FEUILLETON. vicaris van den bisschop van Kamertjk. GEMENGD NIEUWS (Wordt vervolgd.). VOOR HOOFD EN HART J. A. Stevens-Pax Holland m schetste als een rustig en bekwaam agent, die steeds op correcte wyze zijn taak -olbrengt. Naast de gebruikelijke gratificatio bocd spr. namens het corps eon stoffelijk blijk van waardeering en een bloemenhulde aan. De heer Romp, die in treffende woor den zijn dank betuigde voor deze huldi ging, bracht het verdere van den feest dag in familiekring door. De politie maakte tegen C. K. pro ces-verbaal op wegens overtreding der prijsvoorschriftfcn( damesmantel te duur verkocht) en tegen M. J. P. wegens over treding van de verkeersvoorschriften. J. de B. deed by de politie aangif te van vermissing van een auto binnen- en -buitenband uit het pakhuis naast zijn woning. i Goes. De Goesche politie ontving een j mededeeling, dat .te Wissenkerke het 9- j jarig jongetje B., wonende te Goes, was aangetroffen. De politie kon echter de ouders niet opsporen. Zuid-Beveland. Kloetinge. De heer G. de Bruin, hoofd der o.l. school alhier, heeft een voorbe reidende landbouwWintercursus geopend. Aan dezen cursus nemen 15 leerlingen deel. Er is reeds meer tegen gewaar schuwd vooral geen voorwerpen van waarde in afgelegen schuurtjes te laten staan. Toch komt dit blijkbaar nog steeds voor. De heer M. M. alhier moest J tot de onaangename ontdekking komen dat -zijn fiets uit het schuurtje in den boomgaard van de Gez. Jobse -aan het Noordeinde ontvreemd was. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Wederom is in deze gemeente een konijn ontvreemd, ditmaal bij den heer J. E. De gemeente-ontvanger heeft de gemeente-rekening over het dienstjaar 1941 aangeboden. Deze rekening geeft de volgende cijfers: Gewone dienst ontvangsten f 90715.18. Uitg. f 76251.68. Kapitaaldienst: ontv. f57970.16, uitg,. f46374.67. Tot districtsleider van den C.C.D. is benoemd de heer A. A, Slager, voor heen alhier. Rilland. De landbouwer L. A. B. deed aangifte bij de politie dat er twee maal een mud tarwe uit zijn schuur was ont vreemd. Tot heden werd niets van den dader bekend. 192 A/ÉDDELBURGERS UIT DE HISTORIE. Abresch, Petrus. Geb. 1735. Overl. 1812 als emeritus hoogleeraar in de theologie te Groningen. Hy maakte zich beroemd door zijn uitlegkunde van het Nieuwe Testament, waarin hij Er- nesti navolgde. Antonii, Jacobus of Jacob Antonusz. Gaf in 1502 een werk in het licht, getiteld: „De pracellentia Po- testates Imperatoriae". Hij was hooglee raar in het kerkelijk recht, zanger der Gudulakerk te Brussel - en Generaal- INKEER. 37) Door H. Kingmans. Onrustig gaat Sjouk aan haar werk. De klanten in den winkel praten over niets, dan over oorldg en mobilisatie. De jongste knecht van Bertus is er ook bij, als de rest straks wordt opgeroepen. Bertus is des Zondagsmiddags niet van de radio weg te slaan. De oorlog 1er) Uit Arnhem zijn vader en moeder Le- maire gekomen. Ze konden het daar niet uithouden, moesten eens naar het dorp, waar zy al even onrustig zijn. Na kerk tijd komt Jelle aanloopen. In de kerk, déAr heeft hij zich thuisgevoeld. Daar werd by het Woord van God en in het ge bed troost en kracht gevonden. Laanveld en Lemaire praten' wat over het probleem van' den oorlog, maar Lemaire haalt de schouders op. Hij begrijpt niets van Laanveld. Bertus heeft intusschen het vertrek verlaten. Maar Sjoukje denkt na. Het moet toch wel 'een sterk geloof zijn, dat van vader Laan veld. Zooveel menschen weten heg noch steg. Er zijn er, die vloeken. En daar zit vader Laanvèld, eenvoudig, als altijd, en dis zegt, dat de menschen naar God moe ten gaan, Wie ie God? Hij is zoo ver weg A p p e 1 i u s, M r J e a n H e n r i. Geb, 1767. Overl. op 12 April 1828 te Den