ft M*>w->c4aecuai KERK EN SCHOOL Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Baambrug- ge, (vac. P. Six Dijkstra), capd. W. Sirag, hulppred. te Kampen. Be d a n k t voor Ooltgensplaat (vac. H. Heinsch), Dr M. H. A. L. H. v. d. Valk te Wijngaarden. Vrij Evang. Gemeenten. Bedankt voor Franeker en 's Gravenhage (vac. I. J. Vasseur), J. W.' Verhejj te Heerde. Hulppredikers. Ned, Herv. Kerk: Aangeno men naar Erich em (Gld.), cand. H. v. Arkel te 's Gravenhage. Geref. Kerken: Benoemd te Alkmaar, cand. Th. Oostra, hulppred. te Wormerveer. Aangenomen naar Spijk (Gr.), cand. Drs. Joh. S. de Jong te Utrecht. Afscheid, Bevestiging en Intrede.' Ds J. A. Dankbaar neemt 8 Nov. af scheid van de Ned. Herv. Gemeente te Westernieland-Saaxumhuizen en wordt 15 Nov. door Dr W. F. Dankbaar van Goes-Wilhelminadorp te Maassluis bevestigd. Dr W. Lutjeharms nam 18 Oct. afscheid van de Belg. Nat. kerk te Kort- rijk-Roeselare en wordt 8 Nov. door Ds P. de Haan te Antwerpen bevestigd. Na bevestigd te zijn door Ds H. J. Dijckmeester van 's-Gravenhage, deed Ds Jhr S. H. W. M. de Heer van Wal cheren, gekomen van Antwerpen, zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Etten (N.-Br,), met een preek over 2 Cor. 4:5. Ds G. Meynen, gekomen van Naald wijk, deed zijn intrede als 3e predikant der Geref. kerk van 's-Gravenhage- West, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van Nehemia 2 20. All bevestiger trad op zijn pl. ambtgenoot Ds Y. v. d. Zee. Ds H. Meijering. Vrijdag viert Ds H. Meijering, em. pred. te Katwijk aan Zee, zijn gouden ambtsjubileum. Hij is een op den voorgrond tredende figuur in de Geref. Kerken. Hendrikus Meijering werd 2 Nov. 1868 1 geboren en studeerde aan de Theol. Hoo- geschooli te Kampen, waar hij in 1892 candidaat werd, om 30 Oct. van dat jaar te Loppersum in zijn eerste' gemeente te worden bevestigd. In 1895 vertrok Ds M. naar Winsum-Obergum. 13 Mei 1900 deed de jubilaris intrede bij de gemeente van Katwijk aan den Rijn, waar hij is werk zaam geweest tot aan zijn emeritaat, dat hem 15 Dec. '39 eervol werd verleend. De Part. Synode van Zuid-Holland-Noord benoemde hem tot curator van de Theol. Hoogeschool. Thans is de jubilaris as sessor van het moderamen van het cura torium. Sinds 1920 maakte Ds Meijering bij herhaling deel uit van de Generale synode en ook van de huidige synode van Sneek is hij lid. De eenheid der Kerk. Naar wij Ver nemen zijn de Kerkeraden der Ned. Herv. Gemeente en der Geref. Kerken te Was senaar gezamenlijk in vergadering bij een geweest ten einde zich te bezinnen op het vraagstuk van: de eenheid der Kerk. Deze samenkomst stond onder leiding van den oudsten pastor loci, Ds W. A. B. ten Kate, Ned. "Herv. predikant. Op grond van een vijftal stellingen, door het college van predikanten opge steld welke hieronder volgen werd eerst het woord gevoerd door Dr H. J. Honders, Ned. Herv. predikant, die re fereerde over: „De eenheid der Kerk naar haar wezen". In het licht van Schrift en belijdenis zoo werd betoogd is de Kerk één en niet gedeeld; eenig en er is geen ander.. Vervolgens sprak Ds M. P. Feringa, Geref. predikant, over: „De openbaring van een eenheid der F"-- v". Gewezen werd op het kerkvergaderend werk van Jezus Christus waarbij wij ops hebben te laten inschakelen. Beide