ABDIJSIROOP T, Faberff de Jon£e> Zoo"rt KRIEBEL-HOEST RECHTSZAKEN FEUILLETON. J^icéphore J\jépc&, GEMENGD NIEUWS VOOft DEN ZONDAG AKKER'S TELEGRAMMEN t Veel offerende handen maken het W!n- tt/bulpwerl- licht, Qire 5553, .1 2S2SZFJS! I'm "TP Een oplossing. Naar de P, Z. Crt. verneemt, is een aantal Belgen dat ille gaal over de grens was gekomen en werd aangehouden, in verschillende ge meenten in Zeeuwsch-Vlaanderen te werk gesteld als Aardappelrooiers. Middelburg. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen M. de W. wegens in het openbaar spelen met dobbelsteenen. Reeds eenige dagen was de politie, be kend, dat verschillende personen 'zich hieraan schuldig maakten en gisteren is het haar gelukt de daders op heeter- daad te betrappen. Op verzoek van de Goesche politie heeft de politie aangehouden een zekere mej. C, met haar dochtertje, die ver dacht worden van diefstal vap een ja pon, gepleegd te Goes. Goes. Alg. Wetenschappelijke Belangen. De Vereen, voor Alg. Wetenschappelijke Belangen hield gisteravond ih het Schut tershof haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. De vice-presidente mej. West- steijn, kon een groot aantal dames en heeren verwelkomen. Dr G. F'. Wilmink heeft daarna de aanwezigen buitengewoon veel verteld en door middel van lantaarnplaatjes er^ smalfilms laten zien van het vogelleven op Zuid-Beveland. Het bleek, dat spre ker daarvan intense studie heeft ge maakt en met veel toewijding en geduld tezamen met den heer S. C. J. v. Es sen tal van opnamen heeft weten te ma ken. Vooral op het eilandje in de Oost- Schenge bij Wolfaartsdijk is vanuit de schuilhut veel gefotografeerd en gefilmd. Over de vele vogels, die op Zuid-Be veland permanent of in bepaalde tijden van het jaar verblijven, over hun leef wijze, paren, nestelen, broeden, enz. werd veel interessants meegedeeld. Als oefen ning voor het -publiek om de vogelsoor ten te herkennen was de testfilm aardig,. De avond werd besloten met een kleu renfilm over de bloemen en haar vrien den. Ongetwijfeld zal deze mooie avond bij velen de liefde voor de natuur in eigen omgeving hebben versterkt. Het woord van dank tot de heeren Dr Wilmink en Van Essen was dan ook zeker namens allen gesproken. - De politie maakte proces-verbaal op tegen C. P. v. B. wegens het wiel- rijden zonder licht en het niet bij zich dragen van het persoonsbewijs en tegen B. D. W. B. wegens onvoldoende ver duistering van zijn woning. Juwelier Horloger LANGE KERKSTRAAT 30 GOES GOUD- EN ZILVERSMEDEN SINDS 1834 Zuid-Bevelanti Driewegen. De landbouwer J. G. N. deed bij de politie aangifte van diefstal van ruim 1000 kg appelen. De smulpa pen zijn nog/biet gevonden. Walcheren. St. Laurens. De gemeenterekening over het dienstjaar 1941 is door den burge meester vastgesteld op een bedrag van f 80737,95 in ontvangst en f 79375.65 in uitgaaf voor den gewonen dienst. Voor den kapitaaldienst zijn de ontvangsten f 1194.59 en de uitgaven f 1174.09. Rechtbank te Middelburg. Rechtbankzitting van Vrijdag 23 Oct. Behandeld zijn de volgende zaken: Misplaatst vertrouwen. In het tijdvak van Juni tot Augustus j.L was de 26-j. kantoorbediende F. M. Nieuwenhuize uit Middelburg als loonschrijver werkzaam te Haamstede in dienst van een firma. Door verschillende werkmenschen van INKEER. V 44.) door H. Kingmans. Gestaag trekken de sleepbooten ver der, de rivier af. Ze moeten in Holland zien te komen.