KERK EN SCHOOL LAND- EN TUINBOUW LAATSTE BERICHTEN ZIJ, die kwamen en gingen. TELEGRAMMEN BRIEFWISSELING KOERSEN V.K. 4 Ned. 1940 H 1008/8 ioo3/8 4 Ned. 1940 m. b. lOO'/ie 1017s 4 Ned. 1941 lOOVi» lOOVi, 100 86)4 837a 8334 BURGERLIJKE STAND RADIOPROGRAMMA UIL» Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Kethel en Spaland (vac. wijlen A. Wensv'een), cand. Mr G. A. Alma, hulppred. te 's Gra- venhage. Vrij Evang. Gemeenten. B e r o e'p e n te Franeker, J. W. Ver- heij te Heerde. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: aangenomen naar Den Helder, cand. mej. C. A. El- link Schuurman te Amersfoort. Ds P. Holst. Zondag is de vacature'in de Ned. Herv. Gemfcente te St,. Philipsland, ontstaan door het overlijden van Ds J. W. Verschoor, weder vervuld door de komst van cand. P. Holst, voorheen hulp prediker der Ned. Herv. Gemeente te Boskoop. Cand. Holst werd des morgens beves tigd door Ds J. Fokkema van Delft, die tut tekst had gekozen Hand. 16:14b. In den namiddagdienst deed Ds Holst zijn intrede, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van 1 Cor. 1: 21, „Want nademaal- in de wijsheid Gods de wereld God nifet heeft gekend door de wijsheid, zoo heeft het Gode behaagd door de dwaasheid der prediking zalig te maken die gelooven." Na deze predikatie volgden de gebrui kelijke toespraken tot kerkeraad, ge- -meente, vereenigingen, collega's, enz. De nieuwe herder en leeraar werd achter eenvolgens toegesproken door Ds H. van Eist van Oud-Vossemeer, die gedurende een jaar consulent der gemeente was, door Ds J. Batelaan van Tholen, namens den ring, die den jeugdigen predikant een hartelijk welkom toeriep en den wensch voor een goede samenwerking uitsprak qn door cand. S. G. J. Goverts namens de studentenvereen. „Voetius" te Utrecht/ De vacature te St. Philipsland is nu na een jaar weder bezet. Zooals menaich zal herinneren is Ds J. W. Verschoor, die de gemeente vanaf 7 Aug. 1932 dien de, op 28 September van het vorige jaar overleden. Ds J. J. Berends). Morgen viert Ds J. J. Berends, em. pred. te Amersfoort, zijn gouden ambtsjubileum. Jan Jacob Berends werd 14 Dec. 1865 geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit. In 1892 candidaat geworden, aanvaardde hij 9 Oct. van dat jaar zijn ambt te St Anna Parochie. Vandaar vertrok hij in 1898 naar Maasland, waar hij het langst ge arbeid heeft, om in -1921 naar Veenen- daal te vertrekken. Hier was hij werk zaam tot aan zijn emeritaat, dat hem op 16 Oct. 1932 eervol werd verleend. Meer dan 25 jaar is de jubilaris be stuurslid van het Genef. tractaatgenoot- schap „Filippus", terwijl hij aan de Fi- lippus-kalender vele jaren medewerkte. Vanwege de Part. synode van Utrecht was hij curator van de Theol. Hooge- school. Ook van de Generale Synode van Arnhem (1930) maakte hij deel uit. Theoll Hoogeschooi te Kampen). Het Curatorium van de Theol. Hoogeschool te Kampen heeft voor de cursus Dec. '42 Dec. '43 benoemd tot rector Prof. Dr K. Dijk en tot pro-rector en secr. van het college van hoogleeraren Prof. Dr G, M. den Hortogh. Voor bijwoning van de rectoraatsover dracht werden aangewezen de curatoren van Overijssel, Gelderland, Utrecht, N.- Holland, Z.