ABDIJSIROOP BENAUWD ep de borst? AKKER'S FEUILLETON, inkeer. vm. BINNENLAND Economische Voorlichtingsdienst VERPLAATST BEZUIDENH0UTSCHEWEG 95 UIT DE PROVINCIE Ts Faberij de Jonge Juwelier Horloge r LANGE KERKSTRAAT 30 - GOES - VOOR DEN ZONDAG BURGERLIJKE STAND 2. Voor Zuid-Hollandbureau vluch telingenzorg Zuid-Hollend, 's Gravenha- ge, Jar. var Naseaustraat 80; 3. Voor Noord-Holland: bureau vluch telingenzorg Noord-Holland, Alkmaar, St. Laurensstraat 3. Vanzelfsprekend bestaat alleen by dringende gemotiveerde verzoeken de mogelijkheid van inwilliging. Lijst der betrokken gemeentea In de bijlagen, behoorende by het be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken van 15 October 1942, (Nederlandsche Staatscourant van 16 October 1942, nr 202), worden de namen der betrokken gemeenten genoemd, n.1. de volgende: 1. provincie Zee Tand: alle gemeenten. 2. provincie Zuid-Holland: a. 's Gravenhage, 's Gravenzande, Hil- Iegom, Katwijk, Leidschendam, De Lier, Lisse, Monster, Naaldwijk, Noordwijk, Noordwykerhout, Oegstgeest, Rotter dam, voor: zooveel betreft Hoek van Holland, Rijnsburg, Rijswijk, Sassen- heim, Valkenburg, Voorburg, Voorhout, Voorschoen, Warmond, Wassenaar, Wa teringen. b, alle gemeenten, gelegen op de eilan- /den Goeree en Overflakkee, Voorne en Putten en Rozenburg. 3. provincie Noord-Holland: a. alle gemeenten gelegen ten Noor den van het Noordzeekanaal met uit zondering van Amsterdam. b. Bennèbroek, Bloemendaal, Heem stede, Velsen, Zandvoort. Besluiten van den Secretaris- Generaal van Binnen). Zaken. Besluit van den Secretaris-Generaal van het departement van Binnenland sche Zaken, houdende aanvulling van het Vestigingsbesluit. Op grond van par. 1 der Verordening nr 23/1940 en in overeenstemming met de par. 2 en 3 der Verordening nr 3/1940 van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied wordt be paald: Artikel 1. Vestiging in of verhuizing binnen een gemeente in den zin van het Vestigings besluit (nr 85/1942) worden mede geacht te hebben plaats gehad zoodra de be trokkene langer dan acht opeenvolgende dagen of meer dan veertien dagen in een kalendermaand in een gemeente woon ruimte te zijner beschikking heeft ge had of huisvesting heeft genoten, tenzij hy deze op het tydstip van in werking- treding van een voorschrift, als bedoeld in artikel 1, eerste lid, onder 1 van het Vestigingsbesluit reeds te zyner be schikking had of genoot. Artikel 2. 1) Hij die door het verschaffen van woonruimte of huisvesting gelegenheid geeft tot overtreding van een op grond van artikel 1, eerste lid, van het Vesti gingsbesluit uitgevaardigd voorschrift wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of met geldboete van fen hoogste driehonderd gulden. 2) De bij het eerste lid strafbaar ge stelde handelingen zyn overtredingen. Artikel 3. De in een gemeente geldende verorde ningen, als bedoeld in artikel 6 van het Vestigingsbesluit treden uiterlijk met ingang van den dag, waarop voor deze gemeente in werking treedt een op grond Ce oorzaak ia meestal dat veel verouderde slijm vast sit, welke moet loskomen. Neem dan direct de zacht aljj moplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd by hoest» griep, bronchitis, asthma. 