A. C. VAN DER REST, Ass.-Apotheker, Lange Kerkstraat 42, Goes. LAND- EN TUINBOUW Een Zeeuwsch Fruitteelt-Instituut te Goes-Wilhelmmadorp. Ee proeftuin wordt uitgebreid. FEUILLETON. RECHTSZAKEN HET, OUDSTE KIND IN HET GEZIN. I T. Faberij de JongeI GEMENGD NIEUWS VOOR DEN ZONDAG KERK EN S( Jarenlang ondragelijke hoofdpijn. De uitslag van het puntenkoers over 10 i ronden in twee klassementen was, 1 v. Amsterdam, 8 p., 2 Franken 5 p., 3 v, d. Zande 5 p., 4 Buron 2 p., 5 Demmennie 0 p. 6 Putteman, 7 v. d. Bosch. De stand van de IV2 uur koppelwed- strijd is thans: 1 v. Mierlo-Meerschaert 11 p., 2 v. Amsterdam-Braspenning 5 p.; 3. v. Swelm-Franken 5 p.4. Demmennie- Verschuren 2 p.; 5. Buron-v. d. Zande 1 p., 6. v. d. Bosch-Putteman 3 p. Premies v. Amstredam 2 premies, Braspenning 2 premies, v. Swelm 2 pre mies, v. d. Zand 1 premie. Van de zijde van net publiek bestond matige belangstelling. De verlichting in de St. Adriaan- straat, welke de winkeliers in die straat 10 jaar geleden zelf hebben laten aan brengen, heeft het begeven. Donderdag middag geraakte één der krammen, waarmede het lichtnet was bevestigd, los en het gevolg was, dat alle steunpun ten bezweken, zoodot tenslotte kabels en ballons omlaag stortten. Het net zal nu voorloopig niet weder opnieuw worden aangebracht. De politie heeft tegen J. J. de K. proces-verbaal opgemaakt wegens het niet kunnen toonen van zijn persoonsbe wijs. Wij herinneren aan de uitreiking van de nieuwe bonkaarten voor de vol gende periode, die weer is begonnen. Men zie op de oude bonkaaft, wanneer men zich in de Beurs moet vervoegen. Zuid-Beveland. Yerseke. De waarnemend burgemees ter van Yerseke heeft het reglement de(r straatpolitie gewijzigd in dien zin, dat het verboden is, straten te schrobben en noodeloos leidingwater te verspillen of te gebruiken voor tuinbesproeiing en het reinigen van stoepen en straten. Wij doen ons best U op ieder gebied zooveel mogelijk van dienst te zijn, maar moeten U verzoeken om ledige flesschen, ledige potjes, ledige tuben enz. mee te brengen. Zeeuwsch-Vlaanderen. Terneuzem. De heer C. Jongepier kwam bij het voetballen zoo te vallen, dat hij met een gebroken been in het ziekenhuis moest worden opgenomen. BreSkensi. Met toestemming van den Commissaris der provincie zijn door den burgemeester tot wethouders dezer ge meente benoemd de heeren S. dei Vuijst, thans tijdelijk wethouder en W. J. van den Broeke. De heer K. Maas is op zijn verzoek eervol ontheven van de waarne ming van het wethouderschap. Het is een verblijdend feit, dat in de zen tijd onze tuinders en fruitkweekers met met de handen in den schoot zitten, maar integendeel alles willen doen, wat mogelijk is, om hun bedrijf met behulp van de voorlichting der mannen van de wetenschap vooruit te brengen. Er is zelfs een vraag naar meer kennis en technische ontwikkeling. Erkend moet worden, dat vroeger bij de tuinbouwconsulentschappen, die zoowel onderwijs, onderzoek als voorlich ting omvatten, het onderzoek wel eens niet voldoende grondig kon worden verricht. Maar telkens weer bleek, wat kennis, als ze in de prac- tijk wordt aangewend en toegepast, waard is. Daarom gingen de telers steeds meer om kennis vragen. Een nau wer contact tusschen wetenschap en practijk bleek noodig te zijn. Gemeld kan worden, dat thans overal voor dit doel organen in het leven wor den geroepen, die een flink bedrag bijeenbrengen. Het Rijk verleent voor dit doel een belangrijk subsidié, zoodat in verschillende tuinbouwcentra met een of ander onderzoek kan worden begon nen. Het tuinbouwonderzoek, dat vroe ger alleen te Wageningen plaats had, wordt nu gedecentraliseerd, waarbij meer INKEER. 