//SY' Mil SPAAR UIT DE PROVINCIE n. Het gezin is van primair belang bij de opvoeding. Daarbij schetste spr. de verhouding schoolgezin. De taak der school is een dienende. bijzonder op de verantwoordelijke taak die elk lid heeft, ten opzichte van de juiste waardeering der sportbeoefening. Deze mag zich nimmer verheffen tot h e t levensdoel, doch dient slechts tot ont spanning en ontwikkeling van ons li chaam. Verheugend achtte" spr. het feit, dat de ouders der leden achter ons werk staan, hetgeen een teeken is, dat bij het oudere geslacht wel degelijk sympathie voor sportbeoefening bestaat, mits de uitvoering daarvan geleid wordt in juiste banen. Geen overdrijving, doch eenvoudige ontspanning. Hiernaar te streven is en blijft het doel van Unitas. RECHTSZAKEN MIDDELBURGSCHE BRIEF LAND- EN TUINBOUW BURGERLIJKE STAND Dtf mpborrrwrr L ert IVL Er schijnt eenig misverstand te be staan over de zeepbonnen L en M, die op het oogenblik geldig zijn voor een rant soen eenheidszeep, waschpoeder en toilet zeep. Dit misverstand is blykbaar ont staan doordat op bon M van -de textiel- kaart voor mannen 45 gram scheerzeep kan worden gekocht. Sommigen meenen nu, dat op den bon M van de textielkaart voor dames eenheidszeep of waschpoeder of toiletzeep gekocht kan worden, en het is reeds voorgekomen, dat een drogist, die weigerde hierop in te gaan, het met een van zijn klanten aan den stok kreeg. Toch had de winkelier volkomen gelijk. De bonnen L en M, waarom het hier gaat zitten niet aan de textielkaart, maar aan de speciale zeepkaart, die voor zuigelin gen en kinderen tot 8 jaar wordt uitge reikt. Volwassenen bezitten in het alge meen dergelijke kaarten niet, en beschik ken, wat zeep betreft, over de bonnen 370 en 371 algemeen, en over de bonnen 335 en 336, wier geldigheidsduur tot en met Woensdag 30 Sept. is verlengd. Wat de textielkaarten betreft, geeft dus alleen de bon M van de kaart voor mannen recht op zeep, en wel op 45 gram scheerzeep. WANNEER VERDUISTEREN? Zaterdag 19 Sept. 1942. 's Morgens tot 7.19 u. 's Avonds van 19.48 u. lASPIBIWtf ko&vtut futii/ Reorganisatie van het Schoolartsenwezen De reorganisatie van het schoolartsen wezen bevindt zich op het oogenblik in vonen gang. In de reeds bestaande 11 districtsschoolartsendiensten, alsmede de ongeveer 35 gemeentelijke schoolartsen- diensten, werd een goeden grondslag gevonden, waarop kon worden voortge bouwd. Als straks de reorganisatie haar beslag zal hebben gekregen, hetgeen binnenkort het geval zal zijn, zal ons land, naast de ovengenoemde gemeente lijke diensten, nog 70 a 80 districts diensten teilen. met ligt in de bedoeling, dat de school artsen voortaan ambtenaren in volledi- gen dienst zuilen zijn, die de kinderen regeimatig aan controle kunnen onder werken. De districtsdiensten zullen een geuied van ongeveer 40 a 50.000 zielen bestrijken, hetgeen beteekent, dat de dis- tiictsschooiartsen gemiddeld ongeveer 6 a i.000 leerlingen van de kleuterscholen, het lager, uitgebreid lager en nijverheids onderwijs onder hun toezicht krijgen. Onlangs is aan de rijksuniversiteit te utrecht een bijzondere leergang voor schoolartsen ingesteld, die twee maan den duurt. De cursus van dit voorjaar, waaraan door 20 a 25 artsen werd deel genomen, is reeds een groot succes ge weest. In den a.s. herfst vangt een twee de cursus aan. Het toezeht beging reeds bij de komst op de'kleuterschool. Daarna wordt in de eerste, de derde en de zesde klasse van het lager onderwijs het onderzoek her- haald', terwijl voorts ook op de U.L.O.