KERK EN SCHOOL Ned. tferv, Kerk. Beroepen: te Waspik, N.-Br. (vac. R. de Bruin), cand. A. J. v. d. Smit te Veenendaal. Geref. Kerken. Tweetal: te Rotterdam-Charlois (vac. Prof. Dr H. N. Ridderbos), Dr N. H. Ridderbos te Tweede Exloërmond en J. Thomas te IJlst. Beroepen: te 's-Gravenhage-Zuid (2e pred. pi.), J. M. Mulder te Giessen- dam. Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Zwijndreeht (vac. J. P. Meijering), J. G. v. Minnen te Hui zen (N.-H.) en M. W. Nieuwenhuizen te 's-Gravenhage-Centrum. Vrij Evang. Gemeenten. Beroepen: te Musselkanaal, cand. W. F. Traas te Nijverdal. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: Aangenomep naar Uithuizen, cand, G. Bleeker, hulp- pred. te Groningen. Geref. Kerken: Benoemd te Hardenberg, cand. D. G. Molenaar te 's-Gravenhage;' te Ulrum, cand. H. Robbers te Emmen. J Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds D. Pol, aan wien eervol emeritaat werd verleend, nam afscheid van de Ge ref. Kerk te Rijsoord, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van Hebr. 13: 8. Dr W. G. Harrenstein van Weesp en Ds A. Verschoor van St Pancras heb ben cand. B. Richters bevestigd als pre dikant der Geref. Kerk te Heer Hugo- waard. Ds-Richters deed intrede met een preek over Amos 3: 7 en 8. Ds A. v. d. Weg, die naar Bussum vertrekt, nam afscheid van de Geref. Kerk van Oosterbeek, sprekende over Efese 318 en 19. Algem. Ned. Zendings-conferentie. Gisteren kwam in „Tivoli" te Utrecht de Algem. Nederl. Zendings-Confereptie bijeen, georganiseerd door den Ned. Zendingsraad en geleid door den voor zitter van dien Raad Dr C. W. Th. Ba ron van Boetzelaer van Asperen en Dub beldam. Op deze conferentie sprakpn Ds D. Tromp te Zandvoort over: „Zending ih Europa" en Ds R. CL Harder te Leiden over „De beteekenis der Zending voor de Kerk". In zijn referaat heeft Ds Tromp er op gewezen, dat indien niet reeds altijd min of meer, het thans niet meer mo gelijk is te spreken over het „Christelijk Westen". Deze begrippen zijn langzaam aan een tegenstelling geworden en wel doordat het verbond tusschen Christen dom en idealisme (humanisme) tégen de waarheden van het materialisme ver raad was van- het Evangelie, en omdat Europa is Jiet werelddeel der saeculari- satie. Al moge de Westersche cultuur niet te doorzien zijn, zonder rekening te weet te komen wie zijn verzameling voor f87.000 had gekocht. Bij navraag deelde de kooper hem mede, dat hij als eerste termijn geen f3100 had betaald, maar f 11.000. De kunstschilder B., had, diis f 8000 ten eigen bate aangewend. Nadat aangifte bij de politie was ge daan, ging de justitieele dienst tot ar restatie van den kunstschilder over. Bij 't verhoor bleek, dat de verduisterde f8000 waren gebruikt door dé familie van B. om verschillende rêisjes te ma ken, verteringen te betalen en oude schulden af te doen. Er was niets meer over van> het geld. Burgemeester gearres teerd. Met voorkennis van de hoogste Duitsche en Nederlandsche autoriteiten is de marechaussee Zaterdagmorgen tot de arrestatie overgegaan van den heer W. J. M. A. V., burgen-"-- ?ter van de ge meente Heemskerk. De arrestatie ge- sschiedde op het oogenblik, dat de heer V. zich op reis wildé begeven en zich daartoe reeds op het station van Be-- verwijk bevond. De arrestatie had plaats in verband met het vermoeden, dat frauduleuze han delingen door den burgemeester zijn ge pleegd. Het betreft niet gelden van de gemeente Heemskerk, maar hoofdzake lijk die van een instelling. Er schijnen, nog meer bezwarende feiten aan het licht te zijn gekomen; maar hierover konden ons geen bijzonderheden worden medege deeld, daar het onderzoek nog wordt voortgezet. De