Alle pijn verdwenen! FEUILLETON, GEMENGD NIEUWS 1 (Wordt vewolgd.) RECHTSZAKEN VOOR HOOFD EN HART KERK EN POLITIEBERICHTEN x BURGERLIJKE STAND Het sorteeren van pootaardappelen, welke in het komend jaar weer nieuwen oogst zullen opbrengen. Polygoon-Kuiper-Pas Holland m V. dat z^j in de avonduren fietsten zonder e~ï- goed afgeschermde lamp. wasvergade- ig N.v. Schouwburg. In de jaamrg aenng van de N.V. Mid- üeiburgsche Schouwburg werd meege deeld, dat de rekenmg 1941 sloot met een batig saldo van ruim f 700, wat ruim f 200 meer is dan in 1940 en 1939. Dit bedrag werd voor aflossing bestemd. Het gebouw en inrichting staat nog te boek voor f 45.000; het geplaatste aan deelenkapitaal bedraagt f 33.650 en er staat nog een hypotheek van f 11.500 op het gebouw. De aftredende commissaris, de heer P. Blaauw werd herkozen. Nog deelde men mede, dat met den pachter voor drie jaar het contract is verlengd. Vlissingen. Waarschuwing voor toekomstige moeders. In een publicatie deelt de burgemees ter mede, dat vrouwen, die een kind ver wachten, ongeveer veertien dagen van te voren deze gemeente moeten verlaten. Zij kunnen worden opgenomen in de ge meentelijke inrichting te Yerseke of in dien zij daaraan de voorkeur geven, el ders de geboorte afwachten. Wordt niet aan dit_ voorschrift voldaan, dan stelt men zich aan strafvervolging bloot. De zwarte handel. De economische dienst der politie heeft een complot van zwarte handelaars ontmaskerd. Men wist de hand te leggen op een party manufacturen, welke in beslag werd ge nomen, terwijl de eigenaar werd aange houden. Een manufacturier uit Middel burg, die de goederen geleverd had, werd eveneens aangehouden. Het bleek, dat hy de manufacturen tegen te hooge prijzen en zonder punten of vergunningen had afgeleverd. Op zijn beurt had hij de partij gekocht van een collega te Am sterdam en zoo ging het door. Verschei dene personen, die bij deze affaire waren betrokken, zijn gearresteerd, doch later na het politieonderzoek weer op vrije voeten gesteld. De rest van deze affaire volgt nog wel. Gom. Gisteren deed J. H. J. bij de politie aangifte, dat in'zijn weide een schaap dood Vas aangetroffen. Het ingestelde onderzoek wees uit, dat het dier door bloeddorstige honden was doodgebeten. Eüïti^Bevefcmd, Oudelande. De gemeenterekening 1941 vermeldt aan inkomsten f32.701.en aan uitgaven f 30.545.79, batig saldo be draagt dus f 2.155.21. De kapitaaldien3t sluit met een batig saldo van f 175. Ik gevoeld© mij als herboren. De Beer OJVf. te K. «chrijft, d<L 2&-1-4.-U „Met mijn 89 jaren leed Sc aan een buitenge woon pijnlijken aanval van ischias. Niets hielp, zoodat ik, tenslotte al leen nog kromgebogen, leunende óp een stok, rondkroop. Van slapen was geen sprake. Toen nam ik Uw Ovaaltjes! reeds den eersten dag ver minderden de pijnen en sliep ik 6 uren. Ik ge voelde mij den volgenden morgen als herboren en reeds na 8 dagen bemerkte ik niets meer. Uit toorzorg neem ik ook verder nog Ovaaltjes en l eveel deze iedereen ten zeerste aan." Tij rheumatiek, Ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! O'rigineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Txmerai Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. De strijd tegen den clandestienen handel en de prijsopdrijving. Een verslaggever van het A.N.P. heeft een onderhoud gehad met mr J. Feit- sma, procureur-generaal te Amsterdam en gewestelijk directeur van politie, waarin deze een en ander heeft mede- .INKEER door H. Kingmans. 