Yan alle pijn in de leden verlost. Nu kan ik weer werken J FEUILLETON. rijen, een hulpkantoor der posterijen of UIT DE PROVINCIE VOOR HOOFD EN HART I Frauduleuze «Iacht1rrgar> voortaan alleen voor den Duitsohert rechter', In een requisitoir tegen een clandes- tienen slachter, die terechtstond voor den economischen rechter te Arnhem, heeft de Officier van Justitie, Mr W. de Vries, naar het Alg. Hbld meldt, de vol gende verklaring afgelegd: Sedert lang vechten de Nederlandsche justiue en politie eenerstyds en de frau- ua.euze slachters anderzijds een strijd uc op het terrein der frauduleuze slach- tmgen. ije Nederlandsche justitie en politie hebben getracht de frauduleuze slachtin gen met alle middelen den kop in te drukken. Zij hebben daartoe alle wapenen gebruikt, die haar ten dienste staan. Er is begonnen met geldboeten, daarna hechtenisstraffen, ten slotte is overge gaan tot een principale gevangenisstraf. Het vorige jaar is er bijgevoegd de mi nimumstraf van zes maanden. De frau duleuze slachters hebben echter niet wil len luisteren; zij zijn doorgegaan, on danks de herhaalde waarschuwingen, die hen bereikten. Spr. deelde thans mede, dat hem Vrij dag het bericht heeft bereikt, dat de frauduleuze slachtingen voortaan door den Duitschen rechter zullen wor den berecht. Organisatie bedrijfsleven. Vakgroepen Woninginrichting. Naar wij vernemen zijn thans ook de vakgroep „Woninginrichtingsambacht" (welke deel uitmaakt van de bedrijfs groep „Houtverwerkende ambachten") en de vakgroep „Woninginrichting" (deel uitmakend van de bedrijfsgroep „Detailhandel") gereed om haar werk zaamheden, aan te vangen. Voorzitter van de eerstgenoemde vak groep is dhr A. H. Rekers te Enschedé. Voorzitter van de tweede vakgroep is dhr M. Th. J. Vonk te Gouda. Het secretariaat van beide vakgroe pen is gevestigd: Biltstraat 143, Utrecht, Tel. 13520. Aan dit adres zijn ook gevestigd de secretariaten van de ondervakgroepen „Detailhandel in meubelen", „Detailhan del in Schilderijen", „Meubelmakerij" en „Behangerij en Stoffeerderij". Tot secretaris van deze vakgroepen en ondervakgroepen werd benoemd dhr J. P. de Brabander. Inlevering buiten omloop gestelde munten. In de Nederlandsche Staatscourant van Maandag is afgekondigd een besluit van de secretarissen-generaal der de partementen van Financiën en van Ju stitie, waarbü is bepaald, dat met in gang van heden ieder, die zilveren rijks daalders, guldens, halve guldens, vijf en twintig centstukken en tien-centstukken, nikkelen stuivers, bronzen twee en een halve centen en centen onder zich heeft, verplicht is, voorzoover de genoemde munten sedert 1 Maart 1942 buiten om loop zijn gesteld, deze uiterlijk 5 October 1942 in te leveren bij een der knatoren van de Nederlandsche Bank N.V., een postkantoor, een bijkantoor der poste- De Heer M. V. te T. «chrijft, dd. 20-l-'40i „Ik wil U mededeelen, dat de Ovaaltjes mij goede diensten hebben bewezen; de gezwollen gewrichten zijn nu weer geheel normaal. Het vei heugt mij, dat ik mijn bed verlaten en weer werken kan. Ik had vreeselijke pijn in de leden. Zoo gauw ik weer iecs voel, zal ik direct weer Ovaaltjes nemen, want zij werken snel en afdoende." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaal tjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef I Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en dro gisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukade 373, A'dam INKEER. 