/Tg®) KERK EN SCHOOL TELEGRAMMEN RECHTSZAKEN Geineesmiddel-D. HD tbgetf huidaandoeningen HET VROUWENHOEKJE Zij, die kwamen en gingen. Het Nederlandsch Arbeidsfront KOERSEN Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haren Gr. (2e pred.- pl.), R. Bijl te Emmer-Compascuumte Harich, J. C. H. Jörg te St.-Johannesga. Bedankt voor Hei- en Boeicop, J. W. v. d. Linden te Kootwijk. Geref. Kerken. Aangenomen naar Nijmegen, W. van Dijk te Oudewater. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: te 's-Gravenhage-Oost, D. Biesma te Drogeham. Baptiste Gemeenten. Beroepen: te Noordbergum, Jac. de Jong te Den Haag. Hulppredikers. Geref. Kerken: benoemd te Leeuwarden H. v. Koningsveld, eand. aldaar; te Harlingen G. Haaksma, cand. te Amsterdam; te Loosduinen P. de Bruijn, cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Hemrik-Lippenhui- zen R. Kooistra, cand. te Veenhuizen, die bedankte voor Zevenhuizen (Gr.) en Nieuweschans. De kerkeraad der Geref. Kerk van Zaandam besloot een hulpprediker voor de Evangelisatie te benoemen. De kerkeraad der Geref. Kerk van 's Gravenhage-Loosduinen, die zoo juist een hulpprediker heeft benoemd, besloot over te gaan tot de aanstelling van een tweeden hulpprediker. Beroepingswerk. De kerkeraad der Geref. Kerk van Enschedé besloot met handhaving van de reeds uitgebrachte roeping, een pre dikant te beroepen ter vervulling van de vierde predikantsplaats. Emeritaat. Naar wij vernemen is Ds H. C. Binee, predikant bij de Chr. Geref. gemeente van Zaandam, voornemens op de verga dering van de classis Amsterdam, 7 Oct. a.s. zijn emeritaatsaanvrage in te dienen, zulks in verband met het bereiken van den 70-jarigen leeftijd. Ds Binee werd 26 Maart 1873 te Gou da geboren en kwam eerst op gevorder den leeftijd tot het predikambt. Hij stu deerde aan de Theol. School te Apel doorn; werd in 1907 predikant te Zaan dam en vertrok vandaar in 1912 naar Groningen. In 1917 werd hij predikant te Murmerwoude en in 1927 verbond hij zich voor de tweede maal aan de ge meente van Zaandam. Ds Binee legt dus zijn arbeid neer in dezelfde gemeente waar hij dien ook aanving. Jubilea. Vier predikanten in de Ned. Herv. Kerk mogen dezer dagen herdenkt 18 Sept. den dag, waarop hjj voor 25 jaar in zjjn ambt bevestigd werd te 'tWoud by Delft. Hy diende de ge meenten van Asch, Maurik, Engelen, Geesteren, Eijsden, Zeddam, Gennep, en Lith en verkreeg-1 Mei 1921 eervol eme ritaat. Ds J. Hoogenraad te Uithuizen staat 21 Sept. a.s. 40 jaar in het ambt. Hij werd geboren in 1878 en in 1901 can- didaat om 21 Sept. 1902 te Leimuiden in zijn eerste gemeente te worden beves tigd. In 1907 werd hij predikant te Mep- pel en 8 Aug. 1915 teUithuizen. Ds H. J. Meuter, em. predikant te Ha ren, herdenkt 19 Sept. den dag waarop hij voor 45 jaar te Callantsoog in zijn ambt bevestigd werd. Hy diende de ge meenten van O. en N. Asselt, Ammers- tol, Waterland-kerkje, Nes op Ameland, Heveskes en Krewerd, waar hij 1 Jan. 1938 eervol emeritaat ontving. Dr W. Meindertsma, em. predikant te 's Gravenhage, viert 19 Sept. a.s. zijn 70sten verjaardag. In 1895 werd hij can- didaat in Noord-Brabant en 2"Febr. 1896 te Vledder in zijn ambt bevestigd. Hij diende vervolgens de gemeenten van 01- deberkoop en Waalwijk en van 1906 1938 die van den Bosch. In laatstge noemd jaar verkreeg hij emeritaat. Prof. Dr F. W. A. Kórff. Prof. Dr F. W. A. Korff, kerkelijk hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, is in het Diaconessenhuis te Haarlem opgeno men. Zyn. toestand baart zorg, maar de hoop op herstel behoeft niet te worden opgegeven. Herst. Evang. Luthersche Gemeente van Amsterdam. De Kerkeraad van de Herst. Evang. Luth. Gemeente te Amsterdam heeft twee