ISON n. Manschappen: k NDAG KERK EN SCHOOL opdat ik za- ïandel. 1630. as waarschuwt noemt Hij en- weer hoogst vij eten en wat aarmede zullen roote, zoo niet teekent, dat zij hierboven af- daaraan voor in gevangenbe- d. 16), bewijst nverwachts een kan dringen. ien, die hij zoo ruggen in „den rzekerde bewa- boodsehap in gekomen wa- ïotitie van ge- u weer slapen; niets gebeuren, wat: plots een open en alle e ontgaan, wil ten! een stem in het kwaad, want iet bang scheen nu bevend uit: opdat ik zalig die door God ordt. hield hem van aat een andere n het licht, dat doet hem iets d en zijn eigen •at ziet hij nu in. n redding, mijn daarvoor doen? och maar altijd ts voor moeten 9 ze man ontving, Tezus Christus.." ts te doen. Hij nwat tot het lig was. its doen", maar geven,, om het ;e zoeken en te •d Gods op de en nacht in Fi- el is veranderd, ilfde en het ant- tzelfde: „Geloof istus, en gij zult huis". te uitvinder, wat technische ie vermag. kan PB NA U bij Uw zelf- n de techniek, irospectus1 b. s. 2"d. h.W. t. R.C. Spergebied ~J. v. V. te 's-Gra- 1 d. h.Ch. v. W. d. h.; W. P. M. 3 d. h.; G. v. W. d. h. Stroomen en Vis te Yerseke f 5 b. 11 eerenhoek: J. F. S. 1 d. h. g R.C. betr. uit- ijf: J- D. te Goes igl. v. Dienst der e Goes, N. v. Dl 3 d. h. te Hans weert, J- D. te "Kruiningen, f4 b. s. 2 d. h. igd te zijn loop en ezaaid, bepoot of is gereedgemaakt den te Kruiningen, estraft. De koop- 1 a a t heeft door >on aan een Belg voor f 3 per kg. sn, die op de deze transactie, il op, doch toen .r voor de Prijs- venhage ter ver roepen, beweerde kg berekend te artikel, dat in ilechts f 0.46 per overtreding der in het laatste inspecteur legde van f 350 op. E>e irkoop had zorg met f 150. tar J. v. L. te ,tte den handel in Ned. Herv. Kerk. Bedankt: voor Génemuiden (vac. wijlën T. v. d. Hee), J. W. v. d. Linden te Kootwijk; voor Harich, Fr. (vac. L. Boersma)cand. S. Julius, hulppred. en leeraar Godsdienstonderwijs R.O.G.. te Doetinchem. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: te Rijnsburg, J. Tam- minga te Enschedé. Geref. Gemeenten. Beroepen: te Kampen (vac. H. Ligtenberg), W. C. Lamain te Rotter dam-Zuid. Doopsgezinde Broederschap. Beroepen: te Blokzijl, prop. M. J. Franken te Amsterdam (tijd). Hulppredikers. Geref. Kerken: benoemd te Arn hem, cand. A. L. Bos, hulpprediker te Hengelo; te Zevenhuizen (Gr.), cand. R. Kooistra te Veenhuizente 's Graven- hage-Loosduinen, cand. P. de Bruijn te Rotterdam. Bedankt voor Winsum-Obergum, cand. L. J. Goris, hulpprediker te Oosterbeek- Doorwerth. Ned. Herv. Gemeente te Middelburg. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeen te te Middelburg is er toe over gegaan voor het kerkelijk werk in wijk II (omgeving Pottenbakkerssingel, Sint- Janstraat, Lange en Korte Delft, Dam, Dampoortstraat, benevens alles ten Zui den van het Kanaal door Walcheren) een hulpprediker te benoemen. Als zoo danig is benoemd de heer W. Bartlema, cand. tot den H. Dienst en hulpprediker te Markelo (Overijsel). J.l. Woensdag belegde het Wijkcol- lege van Wijk IV der Ned. Herv. ge meente een wijksamenkomst in de voormalige Engelsche Kerk, onder leiding van den wijkpredikant, Dr W. H. Beekenkamp. Deze sprak over den ambtelijken arbeid, over den zegen der catechisatie, over de medewerking vgn gemeenteleden en over de noodzakelijk heid van mondeling contact door middel van vaste, kleinere kerngroepen, die ge regeld samenkomen. Eenige aanwezigen gaven zich aan het einde als wijkhel- per op. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Op 20 Sept. wordt cand. C. Batenburg dpor zijn ambtsvoorganger, Ds J. de Groot van Driebergen, bevestigd als Ned. Herv. pred. te Eek en Wiel. Ds J. W. v. d. Meene neemt 18 Oct. afscheid van de Ned/ Herv. gemeente te Wezepe en doet 1 Nov. zijn intrede te Voorst. Bevestiger is Dr K. J. Brouwer van Oegstgeest. Ds Th. v. d.( Veer preekt 4 Oct. afscheid te Véendam en doet 18 Oct. zijn intrede bij de Doopsgez. Gemeente te Den Burg (Texel). Aligemeente Zenriings-Conferentie. De Ned. Zendingsraad belegt, ook dit jaar de Algemeene Zendings-Conferentie en wel op 27 Oct. te Utrecht in „Tivoli". Referaten worden gehouden door Ds D. Tromp te Zandvoort over: „Zending in Europa" en Ds Ra C. Harder te Leiden over: "De beteekenis der Zending voor de Kerk". Theol. Hoogeschool te Kampen. De nieuwe cursus aan de TJieol. Hoogeschool brandstoffen blijkbaar niet zwart ge noeg, want hij ging er ook figuurlijk ge sproken een „zwart" beroep van maken door de steenkolen clandestien te ver- koopen. 700 kg steenkolen leverde hij in November van het vorige jaar aan zijn plaatsgénbot P. J. V. tegen ongeveer f 7 per mud. Daar hij peb mud slechts f 2.10 had mogen berekenen, veroordeelde de Inspecteur voor de Prijsbeheersching te 's Gravenhage hem wegens overtreding der Prijsvoorschriften tot een boete van f200. Ook den kooper werd een gevoe lige boete opgelegd. der Geref. Kerken, te Kaïnpen zal Vrjj- t dagavond 25 Sept. om 7 uur worden ge opend nadat 's middags van half drie tot vier uur de recentie der studenten zal hebben plaats gevonden. TheoL School te Apeldoorn. Ter gelegenheid van de opening van den cur sus 19421943 der Theol. School der Chr. Geref. Kerk heeft Prof. J. W. Geels een rectorale rede gehouden over: „Het theocentrisch karakter der geschiedenis" Spr. begon te wijzen op het typeerend verschijnsel, dat in tijden van groote his torische gebeurtenissen de mensch terug grijpt naar het verleden. Maar ook van binnenuit is er een onwederstandelijke drang tot onderzoek van wat in de voor gaande eeuwen is geschied. Alleen is het bij het doorvorschen der geschiedenis de belangrijke vraag, wie hij daarbij tot gids kiest. Voor den geloovige is slechts één betrouwbare leidraad in het labyrinth der historie, n.l. het Woord Gods. De oorsprong der geschiedenis ligt in de schepping van hemel en aarde. Het waarborgt de transcendentie, maar niet minder de emaiientie Gods, ook in de hi storie, die door Zijn hand wordt geschre ven. In de geschiedenis zien we het orga- nisch-causaal verband. Het proces der geschiedenis ontslui ert haar' wezen en doel. Het wezen der historie is het „inbrengen van Gods eeniggeboren Zoon", met het doel de ver lossing der menschheid, en de vrijmaking van geheel de creatuur. Deze geschiedbeschouwing werd in de eerste eeuwen der Christelijke Kerk uit gewerkt door den kerkvader Augusti- nus. Deze gedachte is door Calvijn in de lijn der Heilige Schrift gecorrigeerd en doorgegeven. De voltooiing der geschiedenis is de vervulling van den raad Gods tot verlos sing. Deze valt samen met de weder komst van Christus ten gerichte. Na deze rede droeg Prof. Geels het rectoraat over aan Prof. J. J. van der Schuit. (Stand.). Giften en legaten. In de Chr. Geref. gemeente van Z a a m s 1 a g werd een gift van f 100 gecollecteerd uit dank baarheid voor het feit dat de gemeente door het aannemen van het beroep door cand. G. A. Zijderveld eerlang weer een eigen predikant ontvangen zal. Voorts werd uitdezelfde overwegingen in deze gemeente gecollecteerd een gift van f 50 voor de armen en giften van f 25 voor de kas E.B.P. en voor de Theol. School. Ook werden kleinere giften van f 2.50 en f 1 gecollecteerd, eveneens uit dankbaar heid voor het einde van het herderlooze tijdperk. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Driewegen, 3 u. ds v. Willenswaard. Ovezand, 10.30 u. leesdienst. j Waarde, vm. dhr Hoogerheide, nm. ds i v. Steenbergen. Geref, Kerken. Baarland, vm. en nm. cand. v. d. Jagt. Grijpskerke, 10 u. ds Vreugdenhil, 2.30 u. ds Oussoren. I Meliskerke, 10 u.?, 3 u. ds Vreugdenhil. Ned. Geref, Gem. 's Gravenpolder, Woensdag 6 u. W.T., ds Baaij te Tholen. BURGERLIJKE STAND Over de maand Augustus. OUD-VOSSEMEER. GeborenJobje Stof- felina Neeltje, d. v. A. Janse en M. Goede- gebuureCornells Abraham, z. v. F. Hommel en J. E. UijtdewilligenJanny Jacoba, d. v. A. v. d. Houten en C. D. Hoek; Mattheus, z. v. A. Duine en M. G. VosAnna Maria, d. v. A. A. Aarden en M E. Schillemans Maria Clasina Martina, d. v. M. A. v. Til- beurg en J. A. Rijk; Maria Centina, d. v. P. M. Plandsoen en A. J. GunstVincent Willem, z. v. A. v. Poortvliet en H. A. Don ken Adrianus Cornelis, z. v. A. C. Hommel en E. A. v. DorstJosephus Bastianus, z. v. Th. Veraart en E. Hugens. OverledenA. C. Hommel, 3 u., z. FINANCIEELS BERICHTEN KOERSEN van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegédeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2410. V.K. lOOVie 101 lOOVie 997/io 94®/ie 961/ie Heden 100% lOlVs 100% 995/s 94 96Vi» 1377/s 137 131 89% 128% 1457e 150% 156 269 136 1287s 264 135 2697s 182 1387s 279 137 1367a 130 857a 1257a 145 150 155 135 119% 259 1307a 2647a 167. 136 Goes, 11 Sept. 1942. 4 ®/o Ned. 1940 H 4 Ned. 1940 m. b. 4 °/o Ned. 1941 37a °/o Ned. 1941 3 Ned. 1937 3—37a °/o Ned. 1938 - 3 Ned. Indië 1938 I Amsterd. Bank Incasso-Bank Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. eert. Rotterd. Bank Cert. Twentsche Bank A. K. U. Amsterd. Droogdok Van Berkels Patent Cert. Calvé Delft Fokker Gouda Kaashandel Heineken Cert. Leverbrothers 6 Pref. idem Cert. Meelf. Ned. Bakk. Ned. Gist Spiritus Philips Lampen Pref. idem N. B. De Schelde Van Gelder Pap. Verg. Touw Fabr. Pref. idem Wilton Feijen. Billiton H 47a Bat; Olie 37a Bat. Olie Kon. Olie Amst. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi V. L C. O. Holl. Am. Lijn Kon. Boot j Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd I Mij. Nederland H. V. A. Javasche Cult. N. I. S. U. Verg. Cultuur Deli Mij. Senembah I Amst. Ballast Blaauwh. Veem Pref. Gerzon Vandaag kon slechts één noteering in pre- 1 ferente en gewonie aandeelen tot stand 319 177 121% 153 163 134% 171% 295 103 987/s 338 205 145 1457a 1107a 947a 141 148 193 1867a 167 165 332 176 173 937a 201 156 291 176 122 152 171 280' 10213/19 987/s 298 Gl. 195 Gl. 145 145 90 140 136 1727a 154 1567a 310 114 89 190 149 110 Gezamenlijk over de hindernis tijdens het groote Geldersche concours hippique, dat Maandag door de St. Steffen-Rijders te Laren (Gld.) werd georganiseerd. VNP-Zeijlemaker-Pax Holland m komen. De handel in obligaties vond op de ge wone wijze plaats. Uit bovenstaande koersen blijkt, dat aand. Kon. Olie het gevoeligst go- troffen werden, n.l. met een verlies van' 40 punten. Hierna volgden aand, Philips met een nadeelig verschil ten opzichte van gisteren van bijna 30 punten. Voorts waren aand. H.V.A. meer dan twintig punten in reactie, terwijl cert. Leverbros zich een verlies van 15 punten hadden te getroosten, evenals aand. Rotterd. Lloyd. Van de scheepvaartwaarden werden verdjer vrnl. aand. Kon. Boot getroffen. Aand. Aku waren nauwelijks lager. De belegigingsniarkt bleef vrijwel onver anderd. Belegging Nederland f 585; 1/1 Binnen land f242.50; 1/5 idem f 1210.50; 1/1 