16) Door H. Kingman s. Ze behoeven ook niet te weten, dat hij verleden week in Arnhem moest zijn voor de zaak en toen Sjoukje van school heeft gehaald. Die vond het wat leuk. Ze zijn ergens thee gaan drinken. Dat zouden vader en moeder ook iets heel ergs vinden, maar waarom toch? Omdat hij een jongen is van een landarbeider? Maar daarom behoeft hij toch zeker niet zoo bekrompen te leven? Hij mag toch zeker wat vroolijkheid scheppen? Sjouk je is een aardig meisje, hoor. Je kimt er dit kwaad niet van zeggen. Leuk en gezellig gaan zij met elkaar om, tot dat afgeloopen is, op een keer, als Sjoukje iemand heeft gevonden... Tja, als Bertus daaraan denkt, dan gaat het hem kriebelen in zyn binnen ste. Want Sjoukje heeft een voorname plaats in zijn jonge hart gekregen. Ily zou het moeilijk kunnen verdragen, op een goeden, of liever voor hem kwaden, dag te moeten vernemen, dat zij ver loofd was of aanstalten tot een verlo ving maakte. En dat zou er allicht toch van komen. Zco'n aardig, lief, zacht meisje krijgt vast wel verkeeriag.,, rekening gehouden kan worden met de streekbehoeften. Het eene onderzoek leidt weer tot het andere, zoodat op den duur hier en daar bepaalde instituten zullen ont staan. Te Naaldwijk is reeds zulk een insti tuut gesticht, waar het tuinbouwonder zoek voor het Westland zal plaats heb ben. Hier worden ondergebracht: het consulentschap, een laboratorium voor grondonderzoek voor den tuinbouw, een praetijkschool en een laboratorium voor bestudeering van bepaalde onderwerpen. Soortgelijke instituten zullen ook ko men te Aalsmeer (voor de bloemen teelt), te Boskoop (voor de boomteelt) en te G o e sW ilhelminadorp (voor de fruitteelt). Zooals bekend is, heeft de vereeniging „Zeelands Proeftuin" eenigen tijd geleden reeds dr Kuenen aangesteld, die begon nen is met zijn plantenziektenkundig onderzoek, speciaal op het gebied van de insectenbestrijding. Wat 't fruitspint aan gaat, heeft hij reeds belangrijke studiën verricht. Deze arbeid wordt dus straks een on derdeel van het te stichten instituut. De vereeniging „Zeelands Proeftuin" en de veilingen te Goes en Kapelle stellen een bepaald bedrag voor dit doel be schikbaar. Het Rijk past de helft bij en zoo kan iets belangrijks voor de Zeeuw- sche fruitteelt tot stand komen. Het instituut zal omvatten een na den oorlog te stichten gebouw, waarin worden gehuisvest het consulentschap, de fruitteeltschool en een laboratorium voor grondonderzoek, waarin tevens een aantal wetenschappelijke werkers, van wie dr Kuenen de eerste is, kunnen ar beiden. De rijkstuinbouwconsulent wordt directeur van het institmit. Het Rijk heeft echter als eisch gesteld, dat de proeftuin te Wilhelminadorp moet worden uitgebreid. Deze heeft nu een oppervlakte van 4.86 H.A.„ wat •t±: 10 H.A. worden zal. De tuin wordt dus met 100 vergroot en zal vermoe delijk één der grootste proeftuinen van Nederland worden. Dit najaar wordt er reeds 2 H.A. bijgetrokken. Een loffelijke vermelding verdient ongetwijfeld het feit, dat de helft van de gelden voor dit belangrijke werk uit de practijk komt en dat, omdat de veilingen hier zulk een verstandig besluit namen, elke fruitkweeker indirect zijn bijdrage levert. Het was daardoor niet noodig een vereeniging op te richten en leden te gaan werven met het te verwachten gevolg, dat alleen goedwillenden hun steun verleenden. Het instituut werkt in het belang van alle fruitkweekers en behoort daarom door allen te worden gesteund. De veilingbesturen hebben dan ook getoond een vooruitzienden blik te bezitten. Met ingang van 1 Januari 1943 zal een tweede wetenschappelijke kracht, een micoloog, die speciaal de zwam- ziekten zal bestudeeren, worden aangesteld'. Geleidelijk aan wordt dan verder de personeelsbezetting tot stand gebracht. Dank zij dit instituut wordt het straks mogelijk de problemen op fruitteeltge bied in Zeeland goed en grondig aan te pakken. Wetenschap en practijk gaan hier samen en wij twijfelen er niet aan, of de Zeeuwsehe fruitkweekers zullen hier spoedig de vruchten van plukken en de totstandkoming van dit instituut toejuichen. Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijdag 18 September 1942. De volgende personen werden gedagvaard: C. A. Corijn, 35 jaar, vrachtrijder te Wa terlandkerkje, wegens verboden nederlage van 196 kg. tarwe. Eiscih f 50 of 25 d. met verb, verkl., uitspr. f 40 of 20 d. met verb, verkl. A. C. Stof fijn, 28 jaar, vrachtrijder te Hoek wegens idem (390 jusiblokjes.) Eiscih: f200 of 75 'd. Uitspr.f 50 of 25 d. C. Tollenaar, 19 jaar, chauffeur te Ter- neuizen, wegens diefstal van een paar rubber laarzen, geipleegd te Breskens. Eisch: 1 mnd gev. Uitspr.: 6 weken gev. C. L. Vanloo, 32 jaar, landarbeider te Aar denburg, wegens het verboden vervoer van 56 K.G. tarwe en 10 K.G. gort. Eisch f 50 of 25 d. met verb verkl. Uitspr.f 40 of 20 d. met verb, verkl. 1. L. Quist, 20 jaar, 2. M. Quist, 19 jaar, 3. W. M. Quist, 22 jaar, 4 M. Linthout, 31 Terwijl hij met Piet naast zich ge durende langen tijd hebben de beide broers geen woord met elkaar gewisseld het dorp inrijdt, hij op weg naar de zaak, Piet naar huis, ziet hij in gedach ten Sjouk naast zich rijden Het is maar goed, dat niemand zijn gedachten weet. Ze zouden misschien zeggen: waar denkt zoo'n kwajongen aan, nog geen achttienMaar Bertus kan het niet helpen: hij denkt heel vaak aan Sjoukje. En soms meent hij te kun nen opmerken, dat hij Sjoukje ook niet onverschillig is IV. Het moment komt, dat Piet wordt 'opgeroepen voor den militairen dienst, dat spreekt, als je er ingeloot bent. Wat Jelle gedacht heeft, is werkelijkheid ge worden: Piet is ingedeeld bij het paar- devolk, bij de veldartillerie. Dat bêtee- kent vier maanden langer dienen, maar het beduidt ook, dat hij in de buurt blijft: de „veld" is immers in Arnhem in garnizoen? Wanneer hij geen wacht heeft te vervullen, kan hij eiken Zondag thuis zijn. Het blijkt al heel spoedig, dat de dienst op Piet geen verkeerden in vloed uitoefent. Hij is dicht bij huis, komt ook in de week weieens overwip pen, op de fiets is het een snapje, en (Vervolg.) Jan, die drie jaar eenig kind was ge weest had er plotseling een broertje by gekregen, zooais we den vorigen keer zagen. ln den eersten tyd probeerde hy zich nog met de oude middelen van 'zyn moe der te bedienen. Hij valt, blyft liggen en huilt. Ja hoor, moeder komt, zet hem overeind, troost hem en laat hem dan alleen. Jammer genoeg wordt ze-meer en meer immuun. En eens op een dag zegt ze ongeduldig: „Hou je toch stil! Je maakt broertje wakker". Dus met huilen bereik je niets meer; moeder reageert al leen op het schreien van den baby. Die wordt gekalmeerd, gewiegd, op den arm genomen, vertroeteld; Jan wordt berispt. Dergelijke gebeurtenissen werken wel heel ontmoedigend. Plotseling van moe ders deelnemende zorgen buitengesloten, verlangt hij ernaar deze terug te win nen. Eens probeeren met gesprekken? Mamma,'is dat een venster? Dat zie je toch. Ik had het vergeten. Wat doet Mama? Dat weet je toch wel? Zeg het me nog es, Mama, omdat ik zoo'n domkop ben. a Een ander gesprek: Mama, moet ik slapen? Mama, hoe lqng moet ik slapen? Hoe moet ik gaan liggen? Op den buik? Dat kan ik niet. Op den rug? Dat doet zoo'n pijn. Op de zij Zal ik m'n oogen openlaten? Dan kan ik niet slapen. Moet ik met dichte oogen slapen Maar ze gaan vanzelf weer open. Kom aan het bed zitten, Mama, dan slaap ik misschien. De moeder zet zich aan het ledikantje; Jan slaapt inderdaad in. Doch zoodra ze opstaat, is hij klaar