odo' ingen bh KERK EN SCHOOL Ned. Herv, Kerk. Beroepen: te Voorhout, Z.-H. (vac. J. J. H. Klomp), cand. J. L. Flink te Nieuw-Vennep. Geref, Kerken. Bedankt: voor Leeuwarden (vac. J. Mulder), Dr J. L. Koole te Naaldwijk. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te Nieuw-Dordrecht, cand. J. D. J. Hul- steyn te Doetinchem. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Na bevestigd te zijn door Ds W. Bies- haar Jr.,. deed Ds H. Hienseh, gekomen van Ooltgensplaat, zijn intrede by de Ned. Herv. Gemeente te Kampen, waar- big hij het Woord bediende naar aan leiding van Hand. 8: 35. Cand. H. Toorman, die werd be vestigd door Ds J. Hovius van Zwolle, deed zyn intrede bij de Chr, Geref. Kerk te De Krim, met een preek over Lucas 6:12, 13 en 20. Ds G. R. Visser neemt 15 Nov. afscheid van de Geref. Kerk te Mon- nickendam en wordt 29 Nov. door Dr J. C. A. van Loon van Purmerend te Oudewater bevestigd. Ds Dj Plantirvga. Ds D. Plantinga te Baarn, em. pred. der Ned. Herv. Gem. herdenkt a.s. Zaterdag den dag, waarop hij voor 45 jaar het prodikambt aan vaardde. Dirk Plantinga werd 25 Juli 1868 ge boren en studeerde aan de Gem. Univer siteit te Amsterdam en de Leidsche Uni versiteit. In 1897 candidaat geworden te Groningen, aanvaardde hij 7 - Nov. van .dat jaar zijn ambt te Nijega (H. O. N.). Hij diende vervolgens de Ned. Herv. Gem. van Rijnzaterwoude, Randwijk, Ko- ckengen, Vinkeveen, Rouveen, Hooge- veen, Bergambacht, Elburg, I.inschoten en Harmeien, waar hem 1 Sept. 1938 na meer dan 40-jarigen^ dienst, eervol eme ritaat werd verleend. Ds V. Roos. Zaterdag viert Ds V. Roos, emeritus-predikant te Bloemendaal zijn 90-sten jaardag. De krasse grijsaard werd 7 Nov. 1852 geboren en in 1887 candidaat in Drenthe-om 14 Aug. van dat jaar bij de Ned. Herv. Gem. van Bredervoort in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. In 1890 vertrok hij naar Vollenhove en in 1907 werd Ds Roos pred. te Meerenberg, waar hij met in gang van 1 Jan. 1922 eervol emeritaat ontving. Tot op hoogen leeftijd is de 90- jaiïge vice-voorzitter geweest van de be kende Doetinchemsche inrichtingen. Bij zijn aftreden als bestuurslid van de Ver. tot bevordering van Inwendige Zending te Doetinchem werd kg tot eerelid be noemd. Korte berichten. Enlrelé leden van de Geref. Kerk van Leiden hebben den kerkeraad een bedrag van f 5000 aan geboden als fonds tot stichting van een vierde predikantsplaats. Een rondgang door de gemeente ter verhooging van de vaste jaarlijksche bijdragen voor dit doel, waarvoor de kerkeraad f 4000 vroeg, bracht totaal f 6700 op. Een rondgang door de gemeente om te komen tot verhooging van de vrij willige jaarlijksche bijdragen heeft in de Geref. Kerk van Steenwijk bijkans f 2000 opgebracht. Het aantal ingeschreven stu denten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam bedraagt thans 619 w.o. 137 dames. Voor de theologie be draagt dit cijfer 25 (w.o. 1 dame)voor de rechten 447 w.o. 115 dames; voor de letteren 23, w.o. 8 dames; voor de wis- en natuurkunde 101, w.o.'' 9 dames; voor de medicijnen 18 w.o. 3 dames; voor de. notaris-opleiding 4 w.o. 1 dame en voor theologie en rechten samen 1. In verband met afregelen van Overheidswege betreffende de bewoning van bepaalde kustgebieden heeft het Moderamen van de Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk een Commissie voor de behartiging van de geestelijke belangen van de geëvacueer- den in het leven geroepen. Deze Com missie zal, zoodra daarvoor aanleiding bestaat, aan de betrokken kerkelijke colleges richtlijnen toezenden en hen vanvoorlichting dienen. Men wende zich dus niet voorbarig tot deze com