JMLc* Pijnen in de ledematen verdwenen. BINNENLAND FEUILLETON. UIT DE PROVINCIE „Natuurlijk", zegUSjouk, kleurend. (Wondt vervolgd.) GEMENGD NIEUWS VOOR HOOFD EN HART WINTERHULP. Een moeder* moet met vier gezonde kinderen door het leven met een inko men van iets meer dan f 20 per week. Geen wonder dat de vrouw oververmoeid raakte. Met geld van WINTERHULP is een hulp in dit gezin geplaatst. Materi aal om het huis te onderhouden bleek niet meer aanwezig te zgn. Met geld van WINTERHULP is dit aangeschaft. Een eigen ledikant had de vrouw niet, *ook dit is nu met geld van WINTERHULP gekocht. Bedenk dit, als over een paar dagen de vrgwillige medewerkers van WIN TERHULP u vragen te offeren! tik kan weer wan delen als vroeger. Mevrouw M. L te W. „Sedert jaren leed ik aan scheuten in de ledematen ik af en toe een stok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal ver dwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen als vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 as. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. BRITSCHE BOMMEN OP NEDERLAND. Ia den nacht van Dinsdag op Woens dag hebben ophieuw Britsche vliegtui gen boven Nederlandsch gebied gevlo gen. Lukraak werden er bommen uit geworpen, die slechts geringe materieeie schade aanrichtten. Een burger werd gedood, een ander ernstig en verschei- denen licht gewond. Afscheid directeur Giro-dienst. (A.N.P.) De heer S. J. W. Wesselink heeft dezer dagen zijn functie als direc teur van den postchèque- en girodienst- neergelegd. Na bijna twintig jaar zgn beste krachten gewijd te hebben aan de zen dienst, heeft hij thans afscheid ge nomen van het uit meer dan 2000 leden bestaande personeel. Bloemen, een bu reaulamp van met de hand gesmeed ijzer en een serie boekwerken op histo risch gebied getuigden, naast de belang stelling van velen, onder wie de direc- teurgeneraal der P.T.T. en verscheidene andere autoriteiten, van de waardeering voor den vertrekkenden chef. Met een hartelijk dankwoord van den heer Wes selink nam dit afscheid, dat overeen komstig den wensch van den heer Wes selink een sober karakter droeg, een einde. Voorrangskaarten. Over een dag of tien zal de Neder- landsche Volksdienst, naar de Telegr. meldt, "een aanvang maken met het uit reiken van z.g. voorrangskaarten, waar door het wachten in files kan worden voorkomen. Vooralsnog komen daarvoor in aanmerking alle a.s. moeders en jon ge moeders, en wel van drie maanden voor het vermoedelijk tijdstip van de be valling tot twee maanden daarna. Daar deze kaarten, ter verkrijging waarvan men zich thans reeds kan'wenden tot de buurtschapshoofden van den N. V, D., scheppen voorloopig slechts recht van voorrang bij al die gemeentelijke instel lingen, welker leiding dit heeft voorge schreven. In de overige gevallen zal veel van de medewerking van winkeliers, tramconducteurs, ambtenaren en publiek afhangen. Hef sparen bij de boerenleenbanken. Het A.N.P. heeft van bevoegde zijde vernomen, dat het spaartegoed big de boerenleenbanken per 30 Juni 1942 een bedrag van f 527 millioen had bereikt en dus het half milliard had overschreden. INKEER. 