18) Door H. Kingmans. „Dat is me wat", zegt Bertus. 'k Hoop, dat het los loopt. Dat zal wel. Je vader is sterk en de dokters zijn tegen woordig razend knap. En over de zaak behoeft hij zich niet bezorgd te maken, hoor. We redden ons hier wel." Tóch wordt hij nog bij Lemaire ge roepen, als die klaar ligt, om weggevoerd te worden. Elk oogenblik kan de zieken auto voor de deur staan. Enkele orders wil de kaashandelaar nog geven. „Ik vertrouw je alles toe,- Bertus", zegt hjj met pijnlijk verwrongen gezicht. „Het zal wel gaan, maar je* moet denken aan de factuurs van Smits Co. En als ik nog niet terug ben, moet je volgende week naar Bodegraven, je weet wel. Zie, dat je goeie zaken maakt." „Het komt alles in orde", belooft Ber tus, die liever maar gauw uit het zie kenvertrek gaat. Dat is niets voor hem. Hij kan alleen met gezonde, vroolijke menschsn opschieten. „En spoedige beterschap. Het loopt wel los." Hij kletst maar wat. Wat weet hij er van De baas itan wel heslewaal niet terugkomen. een poststation. Degene, die na afloop van den hierbo ven voor de inlevering gestelden termijn munten, welke sedert 1 Maart 1942 bui ten omloop zijn gesteld, onder zijn be rusting krijgt, is verplicht de munten uiterlijk den derden dag na dien, waarop hij deze ontvangen heeft, bij een der ge noemde instellingen in te leveren. Deze verplichtingen gelden niet, zoo zoover degene, die daaraan zou moeten voldoen, van den secretaris-generaal van het de partement van Financiën voor den af loop van de voor de inlevering gestelde termijnen schriftelijk vergunning ver kregen heeft om bepaalde munten onder zich te houden. Voor de ingeleverde mun ten worden bij de inlevering de nomi nale waarde aan den inleveraar vergoed in gangbare Nederlandsche betaalmid delen. Het niet nakomen van de hiervoor op gelegde verplichtingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maan den of geldboete van ten hoogste dui zend gulden. De munten, ten aanzien waarvan het strafbare feit is begaan, worden ver beurd verklaard, ook indien zij niet aan den veroordeelde toebehooren. De bij dit besluit strafbaar gestelde feiten worden beschouwd als overtredingen. NIEUWE STRAFMAATREGELEN BIJ VERSCHILLENDE OVER TREDINGEN. Het Zaterdag verschenen Verordenin genblad bevat een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied betreffende strafbe- velen, strafbeschikkingen en aan kosten onderworpen waarschuwingen. Hierbij wordt ten aanzien van rech terlijke strafbevelen o.m. bepaald, dat ter zake van een overtreding de rechter bij schriftelijk bevel geldboete, hechte nis van ten hoogste zes maanden of ver beurdverklaring van voorwerpen kan op leggen. Aan de uitvaardiging van een strafbevel gaat geen behandeling ter terechtzitting vooraf. De verdachte kan binnen een termijn van twee weken, nadat hem het straf bevel is uitgereikt, daartegen bij het ge recht bezwaar aanteekenen, met het ver zoek behandeling ter terechtzitting te doen plaats vinden. Het gerecht kan hoogere straffen op leggen dan die, welke bij het strafbevel zijn opgelegd. Voorts wordt o.a. het volgende be paald ten aanzien van strafbeschikkin gen van de plaatselijke hoofden van politie: Overtredingen van: de verordening no. 34/1940 betreffende het verduiste ren, als gewijzigd bij de verordening no. 3/1941; de luchtbeschermingsver ordening; de verordening no. 138/1941 betreffende