* Tegen den avond wordt er geankerd. In de buurt van een groot© plaats, wier toren tegen den azuren hemel afsteekt. De hoofdleider maant tot kalmte. Ze moeten rustig blijven, waar ze zijn. Hij zal naar de stad gaan en met den burge meester spreken. Geprobeerd moet, warm eten te krijgen. Je wordt zoo fkpw op den duur. En dan zal hij zien, verbin ding te krijgen met het hoofdbureau, om te informeeren, waar zij heen moeten. Een uurtje later mogen allen de boot verlaten, om intrek te nemen in de. stad, waar de burgerij al het mogelijke zal doen. Dan kunnen ze morgen verder zien. Er is nu toch verwarring: Sjouk blijft bij moeder Laanveld, hoewel die niet tot haar groep behoort. En Bertus, in-moe, evenals trouwens zijn vrouw, zeult mee. Se vinden onderdak in een klein gezin, genoemde firma was hem herhaaldelijk geld toevertrouwd, teneinde dit over te sturen rmsr hun families. 0.a, had da timir.enran Wouters op 18 Juli hem ver zocht f 20 aan zijn cuders te Breda op te zenden en het geld daarvoor aan ver dachte gegeven. De daarop volgende week weer f 29 en begin Augustus nog maals f 29. De recu's van deze stortingen had de timmerman ondanks zijn herhaald vragen er .naar niet ontvangen. Inmid dels had de timmerman van zijn ouders vernomen, dat zij in de maand Juli in het geheel geen geld hadden ontvangen. Eindelijk werd de politie in het geval gemoeid, en aldra kwam aan het licht, dat N. de bedragen van f 20 en f 29 hem in Juli door den timmerman overhan digd; nooit had gestort, alleen de laat ste f29 waren door hem overgestuurd. Wat die f 20 betrof, deze had verdachte eind Augustus aan den timmerman te ruggestort, onder de mededeeling, dat hij dat bedrag geheel was vergeten. De f 29 had verdachte, echter voor eigen doel einden gebruikt. Formeel is verdachte nu slechts de verduistering van deze f29 te laste ge legd, maar meerdere gevalletjes spreken sterk in zijn nadeel. De Officier zegt, dat verd. ook vroe ger zich aan verduisteringen heeft schuldig gemaakt. Het bewijs geleverd achtende, vraagt hij 5 mnd. gev.straf. Mr Evers zegt o.m.: De getrouwde menschen te Haamstede waren niet in de gelegenheid, zelf de postwissels aan hun vrouwen te zenden, omdat het post kantoor gesloten was, wanneer zij vrij waren. Het was soms een heele admi nistratie want menigmaal waren de post wissels niet voldoende gefrankeerd en de gezamenlijke bedragen beliepen wel een bedrag van f 1000. Pleiter acht niet be wezen, dat verd. opzettelijk heeft ver duisterd. Spr. vraagt bij veroordeeling de straf te beperken tot een gev.straf tot aan de uitspraak. Aan) heüi eten) der1 arbeiders ontfidok- kert Sinds 1 Juni 1942 was D. Koster, 42 jaar oud, kok van beroep, wonende te 's-Graverihage, in dienst van een fir ma te Haamstede. Als chef-kok had hij daar alle eetwaren onder zich, waarvan hij het gebruik regelde, welk© eetwaren in eigendom toebehoorden aan de arbei ders, daar van hun loon dagelijks een be paald bedrag wordt ingehouden, waar voor het éten wordt gekocht. Bij de marechaussee was nu een aangifte bin nengekomen, dat door een wachtman clandestien boter zou worden verkocht, en dat die boter zou zijn geleverd door den kok Koster. Deze hierover onder vraagd gaf toe begin September van dit jaar op diens verzoek aan een wachtman 6 pond te hebben verkocht voor f5 het pond, welke boter hij uit de keuken van de firma had weggenomen en dus feite lijk had ontstolen aan de arbeiders van genoemde firma. Verdachte zeide het alleen te hebben gedaan om de wachtman ter wille te zjjn. Ter verontschuldiging voert K. aan, dat de wachtman ook wel eens iets voor hem had)gedaan. De Off. vindt het een ergerlijk geval van diefstal. De waarde is wel niet groot, maar de ernst van het feit doet hem eén gev.straf van 4 mnd. vorderen. Mr Kuipers moet toegeven, dat er een hatelijke kant aan deze zaak zit. De vraag is echter, of verdachte zich wel de ernst van zijn daad heeft gereali seerd. Hij" is, nog nimmer veroordeeld. Pieiter is geneigd te vragen de straf te beperken tot de prev. hechtenis en ver dachte bij de uitspraak in vrijheid te stellen. Fraude). Verduistering van een gelds bedrag van omstreeks f 3000 gepleegd in het tijdvak van December 1941Juni 1942 is het feit waarvan thans moet te recht staan de te 