- scholen en de nijverheidsscholen de schoolarts nog een keer van zyn belang- stelling zal doen blijken. Naast het periodieke schoolonderzoek zal nog voor de ouders gelegenheid be staan om den schoolarts eigener bewe ging te raadplegen, waartoe deze op bepaalde uren zitting houdt. Voor de financieels zijde van deze aangelegenheid is een regeling getrof fen, volgens welke het rijk een derde voor zijn rekening neemt van de aan nieuw op te richten schoolartsendiensten verbonden kosten. Ook wanneer belang rijke verbeteringen worden aangebracht draagt het rijk een derde van de kos ten bij. De rest moet worden opgebracht door de gemeenten en eventueel ook door de provincies. Onderwijzer1 en) militaire dienist. De Staatscourant van 16 dezer bevat een besluit van den secretaris-generaal van het Dep. van Opvoeding, Weten schap en Kuituurbescherming, betreffen de het medetellen van den tijd na 10 April 1939 en vóór 15 Juli '40 in militai- lïtairen dienst doorgebracht, voor dienst tijd als onderwijzer. Dit besluit luidt als volgt: Als diensttijd in den zin van art. 3 van hoofdstuk V, 1, van bijlage C van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 1934 wordt mede aange merkt ds tijd, door den onderwijzer na 10 April 1939 en vóór 15 Juli 1940 in militai ren dienst doorgebracht, voor zoover hij in het bezit was van een akte van be kwaamheid als onderwijzer en op 11 April 1939 den leeftijd van 25 jaar had bereikt.' Dit besluit is op 1 Sept. j.l. in werking getreden. Middelburg. Dinsdagavond heeft in de gele zwemschool de afzwemavond plaats ge had van de door het Arbeidsfront geor ganiseerde zwemcursus. De plaatselijke leider van Vreugde en Arbeid kon aan alle deelnemers .het diploma uitreiken. Aan den heer Thielens, die de leiding vand ezen cursus heeft gehad, werd na mens het N.A.F. door den plaatselijken leider van V. en A., een aandenken over handigd. Slecht verduisterd. Juffrouw N. B., die haar woning onvoldoende voor uit stralend licht had afgeschermd, werd deswege geverbaliseerd. Goes. Woensdagavond werd in de verga derzaal van Hotel Centraal de jaarverga dering gehouden van de Herv. School- vereeniging „Het Mosterdzaad" alhier, onder voorzitterschap van Ds Steinz. De opkomst was zeer bevredigend. Na afdoe ning van de gebruikelijke agendapunten, werd medegedeeld, dat getracht zal wor den een bloemententoonstelling te orga- niseeren, waartoe aan de leerlingen reeds geruimen tijd geleden de plantjes zijn uit gereikt. Het verslag van den penning meester wees een verlies aan, wat als ge volg had, dat door een der aanwezigen werd aangedrongen, te trachten een hooger bedrag aan contributies te innen. Het bestuur zal deze kwestie nader onder de oogen zien. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de beide aftredenden, n.l. de heeren Ds Steinz en A. C. Eurger, bij acclamatie werden herkozen. Hierna hield het hoofd der school de heerL. C. Velthuizen, een referaat, geti teld „School en Opvoeding", waarin deze het volgende behandelde I. School en opvoeding zijn twee be grippen. De algemeene taak der school is: kennis aanbrengen; onderwijs op voeding zijn echter niet te scheiden. III. Middelen der schoolopvoeöing zijn: rechtstreeks contact tusschen onderwij zer en kindhet menseh-zijn van den on derwijzer; de geschiedenisles; aardrijks kunde en natuurkennis; het lezen; de so ciale opvoeding door schoolinrichting orde, rust en regel (vrije orde)de sfeer in de school; eensgezindheid tusschen 't personeel; de Bijbel; het gebed en het Christelijk lied (aesthetische vorming). Met groote aandacht werd dit leerzame referaat door de aanwezigen heluisterd. Jeugd-appél. Zooals reeds eerder is gemeld en nu in dit nr wordt geannon ceerd, zal op Zondag 20 Sept. en op Zon dag 4 Oct. a.s., telkens des avonds om 6 uur, in de Groote Kerk een jeugd-appél worden gehouden, waartoe allé jonge menschen boven 15 jaar vrije toegang hebben. Zondagavond a.s. spreekt