53) o— „Laten we nog even wachten", meent Lemaire, „ook inet de politie. Als ze om twaalf uur bijvoorbeeld nog niet terug is, kunnen we verder zien. Zoeken is een onbegonnen werk. Ik zou niet weten naar wie van onze kennissen zij gegaan is. Over het algemeen interesseert zy zich niet voor hen, wel, moeder?" „Weineen. Die moeten niet al te veel van haar hebben. Mevrouw Jansen zei verleden week. „Nu' ja, wat kan het schelen, wat dat mensch zei", merkt Bertus korzelig op. Hij hoort liefst geen woord ten nadeele van Sjouk. „Daarmee hebben we Sjouk niet terug". Moeder Lemaire, die veel achting heeft voor mevrouw Jansen, wil een scherp woord terugzeggen op den uitval van Bertus, maar Lemaire werpt haar een waarschuwenden blik toe, om later te zeggen, als Bertus het niet hooren kan: „Hij is natuurlijk wat van de kook, neem het niet kwalijk, 't Is ook een beroerd ge val. Je weet niet, wat dat kind uitspookt. Stel je toch voor, dat och, ze is gedeeld over den etr$jd tegen den zwar ten handel. PoHti» sa merech&ussee oefenen een intp"sieve controle uit, aldus mr <Fe.it- sma, Hoe noodzakelijk dat is, blykt uit het_ aantal processen-verbaal en de groote hoeveelheden inbeslaggenomen goederen. Tusschen 1 Januari en 1 Sep tember 1942 zyn alleen te Amsterdam wegens distributieovertredingen en prijs opdrijvingen 300 processen-verbaal op gemaakt. In de kleinere steden is het niet veel beter. By de politiecorpsen La de groote gemeenten zyn reeds oecono- mische afdeelingen ingesteld. Dit is ook het geval by het corps marechaussee. Ten aanzien van de inbeslag genomen goederen bestaat in het rechtsgebied van het gerechtshof te Amsterdam een uitmuntende regeling. In Noord-Hol land en Utrecht zyn resp. zeven en zes centraal gelegen pakhuizen ingericht voor opslag van inbeslaggenomen goe deren. Levensmiddelen, die in beslag worden genomen, worden onmiddellijk ter beschikking van den voedselcommis- saris gesteld. Granen en peulvruchten b.v. worden door hem weer in den han del gebracht. Groenten gaan soms naar de veiling, .soms ook naar de zieken- of Weeshuizen, vleeseh en vet etc. gaan direct naar het abattoir om weer aan de slagers te worden ^verkocht. In het al gemeen gaan spel bedervende goederen naar de ziekenhuizen. Op uitnoodiging van den procureur- generaal heeft de verslaggever van het A.N.P. een der centrale pakhuizen, ri(ï. het pakhuis Indië aan de Keizersgracht te Amsterdam bezocht. Er komen hier per dag 50 a 60 partijen binnen; alles wordt nauwkeurig geboekt. Daarna wordt onderzocht, in welken toestand het goed verkeert. Een groot warenhuis is, vergeleken bij dit pakhuis, een slecht gesorteerde inrichting. Er is onlangs een heele winkelvoorraad chocolade in beslag genomen, een heel kleedingmaga- zijn, tienduizend blikken visch, een half millioen scheermesjes en 60.000 pakjes shampoo. Er is vrijwel niets te bedenken, dat niet in het pakhuis Indië aanwezig is: fietsbanden, bontjassen en bontmantels, vulpenhouders, leeren tasschen, niet te vergeten groote hoeveelheden textiel- goederen, verbandstoffen, sigaretten bij tienduizenden, sigaren, die voor f 1,50 werden verkocht en die bleken te be staan uit papier of' tabaksafval, enz. Dat het candestiene slachten niet altijd voor den wind gaat, blykt wel uit het volgende: Dezer dagen werd in den vroegen mor gen een koe geleid over den Van der Weeghensingel te Den Bosch. 