's-Gravenhage wonen de 40-jarige boekhouder A. J. van den Heuvel. Deze was in genoemd tijdvak werkzaam als chef de bureau bij een fir ma te Vlissingen. Verdachte gaf de knoeierijen dadelijk toe. Hij was begin December bij de firma in dienst gekomen en bijna onmiddellijk met zijn verkeerde praktijken begonnen. Het weggenomen geld camoufleerde hij door in de boeken vervalschingen aan te brengen. Het salaris, dat verdachte ont ving dwong hem niet tot die daden, want hij verdiende f 300 per maand. Het geld waar zij wat op verhaal komen. Aan den wand hangt een tekst: „Gij weet het' nu niet, maar ge zult het na dezén ver staan". Moeder wijst Sjouk er op. „Zoo is het, kind. Op Hem vertrouwen." „Wat kunnen we anders en beter doen, juffrouw?" vraagt de hospita, die zich uitslooft, hen te helpen. Zij heeft de woorden van moeder Laanveld verstaan. „God zegtKomt tot Mij allen, die ver- moeid en belast zijt".1 „Wij verstaan elkaar," zegt moeder hartelijk en blij. En Sjouk begrijpt er nu ook iets van. Zij is arm geweest en zij is het nog. Met heel haar goeie winkel en zaak, met dien besten Bertus...... ze waren arm, straatarm. Nu, nu ziet ze de naaktheid van haar bestaan Ze hebben dien nacht een heerlijk bed en slapen bepaald goed. Nu is, het Pinksteren. Wie denkt er aan? Bertus komt terug van een verken ning. De booten blüven dien dag liggen, omdat nog niet bekend is, waarheen zij moeten. „Dan blijven jullie onze gasten," zegt de hospes. „Wie mee wil, kaq. naar de kerk, etraks," de uitvinder-van de to tografie, bewees hoeven iemand hetmetzelfstudie kan brengen in de tech niek. In otlze dagen gaat technische zelfstudie het snelst en. degelflkst via PBNA. Vraagt ons prospectus 1 |B B Btiaaif Av R N H E M heeft h*j gebruikt om verschillende loo- pende schulden af te betalen, o.a. op zjjn meubilair, premies van levensverzekerin- i gen e.d. Verder is ook een groot deel van het geld verdwenen aan clandestien gekochte goederen en levensmiddelen en uitstapjes. Hij erkent het geld uit de kas te heb ben genomen. Hij werkte het tekort weg met fictieve pésten of boekte hoogere posten dan de werkelijkheid. De Officier eischt 4 mnd. gev.straf. Ook voor dezen verdachte treedt Mr Kuipers op. Verdachte zegt veel spijt van het gebeurde te hebben. Verdediger vindt het requisitoir clement, doch wil toch nog zooveel mogelijk op clementie aandringen. Nfet vet gen'oeg. Door den Kanton rechter te Terneuzen was dé 30-jarige melkverkooper J. Crombeen uit Honte- nisse veroordeeld tot een geldboete van f60 of 30 dagen hechtenis omdat de melk die hij op 11 November van het vorige jaar in bussen op zijn bakfiets vervoerde doop een te laag vetgehalte niet bleek te voldoen aan de eischen ge steld krachtens de Warenwet, Als ver weer voerde verdachte aan, dat hij die melk zoo van zijn leveranciers had ont vangen. Monsters genomen van de melk, zooals die door de leveranciers waren geleverd aan C. voldeden echter alle ami de daaraan gestelde eischen. - Verdachte blijft er bij, de melk in de zelfde hoedanigheid te hebben ontvan gen van de leveranciers, waarop de Pre sident- er op wijst, dat bij onderzoek toch bleek, dat de melk bij de leveranciers in orde was. De Officier acht de straf van den Kan tonrechter te laag en eischt f200 of 50 d. h. Het onderzoek bij de boeren vond pas een week later plaats, zoo zegt Mr J. F. C. van Deinse in zijn pleidooi. Mogelijk, dat deze toen gewaarschuwd waren. Pleiter is van cle hooge boete geschrok ken. Verd. verdient per week maar f 15,50, waarvan hij met vrouw en 2 kinderen moet leven. Spreker vindt de f 60 van den Kantonrechter al erg hoog en vraagt dan ook de uiterste clementie. Aanrijding. In den voormiddag van 24 November van het vorige jaar had tusschen Koudekerke en Biggekerke een aanrijding plaats tusschen een perso nen- en een vrachtauto, waarbij