Ds Ko- revaar over: „Regeert God de wereld?" en op 4 Oct. Ds Odè over: „Waarom ge- looven wij in Christus?" Verwacht mag worden, dat er voor deze diensten van de zijde der jeugd groote belangstelling zal bestaan. Athleltiektierrkamp Politiepersoneel. De leden van het Goesche politiecorps hebben een onderlinge athletiektienkamp gehouden, welke tot een goed einde is ge bracht. Gisteravond vond op het sport terrein de prijsuitreiking plaats. Inspec- tuer J. H. Reneman sprak een kort ope ningswoord, waarin hij gewaagde van het prettige en sportieve verloop van deze tienkamp, waarna hij burgemeester C. E. P. Lenshoek verzocht de prijzen te willen uitreiken. De burgemeester hield een korte toe spraak en wees op het belang van een goede sportbeoefening, in het bijzonder voor de politie, waarvan de leden steeds vaardig en fit moeten zijn. Hierna ging hij over tot het uitreiken der prijzen, welke bestonden uit luxe voorwerpen. De uitslag van dezen tienkamp luidt: le pry's, A. C. v. d. Merwe, 2e pr. Joh. Borrie, 3e pr. H. v. d. Kamer, 4e pr, E. Huisman, 5e pr. L. v. d. Plas, 6e pr. H. Prancke, 7e pr. A. J. v. d. Moten en 8e pr. T. Machielse (luchtbescherming). De politie heeft tegen de winkeliers E. G. en V. H. proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van het prijsaandui- dingsbesluit 1941. 2üj hadden diverse ten verkoop aangeboden artikelen in hun winkels niet van prijzen voorzien, P. N. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn rijwiel, hetwelk hij onbeheerd voor een winkel in de Ganze- poortstraat had neergezet. De politie maakte proces-verbaal op tegen W. K. A. F., wegens het niet aan geven van richting, toen hij met zijn rij wiel een hoek omsloeg en tegen J. J. R. te Kloetinge, omdat hij zijn persoonsbe wijs niet kon toonen. Mej. R. uit de Nieuwstraat kreeg, omdat zy haar woning niet goed had ver duisterd, een proces-verbaal en jnoet nu drie dagen in het donker zitten. Zuid-Beveland. Kloetinge. Gisteravond kwam de sport- vereeniging Unitas, ender leiding van haar voorzitter, dhr P. Hoogstrate. in 11e jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord memoreerde spr. dien groei der vereenigmg. Hij wees in het Spr. stond stil bij het juniorenvraag- stuk en kondigde een intensieve propa- ganda-actie aan, om hen, die interesse hebben voor sportbeoefening, te winnen. Jaarverslagen van secretaris en pen- ningmeesteresse getuigden van een ge zond, bloeiend clubteven. Het ledental be draagt 97, terwijl het financieel verslag met een batig saldo sloot. Vete nieuwe donateurs konden worden geboekt. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Behage, M. C. Duijnhouwer en F. Duijnhouwer en mej. J. Mackenze. Voor de elftalcommissie zijn gekozen K. Zuiddijk en W. Minnaard en voor de twaalftalcommissie de heer J. Bos en mej. R. Weststrate. In beide commissies neemt ook de wedstrijdsecretaris zit ting. Gedurende de wintermaanden zal we derom gymnastiek worden beoefend, als training voor afdeeling Voet- en Korfbal. Kruiningert: Als een bijzonderheid mel den we dat in de kweekerij van den heer G. Duindam alhier een peer (Triumph de Vienne) geplukt is, die het buitengewone gewicht had van 680 gram. Verschillende waren er die 650 gram wogen. Yebseke. De wnd. burgemeester heeft met ingang van 1 October a.s. den heer J. M. Sinke, commies ter secretarie, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als amb tenaar van den burgerlijken stand en als plaatsvervangend gemeenteontvanger en als zoodanig benoemd respectievelijk de heeren H. J. de Jager, adjunct-commies lste kl. en B. J. Korstanje, klerk ter gem. secretarie. Tholen en St.