de handhaving van de open bare orde, als gewijzigd bij de verorde ning no. 182/1941; de wegenverkeers regeling,' óf van de op grond van deze verordeningen of van de bij besluit uit gevaardigde uitvoeringsvoorschriften worden in plaats van door het bevoeg de Nederlandsche gerecht door het plaat selijk hoofd van politie berecht overeen komstig de bepalingen van deze afdee- ling. Het kan hierbij geldboete van ten hoog ste honderdvijftig gulden, hechtenis van ten hoogste twee weken of verbeurdver klaring van voorwerpen opleggen. Dit is niet van toepassing in geval van samen loop van overtreding met andere dan de in lid 1 genoemde strafbare feiten. De secretaris-generaal van het departe ment van justitie kan bovengenoemde bevoegdheid voor plaatselijke hoofden van politie in gemeenten van minder dan tienduizend inwoners beperken. Het plaatselijk hoofd van politie kan van de zaak afstand doen ten behoeve van het openbaar ministerie wanneer het van oordeel is, dat hoogere straffen behoo- ren te worden opgelegd, dan wel uit anderen hoofde het voeren van één ge rechtelijk strafproces doelmatig moet worden geacht. Indien het openbaar ministerie een an dere opvatting is toegedaan, wijst het de zaak naar het plaatselijk hoofd van po litie terug, ten einde deze overeenkom stig de bepalingen van deze afdeeling te In den loop van den morgen het is stil in huis, alleen het meisje is er, want juffrouw Lemaire en Sjoukje zijn mee naar Arnhem denkt hij aan dit laatste. Het zou toch best kunnen, dat Lemaire niet meer terugkwam! Je hoort zoo vaak, dat ijzersterke menschen, die nooit ziek zijn geweest, plotseling sterven. Hoe moet het dan? Och, dat is heel eenvoudig. Dan wordt het de we duwe Lemaire en hij behartigt de zaak. Nog nooit heeft hij aan zooiets gedacht. Hoogstens, dat Lemaire hem helpen wil de, om ergens een zaakje tefbeginnen en dan Sjoukje als zijn vrouw. Maar nu wordt het heel anders... Hij zit*zoo vol met die gedachte, dat de meester knecht hem tweemaal iets moet vragen, eer het tot hem doordringt. „Ja, ja," zegt hij verward, „dat is in orde. Ik kom zóó kijken. Ik zit aan den baas te denken.- 'tis me wat, niet?" „Onkruid vergaat niet',' grapt de knecht. „Let op, volgende week of zoo loopt de baas weer geheel in orde hier in het pakhuis. Ze lappen het dat daar wel." ,,'tls te hopen", zegt Bertus. Maar... hij weet niet, of hij dit nu méént of niet. Want wat hij zich zooeven indacht, is niet slecht voor hem. Hij de zaakleider bij de weduwe Lemaire en straks, als i Sjoukjé zijn wouw is, ais die wil ten- berechten. De opvatting van het open baar ministerie is voor het plaatselijk hoofd van politie bindend. Plaatselijk hoofd van politie is in ge meenten, waar een hoofdcommissaris van politie is, deze. In alle andere gemeenten de burgemeester. De verdachte kan binnen een termijn van twee weken, nadat hem de strafbe- schikking is uitgereikt, bjj het plaatse lijk hoofd van politie een gerechtelijke beslissing verzoeken. Acht het gerecht de strafbeschikking ongegrond, dan spreekt het den verdach te vrij. Tegen deze uitspraak staat geen hooger beroep open. De secretaris-generaal van het depar tement van justitie oefent het recht van gratie uit ten aanzien van de bij strafbe schikking uitgesproken straffen. Ten derde bevat de verordening rege len ten aanzien van strafbeschikkingen van de gevolmachtigden van den Rijks commissaris voor het