UIT PE PROVINCIE MR J; W- GOEDBLOED f Zjj vertellen haar van de schepping, VOOR HOOFD EN HART Op bjjna 62-jarigen leeftijd is te Oegst-' geest, waar hy sedert korten ttjd woon- aohtig was, overleden de heer Mr J. W. Goedbloed, advocaat en procureur te Middelburg en voorzitter van dep Raad /Van Arbeid aldaar. Na zyn studie in de rechten vol bracht te hebben, oefende Mr Goed bloed de ad- vocatenprac- tijk uit te Middelburg en Almelo,. waarna hy in i9i9( by instelling dei- Raden van Arbeid, werd benoemd tot voorzitter v. dezen Raad te Goes. In deze functie was hy werk zaam tot 1 -Foto archief. Mei 1936, toen hij bij combinatie van de Raden van Goes en Middelburg, voorzitter werd van den Raad te Middelburg en daar om naar de Zeeuwsche hoofdstad ver trok. Mr Goedbloed was tevens bestuurslid van de vereeniging van Raden van Ar beid. Ook had hy zitting in verschillende commissies, o.a. in de examencommissie. Verder was hij; verschillende jaren se-, cretaris van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond in Nederland. Te Goes was hij vele jaren lid van den Gemeenteraad en wethouder, voorzitter van het Mij Ziekenfonds, voorzitter van het plaatselijk comité Goes en van den Ring Zuid-Beveland tot steun van de Vrije Universiteit. Ta Middelburg was'hij (als opvolger van Mr P. Diceman) voorzitter van het bestuur der Chr. Kweekschool voor on- derwyzers(essen), terwijl hij de Geref. Lerk aldaar enkele jaren (tot 1 Jan. '42) a.s ouderling diende. Ook was hij commissaris van de Ned. Middenstandsbon k ep gedurende haar be staan voorzitter van de Vereen, van A. R. Gemeentebestuurders in de provincie Zeeland. Ingewijden wisten, dat hij den laatsten tijd ernstig ziek was. De laatste dagen heeft hij zeer smartelijk geleden. De begrafenis zal Vrijdag a.s. te half drie te Oegstgeest plaats hebben. Dr N. J. Hommes, Geref. pred. te Middelburg, zal deze begrafenis leiden. Met hart en ziel heeft Mr Goedbloed de sociale verzekeringsbelangen voorge staan en zich verder, zooals uit boven staande zeker niet volledige opsomming blijkt, aan allerlei arbeid gegeven. Hij was door zijn vele functies met 't Zeeuw sche leven zeer goed op de hoogte. In zijn werkzaam leven heeft hy op onder scheiden terrein veel voor de belangen der Zeeuwsche bevolking mogen verich- ten. Belastingdienst. Tot schrijver le klasse der directe be lastingen, enz., werden bevorderd de rijksklerken dier middelen: F. Blaas te Terneuzen, inspectie der belastingen en I. van Leersum te Goes, inspectie der belastingen. De 14e sf reekbeu rs te Bergen op Zoom. Dinsdagmorgen is de léde beurs van de stichting Westbrabantsche-Zeeuwsche Streekbeurzen, welke tot en met Donder dag a.s. duurt, in de Hollandsche Tuin en de Korenbeurs geopend. Het aantal inschrijvingen voor deze léde beurs was zoo groot, dat naar meer plaatsruimte moest worden uitgezien. Door de gymna stiekzaal en de bovenzalen van "De Hol landsche Tuin er by te huren, heeft men de beschikking gekregen over een aan tal nieuwe stands. Middelburg. De politie heeft aangehouden en FEUILLETON/ INKE-ER. 30) Door H. K i n g mans. Zo gebeurt het dan, dat Sjouk de gast is by haar aanstaande schoonouders, die het haar zoo prettig mogelijk maken. Ja, ze is in Katwijk geweest. Met vader wordt het niet minder. Hij knapt