EN HART ndragelijke >ijn. KERK EN SCHOOL ia- Domburg^ Gevonden voorwerpen: een pórtemonnaie met ritssluiting, idem met druksluiting, gem.-veldwaehtereen jas je, een boodschappentasch, gem.-secre- taris; 'n vulpotlood, J. Coomans, Schuit- vlotstraat C 28; een zilveren armbandje, K. Roelse^ Weverijstraat E 44; een zilve ren ringetje, H. van Oosten, Schelpweg E 15L GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND 1 KOERSEN het einde. niet: „Hoelang feloof is niet zoo- jor den tijdsduur look niet zoo, dat ingestelde van de geloof blijft ge- ook honderd, ja sou moeten wach- vernietigen. Het het precies het ren van. datgene, Het geloof neemt ir is een Heiland; lij er is, zal alles worden, tot het sten het voorzegd id en van den Al- lijn hart vol liefde 6e wereld, toen Hij |n Zoofi gaf. eloof en zoo ver- eindelijk toch nog .en een loflied zui den dag, toen de [ch kwand, zöodat >t in de diepten ;ergalmde. Blumhardt. Thans weer 'plezier m het werk. Mevrouw M. G. te W. schrijft, dd. 18-7-'40: „Tien jaar lang kwelde mij ondragelijke hoofd pijn. Nadat ik evenwel een kuur met Ovaalties heb gevolgd, zijn de Nu doe ik weer met ■s, spit, verkoudheid, pijn helpen de Ovaal- I Agentschap. Deze leen invloed op hart, lem direct de proef 1 |an 20'tabletten slechts Iken en drogisterijen lassaükade 373, A'dam [even onder leiding „taande uit 43 man, iorttenu's gekleed, lenoemde firma een was met de letters t geheel een keurig rorden ook met an- besprekingen voor van kapelaan J. de lis tot kapelaan te noemd kapelaan P. ,g-geraakte een koe J-t groote moeite is ie in de modder te lit gehaald om zijn lir te vervolgen. et 25 jaar geleden, oolwijk, districtschef Er Oostelijk Zuid-Be- L bij de Sociétè Ano- ijpoedig werd hij op» hier met de electri- i de heer JKoolwijk .atst om op te treden :rict. Veel voorberei- heer Koolwijk hier- r zijn leiding zijn de !!it district tot stand le jubilaris ten kan- o het Kerkplein door il gehuldigd, waarop prug te komen. gaf de afd. Goes „storm op de Groote ekdemonstratiebal ms en rhythmische |ëisjes. Tot slot volg- imers. heer Ettman van het huis een propaganda- uit, waarin hij han- oekomst van Neder- Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: naar Blaricum, N.-H. (vat., D, G, W. L. Roder) R. v. d. Mast te Hoogeloon en Eersel (toez.) naar Maassluis (vac. A. J. Bosman), J. A. Dankbaar te Westernieland en Saaxumhuizen. Bedankt': voor Den Helder (vac. F. W. J. v. d. Póe$, A. v. Biemen te Barsingerhorn (N.-H.)voor Zeerijp (vac. G. A. Pasma), cand. A. P. v. d. Haas, hulppred. te Oegstgeest. Geref. Kerken. Beroepen: te Pingjum en Ziirich, cand. W. Feenstra, hulppred. te Cu- haard," te Urk (2e pred.pl.), H. Zand bergen te Stadskanaal; te Wagenbor gen (vac. B. Timmer), W. B. den Brave te Twijzelerheide. Aangenomen naar Bussum (vac. J. A. Schep), A. v. d. Weg te Oos terbeek; naar Deventer (vac. H. J. Rip- hagen), U. Elgersma te Ulrum. Doopsgezinde Broederschap. Beroepen: te Den Burg (Texel), (vac. K. T. Gorter), Th. v. d. Veer te Veendam. Afscheid Ds J. G. Panhuise. Zondagmiddag nam Ds J. G. Pan huise, Ned. Herv. pred. te Aagte- kerke, afscheid van z'jn eerste ge meente, in verband met zijn vertrek naar de gemeenten Druten en Leeuwen. Het kerkgebouw was geheel gevuld, terwijl velen zich nog tevreden moesten stellen met een staanplaats. Onder de