31) Door H. Kingmans. Tijdig komt Bertus terug uit Arnhem en dan kan er geen sprake meer zijn van voortzetting van het ernstig gesprek. Hg heeft zooveel te vertellen van zijn tocht en van de zaak en hij gaat ook nog. een eindje wandelen met Sjouk, dat er dien avond niets meer van komt. Onderweg deelt Sjouk Bertus mede, dat zjj nog een paar dagen blgft. Het be valt haar best zoo en in Den Haag heeft zij toch ook niets te doen. Naar Katwijk behoeft zjj niet direct, want er komen gunstige berichten van vader. „En dan zijn we bij elkaar", voegt ze er bij. „Iit wou, dat je maar voor goed terug kwam", zegt hij. „Wat doe je eigenlijk in Den Haag?" u „Niets", lacht ze. „Ik verveel me soms wel eens." „Nu, kom dan terug. Bij mijj verveel je je niet, wel?" „Moot" ik nog afwachten, jongen. Maar... ik heb me voorgenomen er eens met vader en moeder over te praten. Als vader hier weer terug ie, dan is het toch Er werd in het eerste half jaar van 1942 £56 millioen meer ingelegd dan terug betaald, terwijl bij de rijkspostspaarbank maar ruim f 25 millioen en bij de bijzon dere spaarbanken slechts bijna f 27 mil lioen,, dus tezamen f 52 millioen meer werd ingelegd dan terugbetaald. De boe renleenbanken laten daarmede de andere spaarinstellingen achter zich. Reeds over 1941 bleek bij de boeren leenbanken het spaarsaldo een stijging te vertoonen, terwijl dat bij de andere spaarbanken nog een daling te zien gaf. Toen werd n.l. met een spaartegoed van f481 millioen een nieuw record geves tigd. WANNEER VERDUISTEREN? Vrijdag 9 October 1942. 's Morgens tot 7.53 u. 'Avonds van 19.01 u. Instelling 'ophaaldiensten. Zooals reeds eerder werd bekend ge maakt zjjn in alle groote steden door het Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen te 'sGravenhage wgk- ophalers aangesteld. Deze kleinhande laren hebben tot taak in bepaalde wij ken op gezette tijden de oude materialen eu afvalstoffen huis aan huis op te har len. Nadat ook in verscheidene kleinere go- meenten deze inzameling op gelijke wijze was georganiseerd, zijn thans, naar de Directeur van genoemd Rijksbureau onó mededeelt, nieuwe ophaaldiensten inge steld in de navolgende plaatsen, waar achter tevens het aantal erkende wijk- ophalers is vermeld. Aardenburg 1; Biervliet 1; Breskens 1; Cadzand 1; Clinge 1; Graauw en Lan- gendam 2; Groede 1; Hontenisse 1; Hoofdplaat 1; Hulst 1; Koewacht 2; Kruinirigen 1; Nieuwvliet 1; Oostburg 1; Overslag 1; Philippine 1; Retranche- ment 1; Sas van Gent 1; Schoondijke 1; St. Jansteen 1; Sluis 1; Tholen 1; Vo gelwaarde 2; Waterlandkerkje 1; We- meldinge 1; Westdorpe 1; IJzendijke 1; Zaamslag 2; Zuiddorpe 1; Zuidzande 1, Cbematie wijlen! Mr1 H, Doorertbos, Op het crematorium te Westerveld had Woensdag de verassching plaats van het stoffelijk overschot van Mr H. Dooren- bos, gepensionneerd secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland. Overeenkomstig den wensch van de overledene droeg de plechtigheid een zeer eenvoudig karakter, en werd ér niet bij gesproken. Behalve familieleden en bekenden merkten wij o.a. op de heeren Mr W. F. Sikman, namens het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart; C. II. Hagendoorn, secretaris van het kantoor Gouda van de Kamer van Koophandel van Zuid-Holland, namens de oud-collega's, die ook een krans had den gezonden en Edo Bergsma, namens den A. N. W. B. Een der broersi van den overledene be dankte namens de weduwe en de familie voor de laatste eer aan Mr Doorenbos bewezen. PoldlelrSl en) Waterschappen, Benoemd tot: dijkgraaf van het cala mi teuze waterschap Scherpenisse, dhr J. Oudesluijs Johz. te Scherpenisse; voor zitter van het bestuur der waterkeering 'van den calamiteuzen Nieuw-Neuzenpol- der, C. Wolfeit Zz. te Terneuzen, uiter lijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaren zal zijn geworden; lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Borsselepolder, C. M. Nijsten te Borssele, uiterlijk tot het ein de van het zittingsjaar, waarin hij 70 ja ren zal zijn geworden, Middelburg. Tegen den winkelier T. K. en zijn echtgenoote L. P. L. J. werd proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding van het prijsvormingsbesluit en de prijzen- beschikking. Zjj hadden een partij rijwiel- sloten te duur gekocht en tegen te hoo- ge prijzen aan het publiek verkocht. De venter H. M. V. kreeg een pro ces-verbaal wegens overtreding der IJk- wet (gebruik van gewicht voorzien van afkeuringsmerk) veel gezelliger, als ik er ook ben? Wat kan mij Defl Haag schelen! Wie weet, misschien hebben we vader zoo lang niet meer en..." „Kom, kom, die kan, als hg zich in acht neemt, wel honderd jaar worden! Het gaat immers best daarginds?" „Ja, maar als vader hier is en zich weer bemoeit met de zaak." „gullen we met z'n allen voor zorgen, dat niet gebeurt. Alles loopt immers op rolletjes?" „Gelukkig wel. Dat is een heele ge ruststelling'voor vader en moeder. Maar je kunt niet weten, als vader weer hier is „Tja, dan zou je hem voor altijd uit de zaak willen hebben?" vraagt Bertus. „Moeder heeft al zooiets gezegd, toen ik in Katwijk was. Ze zegt: het kan best en dan gaan vader en ik in Arnhem wo nen. Vader wil er nog niet van hooren, heb ik wel begrepen." „Kan ik me voorstellen. Je vader is nog lang niet óp. En hg is een zakenman eerste klas." „Maar moeder wil er toch op bleven aandringen." „Hoe kan dat nu, meisje? Dan moet ik toch in de zaak en Soes. De politie maakte proces-verbaal op tegen J. M. v. d. P. te Yerseke, C. de K. te Kapelle en J. P. B. te Kloetinge, omdat hun rgwiel niet voorzien was van een behoorlgk brandend rood achterlicht. J. G. kreeg proces-verbaal, wegens het gebruiken van een zaklantaarn, welke niet aan de voorschriften voldeed. Zuid-Beveland. Yerseke. Met ingang van Maandag 12 Oct.*k.s. legt de heer J. van Putten het agentschap van ons blad neer. Ge durende een lange reeks van jaren, on geveer een kwart eeuw, heeft hg de be langen van ons blad behartigd en de be zorging alhier op zich genomen en ge regeld. Thans acht hg den tgd gekomen, om dit werk aan jongere krachten over te geven. Wij hopen, dat zgn opvolger, de heer I. Daane, Schuttershof 18, er in slagen zal, dit werk met even- veél zorg en toewijding als zgn voorgan ger voort te zetten. 's Gravenpolder. Maandagavond werd een aanvang gemaakt met de alg. tuin- bouwcursus in de bgz. school. Omdat vorig jaar vele adspirant cur sisten moesten afgewezen worden, werd dit jaar overgegaan tot een nieuwe 1ste jaarscursus, zoodat momenteel alhier twee cursussen gegeven worden, een lste en een 2de jaars en nu pl.m. 50 jongelui dit jaar tuinbouwonderwgs ont vangen. Het onderwgs wordt gegeven door de heeren Slotboom, hoofd, en de vakonderwijzers Buteijn en Verschuure. (JUadat het hoofd van de cursussen, met gebed had geopend, en een enkel woord ter inleiding had gesproken, ging de groep in tweeën en werden de lessen begonnen. Het is een verblijdend teeken, dat vele jongelui liever 's avonds 'op de school banken zitten dan langs de straat te slenteren. Als een bijzonderheid zij gemeld, dat een der jongens een land- en tuinbouw- cursus doorloopen heeft en nu weer als toehoorder voor het 2de jaar meedoet. Walcheren. Souburg^ Het echtpaar Cijsouw-Baljeu, dat thans tijdelijk te Oud-Gastel woont,- heeft Maandag onder groote belangstel ling zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Na een dankdienst in de Ned. Herv. Om der wille van Uw teint, neem Uw maatregelen, vóór het huidig gebrek aan vitamine F Uw huid alle frischheid ontrooft. Pas dagelijks. Dobbelman's Castella Crèmes toe, de eenige' schoonheids- crèmes, die rijke hoeveelheden vitamine F bevatten. Zóó herwint Uw huid haar jeugd... zóó blijf t een mooie teint mooi. „Het is mg best. Wat zullen