EPTEMBER DAGKALENDER f Oostkapelle. tSONEEL ZATERDAG 5 SEPT. 1942 56e JAARGANG No. 284 Leven bij de Schrift. Straat van Kertsj overgestoken - Russische kustver dediging doorbroken - De aanval op Stalingrad gaat voort - De wijzigingen in de Spaansche regeering. E KOOP: RUIWAGEN. B 58 Biggekerke. ■E KOOP: E BIGGEN. MOOI KALFVAARS, September. D. Oostkapelle- BESTE KALFVAARS dng. J. MARINISSEN, B 119n, St.-Laurens. KALFVAARS, reke- ptember. A. BREEL, Oct. of Nov. KALF- ilen voor een VARE an de Centrale moet rden. L. STROO, Kou- Zwanenburg. MENWAGEN EN INPLANTEN Madam KOOLE, Souburg. ïe CASTEN- EN JU- AAITARWE. J- Aagtekerke 113 A. E JUFFROUW, 48 j., fht kennism. met netten iuwnaar zonder kinde st inkomen, in Zuid- 5rieven no. 5, Bijkan- Seeuw", Nieuwe Burg Idelburg. .EN FLINKE DAG- DE gevraagd, bij J- F. Bakkerij Krabben- Haarlem net MEISJE Oct., goede behande- tingen te bekomen bij ILINK, Molendijk 54, jk- AN DEN BOSCH, Kloe- 48, Goes, vraagt een R voor 1 dag per week. te Terneuzen EEN ÏSTER, G.G., 45 tot j man alleen (rustend rieven onder letter Mi )OIJ'S Boekhandel te gevraagd, van 8-—3 JE voor de morge __w MEYLER, Noord- liddelburg. Bureaux: Lange Vorststraat 70 - Goes. Postrekening no. 44455 Telefoon no. 2438. Bijkantoor Middelburg: Firma Boekhandel J. J. FANOY, Nieuwé Burg 2628 en Noordweg 151} Telefoon no. 3128. Abonnementsprijs 2,73 per kwartaal. Week abonnementen voor Middelburg, Goes en plaatsen waar een agent is aangesteld 0,21. Losse nummers '6 cent. Dir.-Hoofdred.A. DE LANGE GOES. Advertentiën 12 cent per millimeter. Ingezon den mededeelingen 24 cent per millimeter. Bij contract belangrijke korting. Kleine advertentiën (maximum 8 regels) van 15 regels 65 cent, iedere regel meer 13 cent. Dienstaanvragen en dienstaanbiedingen van 15 regels 55 cent, iedere regel meer (max. 8 regels) 11 cent. Onder letter of motto 10 cent extra. Adv. In deze rubriek by vooruitbetaling. Administrateur (advertentiechef) B. P. DAVIDSE, Goes. De uitdrukking „leven bij de Schrift" is er een, die onder de Christeiien vaak gebruikt wordt. Maar wat is dat: leven bij de Schrift? Is het iederen maaltijd of bij sommige onzer maaltijden een ge deelte uit den Bijbel lezen? Dit hóórt er wel by, maar het i s het niet. Leven by de Schrift is niet uitsluitend regelmatig een bybelgedeelte lezen. Het is ook niet, in byzondere omstan digheden van het leven een bijbelwoord laten spreken. Ook dat kan tot een ge woonte zonder meer worden. Bij bepaal de gelegenheden hebben wij dan zpo onze aangewezen hoofdstukken of teksten. Om een voorbeeld te noemenOp Oude jaarsavond lezen wij Psalm 90 en velen lezen op Nieuwjaarsdag Psalm 91. En ongetwijfeld zijn beide Psalmen af gestemd op de gevoelens, die ons in die oogenblikken bezielen. Psalm 90 wijst ons op de vergankelijkheid van de men- schen en op den eeuwigen God. Psalm 9f troost ons met Gods bescherming en almacht. Wie zou er niet vertroost wor den bij het intreden van een nieuw jaar met deze verzekeringen? Uit Gods Woord te hooren, dat God onze toevlucht is, een schuilplaats, dat Hij ons dekken wil onder Zijn vleugelen, wie zou er niet door worden bemoedigd? En als wij nu versterkt en bemoedigd verder gaan, le ven wij dan bij de Schrift? Het kan zijn, maar het is niet zeker. Wij kunnen uit den Bijbel allerlei plaatsen opzoeken, die troosten en be moedigen, die tot ons spreken in be paalde omstandigheden. Laten wij alleen die teksten of bijbelgedeelten tot ons spieken, dan leven wij niet bij de Schrift, maar dan gebruiken wij den Bijbel een- zydig. Wij lichten er uit wat ons be haagt, zooals dat vrouwtje, dat een „troostdoosje" had