op van de rost en het doet hem goed, dat hij zich niet behoeft 'te bemoeien met de zaak. Over een week of vier zal hij wel weer in orde zijn, maar moeder is bang, dat de kwaal dan weer terugkomt „We moeten nooit bang zyn, vóór den tyd", meent moeder Laanveld. Zy is met Sjouk je alleen, als die aan het vertellen is. „Een mensch maakt, zich mee beangst voor wat komen kan dan voor wat wer kelijk komt. We moeten alles in de hand des Heerem kunnen geven, Sjouk. Kind, ik hoop zoo van hart®, dat jij dat ook nog eens inziet". Sjouk is vatbaar in deze omstandig heden voor een ernstig woord. „Hoe moet ik" dat inzien?" vraagt zij. „Ik weet er niets van. Ik oen er niet bij opgevoed. En Bertus...... die praat daar- ■over ook nooit". „Neen, helaas niet. Voor Bertus is het m zekeren zin veel erger ,want die is er v/èl bij opgevoed. Die kent den weg, maar s aat een anderen in. Luister maar goed, als vader uit den Bijbel leest en als je het n et begrijpt, vraag je mij later maar. Zoo goed ik kan, zal ik het uitleggen". „Zijn wij soort menaehea au slechter proces-verbaal opgemaakt tegen J. L. terzake van diefstal* van jute zakken, mand er aardappelzak, ten nadeele van J. de V. en G. J. N. Vlissingen. Den laatsten tijd worden er uit de obstakellichten tijdens de duisternis her haaldelijk lampjes gestolen. De politie roept de medewerking van de burgerij in om aan deze diefstallen een eind te maken. Een inwoner der stad deed by de politie aangifte, dat de aardappelen en groenten van zyn volkstuintje zijn ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Walcheren. Arnemuidtenl Maandagmiddag is een zekere Grootjans van het dak van een fabriek gevallen. De man brak door den val een arm, een halswervel en een paar ribben. In bewusteloozen toestand is het slachtoffer, dat gehuwd is en vader van 2 kinderen, per ziekenauto vervoerd naar het gasthuis te Middelburg. Zyn toestand is zorgwekkend. 42 GOESENAREN UIT DE HISTORIE. (Slot.) Janszen, Anthonis. Neder- duitsch dichter. Geb. 1621. Overl. 9 Juni 1696. Joaehimi, Albert'. Geb. 1560. Overl. 17 Mei 1654, na mét eere op verschillende posten ojpgetreden te zijn als gezapt. Jonge, Johande. Leefde in het midden der 17e eeuw, was rechtsgeleerde te Goes en schreef in het jaar 1657 een werkje om de partyschap der Goesche Regenten te stillen. - Keetlaar, Dignus. Overl. 13 Maart - 1750 als Raadpensionaris van Zeeland. Lansbergen Jacobus van. Geb. 1587, werd in 1613 als predikant- zijner geboorteplaats, om staatkundige redenen van zijn ambt ontzet. Aanstonds legde hij zich toe op de geneeskunde en het gelukte hem om arts te worden te Middelburg, waar hij in de eerste helft der 17e eeuw overleed. 'Zyn sterfjaar is niet genoteerd. Lansbergen, Jacobus van. Geb. 1590. Overleed 1657 als oud-burge meester zijner geboorteplaats (Goes), na zich achtereenvolgens onderscheiden te hebben in wijsbegeerte, wiskunde en geneeskunde. Marius, Leonardus. Geb. 1588. Overl. 18 Oct. 1652, na Hoogleeraar en President van de Hollandsche Kweek school te Keulen te zijn geweest. Miverius, Daniël. Geboorte- en sterfjaar ónbekend.i In 1610 en 1647 zagen van hem eénige geneeskundige werken het licht. Ossewaarde, Pieter Adria- nu s .