burgemeester is ingeslo ten in de marechausseekazerne te Be verwijk. Het was in Heemskerk en omgeving al lang geen geheim meer, dat de heer V. al eenige jaren in financieele moei lijkheden verkeerde. Zij waren zelfs van dien'aard, dat hij zich het vorige jaar voor eenige faillissementsaanvragen zag geplaatst. De heer V. is sinds 10 October 1929 burgemeester van (Heemskerk. In Octo ber 1941 zag hij zich voor de tweede maal herbenoemd. Ook is de heer V. eenigen tijd waarnemend burgemeester van'Castrieum geweest. (Alg. Hbld.) Onderwijzer stak res tant van een bom aan. Een ernstig ongeluk is geschied, toen een onderwijzer met 25 jongens langs een plek kwam, waar enkele dagen tevoren een vliegtuigbom was gevallen, j Naast den krater lag nog slechts een hoopje van een zilverig glanzende massa. De on derwijzer vilde dit restant van de bom verni5ti0 <n, alvorens daardoor kwaad houden met den invloed der Chr. Kerk, aan het begrip „Westen" is echter niet te verbinden het begrip „Christelijk". De houding is of neutraal of afwijzend ten opzichte van de Chr. Kerk. De Chr. Kerk in Europa is gekomen in de positie van Zendingskerk, zoodat vrijweb alle vragen, die zich op het zen dingsterrein, buiten Europa, voordoen, zich hier herhalen. De vragen, die zich hier voordoen, dwingen de Chr. Kerk zich rekenschap te geven van den inhoud van haar pre diking, zich ernstig af te vragen hoe de moderne Westersche mensch moet wor den benpderd en te erkennen, dat zij tot dit onderzoek en dezen aanval maar langzaam te bewegen is. Wij hebben onder de oogen te zien of het niet in Gods bedoeling kan liggen, dat wij allerlei vertrouwde en toegepaste vormen opgeven en ons werkelijk leeren afvragen, hoe wij in dezen tijd Kerk van Christus hebben te zijn. 't Belang rijkste zal zijn, dat de Chr. Kerk, ook in Europa, zendingskerk wil zijn. Wanneer de Chr.. Kerk in Europa haar opbracht goed verstaat, is zij be reid meer voluit Zendingskerk te zijn. Wanneer zij dat niet wil of kan, houdt zij op in Europa werkelijk Chr. Kerk te zijn. Wil en kan zij dit in gehoorzaamheid en openheid zijn, dan zullen haar ook we-., gen en middelen geschonken worden. Het leidend gezichtspunt kan niet zijn, dat het de Kerk bij dit alles zou gaan om het behoud van verleden, heden en toekomst der Westersche cultuur, zooals deze geworden is onder invloed der Chr. prediking. Hier als steeds gaat het om gehoorzaamheid om een opdracht uit te voeren ën om een open, eerlijke, moedige erkenning van haar positie van een niet- Christelijke wereld, die zij benadert met alleen vooroordeelen, die samenhangen met haar boodschaphet Evangelie van Jezus Christus. Ds Harder wees er in zijn referaat op, dat de zending voor de Kerk betee- kent ,een voortdurende beproeving (dit woord te verstaan in N.-Test. zin) van haar trouw in geloof, hoop en liefde. Van haar geloof, omdat haar bood schap weersproken en ontkend wordt en nochtans wordt 'aanvaard. Van haar hoop, omdat het ,een illusie is de wereld te willen veroveren, om het kersteningsproces een vlot verloop te doen hebben. Het Evangelie iaat zich niet voort- en overplanten. Van haar liefde, omdat de'diensten der zending door de „heidenen" niet wprden vébstaan als de onbaatzuchtige uitingen van een liefdebeginsel en ze nochtans zoo worden verstaan, opdat de Kerk te meer zou blijven in de liefde van Chris tus. Deze voortdurende beproeving geldt wel in de eerste plaats de zendingsarbei ders, maar toch niet minder de Kerk, die achter hen staat. Door deze beproe ving wordt de Kerk eefst recht Kerk, wordt zij zich temeer bewust van haar aard en roeping, wordt zij teruggedreven op haar bijbelseh fundament. Zoo beschouwt draagt