'tWas marktdag, duswas het bee$t op dien singel geen merkwaardig verschijnsel. Wat echter wel merkwaardig was, en wat aan een politieman, die op surveil lance was niet ontging, dat was het feit, dat de koe, in plaats van de rich ting naar de Markt te gaan, den tegen- overgestelden kant uit werd geleid. Voor een perceel aan de Van der Wee ghensingel werd halt gehouden. De deur van dit percêel werd geopend en de koe stapte rustig de gang binnen. Toen de politie en eenige ambtena ren van den C.C.D. eenigen tijd nadien een inval deden in het bewuste perceel, bleek dat de koe in het aan de woning grenzend schuurtje reeds clandestien was geslacht. De bewonér, een zekere T., werd als verdacht van clandestiene slachting, meegenomen en in arrest ge steld. Het vleeseh is in beslag genomen. Doodelyke ongelukken. Gewaarschuwd door buren, die.gas- lucht waarnamen, heeft de politie Za terdagavond de woning van een alleen- huizende 62-jarige vrouw op de Geu- zenkade te Amsterdam opengebroken. De vrees, dat de bewoonster om het le ven was gekomen bleek bewaarheid te zijn. Vermoedelijk heeft de vrouw, toen zij in het donker het gas'van een twee- pitscomfoor wilde aansteken, de ver keerde kraan opengezet, waardoor het gas, instede van te verbranden, onge bruikt de keuken binnen kon stroomen, met het bovengemelde gevolg. - Toen Maandagmorgen omstreeks kwart over 7 een trein binnenreed op het station D.P. te Rotterdam drong het publiek zoo sterk op, dat de" 25-jarige behanger J. C., die reeds op den nog toch niet gek, zij zal zich toch niet om het leven brengen! De onrust stijgt meer en meer. Bertus denkt er nu sterk over, om naar de.po litie te loopen. Hij heeft moeder ge vraagd, hoe Sjouk gekleed kan zijn, om het signalement op te kunnen, geven. Hij ziet er tegen op, maar zóó kan het niet langer. Het is niet verantwoord, geen maatregelen te nemen. Ongeveer kwart vóór twaalf werpt moeder Lemaire een ongerusten1 blik, voor de zooveelste mhal in het laatste uur, naar buiten en ziethoe Sjouk rustig komt aangewandeld. „Daar is ze!" roept zij, naar de deur hollend en die openend vóór Sjouk den sleutel in het slot kan steken. „Sjouk, waar kom je toch vandaan, waar ben je geweest?" vraagt zy. „We zyn zoo ongerust, als wat." 4 „Ja, ik beb niet goed gedaan. Onder weg drong het tot mij door. Ik had het moeten zeggen. Maar u sliep nog en Ber tus ook enIn de gang, waar Sjouk zich ontdoet' van hoed en mantel, komen nu ook Bertus en Lemaire. „Natuurlijk had je ons op de hoogte moeten brengen. We wilden juist naar de politie gaan. Waar ben je toch „geweest al dien tijd?" „Ik ben in een kerk geweest," zegt Sjouk eenvoudig. Eu dan gaat zy de ka- rijdenden trein was gesprongen, eraf werd geduwd. De man viel tusschen het per- i ron en den trein en werd door dezen ii overreden. Hy werd vrijwel op slag ge dood. In <?e mijn Willem Sophia te Spek- holzerheide, gem. Kerkrade, viel de mijnwerker G. in een 40 M. diepe zjj- schacht, waardoor hy op slag dood was. Verdronken. Zondagmiddag is de 6-jarige J. F. te Groningen spelen derwijs^ het Winschoterdiep gefaakt en verdronken. Vondelingen. Maandag avond is op de stoep voor de woning van dr. v. d. S. te Voorschoten een kindje van ongeveer 2 of 3 maanden te vondeling gelegd. Te Uitgeest is achter eén boerderij I een kind van 10 dagen te vondeling gelegd. Koeienstal als feest- 'zaal De politie heeft Zaterdagavond een inval gedaan in een ouden koeien stal aan den Rotterdamscheweg te Delft, waarin den laatsten' tijd regelmatig feesten werden georganiseerd. Een groot gezelschap, dat zich tegoed deed aan bier, limonade, gebak en bonbons, werd aangetroffen, terwijl bij gramofoonmu- ziek een dansje wérd gemaakt. Alle bezoekers dertig in getal van wie de helft uit Den Haag afkom stig is,'werden per overvalwagen