Haag als Minister van Finantiè'n, na ge durende 25 jaren de geldmiddelen van den Staat in verschillende betrekkingen geregeld te hebben. Becius, Johannes. Geb. 1622. Vermoedelijk in hoogen ouderdom overl. te Amsterdam. Hy was Remonstrant. Toen hy naar Holland wilde vertrekken weigerde men hem zijn attestatie. Hij schreef daarop een Apologie, die als godslasterlijk werd veroordeeld. De schrijver werd uit Zeeland verbannen. N. van Hoorn, emeritus predikant te Aagtekerke, schreef een geschrift het welk tegen de Apologie was gericht. Beecman, Isaac. Geb. omstreeks 1570. Overl. 20 Mei 1637. Was Rector der Latijnsche School te Dordrecht. Hij werd door zijn wiskundige kennis wereld beroemd.. Hij wj&a de leermeester van J. de Witt en een vriend van Descartes. Berlekom, Johannes Jaco bus Berdenis va-n. Geb. 20 Dec. 1794. Overl. 31 Jan. 1846. In de stad zijner geboorte verwierf hij zich als plei ter, als amanuensis der Godshuizen, als Rechter en Raadsheer van het Prov. Hof van Zeeland, een beroemden naam. Beveren, Willem Arnoud de. Geb. 4 Dec. 1749. Overl. te Den Haag 2 Juni 1820 als Raadsheer in het Hoog gerechtshof-van Finantiën en Zeezaken. Na de omwenteling van 1795 was hy een zeer bedrijvig staatsman. Beverland, Hadrianus. Geb. 1653 of 1654. Vermoedelijk" overleden 1712 in Engeland. Een man van groot vernuft en een sehranderen geest, doch die zyn talenten besteedde aan het op stellen van zedelooze en min of meer on tuchtige boeken. R1 q.n k a a r t, Steven. Geb. 24 Oct. 1650. Overl. 23 Febr. 1702 te Amsterdam. Oefende zich in de schei- en kruidkunde by een apotheker. Daarna ging hij naar Franeker om te studeeren en werd in 1674 doctor in de geneeskunde, waarna hy zich vestigde te Amsterdam. Over ge nees- en heelkunde schreef hy eenige werken, Boddaert, Pieter. Geb. 6 Aug. 1694. Overl. 28 Jan. 1760. Behoorde tot de goede Nederl. dichters. Boddaert, Pieter. De jongste zoon van bovengenoemde. Schreef ver schillende groote en kleinere werken óver de natuurlijke historie, waarvan hij een groot kenner mocht worden genoemd. Bonte of Bontius, Hugo de. Geb. in het begin der 16e eeuw. Overl. 1601. Was van 15601566 pensionaris van zyn geboortestad. Toen Nicolaas a Castro als bisschop werd ingehaald, be groette Bonte hem met een sierlijke aan spraak. Als staatsman begaf hij zich daarna naar Antwerpen .Door het hof vap Brussel werd hy naar Breda gezon den om te onderhandelen over den vrede, doch de poging slaagde niet. Booth, Cornelis. Geb. 7 Dec. 1679. Overl. 1 Febr. 1713 als predikant te Utrecht. Een bekwaam godgeleerde en oudheidkundige, stond achtereenvolgens te Domburg, Vlissingen en Utrecht. Hij werd geroemd als een godvruchtig en als ëen welsprekend man. Boreel, Jacob. Geb. 2'8 Oct. 1552. Overl. 19 Dec. 1636. Met zijn geslacht behoorde hij in 1573 tot de eersten, die bij de belegering van Middelburg door Willem I, de wapens opvatten tot verde diging van den vaderlandschen grond. In 1576 werd hij Raad, daarna Burgem. van zyn geboortestad. De Republiek vond in hem een krachtig voorstander en verde diger. (Wordt vervolgd. VERKOOPVERBOD VAN EEN AANTAL ARTIKELEN VOOR INDUSTRIE EN GROOTHANDEL. In aansluiting op de door de overheid op economisch gebied getroffen maat regelen is in de „Staatscourant" gepu bliceerd een beschikking van den Secre taris-Generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, waarbij de verkoop en aflevering door industrie, groot- en tusschenhandel van een aantal artikelen met ingang van heden voorloopig is verboden. Daarbij zijn fabrikanten, groot- en tusschenhandelaren tevens verplicht hun voor haar besef. En.... waarom is Ber tus, die éoch beter weten kan, dan zoö anders dan zyn vader?.... Het gesprek ebt weg. Lemaire