'siWerelds beste Hoestsiroop De dagen, de weken, de maanden ver goden. Bertus maakt een best jaar en dèt zijn eerste jaar, dat hy zelfstandig in de zaak zit. Lemaire, wien hij natuurlijk op de hoogte houdt, zegt, dat hij nog nooit zulke jaren heeft gehad. Enfin, het is' hem gegund. Er komen er wel mindere. Dan Is er opeens onrust in het dorp: er komen mededeelingen van het Ge meentehuis. Voor het geval de oorlog uitbreekt, moeten de bewoners allen ge- evacueerd worden. Aanwijzingen worden gegeven, leiders van de verschillende groepen worden aangewezen. Het hoog noodige mogen zy meenemen, liefst zoo weinig mogeiyk. Allemaal voorzorgs maatregelen. De menschen zeggen el kaar, dat er niets van komt, maar in- tusschen praten ze er veel over. „Je moet er niet aan denken," zegt Sjouk, „dat je je boeltje verlaten moet, zooals het daar staat!" Dat is vodr hén al heel erg, - - Groote kans, dat er by terugkeer, na korteren of langeren tijd, van hun mooie huis totaal niets meer is. Je moet er eenvoudig niet aan denken. van artikel 1, eerste lid, onder 1 van het Vestigingsbesluit uitgevaardigd voor schrift, buiten werking. Artikel 4. Dit besluit treedt in werking met in gang van den dag zyner plaatsing in de Nederlandsche Staatscourant. 's Gravenhage, 15 October 1942. De Secretaris-Generaal van het Depart, van Binnenlandsche Zaken. Besluit van den Secretaris-Generaal van het departement van Binnenland sche Zaken ter uitvoering van artikel 1, lid 1, onder 1, van het Vestigingsbe sluit. Op grond van artikel 1, lid 1, onder 1 van het Vestigingsbesluit (nr 85/1942) zooals dat is aangevuld bij besluit van den Secretaris-Generaal van het depar tement van Binnenlandsche Zaken van 15 October 1942 tot aanvulling van het Vestigingsbesluit (Ned. St.-cr. van 16 October 1942 nr 202) en in overeenstem ming met de paragrafen 2 en 3 der Ver ordening nr 3/1940 van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied, wordt bepaald: Artikel 1. (1) In de gemeenten genoemd in de bijlage van dit besluit, is het verboden: a. Zich te vestigen. b. Te verhuizen. (2) Dit verbod geldt niet: 0 a. Voor Ryksduitschers. b. Voor personen, die in het bezit zyn van een door of vanwege den directeur van het Bureau Vluchtelingenzorg in wiens ambtsgebied de gemeente is gele gen, verleende schriftelijke vergunning. 4-rtikel 2. Dit besluit treedt in werking met in gang van den dag zijner plaatsing in de Nederlandsche Staatscourant en vervalt, voor zoover de Secretaris-Generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken niet anders bepaalt, na verloop van drie maanden na den dag van inwer kingtreding. 's Gravenhage, 15 October 1942. De Secretaris-Generaal van het depart, van Binnenl Zaken, FREDERIKS. NIEUWE NEDERLANDSCHE POST ZEGEL TEN BATE (VAN HET NEDERL, LEGIOlN 1942. Gedurende het tijdvak 1 November 1942 tot en met 28 Februari 1943 zullen ten behoeve van het Nederlandsche Le gioen twee postzegels met toeslag, waar van dg oplage beperkt is, verkrijgbaar worden gesteld, n.l. een 7Va cents post zegel, in roode kleur, en een 12V2 cents postzegel in blauwe kleur, beide met het beeld van eén Nederlandsche Legioen soldaat. De verkoopprys van den zegel van 7V2 cent zal 10 cent bedragen; die van I2V2 cent zal voor fl verkrijgbaar zijn. De netto-opbrengst boven de frankeerwaar- de is bestemd voor het Voorzienings- fonds yan het Nederlandsche Legioen 1 1942. De zegels zullen, ook in het verkeer met het buitenland, voor frankeering gel dig zyn tot en met 31 December 1943. In de dagelijksche persconferentie heeft Generaal H. A. Seyffardt, comman dant van het Nederlandsche legioen, nog nader een en ander verteld over het doel van deze uitgifte. Hy wees er op dat het voor de toekomst van ons va derland van het hoogste belang is, dat een zoo groot mogelyk aantal Nederlan ders deelneemt aan den strijd die in, het Oosten voor het nieuwe Europa wordt gevoerd. Daarvoor is prOgaganda noodig. Deze propaganda kan óp verschillende wijze> geschieden. Om deze propaganda te be-v vorderen, werden thans twee