voor het gemeentelijk leven belang rijke besluiten genoihen. In de eerste plaats besloot hij een oud gebruik weer in te voeren, n.l. om de bij het kerkgenootschap aanwezige pro ponenten voor den tijd dat zij nog geen beroep hebben ontvangen, als hulppre diker in- Amsterdam te werk te. stellen. Voorts besloot de kerkeraad binnen afzienbaren tijd over te gaan tot het beroepen van een vierden predikant, waarmede dus deze in 1918 om finan- ciëele redenen opgeheven predikants plaats weer bezet wordt. Giften en legaten. Ten bate van het rusthuis der Geref. kerk van Middelburg werd onder letters N.N. een gift van f 500 ontvangen. Van een echtpaar in zijn wijk dat zijn 30-jarige echtvereeniging mocht her denken, ontving Dr L. D. Terlaak Poot, Ned. Herv. predikant te 's Gravenhage een gift van duizend gulden in den vorm eener teruggeschonken obligatie ten bate van de schulddelging van de Duinzicht- kerk. Middel burg; In de Geref. Kerk alhier zijn gekozen tot ouderling de Heeren: een gedenkdag beleven. Ds H. G. Boter- 1 H. J. Bets, W. van Dalen en A Goed- mans, em. predikant te 's Gravenhage, I bloed. de deur open en op de vraag of hij F. B. was, antwoordde hij ontkennend en zei E. B., te heeten. Nog waren de politie mannen doende, den naam te controlee ren, toen 't jongmensch plotseling de trap afholde en de straat op -rende. Daarmede begon de eerste achtervol gingsrace, welke haar einde vond in een garage waar de vluchteling zich in een kast verstopt had. Intusschen had zich een dichte menigte ter plaatse verza meld, die, toen de rechercheurs met den arrestant naar buiten kwamen, aan alle zijden opdrongen, zoo zelfs; dat de ar restant van den wal werd afgeduwd en in de Kattenburgervaart viel. Daar scheen hij eerst goed in zijn element te zijn en met snelle slagen wist hij, on danks twee pistoolschoten, spo.edig den Overkant te bereiken, waar hij op een terrein van Blaauwhoedenveem-Vriesse- veem in een daar staande heistelling klom. Daar ontdeed hij zich van enkele kleedingstukken en juist toen de re chercheur - eveneens te land den overkant had bereikt, sprong de vluch teling weer te water, een nabijgelegen roeibootje maakte hij los en nu begon de achtervolging over het water, want ook de rechercheur had binnen enkele oogenblikken een bootje bemachtigd, Zienderoogen won hij terrein op den Vluchteling en deze moest dan ook na korten tijd de superioriteit van" zijn te genstander erkennen. Gewillig voldeed hij aan de sommatie in 't andere boog je over te stappen en reeds meende men het einde van het avontuur be reikt te hebben, toen de arrestant nabij een brug plotseling uit het bootje sprong, op de z.g. remming en vandaar binnen enkele seconden op de brug stond. Daar wachtte hem nieuwe te genslag, want de tweede rechercheur stond hem reeds op te wachten. Ook hier mengde het publiek zich echter in den strijd en trachtte den arrestant te ontzetten. Be politieman kwam te val len, waardoor F. B. vrij kwam en tege lijk het pistool afging, dat-de recher cheur in zijn hand had. Twee jongens, - resp. 12 en 14 jaar oud, kregen het schot in een der beenen, terwijl een 12- jarig meisje een schampschot aan een dijbeen bekwam. De twee eerstgenoem- dlen werdjen naar het Binnengasthuis vervoerd. Daarmede was het avontuur voorloopig teneinde, want. de vluchte ling wist in de ontstane verwarring te ontkomen. Pas op voor kleine verwondingen. Dikwijls komt het voor dat men bij het we.k de handen kleine wondjes oploopt. Meestal slaat men er geen acht op met als gevolg dat het gevaar van een infectie of een ontsteking lang niet denkbeeldig is. Vooral wanneer men vuile handen heeft bestaat er/kans dat ziektekiemen in de wond komen en daar onheil