-Holland, Noordbrabant-Lim burg. Tot lector in de Latynsche en Griek- sche talen werd benoemd Dr R. J. Dam, rector van het Geref. Gymnasium., te Kampen en tot bibliothecaris Dr K. J. Cremer, aldaar. Tot accountant werd benoemd Dr J. Moser te Wassenaar en tot leden van de commissie voor het organiseeren van de Theol. Schooldag '43 Prof. Dr J. Ridder bos (sec. Prof. Dr G. M. den Hartogh, Ds H. H. Schoemakers, em. predikant te Kampen en Ds C. B. Bavinck te Kam pen. De leiding van den Schooldag werd voor '43 opgedragen aan Prof. Dr K. Dijk, als wiens secundus zal optreden Prof. Dr J. H. Bavinck. Besloten werd, dat Dr K. J. Cremer gedurende dezen cursus de tentamica en examens in de Hebreeuwsche taal aan 4e propaedeutici zal afnemen, aan wie hij ook ter vervanging onderwijs gegeven heeft. Het moderamen van het curatorium is thans al volgt samengesteld: Ds S. H. Schoemakers' te Kampen, praeses; Ds H. Meijering, em. pred. te Katwijk aan Zee, assessor; Ds F. C. Meijster te Rotterdam, scriba en Ds G. Diemer te Scheemda, sub-scriba. Aan het studentencorps F. Q. I. werd opnieuw een subsidie toegekend voor het houden van enkele lezingen, alsook voor het uitgeven van den almanak. Korte berichten/. Zes kerkvoogdijen, o.m. die der Ned. Herv. Gem. van Nieuw- vlief (Z.), traden toe als lid van de ver een. van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk, waardoor het ledental de duizend gepasseerd is en nil 1003 bedraagt. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam heeft de gemeente ver zocht met ingang van Zondag a.s. het stille gebed in te voeren. Wanneer de predikant op den kansel gekomen is, zwijgt het orgel, de gemeen te staat op en voorganger en gemeente houden het stil gebed. Daarna spreekt de predikant votum en zegengroet uit, ter wijl de gemeente blijft staan. Pas na het uitspreken van den zegengroet gaat de gemeente zitten. Aan de Kweekschool der Doopsge zinde Boederschap hebben zich vijf stu denten voor het eerst doen inschreven, waaronder drie dames. Belangstellenden wijzen w© op de mogelijkheid een keurcollectie voorwer pen uit het Bijbelsch Museum van Oud- beden, Hemonylaan 19a te Amsterdam, te laten overkomen met den custos, die daarbij uitleg geeft. Deze etaleert de voorwerpen op een paar tafels. Geduren de een uur weet hij daarbij boeiend te vertellen. De vragen, die daarna losko men, hebben menigmaal het bewijs gele verd, dat het tentoongestelde zich in een levendige belangstelling van oud en jong mag verheugen. Men wende zich tot het Bureau van den Centraal Bond voor Inwendige Zen ding, Stadhouderskade 137, Amsterdam, waar dit Museum van uitgaat, om nadere inlichtingen. ders bezig met behulp van een hijsch- kraan met grijper een kolenschip te los sen ^an de Laakkade te Den Haag. Op een gegeven oogenblik is de 55-jarige •W. J. T. in den grijper bekneld geraakt en op slag gedood. -i- Roekeloos spel. In de Hene gouwerlaan te Rotterdam is een ernstig ongeluk gebeurd. Eenige jongens hadden ontplofbare stoffen in een blikken bus gedaan, en deze met een prop afgeslo ten. Een 14-jarige jongen sloeg de bus tegen een muur waarop de inhoud ont plofte. De gevolgen waren zeer ernstig. De rechterhand van den knaap werd geheel afgerukt, Zoon berooft zijn vader. Een bewoner van den Reuweg te Hil versum deed bij de politie aangifte van diefstal van een geldkistje, inhoudende omstreeks f 800, dat uit een kast in een slaapkamer werd ontvreemd. De recher che wist spoedig de drie daders, n.l. een 19-jarigen gehuwden zoon van den be stolene en twee zijner kameraden te arresteeren. Het geld hadden zij opge maakt. Diefstallen. In een kruide nierswinkel aan de Jan van Galenstraat te Amsterdam hebben dieven 725 kg suiker, 555 pakken gortmout, 40 pond roómboter, belangrijke hoeveelheden ca- pucijners, rijst en theesurrogaat, borst plaat en tal van andere artikelen ge stolen. Een kleedingmagazijn in de Jan Evert- senstraat