postzegels uitgegeven, n.l. van 71/2 en van 12,% cent. Niet alleen kan het geld, dat door de uitgifte van de legioenpostzegels ver kregen wordt, de propaganda ten gdede kpmen, maar het belangrykste is wel dat iedereen die zich voor het Vrijwilligers- En al wordt alles vergoed, je bent je boeltje toch kwijt, je mooie, nieuwe meu belen. En de zaak? Wat komt daarvan terecht? „We willen hopen, dat het niet noodig is," heeft een luitenant onlangs in den winkel nog gezegd. Hij gelooft het ook niet. En Bertus lacht de angst van Sjouk weg: „,Er komt niets van, meid, maak je toch niet zoo ongerust." In het midden van November worden opeens de verloven ingetrokken. Alweer onrust. Maar Bertus weet van menschen, die den vorigen oorlog hebben meege maakt, dat er toen ook enkele malen geen verlof werd gegeven. Het dorp i^nu vol, vol soldaten, nu allen van verlof thuis zyn en er niemand vertrekt. En dan op een Zaterdagavond, het is een gure avond en Bertus en Sjouk zitten gezellig in de kamer thee te drin ken en te lezen, is er alarm. Alle stellingen worden bezet. Er wordt koortsachtig op de bureaux gewerkt. Bertus staat als aan den grond gena geld, en de angst overvalt hem: zal er nu toch werkelyk Dan staat Sjouk, ongerust over zyn wegblyven, naast hem en informeert met bange stem. Ja, er wordt beweerd, dat de alarmtoestand is uitgeroepen, maar wat er aan de hand is, weet nie mand. Sommigen -meenen, dat het maar 1 een oefening is. legioen aanmeldt, de overtuiging en het besef behoudt, dat hy zich innig verbon den weet met het thuisfront. Door de Frontzorg wordt niet alleen getoond dat men in gedachte met de leden van het Vrijwilligerslegioen meeleeft, doch ook in materieelen zin voor hen zorgt. Voor dit laatste dienen de pakketten die in het voorjaar en met Kerstmis door Frontzorg naar onze mannen aan het Oostfront worden gezonden. Ieder pakket bevat versnaperingen, rookwaren en andere kleine geriefelyk- heden; deze zendingen, waarvan de ge middelde kosten per pakket f10 bedra gen,worden natuurlyk op prys gesteld. Daar Frontzorg niet alleen voor de leden van het legioen, maar voor alle Neder landsche vrijwilligers die in de Duitsche weermacht dienen, de zorg heeft, zijn er telkens ongeveer 10.000 pakketten noo dig, dus omstreeks 20.000 per jaar, waar van de kosten derhalve 2 ton bedragen. Gehoopt wordt dat een flink bedrag bij Frontzorg zal binnenkomen. LEGITIMATIEBEWIJS VOOR LEDEN VAN DEN KULTUURRAAD. In de Nederlandsche Staatscourant van 7 October 1942, no. 195, is een besluit opgenomen van den president van den Nederlandschen Kultuurraad, betreffen de een voor de leden van den Nederland schen Kultuurraad ingesteld legitimatie bewijs, dat den houder het recht geeft by alles wat op kultureel gebied wordt georganiseerd en voor het publiek toe- gankelyk is, aanwezig te zijn. Verstrekking van brandstofferibijslag. De secretaris-generaal van het depar tement van Sociale Zaken heeft goed gekeurd, dat gedurende de komende win termaanden wederom aan de ondersteun de werklooze arbeiders, aan de arbeiders die een tegemoetkoming ontvangen in verband met den verkorten werktijd, aan de op eigen bedrijf te werk gestelde kleine boeren en tuinders en aan de z.g. te werk gestelde hoofdarbeiders weke lijks een brandstoffenbijslagf wordt ver strekt. Deze bijslag mag voor het eerst wor den gegeven over de week van 18 t/m 24 October a.s. en voor Het laatst over de steunjveek 11 t/m 17 April 1943. Van 18 October t/m 21 November 1942 en van 7 Maart t/m 17 April 1943 is het te verstrekken bedrag vastgesteld op f 1 per week. Gedurende de overige weken zal de bijslag f 1.30 per week bedragen. 