<Geb. 1777. Overleed in 1854. Werd secretaris-generaal by het departement van Financiën en nam op eenige tyd- dan u?" vraagt Sjouk. „Ik heb er heusch weieens over nagedacht, sinds ik met Bertus verloofd ben. Als ik hier kom en ik zie, hoe anders het is.Maar zijn Wij dan slechter?" „Weineen kind. We zyn allemaal'van nature sleclit en zondig, niemand uitge zonderd. Ik weet wel, dat er zoo gepraat wprdt door de ongelöovigen, gepraat over ons soort menschen, maar dat is onjuist; We moeten wetens waar w© met onze zon den' heen moeten gaan, naar Jezus, den Zaligmaker. Als we dat oprecht doen, worden onze zondeni ons vergeven en' dan eerst zijn we gelukkig, él zouden we straatarm zijn". Het is voor Sjouk. orakeltaal, maar zy neemt zich voor, er meer van te weten te komen. Als Bertus dan 1 het is wel eens voorgevallen -haar vragen ne geert of zegt, dat zij zich niet met die dingen moet bemoeien, omdat die hem ook niet beroeren, dan wil zij praten met zyn moeder of vader. Vader is ook heel anders. Die kan zoo rustig met je pra ten over veie dingen. Een zaahte man. En dan Piet. Wat is die heel anders dan Bertus! En tóchzy houdt van Ber tus zielsveel...!.. Op een avond, als Bertus noodig voor de zaak naar Arnhem moet en Sjouk geen zin heeft om mee te gaan, hoewel hy er op aandringt, heeft zij gelegenheid ongemerkt komt het gesprek er op te praten met Vader en moeder Laanveld, die als 't ware Zondagsschoolonderricht geven. stippen tijdelijk het ministerschap van finantiën óp zich bij vacature. Die taak verrichtte hi) met energie en bekwaam heid. Polites, Joachim. Latijnsch dichter. Zijn beroemde „Poëmata" za gen in 1548 het licht. Hij vertrok met 19 hoogleeraren en onderscheidene ge leerden naar Bordeaux, om er den ver achterden toestand der hoogeschool te herstellen. Ramus, Johannes. Geb. 28 Febr. 1535. Overl. 25 Nov. 1578 als hoog- leeraar in de rechtsgeleerdheid te Dole. Rutgers, Abraham. .Geb. 4 Sept. 1751. Overl. 1809 als predikant te Haarlem. Hij oefende ook de dicht kunst. Bij de Evangelische Gezangen der Hervormden komen enkele gedichten van hem voor. Vooraf was hy predikant te Doorn. In 1805 was hij lid der Comm. voor de samenstelling van een Gezang bundel. In 1798 verscheen van hem een „Bundel Liederen voor den Openb. Gods dienst". Smallegange, Hieronymus. Geboorte- en sterfjaar onbekend. Hij gaf in het jaar 1503 een geneeskundig werk in het licht. Smallagange, Mattheus. Geb. 1627. Werd rechtsgeleerde in zijn ge boorteplaats. Hy w^| de scjrrijyer van eenige geschied- en. oudheidkundige werken. Zeer bekend is zyn „Nieuwe Cronyk van Zeeland". Het le deel daarvan ver scheen in 1696 te Middelburg. Het bijna voltooide 2e deel is verloren gegaan toen het alleen nog in handschrift bestond. Hij was ook de opsteller van: „Ge slachtsrekening der doorl. Vorsten van Nassau en Oranjen", die in 1675 in druk verscheen. Smytegelt, Bernardus. Geb. 20 Aug. 1665. Overl. 6 Mei 1739. Hij werd reeds door zijn moeder, vóór zijn geboorte, voor den Evangeliedienst be stemd. Eerst bezocht' hij de Latijnsche school te Goes. Daarna dé academie te Utrecht. In 1687 werd hij proponent. Vervolgens werd hij pred. te Borsselen, te Goes en in 1695 te Middelburg. Tweemaal wees hij een beroep naar Utrecht van de hand. Zijn gaven waren groot. Zyn invloed was sterk. Over het algemeen was Smytegelt de „man van de kenmerkjes van genade". Hij liet 17 groote preekenbundels' na, doch wilde niet, dat zij in druk zouden verschijnen. Zijn dochter zorgde waarschijnlijk voor de uitgave, na zijn verscheiden. Bekend is zijn werk: „Het gekrookte Riet", in 2 deelen. Het wordt in „lees- diensten"' nog gebruikt. Hij was zeer gehecht aan Middelburg. Stratenus, Petrus. Geb. 1616. Overl. 