missie, welker secretariaat is gevestigd Javastraat 100 te 's Gravenhage, om in lichtingen. Predikafiten, die een beroep hebben aangenomen naar een gemeente, waar het verhuisverbod van toepassing is, en deswege aan de daarvoor aange wezen instantie een verzoek tot onthef fing hebben ingediend, doen goed een afschrift van dat verzoek te zenden aan het Secretariaat van de Algemeene Sy node. Naar „De Heraut" meldt, is aan de classicale vergaderingen der Geref. Kerken de mededeeling gezonden, dat de Synode het noodig acht, dat men op de kerkelyke examens er zich van ver gewist, dat de candidaten instemmen met de leeruitspraken der Generale Sy node van Sneek-Utrecht 1942. In een Zaterdag gehouden samen komst van de Gereformeerden te Over- veen, die tót nu toe ressorteerden onder de Geref. Kerk van Bloemendaal, zijn. de ambtsdragers gekozen en is daar- mjede de institueering van dó Geref. Kerk van Overveen een feit geworden. Het ligt in de bedoeling spoedig over te gaan tót het beroepen van een eigen Diecaa" des Woords. De Hervormde Raad voor „Kerk en School", ingesteld door de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk, heeft zyn secretariaat thans ondergebracht in een bureau, gevestigd te 's Gravenhage, Em- mastraat 180, tel. 772385, onder leiding van de heeren K. van Dijk, directeur, en A. Teunis, administrateur. Het spreek uur van- den directeur is Dinsdag en Vrijdag van 104 uur, dat van den ad ministrateur iederen dag, alles na af spraak. Beroepbaar verklaard. Het Prov. Kerkbestuur van Zeeland heeft toe gelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk de heeren R. C. van Putten te Ooltgensplaat en H. A. Hauer te Neerbosch. Giften en legaten. Wijlen de heer J. A. B. te Baarn heeft aan de samen werkende zeudingöcorporaties te Oegst- geest een bedrag van f 5000.gelega teerd en wijlen de heer J. J. H. te Gro ningen een bedrag van f9000. Kerkelijke verkiezingen. Herkozen zijn tot gemachtigden in het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Rilland- Bath, J. J. Goeree, H. Mast en M. W. Lobbezoo en gekozen in de vacature van wijlen J. v. Stevenink, P. G. Windhont. Prof. Dr P. Formijne. Naar het Ge meenteblad van Amsterdam meldt, heeft de burgemeester de benoeming van Dr P. Formijne als opvolger van Prof. Dr J. G. G. Borst tot gewoon hoogleeraar in de inwendige geneeskunde ingetrok ken en Dr Formijne tot gewoon hooglee raar in de propaedeutische en de inwen dige geneeskunde benoemd. Senaten der Hoogescholeh. Ver ordeningenblad no. 29 bevat het volgen de besluit van den Secrptaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming, houdende wijziging der Hooger Onder wijswet en der wet van 15 Dec. 1917 (Staatsblad no. 700) tot regeling van het hooger landbouwonderwijs: Art. 1. In het eerste lid der artt. 62 -en 109 der Hooger Onderwijswet wordt de tweede volzin telkenmale vervangen door de volgende twee volzinnen: „Bui tengewone hoogleeraren hebben in den senaat zitting met raadgevende stem. De Voorzitter kan eervol ontslagen hoog leeraren afzonderlijk uitnoodigen om voor den duur van één jaar of voor bepaalde vergaderingen in den senaat zitting te hebben met raadgevende stem". Art. 2. Het tweede lid van art. 38 der wet van 15 Dec. 1917 (Staatsblad no. 700) tot regeling van het hooger landbouwonderwijs, wordt gelezen als volgt: „2. Buitengewone hoogleeraren hebben in den senaat zitting met raad gevende stem. De voorzitter kan eervol ontslagen hoogleeraren bedoeld bij art. 20, afzonderlijk uitnoodigen om voor den duur Van één jaar of voor bepaal-- de Vergaderingen in den senaat zitting te hebben met raadgevende stem". Art. 3. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Benoemd tot leeraar (teekenen) aan het Chr. Lceum te Zutphen, H. Ve- nema te Arnhem (tijd.) Tot onderwijzer(es) aan de Chr. U.L.O.-school te Dor drecht, P. v.. Dongen, aldaar (tijd.) aan de Prot. school te Groefilo, mej. F. G. Slijkhuis te Apeldoorn; aan de Zuiderschool te Huizen (N.-H.,) mevr. C. v. d. Hout-Marmelstein te Am sterdam (tijd.) aan de Chr. school te Naaldwijk, mej. S.. van 'tHoff te Maassluis (kw.m.a.). LAND- EN TUINBOUW De laatste oogst voor den winter voorraad. Met het intreden van de maand No vember loopt de oogst ,van de gewassen voor winterbewaring weldra ten einde. In October werden reeds de laatste aard appelen naar de win terbewaarplaats overgebracht. In verband met de mogelijkheid van hevige nachtvorsten of van een vroeg invallenden winter is het raadzaam om de laatste winterwortelen, herfstknollen, ramenas, knolselderij en koolrapen, wel ke zich eventueel nog te velde bevinden, thans naar binnen te brengen of op de gebruikelijke wijze in te kuilen. Ook het overbrengen van de late roo- de-, late witte- en late. gele Savoyekool naar de winterbewaarplaats is thans nog mogelijk. Men talme echter niet met deze maatregelen en late zich in November niet door zacht weer misleiden. Door een plotseling invallenden vorst kan de bewaarkool, welke nog op het veld staat, in éen nacht reeds nagenoeg ongeschikt worden voor de consumptie. Dit geldt ook voor de andijvie. Zooals reeds eerder in deze artikelen werd vernield, kan men de andijviestrui- ken omstreeks November nog wel met een kluit uit den grond steken, dicht naast elkaar in een broeibak gaan in kuilen en dan met een broeiraam af dekken. Wie niet over glas beschikt, kan de andyviestruiken in deze periode ook met de open kroppen op elkaar leg gen en dan met een rietmat of-iets dergelijks afdekken. Men houde er even wel rekening mede, dat de bladeren dan droog moeten zijn. In November kan men ook de schorse- neeren rooien en deze evenals andere wortelgewassen ergens binnen op een koele, vorstvrije plaats bewaren. Met een laag ruigte afgedekt, laat men de schorseneeren ook wel tot in de winter maanden in den grond zitten. DE LOONEN IN LAND.- EN TUINBOUW. Zoowel in landbouwers- als in landar beiderskringen geven de per 2 Septem ber door het college van rijksbemidde laars afgekondigde en onmiddellijk in werking getreden loonnregelingen voor land- en tuinbouw aanleiding tot vele vragen. Na ingewonnen inlichtingen kan de N. R. C. nog het volgende mededee- len: In afwijking met de vroegere collectie ve arbeidsovereenkomsten hebben de nieuwe regelingen geen bepaalden tijds duur. Zij kunnen te allen tijde worden gewijzigd of ingetrokken. Ook kan ver gunning worden verleend tot afwijking van de vastgestelde loonen en arbeids voorwaarden; In vier provinciale land- bouwregelingen ontbrak de honóreering der overuren. Het college van rijksbemid delaars heeft nu bepaald, dat met ingang van 17 October overuren in Groningen en Friesland moeten worden betaald met 45 cent, in Overijssel en Noord-Brabant met 40 cent per uur. Het feit, dat de regelingen 2 Septem ber met z.g. bindende kracht in werking zijn getreden, houdt in, dat alle loopende collectieve regelingen met dien datum zijn vervallen. Individueele arbeidsover eenkomsten natuurlijk niet, maar zij mogen geen arbeidsvoorwaarden bevat ten, strijdig met de provinciale regelin gen. Als landbouw worden genoemd akker bouw en veehouderij. Dus niet boschbouw en riet- eh gxiendbedrijf. Als tuinbouw: groente, fruit- en zaadteelt en bloembol- lenbedrijf. Dus niet: bloemist- en boom- kweekersbedrijf. Voor