KERK EN SCHOOL RECHTSZAKEN GEMENGD NIEUWS Neem „AKKERTJE De Nederlandsche Pijnstiller HET VROUWENHOEKJE TELEGRAMMEN KOERSEN BURGERLIJKE STAND t I A Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: naar Enschedé (5e pred.pl.), D. Oosten te Havelte (Dr.). Geref. Kerken. Beroepen: te Hoogkerk, Gr. (vac. R. Mlddelveld), W. Loopstra te Hijken '(Dr.). Bedankt voor Urk (2e pred.pl.), H. Zandoergen te Stadskanaal. Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Sliedrecht (vac. C. Smits), N. de Jong te 's Gravenhage- West en J. G. v. Minnen te Huizen (N.- H.) Vrij Evang. Gemeenten. Bedankt voor Franeker en 's Gravenhage (vac. I. J. Vasseur), D. Visser te Rotterdam-Zuid. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te Boskoop, cand. A. de Zeeuw te Ridder kerk. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds U. Elgersma, die 18 Oct. af scheid neemt van de .Geref. Kerk te Ui- rum, wordt^1 Nov. door zijn plaatselijken ambtgenoot*, Ds H. Mulder te Deventer bevestigd. Ds G. Meijnen neemt 18 Oct. afscheid van de Geref. Kerk te Naaldwijk en doet 25 Oct. zjjn intrede als 3e pred. te Am sterdam-West. Ds D. Pol, die met emeritaat gaat, neemt 25 Oct. afscheid van de Geref. Kerk te Rijsoord. Ds D. Vreugdenhil, gekomen van Hardenberg, die door zijn broer, Ds W. Vreugdenhil van Langeslag werd beves tigd, deed zijn intrede als 4e pred. der Geref. Kerk te Zwolle, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van Hand. 36. Ds A. v. d. Weg, die 25 Oct. afscheid neemt van de Geref. Kerk te Oosterbeek, wordt 1 Nov. door zijn plaatselijken ambtgenoot, Ds J. L. v. d. Wolf, te Bus- sum bevestigd. Beroepbaar verklaard. Het Prov. kerkbestuur van Drenthe heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer E. Kempenaar, Chrysantenstraat 58, Hilversum, cand. aan de R. U. te Utrecht. De kerk in het offensief. Zondagavond heeft Ds L. C. J. Vis boek van Vlissingen in de Ned. Herv. Kerk te Terneuzen gesproken over: „Een gids op onzen wegj'. Spr. wees er op hoe de mensch van tegenwoordig absoluut is vastgeloopen. Denkend in eigen kracht alles te kun nen, komt hg tot de ontdekking dat dit niet langer mogelijk is. Doch juist in dergelijke omstandigheden krijgt voor den mensch in moeilijkheden de bijbel zijn beteekenis. Oogenschijnlijk verwart de Bijbel ons door een zoo groote ver scheidenheid, doch deze moeten we zien als eenheid in God. Zoo wordt de bijbel een gids in het leven, een gids op onzéh weg. Ook bij dezen dienst, die plaats vond in den cyclus „De Kerk in het offensief" was het ruime kerkgebouw geheel be zet. Verschillenden moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. In den laatsten dienst van a.s. Zon dag spreekt Dr E. Emmen van Haarlem over: „Een worsteling in vollen gang". Het nieuwe academiejaar. Bij den aanvang van den nieuwen cursus, heeft de Rector-Magnificus der Techn. Hooge- school te Delft, Prof. Dr H. B. Dorgelo, o.a. gereleveerd, dat het aantal nieuw in geschreven studenten, dat in den cursus 1940'41 opgeloopen was tot 938, in den cursus 1941'42 kwam tot 787. Wegens deze groote aantallen moesten de in schrijvingen voor werktuigkundig in genieur, voor scheepsbouwkundig in genieur en voor scheikundig ingenieur op een gegeven oogenblik worden stopge zet. Daar de diensttijd der a.s. studenten, die in den arbeidsdienst zijn, tot 1 Nov. a.s. duurt, zal de eerste jaarcursus eerst tegen November kunnen aanvangen. Me degedeeld werd, dat met ingang van het volgende jaar de arbeidsdienst van 1 Juli tot 15 December zak duren. Indien dit ook voor studenten geldt, zal dit zulke ingrijpende veranderingen in de inrich ting der studie aan de T. H. tengevolge moeten hebben, dat het geheele vraag stuk der propaedeutische opleiding zorg vuldig zal