27 Nov. 1640 als secretaris zijner geboorteplaats. Hij beoefende de Latijn sche dichtkunst niet onverdienstelijk. Strijen, Jacobus van. Geb. 15 Jan. 1662. Overl. 21 Maart 1727 als pre dikant te Rotterdam. Hij schreef enkele theologische werken. Valcke, Jacob. Heer van Cats en Wolphaartsdijk. Geboren in de 16e eeuw. Overleed 9 Juli 1605 te Londen als gezant aan het Engelsehe hof. Hij was een man van groote ervaren heid en van doorzicht in staatszaken. In 1601 benoemde men hem met J. van Oldenbarneveldt tót een tijdelijk gezant schap in Frankrijk en 3 jaren later met denzelfde en Prins Fred. Hendrik naar Engeland om Jacobus I als koning van dat rijk te begroeten. Van dpze zending keerde hij niet terug. Hij overleed te Londen. Valcke was een man van groote diplomatieke bekwaamheden. R. BOON. GEMENGD NIEUWS De strijd tegen dien] clandestiewen) handel enl prijsopdrijving. De economische recherche te Ede heeft een wijd vertakten kettinghandel ont dekt en ontmaskerd. Drie weken geleden kreeg de reccherche een draad in han- van den zondeval der eerste menschen. Maar ook, dat die vloek der zonde is weg genomen door de komst van Christus in het vleesch, zoodat wie oprecht in Jezus gelooft, niet bang behoeft te zyn voor den dood. In het kort is dat hun levens beschouwing. Het moet ook de levensbe schouwing van Bertus zijn. De jongen wéét het. Het is bedroevend, dat hij de verzenen tegen de prikkels slaat. En als Sjouk nu wil, dan moet zy in Den Haag eens naar de kerk gaan. Sjouk vertelt niet zij voelt instinct matig, dat zij dan pijn zou veroorzaken hoe zij, toen Bertus bij haar tante lo geerde, hem heeft gevraagd, naar de kerk te gaan, zooals hij thuis ook deed, ten minste tot voor kort. Uit zuiver nieuwsgierigheid wilde zij er wel een3 heen. Maar toen heeft Bertus gevraagd of zy mal was. Hij ging veel liever naar den boulevard en de pier in Schevemngen Dat ouderwetsche van thuis, wel, hy had er mee gebroken. En hy! was heel ver baasd geweest, dat zy, juist z ij, er over begon Neen, dat zal zjj niet vertellen. Wat niet weet, niet deert. Maar zy neemt zich inderdaad voor, volgenden Zondag, als zy weer in Den Haag is, eens naar een kerk te gaan. Alleen, Jelle waarschuwt haar, dat zij er misschien niet veel van begrijpen zal, misschien wel iets, maar ze moet rekenen: zoo'n dominee preekt natuurlijk voor de gemeente, die de grondbeginselen kent. Maar zy moet zich daardoor niet laten afsschrikken. (Wordt vervolgd.) den, toen zij den reiziger S. uit een na burige gemeente aanhield en een partij ongebandelrolleerde sigaren, die hy ver voerde, in beslag nam. Leverancier de zer sigaren bleek te zyn de grossier L. uit die gemeente. Diens boeken werden aan een nauwge zet onderzoek onderworpen, waarby aan het licht kwam, dat efn gefingeerde post de aflevering der sigaren camoufleerde en dan ook niet te rymen was met het inkoopboek. Op deze wijze waren duizen den kilo's tabak, aanzienlijke partijen