we dan gauw getrouwd zijn. Heb ik nooit kunnen denken." Hij trekt haar naar zich toe. „Moet dat nu al, Bert?" vraagt zjj schuchter. „Welja, waarom niet? Als vader en moeder willen, zooals jij zegt, dan zit ik voor de zaak. Ik kan daar toch niet on getrouwd wezen Wou je dan mee met je vader en moeder?" „We zgn nog zoo jong", fluistert Sjouk. „Is het anders niet? Ben je bang, dat je het niet met mjj zult kunnen vinden?" „Dat weet je wel beter, maarzoo jong en dan al getrouwd." v „We kletsen maar wat", zegt Bertus dan. „Ik maak me sterk, dat vader er niet aan denkt, stil te gaan leven. Geef hem eens ongelijk. Op zijn leeftijd. Als hij zich wat in acht neemt, kan het best blijven, zooals het is. Dan trouwen we over een paar jaar. Is nog vroeg genoeg, niet? Maar langer niet, hoor. Denk je niet, dat ik naar een eigen huis verlang, nu ik een meisje heb?" „Dacht je dan niet, dat ik daarover ook wel eens denk?" vraagt zij terug. Kerk, waarin voorging de pl. predikant, Ds Mr E. D. G. v. d. Horst, volgde 's mid dags een feestelijke bijeenkomst in de versierde Harmoniezaal, waar allen, die ook daar tijdelijk verblijf houden en vele inwoners uit de gemeente Gastel, aanwe zig waren. De burgemeester sprak het bruidspaar in hartelijke bewoordigen toe, evenals Ds v. d. Horst, die erop wees, dat dit gouden feest anders werd gevierd dan men voorheen had verwacht. Maar al was het nu „in den vreemde", de harte lijkheid en de danktoon waren er niet minder om. De Eerw. br. Théophile, die het feest leidde, hield eveneens een toespaak en het St Laurentius-knapenkoor zong ter afwisseling eenige liederen. Natuurlijk waren er veel bloemen en werden allen ge- tracteerd. Onnoodig te zeggen, dat „Jan" mede namens zijn „Neeltje" ontroerd be dankte voor dezen onVergetelijken dag. St. Laurens. Bij den gemeenteveld wachter is een heerenrijwiel gedepo neerd, waarvan de eigenaar onbekend is. 2g die kort geleden een rijwiel vermissen kunnen zich bij den veldwachter ver voegen. Bij den landbouwer J. Koole Dz. be vindt zich een lichtbonte vaars, -waarvan de eigenaar eveneens onbekend is. (Be- langeloos bericht.) Ritthem. Op last van bet Prov. Be stuur zal het voetpad vanaf het dorp naar de Zuid-Watering van'den ligger worden afgevoerd. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren daartegen bg den Burgemeester indienen. De strijd tegen den clandestienen handel en de prijsopdrijving. Controleurs van den C. C. D. hadden onlangs aanleiding om in Noord-Brabant op een landbouwbedrijf een partij rogge in beslag te nemen, die den volgenden dag vervoerd zou worden. Den volgen den ochtend bleek de rogge toch ver voerd te zijn. De betrokken bewoner deed rustig aêngifte van diefstal van de in beslag genomen rogge bij de mare chaussee en meende blijkbaar het ver dwijnen van het graan daarmede vol doende gemotiveerd te hebben. Het spreekt vanzelf, dat een zeer grondig on-- derzoek op het bedrijf werd ingesteld en dit bracht allerlei ongerechtigheden aan het licht. Een en ander gevoegd bij het brutale optreden in de zaak met de rogge beeft er toe geleid, dat in opdracht van den provincialen voedselcommissaris de geheele oogst verplicht afgedorscht is. Meer dan dertigduizend kilogram rogge werd door de overheid in bezit genomen en tevens is proces-verbaal opgemaakt. In den zomer van 1941 'heeft de ta bakshandelaar A. W. te Eindhoven, die .officieel vertegenwoordiger was van de Ned. tabaksstelen centrale, op ernstige wijze van deze functie misbruik gemaakt. Zijn taak was het opkoopen van ta baksstelen bij de fabrieken in het Zui- den.De stelen moesten daarna weer aan het inkoopbureau