sprekers lieten duidelijk uitko men dat met de uitspraken van Schrift en belijdenis inzake de eenheid der Kerk het leven van de belijders des Heeren ter plaatse in strijd is en drongen aan op hieilige ongerustheid" in deze. Axel.) Ambtenaren van de Textielcen- trale hebben bij een winkelier alhier voor een waarde van f 20.000 aan textielgoe- deren in beslag genomen. Sch'ouwerr- Duiveland. Bruinisse. Zaterdag is in het Zijpe het motorschip „Pax", schipper _H. Majoor uit Zwolle, geladen met stoelen, op weg naar Bergen op Zoom, losgeslagen van het motorschip „Janny", bij welk schip het langszij vastgemaakt voer. Het schip, dat op dat oogenblik on bemand was, liep daarna op de slikken van den Stoofpolder aan den grond. i De mosselhandelaar J„ Jumelt en de veerman A. Westbroek, die op den. wal aan het werk waren, wisten het schip, dat met op volle kracht draaien- den motor ten prooi was aan wind en golven, te bereiken en aan boord te komen, waarna het mocht gelukkén het schip in de tramhaven aan het Zijpe binnen te brengen. Op het smalste gedeelte van den Langen Ring raakte een wagen; beladen met tafels en kasten, den muur van het belendende woonhuis, met het gevolg, dat de vrae.it uitschoot en op den grond terecht W'am. Het driejarig zoontje van den heer Huibers kreeg een gedeelte Uit de bespreking die op de referaten volgde bleek duidelijk dat men aan'bei de zijden mpt dankbaarheid deze eerste samenspreking als een bijzonder kerke lijk gebeuren begroette. Daar op deze vergadering alleen over de Schriftuurlijke eisch tot eenheid* ge- gehandeld zou worden, werd aanstonds besloten tot een volgende bijeenkomst, waar dan in 't bijzonder zal gesproken worden over de belemmeringen die er aan beide zijden bestaan om deze een heid ook in de zichtbaarheid te beleven. Ds B. Timmer, Geref. pred. te Wasse naar-Zuid, fungeert als actuarius. Stellingen: I. Een ordelijk ge sprek tusschen belijders van den naam des Heeren over de Kerk zal tot grond slag moeten hebben de gemeenschappe lijk aanvaarde Heilige Schrift en de 'daarop gegronde Belijdenisgeschriften der Nederlandsche Gereformeerde Ker ken. H. Volgens de Schrift zijn alle leden der Kerk één in Christus(Joh. 10 16, 1 Kor. 12:13, Ef. 1:22, 23; 4:4—6, GaL 3 28, 1 Petri 2 5). Hierbij sluit zich aan de Heidelb. Cat. Zondag 21 „dat de Zone Godszich een gemeente in eenigheiddes waren geloof svergadert" en de Ned. Geloofs Bel. art. 29 ,en in een eeni- ge......,Kerk". JU. Hieruit vloeit voort, dat de ge- loovigen allen en eeü iegelijk de roeping hebben deze eenigheid tot de openbaring te brengen in de wereld (Joh. 17 21, 22, Rom. 15 5—7, 1 Kor. 1 10, Philip. 2 2,' 1 Petr. 3 8, Ned. Gel. Bel. art. 28 dat zij allen schuldig zijn, zieh- zelven daarbij te voegen en daarmede te vereenigen, onderhoudende de eenheid der Kerk"). IV. Met deze uitspraken is ons leven als belijders des Heeren te Wassenaar in strijd, aangezien wy ons naar buiten openbaren als tweeheid en tot dusver daarin berust hebben. V. Bekeering van deze zonde betee- kent, dat Wij ook in de zichtbaarheid de eenheidvan het lichaam van Christus beleven. Daarvoor is noodig, dat van beide zij den na biddend onderzoek wordt uitge sproken, welke verhindering er bij elk van beide bestaat om deze eenheid te be leven; dat