kreeg eveneens ongenoode be zoekers. Daar bestond de buit' uit' 30 overjassen, 10 costuums, 15 pantalons, 15 plusfours en een schrijfmachine, te zamen ter waarde van ongeveer f1300. j— De Rotterdamsche politie heeft negen lieden in arrest gesteld, die allen betrokken zijn by een inbraak, waarbij voor een waarde van ruim f2000 aan schoenen en dames- en heerenkleeding werd buitgemaakt. Een van de gearres teerden, een 17-jarige jongen, die pas een week by de firma in betrekking was, had kennis gemaakt met een ander veel belovend jongmensch vah 16 jaar. Hy had dezen jongeman .verteld, dat bij zijn firma wel wat te spelen was. Hij vond den 16-ja;ige bereid, zich te doen in- sluifcer rn terwijl de jeugdige employé zich tegen het sluitingsuur heel galant beijverde om de rijwielen van het dames- personeel naar buiten te brengen, rende zijn vriendje naar binnen en verschool zich op een toilet. In den loop van den avond werden daarop door de brieven bus breekijzers en andere inbrekerswerk tuigen naar binnen geloodst, waarna twaalf deuren en kasten werden gefor ceerd. Ook de buitendeur werd geopend en even later verdwenen vijf mannen met een flinken buit in het nachtelijk duis ter. De buit werd naar een nabijgelegen pakhuis vervoerd en later verkocht aan eenige mannen, die inmiddels wegens heling zijn opgesloten. RECHTSZAKEN Tegen opzichter van gemeentewerken een maand gevangenisstraf geëischt. Het vredegerechtshof te 'sGraven- hage heeft zich bezig gehouden met een zaak van practisch politieke beteekenis. Het het oog op het bezoek van den leider der N.S.B. op Vrijdag 29 Mei 1.1. aan de gemeente Eindhoven had de bur gemeester dier gemeente, de heer H. J. Pulles, den dag tevoren aan gemeente werken de opdracht gegeven des och tends van dat bezoek zoowel de oranje, blanje, bleu-vlag als. de vlag der bewe ging van de gemeentelijke gebouwen uit te hangen. De opzichter van gemeentewerken J. A. Moonen echter had dien ochtend in plaats van de hem namens den burge meester door de directie van gemeente werken gedane lastgeving te doen uit voeren, aan de hem ondergeschikte werk lieden bij genoemden tak van dienst de vraag voorgelegd of zij daartegen wel licht bezwaren hadden. Toen hadden in derdaad de in den winkel van gemeente werken aanwezige werklieden geant woord, dat zij met name tegen het uit hangen van de N.S.B.-vlag bezwaren hadden en zoodoende was in de uitvoe ring van de opdracht stremming ver oorzaakt. Wegens overtreding van art. 358 bis van het wetboek van strafrecht (het na laten van werkzaamheden, waartoe uit kracht van dienstbetrekking de verbin tenis bestaat en daardoor veroorzaken van stremming in de uitoefening van een openbaren dienst) had genoemde op zichter zich thans in eersten aanleg voor het Hof te verantwoorden. De procureur-generaal prof. dr van Genechten had een achttal getuigen ge dagvaard, o.w. burgemeester Pulles, die echter wegens drukke ambtsbezigheden verhinderd was te verschynen. De directeur van gemeentewerken, de heer G. C. Kools, betwistte het recht van den burgemeester om opdracht te geven de N.S.B.