deze bedrijfstak ken van land- en tuinbouw zijn of wor den nog afzonderlijke regelingen vast gesteld. Met uitzondering van arbeiders in dienst van commissionnairs, werkver- ruimings- en dorschmachine-arbeiders, huishoudelijk personeel, gelden de rege lingen voor alle arbeiders, die in loon dienst in genoemde land- en tuinbouw- ondernemingen werkzaam zijn. Zij zijn dus van toepassing zoowel op uit- als op inwonende arbeiders. Echter niet op me dewerkende kinderen. Men hen bestaat immers als regel geen loondienstverband. Ofschoon in de eerste acht provinciale regelingen (Groningen, Drente, Overijs sel, Gelderland, Utrecht, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg) alleen ge sproken wordt van akkerbouw en/of vee houderij, zijn de in de regelingen genoem de loonen enz. toch ook van toepassing op de tiiinbouw-onderneoiingen in die provincies. De regelingen spreken uitdrukkelijk van werkuren. Schafttijden van eiken duur behoeven dus blijkbaar niet als ge werkte uren te worden meegeteld en be taald. Beroepsinstanties ontbreken in de re gelingen. By geschillen tusschen werkge ver en werknemer kal dus de beroeps- rechter (kantonrechter) beslissen. Hoe staat het met den aftrek van emo lumenten, welke land- en tuinarbeiders boven hun loon genieten? Deze. mogen tegen vastgestelde richt- of marktprijzen worden berekend. Voor een vrije woning mag ten hoogste f 2 per week worden afgetrokken. Voor inwoning en kost naar evenredigheid. Big de ongevallenwet wordt dat emolument geschat op f 350 per jaar. Landbouwarbeidêrs, die eenig) veehou- derijwerk verrichten (melken op Zondag, voederen vóór en na dagtaak) kunnen natuurlijk aanspraak maken op betaling van de meerdere uren. In de landbouw- regelingen van alle provincies is de be paling opgenomen, dat aan leerlingen en jeugdige mannelijke arbeiders met be houd van loon vrijaf moet,worden gege ven voor het volgen van theoretisch en/of practisch landbouwonderwijs of lichame lijke of geestelijke ontwikkeling. Tenslotte de tarieven over het aange nomen werk. De regelingen bepalen, dat de -tarieven voor het aangenomen werk zoodanig moeten zijn, dat de arbeiders gemiddeld ten minste 20 pet. boven het tijdloon kunnen verdienen. Of met dat gemiddelde bedoeld wordt, bet gemid delde loon van vaste en losse arbeiders tezamen, dan wel van elke groep afzon derlijk, staat niet vast. Dat kan in de practijk nogal eenig verschil beteekenen. Voor bet aardappetoooien zijn collec tieve tarieven vastgesteld en bet schijnt in de bedoeling te liggen die ook vast te stellen voor het bietenrooien. RECHTSZAKEN Wederom veehouders en landbouwer* beboet. Reeds meermalen hebben de tucht rechters hooge boeten opgelegd aan vee houders of landbouwers, die in strijd met de voorschriften niet alle daarvoor in aanmerking komende melk aan een melkverwerkend- en standaardbedrijf hadden ingeleverd. Thans zijn wederom eenige gevallen voorgekomen. De hooge boeten, die de tuchtrechters hier oplegden, mogen an deren veehouders tot Geering strekken. Een veehouder te Julianadorp, gem. Den Helder, kreeg f1000.boete. Een Veehouder te Vlaardingen werd veroor deeld tot een geldboete van f1200. een veehouder te Coevorden en een land bouwer, tevens melkslijter te Apeldoorn zagen zich een boete van f 1250.opge legd. Den veehouder te Groningen werd veroordeeld tot f1500.en een voor waardelijke boete van f500.terwijl een andere veehouder te Julianadorp en een landbouwer te Maasland zich boeten resp. f 1750 en f 2000 zagen opgelegd. De laatste had niet alleen onregelma tigheden gepleegd met zijn melk, maor ook een hoeveelheid door hem geteelde aardappelen clandestien