ft HET OUDSTE KIND IN HET GEZIN. - ln het gerin heeft kunnen spelen. Zonder nog in vollen gang Is, kunnen over deze zaak nog geen bijzonderheden worden gemeld. In de maand Augustus is aan niet minder dan 103 inwoners van Leeuwar den wegens opdrijving van prijzen of me deplichtigheid daaraan een dikwijls ^ge voelige boet? opgelegd, o.w. kruideniers, slagers, groentehandelaars. Doch ook kettinghandelaren en vele personen, die door het koopen van goederen uit den zwarten handel tegen abnormaal hooge "prijzen, zichzelf boven anderen probeer den te bevoordeelen, werden berecht. In totaal werd voor een bedrag van f 50.060 aan geldboeten opgelegd. (Wondt vervolgd.) v d. Z., die ter beschikking van de Jus titie werden gesteld. VOOR HOOFD EN HART Zij, die kwamen en gingen. (Vervolg.) Karei, de oudste, meer de lieveling van zijn moeder, hield zich angstig aan het huiselijk leven vast. In tegenstelling tot Frits vond hij geen „werkelijken" vriend. Hij was gehoorzaam, vlijtig, netjes, zeer religieus, als scholier en later als volwassene voortdurend bangelijk. Met goede cijfers en d« bemerking: „Een model-leerling" v|fliet hij de lagere school. Voor praktisch werk was hij on bruikbaar. Hij kwam dus op een kan toor. Ook hij' slaagde voor het diploma van middelbaar onderwijs en werd daar na een onzelfstandige, bureaucratische beambte, die niets deed zonder ter be- voegder plaatse het fiat te hebben ver kregen. Deze schuwheid, niets op eigen verantwoording te nemen, spruit alweer uit angst voort uit den angst zijn positie'bij zijn chefs te zullen bederven. We begrijpen, waarom de ontwikke ling van Karei en Frits zoo sterk ver schillend is en waarom Karei de oudste, vreesachtig en onzeker werd. Vroeger, toen hij onomstreden de eenige was. die profiteerde van de liefde en de waar deering zijner ouders, was hij zeker van zichzelf. Hij was van de beide broers de „bezitter" en had in den strijd om liefde en achting alléén maar de kans iets 'te verliezen. Dat maakte hem bange lijk. Vrees werd dan op haar beurt oor zaak, dat hij menigen „veldslag" verloor, hetgeen zijn angst weer vermeerderde. Voor Frits was de toestand echter heel anders. Toen hij van zijn grootouders kwam, waren zijn ouders vreemden voor hem. Hij bezat dus niets en had alleen maap de kans iets te winnen. Vandaar, dat hij moedig-ten strijde toog, op den vreesachtigen Karei meenige overwin ning behaalde en daardoor aangemoe digd werd, den oorlog voort te zetten. Was Karei er steeds op bedacht zijn bezit en zijn bevoorrechte plaats te be houden, de jongste moest zich èen plaats veroveren. Wilde de oudste het liefste „alles bij het oude laten", de jongste besloot tot de grondvesting van het nieuwe. De lastige positie van den oudste is h^srmee in een helder licht gseteld. Ge woonlijk wordt hij, omdat hij de eerste is, met- veel toewijding en ijver opge voed; soms. ook zijn de maatregelen te zijnen opzichte theoretisch en streng, omdat de ouders nog geen ervaring in deze dingen bezitten (meestal krijgt hij in het gezin de meeste slaag). Nieuwe verwondingen worden aan zijn zelfgevoel toegebracht, als een broertje of zusje geboren wordt. Hij wordt uit zijn zeker heid opgeschrikt en probeert nu in groo- ten angst te redden, wat er te redden valt. Hij wil den voorrang behouden en onderdrukt den jongeren broer (zooals in het geval van Koert), of hij verovert door braafheid en (Voorbeeldigheid de achting der ouders (zooals