der centrale worden afgeleverd. Het artikel behoorde aan verschillende voorwaarden te voldoen, o.m. droog en schoon zijn. A. W. kocht echter bij diverse fabrieken partijen, te zamen 15.000 kg., diè aan deze voorwaar den niet beantwoordden. Hij verkocht' het kwantum nu voor eigen rekening aan een tabaksfabriek in Friesland.f 1 per kg. Een andere, evenmin deugdelijke partij van 9000 kg. kocht hij in voor 30 cent en deed ze eveneens a f 1 van de hand. Volgens de prijsvoorschriften mocht bij den handel in tabaksstelen echter slechts een prijs van 5 cent per kg. worden be rekend, zoodat W. met zijn op zichzelf reeds niet geoorloofde transacties zeer hooge winsten had gemaakt. De inspec teur voor de prijsbeheersching te 's Her togenbosch hield hiermede rekening, toen hij W. wegens prijsovertreding ver oordeelde tot een boete van f20.000. Zondagavond werd de gemeente veldwachter van bet plaatsje Nuland te lefonisch gewaarschuwd, dat er een man dood langs den weg lag. De gemeente veldwachter ging onmiddellijk naar de aangewezen plaats toe en vond daar in derdaad een man liggen, die echter bg nadere beschouwing niet dood doch smoordronken was, zoo meldt het „D. v. N.-Br. en Z." In plaats, dat de man met'zijn hoofd in een plas bloed lag, zooals aanvankelijk was gedacht, lag de man met zijn hoofd in een plas jenever. Toen de man weer een beetje tot bewustzijn was gekomen en door den gemeenteveldwachter werd uitgenoodigd mede te gaan naar het raadhuis, weigerde hg aan dit verzoek te voldoen, doch hij ging den gemeente veldwachter te lijf, die hem echter spoe dig had overmeesterd en naar het raad huis werd overgebracht, alwaar hij in de cel werd opgesloten. Hier werd hg gefouilleerd, waarbij de veldwachter een zeer merkwaardige ont dekking deed. Op den arrestant, die ge naamd bleek te zijn W. V., wonende op Brugge onder de gemeente Rosmalen, werd n.l. een briefje aangetroffen het welk er op wees, dat de man zich met clandestiene slachtingen bezig hield. De gemeente-veldwachter stelde zich in verbinding met de maréchaussée's van de brigade Geffen en nog dienzelfden avond werd in de woning van V. een huiszoeking verricht waarbg vet en clan destien geslacht vleesch werd aangetrof fen. Op honderd meter afstand van de woning van V. troffen zg onder den grond een geheime slachtplaats aan, welke zoo degelijk was gemaakt en zoo goed en handig was gecamoufleerd, dat Hebt u wel eens een geschilderde kaars gezien; ik bedoel een kaars, die op een schilderg geteekend of geschilderd is? Ik heb er zelf meer dan eens een gezien en moet zeggen, dat het ding buitenge woon goed geschilderd was. Een kande laar en óp den kandelaar een sneeuw witte kaars en boven aan de kaars een stralende vlamalles even mooi, even correct, even gelijkend. Het geheel suggereerde een gevoel van licht, warm te en leven. Maarde kaars was geschilderd en de vlam was geschilderd en de stralen waren geschilderd, en aan een geschil derd licht hebben wjj niet veel als het er om gaat een kamer of een weg te ver lichten. Zonder den gloed van een hemelach vuur in u brandende, is het met al uw werk voor God niets gedaan. Het groote onderscheid tusschen le vende genade en nagemaakte genade zit in den gloed van de echtheid. Er zgn genoeg schilderijen van licht dragers, maar er is groot gebrek aan echte kinderen des lichts. Daarom, mijn vrienden, op voor de werkelijkheid van het licht, Voor de wer kelijkheid van het leven! Zoek het, en wees niet tevreden met den bleeken schijn! C. H. SPURGEON. de politiemannen het als louter geluk be schouwen, deze slachtplaats te hebben ontdekt. Bij onderzoek werd