samengesteld. Daar in had zij alle teksten, die zy kende, en die bemoedigend, opbeurend en vertroost tend zijn, op verschillende papiertjes aangeteekend. Iederen morgen nu nam zij één dezer papiertjes uit het doosje en las den daarop aangegeven tekst. Zoo achtte zij zich iederen dag getroost. Wie bij de Schrift wil leven, moet haar geheel tót richtsnoer aanvaarden. Die leert daaruit, dat alles wat ons weder vaart, ons toekomt van den Vader. Dat is dus: kastijding en vertroosting, vreug de en smart, licht en schaduw. Die weet ook, dat al deze dingen „medewerken ten goede". Die leert door Gods Woord, afzien van de menschen en de omstan digheden en alleen zien op GoÜL De Bijbel leert ons dat in al deze moei te en zorgen God ons niet verlaat, maar bij ons is, dat Jezus Christus al deze moeiten en zorgen en donkerheid ként, daar Hij door deze en nog veel grooter duisternis is heengegaan. Als wij dat vasthouden in iedere om standigheid die ons treft, dan is dat le ven bij de Schrift. Pan vloeien ons uit Gods Woord toe vertroosting, bemoediging en kracht. Niet uit door óns uitgezochte gedeelten, maar uit Gods Woord zelf, dat tot ons spreekt. Aan de menschen van dezen tijd wor den veel moeiten en zorgen opgelegd. Er is zoo ontzaglijk veel, dat wij niet kun nen begrijpen. Leven bij de Schrift echter doet ons afzien van alles, wat ons wedervaart en opzien fot God. Een aardsche vader zal zijn kind inplaats van een brood geen steen geven. Hoeveel te meer zal onze Vader, die in de hemelen is, goede gaven geven dengenen, die ze van Hem bidden ZES DOODSTRAFFEN GE-EISCHT WEGENS COMMUNISTISCHE ACTIE Voor het Obergericht te Utrecht heb ben acht verdachten terecht gestaan, be schuldigd van drukken en vérspreiden van communistische pamfletten, waar in de arbeidende klasse werd opgezet tegen de Duitsche bezettingsoverheid. Na een uitvoerig requisitoir van den StaatsanwSlt luidden de eischen tegen de acht verdachten als volgt: Fr. A. Koldér, metaalbewerker, 36 jaar, doodstraf. K. den Braven, metaalbewerker, 24 jaar, doodstraf. G. Schuurman, arbeider Ned. Spoor wegen, 25 jaar, doodstraf. Fr. Greefkens, schilder, 27 jaar, dood straf. K Levie Roodenburg, bakker, 23 jaar, doodstraf. M. van der Steen, draaier, 21 jaar, doodstraf. P. D. van Straeten, bouwvakarbeider, 33 jaar, tien jaar tuchthuisstraf, terwijl de eisch tegen den 57-jarigen loodgieter W. E. T. Fallentin werd uitgesteld in verband met het aanhangig maken van een nieuw proces tegen den verdachte. Deli-spoor hersteld. (Europapress). Op Sumatra zijn de Deli-spoorlijn, de Atjehspoorweg, de spoorlijnen in de omgevihg van Padang en de lijn Palembang-Oosthaven alle weer hersteld en in gebruik genomen. en Duitsche jagers neergeschoten. Een formatie Italiaansche vliegtuigen met grooten actieradius bombardeerde de streek der raffinaderyen te Haifa, ver oorzaakte branden en trof een goede rentrein. Alle vliegtuigen keerden op hun basis terug.' DUITSCHLAND WINT OP ALLE FRONTEN. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelt mede: Duitsche en Roemeensche troepen zijn op 1 September, in samenwerking met afdeelingen van marine en luchtvaart, van de Krim uit over de Straat van K e r t s. j getrokken, en hebben in weer wil van den hardnekkigen vijandelijken tegenstand de vijandelijke kustverdedi ging doorbroken en gisteren, na een snellen opmarsch de verbinding met de uit Oostelijke richtiilg aanvallende Roe meensche/troepen tot stand gebracht. De gevechten tegen de op 't schiereiland T a m a n staande vyandelijke strijd krachten duren nog voort. Ten Noord westen van Noworossiïsk zijn op nieuw versterkte