moeten worden herzien. Te hooge prijzen) voor textiel. Doordat in den winkel van J. S. te Ter- neuzen verschillende textielgoederen aan- zienlijk duurder werden verkocht dan toelaatbaar kon worden genoemd, is een controle-ambtenaar van de Prijsbeheer- sching in begin van dit jaar op het spoor gekomen van een ongeoorloofden handel in manufacturen, Leverancier van deze goederen, die zonder de benoodigde dis tributiepapieren en uiteraard tegen zeer hooge prijzen werden verhandeld, bleek te zijn de handelaar I. S„ eveneens te Terneuzen. Via S. kwam men terecht bij de winkelierster M, de C. te St Jansteen, die beweerde de goederen van een haar onbekend persoon gekocht te hebben. Tegen alle personen, betrokken bij de zen ongeoorloofden handel, werd proces verbaal opgemaakt. Onlangs zijn zij door den Insp. voor de Prijsbeheersching te 's-Gravenhage ter verantwoording geroepen. De Inspec teur legde de winkelierster M. de C. een geldboete van f 100 op en veroordeelde den' handelaar I. S. te Terneuzen tot een boete van f 520 inclusief de proceskos ten. Ook J. S., die de manufacturen in den winkel te koop had aangeboden werd gestraft met een gevoelige boete. i Justitie. Tot ambtenaar van het openbaar mi nisterie bij de kantongerechten in het arrondissement Rotterdam is benoemd mr W. Ellens, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantonge rechten in het arrondissement Middel burg; tot ambtenaar van het openbaar mi nisterie bij de kantongerechten in het arrondissement Middelburg mr J. L. An- dreae, thans waarnemend ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kan tongerechten in het arrondissement Am sterdam. De strijd tegen den clandestienen handel en de prijsopdrijving. De economische afdeeling van de ge meentepolitie te Kerkrade heeft dezer dagen een onderzoek ingesteld in ver band met de frauduleuze slachtingen van ^runderen bij den slager Brull te Spekholzerheide. Uit dit onderzoek is ge bleken, dat de slager in het tijdvak van Augustus 1941 tot en met Mei 1942 op zijn minst acht runderen frauduleus had geslacht. Deze runderen werden geleverd en medegebracht door den veehandelaar Niks, eveneens wonende te Spekholzer heide, die de dieren op zijn beurt Uit den sluikhandel betrok en tegen een zoet Winstje van de hand deed. De runderen werden meestal geslacht in de garage van een broer van den sla ger Brull, die tevens behulpzaam was bij het slachten van het vee. Na iedere frau duleuze slachting heeft de slager een groote hoeveelheid leverworst en bloed worst gemaakt, waarin werden verwerkt de geheele afval, waaronder te verstaan de huid, waarvan de haren "werden Ver wijderd. de pens, darmen en verdere inge wanden. Deze worst werd verkocht, on gekeurd, zo ider bonnen, tegen den prijs van ceii gulden per pond. De slager meende zich te kunnen ver ontschuldigen door te verklaren, dat hij frauduleus had geslacht om zonder toe wijzing aan vleesch te komen, omdat hij slechts over een kleine toewijzing be schikte en daardoor een grooter aantal bonnen meende te kunnen inleveren. Echter heeft dit hem niet kunnen ba ten, want op 18 Mei 1942 werd zijn zaak gesloten wegens een groot tekort aan bonnen. De drie verdachten zijn opgeslo ten. Eenige kalveren benevens een vee auto van den veehandelaar zijn in be slag genomen. Ambtenaren van den C. C. C. D. hebben huiszoeking verricht in de woning van den lederhandelaar Th. G., wonende in de Peperstraat te Venlo. Deze huiszoeking leverde verrassende resultaten op. Ofschoon G. slechts een lederhandel drijft werden niettemin 480 paren schoenen, die deels in de woning van zijn sehSonzoon S. werden aange troffen, gevonden en in beslag genomen. Voorts werden gevonden 120 actetas- schen, 500 zeemdoeken en duizenden