aanrichten. Het lijkt soms een beetje kinderach tig om voor een klein wondje te zorgen, maar al gaat het tientallen keeren goed, eens wreekt zich de zorgeloosheid en dan is Leiden in last. Een bloedvergiftiging of een flinke verzwering, die het ver lies van een vinger kunnen meebrengen kunnen dan het gevolg zijn. Daarom is het goed op het werk een' klein verbanddoosje te hebben met en kele pleisters en een desinfectiemiddell, b.v. Jodium of mercuroehroom. Derge lijke artikelen kosten bijna niets en men behoeft zich niet te schamen ook voor kleine wonden aan de handen even den tijd te nemen om deze te verzorgen. Be ter is een paar seconden hieraan te be steden dan de kans te loopen een aantal weken onbekwaam tot arbeid te zijn door een bloedvergiftiging of een verzwering. LANDDAG MEDISCH FRONT. Op den Zaterdag te Utrecht gehouden tweeden landdag van het Medisch Front heeft de leider der Nationa&l-Socialis tische Beweging, Ir Mussert, een rede gehouden over de volksgezondheid. Gij moet, aldus spr. tot de landdagbe zoekers, de volksgezondheid omhoog brengen. De stand daarvan was niet slecht en is gelukkig nog niet slecht. Zij was in 1939 bevredigend. Spr. noemde daarop enkele cijfers over de zuigelingssterfte en de t.b.c., waaruit blijkt, dat Nederland ten aanzien van de eerste, de beste plaats inneemt èn ten aanzien van de t.b.c. de beste na Nieuw- Zeeland. Er in ons land op het gebied van de volksgezondheid veel gepresteerd en wij hebben daarvoor groote achting en waardeering. Er kan dus veel bedorven worden en daarom zal de verdere op bouw met groote zorgvuldigheid moeten geschieden. Wie vroeger durfde spreken over ras senkwesties was meteen onmogelijk en het probleem van de voortplanting van minderwaardigen kon hoogstens theore tisch worden behandeld. Spr. legde er den nadruk op, dat de staat een normaal gezin ondersteunde met f 15.tot hoog stens f 18.per week, terwijl aan een krankzinnige f 20.per week werd be steed, bij misdadigen aanleg tot f 24. verhoogd. Nergens vindt men in de groo te steden woningen, waar groote gezin nen met byvoorbeeld acht kinderen, be- hooriyk kunnen leven. Ir Mussert besprak vervolgens de volksgezondheid in verband met den nieuwen tijd, die onder de meest ongun stige omstandigheden begint. In de eer ste plaats is er deze wereldoorlog, door de krachten van den ouden tijd ontke tend. Deze oorlog past een selectie toe in de verkeerde richting. Want niet de zie ken en zwakken en ouden van dagen, maar de sterke en jonge kerels vallen met Tienduizenden en honderdduizenden. In de tweede plaats worden de materi- eele omstandigheden steeds moeilijker, omdat alles er op moet worden gezet den oorlog te winnen. Wij moeten dus roeien met de riemen, die we hebben. Wij die nen uit te gaan van de voedselportie die ons gegeven wordt. „Wist U", zoo vroeg spr., „dat de ver pleegden in de krankzinnigengestichten grootere rantsoenen hebben dan de wer kende menschen? Als diet rantsoenen ge lijk gemaakt worden, dan geloof ik dat we toch aan onzen plicht tegenover het volk volledig hebben voldaan! In hetzelf de verband noemde spr. h'et een schan daal, dat verpleegsters, die de gevaar lijkste gevallen van open t.b.c. hebben te behandelen, geen extra-rantsoenen krijgen. Laten wij onze gedachten coneentree- ren op dit eene Hoe zorgen wij, dat wij de jeugd van Nederland, als toekomst van ons volk, zoo onbeschadigd moge- ïyk door dezen tijd heensleepen? Ten aanzien van de kleeding merkte spr. op, de noodzakeiykheid niet in te zien, waarom meisjes fietstochten moe ten maken en tennis moeten gaan spelen in zoogenaamde „shorts", die met een oud-Nederlandsch woord feitelijk „zwem broek" moet worden genoemd. Er zal