heuvelstellingen geno men. Duitsche motortorpedobooten vielen in weerwil van het slechte w.eer, het vijandelijke scheepsverkeer in het Oos ten der Zwarte Zee aan een brach ten 3 schepen met een gezamenlijken in houd van 8500 ton, waaronder een tankr boot tot zinken. Daarmede hebben aan de oppervlakte varende Duitsche vlootstrijdkrachten sedert het begin van het offensief in den Kaukasus in totaal 35.400 ton Sovjet- koopvaardijscheepsruimte vernietigd. De aanval op Stalingrad kon gisteren tot aan de Westelijke voorste den vooruitgeschoven worden. De ten Noorden van Stalingrad aan de W o 1 g a staande troepen van het le ger hebben tot dusverre drie kanonneer- booten, 2 monitors, 6 vrachtschepen en talrijke kleinere vaartuigen tot zinken gebracht. Ten Zuidwesten van K a 1 o e g a en ten Noordwesten van M e d y n werden wederom aanvallen van sterke vijande lijke strijdkrachten afgeslagen. Ook in 't gebied van R z j e f mislukten herhaalde aanvallen van sterke vyandelijke strijd krachten. De vijand verloor in déze ge vechten 83 pantserwagens. Bij een vij andelijken luchtaanval op een Duitsch vliegveld in de centrale zone werden 24 der 37 aanvallende vliegtuigen neerge schoten. De rest werd tot omkeeren ge dwongen. Ten Zuiden van het Ilmenmeer werden verscheiden plaatselijke Sovjet- aanvallen afgeslagen. Ten Zuiden van het Ladogameeren aan het om singelingsfront van Leningrad mislukten eveneens verscheidene vijan delijke aanvallen. Bij een poging om de Newa over te steken werden 20 van de 28 vijandelijke booten vernietigd. In E g y p t e slechts gevechten van plaatselijke beteekenis. Aanvallen van de Duitsche en Italiaansche luchtmacht waren gericht op vijandelijke troepen, autoconcentraties, vliegvelden en aan voer. Bij luchtgevechten werden 25 vij andelijke vliegtuigen neergeschoten. In den afgeloopen nacht werden bo ven de Duitsche Bocht twee Britsche vliegtuigen neergeschoten. Lichte Duit sche gevechtsvliegtuigen plaatsten gis teren voltreffers op industrie- en ver- keersinstallaties aan de Zuidkust van Engeland. De eerste luitenant Marseille, esca drillekapitein bij een jachteskader, heeft op 2 September aan het Egyptische front zijn 125ste overwinning in de lucht behaald, nadat hij in de luchtge vechten van den voorgaanden dag 16 Engelsche tegenstanders had overwon nen. Italiaansch weermachtsbericht. In Egypte zijn botsingen tusschen ge pantserde afdeelingen in ons voordeel ge ëindigd. De vijand verloor eenige tanks, talrijke Nieuw-Zeelanders werden gevan gen genomen. De luchtmacht der spil heeft hevige aanvallen gedaan op Britsche troepen concentraties en gemotoriseerde strijd middelen. Een afdeeling vijandelijke ver kenners werd bij verrassing aangevallen en vernietigd. In hardnekkige gevechten werden 25 vliegtuigen door Italiaansche NA DEN MOORD OP HEYDRICH. (D.N.B.) Officiëel wordt het vol gende bekend gemaakt: Het „Stand- gericht" te Praag heeft in zijn openbare zitting van 3 September den ouderling van de Tsjechisch-Orthodoxe kerk te Praag, Jan Sonnevend, den bisschop van deze kerk, Gorazd (burgerlyke naam Matej Pavlik), den kapelaan van de or thodoxe Carolus Borromeuskerk te Praag, Resslgasse 9, dr Wladimir Petrek en den predikant aan dezelfde orthodoxe kerk, Vaclav Cikl, tot den dood door den kogel veroordeeld en het vermogen der vier beklaagden verbejurd verkla.ard. Het vonnis is voltrokken. De beklaagden hadden de moordenaars van den SS- O'bergruppenfuehrer Heydrich, alsmede nog vyf valschermagenten in de Carolus Borromeuskerk verborgen gehouden, ver zorgd en geholpen. De wijzigingen in het i Spaansche kabinet. Generaal Franco