bezette Nederland sche gebied binnen het kader van de Duitsche rechterlijke macht. Hierbij wordt o.m. bepaald: Ter zake van een overtreding van de verordening no. 34/1940 betreffende het verduisteren, gewijzigd bij verordening no. 3/1941, stelt in plaats van het Duit sche landgerecht in het bezette Neder landsche gebied, de gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied de strafvervolging in. Ten slotte bevat de verordening nog het volgende ten aanzien van aan kosten onderworpen politioneele waarschuwin gen: Ter zake van een overtreding van de verordening betreffende het verduiste ren, welke naar aard en gevolgen van ge ringe beteekenis is te beschouwen, kan de optredende Duitsche of Nederlandsche politie-ambtenaar tier plaatse tegen kwij ting van een aan kosten onderworpen waarschuwing geven voor het geval de betrokkene zich daaraan uitdrukkelijk onderwerpt en de kosten onmiddellijk voldoet. De kosten fnogen een bedrag van vjjf gulden niet te boven gaan. Strafbeschikkingen en aan kosten on derworpen waarschuwingen worden niet gegeven met betrekking tot personen be neden den leeftijd van achttien jaren; ten aanzien van wie de Duitsche krijgsraad dan wel de bijzondere rechtbank voor N strafzaken voor leden der SS en voor de leden der politieorganisaties met een bij zondere taak bevoegd zijn. Deze verordening treedt in werking op 1 December 1942. WANNEER VERDUISTEREN? Woensdag 23 Sept. 1942. 's Morgens tot 7,26 u. 's Avonds van 19.38 u. Ned. Arbeidsfront. De persdienst van het N.A.F. meldt ons, dat de afgeloopen week voor het Vormingsoord „Zonneduin" van het Ned. Arbeidsfront te Domburg een zeer bij zondere was. De jeugd, werkzaam in ver schillende bedrijven, was n.l. uitgenoo- digd om vier dagen op „Zonneduin" door te brengen met sport, spel en het zich bezinnen op de problemen der jeugd in de bedrijven. Verschillende sprekers, al len functionarissen van het N. A. F.', heb ben hier voor de jeugd het woord ge voerd. De cursisten begonnen den dag met een half uur sport, daarna bed op maken en ontbjjten. Vervolgens diverse lezingen, koffiedrinken en daarna het middagmaal. Na den middag een wande ling en daarna weer verschillende uit eenzettingen. 's Avonds om 6 uur koffie drinken, waarna de avond verder met zang en gezellig samenzijn werd doorge bracht. Burgemeester eervol ontslagen. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van binnen- landsche zaken is C. M. P. W. Hanssens, op zijn verzoek met ingang van 1 Oct. 1942 als burgemeester van de gemeente St. Annaland eervol ontslagen. L. C. van Noppen t- Op 84-jarigen leeftijd is te Breda overleden de heer L. C. v. Noppen, oud-commies ter Prov. minste, maar daar rekent hij zoowat op, eigenaar van de zaak. Is me dat even wat.' Hij houdt die gedachte vóór zich. Naar huis, om te eten, gaat hij niet. Hij stuurt een boodschap, dat hij nu niet gemist kan worden. Zoo noodig, blijft hij ook slapen, maar dat zal hij vanavond, wel zien. Het dienstmeisje zorgt, dat hij eten krijgt en dan behartigt hij de zaak weer. Op onovertroffen wijze, dat moet er van gezegd. De beide knechts luiste ren naar hem even goed als naar den baas. Dat is trouwens niet van den dag van vandaag. Lemaire is meermalen en kele dagen op reis. Maar nu, ja, hoe lang nog Dat komt Bertus tegen vier uur te weten. Want dan keeren juffrouw Le maire en Sjoukje met de tram terug. De operatie heeft al plaats gehad