aanwezigen merkten we o.a.,op den Bur gemeester der gemeente Aagtekerke, dhr J. Bosselaar, alle predikanten van den Ring Veere, alsmede Ds J. Hietkamp van Vlissingen. Ds Panhuise bediende het Woord naar aanleiding van Psalm 121 5a, 'deze woorden: „De Heere is Uw Bewaarder". In zijn inleiding zeide Ds Panhuise, dat nu het oogenblik van afscheid was gekomen, dat voor hem zeer zwaar wals. /Hij had niet kunnen denken, dat dit afscheid van zijh eerste gemeente hem zoo moeilijk zou vallen. In de 8V2 jaar, dat ik in Uw gemeen te het Evangelie heb mogen brengen, zoo vervolgde spr., heb ik blijde, maar ook droeve dagen met U doorgemaakt. „Er zijn banden gelegd, stevige banden, maar het is God Zelf, Die mij geleid heeft om te gaan naar een andere ge meente. En al ga ik nu weg, God blijft en Hij zet het werk onder U voort, even wel op een wijze zooals Hij verkiest. Te midden van de .groote duisternis dezer eeuw, temidd'en van persoonlijke nooden en zorgen, luisteren wij naar het woord van een man, die zelf onnoemelijk veel te dragen heeft gehad, doch die de rijke beloften des Heeren aanvaardt en daar mede geloof gehad heeft in de Voorzie nigheid Gods en in de nimmer eindi gende bewaring van Zijnentwege van ieder, die zich begeert te stellen onder Gods hoede. En die man is de psalmist uit Ps. 121. God is en blijft onder alle omstandigheden Uw Bewaarder, Hij be geeft en verlaat U niet en nooit. Onder allen nood van dezen tijd klinkt het heer lijke woord tot de gemeente van Chris tus: „De Heere is Uw Bewaarder". Ds Panhuise drukte de gemeente op het hart onder alle omstandigheden toch altijd de toevlucht tot Christusté nemen en besloot zijn prediking met de» woorden van Gez. 196 9: „Komt treên wij dan bemoedigd voort in vast vertrouwen op Zijn Woord. Hoe moeilijk ons de weg ook schijn', het eind zal zeker - zalig zijn." Na de preek sprak Ds Panhuise aller eerst den Burgemeester toe en dankte hem voor ?jjn aanwezigheid* Hierna richtte Ds Panhuise zich tot de collega's van den Ring Veere; de kerkvoogden en notabelen'de organisten; den koster; het schoolbestuur en onderwijzend per soneel; de catechisanten en oud-cate chisanten, en de leden van den kring van oud-catechisanten de Jeugdvereni gingen; den consulent, Ds Nicolaï van Domburg; den Kerkeraad en tenslotte tot de gemeente. Namens den Kerkeraad werd het woord gevoerd door den oudsten ouder ling, F. Maljers, terwijl Ds Nicolaï en kele woorden namens den Ring Veere en als consulent sprak. Den scheidenden Herder en Leeraar werd op verzoek van Ds Nicolaï staande toegezongen Gez. 94 1 (gewijzigd). Aan het eind van dezen dienst werd gelegenheid gegeven nog persoonlijk af scheid van Ds Panhuise te nemen, waar van zeer velen gebruik maakten. Generale Synode der Geref. Kerken. Heden is in de Oosterkerk te Utrecht de Generale Synode der Geref. Kerken aangevangen. De praeses Ds F. C. Meyster te Rot terdam opende de zitting met het laten zingen van Ps. 33 11, waarna hij voor ging in gebed en een gedeelte las uit Gods Woord. Vervolgens hield hij appèl-nominaal es riep hij «la leeiesi m pfee-advlseeren- de leden een hartelijk welkom toe en herdacht hij de leden, die door ziekte 1 of andere reden aan den arbeid der Sy node niet kunnen deelnemen. Voorts sprak hij een hartelijk In me- 1 moriam naar aanleiding van het over lijden van Ds W. H. den