de drie inzittenden van de personenauto min of meer ernstig werden gewond. Hoewel tusschen de beweringen van beide partijen wel eenig verschil valt te constateeren, staan toch wel de voor naamste feiten vast en wel, dat de be stuurder van de personenauto, de 30- jarige chauffeur A. W. Kleinepier uit Biggekerke, in een bocht van dien weg een voor hem uitrijdend boerengespan, bestaande uit twee aan elkaar gekop pelde wagens heeft ingehaald, terwijl juist op het moment van passeeren de personenauto van de tegenovergestelde richting naderde, waardoor een aanrij ding niet meer viel te vermijden. Vol gens de drie getuigen der personenauto had het boerengespan geen verlichting op, en hadden ze dit ook pas laat in de gaten. Op het moment, dat de be stuurder der auto wilde passeeren, zagen ze plotseling de personenauto geheel links van den weg nadered, zonder dat de koplampen van die auto brandden. Volgens verdachte, lag de schuld ge heel bij den bestuurder van het boeren gespan, daar deze geen verlichting voer de en hij dit dan ook niet tijdig op merkte. Hem was toen niets anders overgebleven, dan tegen den boeren wagen oprijden of links in/ de bocht pas seeren.'Daardoor was de aanrijding met En wat gebeurd er dan? Dan zegt Sjouk: „Ik ga met moeder mee, Bertus." Hij is ér even verbaasd van, maar maakt geen enkele tegenwerping» Hij zelf is het niet, van plan. Op dezen Pinkster-Zondag van het oorlogsjaar 1940 zit Sjouk in een kerk in een haar volkomen vreemde stad, voor het eerst van haar leven, bij haar weten althans. En zij beleeft intens mee den korten dienst, waarvan zij wel niet alles begrijpt, maar die haar toch stichting en vrede geeft Thuis gekomen, weet Bertus te vertel len, dat de booten dien middag zullen ver trekken. Ze gaan een paar uur verder liggen. In een zijwater. En dan is het afwachten. Keukens worden aan boord gereed gemaakt. Van Koetsveld heeft het hem verteld. Tegen den middag, na het eten, nemen ze hartelijk afscheid van hun gastheer en gastvrouw. Ze waren gelijkgestemde zielen. En, al kan zij het niet verklaren, het was Sjouk goed, daar' geweest te zyn. Zij heeft er rust gevonden en vrede. (Wordt vervolgd.) den plotseling opduikenden personen wagen niet meer te vermijden geweest. Niettemin achtte de Kantonrechter den' verdachte schuldig aan het onge oorloofd in een bocht passeeren en geen verlichting voeren en veroordeelde hem tot 2 maal zes gulden boete. Er zijn een 7-tal getuigen h déchar ge door de verdediging meegebracht, welke allen beweren, dat de auto van de tram geen licht op had. Verdachte's auto zou volgens hen beslist w e 1 zijn lichten hebben opgehad. Verdachte zegt absoluut licht op te hebben gehad. Hij reed maar zeer matig, ongeveer 25 km per uur. Verd. blijft er bij, dat indien de boerenwagen licht op had gehad, het ongeval niet zou hebben plaats gevon den. Alleen omdat hij' dien wagen te laat zag, reed hij xnaar links. In zijn requisitoir zegt de Officier o.m., dat door naar links te rijden verd. risi co narft van een ongeval. Hij acht daar om ook de straf te laag en eischt voqr deze verkeersovertreding flOO,— boete of 50 d. h., maar vraagt vrijspraak voor het zonder licht rijden, daar dat feit niet is bewezen. Volgens Mr Kuipers gaat het om de vraag, of verdachte, toen hij achter den boerenwagen zat, en de keuze deed om naai" links te gaan, een overtreding beging. Civiel is deze zaak van groot belang, want blijft de veroordeeling in appèl gehandhaafd, dan zal verdachte moeten bloeden voor alle schade. En de Wolf, de geleider van het boerenspan, die eigenlijk de oorzaak is van het on geval, zou geheel buiten schot blijven. Pleiter vraagt vernietiging vonnis Kan tonrechter en vrijspraak. Schuldig of niet? Door de mare chaussee werd op 19 Febr. j.l. geconsta teerd, dat de windkorenmolen van den molenaar A. Hartog, 