gemeenschappelijk die belet selen aan Schrift en Belijdenis worden getoetst; indien zij ongegrond worden bevonden, bekeere degene die ze opge worpen heeft zich in gehoorzaamheid des geloofs tot de eenheid der Kerk. Korte berichten; De financieele rondgang door de gemeente om te ko men tot verhooging der vaste bijdragen heeft in de Geref. Kerk van Lutterade een bate van f 500 pér jaar opgebracht. De gemeente telt 206 belijdende leden. £>e administratie-commissie besloot met instemming van den kerkeraad een col lege van collectanten in het leven te roepen om meer regelmaat te verkrij gen in het collecteeren in den eere- dienst. Een aantal jongeren in de ge meente zijn als lid aangezocht. Op voorstel dan de commissie van beheer besloot de kerkeraad der Geref. Kferk van Zwolle om gedurende den winter de Zuiderkerk zoo mogelijk steeds te verwarmen, de Oosterkerk de eerste maanden van het stookseizoen te sluiten en de Plantagekerk de laatste maanden buiten gebruik te stellen. Als het eene bedehuis gesloten is, zullen in het andere dubbele diensten gehouden worden. In tegenstelling tot de rechtzinni ge kerkeraden der Ned. Herv. Gemeen ten van Amsterdam, Haarlem, Gronin gen, Utrecht en Arnhem, waar de afd. van de' Ver. van Vrijz. Herv. ingevolge synodaal advies kerkelijk onderdak is verleend en de voorgangers dezer afdee- lingen tot hulppr. zijn benoemd, heeft de kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van 's Gravenhagé afwijzend beschikt op het verzoek van de afd. 's Gravenhage-Sche- veningen van de Ver. van Vrijz. Her vormden om eveneens gevolg te willen geven aan het verzoek van de Algemeene Synode. Giften) erf lelcjateri, Bij een huwelijks bevestiging in de Geref. Kerk van Bus- sum werd vöor de Geref. Kerk van Weesp een bedrag van f 600 gecollecteerd, n.i. f 250 voor de diaconie; f 250 voor de commissie van beheer en f 100 vóór zie kenzorg. van de lading op het lichaam en werd daaronder bedolven. Gelukkig kon Dr Van Dop slechts lichte verwondingen constateeren. GEMENGD NIEUWS De strijd tegen den clandestienen handel en de prijsopdrijving. De Haagsche politie heeft den 22-ja- rigen koopman H. A. S. en den 32- jarigen machinebankwerker H. W. K. aangehouden wegens broodbonnenhan- del. Gebleken is, -dat K. in het bezit was- van 1300 broodbonnen, die hij te Utrecht van onbekenden had gekocht voor een totaal bedrag vanf 789 en dat S; een aantal bonnen van K. voor fl,35 per stuk had „overgenomen" met de bedoeling deze voor nog hoogeren prijs aan anderen te verkoopen. Alle 1300 broodbonnen zijn in beslag geno men. De politie te Laren (N.-H.) heeft, in samenwerking met de marechaussee, in die gemeente in tal van woningen een inval gedaan, waarbij zij op diverse groote en kleine partijen schapenwol en daarvan vervaardigde kleedingstuk- ken de hand wist te leggen. Bij één der overtreders werd een partij ter waarde van pl.m. f 3000 en b{j een an der een party ter waarde van f 750 aangetroffen. Verder werd er nog bijr een vijftal ingezetenen wol en spinne wielen in beslag genomen. De gemeentepolitie van Anna Paulowna arresteerde drie Haarlem mers, die geregeld 's avonds met den laatsten trein.te Oudeshiis arriveerden en dan 's nachts op boerderijen in deze gemeente aren afknipten van nog op het veld staande