's-GRAVENHAGE. De bibliotheek van den Econo- mischen Voorlichtingsdienst is Van RIJNSTRAAT 28 naar De bibliotheek is voor het pu bliek geopend op werkdagen van 9 tot 17 uur; Zaterdags van 9 tot 12.30 uur. Zoowel leden als niet-leden van het N. A. F. kunnen als deelnemer worden in geschreven. Men dient zich hiervoor ten spoedigste aan te melden by het plaatse- ïyk N.A.F.-kantoor, de N.AJF.-boden of de Sociale Voormannen, I Besmettelijke ziekten. WANNEER VERDUISTEREN? Zondag 18 October 1942. 's Morgens tot 8.08 u. 's Avonds van 18.42 u. Maandag 19 October 1942. 's Morgens tot 8.10 u. 's Avonds van 18.40 u. Cursussen van vreugde en arbeid. De Gemeenschap „Vreugde en Arbeid" van het Nederlandsche Arbeidsfront vraagt de aandacht vo.or de door haar afdeeling Volksontwikkeling vanaf half October a.s. te organiseeren Avondscho len voor Volwassenen, talen- en E.H.B.O.- cursussen. Om een ieder in staat te stellen aan dit werk deel te nemen zijn de lesgelden zoo laag mogelijk gehouden. Sjouk en Bertus slapen dien nacht nauwelyks. Al vroeg is Bertus in de kleeren, om te bemerken, dat hij niet de eerste is in het dorp. Er zyn menschen, die vertellen dat het heusch geen oefe ning is. „Je moet er niet aan denken, als er straks bericht komt van het Gemeente huis, dat we weg moeten," huilt Sjouk byna. „Och kom, dan was dat er toch al lang geweest?!" 'tls niet een Zondagmorgen als an ders. En toch luiden gewoon de kerk klokken en zie je de menschen, als steeds, naar het Godshuis trekken. Sjouk staart er naar. Zy zou ook best naar de kerk willen. Daar hoor je eens wat an ders dan die praatjes en verzekeringen, terwyl niemand iets weet. Als Bertus nu ook eensMaar die is nog niet half gekleed. Zii durft er met Bertus niet over te spreken. Die zou haar uit lachen, hoewelBertus is ook niet gerust. Reken maar: die denkt aan zyn huis en zijn zaak en neem het hem eens kwalyk! Stel je nu voor, dat straks je moet er niet aan denken. Zwaar, ge dragen komt het gezang uit de kerk in huis. Die menschen kunneD zingen, va der en moeder en Janna zijn er ook, ter wyl Piet ergens in de stellingen ligt! (Wordt vervolgd.) In de week van 4 t/m 10 October kwa men er in ons land 1072 gevallen van besmettelyke ziekten voor, waarvan 16 in Zeeland, n.1. 1 geval van paratyphus in Serooskerke (W.); 3 gevallen van malaria, 2 in Middelburg en 1 inSt. Laurens; 6 gevallen van rood vonk, 3 in Vlissingen en 1 in Ei kerzee, Oosterland en Ril- land-Bath en 6 gevallen van dyph- therie, 1 in elk der gemeenten 's - H e r Arendskerke, St. Maartens- dyk, Middelburg, Nieuwvliet, Terneuz^n en Vlissingen. Middelburg. Verslag van' de Godsbuizen over 1941. Het bestuur van de Godshuizen te Middelburg meldt in zyn verslag over het jaar 1941, dat de bezetting van het Gasthuis in 1941 een ongekend cyfer be reikte. Het aantal patiënten, dat dage lijks ter verpleging aanwezig was, over trof bet aantal, waarop by den opzet der verbouwing als gemiddelde was gere kend. De vorm en de indeeling van bet nieuwe huis bleken evenwel gelegenheid te bieden om zonder al te veel bezwaren een grooter aantal zieken op te nemen. Het nieuwe gebouw beantwoordt, dan ook ten volle'aan de verwachtingen. Een plan, ontworpen ter uitbreiding van het aantal kamertjes in het Oude Mannen- en Vrouwenhuis werd voorloo- 1 pig opzij geschoven. Wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, ging uit den dienst van de Godshuizen heen de heer I. W. Bliek, de administrateur van het Gasthuis, en de heer A, Beaufort, de vader van het Oude Mannen- en Vrou wenhuis. De heer P. Wisse werd be noemd tot boekhouder-administrateur en de