Overzee f 189.50; 1/5 idem f943.50. LAND~ EN TUINBOUW Koolrapen, kroten en winterpeen. Terwijl het aardappellof reeds gaat afsterven en het rooien der aardappelen in vollen gang is, bevinden koolrapen, kroten en winterpeen zich in September nog in vollen groei. Wie deze produc ten voor wintervoorraad wil gebruiken, behoeft zich met den oogst niet te haas ten. Koolrapen kunnen nog tot eind Oc tober in omvang en zwaarte toenemen, tijdens een zachten herfst zelfs nog lan ger. In die periode wachte men niet, totdat het lof gaat afsterven. Het is goed om ze uit den grond te nemen, als het lof nog groeiende is. In verband met de mogelijkheid van een vroeg invallen den winter geschiede dit niet later dan uiterlijk eind October. Bij het rooien wordt het lof van de koolrapen bij de wortelhals agfesneden. De kroten voor winterbewaring pleegt men omstreeks half October te rooien. Daar de broze ondereinden soms licht afbreken, moet dit rooien met zorg ge schieden. De bladeren worden er voor deze bewaarbieten niet afgesneden, doch boven den kroon afgewrongen. Winter peen mag tot eind October op het veld blijven staan. Nadat de koolrapen, kroten en peen wat op het veld te drogen hebben gele gen en van modder of kleideelen zijn ont daan, brengt men ze naar de bewaar plaats. Evenals voor andere producten moet deze droog en koel, doch vorstvrij zijn. Aldus kunnen ze tot in het voorjaar gaaf blijven. Men kan ze in een drogen kelder leggen of in een koele kast of vorstvrij afgedekt ergens op zolder. Een goede methode is ook om de kool rapen, kroten en peen des winters in een kist met zand te bewarèn. Tenslotte kan men ze afgedekt door droog stroo of riet en een laag aarde' ook wel op de ge bruikelijke wijze in den tuin inkuilen. VOOR DE JEUGD Beste nichtjes en neefjes. „Naerebout" vroeg me, hoe het eigen lijk precies met de raadsels ging. Hij vraagt me heel plechtig, „welke plannen ik heb". En ik merk wel aan hem, dat hij het heel prettig zou vinden, als ik net als vroeger om de veertien dagen prijsraadsels in de krant zet. Ik, heb tot nu toe de raadsels alle als prijsraadsels beschouwd en verzend binnenkort de prijsjes. Onder „raadsels" versta ik ook het vormen van woorden uit letters en het maken van een opstelletje, hoor. Maar we zullen nu deze regeling treffen; Om de veertien dagen, als ik de brief jes beantwoord, komen er prijsraadsela. De andere week staat er dan misschien ook wel een raadsel of een „oefening" in, maar dat telt niet mee voor de prij zen. Vandaag dus raadsels alleen maar voor de aardigheid. Zet onderstaande woorden onder el kaar, plaats voor ieder één letter, zóó, dat een nieuw woord gevormd wordt. De eerste letters der nieuwe woorden vor men een bekende spreuk. dam - zak een oor ram ven uwe een bel uit rap der end ons, 't Is moeilijk, hoor! Doe maar je uiter ste best. LetterraadselVorm een woord uit onderstaande letters: m. e. 1. a. k. e. Allen hartelijk gegroet door TANTE HELEEN. DIRK EN KREELTJE UIT KARSTEEG. DE 40) Floep, daar vliegt de zwarte kous door de lucht en meteen springt Dirk over eind. Ja, nu weet hij toch wel dat Kreeltje blij is. Maar pas als ze onder de dekens lig gen, Kreeltje dicht bij Dirk, komt zijn tongetje los. „Dirk, we gaan iederen dag hé? Ook als het stormt en de golven heel hoog zijn? En als het is als op de plaat?" „Ja, iederen dag", belooft Dirk. „Zeg Dirk, hier heeft de Heere Jezus voor gezorgd hé?" „Ja, eerst voor den Bijbel en nu voor het wagentje. Maar KreelDaar schiet Dirk opeens iets te binnen, „je hebt heelemaal vergeten voor je beenen te bidden." „Nee, ik heb het niet