schooven en bruine boonen stalen, die zij op het land dorschten. Boonen en tarwe kwamen in den sluikhandel. Een mud tarwe ver kocht aan een filiaalhouder van eeü levensmiddelenbedrijf te Haarlem werd in beslag genomen Omtrent de arrestatie van den 42-jarigen J. v. G., die geld verstrekte op stamkaarten, verneemt „De Tele graaf", dat Van G., die werd ver dacht van bonnenhandel, bij een huis zoeking door de rechercheurs - van de economische afdeeling der politie zijn onschuld betuigde. Het viel de politie op, dat de man dicht bij een gordijn ging staan en daar verdachte bewegingen maakte. In den zoom van het gordijn vond de politie 26 stamkaarten, tien in legvellen, 23 servies- en vijf textielkaar- ten. De stamkaarten waren afkomstig uit kinderrijke gezinnen, waar men drin gend om geld verlegen zat, soms ook van boeren. Bekend is geworden, tdat enkele per sonen, die hun kaarten hadden bekeend, een maand lang van bonlooze gevulde koeken hebben geleefd. Van G. ver kocht de kaarten en bonnen aan villabe woners, die hij kende door zijn werk zaamheid als dagbladbezorger. De transacties leverden hem genoeg op om de krantenwijk aan den kant te dóen en zich geheel op den ongeoorloofden han del te concentreeren. Hij kwam hier bij op een maandelijksch -inkomen van 600 ,tot 700 gulden. Een lijstje met 25 namen van klanten viel de politie in handen. Bij verrichte huiszoekingen nam men hoeveelheden rogge, tarwe en andere artikelen in beslag. Van G. zal op transport worden gestéld naar Den Haag, naar de rijks-recherche-centrale. Doödelijke ongelukken. Mevr. K.Dr die Vrijdag op den afrit van de IJsselbrug te Tilbyrg toen een paard op hol sloeg, door een gespan werd aangereden, is Zaterdagmorgen zonder tot bewustzijn te zijn gekomen in het ziekenhuis aan de opgeloopen verwondingen overleden. Op een voetbalterrein te Soest is de vijftienjarige J. v. d. K. tengevolge van een hartverlamming overleden. Zaterdagmiddag j.l. wilde de ge huwde zoon van een echtpaar, wonende in de van Houweningenstraat te Am sterdam, een bezoek aan zijn ouders brengen. Toen hij geen gehoor kreeg en de buren desgevraagd, vertelden, dat de beide bewoners zich dien dag tegen hun gewoonte in nog niet hadden laten zien, terwijl daarenboven eenige rooklucht in het perceel was waargenomen, verschafte de man, die zelf lid van- het politiecorps is, zich met behulp van een collega, toegang tot de woning. Daar vond men de echtelieden de man ig 66, de vrouw 64 jaar bedwelmd door kolendamp. Een onmid dellijk ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. De 29-jarige houwer J. H. S. te Heerlen is in een pijler van staatsmijn Hendrik döor afvallend gesteente ge troffen, en met het hoofd bekneld ge raakt tusschen een luchtleiding en de scherpe kant van een schudgoot. Hij werd op slag gedood. De verhuizing kwam niet aan. Een dame te Schevenin- gen wilde verhuizen, doch kon moeilijk een verhuizer vinden. Zij meende een op lossing hiervoor gevonden te hebben,' toen zij een jongmensch zag rijden met een transportrijwiel, waarop eenig huis raad lag. Zij hield den jongeman aan, vroeg of hij haar boedel zou kunnen overbrengen. Deze ging er öp in en be loofde voor het transport te zorgen. Aanvankelijk wilde de dame meegaan met de bakfiets, doch ter elfder ure was zij