-vlag uit te steken. Prof. van Genechten noemde de hou ding van verdachte zeer zonderling. Spr. kwalificeerde deze daad als sa botage, althans als een uiting van stie- kume ophitsing. Meer dan ooit is het in dezen tijd een eisch, dat de overheid niet met zich laat spotten en dat zy wordt gehoorzaamd. Wa^r evenwel voor de eerste maaj een geval als het onderhavige zich voordoet, wilde spreker geen zeer zware straf vor deren, doch zijn eisch beperken tot een maand gevangenisstraf. Mr Th. J. J. M. Kroon, als verdediger, merkte op dat er een verschil was tus- schen den burgemeester en den directeur van gemeentewerken over deze aangele genheid. Dit heeft verdachte ertoe ge bracht de vraag aan zijn personeel te stellen. Pleiter beriep zich voorts op een twee tal circulaires van den secretaris-gene raal van binnenlandsche zaken inzake de gewetensvrijheid der ambtenaren. Hij concludeerde tot vrijspraak, sub sidiair gaf pleiter het Hof in overwe ging een geldboete op te leggen. Het inkuilen van aardappelen en andere knolgewassen. Wanneer men binnenshuis niet over voldoende ruimte beschikt om zijn eigen geteelde voorraad aardappelen of an dere knolgewassen te bergen, kan men deze in het najaar ook buiten in den tuin inkuilen. Uit het woord „inkuilen" inoet men niet de conclusie trekken, dat de aard appelen in een kuil komen te liggen. Dit is volstrekt niet het geval» Bij het in kuilen stort men de aardappelen gewoon als een pyramidale hoop op den vlakken grond op de te voren uitgezochte plek. Men moet ze daarbij niet te hardhandig uitstorten. Een wat voorzichtige behan deling is zeer gewenscht. In een matige hoeveelheid kan zulk een hoop aardappelen 80100 cm breed zijn en 6575 cm hoog. Naar gelang van de hoeveelheid make men de hoop rond of .langwerpig. Men moet voor de bewaring alleen gave aardappelen ge bruiken, welke bovendien goed droog zijn. De aardappelenhoop dekt men af met een laag droog riet of droog stroo van ten minste 12 cm dikte. Over deze deklaag van riet of stroo komt een laag aarde van tenminste 10 15 cm. Door deze aarde te steken uit den grond rondom de pyramide, ontstaat een greppel, waarin het regenwater kan afvloeien. Daardoor verzamelt zich op den bodem van de bewaarplaats geen grondwater en Blijven de aardappelen droog. Ter voorkoming van bevriezing bij strenge vorst wordt voor het inval len van de winterkoude óver de dek laag van aarde nog een flinke laag ruigte of nog wat meer aarde aangebracht. Al dus kunnen de aardappelen den geheelen winter gaaf blijven en tot in het voor jaar of voorzomer worden gebruikt. Op deze wijze kuilt men ook koolrapen, bie ten en winterwortelen in. IS EEN MOSSEL GRIEZELIG? De afd. Visch van het Voorlichtings bureau van den Voedingsraad schryft het volgende: Het mosselseizoen 1942'43 staat voor de deur. Een bron van gezond voedsel gaat daardoor, naar we verwachten, weer rijkelijk vloeien. Toch zijn er nog vrij veel Nederlanders, die geen mosse len willen eten, omdat ze haar zoo grie zelig (en dikwijls nog erger) vinden. Dat is gfootendeels inbeelding. De mossel is een schoon en waardevol, met veel zorg gekweekt, product. Zóó is in enkele trekken haar ontwikkeling te schetsen. Een normale mossel brengt per jaar 5075 millioen eieren voort. Daaruit ontstaat het mos selzaad, dat zich voornamelijk op den bo dem der Waddenzee of aan dyken, paal hoofden e.d. langs de kust afzet. De vis- schers vangen het daar weg om het op de ondiepe gedeelten van de Zeeuwsche stroomen weer uit te zaaien. Dat mossel zaad is dan een half of één jaar oud en van 15 tot 35 mm lang. Het groeit in de Zeeuwsche wateren vrij snel op. Wan neer het „halfwas" .is, wordt het -wéér opgevischt en naar diepere plaatsen, waar meer stroom staat en de voedsel- aanvoer dus grooter is, overgebracht. Na drie levensjaren is de mossel onge veer volwassen en kan ze geconsumeerd worden. Voordat het echter zoover is, worden de mosselen eerst in de verwa terplaatsen in lagen uitgespreid. Het wa ter tusschen de mosselen kan