scherper toezicht moeten ko men op de zwem- en zonnebaden, die een heilzame werking kunnen hebben, maar die hier en daar ernstige, vooral geeste lijke schade toebrengen aan de volksge zondheid. Wij hebben een ander klimaat dan de Riviera en niet voor niets dragen onze schippers en visschers het geheele jaar door wollen truien. Voor de woningpolitiek en de huwe- lijkszorg is het van beteekenis, dat vroe ge huwelijken en groote gezinnen worden bevorderd. Buitenechtelijke geboorten moeten niet worden aangemoedigd, om dat de gezonde huwelijkspolitiek daar door wordt geschaad. Het is noodig de aandacht te geven aan de bescherming van de meisjes van 15 tot 18 jaar, de ouders moeten verstaan, dat de teugels strakker dienen te worden aangehaald. De sociale zorg voor moeder en kind zal door den Volksdienst worden behartigd, jn samenwerking met de NSVO. Ir Mussert drukte tenslotte aan zijn toehoorders op het hart, dat er in oor logstijd twee gevaren zijn: de toename van de t.b.c. en de toename van de ve nerische ziekten. Beiden moeten zoo krachtdadig mogelijk bestreden worden. De leider ging vervolgens over tot de installatie van de leden van den Raad voor de Volksgezondheid. Tot leden van den Raad voor de Volks gezondheid zijn benoemd: Dr Bruyning, directeur-generaal van de volksgezond heid, Dr Croin, leider van de Artsen kamer, Dr Kool, medisch adviseur van de Rijksarbeidsbureaux, Dr van Roon, hoofd van de nledische afdeeling van den Ned. Volksdienst, Dr Seistrop, van den Nationalen Jeugdstorm, Nachenius, van de Nederlandsche SS en verder de artsen van 't Hoek, van den Upwich en Hardenberg. BERLIJN. (D.N.B.) Britsche bommen werpers hebben in den afgeloopen nacht het Noord-West, Duitsche kustgebied aangevallen. De uitgeworpen brisant- en brandbommen veroorzaakten schade aan gebouwen en materiëele schade vooral in woonwijken van een havenstad. Vol gens de voorloopige berichten zijn 13 bommenwerpers neergeschoten. BOEDAPEST. Naar het persbureau N.P.I. meldt, is Zondagnacht in de Oos telijke gebieden van Hongarije wegens nadering van vijandelijke vliegtuigen korten tijd luchtalarm gemaakt. Er werd geen aanval op Hongaarsch Rijksgebied ondernomen. Gemeenteontvanger verdacht van verduistering. Voor de Bossche rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad de gemeenteont vanger G. J. de W. uit Waspik, wien bij dagvaarding verduistering van een be drag van f 2400 ten nadeele van de ge meente is ten laste gelegd. Verdachte, die aanvankelijk tegenover den burge meester een bekentenis, had afgelegd, kwam ter zitting hierop terug en zeide niet te weten op welke wijze het gecon stateerde tekort in de kas was ontstaan. Bij het getuigenverhoor bleek, dat het hier hoofdzakelijk belastinggelden be trof. Aanvankelijk had verdachte be weerd het geld te hebben besteed aan ondersteuning van armlastigen; later zeide hij, dat hij er familierelaties mede geholpen had. Op een vraag van den president zeide de burgemeester, dat hij het mogelijk achtte dat een ander de gelden verduis terd kon hebben, temeer waar voor eeni- ge dagen bij den pastoor een enveloppe inhoudende een bedrag van f 2500 is be zorgd. Nadat nog enkele andere getuigen zijn gehoord en de psychiater, dr Janssens, den verdachte als verminderd toereke ningsvatbaar had geschetst, eischte de officier van justitie, mr Receveur, een gevangenisstraf voor den tyd van zes maanden met aftrek van het voorarrest. Verdachtes raadsman concludeerde tot vrijspraak en verzocht de rechtbank zijn cliënt uit de preventieve hechtenis te ontslaan, welk verzoek de rechtbank af wees. Uitspraak 24 September a.s. D.D.D. doet de Jeuk beda ren en doodt de ziektekie men, zoodat de huid zich kan heratellen. Flacons