naar het politiebureau overgebracht. De eige naar van den stal werd eveneens gear resteerd. In zijn woning is een groote hoeveelheid bier en limonade in beslag genomen. Een bruidegom be dacht zich. Voor den prevelenden ambtenaar in functie op het gemeente huis te Halsteren, stond een schuchter paartje. „Zij" voelde zich opgelucht, dat „hij" daast haar stond, want het had moeite gekost. Bij den ondertrouw wilde hij van een huwelijk afzien, maar door veel overredingskracht was hij van een dergelijke gedachte afgebracht en nu voelde zich het blozende bruidje zeker van haar zaak. De bruidegom stond on rustig wat aan zijn stijve boordje te plukken en keek daarbij steeds sehichti- gre naar de deur. Achter die deur was zijn vrijheid, die zou hij nu verliezen. Het gemurmel van den ambtenaar steeg eenigszins en de gewichtige vraag werd gesteld. >,Hy" werd beurtelings warm en koud, trok 'dan de stoute schoenen aan en antwoordde: „Ik zie er maar liever van af." De deur, waarachter hy zijn vrijheid wist, ging open, en in een ren verdween hy. Vliegongeluk. Uit La Linea wordt gemeld, dat een viermoto- rig Amerikaansch vliegtuig van het type „Liberator" in Gibraltar is neer gestort. Twaalf inzittenden van het toe stel zouden daarbij om het leven geko men zijn. Nader wordt uit La Linea ge meld, dat het ongeluk 26 dooden ge- eischt heeft. Kort voor de landing in Gibraltar stortte het toestel in zee, waarbij zich slechts 12 inzittenden kon den redden, terwijl de overigen verdron ken. Huisgezin door gas bedwelmd. «Vrijdagmorgen heeft zich in het gezin van de familie S. te Bergen op Zoom een geval van gasbe- dwelming voorgedaan, dat bijna vijf jeugdige slachtoffertjes heeft geëischt. Gelukkig, dat de vader, door het klage lijk gehuil van een der kinderen op- mèrkzaam gemaakt, eens naar zijn kin deren, 2, 5, 7, 9 en 11 jaar oud, ging kijken. Op de trap reeds werd hij een sterke gaslucht gewaar en beneden ge komen, vond hij twee van zijn kinde ren geheel bedwelmd op den grond lig gen. De drie anderen lagen nog te bed. Op het geroep van den van angst ver vulden vader stonden zij op om echter terstond bewusteloos ineen te zakken. Onmiddellijk gooide de man ramen en deuren open en met behulp van gewaar schuwde buren bracht hij de kinderen in dekens gewikkeld naar buiten, waar de spoedig aanwezige geneesheer ze weer bij kennis wist te brengen. Bij on derzoek bleek, dat de gasslang van het kookfornuis was geschoten en de gas kraan was blijven openstaan, zoodat het gas vrij de woning in kon stroomen. mer in„ gevolgd door de anderen. Het is eerst dèn, dat Lemaire scha terlacht. Of het een echte lach is, is een tweede. „Naar een kerk! Hebben we ons daar om zoo ongerust gemaakt?! Maar wat ter wereld doe jij in een. kerk, Sjouk? Je bent er nog nooit geweest, is het wel?" „Ja, nog eens op een Zondag, toen in Mei, met de evacuatie. En nu wilde ik weer. Het spijt me, dat jullie ongerust waren. Ik was er bang voor. Toen ik er. uitkwam, dacht ik: wat dom, om niets te vertellen. Enfin, dat is gebeurd, ik zal het niet weer doen." „Kan ik me voorstellen, dat je niet meer naar/een kerk zult gaan, wat doe je er ook? Niets voor ons soort men- schen, Sjouk." „Vader begrijpt me verkeerd. Ik zeg niet, dat ik niet weer naar een kerk zal gaan, mgar ik bedoel, dat ik niet weer zal weggaan zonder het te vertel len. 