heeft, zooals reeds gemeld, de regeering gereorganiseerd. O.a. is afgetreden de minister van Bui- tenlandsche Zaken, Serrano Suner, te vens president van de Junta Politica, v welke functie thags door Franco wordt vervuld. De door Franco benoemde nieuwe man nen zijn persoonlijkheden, die zich ver dienstelijk hebben gemaakt voor het na tionale Spanje op militair en politiek ge bied en wier namen ook in het buitenland reeds bekend zijn. Uit Madrid meldt Interinf: Uit semi-officieele bron verluidt, dat de reorganisatie van de Spaansche regee ring een sterkere en eendrachtige con centratie van de nationale krachten van Spanje in de handen van den Cau- dillo beteekent. Er wordt op gewezen, dat aan het wél slagen van de Spaansche nationale revo- 1 lutie niet alleen falangistische kringen op toonaangevende wijze hebben mede gewerkt, doch ook monarchistische en militaire, waaruit zekere meeningsver schillen-voortvloeiden welke thans door den Caudillo in den zin van een posi tieve nationaal-Spaansche oriënteering in zijn kabinet uit den weg zijn geruimd. Nieuwe Japansche landing op de Salomons-eilanderr. Naar S.P.T. uit Washington meldt, maakte het ministerie van oorlog Don derdagavond bekend, dat de Japanners op de zuid-oostelijke eilanden van den Salomons-archipel een nieuwe landing hebben ondernomen. Amerikaansche bommenwerpers vallen hen aan. Ame rikaansche mariniers zijn met de lan dingstroepen in gevecht. BINNENLAND Vestiging als makelaar. In de Ned. Staatscourant is opgeno men een besluit van den secretaris-gene raal van handel, nijverheid en scheep vaart, waarbij het wordt verboden zich, zonder daartoe van hem verkregen vergunning, te vestigen als makelaar in den zin van artikel 62 van het Wetboek van Koophandel. Beëediging als makelaar kan voorts slechts geschieden ten aanzien van dege nen, wien zoodanige vergunning is ver leend. Het besluit trad 4 September in werking. Vervoerverbod voor rundvee. Met ingang van 7 September 1942 zal een vervoerverbod voor rundvee wor den afgekondigd. Na dien datum zal het ■vervoer van rundvee nog slechts geoor loofd zijn, wanneer voor de vervoerde runderen geleidebiljetten zyn afgegeven. Hierop zijn eenige uitzonderingen toege staan.' Intrekking van geldstukken. Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van Fi nanciën zijn met ingang van 5 Septem ber de in omloop zynde gangbare zil veren ryksdaalders, guldens, halve gul- déns, kwartjes en dubbeltjes en de bron een halve stuivers buiten omloop gesteld. Deze munten en de reeds op 6 Maart j.l. ingetrokken nikkelen stuivers en bronzen centen kunnen tot en met 19 September a.s. worden ingewisseld by de kantoren van de Nederlandsche Bank, de postkantoren, de bijkantoren en hulp kantoren der posteryen en de poststa tions. Duitsche soldaten, die medehielpen aan 't verijdelen der Britsch-Amerikaansche invasie-poging in Dieppe bezichtigden een van de 28 zware by de landing ver nielde pantserwageens. Transatlantic Recla-SS PK Roth-Pax Holland m DE NIEUWE BONNEN. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, wordt het melkraritsoen voor kinderen tot en met 3 jaar met ingang van 5 Sept. gebracht op 5K liter per week.. In verband hiermede worden voor deze kinderen in den vervolge wekelijks drie met „melk" gemerkte bonnen, elk recht gevende op 1% liter gestandaardiseerde melk, geldig verklaard. Het Vnelkrant- soen voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar blijft gehandhaafd op 372 liter per week, zoodat voor deze groep van kinde ren wekelijks twee met „melk" gemerk te bonnen, elk recht gevende op 1% li ter gestandaardiseerde melk, worden