en is goed gelukt. Maar Lemaire moet minstens vier weken in het ziekenhuis liggen. Dan pas kunnen de dokters iets perti nents zeggen. Het is een verouderd kwaaltje, dat de baas geheel en al ver waarloosd heeft Maar de dood is er niet mee gemoeid, zeggen de dokters. Ze hoe ven daarin niet ongerust te zijn. Mis schien, dat hg niet weer geheel de oude wordt. (Wordt vervolgd.) Griffie van Zeeland. De ter aardebestel- ling zal morgen te Koudekerke plaats hebben. Middelburg. Inbraken opgehelderd. In verband met den in het kantoor van v. der H. aan den Korendjjk 12 te Middelburg, in den nacht van 9 op 10 Sept. 1942 gepleegden inbraak, waarbjj een vrjj groot bedrag aan geld en goederen werd ontvreemd, heeft de Middelburgache recherche te Rotterdam 'n onderzoek ingesteld, in sa menwerking met de Rotterdamsche re cherche, waarbg het is gelukt een zeke ren aldaar woonachtigen A. H. R., oud 32 jaar (een bekend recidivist) van be roep betonwerker, die in Middelburg bjj een bouwonderneming werkzaam was ge weest, aan te houden, alsmede den Mid delburger J. S., van beroep glazenwas- scher, oud 22 jaar, die ten huize van R. vertoefde. Zij zijn naar Middelburg over gebracht en aldaar ter beschikking ge steld van den wnd commissaris van po litie. Na aanvankelijk te hebben ontkend iets met den inbraak uitstaande te heb ben, stapelden zich de aanwijzingen zoo danig tegen hen op, dat het verder nut teloos was te blijven ontkennen. De beide verdachten hebben dan ook tegen den Politie-Commissaris een volledige beken tenis afgelegd. - Bij het verder ingestelde onderzoek in verband met nog enkele gepleegde dief stallen met inbraak hier ter stede, waar bij o.a. uit de kast van de bovenwoonka- mer van een café een geldkistje met een bedrag van ongeveer f 4200 en uit een particuliere woning ongeveer f 1400 ge stolen werden, is het der politie gebleken, dat genoemde personen ook hiervan de daders zijn, hetgeen door hen is bekend. Een gedeelte van het geld kon worden achterhaald. Waarschijnlijk komt ook klaarheid in een het vorig jaar gepleegd „kraakje" in een noodwinkel aan de kade alhier. Als medeplichtige aan de feiten wist de Middelburgsche recherche in Ouden bosch de hand te leggen op een zekeren C. M., koopman, oud 37 jaar, wonende te Middelburg, een bekend oplichter, die eveneens in arrest is gesteld. Als verdacht van heling werd voorts in verband met deze zaken aangehouden en in arrest gesteld den alhier woonach tigen H. N. S., giazenwasscher, oud 43 j. Voorwaar een mooi succes voor de Middelburgsche politie, te meer als men in aanmerking neemt, dat nog enkele be kende adressen hier ter stede op het programma stonden, die men voornemens was met een bezoek te „vereeren". Gymnastiekvereniging Achilles. Als slot van het athletiekseizóen hield de gymnastiekvereniging „Achil les" j.L Zaterdagmiddag het resteerend gedeelte van haar onderlinge athletiek- wedstrijden. De wedstrijden, die uit een 4-kamp bestonden hadden een prettig en vlot verloop. De prjjzen bestonden uit medailles, terwijl voor de beste prestaties op elk afzonderlijk nummer het keurig uitgevoerd vereenigingsdiploma beschik baar werd gesteld. Heeren. Vérspringen: 1. J. C. Bal 5.51 m.; 2. P. v. d. Ameele 5.46 m.; 3. P. Meliefste 5.34 m. Kogelstooten1. W. Hoebeke 8.40 m.2. J. C. Bal 8.22 m.3. P. v. d. Ameele 7.93 m. Discuswerpen: 1. C. Hulstaert 33.90 m.; 2. W. Hoebeke 27.30 m.; 3. M. de