-Philipsland. Stt Maartensdijk. Toen de melkslijter v. G. alhier, zooals gewoonlijk 's morgens zijn koeien wilde gaan melken, kwam hij tot de minder aangename ontdekking dat onbevoegden hem voor waren geweest. Behalve de eigenaar zijn ook de klanten hierdoor ten zeerste gedupeerd, doordat niet één koe bleek te zijn overgeslagen, en v. G. dus met zoo goed als geen melk thuis kwam. (Z.Nsb.) W&f GELUK WIE GEREGELD SPAART, KAN ZICH DE ANGSTIGE OOGEN- BUKKEN VAN ANDEREN OVER GELDZORGEN NIET VOORSTEL LEN; HIJ IJ GEWAPEND TEGEN- VERRASSINGEN EN ONVOOR ZIENE UITGAVEN. OP GOED GELUK KAN MEN NIET BOUWEN; DE JUISTE WEG IS GEREGELD SPAREN. DE R'JKSPOST- I l SPAARBANK - '«STA* Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Uitspraken van de Rechtbankzitting van Vrijdag 4 Sept. 1942 op Donderdag 17 September 1942. De gedetineerde 35-jarige groenten- handelaar J. A. v. Houte uit Breskens, had een gev. straf van 8 mnd. tegen zich hooren eischen, daar hem was tenlaste gelegd, dat hij op 15 April j.l. te Oost burg had weggenomen het rijwiel van D. Risseeuw, althans het had gekocht zonder zich behoorlijk van de herkomst te hebben vergewist. Uitspraak: 6 mnd. gev. met aftrek voorarrest tot uitspraak. Op 26 Juni j.l. had de 26-jarige I. Pattenier uit Vlissingen, thans te Ka- pelle, een varensgezel, een bezoek ge bracht aan de woning van den landbou wer de Bree te Meliskerke en aldaar weggenomen een aantal knotten zwarte sajet en 5 klosjes garen. Hiervoor vroeg ie Officier een gevangenisstraf van 3 mnd. Uitspr,: 2 mnd. gev.straf. Gedurende de eerste 6 maanden van dit jaar hadden de 20-jarige landarbei der A. de Wilde, de 18-jarige A. Heijstek en de 18-jarige C. J. de Looff, fruithan delaarsknecht, alten uit Coljjnsplaat, zich hetzij alleen, met zijn tweeën of gezamenlijk, schuldig gemaakt aan een groot aantal diefstallen, zóoals de ban den van een 6-tal rijwielen ten nadeele van den landbouwer Janse te Wissen- kerke, een heerenfiets van Eversdijk te Colijnsplaat, een groote hoeveelheid ben zine, ruwe olie, allerlei gereedschappen enz. Tegen de W. en H., beiden gedeti neerd, was de eisch 2 jaar gev. straf en voor de L. 1 jaar en 6 mnd. Uit spraak: A. de Wilde en J. Heijstek ieder 2 j. gev.str. met aftrek tot dag van uit spraak door te brengen in de jeugdge vangenis te Zutphen. -C. J. de Looff 6 mnd. gev.str. met gratie-clausule. Ter zake heling van een groot deel van het hierboven genoemde gestolene had de Officier een gev. straf eveneens van 2 jaar geëischt tegen A. A. Boot, een 26-jarige vrachtrijder uit Wissen- kerke, in voorarrest. Deze had zoo goed als alles opgekocht, en eenige banden en benzine weer ter verkoop doorgegeven aan zijn zwager, den 34-jarigen los-werk- man P. J. M. Liplyn uit Goes, die hoe wel wetende, dat het gestoten goed was, zijn medewerking verleende. Hiervoor wilde de Officier L. veroordeeld zien tot 6 mnd. gev.straf. Uitspr.A. A. Boot 1 j. en 3 mnd. gev., P. J. M. Liplijn 4 mnd. gev.straf. Ten slotte was by deze zaak ook nog betrokken de vader van B., de 62-jarige landarbeider A. Boot uit Wissenkerkö, die om zijn zoon te helpen, een aantal banden had verstopt in een tweetal gra ven op het kerkhof aldaar en daardoor zich aan grafschennis had schuldig ge maakt. Hiervoor vroeg de Officier 1 mnd. hechtenis. Uitspraakf 75 of 15 d. h. 6 mnd. gev. straf was de eisch tegen den 43-jarigen kleermaker, J. Gebraad uit Poortvliet, die in den afgeloopen win ter, terwijl hij zijn broer, die postbestel- ler daar is, had geholpen, tot tweemaal toe een geldsbedrag, hetwelk aan zijn zorgen was toevertrouwd, had achter gehouden, n.l. een bedrag van flOO,— en ruim f 67,ten nadeele van Van Dijke. Uitspraak: 6 mnd. gev. met gra tie-clausule. P. v. 