33 jaar oud, te Burgh, werd gesloopt. Een gedeelte was reeds verwijderd. Verdachte zeide reeds lang met plan nen tot slooping rond te loopen en dan electrisch té gaan malen. Op 4 Mei van het vorige jaar had hij een daartoe strekkend verzoek aan B. en. W. van Burgh gericht, doch deze vergunning was nooit verleend, daar de molen op de lijst van monumenten was geplaatst. In zijn requisitoir had de Ambtenaar van het O. M, een geldboete van f 25, geëischt of 14 d. h., daarz.i. gehan deld was in strijd met het bepaalde, „betreffende den wederopbouw", waar bij het zonder toestemming verboden is herstelwerkzaamheden, waaronder ook slooping te verrichten aan gebouwen e.d. die door oorlogsgeweld waren bescha digd. Volgens verdachte was hier geen sprake van, daar aan zijn molen in den oorlog geen enkele schade was toege bracht, en ook de Kantonrechter te Zie- rikzee was van meening, dat het O. M. hier een verkeerde greep had gedaan, en ontsloeg verdachte van alle rechts vervolging. Het O. M. ging in appèl. Eisch beves tiging vonnis Kantonrechter. Uitspraak in alle zaken 4 Nov. a.s. Brutale berooving. De Utrechtsche politie heeft een 22-jarigen grondwerker en een 23-jarigen monteur gearresteerd terzake van mishandeling en berooving. Op een avond had een 65-jarige koopman, die Zelf ook niet 18-karaats was, een afspraak gemaakt met de beide jongelieden, die hem aan een partij clandestiene sigaren konden helpen. Er werd overeengekomen, dat de koopman een flinke hoeveelheid si garen nota bene voor den prijs van een gulden per stuk zou overnemen. Hij wist n.l. wel liefhebbers, die voor deze sigaren f 1.50 of twee gulden over hadden en hij meende dan een aardig winstje te kunnen maken. Maar op den bewusten avond vonden de sigaren-leveranciers den koopman niet op de plaats, waar men had afge sproken. Op aanwijzing van een derde, vond men hem echter in een kroegje aan den Springweg. Nadat men gezamen lijk „een en ander" had geconsumeerd, lokten de jongelui den man mee naar het donkere Visschersplein, alwaar men onmiddellijk met den koopman „afre kende". Wel niet op de wijze, zooals was overeengekomen, doch met een stok, waarmede men den man bewusteloos sloeg.Deze lag weldra buiten kennis op den grond en van deze gelegenheid hebben de onverlaten gebruik gemaakt hem van zijn portefeuille, inhoudende een bedrag van negenhonderd gulden, te berooven. Toen het slachtoffer weer tot zijn bewustzijn terugkeerde, liep hij naar het hoofdbureau van politie, waar een onderzoek werd ingesteld naar de daders. Nog dienzelfden nacht wist men de beroovers te arresteeren. De porte feuille hadden ze weggesmeten, een zeer groot deel van het geld was nog in hun bezit. Doodelijke ongelukken. De 79-jarige G. J. v. d. B. stak teJEUst de trambaan over zonder op de uit de richting Doorn naderende tram te let ten. Hoewel de bestuurder uit alle macht remde, werd de bejaarde heer gegrepen en op slag gedood. Nabij een steenfabriek te Rhenen is in de Rijn het lijkje gevonden van een 4-jarig kind. De identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Op den Amersfoortscheweg te Soesterberg wilde een 19-jarig meisje uit Zeist op een rijdende tram springen. Zij sprong mis en kwam onder een der wagens terecht, waardoor zij op slag werd gedood. EENVOUD. aten zij te zamen met ver heuging en eenvoudigheid des harten. Hand. 2 46 c. Wij lezen in het boek Handelingen dat de eerste christengemeente in eenvou digheid en blijdschap de gemeenschappe lijke maaltijden genuttigd heeft. Het geheim van dien eenvoud en van die blijdschap ligt in wat ons wordt me degedeeld in het middelste gedeelte van vers 46: en van huis tot huis-brood bre kende, waarmee het vieren van het Hei lig Avondmaal tot uitdrukking wordt ge bracht. Omdat en doordat de eerste christenen het Avondmaal vierden, wa ren zij zoo