vergeten, maar we hebben nu al zooveel gekregen. Ma rijke had toch gelijk hé, dat de Heere Jezus alles kan." Da heeft al twee maal geroepen „Sla pen jullie!" als het eindelijk stil wordt op zolder en Kreeltje's oogen dichtval len. Maar dan o, dan schreeuwt hij het uit. „Dirk! Help! Daar komt ie!" Dirk zit meteen al recht overeind. „Kreel, wat is er?" „O, de zee, en hij kwam zoo hoog." Dirk schatert het uit. „Joh, je hebt natuurlijk gedroomd; ga maar gauw weer slapen." Ja, Dirk heeft mooi praten, maar zoo dra Kreeltje zijn oogen dichtdoet, ziet hij het weer. De zee, de wijde groote zee, en het water stroomt maar naar hem toe, alle maal breede golven. Steeds dichterbij komt het, steeds dichter. O'" „Kreel, ben je nou!" Als Kreeltje eindelijk werkelijk slaapt ligt Dirk nog door het dakraampje naar buiten te kijken, naar de lucht, die nu zachtrood gekleurd is, van de onder gaande zon. Over een poos, als de zon weer wat vroeger ondergaat, ja, dan gaat hij met Kreel kijken. Dirk's laatste gedachte voor hij in slaapt, is: Fijn, nu hoeft Kreeltje ten minste nooit meer te zeuren, dat hij de zee wil zien. Kreeltje kan nu de zee zien. EINDE. RADIOPROGRAMMA Godsdienstige uitzendingen'. Zondag 13 SeptemberVan 10.3012.00 uur 1. Studiedienst gelend door Ds B. Bales te Vianen. 2. Gewijde muziek. 3. Vierde lezing uit den cyclus „Het Evangelie en de vier tem peramenten" door Dr J. Riemens te Leiden. Maandag 14 September: Hilversum II: 10.00 uur Morgenwijding. 10.15 uur Gewijde muziek. 14.00 Bijbellezing dioor Ds A. Sepp te Zaan dam. 22.10 uur Avondwijiding. Dinsdag 15 September: Hilversum II: 10.00 uur Morgenwijding. 10.15 uur Gewijde muziek. 14.00 uur Eerste lezing uit den cyclus „Johan nes de Dooper" door Ds A. J. van Rennes te Strijen. 22.10 uur Avondwijding. Wpensdag 16 September: 10.00 uur Morgen wijding. 10.15 uur Gewijde muziek. 14.00 uur „Ziekentroost" dioor Ds A. C. Diederiks te Hilversum. 22.10 uur Avondwijding. Donderdag 17 SeptemberHilversum II 10,00 uur Morgenwijding. 10.15 uur Gewijde m/uzieik. 14.00 Zondag 30 van den Heidelberg- sdhen Catechismus door Ds D. Louwerse te Wissekerke. 22.10 uur Avondwijding. Vrijdag 18 September: Hilversum II: 10.00 uur Morgenwijding. 10.15 uur Gewijde muziek. 14.00 uur Bijbellezing door Dr J. Riemens te Leiden. 22.10 uur Avondwijding. Zaterdag 19 September: Hilversum II: 10.00 uur Morgenwijding. 10.15 uur Gewijde muziek. 14.00 uur Derde lezing in den cyclus „De Kerkvader Augustimus" door Ds H. P. Brandt te Delft- 22.10 uur Avondwijding. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN AANSTELLING BIJ DE NEDER- LANDSCHE POLITIE EN DE BEROEPSBRANDWEER. De gevolmachtigde voor de re organisatie van de Nederlandsche politie bij de Departementen van Justitie en van Binnenlandsche Zaken maakt het volgende be kend: A. Er bestaat gelegenheid tot aan stelling bij de Nederlandsche Politie en' bij de BRANDWEER van perso nen, die aan de hierna vermelde eischen voldoen. Voor den dienst bij de Politie geldt net navolgende Na de aanneming van gegadigden 'ontvangen zij hun eerste opleiding in een Politie-Opleidings,bataljon, welke opleiding ongeveer 6 maanden duurt, om daarna bij één der Nederlandsche Politiecorpsen tewerkgesteld te wor den. In de voeding, de kleeding, de huis1- vesting en de geneeskundige verzor ging van de leerlingen van het Politie- Opleidingsbataljon wordt van Rijks wege voorzien. Zij ontvangen boven dien een zakgeld van drie gulden per week. Aan gehuwden en kostwinners kan een vergoeding worden verleend. De aanstelling tot adspirant-politie- ambtenaar geschiedt voor een