'tWas geen opzet. Ik heb er geen oogenblik aan gedacht." „Zand er over," zegt Lemaire. „We gaan koffie drinken. Is me dè,t een avon tuur. Je hebt ons den doodschrik op het lijf gehaald. Had je Bertus moeten zien!" Geen boter, maar turfmolm. De tusschenpersoon kwam met een mopi koopje: „Ik weet boter voor je te koop". De aangespro kene voelde er wel iets voor. „Goed", zei de tusschenpersoon, „als ik ze weer' spreek, stuur ik ze wel even naar je toe." En zoo kwam een bewo- •ner van de Stadionbuurt te Amster dam in contact met twee mannen, die hem twee vaatjes boter konden aanbie den voor den prijs van duizend gul den. De Amsterdammer, wien het blijk baar niet aan middelen ontbrak, ging op het aanbod in. Dezer dagen werden de twee vaatjes boter afgeleverd, de verkoopers incasseerden duizend gul den, doch toen de nieuwe eigenaar zijn geluk bewonderde en den inhoud van de vaatjes aan een nader onderzoek onder wierp, bleek alleen dé bovenste laag uit echte boter te bestaan. De rest was sa- mengesteld uit een onverteerbaar meng- j sel van turfmolm en kiezelsteentjes. De politie is thans op zoek naar de beide oplichters. (Alg. Hbld.) Dieven in het hok. By een boer te Nieuwendam in Amsterdam Noord waren reeds herhaaldelijk scha pen uit de weide gestolen. Woensdag- avond hebben twee rechercheurs zich verdekt opgesteld en ab spoedig na het invallen van de duisternis kwamen een paar mannen aanwandelen, die zich gingen verschuilen in een hok, dat op het land stond, in de onmiddellijke na bijheid van de grazende schapen. Er gebeurde echter niets en ten slotte zijn de politiemannen te voorschijn gekomen en hebben de mannen gearresteerd, we gens poging tot diefstal vaii vee uit de weide. De mannen gaven toe, dat dit hun bedoeling was geweest. Zij waren geheel gekleed op een nachtelijk verblijf in het weiland met laarzen, waterdichte vesten enz. Politierechter te Middelburg. Zitting <van Dinsdag 3 Nov., 1942. De volgende personen werden gedagvaard: K. Corbijn, eéhtgen. van G. Melse, 47 j., te Middelburg, wegens beleediging van den agent van politie C. Hamelink. Eisch en uitspraak f 20 'b. of 10 d. h. J. J. van Vlier, 23 j., commissionnair te Mid delburg, wegens diefstal van een zakje met boterhammen en een paar rubberlaarzen en een zak paardenmeel. Eisch en uitspraak 2 mud. gov. straf. P. Hendrikse, 42 j., machinist te Souburg, wegens beleediging van C. Graf. Eisch en uit spraak f 10 b. of 5 d. h. 1. C. A. Dekker, 49 schipper te Rotter dam; 2. P. Egberts, 29 j., schippersknecht te Hillegersberg, wegens diefstal van eenige pa len te Kruiningen. Eisch en uitspraak, ieder f 15 b. of 10 d. h. J.' L. de Troije, 53 j., werkman te Middel burg, i wegens verduistering van een hoeveel heid nootjeskolen, toebehoorende aan de N.V. „Vitrite Works". Eisch f 30 b. of 15 d. h., uitspraak f 25 b. of 10 d. h. J. de Kraker, 24 j., landbouwersknecht te Arnemoiden, wegens mishandeling van A. dé Meulmeester. Eisch f 25 b. of 10 d. h., uit spraak f 20 b. of 10 d. h. C. L. van den Bossche, 33 j., veldarbeider te Groede, wegens het binnendringen in de ge sloten woning van A. Tellier. Eisch en uitspr. f25 b. of 10 d. h. 1. J. Kramp, 21 j., 2. G. P. A. feheman, 18 j. beiden te Vlissingen, wegens diefstal van een hoeveelheid koperdraad. Eisch en uitspr. ieder 14 d. gev. straf. J. A. P. Kouwer, 32 j., monteur te 's-Heer Arendskerke, wegens heling van een hoeveel heid koperdraad. Eisch f 40 b. of 20 d. h., uit spraak-f30 b. of 15 d. h. W. Allaart, 29 j., landbouwersknecht te Nieuwvliet, wegens mishandeling van W. Boeije. Eisch en uitspraak f 20- b. of 10 dl. h. J. M. Schipper, 19 j., werkster te Goes, we gens diefstal van een distributiebonkaart, toe behoorende aau P. Nieuwersteeg, wed. van L. de Jonge. Eisch en