heer G. K. de Waardt tot assistent administrateur. Als vader en moeder van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis trad in dienst het echtpaar Sj. van der Feen-Francke. Het totale verliessaldo op de Ver- lies- en Winstrekening 1941 bedraagt f 30.935.381/2. - In een officieele publicatie in dit nummer wordt medegedeeld, dat in de maand 'October alhier geen aanvraag formulier voor schoenen meer zullen worden uitgereikt. A. de P. deed bij de politie aangifte van diefstal van een transportrijwiel uit het schuurtje bij ^jjn woning. Een agent van politie heeft op hee- terdaad betrapt bij het stelen van brood een zekere J. de V., die op het politie bureau in verzekerdë bewaring werd ge steld. P. A. W. heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van 15 pak ken draadnagels en een houten schot, uit een keet op een bouwterrein. De dieven, hebben zich door ondergraving toegang verschaft tot de keet en daarna hun slag geslagen. De politie is op zoek naar de daders, die waarschijnlijk wel spoedig zullen zijn gevonden. De vrachtrijder L. J. stelde de po litie in kennis van diefstal van een doos bonbons. De lekkerbek, die deze smake lijke versnaperingen heeft weggehaald, bleek een zekere H. te zijn, die een pro ces-verbaal kreeg. Uit het weiland van A. B. werd een drinkbak ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. ^<as=c><ai56><as:5><as5®>^^<a^><a#:5xa#;&^G><^ GOUD- EN ZILVERSMEDEN SINDS 1834 Goes. Dinsdagmiddag kwam een inwoner van Hoedekenskerke, W. de P., even op het politiebureau om den inspecteur eeni- ge inlichtingen te verschaffen. Daar werd hij opgezocht door een vrouw, die hem een étui had zien verliezen en deze reikte ze aan den dienstdoenden agent over. Deze bemerkte, dat het étui goed ge vuld was met brood-, bloem-, boterbon nen, enz. Toen de P. na het onderhoud met den inspecteur terugkwam, vroeg de agent of het étuitje van hem was. Op het be vestigend antwoord volgde de vraag hoe hij aan den inhoud kwam. De man ant woordde dat het allemaal bonnetjes van eigen kaarten waren en wijl hij een groot gezin heeft, was dat niet geheel onmoge lijk. Daarom werd even de marechaussee in die gemeente opgebeld om polshoogte te nemen. Na een kwartiertje kwam de mededeeling dat de boterbonnen op de kaarten by de P. niet ontbraken. Brood kaarten waren niet uitgereikt aan zyn gezin, omdat hy zelf tarwe teelde. De P. viel nu door den mand en be kende de bonnetjes voor den handel op gekocht te hebben van een aan hem on bekenden leurden tegen hooge pryzen. De P. kreeg wegens overtreding van de distributievoorschriften proces-ver- OVERTREFFENDE TRAP. Want Uwe goedertierenheid is beter dan het leven. Ps. 63 4a. Beter één vogel in de hand, dan tien in de lucht. Beter gezond dan ziek. Beter levend dan dood en nog veel meer. Daar zijn we 'tmee eens. Maar is er iets beter dan het léven? Hoe kan een levend mensch 'dat nu zeggen? En dan nog wel iets zoo abstracts, iets zoo onwezenlyks als Gods goedertierenheid. Als men nu nog zou zeggen: myn eer of myn goede naam, maar dit! Had er nu nog maar gestaan: in dit leven is niets beter dan Uwe goedertieren heid. Daar was nog iéts voor te zeggen geweest. Want van anderer goedertieren heid is niet veel te verwachten in dit leven. Van menschen moet je 'tniet heb ben! God is tenminste betrouwbaar.Hy zal ons Zyn goedertierenheid in dit leven betoonen, daar kunnen we van op aan. Zyn goedertierenheid berust immers op het Verbond, dat Hy met de Zynen sloot e'n Zyn Verbond zal niet wankelen tot in eeuwigheid. Bij Hem kunnen wij schui len en zekerheid vinden in allen nood. Heerlijk is datMaar is dat beter