Houting, van Huizum (Fr,), die tijdens de vorige zit ting om gezondheidsredenen als asses- sor moest aftreden. Spreker schet ste het werk van dezen in den bloei zijner jaren weggenomen pre dikant, van wiens toegewijden en accu raten arbeid wij ons zooveel hadden voor gesteld. Dat hij heenging in vollen vre de, trooste bij den voortduur zijn rou wende familie en vele vrienden, die ,in dankbare herinnering aan zijn leven en arbeid zullen blijven terugdenken. Hierna besprak de praeses de agenda der Synode en wel de aan de orde ko- 1 mende benoeming van een hoogleeraar aan de Theologische Hoogeschool te Kampen als opvolger van Prof. Dr S. Greydanus, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd den wenscb heeft te kennen gegeven af te treden. Spr. besloot met den wensch, dat God de Synode zou leiden in haar werk tot Zijn eer, tot zegen der Kerk en hare Theologische Hoogeschool. Hierna werd een aanvang gemaakt j met den arbeid. De zittingen der Synode worden ook ditmaal geheel in comité- generaal gehouden. Ds A. van Dijk. f In den ouderdom van 64 jaar is te Heemstede overleden ds A. van Dijk, oud-zendeling-leeraar en oud-pred. van de Indische Staats- kerk. Hij was door de Ned. Zendings- j vereeniging als zendeling uitgezonden en heeft op West-Java gearbeid; in 1923 is hij gerepatrieerd. Zijn stoffelijk over- schot is gisteren op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede ter aarde besteld. Dr1 J. RiemerfS. Morgen herdenkt de nestor der Ned. Herv. predikanten van Leiden, Dr J. Riemens, den dag, waarop hij zich voor 25 jaar aan zijn tegenwoor dige gemeente verbond. Johannes Riemens werd 25 Febr. 1875 geboren en studeerde aan de R. U. te Utrecht. In 1900 candidaat geworden in Groningen, bevestigde zijn vader hem •ond de dorpen ziet van de basis van kers-Pax Holland ri land, 2e het behoud en de versterking van het ras en 3e het nationaal-socialis- me in tegenstelling met het kapitalisme. Walcheren. Oostkapel le. Benoemd met ingang *van 1 Sept. tot ambtenaar van den Burger lijken stand dezer gemeente A. J. de Broekert, ambtenaar ter secretarie al hier. Scriouwen-Duiveland. Bruinisse. Het motorschip Janna Su- Zanna van St Annaland, schipper Ver- weij, verloor in het Zijpe zijn bovenlast vlas. Door eenige mosselvaartuigen, Bru 89 en 54 werd een gedeelte aan boord ge nomen. Zeeuwsch-Vlaanderen. OverVederf erï gedood. Donderdag is het 7-jarig zoontje van de C. uit Terneuzen, onder de gem. Philippine, onder een met graan geladen Wagen geraakt. De wielen van den wa gen reden over het hoofd van het knaap je, dat terstond gedood werd. (T. C.) Rapert(?) metl eert haagschaar! Volgens het D. v. Z. zijn er in de om geving van Hulst enkele vrouwen aange houden, die zich voor het rapen op den akker hadden voorzien van een haag schaar en knipten waar niets te rapen Wel. Ook is daar nog een persoon aan gehouden, die bij maanlicht ging rapen. Pjj huii-zo ing bleek hij een groote par- r°gge en gerst bijeen gebracht te heb- hen. gevankelijk na°r Middelburg 3,7 Maart 190i te Hoogland in zijn eerste gemeente, ^'1908 vertrok Dr Riemens naar Didcjaffroart, waar Wj 9 jaar heeft gearbeid en 2 Sent. 1817 preekte Dr Rie mens intrede in de Pieterskerk te Leiden, waar Dr Riemens een actieve figuur is geweest. Hij diende de Herv. Broeder schap vele jaren als secretaris en was