geldig verklaard. In verband met het bovenstaande wordt er tevens met na druk de aandacht op gevestigd, dat de melkbonnen in den vervolge niet meer gedurende vier weken, doch slechts ge durende één week geldig blijven. Men houde er voorts rekening mede, dat de met de woorden „386 Algemeen" gemerkte bon van de bonkaart „Voe dingsmiddelen 10e periode 1942", welke geldig is verklaard gedurende het tyd- vak van 5 Sept. tot en met 3 Oct., dit maal uitsluitend recht geeft op het koo- pen van vermicelli, macaroni of spaghetti en vermicelli-, kip- pen- of pouletsoep, zoodat hierop dus geen maïzena, sago, aardap pelmeel, puddingpoeder en puddingsaus- poeder verkrijgbaar is gesteld. Ten slotte wordt er nog op gewezen;, dat bon „390 Algemeen", welke, recht geeft op het koopen van 250 gram kof- fiesurrogaat, ditmaal geldig is geduren de een tijdvak van .4 weken, dus tot en met 3 Oct. a.s. TAPTEMELK OP DEN BON. Reeds lhng leverde de voorziening van de Nederlandsche bevolking met tapte melk moeilijkheden op. Slechts een distributie, gebaseerd op het bonfiensteïsel, konhier uitkomst brengen,. Met deze distributie zal op 6 Sept. a.s. een aanvang worden ge maakt. Met ingang van dien datum zul len derhalve taptemelk en karnemelk, alsmede alle uit taptemelk en karnemelk bereide producten, als b.v. gearomati seerde tapte- en karnemelkdranken (cacao, caramel,vruchtendranken enz.), taptemelk-yoghurt, vla e.d., slechts aan het publiek verkocht mogen worden tegen inontvangstneming van de "daar voor aangewezen bonnen. Van 6 Sept. tot en met 3 Oct. a.s. zal hiertoe per week één met „reserve" ge merkte bon van de bonkaarten voor voe dingsmiddelen, welke zijn uitgereikt aan personen van 14 tot en met 20 jaar en aan personen, van 21 jaar en ouder, worden aangewezen, welke recht zal ge ven op het koopen van één rantsoen, d.i. 1Vu liter taptemelk of karnemelk of een hoeveelheid daaruitbereide producten, waarin 1% liter taptemelk of karnemelk is verwerkt. Kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar komen niet in aanmerking voor tap temelk, aangezien zij reeds bonnen bezit ten, welke recht geven op het koopen van gestandaardiseerde melk. De aandacht, wordt er op gevestigd, dat onderscheiding tusschen „stad"- en „land"bonnen, welke met ingang van 5 September in werking treedt, ook geldt voor de voor taptemelk aan te wyzen bonnen. Na 3 October a.s. zullen ter verkrij ging van taptemelk voor personen van 14 jaar en ouder speciale bonnen worden aangewezen, welke op de bonkaarten, welke dan in gebruik zullen worden ge nomen, zullen voorkomen. Bovendien zullen binnenkort bonnen „1/7 rantsoen taptemelk" in gebruik ge nomen worden, welke, uitsluitend in café's, restaurants, e.d. recht zullen ge ven op het koopeji van liter taptemelk. Voorts zullen na 6 September a.s. geen bonnen meer worden aangewezen van de speciale melkkaarten voor personen, die in bet z.g. „volle melk gèbied" woon achtig zyn. Deze personen zullen na dien datum op de voor taptemelk aangewezen bonnen 1% liter volle melk kunnen koopen. Tenslotte wordt erop gewezen, dat, evenals dit by de bonnen voor gestan daardiseerde melk het geval is, tegen inlevering van de bonnen voor taptemelk de hoeveelheid van 1% liter hetzy ineens hetzy in gedeelten kan worden gekocht. ZATERDAG 5 SEPT. 1942. Leer mij Uw welbehagen doen, want Gij zijt myn GodPs. 