uitspraajk f 25 b. of 10 d. h. A. J. Koeman, 35 j., sleeper te Middelburg, wegens mishandeling van D. Louwerse te Sou burg. Eisch en uitspraak f 25 b. of 10 d. h. Het drama in het Driebergsche bosch. De rechtbank te Utrecht heeft uit spraak gedaan tegen den 37-jarigen kantoorbediende D. Slagboom, den 23- jarigen winkelbediende G. van der Neut en den 22-jarigen banketbakker T. Mon tijn, die in den nacht van 30 Septem ber 1941 in het bosch van Waveren te Driebergen hun kameraad, den 18-jari- gen'Hornkamp, hebben vermoord. De officier van justitie had legen Slagboom 20 jaar, tegen van der Neut 5 jaar en tegen Montijn 8 jaar gevange nisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde Slagboom tot 12 jaar, van der Neut tot 1Vs jaar en Montijn tot 5 jaag. Deze straffen alle met aftrek van de voorloopige hechtenis. Wanneer wy nu geroepen worden tot het kindschap Gods, dan wil dat zeggen, dat de Heere ons geen weezen wil laten, maar dat Hy voor ons Vader en Moe-, der tegelijk wil zyn. De vrijheid en de grootheid van Zyn genade worden daar in om strijd geprezen en verheerlijkt. Eeuwenoude beloften, zoo oud dat ze te ruggaan tot diep in de praehistorie van de menschheid, ja zoo oud, dat zy staan aan het allereerste begin der menschen- geschiedenis, zoodat er daarvóór niets te.denken valt, eeuwenoude beloften gaan in vervulling, wanneer het van Godswege wordt gepredikt, dat wij in God gen Vader en een Moeder in Men hemel hebben. Hoeveel mensehen is het niet tot steun, tucht en troost, dat zij hun aardsche ouders in den hemel mo gen gelooven. Maar wij allen worden ge roepen te belijden, dat er weliswaar in de opstanding geen man of vrouw is, dat er niet ten huwelijk wordt gegeven of genomen, en dat wy nochtans leven onder de zegening van de zorg van Va der en den troost van Moeder, die uit den hemel tot ons komen. Daarom ver heugt het ons bovenmate, dat onze Hee re Jezus Christus een kind is geweest op deze aarde, opdat wij met Hem één God en Vader en één Trooster hebben zouden. Dr J. KOOPMANS. VROEGER VERSCHIJNEN VAN ONS BLAD. In verband met de gewijzigde dienst regeling van sommige verkeersmiddelen en met de invoering van den wintertijd zijn wij genoodzaakt ons blad vroe ger te doen verschijnen. Voortaan kunnen berichten en advertenties, die wij later dan tien uur v.m. ont vangen, in het nummer van dienzelfden dag niet meer geplaatst worden. Onze agenten, correspondenten en adver teerders willen hiermede wel rekening houden. *-<• Gevonden voorwerpen. In de maand October 1942 zijn aan het burieau van politie te Goes, onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffende deze voorwer pen te bekomen: Een zakje appels, 2' zilveren brocihe's, 7 por- temoni^ie's met en zonder inhoud, een pak opplakformulieren voor consumentenbonnen, 3 poesjies, een Nederlandsche taal cahier, 2 vul- potloodën, een kl'euterschoölcahier, een passer, een hamer, een tube creme, een oorbelletje, 7 zilverbonnen van f 1 en 5 zilverbonnen van f 2.50, een zakmes, 2 kratten met géivulde fles- schen, 2 regenkapjes, 2 bankbiljetten .van f 20, een doos met fruit, 5 ceintuurs, een polshor loge, een spoorboekje, een zakje met mosse len, 2 jute zakjes, 2 Lipssleutels, 2 groenten- kisten, een distributiebon Algemeen, een etui met schrijfbehoeften, een hoeveelheid rijwiel sleutels, een lederen tascfa, een rolfilm, een heererihorloge, 5 handschoenen, een paar sok ken en 2 bollen wol, 4 vulpenhouders, een lin nen boord, een zak met 4 boorden, 3 kastsleu- tels, een haarstrik, een lederen band, een auto- wieldop, een