dan het léven? Hoe kan dat nu? Wat heb ben we daaraan zónder het leven? „Zal Uwe goedertierenheid in het graf ver teld worden?" (Psalm 88 12). Alleen een lévend mensch kan immers genieten van Gods goedertierenheid! Neen, zegt Psalm 63, dan hebt ge het verkeerd begrepen. Die goedertierenheid is niet aardsche voorspoed of vrede, of wat voor heerlyks we op deze wereld ook maar bedenken" kunnen, maar nog veel meer. Zy gaat boven het leven uit. „Naar aard' en hemel vraag ik niet, wilt Gy slechts mijne wezen". (Psalm 73.) Zon der die goedertierenheid is het leven eenvoudig géén leven. Zonder die goe dertierenheid komt een mensch om van dorst naar God (vers 2). Wij leven in een woestijn (vers 1) en wanneer we geen uitzicht hebben naar 't Beloofde Land, waar Gods goedertierenheid alles zijn zal, dan is dit leven niet anders dan éen gestadige dood, een versmachten van dorst, al zijn er dan ook velen, zeer velen gij ook?- die dat niet bemerken. Helaas, alleen de verlóren zonen be merken het en zij smachten terug naar het Waderhuis, dat verloren ging, om dat in den vreemde slechts ellende en dood hen wacht Daarom: béter dan het leven, want: méér dan het leven, 't Is immers de goe dertierenheid van den Vader van onzen Heere Jezus Christus, die den dood over won en zeide: „die in Mij gelooft, zal leven, al ware hij ook gestorven" (Joh. 11 25). Dat is pas leven, leven in en van en door de goedertierenheid Gods, ja, nog meer, dat Is de goedertieren heid Gods. Zalig de verloren zonen, die nahr huis verlangen, want zij zullen thuis komen! Buiten U is niets dan strijd, niets dan moeiten, niets dan zorgen. Laat mij in Uw vreugd geborgen blijven tot in eeuwigheid. V. d. B. baal en al zijn bonnetjes bleven op het politiebureau achter. Zuid-Beveland. Kloetinge. De heer Joh. H. alhier deed aangifte' bij de politie van de ontvreem ding van 3 konynen uit de hokken op zyn erf. Een onderzoek wordt ingesteld. Schouwen-Duiveland. BrUinisse. In Hotel het Veerhuis al hier sprak de heer Velthuijsen, secretaris van deafdeeling Visscherij van den Ned. Landstand met het doel aan den Ned. Landstand meer bekendheid onder de vissehers te geven. Na een korte inleiding van den heer P. de Waal, zette de heer Velthuijsen, die vergezeld was van de Zeeuwsche Be stuursleden Huijsen uit Wemeldinge en Bom uit Yerseke het doel en de werk wijze van den Landstand uiteen. 1 De Ned. Landstand is gesplitst in drie af deelingen: le. De Cultureele of sociale afdeelingen; 2e. De Productie-af deeling en 3e. de Marktordening, doch deze laat ste is momenteel nog niet erkend. Thans zijn de visschersbelangen ver- deeld over de afdeeling Visschery van het Departement van Landbouw en Vis- scherij, de Ned. Visscherij Centrale en de Ned. Landstand, maar de toekomst is niet ver meer, dat de belangrijke taak van de Ned. Visscherij Centrale zal wor den overgenomen door het Bedrijfsschap Visch, waarin zoowel de vissehers als producenten, de handel, en de conserven- industrie zullen vertegenwoordigd zijn. Hy spoorde aan als eerste' stap op dien weg over te gaan tot het samenstellen van een Dorpsvisschersraad. De vertegenwoordigers van de Dorps- visschersraden vormen dan de Provin cialen Raad, terwyl uit de provinciale raden de landelijke Raden van Bystand en het Hoofdbestuur gevormd worden. De oprichting van een Visschery Bank is ook een punt van ernstige overweging. Hierop volgde nog bespreking. GOES. Huw.-aang.I. A. Drijgers, 23 j. en A. Boeltjes, 23 j. Overleden: J. R. Mulder, 4 maanden, te Groede. Geboren: Adriaan Jacob, z.v. A. van Liere en M. Braamse.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2