de zending bij 4 ontstond en beval <den kinderen een eind je achteruit te gaan. Toen hij het overschot van de bom met een lucifer had aangestoken, kwam er een steekvlam te voorschijn, die hem en de kinderen verwondde. De onder wijzer verfoor het bewustzijn en nadat hij Weer bijgekomen was, riep hij den kinde ren toe op den grond te gaan rollen. De onderwijzer, die de overgebleven massa per vergissing voor magnesium had gehouden, is twee dagen later aan zijn .brandwonden overleden. Voorts wa ren 11 kinderen eveneens niet te redden. De toestand van de andere is nog ernstig. (A.N.B.) Foto-nieuwtje. In de la boratoria van de bekende Agfayfabrie- ken is men er in geslaagd, geleurde foto-afdrukken op papier te vervaardi gen. Dit nieuwe procédé kan eén omwente ling teweeg brengen in de fototechniek. Gekleurde negatieven 'bestaan sinds geruimen tijd en worden o.a. gebruikt voor het maken van kapieën van speel films. Op dit negatiefmateriaal ver schijnen de complementaire kleuren; de afdruk bij kontakt of bij vergrooting geeft dan weer de oorspronkelijke kleu ren te zien. Ofschoon in beginsel geen verschil be- staat tusschen het afdrukken van ge kleurde negatieven" op een film en op papier, zijn in het laatste geval de technische moeilijkheden veel grooter. Het procédé is vrij ingewikkeld maar de ■eerste proefnemingen hebben tot schit terende uitslagen geleid. Door de oorlogsomstandigheden kan het echter nog een tijdje duren, al vorens het„ nieuwe papier ten behoeve van de liefhebbers op de markt wordt gebracht. HET VLAS. Er is thans een vezelsoort, die, nu 'geen enkele goedkoopere vervangings vezel meer wordt aangevoerd, weer de volle belangstelling heeft, n.l. de konin gin der vezels: het vlas. Dit product van eigen bodem groeit hier in voortreffe lijke kwaliteit, terwijl de hoeveelheid belangrijk de tegenwoordige capaciteit der verwerkende industrieën overtreft. Linnen is de oudste geweven stof, die ons b'ekend is: Reeds de Egypt^naren kenden het, getuige de omhulsels van de in^de pyramiden gevonden mummies, en door de eeuwen heen heeft het even als later ook de wollen stoffen steeds een belangrijke plaats Ingenomen. tót het werk der voortdurende reforma tie, vernieuwing der Kerk. Van bijzondere beteekenis is de zen ding voor de Kerk, doordat zij telkens weer attendeert op den noodtoestand dér verdeeldheid. Voorts, door dat "zij de ver wachting van Christus' toekomst leven dig houdt. En eindelijk, doordat zij er voortdurend bij de Kerk op aandringt om te blijven openstaan voor de wereld. Kerk en Zending verkeeren ten op zichte van elkaar al te zeer in een iso lement, dat wederzijdsehe beïnvloeding schaadt. De zending (i.e. de zendingsarbeiders en zendingsinstanties) zal alles moeten doen om dit isolement te verbreken. Uitkomen moet, dat de problemen van de zending, de problemen van Kerk en theologie zijn. (Stand.) Korte berichten1. Te Delft is uit een samenspreking tusschen den scriba van den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. en den voorganger van de afd. van de Vfer. van Vrijz. Hervormden over het door den kerkeraad ontvangen schrijven der synode, waarin» aangedrongen wordt op het onder kerkelijk dak brengen van de afdeelingen van de Ver. van Vrijz. Herv. etc, voortgevloeid een samenspreking tusfechen het moderamen van den kerke raad en een deputatie uit het bestuur van bovengenoemde afdeeling. Resultaat was dat het moderamen den kerkeraad mach tiging zou vragen besprekingen met de Ver. van Vrijz. Herv. te openen, waarna de kerkeraad een prineipieele beslissing nemen zou» De kerkeraad verleende be doelde machtiging, waarna een tweede bespreking "van de Ver. van