proef- I f'jd van een jaar. De proeftijd vangt I aan op den dag van indiensttreding t)1J het Politie-Opleidingsbataljon. De aangestelden zullen zich voor een ten minste vijf-jarigen diensttijd bij de «ederlandsch Politie moeten ver plichten. Bij gebleken ongeschiktheid, bij ern stige vergrijpen tegen de discipline en indien valsche mededeelingen omtrent den eigen persoon zijn verstrekt, kan te allen tijde op staanderl voet' ont slag worden verleend. B. Toelatingseischen: I. Adspirant-officieren: a. het bezit- van de Nederlandsche nationaliteit (personen van joodsche bloede zijn uitgesloten). De afstam ming, ook van de echtgenoote, moet daor de geschikt bevonden candidaten tot en met de grootouders aangetoond worden b. onbesproken levensgedrag; c. lichamelijke geschiktheid. Een lichaamslengte van tenminste 1.72 m., blootsvoets gemeten. Bij zeer bijzon dere geschiktheid kan een lengte van 1.70 m. worden toegelaten. Personen, die een bril dragen, kun nen toegelaten worden, indien de ge zichtssterkte, zonder bril gemeten, van het eene oog tenminste 2/3, van het andere oog tenminste 5/10 bedraagt; d. leeftijd van 18 tot en met 32 jaar (personen, die in 1924 zijn geboren, komen in aanmerking) e. het bezit van het einddiploma H.B.S.. met 5-jarigen cursus of gym nasium. Het bezit van een diploma voor Inspecteur van Politie strekt tot aan beveling. Kennis van de Duitsche taal is gewenscht f. volkomen bereidheid tot mede werking aan den opbouw van den Nederlandschen Staat, ook onder de huidige omstandigheden, evenals tot het aannemen van een loyale houding tegenover de bezettende macht; g. zij, die hun diensttijd bij den Nederfnndachcn Arbeidsdienst hebben volbracht, genieten voorkeur. x ZIE HIERONDER ONDER PUNT C I. Ongeacht bovenstaande bepalingen kunnen te allen tijde ook onderoffi cieren (manschappen) tot de officiers- loopbaan bij de Nederlandsche Politie worden toegelaten, op grond van bij zondere prestaties en zeer groote lei- i derscapaciteiten, indien zij daarnaast over voldoende algemeene ontwikke ling beschikken. a. zie onder Ia b. zie onder Ib; c. zie onder Ic; d. zie onder ld; e. voldoende schoolkennis, in het bijzonder van de Nederlandsche taal, zoowel in woord als in geschrift. Zes klassen lager onderwijs moeten met vrucht zijn gevolgd. Het bezit van een politiediploma j strekt tot aanbeveling; f. zie onder If g. zie onder Ig. C. I. Personen, die op dit oogenblik als vrijwilliger in -den N.A.D. dienen, behoeven niet te solliciteeren. De ge schikte candidaten uit den N.A.D; wor den op andere wijze in aanmerking gebracht voor plaatsing bij de Neder landsche Politie. Zij, die reeds uit den Arbeidsdienst zijn ontslagen, dienen wel te sollici teeren op de wijze, zooals hieronder is aangegeven. II. De gelegenheid tot solliciteeren 'is niet opengesteld voor in politiedienst zijnde personen.' Dit geldt niet voor hen, die aangesteld zijn bij de Vrij willige. Hulppolitie.. Deze personen kunnen wel solliciteeren op de wijze, als hieronder is aangegeven., III. De sollicitatie moet geschieden door het indienen van een eigenhandig schrijven. Bij dit schrijven moet wor den overgelegd: 1. - een eigenhandig geschreven levensloop 2. een afschrift van het Inspecteurs- of Politiediploma, zoo men dit bezit, alsmede puntenlijst; 3. een ingevulde vragenlijst, waar uit verschillende bijzonderheden van den sollicitant moeten blijken. Het onder 3 bedoelde formulier is verkrijgbaar aan, het Gemeentehuis in de plaats van inwoning. Uit de sollicitatie moet duidelijk blijken of men voor de Politie of de Brandweer solliciteert. Zij', die gediend hebben bij dte Waf- fen SS, het Legioen Nederland, N. S. K. K. of eenige andere instantie der Duitsdhe Weermacht:, dienen bij hun sollicitatie tevens te voegen een bewijs van ontslag. 