heeft geen voldoening. Jelle kan hem niet in lichten, naar hij meent. Ja, ja, een gods dienstig praatje, maar intusschen, daar kom je er niet mee. Als Bertus in de kamer terugkomt, verneemt hij al direct, dat er niet meer gepraat wordt in „zwaren zin". Het gaat wel over de mobilisatie, en wat er aan vastzit, over Piet en over de toebereid selen, die in het dorp gemaakt worden voor de ontvangst van soldaten. Bertus kan nu weer meepraten. Als vader over dat andere begint, gaat het hem kriebelen. Hij kan het ook moeilyk hebben, dat Sjouk dan zoo zit te luiste ren; die kan |em -van die wonderlijke vragen doen; je zou zeggen: hoe is het mogelijk van een vrouw, die uit een totaal ongeloovigen kring komt?- „Het wordt my'n tijd," zegt Jelle. „Moe der zal niet weten, waar ik .blijf. Hebben jullie soms een boodschap voor Piet? Ik moet hem vanavond schrijven." „Och, de groeten," zegt Bertus. „Wat moet je anders al zeggen?" Neen, dat is ook zoo. Wat Jelle in den brief zal schrijven, zou Bertus hem niet kunnen üïëggeu i» s voorraden en wel naar aard, hoeveel- i heid en prys van deze artikelen op daar voor vast te stellen formulieren op te geven. Deze formulieren zullen binnen eenige dagen beschikbaar yrorden ge steld. Hierover zullen nadere mededee- lingen volgen. Bovendien zyn alle voor deze beschikking afgegeven verkoop-' en afleveringsvergunningen en verleen de dispensatie van een verkoop- en af- leveringsvèrbod vervallen. De goederen, waarvan de verkoop en aflevering door industrie, groot- en tus schenhandel (dus niet door den détail- handel) met ingang van heden is ver boden, zijn: Antiquiteiten, antieke stoffen, gobe lins, draperieën, speciale weefsels, bad mutsen, haarnetjes, parapluies, parasols, geweven tasschen, knoopen, bijv. van parelmoer, hoorn, notenbasten, kunst-, hars, kunsthoorn, celluloïdderivaten, enz., kammen van kunsthars, kunst hoorn, celluloïdderivaten, enz., reis dekens en voetmatten (niet van machi naal gesponnen stoffen), mandenvlech- werk, bezems, borstelwerk, kwasten, naainaalden, luxe artikelen (bijv. arti kelen van ivoor, resp. imitaties van schildpad of imitaties vam parelmoer of imitaties waschparelen of imitaties), Japansche artikelen (van hoiA of steen) en andere kunstnijverheidsartikelen, imi tatie-sieraden, ijzeren en verzilverde sieraden, kunstbloemen van weefsels of papier, fotografische lartikelen, artike len van dierlijke stoffen vervaardigd, bamboestokken, huishoudelijke artikelen van hout, speelgoederen, houten en ijze ren sportartikelen, badkuipen (b.v. bi dets, spoelbakken, waschbakken, enz.), haarden, kachels, groote en kleine bijlen, hamers, broodsnijmachines, vleeschhak- machines, koffiezetmachines, ijslepels, tafelmessen, vorken, couverts, strijk ijzers, uit ijzer en staal vervaardigde sanitaire artikelen, schaatsen, rolschaat sen, zakmessen, aschbakken, schilderij en en prenten, gelijst of .ongelijst met een verkoopprijs van minder dan f100, lampen, standaards van lampen en lampekappen, muziekinstrumenten. Losse meubelen. Eau de cologne, parfums en andere reukmiddelen, haar- en mondwater, poe der, schmink, tandpoeder en tandpasta. Cloches (ruwe hoedenvormen), veren, passementen, kanten, stoffen en sluiers. Reistasschen en handkoffers van leder of imitatieleder, tasschen, portemonnai- es, akte-, boekentasschen, portefeuilles, reisnecessaires van leder- of handweef stoffen, alsmede gedeeltelijk vervaardigd" uit machinaal gesponen stoffen voor zoo ver deze niet de overhand hebben, pel terijen, leeren handschoenen. Steenen siervazen en vaatwerk, aarde werkartikelen, porseleinen artikelen (tafelgerei, siervazen, enz.). Gebruiksvoorwerpen van edelmetaal (bijv. van zilver, verguld), postpapier. Niet