A 75 ct., f. 1.50 en f. 2.50. Een weekmenu voor September. Het is slechts een voorbeeld, dit week menu. De plaatselijke omstandigheden zijn op het oogenblik te verschillend, dan dat het voor iedereen te verwezeniyken zou zijn. Het gaat er alleen om aan te toonen hoei men de beschikbare voe dingsmiddelen het beste over de maal tijden verdeelen kan. Tusschen haakjes is geplaatst een groente of wat fruit waarmede men, als men over een wat ruimere beurs be schikt, de maaltyden kan aanvullen. Na 15 September zyn de mosselen er weer. Men profiteere van dit uitstekende voedsel. De bedoeling is dat, in streken waar de slaboonen volop beschikbaar zijn, zij op Donderdag het hoofdbestanddeel van den maaltijd vormen. De slaboonen, die nu te krijgen zijn leenen zich daar goed voor, omdat zij vrij dik zijn en deze groente dus zeer voedzaam is. Men kan dan den dag tevoren wat extra aardap pelen mee koken en de rest tot purée ver werken. Het spaart aardappelen uit die voor een anderen keer best te gebruiken zijn. Er is rekening gehouden met het feit, dat velen het gortrantsoen ook voor bij voeding bij den broodmaaltijd gebruiken. Wie nog wat melk over heeft, kan aan het nagerecht van Maandag, de in water gekookte gortmout, behalve wat stroop ook wat kokende melk toevoegen. Zdndag aardappelen, snijboonen, riblappen, (komkommersla), gestoofde peren, (70 gr. vleesch per pers.). Maandag stamppot rauwe an dijvie, riblappen, (gebakken tomaat), in water gekookte gortmout met stroop, (70 gr. vleesch 20 gr. gortmout per persoon) Dinsdag aardappelen, bruine boo- nen, appelmoes, (fruit), (50 gr. bruine boonen per persoon). Woensdag roode kool,, schijnge hakt van rest br. boonen 15 gr. met aardappelen), (fruit). Donderdag slaboonen, aardap pelpuree, gebakken tomaten. V r ij d a g aardappelen, mosselen of gebakken bloedworst, sla van andijvie en biet. Zaterdag aardappelsoep (met wat melk klaargemaakt), (fruit). Aardappelmeel. Schil of borstel de aardappelen, maal ze in een vleeschmolen of rasp ze. Doe de aardappelbrei in een vrij fijne zeef, plaats deze in een emmer of groote pan en giet er zooveel water op tot het water in de zeef staat. Wrijf de aardappelbrei dan stevig tus schen de handen tot het laatste meel uit de nu brokkelig geworden brei verdwe nen is. Doe de brei weg en laat het aard appelmeel in de teil bezinken. Giet het bruine water voorzichtig af, voeg schoon toe en roer alles goed om. (Laat het opnieuw bezinken. Herhaal dit tot het water helder blijft. Schep dan het aardappelmeel op een schoonen doek en laat het in een dun laagje goed drogen. Zeef het meel nog eens en bewaar het in een bus of trommel. Het is uitstekend te gebruiken voor het binden van soepen, sausen en samen met bloem, gortmout enz. voor pap. Suikerbietenstroop. Ongeveer 16 20 pond suikerbieten worden van wortels en bladeren ont daan, flink afgeborsteld en fijn gesneden. Eveneens 5 7 pond worteltjes. Tezamen kookt men bieten en worteltjes met 1 liter water per pond, totdat de bieten geheel gaar zyn. Men laat dan het sap door een doek loopen of perst het in mo len of pers uit. Dit sap wordt onder voortdurend roeren ingekookt tot een stroop, in 2 a 3 uren. Men gebruikt deze als jam op het brood. Bij het bietensap kan men voegen: aardappelsap, peren- sap, of citroensap, waardoor de smaak veel verbetert. Om deze reden worden ook worteltjes met de bieten vermengd. Wordt de stroop dikker, dan moet men roeren, wat het best in acht-vorm geschiedt. De stroop wordt bewaard in jampotjes, die met perkament gesloten worden. 's-Heerenhoek. Ingekomen: T. de Kubber, z. b., v. Goes n. Werrilaan 20; M. C. P. Duijvestijn, z b., v. Bergen (N.-H.) n. Werrilaan 12.