Karei deed) of hij wordt een echt zorgenkind (zooals Jan). Hij wil de liefde en belangstelling van vader en moeder blijvend bezitten en elk middel, dat daartoe leidt, wordt beproefd en bij succes voortdurend aan gewend. Heel sterk raakt de levens houding van den oudste aan het wan kelen en heel lang werkt de komst van een broertje in zijn geest door, als hij langen tijd de rol van hpt verwende kind FEUILLETON. I N KÈER. 32) Door H. Kingmans. En dan lachen en stoeien ze even op den eenzamen weg. Om opgewekt thuis te komen, later dan de bedoeling wa3. Jelle is al naar bed, evenals Piet. Moeder zit nog op hen te wachten. Bertus haast zich dan naar het dorp, naar de zaak. GelukkigSjouk blijft nog een paar dagen langer, 't Is fijn, dat zij met vader en moeder zoo goed kan opschieten. Stel je nu toch eens voor, dat Lemaire er werkelijk over denken zou, stil te gaan leven in Arnhem! Dan zit hij ineens voor de zaak. En dan trouwenje moet er niet aan denken. Het geluk is haast te groot. Sjouk zegt wel, dat zij zich wat jong vindt, maar komaan, allicht meent zij dat niet eens. Die wil ook wel ge trouwd zijn. Hij denkt zich dien tijd in, om dan weer tot de werkelijkheid terug te-keeren: eerst eens afwachten wat Le maire beslist. Het is toch eigenlijk te gek, dat die het bijltje er al bij neerlegt. Kom, kom, hij zal straks gezond en wel terugkeeren. Het is trouwens een vervelende tüd, om te trouwen. Je kunt nooit weten, wat er gebeurt. Internationaal is er homme les genoeg. Als er eens oorlog komt! Ze seggen, «Jatregeering bezig is, ora ernstig verlies aan levensmoed komt hjj alleen dan uit de crisis, als zijn opvoe ders de gevaren-kennen en het ontstane tekort weten op te heffen. Rotterdam. P. W. J. S. WANNEER VERDUISTEREN? Zaterdag 10 October 1942. 's Morgens tot 7.54 u. 's Avonds van 18.59 u. UIT DE PROVINCIE Benoemd tot Adj. Hoofdcontroleur in de provincie Zeeland bij de Algemeene Controle van den Centraien Controle Dienst van het Departement van Land bouw en Visscherij/dhr A. D. Constand- se te Zierikzee. Middelburg. J. D. deed bij de politie aangifte, dat uit zijn weide een schaap is gestolen, dat met ketting en al is verdwenen. De politie maakte tegen J. J. de V. proces-verbaal op wegens diefstal van een paar rubberlaarzen, welke hjj weer had verkocht aan derden. Voorts heeft de politie wegens ver keersovertredingen geverbaliseerd A. P. en H. J. F. S. (zonder licht gefietst), W. A. (verkeer belemmerd en in gevaar ge bracht) en A. J. de J. en P. V. (rijwielen onbeheerd laten staan). Zuid-Beveland. Yerseke. Tegen een viertal inwoners werd deze week gJhier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de verduisteringsvoorschriften. Zij werden tevens voor drie dagen van het lichtnet afgesloten. Naar wij vernemen zal in het vervolg niet meer gewaarschuwd wor den doch onmiddelljjk proces-verbaal worden opgemaakt. Tegen een inwoner werd proces verbaal opgemaakt wegens het bouwen zonder vergunning. Het is reeds meerma len voorgekomen dart inwoners op eigen risico overgingen tot het plaatsen van schuurtjes enz. Hiertegen zal in het ver- volg krachtiger worden opgetreden. Walcheren. Souburg. Oncjer zeer groote belang stelling heeft Woensdagmiddag de be grafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van den 10-jarigen J. de Pun- der, die Vrijdagavond door een tragisch ongeval om het leven kwam. Burgemees ter A. H. S. Stemerding en het perso neel der