ring met sleutels, een dasspeld, een zak met aardappelen, een bont en een sjaal, een meetstok, een fitterstang, een mattenklop per, een pakje rundvleesch, een zak uien, een rijwielpomp, 5 Toewijzingen voor jam, maize- na, gebak en gort, een boodJsohappentasch, een haarspeld, 2 huissleutels, een etui met ritsslui ting, een textielkaart voor mannen, een vloer mat, een gouden ring, een regencape, e;en kerk boekje, een gouden polshorloge, een paard, een paar handschoenen en een schooletui. Goes, 1 November 1942. De Inspecteur van Politie, RENEMAN. Over de maand October. HEINKENSZAND. Geboren: 5. Pieter- nella Margaretha, d. v. J. A. Hpijboer en A. Meijaard; 9. Arjaantje, z. v. J. IJzerman en E. Paauwe; 31. Cornelia Maria, d. v. J. A. de Jong en M. Knopjes. Getrouwd: 8. A. Braamse, 23 j. en A. J. Traas, 21 j.; 15. G. J. Geleedst, 23 j. te Goes en C. Paauwe, 22 j. Overleddn: 22. L. Kloosterman, 48 j. te Goes, echtgenoot van A. Karei se; 30. C. Knopjes, 78 j., weduwe van J. Pompernolle. GRIJFSKERKE. Getrouwd: W. Jobse, 22 j. en P. Dingemanse, 18 j. Geboren: Jacöba, d. v. A. Geschiene en J. A. Koster; Paulus, z. v. P. Poppe en C. Huijsman. Over de maand October. AAGTEKERKE. Geboren: Joost, z. v. S. Blaas en P. Boogaard,. Getrouwd: A. Boogaard, 26 j. en P. v. d. Driest, 22 j. Ned. Her Aangenomen (vac. Dr H. v. Ojjen Wageningen. Geref. i Drietal: te Hf J. Beukenkamp), ca Bom, hulppred. te i J. Dyk, hulppred. t< J. M. Vlym, hulppre Beroepen: t{ R. de Jager), G. F. i te Coevorden (vac. w K. Schouten te Wat te Murmerwoude (vf Waagmeester te Ooi Chr. Ger Tweetal te Gruppen), N. Branc en J. Jongeleen te A Remonstrantsch Beroepen te v. Vreuningen, waai Hulppr Geref. Kerke Ham, cand. G. v. W te Laren (N.-IL) Evang. Lutl nomen naar Zeist-5 hannes te Deventer. CancL G. A Zondag 15 Novei A. Zijderveid zyn in Chr. Geref. Kerk te bevestiger zal optre van Meerkerk. Afscheid, Be\ Na bevestigd te van Siddéburen, dee gekomen van Twijz bij de Geref. Ker waarbij hij het Wooi leiding van Jeremii Ds W. van Dijk water, die werd b Douma, em. pred t intrede by de Gere: met een preek over Ds U. Elgersn Ulrum, werd doo ambtgenoot, Ds H. de Geref. Kerk te tekst van Ds E. w; Ds A. J. Eijki emeritaat werd ve: van de Ned. Herv. 1 sprekende over Eli Cand. W. Feen intrede bij de Gere Zurich, waar hij W. Wigrsma van I Nu de comb Kerken van Witme Zürich is verbrokt Zondag afscheid n Pingjum en Zürich Ds H. A. Let Ds K. v. d. Pol, ge ha ge, als 3e Ned. I zyn intrede bepaa gehoor bij Openb. Ds W. F. ten Nov. afscheid vai Luth. Gemeente te Nov. door zijn pla Ds W. J. F. Meint vestigd, waarna hi intrede doet. Na bevestig* ambtgenoot, Ds J Ds A. v. d. Weg, beek, zijn intrede Bussum, waarbij de naar aanleiding Kerkelijke v< stemming is tot n Gem. teOudel Meertense (vac. w Prof. Plante 's-Gravenhage plot Dr Ir J. H. Plan 1942 hoogleeraar van Beeldende K (als opvolger va Moerkerken). Te tenga, die den lee bereikte, directeu van Beeldende I hage. P. Puype f ren, 68 jaar oud, Puype, die van de zijn pensionneerin het handteekenen ambachtsschool te Van 1921 tot 1939 in het handteeken< aldaar geweest. Dhr Puype was schillende monumt van zijn hand. Organisatie en' achtste leerjaa dag gehouden vei trict Amsterdam Schoolverband" teur van het Ond Nes, gesproken inrichting van het Aan het „Stan nen we het volgei De heer Van N herinneren, dat re reidende maatreg van het 8ste leerjf is dit vry plotse! wjj, naar spr.'s r kwijt zullen raken punt by arJere b het ernstige aand

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2