dan bezin ken, zoodat ze haar maag en darmen kunnen ledigen, zonder opnieuw zand en slik naar binnen te krijgen. Wat aldus af geleverd wordt is een zandvrije, versche mossel, een met veel zorg tot ontwikke ling gebracht product, dat nergens eenig spobr van griezeligheid vertoont. Maar ge hebt mogelijk wel eens iets ergs over mossel-eten vernomen? Wy ook. In een volgende publicatie zullen we eens nagaan wat daarvan waar en niét waar is. Goes. Proces-verbaal is opgemaakt te gen P. J. B. alhier, wegens het berijden van de Kleine Kerkstraat in verboden richting, tegen C. v. H. alhier wegens overtreding van het prysaanduidings- besluit 1941 (het niet aanduiden van den prys van artikelen), tegen J. H. C. K. en J. S. alhier wegens het niet vol doende verduisteren van hun woning en tegen A. M. de R. te Kloetinge wegens het fietsen zonder licht. Philip» eveneens vast in de markt en konden 734 pet. monteer en. In aand. Aku ging zoo goed als niets om evenals in aand. van Berkel en van de incourante industrieelen konden aand, Ned. Kabel vandaag opnieuw monteeren en wel van 2£1 tot 268 pet. en aand. Ned. Gist met S pet. tot 290 pst. De beleggingsmarkt was vaster voor de staffelleening, terwijl de resteerende staats- leeningen weinig veranderen. Bel. Nederland f 5621/1 Binnenland f230; 1/5 idem f1148; 1/1 Overzee f176; 1/5 idem f 876. STOCKHOLM (D.N.B.) Naar uit New York wordt gemeld, is de Opperste Oor logsraad voor de Stille Zuidzee gisteren in vergadering bijeen geweest. Tydens deze vergadering is vooral den toestand op de Salomonseilanden, op Nieuw-Gui- nea en de Aleoeten besproken. Aan H.H. Correspondenten. U wordt verzocht dé maandelyksche op gaven van den Burg. Stand en Uw nota over het afgeloopen kwartaal zoo spoedig mogelijk, uiterlyk 12 dezer, in te zenden. INCASSO-BANK N.V. - GOES Klokstraat 9, Tel. 2001-2410 Uitvoering van Beursorders van de Amsterdamsche Effectenbeurs van Woensdag 7 October 1942. Heden 37a Ned. 1941 99"/ia 3 Ned. 1937 938/s 936/a 3—372 Ned. 1938 977e 979/IB 3 Ned. Indië 1938 I Amsterd. Bank 133 133 Incasso-Bank 1337a 1337a Koloniale Bank 123 125 Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel My. eert. 1227a 124 Rotter^., Bank 139 1397a Cert. Twentsehe Bank 1417a 142 A. K. U. 1528/s 1537a Amsterd. Droogdok 245 Van Berkels Patent 1367a 1377z Cert.. Calvé Delft 121 1217a Fokker 216 218 Gouda Kaashandel 133 1347a Heineken '2457a 2507a Cert. Leverbrothers 157 16034 6 Pref. idem 134 H 136 Cert. Meelf. Ned. Bakk. 238 239 Ned. Gist Spiritus 285 290 Philips Lampen 257 2647a Pref. idem 165 169 N. B. De Schelde 125 1247a Van Gelder Pap. 148 150 Verg. Touw Fabr. 148 148 Pref. idem 132 34 13234 Wilton Feijen. 168 167 Billiton II 253 260 47a Bat. Olie 103s/a 1027/s 3V2 Bat. Olie 98 34 98ls/ia Kon. Olie 287 296 Amst. Rubber 174 1817a Bandar Rubber 129 Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi 87 887a V. I. C. O. 127 Holl. Am. Lyn 1387» 1407a Kon. Boot 162 164 Ned. Scheepv. Unie 1581/» 163 Rotterd. Lloyd 145 149 Mij. Nederland 145 1487a H. V. A. 291 295 Javasche Cult. 151 155 N. I. S. U. 1527» 1557a Verg. Cultuur 83 8434 Deli Mij. 170 172 Senembah 148 1507a Amst. Ballast Blaauwb. Veemj 11334 110 Pref. Gerzon Vandaag viel meer belangstelling van de zijde van het publiek te constateeren dan in de voor afgaande dagen. De commissionairs en bankiers kwamen met meer kooporders naar de beurs, hetgeen in een eenigszins hoogere koersópening over de geheele linie resulteerde. In de tweede helft van het beursuur brak een vaste stem ming baan, die zich