verhinderd, waarop het jongmensch de reis alle'èn ondernam. Na eenigen tijd bleek echter, dat het vrachtje, bestaan de uit 4 koffers met kleedingstukken, levensmiddelen enz., tezamen voor een waarde van f2000,niet aan de nieuwe woning was aangekomen. De dame ging hierop naar de recherche, die een onder- zoek instelde. Het gelukte den politie mannen te weten te'komen, wie de vracht vervoerd had gn zij kon de identiteit van het jongmensch vaststellen. Het bleek een 16 jarige loopjongen W. L. te zijn. Bij huiszoeking werd echter niets van de ontvreemde- goederen aangetroffen. Na een lang verhoor viel de loopjongen tenslotte doori de ,-mand en bekende de koffers te hebben overgegeven .aan den '28-jarigen petroleumventer M. W. Ten huize van laatstgenoemde werden dan ook nagenoeg alle goederen aangetrof fen. Beiden zijn in bewaring gesteld. Beruchte afperser ge pakt. De politie te Amsterdam, meldt het „Alg. Handelsblad", is er in, geslaagd twee beruchte afpersers te arresteeren, dank zij het feit, dat hun, slachtoffer niet was gezwicht voor de bedreigingen, die zij hem per anoniemen brief hadden doen toekomen. Een der lieden had den man, een Amsterdammer uit de omgeving van de Ceintuurbaan geschreven, dat hij alles af wist „van dien handel in persoonsbe wijzen" en dat hij er bij de politie werk van zou maken, tenzij meneer bereid was f 8000 te overhandigen aan een loopjon gen, die aan de deur zou komen. Meneer was daartoe heelemaal niet be reid en hy draaide onmiddellijk de rollen om door zynerzyds jay de politie, werk te maken van deze poging tot afpersing. In overleg met de recherche maakte hjj gelyk was verzocht, een doosje klaar, maar inplaats van het geldsbedrag deed hij er een briefje in, waarin hij om per soonlijk contact^met den afzender van den dreigbrief verzocht, daar hij voor gaf het bedrag te hoog te vinden. Op het aangekondigde tijdstip kwam ;een loop jongen, die van niets wist, het doosje halen. Hij bracht het naar een bodehuis in het centrum der stad. Daar is iemand anders, vermoedelijk een der afpersers, het doosje komen afhalen, maar onvoor ziene omstandigheden voorkwamen, dat de man werd gearresteerd. De dreigbrievenschrijvers, die niet ver moedden, dat zij ternauwernood aan een aanhouding* waren ontsnapt, Zetten de correspondentie voort. Op het verzoek om een onderhoud over verlaging van het bedrag gingen zij niet in. Integendeel, zij eischten kort en goed, dat nu het be drag klaar gelegd moest worden. Er zou opnieuw een jongen komen, die van de zaak afwist. Weer maakte de bedreigde een doosje gereed, dat werd afgehaald. Het was de loopjongen van de apotheek in Zuid. Inderdaad was de jongen de ar-' geloosheid zelve, want hij vertelde des gevraagd terstond, dat hij het dposje moest brengen naar de Waalstraat no. zooveel, waar iemand voor de deur zoii staan om het aan te pakken. Voor de rechercheurs was de zaak nu vrij eenvoudig. Zij zorgden er voor tijdig in de buurt té zijn van het afgesproken adres. Zoo konden zij den man arrestee ren, aan wien de jongen het doosje over handigde. Het bleek een beroepsinbreker te zijn, die zich voor de afwisseling met chantage was gaan bezighouden. Terwijl een der rechercheurs dezen arrestant wegleidde, bleef de andere nog een poos je in de buurt rondhangen, hetgeen nog een tweeden arrestant opleverde. Want een paar minuten na de eerste aanhou ding kwam er nog iemand voor1 de deur staan. De politieman nam ook dezen man in arrest. Het bleek een beroepsafperser te zijn. De man had afschriften van de twee dreigbrieven bij zich. Een goede vangst dus! Ingewikkelde huiden diefstal. De marechaussee te Laren (N.