'tWestende uit 's-H. Arends- kerke, 18 jaar oud, werd wegen „feite lijke aanranding der eerbaarheid", ver oordeeld tot 2 mnd. gev.straf met gratie clausule. Economische Rechter te Middelburg. Zitting van Donderdag 17 Sept. 1942. De volgende personen werden gedag vaard P. A. Versluis, 30 jaar, schipper te Werkendam wegens het feit dat hij zon der vergunning te Wemeldinge donkere olie heeft verbruikt voor de voortbewe- weging van zijn motorschip. Eisch en uitspr.: f 10 of 5 d. F. L. Versluis, 39 jaar, schipper,te Werkendam, als voren. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. 1. C. Harinck, 26 jaar en 2. A. Jacobs 42 jaar, beiden koopman te Goes, ver dachte sub. 1 wegens het feit dat hij te Zaamslag en Vogelwaarde heeft ge kocht hoeveelheden gebrande koffie- boonen, zonder daarvoor de vereischte bescheiden af te geven. Verdachte sub. 2 wegens medeplichtigheid aan het door verdachte sub.' 1 gepleegde feit door aan'deze f400 te verstrekken voor aan koop der koffieboonen. Eischieder f 400 of 4 mnd met verb, verkl. Uitspr. f 250 of 2 mnd met verb, verkl. C. Missu, echtg. van A. v. d. Vrede, 41 jaar, te Zaamslag, wegens het ver- koopen van 1% K.G. koffieboonen, zon der daarvoor in ontvangst te nemen de vereischte bonnen. Eisch en uitspr.: f 100 of 1 mnd. J. M. van Doorn, 40 jaar, vischkoop- man te Zaamslag, wegens het verkoo- pen van 3% K.G. koffieboonen zonder de vereischte bonnen in ontvangst te nemen. Eisch: f200 of 2 mnd. Uitspr.: f 100 of 1 mnd. J.. R. Lampert, wed. H. Vink, 53 jaar, te Stoppeldijk, wegens het verkoopen van 15 K.G. koffieboonen, zonder bon nen. Eischf 500 of 5 mnd. Uitspr. f 600 of 4 mnd met teruggave in beslag genomene. A. Leenknegt, 27 jaar, veekoopman te Hengstdyk, wegens verkoop van 21 K.G. koffieboonen, zonder bonnen. Eisch en uitspr.f 800 of 4 mnd. K. P. L. Dominicus, 40 jaar, leider landbouwbedrijf te Wemeldinge, wegens ontslag van den werknemer Adriaan Jobse zonder vergunning. Eisch en uit spr. f 20 of 10 d. J. J. Kamhoot, 25 jaar bakker te Oud- Vossemeer, wegens het koopen van broodborinen. Eisch: f300 of 3 mnd. Uitspr.f 200 of 2 mnd. A. van Aart, 20 jaar, reiziger te Steenbergen, wegens het bij Kamhoot verkoopen van 1500 broodbonnen. Eisch f 300 of 3 mnd. Uitspr.f 200 of 2 mnd. J. Pouwels, 54 jaar, koopman te Mid delburg, wegens het koopen van 1 lap zijde en 1 lap stof, 2 damesgarnituren, 7 paar dameskousen, 5 badhanddoeken, 9 paar heerensokken, 5 knotten wol, 1 pyama, 3 schorten, 5 dameshemden, 3 damesdirectoires, 8 zakdoeken en 8 rol len lint, zulks zonder afgifte van bon nen, toewijzingen of vergunningen. Eisch f 25 of 10 d met verb, verkl. Uitspr. f 30 of 15 d. met teruggave. M. P. de Feijter, 47 jaar, landbouwer te Aardenburg, wegens het afleveren van 1500 K.G. aardappelen aan J. v. Grol. Eisch: f 75 of 15 d. Uitspr,: f50 of 20 d. A. C. Stoffijn, 28 jaar, vrachtrijder te Hoek, wegens het bereiden van 70 K.G. aardappelmeel en het voorhanden heb« Amice. Vrienden waren het 'nooit geweest. Integendeel, van lieverlee was er een verwijdering ontstaan, die steeds maar toenam. Ze woonden in een verschillende straat, maar aan de achterzyde grens den hun tuintjes aan elkaar. En dat was de bron van verwijdering geworden. Eerst was er een balletje in de kroten van buurman terecht gekomen en dat wilden de kinderen graag terug hebben. Dat gaf eenige woorden. Later was er een vlucht papieren vliegmachientjes tusschen de boontjes en worteltjes te recht gekomen. Dat was geen gezicht geweest. Bepaald nijdig had buurman ze opgevischt. Maar het toppunt was wel bereikt toen een konijn was uitge broken en deze bij buurman was te rechtgekomen en lustig aan de andijvie en kool zat te knabbelen. Woedend had buurman het konijn over de schutting gegooid en zelfs het woord „politie" ge bruikt. En zoo was de gespannen ver houding ontstaan, die