nakoming van deze verboden kan gestraft worden op! grond van het eco nomisch sanctiebesluit. De strijd tegen den clandestienen handel en de prijsopdrijving. De gemeente-politie van Putten heeft op het Werkkamp „De Vanenburg" een groote partij levensmiddelen, waaronder 185 brooden, een partij boter, suiker en een groote hoeveelheid melkpoeder, aardappelmeel, e.d. in beslag genomen. De geheele voorraad is ter beschikking van den Ned. volksdienst gseteld. Een groot gedeelte der levensmiddelen heeft de N.V.D. onder de daarvoor in aanmer king komende inwoners van Putten ver deeld. Doodelyk ongeluk. Dezer dagen was een 68-jarigè juffrouw te j. Arnhem des nachts opgestaan en daar bij had zij een kaarsje op een stoel naast haar bed aangestoken. Bij 't weer naar bed gaan, zijn haar kleeren met de kaars vlam in aanraking gekomen en in brand gevlogen. Op haar hulpgeroep snelde een inwonende dochter toe, wie het mocht gelukken haar moeder van de branden de kleedingstukken te ontdoen. De vrouw bleek echter reeds ernstige brandwon den te hebben bekomen en moest met haar dochter in het gemeente-ziekenhuis worden opgenomen. De toestand van de i „Ik ben blij, dat je niet bent, als je vader, Bert," meent Lemaire, als Jelle, uitgeleide gedaan door Sjoukje, vertrok ken is. „Als u in moeilijkheden zit, omdat Piet weg is," heeft Sjoukje in den winkel nog gezegd, „niet verzwijgen hoor, vader. Wij kunnen best wat missen." i „In orde, hoor, kind. We weten het wel van jou. Maar we hebben geen klagen. Mocht er werkelijk nood aan den man komen, dan durf ik best jou aanklampen. Trouwens, bij Bertus ook wel." Als Sjouk binnenkomt, hoort zij juist het antwoord van Bertus, zeker op eeü opmerking vaü vader. „Och, u moet dat niet verkeerd zien. Die menschen fneenen heusch, wat ze zeggen. Ze zijn wat conservatief en ouderwetsch, ook wat kinderlijk. Het is niet zoo eenvoudig, als vader het zegt." „Ik denk soms, dat het juist eenvou diger is, dan wij denken," meent Sjouk. „Ik mag vader en moeder Laanveld graag hooren pratén over die dingen." „Beware," spot Lemaire. „Wie had dat nu van jou kunnen denken, Sjouk! „Het valt mij op, dat lui, als de vader van Bertus, zoo rustig zyn en blijven. Zooals Piet is weggegaan, dat vergeet ik myn heele leven niet." moeder bleek zeer ernstig te zfln en later Is zy aan de gevolgen overleden. Babydo^orvadervermoord. Gisternacht is" in het St. Jozef Zieken huis te Eindhoven overladen het vier we ken oud zynde kindje van de familie A., dat eergis(ermorgen uit de ouderlijke woning werd vermist. De moeder liet aangifte doen bij de politie, Waarop on middellijk een onderzoek werd.ingesteld. De vader, die zich naar zijn werk had begeven, scheen van deze vermissing meer af te weten, 's Nachts te twee uur had de moeder het kind nog gevoed, 's Morgens om zes uur werd zij wakker, toen haar man zich weer te bed begaf, waarbij i zijn kleeren anders gerangschikt waren dan den avond te voren. De man moest dus in den nacht gekleed het huis verlaten hebben. De politie heeft daar om den man op zijn werk aangehouden en aan een verhoor onderworpen. Hij ontkende echter ten stelligste iets vdn het verdwenen kind te weten. Intusschen zocht de politie huis- en omgeving af en in een aan het huis grenzend schuurtje werd ëen Afschuwe lijke vondst gedaan. Dit berghok bevatte o.a. een ouden waschketel, welke tot vuilnisvat diende. Bij het openen van den ketel ontdekte men dekentjes, welke op het'bedje van het kind gelegen had den. Onmiddellijk werd het vuilnisvat leeggehaald. Onderin bevond zich het kind met een strop om den hals. De dader had getracht het kind op deze wijze van het leven te berooven, vervolgens had hij de dekentjes op het lichaampjege duwd en den