ve ters, alsmede een greote partij porte- monnaies en portefeuilles. Tenslotte heb ben de ambtenaren nog beslag gelegd op een groote partij leder en rubber, welke voorradig werd gehouden, doch niet van de vereischte prijsaanduiding voorzien bleek te zijn. Alle aangetroffen lederwa ren en andere goederen zijn uit de wo ning gehaald en in beslag genomen. Te gen G. is terzake proces-verbaal opge maakt. De in beslag genomen goederen vertegenwoordigen een waarde, die in de duizenden guldens loopt. De man, die de groeten ging brengen. Verschillende in woners van Tegelen ontvingen de laatste weken bezoek van een Venlonaar, die beweerde de groeten te willen overbren gen aan familieleden in Duitschland. Had men soms een pakje mee te geven, dan zou hij wel zorgen, dat het op zijn be stemming kwam, want hg ging denzelf den avond nog de grens over Verschillende bewoners dezer ge meente maakten van deze gelegenheid gebruik om een kleine tractatie voor htm familieleden elders mede' te geven. De pakjes kwamen echter- nimmer aan, zoodat de politie op onderzoek uittoog. Te Baarlo werd de behulpzame bood schapper op de kermis aangetroffen. Hij bekende al spoedig, dat hij den in houd der pakjes ten eigen bate had aangewend, hij mocht zelfs niet eens meer in Duitschland komen. Vanzelf sprekend heeft de politie hem na deze verklaring niet meer laten vertrekken. Het verradelijke voet spoor. Een bakker in de Stadionbuurt te Amsterdam vermiste zoo hu en dan brooden uit zijn winkel. De politie advi seerde den bakker vóór hij des avonds wegging, wat meel op den grond te strooien. Aldus geschiedde en des mor gens vroeg bemerkte de bakker, dat er des nachts een bezoeker was geweest, die duidelijke voetsporen had achterge laten. Het bleek spoedig, dat de meel- sporen naar een buurtbewoner leidden. Om zekerheid te krijgen, werd den bak ker geadviseerd, een emmer water voor zijn deur leeg te gooien en vervolgens den verdachte uit te noodigen tot een bezoek aan zijn winkel. De man kwam en zgn voetspoor bleek precies overeen te stemmen met dat van den nachtelij ken bezoeker, waarop zijn arrestatie volgde. De aangehoudene heeft reeds een bekentenis afgelegd. Treindieven gearres teerd. Te Roermond zgn gearresteerd overgebracht de 20-jarige R. en de 15- jarige G. uit Eindhoven, die als trein dieven hun slag sloegen op de trajecten EindhovenMaastricht en Eindhoven Venlo. Zjj bleken een groot aantal kof fers, portefeuilles en damestasschen in den trein, vooral des avonds, te hebben buitgemaakt Diefstallen. Een wel buiten gewoon brutale inbraak is dezer dagen gepleegd bij een arts te 's Hertogen bosch. Tijdens afwezigheid der bewoners hebben dieven aan de achterzijde het huis weten binnen te dringen en waar ook het personeel afwezig was, hadden zij rustig den tijd alles bij elkaar te pakken, wat maar eenigszins van him gading was, en zich daarmede uit de voe ten*te maken. Zoo is 't lijfgoed en de klee ding der bewoners verdwenen tot zelfs babygoed toe. De linnenkasten werden volledig leeggehaald, terwijl ook tafel zilver, huisraad en tenslotte ook de dis tributiebescheiden als goede buit werd weggesleept. De waarde van het gesto- lene loopt in de duizenden guldens. Een soortgelijk misdrijf is gepleegd bij een dokter te Amsterdam, Ook daar werd een belangrijke buit weggesleept. Vermist worden 1700 gulden aan contan ten, al het tafelzilver, vijf costuums, een winterjas en alle lijfgoederen. Dat de dieven zich te goed hebben gedaan, kan blijken uit het feit, dat zij enkele krui ken jenever ledig hebben gemaakt, waarbij zij in plaats van glaswerk, vin gerkommen bezigden. Ruzie met doodelijken afloop. Een burenruzie heeft Vrij dagavond te Schelluinen geleid tot een vechtpartij, waarbij een landbouwers