Marnixschool waren op de be graafplaats aanwezig. Aan de groeve hebben leerlingen der hoogste klassen de laatste eer bewezen aan htm schoolkameraadje, terwijl het hoofd der school, de heer Sol, woorden van troost sprak tot de familie, waarna de kinderen eenige liederen zongen: Ds L. C. Spijkerboer, Ned. Herv. pred., wees op de barmhartigheid van onzen Heiland Jezus Christus, las een Schrift gedeelte en besloot de droeve plechtig heid met het bidden van het „Onze Va der". De kist was bedekt met kransen van de familie, bestuur, personeel en leerlin gen van de Marnixschool. Tholen en St:-PhtlTpsIand. Tholen. Bij besluit van den wnd. Com missaris (Ier Provincie zijn de thans gel dende tarieven voor de Thoolsche brug weer voor drie jaar vastgesteld. In verband met een overtreding der distributievoorschriften heeft de po litie twee personen uit deie gemeente en een landbouwer uit Oud-Vossemeer ih arrest gesteld. Verschillende andere per somen zijü in verband inet deze zaak, welke zeer ingewikkeld moet zijn, door de politie gehoord. GEMENGD NIEUWS. De strijd tegen den clandestierten handel en de prijsopdrijving. De politie te Dinteloord heeft een uit- gebreiden frauduleuzen handel ontdekt, waarbij een groot aantal personeü uit verscheidene gemeenten is betrokken. Daar het onderzoek, waarmede onge veer een week geleden werd begonnen, voorraden te vormen, om wat te hebben, als een oorlog uitbreekt. Het is een tijd van groote spanning. Heelemaal geen tjjd, om te trouwen. Alles wordt duur en je krjjgt dan distributie en zoo. Neen, dan is het beter, nog een jaartje te wachten. Neen, Lemaire moet niet weggaan. Zich wat koest houden, dan gaat het wel. En als dan de oorlog voorbij is of als er geen oorlog komt, wel, dan kan hij rus tig met Sjouk in het huwelijksbootje stappen en dan is zijn bedje gespreid. Hij heeft toch maar lekker geboft! En dat niet gezocht. Hij heeft Sjouk niet ge vraagd, omdat zjj eenigst kind, is en hij dus de zaak krijgt. Ze houden zielsveel van elkaar. Toevallig is het nu net zoo, zooals het is. Zijn berekening komt uit: er arriveert en week later een brief van Sjouk, die in Katwijk is geweest. Het gaat best met vader. Hij verlangt weer naar huis. Moe der heeft met hem gepraat over haar plan, maar vader wil er niets van weten, vindt zich nog veel te jong, om stil te gaan leven in Arnhem of elders. En wat haar betreft, vader en moeder vinden Het goed, dat zjj niet zoo lang in Den Haag blijft, als eerst de bedoeling waB. Nu zij verloofd is, is er ook wel het een en ander verandèrd. Fijn, dat ze straks doorloopend 1# elkaar kunnen zijn! De berekening zijn alle prachtig. Maar de uitkomst, is heel anders. Nauw vier Door een toeval heeft de Vught- sche politie een enorme prijsopdrijvings affaire onder handen gekregen, waarin reeds honderden verdachten zijn gever baliseerd. De agenten troffen langs den weg een man die zeemlappen té koop aanbood voor den „zachten" prijs van f 6,50 tot f 10 per stuk en in het formaat van 1X1,5 dm. Uit het onderzoek kwam vast te staan dat een Amsterdamsch koopman een geweldige partij van voor den oorlog had vastgehouden en nu te gen exhorbitante prijzen verkocht, zoo dat zijn persoonlijke winst meer dan f 100.000 (een ton) bedroeg. De man is voortvluchtig, maar tal van wederver- koopers zijn gearresteerd. De „handel" bleek lover geheel Nederland vertakt te zijn, zoodat de politie en crisis-ambte naren van tallooze gemeenten in