Vrijz. Herv. volgde, waar in beginsel werd vastge steld de wijze, waarop men tot het. ge~ wenschte doel komen zou. De kerkeraad besloot daarop, zij het ook met een kleine meerderheid, de afdeeling kerkelijk on derdak te verieenen, indien hem het ver zoek daartoe bereiken zou. Een derde be spreking volgde en daarop werd aan de Ver. van Vrijz. Herv. een ontwerp-be- sluit toegezonden, waarmede deze zich volkomen vereenigen kon, wat de kerke raad bericht werd. In een vergadering, waarin hem dit ontwerp-besluit ter goéd keuring werd voorgelegd, verwierp daar op de kerkeraad het ontwerp niet alleen, maar kwam de kerkeraad met 15 tegen 13 stemmen op zijn beslisfeing, de afdee ling kerkelijk onderdak te verfeenen, t©- rug, een beslissing waarover, naar te ver wachten was, de ontstemming bij de vrij zinnigen groot is. Gifteri en) legaten1. Wijlen de heer W. de Jong te Tolbert (Gron.) heeft aan de Ned. Herv. Gem. aldaar f 500 -gelega teerd en aan de Doopsgezinde Gem, te Grouw f 1000. Prof.DrJ. Fransen, De burgemeester van Amsterdam heeft, ter voorziening in de vacature Prof. 'Dr J. B. Tielrooy, Dr J. Fransen tot buiten gewoon hoogleeraar in de Fransche taal én letterkunde aan de universiteit van Amsterdam benoemd. Sinds 1936 is hij aan de Universiteit van Amsterdam pri vaat-docent. Goed linnen is echter, hoewel beter, duurder dan katoen en toen dit laatste de vorige eeuw in onbeperkte mate werd ingevoerd, werd het linnen hoe langer hoe meer door dit goedkoopere artikel verdrongen. Slechts op die gebieden, waar kwaliteit een eerste vereischte was, en voor bijzondere doeleinden, kon het zich handhaven en het is daarom niet te verwonderen, dat in ons land slechts in beperkte mate vlas tot garen wordt, verwerft. In 1916 in een tijd dus, dat de ka toen-import sterk daalde is te Til burg opgericht de N.V. Nederlandsche Vlasspinnerij, de eenige in ons land. De eerste jaren waren de resultaten gunstig, doch daar grootendeels vOor den export werd gefabriceerd, kreeg het bedrijf na 1928 met moeilijkheden te kampen. Na de devaluatie in 1936 kon weer beter worden geconcurreerd met het bui tenland, zoodat weer meer winst kon worden gemaakt, waarmede men de sterk .gedaalde reserves kon aanvullen. Over 1939'40, het eerste oorlogsjaar, toen de binnenlandschë afzet reeds sterk was gestegen, kon voor het eerst weer divi dend worden uitgekeerd. Na het uitbreken van den oorlof bleef de toestand zich verder gunstig ontwik kelen. Het katoen werd op zijn beurt ver vangen doof linnen en het éigen land werd het voornaamste afzetgebied voor de garens, waarvan men artikelen ging maken, die vroeger uitsluitend van ka toen werden gemaakt. Dat de Omzet enorm is gestegen,' blijkt wel uit de vol gende cijfers (1935 100 pet)1936 181 pet., 1937 193 pet., 1938 199 pct„ 1939 245 pet., 1940 278 pet., en 1941 347 pet. Devlasspinnerij is een van de wei nige bedrijven, die geen grondstoffen- probleem kennen, daar zij slechts een gedeelte van de opbrengst, die de 20.000 met vlas bebouwde ha leveren, verwerkt. De productie is dan ook tot het maxi mum opgevoerd. Over de toekomst is vanzelfsprekend weinig te voorspellen, al gelooven wij wel te mogen zeggen, dat de vooruit zichten voor de Vlasspinnerij beter zijü dan in de jaren.voor dezen oorlog. Im mers, hoe de uitslag van den ooplog-pok moge zijn, een "min of meer vergaande geleide oeconómie, gepaard gaande met een zeker streven naar autarkie, is te verwachten. Een gevolg daarvan zou zijn een betere afzetmogelijkheid' 'voor tal van Nederlandsche producten, waar onder ook vlasgarens, £N.K„C.) Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen Goes, Dinsdag werd alhier door nota ris Jonkers publiek verkocht: 1. Een woonhuis en erf te Goes aan de Groote Kadé groot 65 centiaren aan Ir Jöhs. G, Ossewaarde te Bennpkom voor f 4100 2. Een woonhuis en erf te Goes aan de Kleine Kade, groot 1 are 84 centiaren aan dhr L. Goeman te Goes voor f 3210.. LAND- EN TUINBOUW Het pacht- ert grond vraagstuk in Nederland im dienI loop der tijdlert. Het pachtvraagstuk is voor ons land een van de belangrijkste aangelegenhe den, omdat het pachtwezen een zoo groo te rol speelt. Nagenoeg de' helft van onze boeren is pachter en ongeveer de helft van den cultuurgrond wordt in pacht ge ëxploiteerd. In 't Westen des lands komt echter meer pacht voor dan in het Oos ten. Over dit onderwerp heeft Dr Ir H. 3. Boerendonk, rijkslandbouwponsulent dezer dagen door de radio een uiteenzet ting gegeven. Volgens Ir Boerendonk is het verschil tusschen den toestand in het Westen ~en Oosten in de middeleeuwen ontstaan als gevolg van een historisch ontwikkelingsproces, dat in de beide aan geduide gebieden zeer verschillend ver liep. Het economisch leven in de zeepro vinciën stond sterk onder den invloed van den internationalen handel, hetwelk de onzekerheid van 't boerenbestaan ver grootte. De moerassige gesteldheid van den bodem, veeziekten en burgeroorlogen vergrootten die onzekerheid, welke dik wijls leidde tot verarming van de platte landsbevolking. Deze zag tenslotte haar eigendommen overgaan in handen van rijke stedelingen of geestelijke instellin gen. In de zandstreken, waar de bedrijven hoofdzakelijk waren ingesteld op zelfVer- zorging en daardoor minder waren bloot gesteld aan/ de wisselvalligheden der con junctuur, bleven deze gemakkelijker in handen van de eigenerfden. Vooral in het graafschap Holland nam de trek naar de groote steden een groo- ten omvang aan. Landaanwinning in het Westen door kloosters en rijke particulieren benevens de aldaar op een vroeger tijdstip dan' in het Oosten des lands afgeschafte hoörig- heid, deed de verpachting van gronden in eerstgenoemde deelen mede een groo- ten omvang aannemen. In de late middeleeuwen raakte on danks den trek naar de stad het plat teland zoo dicht bevolkt, dat er een wan verhouding tusschen vraag en aanbod van grond ontstond met als gevolg hooge pacht- en grondprijzen. De mogelijkheid van pachtprijsverhooging bij verlenging van de pacht deed een verkorting van de' pachttijden ontstaan. Dit was voorden eigenaar veelal voordeeliger, maar ook door den pachter werd deze verkorting vgn den duur der pacht niet altijd ver oordeeld. Vooral in tijden van dalende conjunctuur bracht zij voor hem minder risico met zich mede, temeer daar conti nuatie van de pacht bij den dood van den pachter regel bleef, indien zich althans geen conflicten tusschen partpen voor deden. De eigenaren hadden echter het recht van verdrijving, de pachters daaren tegen geen recht op vergoeding voor verbeteringen en opstallen. Dit leidde soms tot hevige conflicten, waarbij b.v. Karei V met een plakkaat van 1515 heeft ingegrepen. - De pachtprijzen waren als regel te hoog, publieke verpachtingen werkten bovendien prijsopdrijvend, waardoor de pachter geen redelijk bestaan had. Zijn positie was bovendien onzeker door de mogelijkheid van beNindiging der over eenkomst. Voor verbeteringen kon hij niet rekenen op vergoeding, terwijl de pachtovereenkomst voor den pachter soms belemmerende bepalingen bevatté. "De gfoote labdbouwcommissie van 1886 had reeds als haar oordeel uitge sproken, dat korte pachttermijnen en publieke verpachtingen een nadeeligen invloed op he£ grondgebruik hadden. In 1937 én daarna werd de eerste stap tot bescherming; van den pachter gedaan door het in het leven roepen van de pachtwet