- Vertrokken: N. F. Bremer, z. b., v. Mo lendijk 28 n. Kampen; C. v. d. Berge, veld- arbeider, v, Vleugelhofweg 3 n. Wolphaarts- dijk; Ma. de Winter, dienstb., v. Burg. Ti- mansweg IS n. 's-H. Arendskerke; P. Ver- mue, leerl. ziekenverpl,, v. Rijkebuurt 18 n. i 's-Hertogenbosch. I VRAAGT TOEZENDING VAN GRATIS BROCHURES OMTRENT ^|CTIOOFTSTRH8^AMSTERDAM(ZjJ BURGERLIJKE^STAND~ MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. Plaisir, 30 j. en Th. F. Benkert, 31 j.; D. F. Ver steeg, 25 j. en H, M. C. Boel, 19 j.; H. Ver- weij, 25 j. en S. W. Koeman, 24 j. GetrouwdJ. Smit, 24 j. en H. Schoots, 23 j.A. J. Groen, 23 j. en R. J. v. Steen- huijsen, 21 j.; W. Janse, 24 j. en J. de Korte, 25 j.; S. A. Luitwieler, 28 j. en L. C, v. d. Moer, 26 j.A. P. Leijnse, 31 j. en J. L. Schuijt, 28 j.; W. A. Schonis, 31 j. en W. C. v. Hilst, 25 j.C. Vroonland, 26 j. en A Leeuwesteijn, 18 j; Geboren: Eddy, z. v. H. J. Priester en M. L. Wieme; Marinus, z. v. M. Meulenberg en A J. Leenaars; Sheila Henriette Char lotte Cornelia,, d. v. M. C. v. d. Vliet en H. A Schut; Jacoba Barendina, d. v. C. Steijn en M, D. W. Schotel. Overleden: te Breda, M. S. Remijn, 68 j., echtgen. v. J. v. Zweeden; te Breda: C. Kleinepier, 84 j., .wed. v. C. v. d. Bos'seJ. Dingemanse, 32 j., echtgen. v. J. P. de Troije; te 's-Gravenhage, S. C. Hillebrand, 74 j. M. J. M. A Morsink, 12 j.C. Klercq, 3 m. (P.Z.C.) VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Antoni- sen, 45 j. en J. de Nooyer, 46 j.C. D. van Noppen, 25 j. en M. H, Prince, 20 j. Getrouwd: J. v. Andrichem, 23 j. en C. J. M. v. Akkeren, 20 j.A. W. Rietbergen, 23 j. en P, Mommaas, 23 j.; A de Bree, 22 j. en J. Bosschaart, 24 j. i Over de maand Augustus. 's-HEERENHOEK. Gehuwd: Th. H. J. Stevens, 23 j. en T. M. de Kubber, 20 j. te Goes. Geboren: Cornells Johannes, z. v. M. Rentmeester en M. A de Jong; Cornelis, z. v. B.. Koens en P. de Vos; Margaretha Cornelia Maria, d. vv J. F. Stokx en J. Capello. Overleden: A v. Zunderen, 77 j.C. Ver- mue, 89 j.J. Smit, 68 j. Van 512 September. YERSEKE. Ondertrouwd: C. R. Chris- tiaanse, 24 j. en G. Biersteker, 23 j. Overleden: J. v. Oosten, 68 j., echtgenoot v. C. v. d. Boomgaard. (I. C.) Van .28 Aug.10 September. KRUININGEN. Gehuwd: J. A. Doorn- heim, 23 j. en C. v. Schaik, 22 j. te Goes P. Jansen, 30 j. en J. Brandt, 24 j.. (I.C.) Van 28 September. O.- EN W.-SOUBURG. Getrouwd: H. J. Leuvelink, 26 j. en J. C. Sanderse, 28 j. Geboren: Jacomina, d. v. L. A Tange en M. Tange; Mathilda, d. v. P. den Boer en T. C. v. ïk>venJohannes Cornelis, z. v. M. P. Minde'rhoud en J. Zwanenburg. OverledenCornelis Adriaan, 2 m„ z. v. P. Meijer en C. Schoe; J. Moens, 55 j., vr. v. J. Passenier. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts mini mum 65 cent bij vooruitbetaling; iedere regel meer 13 cent (max. 8 regels). Dit is KOENRAAD VAN DEN ARBEIDSDIENST U Wfty hem dfi «nlganrla dagen fcj derm Icc^rrt van vansüfiillende zjjribo frpgrmqp van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2410. Goes, 12 Sept. 1942. 4 Ned. 1940 TL 4 Ned. 1940 'm. b. 4 Ned. 1941 3% Ned. 1941 3 Ned. 1937 3372 Ned. 1938 3 Ned. Indië 1938 I Amsterd. Bank Incasso-Bank Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. eert. Rotterd. Bank Cert. Twentsche Bank A. U. Amsterd. Droogdok Van Berkel3 Patent Cert. Calvé Delft Fokker Gouda Kaashandel Heineken Cert. Leverbrothera 6 Pref. idem Cert. Meelf. Ned. Bakk. V.K. Heden 100 1007,8 10178 101% 100)4 lOO'/s 995/e 99u/ie 94 94% 96Vi8 967s 883/s 887, e 137 1367s 1367a 135% 130 130% 857a 86 125)4 1257a 145 144 150 149% 155 1617a 250 135 1427a 119% 126 259 1307a 134 264% 2627a 167 180 b. 136 1357a 270

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3