het on derzoek werden betrokken. De vorige week is ten nadeele van een landbouwer te Herpt bij Heusden een kalfvaars gestolen, van welken diefstal aangifte bij de politie was gedaan. Toen nu eenige dagen geleden de gemeentepo litie te Vlijmen er achter kwam, dat in die gemeente met clandestien geslacht vleesch was gevent; stelde zij een uitge breid onderzoek in, en dit had tot resul- taat, dat zij kon overgaan tot de arres tatie van vijf personen. Twee hiervan worden ervan verdacht, het beest te hebben gestolen, terwijl de drie andere personen ervan verdacht worden bij de clandestiene slachting betrokken te zijn geweest. j Doodelijke ongelukken. Dinsdagmiddag is de 19-jarige ketel maker A. B. op het terrein van de Rot- terdamsche Droogdokmaatschappij op de treeplank van een vrachtauto gespron gen. Hij viel er af en kwam onder de wielen. In het Zuiderziekenhuis is hij aan de bekomen verwondingen over leden. Gisteren heeft het driejarig zoontje "van den heer V., wonende in ge Steen straat te Utrecht, een groote hoeveel heid staalpillen, ongeveer dertig stuks, gegeten in de meening, dat het drop was. Nadat men tot deze ontdekking ge komen was, is het kind naar het Stads en Academisch Ziekenhuis vervoerd. He dennacht is het knaapje echter over leden. De bejaarde weduwe R. van D. te Steenwijk, is in haar woning door gas- verstikking om het leven gekomen, ten gevolge van het feit, dat zij de gaskraan niet had gesloten. Verdronken. Woensdagmid dag is te Utrecht het zesjarig meisje G. B. in het Merwedekanaal geraakt en verdronken. t Diefstallen. Te'sGraven- hage is ingebroken bij een bontwerker E. aan het Hoogezand. Men verschafte zich toegang door een raam aan de voorzijde van het .perceel. Ontvreemd werden 11 bontjassen, twee blauwvossen en een grijze vos, waarvan het totaal' der waar de zes of zevenduizend gulden bedraagt. Ten nadeele van de firma H. te Veenendaal werden 1200 paren kousen ontvreemd. De politie stelde vast, dat de dieven per auto waren gekomen en wist een goed signalement van de banden te krijgen. Hiermede gewapend kwam zij er achter, dat de dieven zich in de pro vincie Utrecht bevonden op een bepaalde route. Toen men daar een auto aanhield en de banden onderzocht, klopten deze met het signalement, waarna de chauf feur al spoedig bekende. De anderen volgden. Het waren allen Utrechtenaren, n.l. J. M., P. de K., M. L. de B. en S. weken is Lemaire thuis, hij leek geheel de oude te zijn, of weer openbaren zich verontrustende symptomen. De dokter verwast hem naar het ziekenhuis in Arn hem; in observatie. Hij, de huisarts, ver wacht de vóórschrijving van een volko men rustig leven, geheel vrij van zaken- beslommeringen en wat dies meer zij. Maar hij laat het oordeel het liefst over aan den specialist. Vernemend, dat haar vader weer in het ziekenhuis is, komt Sjouk holderdebol der, thuis met de verzekering, dat zij nu niet weer teruggaat. Er is zoo niets geen aardigheid aan, dat moet moeder toch begrijpen. Modder snapt het. Die vindt trouwens nu alles goed. Onrustig dwaalt zij door het huis, gaat eiken dag naar Arnhem, naar het ziekenhuis,^vaar Le maire ligt te wachten op het vonnis van de doktoren. Hij heeft zich al half en half verzoend met de gedachte, als een wrak te zullen leven. Dan moeten Sjouk en Bertus maar trouwen, het is de beste op lossing, al zijn die nog jong. Bertus redt zich wel, daar is geen zorg voor. En Sjouk is ook onderdak. Hij heeft