aan consumen ten verkocht. Knoeiende distributieambtenaren. Een aantal jeugdige tijdelijke ambte naren van den distributiedienst te Hol- versum is gisteren door de rechtbank te Amsterdam wegens verduistering van levensmiddelenbonnen veroordeeld. De 18-jarige W.' F. en de 21-jarige A. v. d. H., die de voornaamste figuren wa ren in deze affaire en tegen wie de of ficier van justitie een jaar gevangenis straf had geëischt, werden veroordeeld feder tot negen maanden gevangenis straf. Eenzelfde straf kreeg de heler O. N., tegen wien eveneens een jaar was geëischt. De 21-jarige A. v. d. B, en de 18-jarige Q. S., die resp. 1 en 3 maanden tegen zich hadden hooren eischen, wer den ieder tot twee maanden veroordeeld, terwy'l de drie ambtenaren C. de J., H. de J. en G. P. werden veroordeeld tot resp.. twee maanden, twee. maanden en drie weken. De minderjarige B. de R. kreeg twee maanden tuchtschool, ter wijl de 30-jarige chef A. L., eveneens A. W., A. L. en C. H. werden vrijgespro ken. 's Morgens en vooral 's avonds de kwaliteits-tandpasta BURGERLIJKE STAND GOES. Overleden: P. Meulpolder, 51 j., echtgenpot van A Oreel te Driewegen. Over de maand October. ST. LAURENS. Ondertrouwd: A. fimajnse, 25 j. en C. Breel, 25 j. GehuwdJ. Wisse, 25 j. en J. Bakker, 25 j. KL de Kam, 30 j. en J. A de Visser, 20 j. Geboren: Pieternella, <L v. B. v. d. Broeke en P. Roelse; Jacob, z. v. J. M.vMarinissen en J. WilfemseMargaretha Jaooba, d. v. W. C. de Jong en W. SondermeijerWillem, z. v. J. Koole en J. Blok. OverledenD. J. v. Eenennaam, echtge- noote y. J. Krello, 81 j.W. Kreupeling, ge scheiden echtgenoot v. J. Brinkman, 83 j.; 'J. Gideonse, wedn, v. N. J. de Nood, 47 j. ZOUTELANDE. Geboren: Johan Michiel, z. v. F. G. Vaandrager en M. van 't Hoff; Pieternella Maatje, d. v. C. Pattenier en J. Boogaard. Getrouwd: J. Louws, 24 j. en P. Melis, 22 j. „Overleden: L. die Priester, 93 j., weduwe van P. Dingemanse. Voor de vleescbtooze dagen wordt, er bijna altijd het eerst gezocht naar ge rechten, die het vleesch in sihaak en in uiterlijk evenaren. Dat is echter niet het voornaamste waar wij op moeten letten, ook de voedingswaarde speelt een roL Het gaat in hoofdzaak om de eiwitten. Het vleesch is daar rijk aan. Eiwitten zijn noodig/om krachtig en gezond te blij ven, z|j diénen voor den bouw en het her stel van ons lichaam. Zoo mogelijk moet er dus iederen dag een eiwitrjjk gerecht op tafel verschijnen, Voedingsmiddelen, die wij daarvoor kunnen gebruiken z|jn peulvruchten, kaas, visch, mosselen, gar nalen, melk en melkproducten. Van het peulvruchtenrantsoen kan eens per wepk iets klaargemaakt worden. De kaas ge bruiken de meesten het liefst op de bo terham, maar melk kan zoo nu en dan voor de soep of het toetje gebruikt wor den, als het tenminste mogelijk is, daar van gedurendse eenige dagen wat te spa ren. Wanneer mosselen en garnalen zy'n te krijgen, maak dan gebruik van deze bonvrije aanvulling van den maaltijd. Wat het verlangen naar een pittig ge recht betreft, ook daar kan men af en toe aan voldoen. Van alle hier genoem de levensmiddelen zijn koekjes, schijnge hakt e.d. te maken; zij smaken echter ook goed in him natuurlijken vorm. Han dige huisvrouwen weten ook van aard appelen, groenten en gortmout iets te maken, waarvan men öp het eerste ge zicht werkelijk zou denken, dat 't vleesch was. Het hoofdbestanddeel daarvan is echter geen eiwit. In voedingswaarde zijn zij dus niet met vleesch te vergelijken. Eenige voorbeelden van deze gerechtjes welke het vleesch slechts vervangen, wat uiterlijk en smaak betreft, zijn Hartige vermicellikoek- j e s. 150 g vermicelli, 75 g bloem, prei