Vos 24.90 m. 100 meterL P. v. d. Ameele 12.9 sec.2. J. C. Bal 13.5 sec.; 3. C. Hulstaert 13.6 sec. Ie prjjs: C. Hulstaert 1911 p.; 2e pr. J. C. Bal 1904 p.3e pr. P. v. d. Ameele 1641 p. Dames. Vérspringen: 1. Joh. v. d. Driest 4.35 m.; 2. S. Petiet 4.10 m.; 3. T. de Jong 4 m. Kogelstooten: 1. S. Pe tiet 8.68 m.; 2. T. de Jong 7.19 m.; 3. J. den Hollander 6.56 m. Discuswerpen 1. S. Petiet 19.91 m.2. T. de Jong 19.61 m.; 3. J. den Hollander 19.18 m. 100 meter: 1. T. de Jong 14.8 sec.; 2. S. Pe tiet 14.8 sec.3. J. den Hollander 15 sec. Ie prijs S. Petiet 1070 p.; 2e pr. T. de Jong 937 p.; 3e pr. J. den Hollander 777 p. Jongens. Vérspringen: 1. G. Dockheer 4.59 m.; 2. E. Wieme 4.31 m.; 3. L. Strooband 4.30 m. Kogelstooten: 1. E. Wieme 11.08 m.2. G. Dockheer 9.80 m. 3. L. Strooband 8.71 m. Discuswerpen: 1. E. Wieme 30.21 m.; 2. G. Dockheer 23.98 m. 3. J. Nieuwenburg 19.78 m. 100 meter: 1. G. Dockheer 13 sec.; 2. L. Strooband 13.4 sec.; 3. E. Wieme 13.4 sec. Ie pry's E. Wieme 1746 p.2e pr. G. Dockheer 1588 p.; 3e pr. L. Strooband 1307 p. Meisjes. Vérspringen: 1. E. Kooman 3.80 m.; 2. C. Joosse 3.80 m.; 3. J. de Troye 3.75 m.Kogelstooten1. Jac. v. d. Driest 7.29 m.; 2. C. Joosse 6.96 m.; 3. J. de Troye 6.50 m.; Balwerpen: L C. Joosse 22.13 m.2. Jac. v. d. Driest 20.91 m.; 3. A. Hoogesteger 16.55 m. 80 me ter: 1. Jac. v. d. Driest 12.1 sec.; 2. E. Kooman 12.2 sec.; 3. A. Nieuwenburg 13.2 sec. Ie pr. Jac. v. d. Driest 825 p.; 2e pr. C. Joosse 725 p.; 3e pr. E. Koo man 601 p. Voor de Vaardigheidsproeven athle- tiek van het Nederlandsch Gymnastiek Verbond slaagden van de gymnöstiek- vereeniging „Achilles" te Middelburg: HeerenJ. C. Bal 2e graad (4e maal) P. v. d. Ameele 2e graad (2e maal). Meisjes: S. Petiet 2e graad (3e maal) F. de Jong 2e graad (2e maal). Jongens: J. Mondeel, P. Roggeveen, J. Nieuwenburg, allen le maal, L. Stroo band 2e maal; G. Dockheer 2e maal; E. Wieme 2e maal. Meisjes: J. de Troye le maal; A. Hoo gesteger le maal; Jac. v. d. Driest le maal met zwemproef; C. Joosse le maal met zwemproef; G, Gillissen 2e maal. De Bijbel is zeker niet individualis tisch, integendeel, h\j hecht op elke blad zijde grpote beteekenis aan de gemeen schap van familie en volk, en hij houdt ons altjjd voor oogen, dat het In deze wereld gaat om de wording van eeu nieuwe gemeenschap, het Koninkrijk der hemelen. Maar wanneer ge nu omge keerd zoudt denken, dat het individu geen waarde heeft, dat de enkeling niet telt, dan zoudt ge al spoedig ontdekken, dat ge van de Bijbelsche lijnen zijt af geweken. Er staan woorden in den Bij bel over de blijdschap in de hemelen over één enkelen zondaar die*zich be keert. Men mag den enkeling nooit ab- straheeren van de gemeenschap, ge moet hem altijd zien in samenhang met de gemeenschap waaruit hij gegroeid is. Maar men mag omgekeerd ook nooit denken, dat die enkeling zich restloos uit de gemeenschap verklaren laat, er is in ieder mensehenkind iets eigens, iets dat alleen van hem is, iets dat niet na der gedefinieerd kan worden. En dat eigene, dat bedoelen we, als we onszelf aanduiden met dat geheimzinnig woordje „ik" en als we door God worden aan gesproken als „gij". Tegenover de recht vaardige Majesteit Gods sta ik als en keling verantwoordelijk voor mijn per soonlijk leven, en ik kan mij niet achter de gemeenschap verschuilen. PROF. DR J. H. BAVINCK. Overtredingen. Op den openbaren weg werd onbeheerd - aangetroffen een rijwiel, dat door den eigenaar aan het politiebureau kan worden afgehaald. Ter zake van het geleiden van paarden, terwijl men op een rijwiel is gezeten, werden H. C. S., J. R. en J. P, K. bekeurd. Onvoldoende) verduisterd. Tegen J. B. werd proces-verbaal opgemaakt wegens het niet voldoende verduisteren van zijn woning. De bekende strafmaat regelen ten deze zullen ook niet achter bleven. Aanrijding. Op den hoek Schuit- vlotstraatBrakstraat had een aanrij ding plaats tusschen een vrachtauto en een personenauto, doordat de vrachtauto geen voorrang had verleend. In verband met de ingevallen duisternis kon echter schuld nog niet als vaststaand worden bewezen. De politie stelt een onderzoek in. Beide auto's liepen schade op. Per- soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Molenwaterconcert. Zaterdagavond gaf het muziekkorps „Crescendo" zijn laatste concert voor dit seizoen op het Molenwater. Voor den Zaterdagavond gaf dit meer dan gewone drukte. Goes. De vereeniging van slechthoorenden hield Zaterdag een vergadering. De proefkist met hoortoestellen was aan wezig ter bezichtiging. De Centrale Te lefooncommissie van de S. H. had aan vraag gedaan in welke kerken op Zuid- Beveland gehoor-telefoon aanwezig is en hoe de werking daarvan is. Hierover zul len inlichtingen worden verstrekt. De bloembollenactie alhier voor de slecht- hoorende jeugd is een succes. Er zijn al 1500 bollen verkocht. Ook was er een op roep van de commissie voor arbeidsbe middeling over werk voor slechthooren den, dat thuis gedaan kan worden. Daar na las de voorzitter nog het aardige stukje „Huibert en Klaartje". 'tWas voor de aanwezige slechthoorenden een gezellige middag, daar ze alles aan de eigen groepstelefoon konden beluisteren. Zuid-Beveland. Nieuwdorp. Toen Zaterdag de paar denknecht de B. van den landbouwer Z. alhier, bezig was met het rooien van aardappels, schrokken de paarden, zoo dat ze op hol sloegen. De B. slaagde er in de paarden in bedwang te houden, doch even later werden ze wederom op geschrikt, waardoor ze weer op hol gin gen. De knecht kwam te vallen, met het gevolg dat het wiel van de rooimachine hem over de borst ging. De B. werd naar het ziekenhuis te Goes vervoerd, waar bleek, dat enkele ribben waren inge drukt Zjjn toestand is ernstig. Tholen en St.-Philipsland. St. Maartensdijk. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.L geraakte de ruim 70-jarige Jac. Koopman, alhier, in de haven te water. Alhoewel spoedig hulp ter plaatse was, bieken de levens geesten reeds te zijn geweken. (Z. Nsb.) Zaterdagmiddag zijn op het terrein van de „Pechvogels" alhier atletiek wedstrijden gehouden, waaraan verschil lende vereenigingen deelnamen. De uitslagen luidden: 100 m.: 1. H. v. d. Sluis, Goes 11-6 sec.; 2. P. Groenendijk, Goes 11.7 sec.; 3. J. C. Verkerk, Mar. 11.8 s. Hoogspringen: 1. J. Parent, Mar. 1.60 m.; 2. J. Verkerk, Mar. 1.60 m. 1500 m.: 1. H. Lacor, Mar. 4 min. 50 sec.; 2. J. Meyer, Mar. 4 min. 55 sec. 800 m.: 1. H. v. d. Sluis, Goes 2 min. 14.6 sec.; 2. J. Fliers, kar. 2 min. 14.8 sec. 4 maal 100 meter estafette: 1. Ma rathon 52.8 sec. Zij, die kwamen en gingen. Nfese. IngekomenP. G. Houtekamer, rei ziger, met- gezin van Ovezande, n. Nisse W- Vertrokken: W. Pauwe, dienstb., v. Niss® 114, n. Goes. H. den Dekker, winkelbed., va" Nisie 35 n. Eindhoven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2