zijn best gedaan en hij kan zijn dochter een goede zaak meegeven, terwijl hij goed leven kan met zijn vrouw. Eenmaal komt er toch een eind aan. Maar Lemaire hoopt, dat dit nog lang uitblijft. Dat kan ook weL In Katwijk voelde hij zich best. Geraffineerde oplich terstruc. „Nu weet ik niet zeker of ik mijn horloge hier' of bij een ander in reparatie heb gegeven," zei de 19-jarige Delftenaar Van V., toen hij een horloge winkel binnenstapte. De horlogemaker vroeg zijn naam, waarop Van V. den ge- fantaseerden naam Dook opgaf. Hierop liet de horlogemaker eenige horloges zien, dia gerepareerd waren, doch nog niet afgRiaald. Nq de namen aan de hor loges "nauwkeurig te hebben bekeken, vertrok Van V. Er waren twee kostbare stukken bij en enkele dagen later stuur de Dook een vriend naar denzelfden win kel met de opdracht zijn gerepareerd klokje te gaan halen, waarbij hij den naam opgaf, dien hij bij zijn bezoek aan den winkel had gelezen. Reparatiegeld werd medegegeven. De niets vermoeden de horlogemaker gaf het horloge mee en deed evenezoo enkele dagen later met een ander uurwerk. Bij een anderen reparateur lukte deze nieuwste gauwdieventruc echter niet. De voorbereiding was goed, want Van V. wist, dat in deze zaak een duur hor loge klaar lag voor den student T. Toen Van V. een vriend uitzond om het klokje te halen, kweeg de reparateur argwaan, omdat de vriend niet den indruk maakte student te zijn. De-politie werd gewaar schuwd en thans zitten v. V. en zijn handlanger in verzekerdabewaring. Tel. RECHTSZAKEN Economische Rechter te Middelburg. Zitting van Donderdag 8 Oct. 1942. De volgende personen werden gedag vaard: A. Quist, 72 j., landbouwer te Uzen-n dijke, wegens het verkoopen en afleveren van een tweetal vaarzen. Eisch f 250 of 50 d., uitspr. f 150 of 30 d. I. J. Jansen, 40 j., veehandelaar te Oostburg, wegens het koopen en ontvan gen van een tweetal vaarzen. Eisch 2 mnd. gev.straf met verb.verkl., uitspr. 1 mnd. gev.straf I. J. Jansen, als voren, wegens het in zijn zakboekje geen aanteekening houden van den aankoop noch van den verkoop van 6 stuks rundvee.. Eisch 1 mnd. gev. straf, uitspr. 14 d. gev.straf. I. J. Jansen, als voren, wegens het verkoopen met bestemming naar België van 44 schapen en wegens het afleveren te Aardenburg van 28 schapen. Eisch en uitspr. 3 mnd. gev.straf met verb.verkl. C. A. Kloosterman, 26 j., loondor- schersknecht te Kapelle, wegens het ver koopen van 950 kg bruine boonen en 200 kg tarwe. Eisch en uitspr. 3 mnd. gev. straf met verb.verkl. C. Brasser, 51 j., landbouwer te Kou- dekerke, wegens het vervoeren van 350 kg aardappelen. Eisch en uitspr. schul dig verklaard zonder toepassing van straf. J. Minderhoud, 53 j., handelaar in gra nen te Westkapelle, wegens het vervoe ren van 900 kg aardappelen. Eisch f 40 of 20 d. met verbeurdverkl., uitspr. f 25 of 10 d. A. Visser, 20 j., groentenkoopman te 's H. Abtskerke, wegens het vervoeren van 100 kg bruine boonen. Eisch en uit spraak f 20 of 10 d. met verb.-verkl. A: de Feijter, 54 j., landbouwer te Axel, wegens het vellen en rooien van 81 Canadaboopien zonder vergunning. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. Chr. Stadhouders, 20 j., slagersknecht te Middelburg, wegens het vervoeren van 12 kg schapenvleesch. Eisch f 100 of 40 d. met verb.verkl., uitspr. f 75 of 25 d. met verb.verkl. C. M. Buijsse, 62 j., landbouwer te IJzendijke, wegens het feit, dat hij te Oostburg een koe heeft verkocht, al thans vervoerd. Eisch f40 of 20 d. met teruggave opbrengst inbeslaggenomene. Uitspr. f25 of 10 d. met teruggave op brengst inbeslaggenomene. I. J. Jansen, 40 j., veehandelaar te Oostburg, wegens idem. Eisch f100 of 40 d. Uitspr. f 50 of 20 d. I. J. Jansen, als voren,, wegens te Vlis- singën vervoeren van 15 kg. bruine boo nen. Eisch f20 of 15 d. Uitspr. f15 of 10 d. S. van Vooren, 42 j., landbouwer te Sluis, wegens le. het voorhanden hebben van hoeveelheden granen en peulvruch ten, deel uitmakende van zijn landbouw bedrijf, zonder dat hiervan opgave was gedaan, 2e. en wegens het afleveren van 1500 kg. tarwe, 400 kg. haver en 1400 kg. gerst. Eisch 1 mnd. gev.straf. Uitspr. f 250 of 2 mnd. R. M. J. Lannoije, 46 j., landbouwer te Aardenburg, wegens idem sub 1, en we gens het afleveren van 8000 kg. erwten. Eisch f 3000 of 6 mnd. Uitspr. f 2500 of 5 mnd. Beleediging dér N.S.B. zwaar gestraft. ALKMAAR, 7 Oct. In de zitting, welke de vrederechter Mr Vermeulen Woensdag te Alkmaar hield, moest de landarbeider K. G. uit Anna Paulowna terechtstaan. G. had op 5 Juli in een café te Wierin- gen zich afkeurend over de N.S.B. uit gelaten en had gezegd, dat in de oorlogs dagen leden van deze beweging op Ne- derlkndsche soldaten hadden geschoten. In het café waren twee leden van de N.S.B. aanwezig en dezen vroegen G. of hij, wat hy zei, kon bewijzen. „Ja" had G. gezegd, „dat kan ik". De beide anderen waren toen de Duit- sche politie gaan halen, doch to?n ze met deze terugkwamen, was G. reeds ver trokken. Verdachte gaÊ het gevoerde gesprek toe maar ontkende te hebben gezegd, dat N,S,B,-ers op Nederlandsche soldaten In 1637 zag de Statenbijbel of Staten vertaling, van belangrijke kantteekenin- gen voorzien, bij Paulus Aertzoon van Ravenstein te Leiden het licht. Wie zal bij benadering zeggen, welken invloed de uitgave van deze vertaling uit den grondtekst in gebeeldhouwd Ne- derlandsch heeft uitgeoefend? Onze Statenbijbel is een monument van - taal en stijl en aan hem heeft onze schoo- ne, welluidende moedertaal voor een groot deel zijn geestelijken rijkdom en beeldende schoonheid te danken. Wie zal in staat zijn, den invloed weer te geven, welken onze Statenvertaling heeft geoefend op het godsdienstig en zedelijk leven van ons volk in al zyn lagen, op het gebied van wetenschap en kunst, van opvoeding en onderwijs, van literatuur en, cultuur, van jeugdvorming en vereenigingsieven, van socialen zin en bannhartigheidsbeoefening, van huisge zin en maatschappij De beteekenis van de Statenvertaling voor ons volksleven kan niet licht te hoog worden aangeslagen, al zijn er dan ook duizendtallen, die het Boek der boe ken niet meer lezen. Waar de Bijbel in de moedertaal komt tot een volk, en dit volk naar zijn profe tische, priesterlijke en koninklijke stem luistert, daar doet hij zijn gezegende wer king en verandert hij het gelaat des aard- rijks. Hij zet de zeden en gebruiken, ja het heele volksleven om, want Gods Woord maakt nieuwe menschen. Geen ander „heilig" boek is ooit bij machte geweest, zulk een vernieuwende kentering in het menschenleven te be werken als de Bjjbel. Ds N. BUFFINGA. i ;===r=:rL_ hadden gschoten. Hij had dat in zijn diensttijd ook niet ervaren. De beide overige café-bezoekers- hiel den als getuigen vol, dat G. den beleedi- genden zin wel had uitgesproken. De officier, die het ten laste gelegde voldoende bewezen achtte, zeide het noo- dig te