tot aan het slot goed wist te handhaven. De oliehoek had weer zijn oude voorkomen teruggekregen t.w. den geheelen middag werd levendag gehandeld. Nadat aand. Kon. Olie bij een koers van 29234 pet., zijnde ruim 5 punten boven den slotprijs van giste ren waren geopend, liep de koers Vervolgens tot 288 pet. terug. Hiermede was tevens het laagste punt bereikt. In het verdere verloop kon het fonds vrijwel onafgebroken in koers stijgen, waardoor per saldo een voordeelig koersverschil van 9 punten werd behaald. Van de suikers waren aand. H.V.A. iets luier ge opend. Sinds middenbeurs echter kon de no teering van 290 tot 297 pet. aantrekken, terwijl een enkel stukje aanbod het slot op 295 pet. bracht. Evenals het hoofdfonds waren aand. Javasche Cultuur en Nisu gemiddeld 4 pet. hooger. Van de rubbers waren aand. Amster dam Rubber in de eerste helft van het beurs uur nogal aan koersfluctuaties onderhevig. Het verloop was n.l. als volgt: 17717817518Q 178 pet. Per saldo kon het fonds een koers winst van ruim 7 punten incasseeren. Vandaag brachten enkele incourante rubbers het tot no- tëering. Aand. Bandar Rubber noteerden ten opzichte van den laatsten koers rüitn 10 pun ten hooger. Aand. Vico waarvoor gisteren te vergeefs 127 pet. werd-geboden, noteerden van daag 127 pet. Tabakken waren gemiddeld 2 p. beter. Aand. Ned. Scheepvaart Unie verlieten de markt op het hoogste punt van den dag. De overige scheepvaartfondsen waren eveneens be ter gedisponeerd. Op de locale markt eischten nog steeds eert. Leverbros de grootste aandacht op. Meerend eels werd op 160 pet gehandeld. Voorts lagen aand. KapeDe, Ingekomen: C. P. Manni, van We- ineldinge naar Ooststraat A 15; L. Brouwer, van Goes naar Ooststraat A 35; H. J. Bakker, van Roosendaal naar Noordstraat D 225; M. C. Kik, van Goes naar Dreef A 281. Vertrokken: Ca. de Bart, van Kerkplein A 253 naar Kloetinge; H. M. Blok en I. A. Blok, van Kerkplein A 262 naar Breda; M. J. Ie Qercq, van Ooststraat A 22 naar Dor drecht; J. D. Blok, van Kerkplein A 257 naar Amsterdam; W. L. Harthoorn en gezin, van Spaarlingsstraat A 57 naar Yerseke; W. Mie ras, van S chore, G 4, naar KrabbendijkeH. Galenkamp en echtgenoote, van Nieuwe Kerk straat D 173 naar Middelburg; A. C. Nelis, van Lurpscheweg B 56 naar Kruiningen; S. Tuitfaof, van Dijkwelschestraat A 301 naar Kruiningen; M. J. Vermue, van Wemelding- scheweg B 2 naar Werkendam; N. Rijk, van Schore F 13 naar Ovezande; G. A. Bakker, van Spaarlingsstraat A 67 naar Roosendaal A. van Halem, van Nieuwe Kerkstraat D 169 naar Goes. Zoutelande. Ingekomen: J. Dingemanse en gezin, van Vlissingen naar Langstraat 22. Vertrokken: L. Graf en kinderen, van Duin straatje 10 naar Leipzig; A. Bronke en gezin, van Molenweg 13 naar O. en W. Souburg; T. Spui en kind, van Timmermanstr. 8 naar Hil versum; F. A. Waterreus en gezin, van Tim mermanstraat 15 naar Vlissingen. Rctthemu Vertrokken: G. van Dijk, naar Zeist; A. F. Meijers naar Souburg; A. de Pagter naar Vlissingen. Ingekomen: J. Tange uit Souburg; M. Louws uit Arnemiuiden; G. van Dijk uit Voor burg; I. Coppoolse uit Middelburg; M. Kwek- keboom uit Vlissingen; A. de Pagter uit Vlis singen; S. Verloo uit Vlissingen. GOES. Geboren: Albert Nico Maria, z. v. M. Huige en W. C J. van Schagen. Van 16 t/m 30 September 1942. WISSENKERKE. Geboren: Jan Michiei; z. v. J. J. v. d. Berge en L. M. de Kam; Pieter, z. v. P. Koole. Overleden: W. Wisse, 75 j., wed. v. C. Karelse; C. J. Klap, 22 j. jm. Over de maand September. t WAARDE. Huw.