voorzitter van de Zuid-Hollandsche pre- dikantenvereeniging, terwijl hij de-Zen- 1 dingsschool te Oegstgeest als bestuurs- lid diende en zitting heeft in het hoofd bestuur van den Ned. Zendings vereen. Thans is hij vice-president van het prov. j kerkbestuur van Zuid-Holland. Ook op wetenschappelijk gebied heeft j Dr Riemens zich bewogen. Gepromoveerd tot doctor in de theologie op een proef schrift, getiteld: „Het Symbolo-Fideïs- me (de Fransche theologie van de school van Sabatier)" hébben dogmatiek en kerkgeschiedenis altijd zijn voorliefde ge- j had en van zijn hand verschenen tal van boeken. Dr1 G, Ubbink. Het aantal1 uittredin gen van predikanten uit de Geref. Ker- 1 ken in Hersteld Verband houdt aan. Maakten wij onlangs melding van het feit, dat zoowel Ds H. C. v. d. Brink te Hilversum als Ds K. H. Kroon te Leiden zich aan deze kerkgemeenschap ontrok ken hebben wat voor hen ook eenige pre dikanten gedaan hebben (we noemen Ds S. P. Vermeer, Dr N. D. van Leeuwen en Ds J. C. Aalders), thans heeft Dr G. Ubbink, Geref. pred. in H.V. te Utrecht en Tienhoven eveneens zijn ambt neer gelegd. Dr Ubbink werd in 1900 te Doesburg geboren, studeerde aan de Vrije Univer siteit en werd in 1924 candidaat, om 20 Dec. 1925 bij de Geref. Kerk van Zwee- loo zijn ambt te aanvaarden. Om zijn meegaan met Dr J. G. Geelkerken, zette de classis Coevorden hem uit zijn ambt en sloot Dr Ubbink zich bij het Hersteld Verband aan. 15 Aug. 1928 verbond hij zich' aan de Geref. Kerk in H.V. te Utrecht-Tienhoven. 28 April 1939 pro moveerde Ds Ubbink tot doctor in de theologie op een dissertatie, getiteld: „Het zondebesef in de synoptische evan geliën, een semasociologische en exege tische studie*. Groningens Universiteit. De in schrijving van studenten aan de Rijks universiteit te Groningen zal met in gang van Dinsdag 1 September dagelijks kunnen geschieden van 1417 uur. Op Maandagen, Dinsdagen en Woensdagen kunnen worden ingeschreven alle reeds eerder aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen ingseehrevenen behalve de hier na te noemen categorieën, welke kun nen worden ingeschreven op Donder dagen én Vrijdagen. Op Donderdagen en Vrijdagen kunnen worden ingeschreven: a. de eerste jaars studenten, die van Arbeidsdienst zijn vrijgesteld; b. de voormalige Leidsche studenten, die reeds eerder te Groningen waren ingeschre ven; c. de studenten in de Godgeleerd heid; d. de studenten voor middelbare- studie en enkele-lessen. Voormalige Leidsche studenten, die niet eerder aan de Groninger Universi teit waren ingeschreven, kunnen in spe ciale gevallen na verkregen toestemming van den reetor-magnificus voorloopig worden ingeschreven. De inschrijving onder b. genoemd moet als voorloopig worden beschouwd. Nader zal worden beslist of deze inschrijving voor defini tief zal gelden. Benoemd tot onderwijzer es aan de Waalsche school te Rotter dam, mej. T. Bakker te Utrecht (kw. m. a.) aan de Herv. school te Voorschoten, mej. A. Key te 's-Gravenhage. overgebracht, ter beschikking der justi tie. verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche- lehoofdpijn (migraine) meer Biet AKKERTJES in huis. Am "A eerrf'n De Nederlandsche Pijnstiller .