wakker en begint er een nieuw vragen- en antwoordenspel. Dan breekt moeder plotseling het onderhoud af en de kleu ter voelt zich diep gekrenkt. Op een dag heeft hij geen eetlust. Men moedigt hem aan, dringt en dwingt. Het rfesultaat? Elke volgende maaltijd wordt een tragedie: de vader is boos, de baby wordt wakker; de moeder doet bemidde lingspogingen. En alles, omdat Jan geen hongeh heeft en niet eet. We zien in deze gedragingen van Jan niets anders dan zijn strijd om de liefde en de belangstelling van zijn ouders, welke hij meent verloren te hebben. Hij is al zoo ontmoedigd, dat hij er in het geheel geen vertrouwen meer in heeft, hun liefde en waardeering met positieve middelen te zullen veroveren. Hij waant zich een uitgestootene en hoopt door middel van zijn gebrek aan eetlust te be reiken, dat zijn ouders zich meer met hem zullen bemoeien. Het gelukt hem. Vader en moeder moedigen hem aan, vermanen, berispen en ergeren „zich. Jan is daarmee voorloopig tevreden. Rotterdam. P. W. J. S. v Juwelier Horloger I LANGE KERKSTRAAT 30 I - GOES - GOUD- EN ZILVERSMEDEN <6 SINDS 1834 jaar, allen landarbeider te St. Philipsland, wegens diefstal van 8 zakken anthraciet, toe- behoorertie aan J. van Hoeve. Eischieder 2 weken gev. Uitsipr.no. 13 f 25 of 10 d. no. 4 f 40 of 20 d. 1. J. M. Vroegop, 32 jaar, landarbeider, 2. L. Bos, 30 jaar, grondwerker, beiden te St. Maartensdijk, wegens diefstal van een boom. Eischieder f 25 of 15 d. Uitspr.ieder f 15 of 10 d. 1. M. Kristalijn, 23 jaar, koopman, 2. F. D. Hillebrand, 20 jaar, melkknecht, 3. J. C. Beijevoet, 32 jaar, koopman, allen te Zierifc- zee, wegens diefstal van 165 liter petroleum, toebehoorende aan W. ten Haaf. Eisch: nos 1 en 3 3 itinldi., no. 2 1 mnd. gev. Uitspr. no. 1 2 mind gev. no. 2, f 30 of 15 d. no. 3, 3 mnd gev. M. Fieret, 60 jaar, visahhanidelaar te Ter- neuzen, wegens verboden nederlage (200 doo- izen saccharine). Eisch: f500 of 100 d. met verb, verkl. Uitspr.f 250 pf 50 d. met verb, verkl. bovendien weet hij den weg te vinden naar het Militair Tehuis, waar hij de getrouwe gast is. Een avond gebeurt het, dat Bertus in Arnhem hem opzoekt. Het is mooi zomerweer en zij wandelen wat, maar dan richt Piet zijn schreden oudergewoonte toch naar het Tehuis. Bertus gaat mee. Die wil weieens weten, al vermoedt hij het wel, hoe het daar toegaat. „Man, hoe hou je het hier uit?" vraagt hij opeens. Een vrij bedompt lokaal, karig gemeubileerd, doodgewone stoelen. Daar zitten er een paar te dam men of te schaken; ginds schrijft er een een brief. Weer anderen lezen een cou rant of tijdschrift. Een infanterist zit te praten met den huisvader, Het is blijkbaar een ernstig gesprek, want er kan geen lachje af, bij geen van beiden. Zeker, je krijgt voor een krats een kop koffie of thee of iets anders, maar Ber tus betaalt liever in een ordentelijk café driemaal zooveel. Alleen de gezelligheid daar is al meer waard! „Hoe hou je het hier uit, man?" Die vraag begrijpt Piet niet. „Het is hier net als thuis", zegt hij. „Tegen tien uur leest de huisvader uit den bijbel, er wordt gebeden en dan kunnen we nog net de kazerne op tijd bereiken." M. Fieret, 25 jaar, vischhandelaar te Ter- neuzen, wegens ongedekt vervoer van 75 doo- zen saccharine, 75 K.G. sprot, 5 vaatjes zoute visbh, 185 blikjes ingelegde visch en 46 blikjes mosselpasta. Eischf 500 of 100 d. met verb, verkl. Uitspr.f 400 of 2 mnd met verb verkl. Rechtbank te Middelburg. Hoogef beroep. Door P. Wouterse, 39 j„ vrachtrijder te Kwadendamme, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middel burg van 15 September 1942, waarbij hij wegens verduistering is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, en door A. Grim, 36 jaar, grondwerker te 's Heer Arendskerbe, tegen het vonnis van dien Politierechter, waarbij hij wegens „he ling, tweemaal gepleegd" is veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Iri dien) bortnenhandel. W. de Jong uit Lekkerkerk zou een schakel geweest zijn in den keten, waar langs distributiebonnen uit Rotterdam -werden verhandeld naar Zeeland. Hij had aan J. Westdijk uit Goes een aantal brandstoffenbonnen geleverd, maar later bleek, dat die bonnen niet allemaal meer geldig waren. De proc.