143 10 a. Zon op onder 6.56 20.20 Maan op onder 1.34 17.28 10 Sept.: Nieuwe maan. 17 Sept.: Eerste kwartier. ZONDAG 6 SEPT. 1942. Ruwe stormen mogen woeden, Alles om mij heen zij nacht, God, mijn God, zal mij behoeden God houdt voor mijn heil de wacht. Zon op onder 6.58 20.18 Maan op onder 2.25 18.09 Hotels, restaurants, café's en derge lijke instellingen zullen van de plaatse lijke distributiediensten toewijzingen voor taptemelk ontvangen voor het schenken van koffie en thee voor keuken- j gebruik. Het publiek zal derhalve voor genoemde dranken en voor spijzen, die met behulp van taptemelk zijn toebereid geen bonnen behoeven af te geven. ECHTPAAR LUISTERDE NAAR ENGELSCHEN ZENDER. Het Duitsche Landesgericht te Den Haag heeft het echtpaar, den herbergier J. Roos en diens vrouw C. Roos uit Den Haag, wegens vergrijp tegen de radio bepaling, het doorgeven van een anti- Duitsch geschrift en anti-Duitsche de monstratie veroordeeld, en wel den man tot een totale straf van 3 jaar en 6 maan den tuchthuis, de vrouw tot een gevan genisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Het echtpaar heeft niet alleen zelf sinds vrij langen tijd geregeld naar do berichten van den Engelschen zendc/ geluisterd, doch steeds opnieuw oui> gasten in de gelegenheid gesteld meue naar den zender te luisteren. De man heeft voorts op boosaardige wijz^ den Führer beleedigd en een anti-Duitseli geschrift doorgegeven. VLOTTERE TERUGBETALING DOO.. DE RIJKSPOSTSPAARBANK. Dank zij het persoonsbewijs. Tot nog toe was het bij de Rijksppsi spaarbank zoo: zonder voorafgaanae aanvraag kon men alleen op het kantoor waar men was ingeschreven dadelijk een zeker bedrag (ten hoogste f 100) op zijn boekjeterugontvangen. Op dat kantoor alleen berustte n.l. de handteekening van den inlegger, waarmede die onder de kwitantie moest worden vergeleken. Met handhaving van deze regeling zal met ingang van Maandag 7 September e.k., op elke postinrichting in Nederland die voor den volledigen spaarbankdienst is opengesteld, een bepaald bedrag op het boekje kunnen worden opgenomen, behalvq door inleggers onder 15 jaar, gemachtigden, wettelijke vertegenwoor digers en andere dan natuürlijke perso nen (vereenigingen, firma's e.d.). Voor waarde daartoe is, dat men zijn per soonsbewijs toont. Het bedrag, dat op een ander kantoor dan dat van inschrijving rechtstreeks wordt terugbetaald, is voorloopig be perkt tot f 50 in zeven dagen, met dien verstande, dat men in 7 dagen in totaal niet meer dan f 100 rechtstreeks kan ontvangen. Het lijdt geen twyfel, of deze maatre gel verhoogt de bruikbaarheid van het Rijkspostspaarbankboekje en zal voor vele inleggers een groot gerief beteeke- nen: behalve de bewoners van groote steden met vele postkantoren zullen nu vooral reizigers, forenzen, schippers en vacantiegangers van de faciliteit profi- teeren. Zij behoeven minder contant geld bij zich te hebben, want: op spaarbank boekje en persoonsbewijs geeft ieder postkantoor geld op reis. Dat men mondjesmaat over zijn reis geld kan beschikken in plaats van een ruim berekende geldsom mede te nemen bevordert het zooveel mogelijk aanhou den van zijn spaartegoed. Nog een wijzi ging wordt ingevoerd: 't tegoed, dat na een rechtstreeksche terugbetaling voor loopig moet blijven staan is verlaagd van f 1 tot 25 ets. Dit wordt, zooals vanzelf spreekt, op aanvraag a,an de directie met byvoeging van de nog versafiuldig- de rente uitbetaald, maar dat beteekent opheffing van het boekje; de wijziging komt den inlegger dus ten goedehy be hoeft nu slechts 25 cents te laten staan, als hij zijn bóekje wil aanhouden om la ter weer te gaan sparen. „STAD"- EN „LAND"-KAARTEN VANDAAG GELDIG. Voor1 aardappelen, boter1 en melk. De secr.-generaal van Landbouw en Visschery maakt in aansluiting op het geen destyds is gepubliceerd met betrek- -l-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 1