een groote hoeveelheid beenderen aangetroffen. Naar schatting zijn in deze ondergrond- scbe slachtplaats 80 100 runderen clan destien geslacht. De aangehoudene V. uit Rosmalen, is ter beochikking van de Justitie gesteld en verwacht wordt, dat nog eenige ar restaties zullen volgen. Dank ?ij het kra nig werk van den gemeenteveldwachter C. Schalkenraad te Nuland, en van de marechaussees van de brigade Geffen heeft de sluikhandel te Rosmalen weer een gevoelige klap gekregen. Dezer dagen is te Roosendaal door de recherche aldaar een inval gedaan in een groot manufacturenmagazijn, op ver moeden., dat men groote voorraden goe deren buiten den normalen handel hield en andere gebruikt© om er ruilhandel mee gaande te houden. Bij een nauwge zette inspectie van winkel- en opslag plaatsen deden de rechercheurs tal van verrassende ontdekkingen. Zoo kwam men verscheidene vernuftig gecamou fleerde bergplaatsen op het spoor. In het archief ontdekte men achter een boeken- rèk een houten „toehtschot", dat, na met een zaag bewerkt te zijn, den weg vrijgaf naar een luik, waarachter zieh een geheime bergplaats bleek te bevin den. De hoeveelheid vooroorlogsche goe deren, zooals flanel, babygoed, onderjur ken, overalls, sokken, wollen stoffen, alles wat in onzen tijd een welhaast le gendarisch bestaan leidt, die uit de diverse luiken en deuren te voorschijn kwam, was niet te overzien. De politie auto moest een ganschen middag heen en weer rijden om de voorraden naar het hoofdbureau over te brengen. Het onderzoek in deze zaak is nog in vollen gang. Intusschen schijnt den ma- nufacturier de schrik in de beenen te zijn geslagen. Reeds twee dagen lang* staan de menscben dicht opeengepakt voor de magazijnen, waar men plots tal van artikelen weer in voorraad blijkt ta hebben. Agenten leiden de files in goede banen. De vendu ging niet door! Maandagmiddag werd in het ventuhuis van deurwaarder Chr. Sch. te Roosendaal 'n openbare verkooping van 2e handsch goederen gehouden, waarvoor enorme belangstelling bestond. Zooals men weet, is er ten aanzien van de prijsregeling voor gebruikt 'goed een beschikking verschenen, waarin ge zegd wordt, dat dit verkocht mag wor den tegen ten hoogste den prijs, die in aanmerking genomen de toestand waar in het verkeert, in redelijke verhouding staat tot den op het moment van ver koop toelaatbaren prijs voor hetzelfde of soortgelijke goed. De prijs mag echter in geen geval meer bedragen dan 75 pet. van den prijs van bet laatste. Deurwaarder S. hiermede rekening houdende, corrigeerde de prijzen, als zij het toegestane maximum dreigden te overschrijden. Er bleek echter omtrent dit maximum bij verschillende koopers een andere meening te bestaan. Zij lieten er geen gras over groeien en stapten naar de politie. Het gevolg was, dat de vendu door de recherche werd stopgezet. Afgewacht dient nu te worden, in hoeverre hier overtreding, van de prgzenbeschikking heeffplaats gehad. Doodelijke ongelukken. De 11-jarige B. P. J. B. te Rotterdam was in een lantaarnpaal geklommen. Plotseling brak de kop van den paal af en de knaap viel op straat. De jongen overleed kort daarna aan zijn verwon dingen, Gistermiddag is de 59-jarige opperman H. v. G. uit Arnhem bij zijn werkzaamheden van een 24 M. hooge stelling op een nieuwbouw gestort. Hg was op slag dood. De oorzaak van het ongeval is gelegen in het feit, dat, toen het slachtoffer met een nijptang een spgker uit een balk wilde trekken, de kop van den spgker afbrak, waardoor de nijptang uitgleed en v. G. zgn evenwicht verloor. Woensdagmiddag waren arbei-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2