-generaal vond dat de maand gevangenisstraf die verdachte had ge kregen van den Economischen rechter te weinig was, en hij vorderde nu twee maanden. J. Kamhout uit Lekkerkerk zou eigenlijk verwonderd zijn geweest dat in het lucifersdoosje dat hij in een café te Rotterdam zoo achteloos van tafel nam, geen lucifers zaten. Het doosje zat vol met bonnen. Die verrassing had hij niet voor zichzelf gehouden, maar doorgege ven aan de vorige verdachte de Jong, en zoo had ook hij zijn rol gespeeld in de brandstoffenbonnen voor Zeeland!. De verdachte wist dus eigenlijk ner gens van, doch bij de politie had getuige Westdijk uit Goes verklaard, dat hij ge durende acht weken van „Wim en Jaap" bonnen had betrokken. En dit was Jaap, zoodat de proc.-generaal verhooging van straf van een maand tot twee maanden vorderde. De strijd tegen den clandestienen handel en de prijsopdrijving. De politie heeft op den nieuwen rijks weg te Delft aangehouden den 28-jari gen K. uit Delft, die een verdacht groot pak op zijn fiets vervoerde. Het pak bleek een pas geslacht sehaap te bevat ten. Bij verhoor verklaarde K„ dat hij het dier te zamen met den 22-jarigen slagersknecht D. uit een weide had ge stolen en ter plaatse had geslacht. Bei de mannen zijn in arrest gesteld. Voorts werd aangehouden de 23-jarige Delfte naar M., omdat het achterlicht van zijn fiets niet brandde. Bij de aanhouding constateerde de politie, dat M. een ge deelte van een geslacht schaap vervoer de. Dit leidde tot de ontdekking van een clandestiene slagerij in een woning te Delft. Twee personen werden aange houden. In Gouda werd door zekeren A. H. B. cacao aangeboden voor f 9.60 per kg. De C.O.D. kreeg hiervan lucht en toog op onderzoek uit. Het spoor leidde naar den 56-jarigen spoelinghandelaar F. J. S. te Leidschendam. Hier werd de aan geboden cacao, welke vervalscht bleek te zijn, gevonden. 'Deze zwarte hande laar had echter nog meer te verhande len, n.l. 180' kg. tarwe, 12 kazen, 3 kg. bonbons en 100 kg. zeeppoeder. Alle goederen werden in beslag genomen. Te 's-Gravenhage is aangehouden de 21-jarige loopknecht J. O., in dienst van een filiaal eener wijnzaak, waarvan de eigenaar te Schiedam woont. Het was dezen knecht bekend, dat in December j.l. ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen een steekproef hadden geno men, waarbij eenige fusten cognac wa ren geopend. Door middel van deze gemaakte ope ningen heeft de knecht kans gezien gaandeweg een 60 a 70 liter cognac met een slangetje af te tappen. Hij is kort na de controle reeds met deze prak tijken begonnen. Voor den aldus verkre gen cognac, waarvoor hij een prijs van ongeveer f12 per liter maakte, heeft hij ruim f 600 binnengekregen. De cog nac werd aan onbekenden op straat ver kocht. Bovendien is nog aan het licht gekomen, dat deze knecht verschillende bestellingen niet aan het juiste adres bij de clientèle van zijn patroon heeft afgeleverd. In vele gevallen verkocht hij het gedistilleerd tegen hoogen prijs aan buitenstaanders en stak de overwinst in eigen zak, terwijl hij den klanten mede deelde, dat er niets voorradig was. Eerst toen deze laatsten bij de zaak gingen klagen, is 'n onderzoek ingesteld. (Tel.) Aanranding. Twee dames, af komstig