ketel met het deksel afge sloten. Het kind, dat ongeveer zes uur in d'en ketel gelegen had, gaf nog tee kenen van leven. De G.G.D. vervoerde het naar het St. Jozef Ziekenhuis, maar vannacht is het daar overleden. De vader, die een psychopathischen indruk maakt, is gearresteerd. (A.N.P.) Weer een vondeling. De hoofdcommissaris van politie te Arn hem verzoekt te worden bekend gemaakt met de identiteit van een zuigeling (jon gen). Het kind had op 8 Oct. 1942 een versche pleister op het naveltjer waarop speciaal de aandacht van doctoren, per soneel van consultatiebureaux, verpleeg sters enz, wordt gevestigd. Hun, die in lichtingen kunnen verschaffen (b.v. buurtbewoners, die het kind thans in hun omgeving missen) wordt verzocht zich te richten tot den hoofdcommissaris van politie te Arnhem (afdeeling recher che) of tot de politie hunner woonplaats. Diefstall e.n. Twee recher cheurs, die in Amsterdam-Zuid op on derzoek waren, ontdekten in de Deurloo- straat twee mannen, die door hun ver dachte gedragingen de aandacht trokken. Kort daarop voegden zich bij deze laat- sten nog-twee anderen, waarna de vier mannen een benedenhuis aan de Deurloo- straat binnengingen, waarvan de ramen geblindeerd waren. De rechercheurs rie pen een agent ter assistentie en tegelij kertijd drongen de politiemannen zoowel aan de voor- als aan de achterzijde het huis binnen, waarbij zij eenige waarschu wingsschoten losten. Drie van de vier inbrekers stonden reeds met de handen omhoog. De vierde die zich wilde verzet ten, werd door twee revolverschoten in borst en rechterhand getroffen. Het bleek, dat de inbrekers een ruitje van de straatdeur hadden vernield en zoo het slot van de straatdeur hadden geopend. Een hoeveelheid tafelzilver en andere artikelen waren reeds klaar ge zet om mee te nemen. Een partijtje si garen hadden de mannen in leeftijd varieerend van 22 tot 26 jaar reeds bij zich gestoken. De gewonde werd naar het Westergasthuis gebracht. De drie anderen gingen naar het hoofd bureau. Gisternacht hebben inbrekers kans gezien binnen te dringen in een damesconfectie-ate.lier te Amster dam, waar zij voor circa 40.000 aan bont-®' jassen en bontvellen hebben gestolen. Zeer waarschijnlijk hebben zij met be- hulp van een ladder of een stuk touw het dak van ëen café-restaurant kunnen bereiken, waarna zij op het balkon van het atelier konden klauteren. De dieven waren blijkbaar op alles voorbereid, want voordat zij hun roof tocht in het magazijn begonnen, sloten zij de buitendeur aan den binnenkant af, zoodat zy niet onverwachts door de poli tie overvallen zouden kunnen worden. De nachtelijke bezoekers stalen vervol gens 20 bontjassen, alsmede een hoeveel heid kostbare bontvellen, ter waarde van 40.000 gulden. Verder is nog een tweede inbraak ge- pleegd in een bontzaak, - gevestigd in de Kalverstraat. Hier hebben de dieven twee bontjassen, ter waarde van 7500 gulden, gestolen. Gedurende de laatste maanden heeft de Schiedamsche politie verschil- Aan twee eischen moet de vertelling aan kinderen Voldoenaan den eisch der eenvoudigheid en aan dien der levendig heid. Eenvoudig zyn is heel moeilyk. Het talent van den eenvoud is een buitenge woon groot talent. Toen iemand op een Vrijdag aan een gevierd predikant eens vroeg, of deze op den daaropvolgenden Zondag voor hem zou willen preeken in de kinderkerk, waa zyn antwoord: „Nee, dat gaat niet. Als ik een gewone beurt zou moeten ver vullen voor een collqga, dan zou ik dat wel kunnen doen a.s. Zondag. Voor kin deren moet ik meer tyd hebben om me voor te bereiden." Die dominee begreep er iets van. En ik bedoel met levendigheid die andere kungt, die de kinderen het gebeuren doet zien, doet meeleven. De aanschou welijkheid. En