-H.) is een ingewikkelden diefstal van schapenhuiden op het spoor gekomen, waarbij tal van per sonen betrokken zijn uit de gemeenten Hilversum, Laren, Blaricum en andere plaatsen. Het onderzoek in deze dief stal- en tevens smokkelaffaire is nog in vollen gang, terwijl het zich laat aan zien, dat deze zaak nog een belang rijken nasleep zal hebben. Zaterdag j.l. deed de Larensche maré- chaussée een inval' in de woning van zekeren G. aan den Leemkuil en zij vond daar zeven sehapenhuiden, die in beslag genomen werden. Het onderzoek wees verder uit, dat de huiden door G. gekocht waren van de gebroeders S., woonachtig te Hilversum, a f40 per stuk. Een groot gedeelte van dit geld kon eveneens in beslag worden ge nomen. De gebroeders S. werden daarna ver hoord en deze bekenden tenslotte dat zij de huiden hadden gestolen bij zeke ren C. te Blaricum, in vereeniging met een kostganger van dezen laatste, zeke ren K. Bij C. waren n.l.\ 16 schapen huiden opgeborgen door P. K. uit Bla ricum, die bij verhoor mededeelde, dat er niet 7-, doch 8 huiden ontvreemd wa ren, zoodat er nog een zoek is. Het bleek voorts, dat P. K. de huiden ge kocht had van iemand, die met vergun ning van' het rijkshuideqbureau han delde. De huiden had hij klaarblijkelijk in den zwaften handel gebracht. Tegen de zes reeds genoemde perso nen is proces-verbaal opgemaakt. De acht nog resteerende huiden zijn even eens in beslag genomen. HET AANTAL SUIKERZIEKEN. Hoe staat het met het aantal suiker zieke patientem in ons land? Voor enkele groote steden zijn de cijfers bekend ge worden, omdat alle suikerzieken bij den distributiedienst ingeschreven staan, aangezien zij voor extra voedingsmidde len in aanmerking komen. Dr Roovers noemt in het tijdschrift „Voeding" de suikerziekte een volksziek te, omdat ze zoo veelvuldig voorkomt. In Nederland werd het aantal tot nu toe geschat op 5 10 pqr duizend. Dat zou den dan ongeveer 45 a 90.000 patiënten zyn in ons land. Dat is een schatting. Nauwkeuriger gegevens kunnen we nu krygen via de distributie-instanties. In Amsterdam waren in het begin van 1941 5100 diabetici bekend. Rekent men het inwonertal van de hoofdstad van het land op 800.000, dan lyden dus minstens 6.4 per duizend inwoners, van Amster dam aan suikerziekte. Dordrecht telt 63.712 zielen en er wa ren 275 diabetici (99 mannen, 176 vrou wen), d.i. 4.37 per duizend. Merkwaar-- dig is, dat zooveel meer vrouwen suiker ziekte hebben dan mannen. In grafieken geeft Dr Koopman in zijn artikel in het Tijdschrift voor Sociale Geneeskunde van Maart 1942 weer, dat het vooral de menschen zijn tusschen het 45ste en 80ste levensjaar, met een duidelijke top bij het 65ste jaar. In getallen uitgedrukt leden van de 275 diabetici er aan suiker ziekte 24 vóór het 45ste jaar, 216 van 45 tot 80 jaar, en daarna nog 35. In totaal hadden 38,5 pet. der mannen in suline gehad en 43,2 pet. der .yrouwen. Thans is er ook door Dr Van