si garen en een hoeveelheid suiker in den sluikhandel „opgelost". In de boeken kreeg de recherche de namen en Adres sen der afnemers onder de oogen, waar na deze, wonende in niet minder dan 17 gemeenten, werden aangehouden, ver hoord en geverbaliseerd. Het totaal aan tal verdachten bedroeg 66, die zich schul dig hadden gemaakt aan overtreding der distributievoorschriften en aan prijs opdrijving. Van dit laatste kan het vol gende als een sprekend voorbeeld gelden de tabak had oorspronkelijk, een geban- derolleerde prys van f 4,70 per kg, welk bedrag evenwel totf 58 per kg was gestegen. Partyen sigaren werden even eens tegen buitengewone prijzen verhan deld. Suiker werd niet verkocht, doch ge ruild tegen benzine. Bij een grossier L. werden vele tabakstoewijzingen en een gr^ot geldsbedrag in beslag genomen, Hetzelfde geschiedde bij' den grossier J. in een naburige gemeente. De Edensche recherche nam op den Weg Den Bosch-Ede twee ladingen koei en in beslag. Van de eerste lading, be staande uit 6 koeien, kon er een worden verantwoord. De vijf andere, die niet „thuisgebracht" konden worden door den vervoerder G. uit Ede, die ook geen eige naren kon opgeven, werden in beslag ge nomen. f Hetzelfde geschiedde met zes koeien van een tweede lading, welke koeien toe behoorden aan V. G. en M. v. R. uit Ben- nekom en H. uit Ede. De dieren kwamen niet voor op hef veeboekje. Tegen de be trokkenen werd proces-verbaal opge maakt. Ambtenaren van de prijsbeheer- sching te Arnhem hebben een uitgebrei- den handel in clandestien roggebrood achterhaald. Zij ontdekten, dat een fyrn.- hemsch broodbeorger reeds geruimen tijd te Arnhem en te Oosterbeek roggebroo- den zonder bon verkocht. Hij ontving deze van een broodslijter te Düiven, die het brood tegen vergoeding van 10 cent per stuk vervoerde in opdracht van een bakker te 'tLoo (gem. Duiven). Hij ver klaarde van half April tot begin Aug. gemiddeld 50 brooden per week naar Arnhem te hebben gebracht. Na dien werd het bedrijf zoo loonend, dat er een kar en paard voor dit doel aangeschaft, aan te pas kwamen. Tot eind Sept. zoo bekende deze broodslijter, vervoerde hij 100 brooden in eens en meermalen zelfs twee maal per week. Volgens de bekentenis vdn de betrok kenen zijn op deze wijze plm. 2000 rogge- brooden clandestien verhandeld. Bij het onderzoek werd nog c.a. 300 kg rogge, die tegen een veel te hoogen prijs was gekocht, alsmedé een hoeveel heid tarwe en meel in beslag genomen. Een geraffineerde truc. Een inwoner van Hilversum werd 's mor gens om ongeveer halfacht aangespro ken door een ongeveer 19-jarig meisje, dat een aangrijpend verhaal deed. Gedu rende den nacht was haar huis in de Hol landsche Rading met bommen bestookt en in vlammen opgegaan. Al haar be zittingen waren verloren. Slechts de pya- ma, die zij droeg en de deken, die om haar schouders was geslagen, restten haar. Per fiets was zij hierheen gevlucht. Of mijnheer niet een japon van zijn vróuw ter leen had en een paar schoenen en misschien wilde hij haar een gulden geven, dan kon zij tenminste haar ouders in Amsterdam gaan opzoeken. De heer had veel medelijden met het getroffen meisje, maar vroeg toch, waarom zij niet liever naar de politie ging. O neen, dat gaf zooveel omhaal en zij wilde graag naar huis. Het meisje