het teven van huurlieden zuur kan maken. Hij zon op wraak. Hij zou dien buur man wel eens krijgen. En nu komt het. Hij was lid van de blokploeg gewor den en een uiterst secuur verduisteraar. Hij kon zich geweldig ergeren als zelfs aan de achterzijde hier of daar ook maar één nijdige licht streep te zien was. Dat moest voor en achter en boven, alles in orde zijn. Hij juichte dan ook de speciale „verduiste- ringsweek" van harte toe. Hij inspecteerde in de schemeruren van den avond op het bovenbalkon van zijn woning, de achterzijden van de te genoverliggende huizen. Plotseling straalt er een helder en breed licht uit het zolderraam van zijn buurman. Hij constateert dit laatste met ontsteltenis en genoegen tegelijk. Buurvrouw gaat kalm haar gang op die zolder, de wasch wordt uitgehangen. Hij loopt zijn huis uit en heeft geluk. Juist kuiert de wijk agent voorbij. Ga mee, zegt hjj en even later staan beiden op het bewuste bal konnetje. De wijkagent doet zijn plicht. Even later voelt hij buurvrouw aan de tand. Deze ontkent alles. Nu man, we heb ben zelfs geen lichtpunt op de zolder. Dat zullen we direct controleeren. Weet u wat er nu op de zolder hangt, 2 la kens, 2 broeken, 2 en hij lepelt maar op, Buurman en buurvrouw staan geslagen op de zolder. Eenige dagen blijft alles bij buur man gesloten. Als hij eenige avonden later in zijn tuintje een buurpraatje aan- "hoort, verneemt hij dat buurman voor drie dagen is afgesneden, wegens over treding der verduisteringsvoorschriften, doch nog een week verlof te goed had en nu bij zijn zuster op de boerderij is gaan logeeren. Langzaam herhaalt hij logeeren op boerderij.. Is dat een straf of wat anders? Waarmee ik maar zeggen wil: geen kwaad met kwaad vergelden, ook niet in de verduisteringsweek. Laten wij wel elkander als goede bu ren waarschuwen, wanneer we ergens licht zien branden. Een gewaarschuwd mensch geldt voor twee. Het gaat niet in de eerste plaats om een groot aantal bekeuringen, maar wel moeten we el kaar op overtredingen attent maken. Dat is burenplicht. Laten wij allen, niet alleen in deze verduisteringsweek, maar ook verder, zoolang het plicht blijft, onze woningen stipt verduisteren. Binnen licht, buiten donker! Je STENTOR. ben van 1% K.G. boter. Eisch: 2 X f50 of 2 X 20 d. Uitspr.: 2 X f25 of 2 X 10 d. J. W. v. d. Heuvel, 35 jaar, garnalen- visscher te Breskens, wegens het koo pen van 20 K.G. vleesch zonder bonnen,. Eischf 60 of 20 d. Uitspr.f 50 of 20 d. A. J. v. d. Heuvel, 37 jaar, garnalen- visscher te Breskens, als vorên. Eisch: f60 of 20 d. Uitspr.: f50 of 20 d. H. C. Klaassen, wed P. C. v. d. Heu vel, 77 jaar te Breskens, als voren. Eisch f 60 of 20 d. Uitspr.f 50 of 20 d. J. v. d. Heuvel, 30 jaar, garnalen- visscher te Breskens, wegens het koo pen van 100 K.G. vleesch zonder bon nen. Eisch: f200 of 2 mnd. Uitspr.: f150 of 30 d. J. H. Erasmus, 44 jaar, handelaar te Breskens als voren. Eischf 300 of 3 mnd. Uitspr.f 250 of 2 mnd. J. A. van de Sande, 43 jaar, haven arbeider te Breskens, wegens het ver handelen van 300 K.G. vleesch. Eisch: I- mnd gev. str. Uitspr.f 100 of 25 d. DE ZEEUWSCHE FRUIT- TEELTSCHOOL- Naar wij vernemen, bestaat er voor deelname aan de Zeeuwsche fruitteelt- school te Wilhelminadorp, die thans 5 a 6 jaar bestaat, veel animo. Er is plaats voor 16 leerlingen, terwijl zich nu reeds meer dan 40 leerlingen hebben aange meld. GOES. Huw.-aang.P. Strijd, 23 j. en C Sinke, 24 j.F. Barth, 24 j. te Vlissingen en A. Prince, 29 j.S. v. Strien, 22 j. er' M, de Dreu, 20 j.; C. Antonisse, 27 j. en B. v. Maris, 25 j.; J. de Boer, 32 j. en V Polderman, 24 j. Geboren: Elizabeth Adriana, d. v. J- Gijzel en P. Rottier te Kapelle.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2