^1— Verdronken. Gisteravond is te Hoogezand bij het zwemmen de 20- jarige D. S. verdronken. Bij t zwemmen is Zaterdagmiddag een inwoner van Neerloon, L. van U., in de Maas verdronken. In zijn drift zijn vrouw gedood. Naar wij eerst thans ver nemen, heeft zich Vrijdagavond j.l. in de Theresiastraat te Delft een afschu welijk drama afgespeeld, waarvan een jonge vrouw het slachtoffer is gewor den. De 30-jarige fabrieksarbeider H. had n.l. om een kleinigheid ruzie gekre gen met zijn* 28-jarige vrouw. Daarbij ontstak hij zoo in drift, dat hij haar met de vuist op het linkeroog sloeg. De vrouw viel neer en overleed vrijwel on middellijk. Naar uit de sectie op het lijk is komen vast te staan, is de.dood ten gevolge van dezen slag ingetreden. De vrouw laat drie jonge kinderen achter. De man, die in arrest is gesteld, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Steeds is het huwelijk goed geweest en de man kan dan ook niet anders verklaren dan in drift gehandeld te hébben. Flinke buit. De politie te 'Goirle merkte in den nacht een zestal paarden op, welke men, zooals later bleek, over de grens wilde smokkelen. Toen men het transport ter hoogte van Nieuwkerk naderde, gingen de geleiders haastig op de vlucht. Daarop werden de paarden in beslag genomen. i Fruitdiefstallen. In verband met de op vrij groote schaal en op brutale wijze plaats vindende fruit- j diefstallen uit den boomgaard van den landbouwer G. T. aan den Lapdijk te I Klundert, hadden de pachter van het fruit en twee veldwachters uit Klundert zich op diverse plaatsen in den boom- gaard verdekt opgesteld. Na eenigen tijd wachten verschenen drie personen, die van enkele boomen 1 de nog slechts gedeeltelijk rijp zijnde pruimen begonnen te plukkén, om deze vervolgens in meegebrachte zakken te laden. Nadat zij alzoo elk enkele kilo's had- den verzameld en het de beurt was van de pruimen, welke hingen aan den boom, waaronder de pachter zelf had postge vat, greep laatstgenoemde toe en kon een der daders aan de politie overle- I veren. De anderen namen de vlucht, doch werden spoedig achtervolgd door de toegesnelde politie, die de vluchtelin gen een „halt" toeriep en waarschu wingsschoten in de lucht loste, waar zij zich echter niet aan stoorden. Het re sultaat van de achtervolging was, dat nog een persoon kon worden aangehou den; de andere heeft bekend. C oxn trio leur redt vrouw en twee kinderen. Vrijdagmid- I dag is op de Vliet te Leidschendam een roeiboot, die achter een sleepboot -voer, overvaren door de sleep. De roeiboot, waarin twee vrouwen en twee kinderen van 3 en 7 jaar zaten, zonk. Een ambte- i naar van den centralen crisis controle- OPROEP AAN BOSCH BEZITTERS. Om te voorkomen, dat in dezen tijd van brandstofsehaarschu; liet in de bos- schen aanwezige doode hout, dat voor huisbrand geschikt is, verloren gaat, doet de producaecominiasaria voor den boschbouw en de houtteelt een ernstig beroep op alle boscheigenarën om zoo veel mogelijk de bevolking in de ge legenheid te stellen dit hout in hun bos- schen te verzamelen en weg te voeren. Hiervoor zouden sprokkelvergunningen kunnen worden uitgereikt, die den hou der gratis het recht geven op bepaalde dagen en uren het dood liggende hout te verzamelen. Den boschbezitters wordt bovendien verzocht zooveel mogelijk Het rooien van stobben toe te staan, aangezien ook deze in belangrijke mate kunnen bijdra gen om in de behoefte aan brandhout te voorzien. Voor het rooien hiervan dient ingevolge de bepalingen der