deze stelt evenals de een voud zijn eischen jian de taal van den verteller. Zóó vertellen, dat het kind verwerken kan, wat er geboden wordt, vraagt den heelen mensch. Vraagt ken nis en liefde. Vraagt takt en talent. En 'tbest zal hij of zy 't kunnen, die de moeilijkheid van het werk voelt, en wor stelt met de taal om de woorden van eenvoud en waarheid. Die eenvoud brengt nu mee, dat we ons nooit afslo ven om een verhaal aannemelijk te ma ken. De Bijbel doet dit zelf niet. HJ vraagt geloof. We hebben niets te be wijzen. Het geloof zelf is hier het bewy's. A. L. v. HULZEN. lende klachten ontvangen, dat postpak ketten met levensmiddelen en brieven met distributiebescheiden, welke van el ders naar Schiedam -werden gestuurd, niet op de adressen aankwamen. In ver band hiermede heeft "de politie de hand gelegd op een aantal brievenbestellers, die zich den laatsten tijd schuldig maak ten aan het stelen van den.inhoud van postpakketten. De 24-jarige hulpbesteller P. J, T., haalde tezamen met den 39-jarigen be steller A. S., uit een pakje eenig fruit en aangemoedigd door" dit succes, legde hy zich toe oj> het achterhouden van brie ven met levensmiddelenbonnen. Hij had hiervan dusdanig de smaak te pakken, dat hij op een ochtend, toen hij op zijn ronde was, mit een pakketje chocolade opat. Dit was echter gezien door een voorbijganger, die het voorgevallene te bevoegder plaatse vermeldde. De 32-ja- rigé besteller J. H. C. bekende eenige malen een pakketje te hebben geopend en den inhoud daarvan te hebben op gegeten of verdeeld onder de hulpbestel lers M. K. en J. v. d. D. Het is natuurlijk wel een- beetje vreemd, wanneer je als heer met een jas over den arm en nog drie jassen en een damesparapluie in je koffer door Am sterdam wandelt. Zooiets doet men door gaans niet. En als men het toch doet en men probeerde er een redelijke verklaring vqor te vinden, dan zet de politie een on- geloovig gezicht en maakt proces-ver baal op wegens diefstal. Zoo gebeurde het Maandag tenminste te Amsterdam, aldus het Hbld. Een koopman uit Westzaan was een dagje in da stad en in den namiddag kreeg hij dorst, weshalve hij een gezellig cafétje binnenschoot. Toen hij er een maal Zat, voelde hij zich toch niet heele- maal op zijn gemak. Hij ging tenminste zóó zitten, dat hij zijn demisaison, dien hij aan den kapstok gehangen had, voortdurend in de gaten kon houden. Dit nu was een verstandig besluit. Want het duurde niet lang of de jas was eensklaps verdwenen. Nog juist zag de eigenaar een bezoeker de deur uitgaan met zijn jas over den-arm.. Hij-sprong op, greep den man bij den arm en hield hem staande. Spoedig was er een agent bij gehaald, die den op heeterdaad betrapten dief meenam naar het bureau Singel. De politie toonde behalve voor deze kleine gebeurtenis ook nog belangstelling voor den inhoud van het koffertje van den dief. Het bleek een blauwe raglan hee- rendemisaison, twee beige heerenregen jassen en een damesparapluie te bevat ten. Desgevraagd vertelde hij den recher cheur, die hem verhoorde, dat de blauwe en een der beige jassen zijn persoonlijk eigendom waren en dat hij de andere jas en de parapluie in den trein had gevon den. De politie echter is er van over tuigd, dat hij den geheelen inhoud van het koffertje gestolen heeft. De jassen- dief is een gewezen erisisambtenaar, die al eens eerder met de politie in aanra king is geweest. De vorige week werd ingebroken by een kruidenier te Putten, waar een hoe veelheid! bonnen, voorraden levensmidde len alsmede een bedrag van f 10.000 De suikerbietencampagne in den Haarlemmermeerpolder is in vpllen gang. Hoog opgetast keeren de boerenwagens van het land terug.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2