wist den man te bepraten en gaf hem zelfs een foto om te bewijzen, dat hy de zaak kon vertrou wen. Toen zy goed en wel was vertrok ken, kwam het heele verhaal den goed- geefschen Hilversummer vreemd voor. Hy deed aangifte en thans zoekt de politie naar de geraffineerde oplichtster. Van de beweerde verwoestingen was natuur- lyk geen sprake. (Tel.). Auto door trein gegre pen. Op den onbewaakten overweg te Raamsdonksveer is de personenauto van den heer V. door een voorbijrijdenden trein gegrepen en meegesleurd. Na eeni ge buitelingen kwam het voertuig onder aan den spoordijk terecht. De bestuur der, de heer .V., had ernstige kwetsuren aah armen èn beenen-opgeloopen, alsme de een hersenschudding. Hij moest naar het St Theresia-ziekenhuis te Raams donksveer worden overgebracht. Zijn echtgenoote kwam met den schrik vrij. —.Geheimzinnig ongeval. Gisteravond bemerkte een spoorwegbe ambte, dat op 300 m afstand van het statipnstemplacement te Oss een persoon zwaar gewond óp de rails lag. Onmiddel- lyk werd de gemeentepolitie gewaar schuwd, welke spoedig ter plaatse was en. den zwaargewonde herkende als den 21-jarigen J. B., wonende te Oss. By na der onderzoek bleek dat deze door tot nog toe onbekende oorzaken uit een perso nentrein is gevallen,- die te circa 10 voor 9 uur te Oss arriveert. Het slachtoffer werd naar het St Anna-ziekenhuis te OSS' overgebracht, alwaar de man hedenmor gen aan de bekomen verwondingen ia overleden, £A« N, F,}, Wat men in doorsnede optimisme en pessimisme noemt, heeft met het ware Christendom niets uitstaande, De Christen is ook pessimist, want hy gaat gebukt onder het lyden dezes tyds, hy kent de zonde als oorzaak van dat ly den en hij weet, dat hy bezig is zijn le ven te verliezen, wijl hy staat voor den plicht der zelfverloochening. De zwaarste en hoogste eisch, die den mensch kan worden gesteld is deze: Ontwaak, gij, die slaapt. Maar tegelijker tijd ligt hierin ook begrepen de schoonste belofte voor de toekomst: Christus zal over u lichten. Wie zijn leven w a a r 1 ij k verliezen zal om Christus' wil, die zal het behou den, die zal het uit zijn handen duizend voudig terug ontvangen, geheiligd en gezaligd. r In dezen donkeren tijd dreigen velen .terug te vallen tot pessimisme. Mogen zij zich opheffen aan het Woord Gods: Wie volharden zal tot het einde, die zal zalig worden. Die overwint, zal alles beërven; en Ik •zal hem een God zijn, en hij zal Mij een zoon zyn. Ds P. J. MOLENAAR. „Stemmen des Tijds". Jeugdige recidivisten. De Larensche politie heeft de hand we ten te leggen op drie zeer jeugdige, maar nochtans volleerde inbrekers, namelijk op de broers N. B. en E. B., resp. 15 en 17 jaar, en op den 15-jarigen G. de J., allen uit Bussum. Kort geleden werd1 op klaarlichten dag uit een perceel aan den Houtweg een groot aantal gouden voor werpen gestolen, te zamen voor een waarde van f 1200. Uit een villa aan het Raboes verdwenen levensmiddelen en en kele sieraden, ook al voor een flink be drag. Vakwerk, zei de politie en groot was derhalve de verbazing, toen men het veelbelovende drietal op het spoor kwam. De jongens zijn alle drie recidivist. Be halve te; Laren hebben zij elders ook vele malen hun slag geslagen. Inbraken te Bloemendaal, drie te Blaricum en te Bussum zijn door hun