uit Laren en Eemnes, werden toen ze per fiets over den Rijksweg te Laren reden, aangerand. Een harer vluchtte, de andere, die van haar rijwiel werd getrokken, verweerde zich moedig en schreeuwde daarbij luidkeels om hulp. Na een hevige worsteling, waarbij de 25-jarige vrouw met het hoofd op den grond werd gedrukt en zij den aanvaller een deel van zijn haren uittrok, vluchtte de aanrander in de richting Hilversum. De moordaanslag te Lanteren. Hoewel de toestand van dén landbouwer W. B., die vorige week na een huiselijke twist door zijn oudsten zoon met een buks werd neergeschoten aanvankelijk een wending ten gunste (Wordt vervolgd.) scheen te nemen, deden zich zoodanige EEN LIED IN DE SCHADUW. Want Gy zyt my een hulpe ge weest, en in de schaduw Uwer vleugelen zal ik vroolyk zingen. Psalm 63 8. Een blik in het verleden' kan ons tot hulp en sterkte zijn voor het heden en voor de toekomst. Het verleden met zijn moeite en strijd kan ons ook doen hui veren voor den dag van het heden en voor de toekomst, wanneer wij op den afgelegden levensweg God niet hebben ontmoet. Wanneer wij echter in dat ver leden Gods leiding hebben bespeurd, en gedenken hoe voor dezen ons de Heer heeft gunst bewezen, hoe Zijn hand ons heeft geleid en ondersteund, die hand, die bestuurd werd door Zijn liefhebbend Vaderhart en die gisteren en heden De zelfde is tot in eeuwigheid, kan dat ge denken ons bemoedigen. Of het gaat over hoogten of door diepten, door mis kenning en vervolging, dan zullen wij ervaren: Op bergen en in dalen, Ja, overal is God. David was in de woestijn van Juda. Daar beluisteren wij zijn vurig gebed, dat zich openbaart in een dorst der ziel, naar de gemeenschap met zijn God. Deze woestijn, deze plaats van dorheid en ook van gevaar, was David ingegaan op het bevel des Heeren door den Profeet Gods. David werd achtervolgd door Saul, die hem den dood gezworen had. Vanwaar zal er nu hulp komen om hem uit de hand van Saul te verlossen? Hier in de woestijn, waar alle zicht bare bronnen ontbreken, zoekt hij- met zijn gansche hart naar de onzichtbare maar voor hem niet de onbekende bron. O, God, Gij zijt mijn God, maar ik zie U niet, ik bemerk U niet. De plaats waar David vertoeft is een woestijn, dor en nat en zonder water. Daar waar mijn ziel geen voedsel vindt. Mijn ziel dorst en mijn vleesch verlangt naar U, ziel en lichaam hijgen verlangend naar U. Ik zoek U in den dageraad, bij het krie ken van den morgen. O, welk een genade, dat David God kent als zijn God, zijn Goël, zijn Borg, zijn Jehova. Ik zoek U, waar zijt Gij? Ik ken U, ik heb U in het heiligdom aanschouwd, en daar gezien Uwe sterkte en cere. O, waarom verlangt David zoo naar zijn God? Omdat hij weet, wie die God voor hem geweest is. Hij verlangt met al wat in hem is, omdat hij zijn God uit het verleden kent, als een machtige Helper. De ervaring van Gods steunende en reddende liefde: Want Gij zijt mij een hulpe geweest. Een psalm wordt hier geboren door den blik in het verleden, en die blik in het verleden doét hem opnieuw de toevlucht nemen tot de Bron voor het heden. Een heilig lied, in de schaduw van Gods vleugelen. Als we ons verleden goed overzien, dan zien wij overal Gods hulp, die ons ook voor de toekomst verzekerd wordt. Een blik in het verleden, er eens rustig bij stil staan, wie God voor ons geweest is, zal ons ook nu bewaren, voor klagen en murmureeren. David was in de woestijn, toen hij dezen Psalm dichtte. In de smart maar toch in de schaduw van Gods vleugelen, dus ook in de blijdschap. Een lied in den nacht. Elke dag een genadedag. En genade is blijdschap. Bath. J. VERBOOM. Thans weer plezier in het werk. Mevrouw M. G. te W. schrijft, dd. 18-7-'40: „Tien jaar lang kwelde mij ondragelijke hoofd pijn. Nadat ik evenwel een kuur met Ovaalties heb gevolgd, zijn de pijnen geheel verdwenen. Nu doe ik weer met plezier mijn werk." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaal- tjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef 1 Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogis terijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap Nassaukade 373, A'dam complicaties voor, dat het slachtoffer Donderdagmorgen in het gemeentelijk ziekenhuis te Arnhem is overleden. Vondeling. Op de stoep van de inrichting „Beth Palet" aan de Prinsengracht te Amsterdam, is een meisje van ongeveer 10 maanden gede poneerd met blond haar, blauwe oogen, 2 tandjes, rose gelaatskleur, lang circa 62 cm., gekleed in een flanellen trappel zak, een wit wollen slobbroek en man teltje afgezet met rose lint. De moeder is niet bekend. L ij k gevonden. De com missaris van politie van den centraler opsporingsdienst te 'sGravenhage heeft bekend gemaakt, dat op 15 September in de Scheveningsche boschjes het lp van een onbekenden man is gevonden. Misdrijf wordt niet vermoed. Verdronken. De arbeider H. K. uit Nijmegen is van de Maasbrug te Venlo in de rivier gevallen en ver dronken. Ned. Herv, Beroepen te Wieringen), cand. A. pred. te Ommen. Aangenomen (vac. G. den Duyn), D. Schoonhoven. Bedankt voor B P. Six Dykstra den te Kootwijk. Geref. Ker Aangenomen Zürich (Fr.), cand. W pred. te Cubaard. Bedankt, voor Er pl.), H. Vogel te Amstel Hulppredil Ned. Herv. Kei Epe, cand. H. F. Winter Afscheid, Bevesti Op 11 Oct. wordt prop Ds J. Yntema van 'Haar Doopsgez. predikant te Ds F. J. B. v. d. Ch afscheid van de BVang te Maastricht en doet 4 te Zutphen. Bevestig Herbschleb van Doetim Na bevestigd te zi v a n Loon van G r y Ds H. de Lange, gekor dam, zijn intrede bij de te Aalsmeer, waarbij h diende naar aanleiding Gereformeerde der leiding van Ds J. Amsterdam werd in vergadering gehoudpn Zendingsbond. Het jaarverslag werd den Director, Ds W. B: venhagen. Voorts wer verslagen uitgebracht ses Goeree en Overflal Uit de rekening ove bleek, dat de kas eer van 14.000. Ds. J. van Amstel t verslag uit van de missie. Nu de beker beurten niet meer worden, wat een groc kent, zal gepoogd won na te streven in de beurten. Als leden van het h den herkozen Ds. J. H. sterdam), Ds. J. E. KI en 'Ds. J. v. Amstel (I In de regelingscom houden van Zendingsd J. H. F. Remme, Ds I den) en de heer G. de kozen. De vergadering her den van de Propagan H. A. Meyer te Utrech Bouthoorn te Benneki Goed verduisterd, pier? Met schaar mede om in uw OFFICIEELE MEDEDE Inventarisatie van bew De Nederlandsch Grc Fruitceotrale maakt bekeni daags een inventarisatie appelen zal plaatsvinden, den betreffenden fruittele muiier worden gezonden. verpHcht dit formulier bint na ontvangst naar waarin en onderteekend terug te de veiling, welke hem he heeft gezonden. De veilii de ingezonden formulierei ren en zoo noodig daar meer commissies instellen Indien een teler op 25 1942 geen formulier heeft is hij verplftaht terstond her aan te vragen bij zijr binnen den door de veilint tijd dit formulier ingevulc teekend aan de veiling in Dit geldt niet voor markt teler-kleinhandelaren, wier 50 are of minder bedraaj telers, wier fruitbedrijf 10 der bedraagt, dan wel bij teelt een aantal boomen of minder bedraagt. Inlevering van zomei Het Bedrijfschap voor 2 Pootgoed maakt, in aan de publicatie, betreffende ring yan zomerrogge, beki premie, welke gesteld is levering van zomerrogge, kunnen worden uitbetaald desbetreffende partij aan merzaairogge te stellen doet. Daarónder moet c verstaan, dat een bijmen ernstiger •>->-<• met winte. voorkj.r.cn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2