-aangiften29, W. Koot- stra, 31 j. te Éllemeet en J. M. Traas, 22 j. Gehuwd: 17, N. Bom, 27 j." en A. Dijl, 24 j. Geboren: 7, Jacobus Abraham, z. v. C. Goud en M. Koster. BORSSELE. Gehuwd: 14, P. Bal, 22 j. jm. te Hoedekenskerke en M. S. Ars, 20 j. jd.18, J. Lokerse, 25 j. jm. te Hoedekens kerke en M. Walhoudt Jacobsd., 23 j. J Geboren: 1, Jacobus, z. v. J. Paardekooper en M. Kerkhoven; 2, Cornells, z. v. J. v. Liere en A. D. v. Sabben; 10, Marinus, z. v. P. Melis en M. Kribbe14, Cornelis, z. v. C. v. Weele en M. Walhout Jobsd. Overleden: 8, J. Almekinders, 73 j., ongeh. 's-GRAVENPOLD,ER. Ondertrouwd: 21, P. Baarends, 23 j. te Goes en M. de Visser, 23 j.24, C. Kraak, 28 j. te Wolphaartsdijk en A. T. de Dreu, 22 j. Geboren: 11, Wilhelmina Adriana, d. -v. - L. C. Hubregtse en D. L. v. d. Hiele; 17, Jan, z. v. J. Minnaar en P. Walraven; 19, Johanna Santina, d. v. AAl. J. v. d. Hooft en C. Mol. Overleden: 17, L. Eckhprdt, 64 j., wedn. v. M. Minnaar. - NIEUW- EN St. JOOSLAND. Geboren: Johanna Hendrika, d. v. C. Broodman en A. J. van Leerdam. Vrijqag 9 October 1942. HILVERSUM- I, 15.5 m. 7.15 Heyn Kwar tet (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsber. 7.40 Goeden morgen (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Zonderlinge zaken. 8.50 Orkestconcert (gr.). 9.00 Bekend, maar steeds nieuw (gr.). (9.30— 9.40 Spiegel van den dag (opn.). 10.00 Ama- bilé-sextet. 10.30 Voordracht. 10.45 Amabilé- sextet. 11.15 Septetconcert (gr.). 12.00 Alma nak. 12.05 Orkestconcert (gr.). 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.00 Musette-orkest. 13.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 14.00 Kroniek der Ned. zeehelden: Johan van Galen, luisterspel. 14.20 Otto Hendriks en zijn orkest. 15.00 „Klaar voor opname.. Draaien 1" gevarieerd fiknprogr. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.00 Vocale duetten met pianobegeleiding. 17.30 Hiér is de poppen kast. 18.00 Gerard van Krevelen en zijn or kest, soliste en glam. 19.00 Neerlands stem van het Oostfront. 19.15 Walsencyclus G. (gr.) 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Binnenl. zakelijk praatje. 19.50 Cello en piano. Vanaf 20.15. alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Om- en om-programma. 21.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 22.00 Zonnige klan ken (gr.). 23.00—24.00 Orkestconcert (gr.). HILVERSUM II, 301.5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Sport nieuws. 8.00 Technische voorlichting. 8.15 Ope rettefragmenten (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.40 Symphonie-orkest (gr.). 9.00 Beroemde marschen (gr.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Het groote Amusementsorkest (opn.). 10.00 Godsdienstige uitz. 10.30 Zang met pianobege leiding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinder koor „De Krekels" (opn.). 11.30 De Melodis- ten en gram. 12.30 Programma-overzicht. 12.-35 Berlijnsch Opera-orkest (gr.). 12.45 BNO: Nieuws- ep zakelijke ber. 13.00 Streekcultuur. 13.30 Orgelconcert. 14.00 Godsdienstige uitz. 14.30 Groninger Orkestver. en solist. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Variatie en fantasie in de muziek (opn.). 16.45 BNONieuws-, zake lijke en beursber. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Zang, hobo en clavecimbel en Utr. Strijkkwar tet. 18.00 Wekelijksch sportpraatje. 18.15 Marschmuziek (gr.). 18.30 BNO: Nieuwsber. 18.40 Spiegel van den dag. 18.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.00 FlMlêdjes (gr,). 19.15 lesing, JL9.3Q

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3