Dalen voor de stad Enschedé met haar 93.000 inwoners het aantal suikerzieken bekend gemaakt in het Nederlandsch Tijdschrift voor Geneeskunde van 13 Juni 1942. Daaruit blijkt, dat einde 1940 in Ensche dé 250 diabetici waren. Ook hier over trof het aantal vrouwen verre dat der mannen en wel: 162 vrouwen tegen 88 mannen. In totaal 2.68 per duizend. De meeste diabetici vallen voor beidé ge slachten in den leeftijd van 6065 jaar. Beneden de 45 jaar zijn het 34 zieken, boven 45 jaar 216 patiënten. De toena me van het aantal vrouwelijke patiën ten was vooral duidelijk na het 55ste jaar. De leeftijd, waarop de suikerziekte begonnen is, wordt ook medegedeeld. Ook hier weer weinig gevallen vóór het 45ste levensjaar, en een sterke stijging daarna, vooral bij de vrouwen. De prognose, d.i. het vermoedelijke verloop, is vóór het 40ste jaar veel slechter <flan daarna. Insuline werd gebruikt door 58 der mannen en 57 der vrouwen. In En schedé dus veel meer dan in Dordrecht. Arbeidsongeschiktheid is er betrekke lijk weinig. Tot het' 65ste jaar waren 77. der mannen en 90 der vrouwen geheel of gedeeltelijk tot arbeiden in staat, wat ongetwijfeld voor een belang rijk gedeelte aan de insulinetheapie te danken is. Erfelijkheid is in vele gevallen duide lijk aan te toónen. Er wordt voor En schedé 28,5 aangegeven. Voor andere plaatsen 18 tot zelfs 50 BURGERLIJKE STAND GOES. Overleden: P. Melis, 10 d. te ICrab- bendijke; A. Gijzel, 76 j., echtgenoot van J. van Burg te Kruiningen. Huw.-aangiftenJ. J. van der Bliek, 28 j. en H. Steutel, 26 j. Geboren: Petronella Alida Maria, d. v. J. H. Roose en J. M. Bookelaar; Louise Petro- ftelila, d. v. J. Foudrain^ en J. D. C. de Moor Jannetje Cornelia, d. v.' J. Schroevars en J. C. Anthonisse te Vlissingen. YERSEKE. Ondertrouwd: J. A. West- strate, 30 j. te Wemeldinge en J. P. Jobse, 25 j. Geboren: Mathilda Jacoba, d. v. P. F. Heijdens en H. A. van Liere te Vlissingen; Johanna Jacoba, d. v. M. W. van Noorden en M. Quist; Elizabeth Cornelia, d. v. B. J. Vette en E. Louwecse; Marie, d. v. L. de Nooljer en L. de Quelerij te Vlissingen; Geer- truida Cornelia, d. v. G. P. Heijman en A. G. Muntjewerf te Vlissingen; Adriaau Izaak, z. v. A. W. levering en D: E. Rijnberg te Vlissingen; Steven, z. v. J. W. Hollebrandse en PI. P. Steenblok; Cornells, z-. v. L. Vogel en P. van de Gruiter te Vlissingen. O.- ËN W.-SOUBURG. Geboren: Mari- nus, z. b. M. Eiviersen en P. Daamen; Jamis Christiaan, z. v. Ghr. J. Bliek en Chr. Maas; Cdrnelia, d. v. L. Frangois en C. Latnpér. Overleden: J. L. Bouff, 68 j., wedn. van E. C. Luijrnens; W. N. Bpuwman, 8 j., z. v. W. N. Bouwman en J. Claedjs. Ondertrouwd: A. Millenaar, 24 j. en P. M. Deij, 25 j.; L. Wisse, 28 j. en N. Tange, 27 j.J. van Schijndel, 29 j. en M. Steketee, 26 j. Getrouwd: J. A. Bruggeman, 22 j. en A. H. Roest, 21 j.; J. Joziasse, 30 j. en C. C. Vos, 32 j. (P.Z.C.) De door de Ned. Heide Mij voor menscheljjke consumptie afgekeurde aardappe len behoeven niet vernietigd te worden, doch vormen in gestoomden toestand een waardevol krachtvoer voor het vee. Een stoommachine met een capaciteit van 7000 K.G. per dag, is in bedrijf gesteld voor het koken der aardappelen op groot© schaal. VNP-Zeylemaker-Pax Holland m

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3