en een reeks besluiten, totdat tenslotte aan het pachtrecht een meer definiieve grondslag wérd gegeven in het pachtbesluit, dat 25 November 1941 in werking trad De pachtbureaus wer- den omgedoopt tot .grondkamers mei een omvangrijke taak en er werd tevens een centrale grondkamer ingesteld. Naast het pachtvraagstuk werd ook het overdragen van landbouwgronden geregeld Op 27 November 1940 is een besluit verschenen, hetwelk dezé mate rie heeft geregeld. D.e bedoeling van dit besluit is ongemotiveerde stijging van landprijzen alsmede speculatie in grond tegen te gaan. Dit besluit kreeg op 18 - September 1942 een belangrijke uitbrei ding, doordat nu de schriftelijke verkla ring van geen bezwaar, door grondka mer of secretaris-generaal af te geven, niet alleen noodig was bij overdracht van land, maar ook bij enkele andere gevallen, zooals scheiding van een na latenschap, boedelverdeeling volgens art. 1167 B. W. en testamentaire be schikking. In de, practijk worden in ruime mate afwijkingen van de bepalingen van bo vengenoemd besluit toegestaan, daar ook voor niet-agrarische belangen en bedrijven'geregeld grond noodig is. Het besluit houdt daarom ook voldoende re kening met andere dan landbouwbelan gen, aldus Dr Boerendonk. RONDGANG DOOR DEN DAM- DOOLHOF Redacteur H. M.- Slabbekoorn, Oostsingel 60 a, Goes. Om „De Zeeuw"-wisselbeker. Probleem nr 5 A (cat. I miniatuur). Motto „Zoeker". 1 2 3 4 6 47 48 49 50 Zwart 6 sch. op: 8. 10. 14. 24. 33. 39. Wit 6 sch. op: 18. 21. 27. 32.,37. 48.' Probleem nr ,5 B. Motto de val". 1 2 3,4 5 47' 48 49 50 Zw. 6 sch. op: 11. 12. 14. 28. 33. 38. Wit 6 sch. op: 21. 27. 30. 42. 48. 49. Voor beide vraagstukken geldt: wit begint en wint. Oplossingen in te zenden aan den re dacteur voor 10 November a.s. Thans zullen we overgaan tot het ge ven van de oplossingen der geplaatste problemen voor den bekerwedstrijd. We zullen deze zoo uitgebreid mogelijk geven, doch wij zullen ons onthouden van commentaar. Wij raden de deelne mende problemisten en de juryleden aan, de oplossingen over te nemen en te be waren, opdat ze nè. de beëindiging van den problemen-wedstrijd zich een goed oordeel kunnen vormen. Probleem nr 1 A (cat. I) motto „Strategie". Zwart 4 sch. op: 17.18. 23. 27. Wit 5 sch. op: 29. 301 33. 38. 48. 1» 38—32 (23X25) 2. 32X23 (25—30) 3. 48—43 of 23—18 (30—34 A of 30— 35) 4. 23—18 of 4843 (34—40) 5. 43—39 (40—45) 6. 18—12 (45—§0) 7,. 12—7 (50—45) 8. 7—1 (45—50) 9. 1— 45 wint. Indien wit op 3-zet speelt 3. 2318 A (30—34) 4. 33—29 (34X12) 5. 48—42 en wint op tempo. Probleem nr I B '(cat. I) motto „Vlin ders". Stand: Zw. 6 sch. op 8. 9. 17. 18. 22. 36. Wit 6 sch. op: 19. 27. 28. 31. 32. 33. 1. 19—13 (8X19) 2. 27—21 (36X29) 3, 21X3 (22X33) 4. 3—20 29—34)- 5. 20X38 (34—40 a) 6. 38—33 (40—45) 7. 33—50 wint. 5a 34—39 6. 38— 49 en wint. Probleem nr 2 A (cat. I) motto „Dua list". StandZw. 1 sch. op4. 7. 9, 20. 26. 29. 30. Wit 7 sch. op: 13. 16. 22. 27. 32. 37 38 27—21 (9X27) daar op 26X28 wit direct wint door 32X3. 2. 3731 (26X 28) 3. 21X14 en Wint. y Probleem nr 2 B, motto „Wit-Zwart". Zw. 7' sch. op: 6. 8. 9. 13. 18. 27. 37. wit 7 sch.-op: 17. 24. 29. 33. 40. 43. 47. 1. 17—11 (6X17) 2. 29—23 (18X49) 3. 47—41 (49X19) 4. 41X23 en wint. Dit probleem doet. niet mee aan den problemisten-wedstrijd. Mededeeling. We zullen den inzend-termijn met twee dagen verlengen, en dus -zetten op 12 dagen na plaatsing, aangezien dit voor verschillende oplossers gemakkelijker is om 2 oplossingen tegelijk in te zenden. Correspondentie. v. d. M. te G. Men'ziet, er zijn nog andere damperiodieken, die worden na gegaan. Ik deed ook zelf mede.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3