achten, dat met kracht tegen der gelijke praatjes, als verdachte had ver kocht, wordt opgetreden. Spreker vor derde tegen G. een gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden. De vrederechter vond, hetgeen Gr. had gezegd over de N.S.B., een gemeene leu gen, die, ook om de algemeene preventie, -streng diende te worden gestraft. Hij veroordeelde verdachte conforjji den eisch. LAND- EN TUINBOUW Bestrijding van Mond- en Klauwzeer. De bestrijding van het mond- en klauw zeer onder het vee blijft, de bijzondere aandacht houden van de daarvoor aan gewezen instantie, d.i. den Veeartsenij- kundigen Dienst. Het onder dezen diénst ressorteerende Staats-veeartsenijkundig onderzoekingsinstituut, het z.g. Mond en Klauwzeerinstituut te Amsterdam, zal een onderzoek instellen omtrent het vóórkomen van bedrijven, waar het vee voor aantasting door mond- en klauw zeer steeds gespaard is gebleven. Er wordt daarom aan veehouders, wier vee ondanks besmettingskansen, op opvallende wijze steeds van de ziekte be vrijd is gebleven, verzocht daarvan schriftelijk melding te maken, onder op gaaf van de grootte van hun veestapel en den duur van hun ervaring, aan het Staats-veeartsenijkundig Onderzoekings instituut, Groote Kattenburgerstraat 7, Amsterdam. Daar het onderzoek van zeer groot belang is, wordt iedere vee houder tot medewerking'aangespoord. Wemeldinge. Ingekomen: C. C. Wagenaar, v. Rotterdam n. Steiger Middensluis aan boord; M. G. Oudesluijs, v. Scherpenisse n Dorpsstraat B 187; J. Sinke, v. Yerseke n. Bonzijweg C 40a; C. A Vermeulen, v. Bors- sele n. Oranjeboomstr. B 70; G. H. v. d. Adel, v. Brouwershaven n. Oranjeboomstr. B 88; A. Rietveld, v. Rotterdam n. Oranje boomstr. B 88; A.!Haan, v.-M'burg n. Emma- str. C 2q; J. Flipse, v. M'burg n. Sluis- plateau C 76; I. A. Mulder, v. M'burg n. Wemeldingsche Zandweg A 52 m; P. M. Bos, v. M'burg n. Bierweg A 102a; C. A. Bos, v. M'burg n. Oude Polderweg A 18a; J. Kolija, v. M'burg n. Schuttershof B 155; G. J. Pleijte, v. M'burg n. Daniëlstr. B 69; C. v. d. Meule, V. M'burg n. Kanaaldijk C 2; L. de Witte, v. M'burg n. Bónzijweg C 27 C. Bouterse en gezin, v. Vreeswijk n. Sluis- plateau C.79; A v. d. Meule, v. M'burg n. Dorpsstr. B 10. VertrokkenC. de Zeeuw, v. Z. Achterweg •A 52b n. Goes; C. P. Manni, v. Dorpsstr. B 47 n. KapelleM. G. Lindenbergh, v. Chezeeweg A 66a n. Breda; R. Boerman, v. Dorpsstr. B 188 n. Hardinxveld; L. A. Karelse, v. Emmastr. C lm. Bussum; J. L. de Korte, v. W. Kanaaldijk1 C 4d n. Kort- gene; M. J. Korstanje, v. Dorpsstr. B 40 n. Dordrecht; P. Karelse, v. Emmastr. C lm n. Wormerveer; H. Seinenen, v. Z. Ach terweg B 274 n. Amsterdam; A. P. Polie, «tr. Emmastr. C 2h n. Kruidingen; J. Sinke, v. Bonzijweg C 40a n. Yerseke; D. v. Els- acker n. Dorpsstr. B 233 n. Rotterdam; J. Tuit, v. Dorpsstr. B 10 n. Papendrecht; K. A v. Dalen, v. Schuttershof B 156 n. Goes L. v. d. Heijden, v. Oranjeboomstr. B 88 a Rotterdam; P. Tolhoek en gezin, v. Nieu- wendijk C 102 n. Yerseke; C. S. Klap, v. Nieuwendijk C 89 n. Goes; C. v. d. Heijden, v. Oranjeboomstr. B 88 n. Rotterdam; J, K Dominicus, v. Schuttershof B 52 n. Zierikzee. Yerseke, IngekomenM. C. Daansen, onderwijzeres, v. Kruiningen n. Kaai^tr.- 3; E. Raams, ambt. ter secr., v. Krimpen a. d. IJssel n. Damstr. 109; B. Kievit en gezin, transp.arbeider, v. Kruiningen n. Dreef 3; W. L. Harthoorn en gezin, hoofdvert. Verz. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2