of selderij, peterselie, (peper), zout, aio- ma, botèr of vet. De vermicelli in kokend water en zout onder nu en dan voorzichtig roeren gaar koken. Kooktijd plm. 15 min. De vermi celli laten uitlekken, fijn snijden en ver mengen met de bloem en zooveel kook nat, totdat een stevig beslag wordt ver kregen. De prei, tomaat en peterselie fijn snijden en aan het mengsel toevoegen. De massa op smaak afmaken met (peper), zout en aroma. Een weinig boter in de koekepan smelten, van het beslag kleine koekjes vormen en deze aan beide zijden bruin bakken. De in de koekepan over gebleven boter of het vet voor jus of saus gebruiken. Havermoutlapjes. 150 g. snel- kokende havermout, 50 „g bloem, plm. 2 dl water of taptemelk, 1 tomaat of wat tomatenpuree, aroma, (peper), zout, bo ter of vet. De havermout plm. 1 uur in de melk of het water weeken. De boter, de gewas- schen en fijngesneden tomaat, wat zout, (peper) en aroma toevoegen en alles tot een samenhangend geheel vermengen. In de koekepan wat boter of vet smelten, hierin van 't beslag kleine lapjesvormen en deze langzaam gaar en aan beide zij den bruin bakken. De in de koekepan overgebleven boter of het vet voor de jus of saus gebruiken. Gebakken knolselder if. 1 flinke selderijknol, bloem en taptemelk of water, zout, boter. De knol in plakken snijden van 1 cm dikte, schillen en in wat water en zout plm. 5 min. koken.. Een papje maken van de bloem, taptemelk of water en zout. De plakken daardoor wentelen en in wat boter aan beide zijden bruin bakken. De plakken kunnen ook, zonder bloeta en taptemelk gebakken worden. INCASSO-BANK N.V, - GOES Klokstraat Tel. 2001-2419 L'itvoéring van Beursorders Nov. 5 Hoedekenskerke, inboedel, Jonkers. 5 Middelburg, huizen, Batten. 5 Goes, inboedel, v. Dissel. 11 Middelburg, inboedel, Hertogs. 12 Middelburg, woonhuizen, Hertogs. HET VROUWENHOEKJE Iets over vleeschlooze dagen. De een gaat zuinig met zijn vleesch- rantsoen om en komt er wel een halve week mee uit, de ander eet slechts een enkele keer vleesch, maar gebruikt dan ook de geheele portie. Doch hoe het rant soen ook verdeeld wordt, zonder vleesch- looze dagen gaat het niet. Nu eet iedereen bij groenten en aard appelen graag iets, dat gebakken is en veel' jus of saus geeft. Met vleesch, al is het misschien in den vorm van een vleeschkoekje, waarin veel aardappelen verwerkt zijn, is dit wel het gemakkelijkst te bereiken. Daarom is het nog zoo kwaad niet het vleeschrantsoen uit te buiten en er zo lang mogelijk mee te doen.'Van een klein portie vleesch is iederen dag wel iets smakelijks klaar t© KOERSEN van dp Amsterdamsche Effectenbeurs van Woensdag 4 November 1942. V.K. Heden 4 Ned. 1940 H 100 100% 4 °/o Ned. 1940 m. b. 1007a 1007e 4 Ned. 1941 100Via 100 37a °/o Ned. 1941 977e 9871B 3 Ned. 1937 917s 916/ie 3—37a °/o Ned. 1938 9515/10 96Via 3 Ned. Indië 1937 H 8313/ia 8313/ia Amsterd. Bank 133 1327a Incasso-Bank 131% 131 Koloniale Bank 124 1247a Ned. Ind. Hand. Bank 77% 76 Ned. Handel Mij. eert. 1177a 1187a Rotterd. Bank 138 140 Cert., Twentsche Bank 143% 1437a A. K. U. 154% 1537a Amsterd. Droogdok Van Berkels Patent 134 Cert. Calvé Delft 1207a Fokker Gouda Kaas Heineken Cert. Leverbrothers 6 Pref. idem Cert. Meelf. Ned. Bakk. Ned. Gist Spiritus Philips Lampen Pref. idem N. B. De Schelde Van Gelder Pap. 138 134 Verg. Touw Fabr. 148 150 Pref. idem 137 Wilton Feijen. 164% 1627a Billiton II 267 2627a 47a Bat. Olie 1027s 102% 37a »/o Bat. Olie 97'/io 97"/„ Kon. Olie 3437» 336 1337s 1677a 134 1 243 278 272 1707a 122% 138 148 133% 120% 226 132 269% 164 129 243 279 2707a 170 -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3