opgewekt en verheugd, wan neer zij aanzaten aan den disch van het dagelijksch brood. r Maar nu vragen wij ons af wat'wij in het bijzonder hebben te verstaan on der de verheuging en eenvoudigheid waarvan hier in het boek Handelingen der apostelen sprake is. En dan valt het ons op dat verheuging en eenvoudigheid in één adem genoemd worden. Als wij ons bezinnen op dit samengaan wordt het ons duidelijk dat het niet toevallig kan zijn, maar dat een diepe eenheid er aan ten grondslag moet liggen. Immers wat is eenvoud? In het woord eenvoud zit het woordje één. De eenvoudige mensch is de mensch die ongedeeld, is, niet ge compliceerd, niet verward. Hij is de mensch die niet verschillende kanten te- ttegelijk wordt uitgedreven en heenge drongen. Als wij dit op godsdienstig ter rein overbrengenzien wij hoe de ware eenvoud ligt in het bewaren „van het le gebod: gij zult geen andere goden voor mijn aangezicht hebben. De eenvoudigen kennen maar één God, ze hebben één altaar en worden vervuld van één groot verlangen. Er is één doel, n.l. den Heere te mogen zoeken en te wonen in Zijn tent, te staan in de schaduw van Zijn genade. En nu zien wij het verband met de verheuging: omdat dat ééne er is is er ook'rust en omdat die rust er is, is er ook blijdschap. Eigenlijk is het niet ingewikkeld, problematisch meer voor den eenvoudige, er is geen verward heid wanneer wij God gevonden hebben als de God van ons leven. Er is maar één God. Hij beschermt ons en is al onze aanbidding waardig. - Wij willen helaas zoo dikwijls bij vele dingen tegelijk leven. We moeten alleen maar bij God willen leven. Hij heeft ons leven in Zijn hand genomen, wat zouden wij dan nog Magen en treuren en yra- gen? Het is immers goed bij Hem. Dat eene is er er dit is voldoende voor altijd. Hoe eenvoudig wordt alles wanneer wij het zoo gaan zien. Eén God heeft ons voor Zijn rekening genomen. Eén God zegt ons Zijn bescherming en geleide* toe. En zoo komt het dat ons leven één rich ting gaat uitwijzen en dat we één weg bewandelen. Zoo worden wij niet langer geslingerd her en derwaarts. En daarom ligt in dat ééne het geheim van de ware rust en in die rust het geheim van dé ware blijdschap. W. v. D. Hinderlijk, vervelend en zoo vermoeiend.Zorgdaarom er voor er dadelijk vanaf te komen door de beproefde hoeststillende Abdijsiroop. I Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. 'sV/erelds beste Hoestsiroop Diefstal. De koperslager A. S. te Tilburg deed bij de politie aangifte van diefstal van verscheidene goederen, als rollen asfalt, eenige vaten mastiek, platen zink, rubber slangen, bussen smèervet en lijnolie en andere materialen. Als verdacht van dezen diefstal hield de politie aan den 18-jarigen kopersla gersknecht J. M., die bekende deze goe deren van zijn baas te hebben gestolen. Daarbij kwam tevens uit, dat 's daders 17-jarige broer als heler was opgetre den en een deel der goederen reeds had verkocht. Het gestolene kon in beslag worden genomen. BRUSSEL (Belgapress). Staf de Clertj overledenl. Het hoofdkwartier van het V. N. V. deelt mede, dat de heer Staf de Clercq, leider van het V. N. V. Donder dagavond te 22 uur in de Miniek van Prof. Daels te Gent aan de gevolgen van een hartaandoening is overleden. Staf de Clercq was den 16e Sept. 1884 tel Ever- beek (Henegouwen) geboren. STOCKHOLM (D. N. B.). Volgens een extra-bericht van den Britschen berich tendienst uit Washington, heeft het Ame- rikaansche ministerie van Marine mede gedeeld, dat de Japanners zijn geland op de Russelleilanden, welke tot de Salo monseilanden behooren. De Japanners hebben Espirito Santo op de Nieuwe Hy- bryaden beschoten. Naar de Britsche berichtendienst meldt, is mevrouw Roosevelt te Londen aangekomen. Zij werd verwelkomd door den Koning en de Koningin,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2