zorgt geen schepsel voor de panden zijner liefde. Ge roept Hem nooit vergeefs om hulp. Ge werpt nimmer vruchteloos uw bekommernis sen op Hem. Neemt ge met uw zwarig heden de toevlucht tot Hem, het komt altijd anders uit, dan ge in uw zwakheid en onvermogen hebt gevreesd. De Heere brengt Zijn volk gewis in de ruimte, hetzij Hij bët langs een omweg het kwaad doet ontwijken, hetzij Hg het midden door het gevaar henenvoert; mgfar in de ruimte komt het zeker en vast. Hg zal degenen, die Hij liefheeft, niet doen omkomen, niet doen ondergaan. Met God komt alles terecht. Hij maakt het alles wèl\ Wijlen Ds H. W. Laman. VROEGER VERSCHIJNEN VAN ONS BLAD. In verband met de gewijzigde dienst regeling van sommige verkeersmiddelen en met de invoering van den wintertijd zijn wij genoodzaakt ons blad vroe ger te doen verschijnen. Voortaan kunnen berichten en advertenties, die wij later dan tien uur v.m. ont vangen, in het nummer van dienzelfden dag niet meer geplaatst worden. Onze agenten, correspondenten en adver teerders willen hiermede wel rekening houder^^ schoolgebouw kan worden betrokken. In verhand met de bijzondere omstan digheden gaat het jubileum nagenoeg ongemerkt voorbij, doch de leerlingen zullen in intiemen kring het feit her denken. Dat het huishoudonderwijs in een behoefte voorziet, is ook wel geble ken in den laatsten tijd, nu op het ge bied van de voedselvoorziening belang rijke voorlichting aan de huisvrouwen wordt gegeven. Goes. De politie maakte tegen E. L. S. proces-verbaal op wegens onvoldoende verduistering. H. v. G. werd gever baliseerd wegens het onbevoegd verblijf in een winkelportiek, J. v. L. te Katten- dijke, L. B. te Hoedekenskerke, C. H. M. te Krabbendijke, J. B. te Kapelle, en J. D. F..te Kloetinge, wegens het fietsen zonder brandend afgeschermd voor- of achterlicht, W. J. V. te Middelburg, om dat hij een voetgangerslantaarn gebruik te, welke niet aan de eischen voldeed en M. D. wegens het zich tusschen 12 en 4 uur op straat bevinden. Zuid-Beveland. Borssele. De stemgerechtigde ingelan den van den calamiteuzen polder Bors sele kwamen in spoedvergadering bijeen. De benoeming van dhr. M. Krijger Johz. tot vertegenwoordiger van den polder in den dijkraad is niet goedgekeurd. Ter tafel kwam het besluit van den wnd. Commissaris inzake de schatting en vaststelling der pachtwaarde. Ingevol ge dit besluit worden de polderlasten aldus vastgesteld: le soort flOO, 2e soort f 90, 3e f 80, 4e f 65, 5e f 25, 6e f 10, 7e f5 per H.A. De Commissaris keurde goed het oordeel der bestuurs commissie in de provincie Zeeland, die de vastgestelde bedragen had voorge steld Het bestuur deelde de vergadering mede, dat bij vorige schatting de be dragen waren f 65, f 50, f 40 en f 10 per H.A. Over het hoofd is gezien de lig ging der landerijen ten opzichte van den verkeersweg. Zelfs vroonen, onbelast, zijn nu in de eerste klasse gezet. Het bestuur meent tegen deze schatting te moeten projesteeren. De vergadering bleek de meening van het bestuur te deelen. Het pretest-schrijven werd vastge steld. Onder de 1250 H.A. zijn vroonen die onbelast zijn. De nu geldende polder- lasten bedragen per H.A. f 30, volgens de nieuwe schatting zullen de polderlas- De eerste in den nieuwen Noord Oostpolder verbouwde gewassen worden bij de pas gereed gekomen boerderij opgeslagen. VNP-v. Buiten-Pax Holland m

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2