zoon, de 28-jarige ongehuwde C. van H., zoodanig werd gewond, dat hij spoedig overleed. De dader heeft zich aangemeld. De ruzie heeft zich afgespeeld op een pad, dat door een weiland loopt.,De da der verklaart, dat hij met drie 'zijner kinderen langs het pad op weg was van het huis van zijn grootvader naar zijn eigen woning, toen hij door C. van H., (jen zoon van zijn buurman, werd opge wacht. De jongeman zou hem met een hard voorwerp een slag tegen het hoofd hebben toegediend. Bij de daarop ont stane vechtpartij heeft De K. zijn tegen stander een klap gegeven, die hem deed neervallen. De K. had een bloedende wonde in het gezicht en een buil op het voorhoofd. Hij verklaarde geen mes te hebben gebruikt, hoewel de dood moet zijn ingetreden door een messteek, waar bij de rechterlong werd geraakt. In de slooten in de omgeving is langdurig ge zocht, doch een dergelijk wapen werd niet gevonden. Wel vond men op de plaats van het misdrijf de fiets van Ue1 slachtoffer, benevens twee petten en een vloerveger, waarvan'de steel was gebro ken. De K. is ter beschikking van de justitie gesteld. Vondeling. Een klagend ge schrei klonk in den laten avond van de stoep van een perceel aan den Kever- weg te Laren, aldus de „Tel." Toen de bewoonster ging kijken, vond ze daatf een kindje van het vrouwelijk geslacht, naar schatting ongeveer een halfjaar oud. Zij, die de baby te vondeling had den gelegd, verzuimden niet bok een zuigflesch, wat kleertjes en luiers en een pakje kindermeel op de stoep te de- poneeren. Voorloopig heeft de bewoon ster, die aan het hoofd van een kinder tehuis staat, de zorg voor het meisje op zich genomen. Bijna niet ln staat uw dage- ljjksch werk te doen AKKER TJES zullen u weer spoedig en heelemaal kunnen opknappen. Klaag daarom niet, maar Wat doen wij met afgevallen fruit? Valappelen leenen zich goed voor ap pelmoes, maar is de hoeveelheid te groot om ze versch te gebruiken, dan zal men ze inmaken. Appelmoes in flesschen of glazen pas- teuriseeren. De appelen wasschen en in vieren snijden en slechte plekjes verwij deren. De appelen met een bodempje water snel tot moes koken en zeven. Het moes moet voor de inmaak vrij dik zijn en mag niet gebonden worden met aardappelmeel of een ander bindmiddel. De suiker kan men bij gebruik toevoe gen. De goed schoongemaakte weckfles- schen niet te hoog vullen met appel moes, daar dit tijdens het pasteurisee- ren steeds rijst. Het appelmoes 20 min. pasteuriseeren bij 80 gr. Heeft men geen inmaakglazen, dan kan men flesschen, liefst met een wijdèn hals; vullen tot 5 cm onder de opening. De flesschen afsluiten met een uitgekookte kurk, die met een touwtje losjes op de flesch vastgebonden wordt,* Na het pasteuri seeren de kurk erin slaan en lakken of onderdompelen in paraffine of kaars vet. Heeft men geen kurken, dan de flesch na het vullen afsluiten met een stukje cellephaan en hier een paatje in prikken. Na het pasteuriseeren een tweede stukje cellephaan om de flesch heen binden. Worden flesschen met beu gelsluiting gebruikt dan de fleschen na 1 het parteuriseeren sluiten. Peren pasteuriseeren. Peren kan men in inmaakglazen pasteuriseeren of ste- riliseeren: dit hangt van de hardheid van het fruit af. Vrg harde eenigszins zure pereu x/i uur uur steriliseeren. Zachte sappige peren 20 min. bjj 90 gr. pasteuriseeren. De peren schillen, hal- veeren of in vieren sngden, van het klokhuis ontdoen en in de glazen schik ken (verkleurt het fruit tgdens het schillen dan de parten in water met zout leggen). De inmaakglazen tot 2 cm onder den rand aanvullen met water of suikerwater. Voor zuur fruit 30 gr. sui ker per dl water toevoegen. Beschikt men niet over een inmaakketel, dan kan een waschketel of een groote pan ook