arrestatie opgehel derd. "Per trein gingen zij op weg, belden aan de villa's om te onderzoeken of er iemand thuis was en zoo niet, dan wis ten zij volgens de regelen der kunst bin nen te dringen. Te Bussum heeft men nog twee helers gearresteerd. De buit kon gedeeltelijk achterhaald worden. TELEGRAMMEN LISSABON (D.N.B.) Met den Clip per zijn alhier gistermorgen 14 leden der bemanning van de op den Atlantischen Oceaan vernietigde Amerikaansche tankboot „Jack Charles" aangekomen. Met .het Portugeesche schip „Cuban- ga", dat uit de Afrikaansche koloniën kwam, arriveerden 28 schipbreukelingen, die in'de nabijheid der kust van Lyberia waren aangetroffen. Achttien hunner be hoorden thuis op het Engelsehe schip ;,Trevelley" en de overige tien waren schipbreukelingen van het Ne de r- landsche schip „B r e e d ij k". BURGERLIJKE STAND GOES. Huw.-Aang. J. C. Schneider, 31 j. en A. de xJongS, 28 j. Overleden: N. Schipper, 82 j. wonende te 's-Heer Arendskerke. Geboren: Pieter Samuel, z.v. J. P. Kloet en J. A. Akkerdaas. Van 18 Sept.1 Oct. KRUININGEN. Geboren: Rudy Marga- retha, d. v. C. J. Knöps pn A. M. van Boven Jannetje Maria Johanna, d. v. G. J. Dek en K. Nieuwenhuijse; Theresia Cornelia Anna, d. v. P. J. M. Lodiers en J. L. BlokDina Chris tina, d, v. C. H. Heijboer en D. C. Breas; Matthias, z. v. L. Mus en A. J. van Oeffelen. Ondertrouwd!: J. C. Verschuure, 23 j. te Yerseke en M. Openneer, 21 j.; T. Meijer, 29 j. te Schiedam en M. S. W. C. C. de Munck, 20 j. Overleden: C. M. Felius, 62 echtgenoote van M. Blaauwkamer. (I. C.) Over de maand September. WOLPHAARTSDIJK. Geboren: 2, Adri- ana, Marina, d.v. A. J. Tazelaar en M. van Strien; 7, Daniël, z.v. J. Rentmeester en J. Goense; 13, Adriana Tannetje, d.v. J. Look- man en K. D. de Regt'; IS, „frans, z.v. F. Ossewaarde en J.J. Murre; 18, David Nico- laas, z.v. J. Reinhoudt en P. Berkeveld. Overleden: P. Lindetiberg, 69 j., echtge noote van A. Biersteker. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren: 14, Pieter Adriaan, z.v. P. de Koeijer en G. Speijkers; 16, Hermanus, z.v. M. Jansens en K. van den Berge; 18, Mina, d.v. A. Men- heere en J. Vette23, Huite Cornelis z.v. C. Mulder en H. de Jong; 25, Johanna Ca- tharina d.v. J. Wondergem en C. van Liere; 28, Cornelia Jannetje, d.v. C. J. van Strien en J. Meijers; 30, Wilhelmus Jan, z.v. A. Grim en C. A. van 't We»teinde30, Johanna Kla- zina, d.v. I. van den Dries èn F. A. Speijkers. •Getrouwd: 3, T. Vreeke, jm., 24 j. te 's Heerenhoek en A. G. Pieters jd., 23 j.; 9, M. J. ten Haaf, 28 jr. te Zierikzee en van Nieuwenhuijzen jd.,28 j.; 10, L. Vroeg- op jm. 312 j. te Middelburg en E. van den «Dries jd., 25j.17, C. Paauwe jm., 24 j. te Heinkenszand en M. W. Meulblok jd., 22 j.; 24, J. A. Geelhoed jm., 25 j. en C. A. Deur- loo jd., 27 j.; 24, P. J. Polderman jm., 29 j. te Wolphaartsdijk en M. C. van der Male jd. 28 j.24, A. N. Koens jm., 32 j. en C. M. van Zijl jd., 19 j. te Vlissingen. Overleden: 1, P. Braamse, 80 j. eèhtgenoot #van A. op 'tHof; 7, M. J. de Voogd, 1 j/J 26, C. Karelse, 65 echtgenoote van M. Servaas. SCHERPENISSE. Geboren: Machellind, d.v. A. JT SlagerMoerland; Jacoba Corne lia, d.v. L. A. PoldermanQuaak. Ondertrouwd: P. v. Driel, 33 en J. Bo- lier, 38 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2