'Oirigineele diploma's, getuigschriften e.ldi. moeten met worden ingezonden.- IV. Sollicitatiebrieven met de bijlagien moeten vóór 22 Sept. a.s. worden inge zonden aan het Bureau van den- Ge volmachtigde voor de Reorganisatie van 'die Nederlandisdhe Politie, Postbus 215 te 's-Gravenhage. Op den sollicitatiebrief moeten bo venaan ctódielijk zijn vermeld: naam, voorletters, woonplaats, straat en huis nummer, alsmede provincie, waarin de woonplaats is gelegen. Op de enveloppe moet bovenaan zijn vermeld: „Sollicitatie". V. Alle onvolledige sollicitaties of die niet vóór genoemden datum zijn inge diend, worden ter zijde gelegd 1 Zij, die na 28 Januari 1942 op de bo- venaangegeven wijze leen volledige sol- I Hcitatie hebben ingezonden, behoeven j niet andermaal te solliciteeren. D. I. Voor den dienst bij de Brand- I weer gelden soortgelijke bepalingen, met dien verstande echter, d!at: 1. geen adspirant-officieren worden aangenomen 2. de lichaamslengte' tenminste 1.65 m bedraagt en brdldragende personen met worden toegelaten; 3. de leeftijd is gesteld op 20 tot en met 30 jaar en in zeer bijzondere ge vallen tot en met 35 jaar. 4. in het algemeen slechts in aanmer king komen vaklieden met goede vak bekwaamheid (awtobankwerkeris, auto monteurs, timmerlieden, schilders, met selaars, electriciens en enkele schoen- en kleermakers.) 5. voorrang genieten de leden van Brandweren, niet zijndle 'Beroepsbranii- weer, oud-militairen, in het bijzonder zij, die een rang of graad bekleed heb ben bij de voormalige NederHndsche Weermacht. II. Sollicitaties voor die Brandweer moeten vóór 19 September a.s. zijn in gezonden. Zie overigens hierboven onder punt IV. Vroeger ingediende sollicita ties voor de Brandweer komen te ver vallen! Vlas. De L.C.O. voor .Zeeland maakt be kend, dat voor alle stroovlas, hetwelk door vlassers of handelaren is geteeld in of -buiten de provincie waar zij woonachtig zijn, een machtiging tot af name moet worden aangevraagd. De vlassers moeten deze aanvragen bij die Ondervakgroiep Vlasbewerkende Indu strie ite Rotterdam, de handelaren bij de Ondervakgroep Groothandel in stroovlas te Rotterdam. Het vervoer van vlas door telers van bet land1 naar hun bedrijfsgebouwen is alleen dan vrij, indien de afstand van het land naar de bedrijfsgebouwen niet meer bedraagt dan 10 Km. In geval de afstand meer bedraagt moet het ver voer gedekt zijn door een vefvoerbe- wijs, hetwelk moet worden aangevraagd bij den P.H.B. in het district van den teler. Poterkiembakken. De P.I.C.A. voor Zeeland te Goes dleelti aan belanghebbenden mede, dat thans reeds,, aanvragen moeten worden ingediend! voor de aanschaffing van poterkiietnbakken, welke éérst in 1943 noodig zijn. Te dien einde kunnen 'belanghebbende telers en handelaren een aanvraagfor mulier bij hun Plaatselijkera vertegen- I woordiger aanvragen, welk formulier duidelijk ingevuld binnen 2 dagen na ontvangst, doch uiterlijk óp 24 Sept., rechtstreeks aan de P.I.C.A. voor Zee- lamki, Afd. Pootaand'appelen moet wor den opgezonden. Formulieren welke te laat binnenkomen worden terzijde ge legd. Met dien meestem nadruk wordt erop gewezen, dat in 1943 geen. poter'kiem- Ibakken zullen kiunnen worden var- strekt, zoodat bij de invulling van het aanvraagformulier hiermede rekening j'behoort te worden gehouden. Indien aan de ingediende aanvragen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3