dienst doen. Op den bodem plaatst men een treef, vischplaatje of plankje. Men kan zich ook behelpen door een dikke laag kranten of een laag van 3 "oude doeken op den bodem van dé pan te leg gen. Het drogen van appelen en pefen. Het drogen van appelen en peren is in de huishouding niet zoo eenvoudig. Men moet over een goed droogapparaat van boven elkaar te plaatsen droogramen of over een goede oven beschikken, bg voorkeur een electrische en dan nog is het resultaat niet mooi blank, maar wel smakelijk" en duurzaam. De meeste ap- pelen en peren verkleuren sterk. De appelen en peren worden geschild, in vieren gesneden en van het klokhuis ontdaan, waarna de partjes van groot formaat in drie stukken worden ver deeld, de kleinere in tweeën. De partjes mogen ook weer niet te dun zijn, daar dan de gedroogde stukjes te hard wor- dn. De stukjes mogen niet gewasschen worden. Voor het drogen van het fruit in den ovende partjes op een bak blik, dat met stevig papier is belegd, uitspreiden. Het bakblik midden in den oven plaatsen en bij een matige tempe ratuur (60 a 70 gr. C.) drogen. Het eerste halfuur moet het fruit snel* in drogen, daarom moet men den oven voorverwarmen. De ovendeur geduren de het heele proces plm. 15 cm open houden door een cakéblikje of iets der gelijks tusschen de ovendeur te klem men. De appels ongeveer 12 uur laten dro gen, 's nachts de ovenhitte temperen (voor electrische ovens alleen onder- warmte op schakelstand 1). Overdag af en toe de appels keeren. De stukjes moe ten door en door taai zijn en zoo moge lijk nog een dag in de zon nagedroogd worden. Droogt men het fruit in een droog- kastje, dan de vruchten in een dunne laag op de droogramen uitspreiden. Het droogkastje op een niet te warm plekje •van de kachel of op de spaarbrander van het gasfornuis plaatsen. Zoo nu en dan de ramen verwisselen. Men kan zelf een droogkastje maken door eenige houten lijsten, waarin me taalgaas of een houten rooster is aange bracht, te plaatsen op een 40 cm hoog vierzijdig metalen of houten kastje. In het laatste geval dient de binnenzijde met metalen plaatjes of ander brandwe rend materiaal te worden bekleed. KOENRAAP VAN DEN ARBEIDSDIENST Als je kruiwagens met zand gewend ben*. BERLIJN. (D.N.B.) Luchtaanvallen, lichte Duitsche vliegtuigen hebben gis teren bommen van zwaar kaliber gewor pen op de stad B e x h i 11Na de ont ploffingen stortten verscheidene huizen in w.o, een pand van 8 verdiepingen. In den afgeloopen nacht hebben eeni ge Britsche bommenwerpers boven de Duitsche bocht gevlogen. Nachtjagers dwongen de Britten terug te keeren en schoten 3 der Engelsche bommenwer pers omlaag. De strijd om Stalingrad. Het Opper bevel der Duitsche Weermacht maakt bekend: Ter ondersteuning van de in verbit terde straatgevechten in Stalingrad ver der oprukkende Duitsche troepen heeft de luchtmacht ook gisteren inet sterke formaties gevechtsvliegtuigen, duikbom menwerpers en slagvliegtuigen ingegre pen. De bolsjewisten, die in de straten van de stad wanhopig verzet bieden, werden in scheervlucht voortdurend met bommen en boordwapens bestookt, waar door zjj zware verliezen leden. Talrijke haarden van verzet stortten tengevolge van deze aanvallen ineen. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V, kantoor Goes, Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2410. Goes, 21 September 1942. V.K. Heden 4 Ned. 1940 H 1009/i» lOOVe 4 Ned. 1940 m. b. 100"/1B 1001J/-a 4 Ned. 1941 100»/18 lOQVi» 37a Ned. 1941 987e 98 3 Ned. 1937 92a/ia 92 33Va Ned. 1938 957e 95 va 3 Ned. Indië 1938 I 88 877a Amsterd, Bank 138 137 Incasso-Bank 137 135 Koloniale Bank 130 Ned. Ind. Hand. Bank 88% 8878 Ned. Handel Mij. eert. 128 127 Rotterd. Bank 1427a Cert. Twentsche Bank 146 1447a A. K. U. 153 1557a Amsterd. Droogdok 245 Van Berkels Patent 1387a 137 Cert. Calvé Delft 129 Fokker s 240 243 Gouda Kaashandel 1377a 136 Heineken 2607a Cert. Leverbrothers 169 6 Pref. idem 137 137 Cert. Meelf. Ned. Bakk. 274 Ned. Gist Spiritus Philips Lampen Pref. idem N. B. De Schelde Van Gelder Pap. Verg. Touw Fabr. Pref. idem Wilton Feijen. Billiton H 472 Bat. Olie 37a Bat. Olie Kon. Olie Amst. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi V. I. C. O. Holl. Am. Lgn Kon. Boot Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Mij. Nederland H. V. A. Javasche Cult. N. I. S. U. Verg. Cultuur Deli Mij. Senembah Amst. Ballast Blaauwh. Veem Pref. Gerzon 273 2747a 173 170Va 125 1237a 152 1517a 1597a 1307a 171 169 1027/s 1027a 98% 9713/io 300 185 1867a 147 143 1457a 143 107 88 129 1337a 185 170 159 160% 320 167 165 168 168 887a 89 194 188 154 1507a 1597a 128 De nieuwe bearsweek werd ingezet met een mededeeling van den Voorzitter der Ver- eeniging voor den Effectenhandel, inhouden de, dat de maatregelen, welke door de auto riteiten worden overwogen nog slechts in een voorbereidend stadium verkeeren en dat nog geenszins vaststaat hoe deze uiteindelijk zullen luiden. Het is niet de bedoeling der autoriteiten, den beurshandel onmogelijk te maken of zoodanig aan banden te leggen, dat boopers en verkoopers practisch niet tot normale koersen tot zaken kunnen komen en dat het evenmin in de bedoeling ligt den bonafiden belegger in de maatregelen te be trekken. Deze bekendmaking werkte in zoo verre geruststellend, dat de flauwe stemming van Zaterdag j.l. plaatsmaakte voor een prijshoudende tendenz. Voor aand. Kon. Ölie die nog op 300 werden geadviseerd, golden x deze na 307 pet., 311 pet. Later werd zelfs 324 pet. besteed. Voor aand. Scheepvaart Unie, die onveranderd op 170 pet. werden ge waardeerd, werd grif 178 pet. betaald. Aand. Kon. Olie konden het per saldo niet tot offi- cieele noteering brengen. Voor aand. H.V.A. die Zaterd. j.L op 300 pet „laten" werden ge adviseerd, werd vandaag aan de Commissie voor de noteeringen een koers van 320 pet. ter goedkeuring voorgelegd. Aand. Amster dam Rubber, waarvoor aanvankelijk een prijs van 180 pet. werd genoemd, werden voorge steld op 186% pet. Ook aand. Philips waren aanvankelijk lager geadviseerd, doch werden tenslotte officieel op 274% pet. genoteerd. Cert. Leverbros, waarvoor 172% pet. werd geboden, konden geen noteering verkrijgen. Van de scheepvaartgroep werden slechts een aand. Kon. Boot en Stoomvaart Mij. Neder land de voorgestelde koersen gesanctioneerd. Tabakken lagen wat zwakker in de markt. Aand. Aku, die Zaterdag j.l. in reactie ver keerden, waren thans in herstel De beleg- gingsmarkt was hier en daar iets lager. De jongste staatsleening echter was slechts 1/16 pet. lager, terwijl de staïfelleening onveran derd 95 1/8 pet. noteerde. Belegging Nederland f 5851/1 Binnenland f 239.501/5 idem f 1195.501/1 Overzee f 191 1/5 idem f 951. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 65 cent bij vooruitbetaling. GOES. Geboren: Jannie Jerina, dv. J. M. Hengsdijk en El J. Leijs. Jacomina, dv. A Danielse en J. J. van Belois. Huw.-aang.J. Katsman, 24 j. en A C Bu- tijn, 22 j. A van Luijk, 34 j. en J. S. Gazan, 24 j. Overleden: G J. Roose, 66 j., man v. J. Fraanje. M. I. Verbuist, 78 j., echtg. van M. Markusse. A. C. Maas, 2 m. MIDDELBURG. Geboren: Piete'r, zv. C. Jobse en M. den Hollander. Leendert Jaco bus Adrianus, zv. L. J. A. Hoogenboom en J. Bakker. Henriëtte Marijke, dv. R. J. Zim merman en J. L. van Hoeve. Marinus Adri anus, zv. J. C. Alleman en C. Sinke. Ondertrouwd: L. C. Gutteling, 30 j. en H. i Milot, 28 j. M. A Breel, 28 j., te St Laurens

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3