bo demproductie beschikking 1939 een ver gunning te worden aangevraagd. Een dergelijke vergunning wordt evenwel voor loofhoutstobben als regel zonder eenige beperkende -bepaling verleend. Ook het rooien van naaldhoutstobben dient zooveel mogelijk te worden be vorderd. Een gedeelte hiervan zal ech ter op aanwijzing van 'den directeur van het Rijksbureau voor hout voor de win ning van houtskool moeten worden be stemd, doch overigens kunnen ook deze stobben, die in groote hoeveelheden nog in den grond zitten voor brandhout in aanmerking komen. Het beschikbaar stellen van sprokkel- en stobbenhout is niet alleen een groot sociaal belang, doch het zal bovendien houtdiefstal, beter dan welke politioneele maatregel ook, voorkomen. Aan boscheigenaren, die bereid gijn sprokkelvergunningen te ver- leenen, wordt, verzocht hiervan vóór 15 Sept. 1942 mededeeling te doen aan den productiecommissaris voor den bosch bouw en de houtteelt, Museumlaan 2 te Utrecht, onder opgave van de gemeen ten, waarbinnen hun bezittingen zijn ge legen. Mochten er boscheigenaren zijn, die niet meewerken aan het beschikbaar stellen van brandhout op de aangegeven wijze, dan zal het nemen van dwingende maatregelen niet uitblijven. dienst, de heer C. H., wonende te Den Haag, Aiegaf zich direct gekleed te wa ter en slaagde er in een der vrouwen en beide kinderen te redden. De andere vrouw werd door een onbekend geble ven tuindersjongen uit het water ge haald. Gevaarlijk spel. Dezer dagen werd te Voorschoten geconsta teerd, dat verscheidene kinderen met geweerpatronen speelden. Doordat om standers de politie waarschuwden, kon deze spoedig ingrijpen en het zoo gevaar lijke speelgbed in beslag nemen. In totaal had de jeugd ruim 200 patronen weten te bemachtigen. De scherpe patronen waren uit een sloot opgehaald. Dit ge vaarlijke spel is' wonder boven wonder zonder ongelukken afgeloopen, daar de politie tusschenbeide kwam op het mo ment, dat eenige jongens van plan wa ren met een hamer de patronen te de- monteeren. iQ o o d e lij k e ongelukken. Het drie-en-een-halfjarig zoontje van den heer G. J. S. te Enter, kreeg eenige dagen geleden een pot met kokende melk over het lichaam. Het kind moest met ernstige brandwonden worden ver voerd naar het R.K. ziekenhuis te Al melo, waar het thans aan de bekomen verwondingen is overleden. Zaterdagmiddag liep de driejarige K. S. in de Edisonstraat te Den Haag over den rijweg zonder voldoende op te letten. Hij werd aangereden door een wagen van lijn 12 en kreeg een sche- delbasisfractuur. In het ziekenhuis aan het Westeinde is hjj kort na aankomst overleden. Het zesjarig zoontje van de familie vaif O. uit Oudenbosch geraakte op een oogenblik dat er even geen toezicht was, ter hoogte van den onbewaakten over weg aldaar onder den trein. Toen de ouders eenigen tijd later het kind zoch ten, vonden zij het lijkje op de spoor baan. I Brandstichting. In 1936 brandde het theehuis in het Vondelpark te Amsterdam af. Dit in den stijl van een Zwitsersch chalet opgetrokken établisse ment mocht zich tal van* jaren in een' groote populariteit verheugen bij de be woners van de hoofdstad tot het op ze keren nacht in vlammen opging. Het hout en het riet, dat bij den bouw van het theehuis overvloedig was gebruikt, gaf de vlammen rijkelijk voedsel en toerh de brandweer arriveerde brandde het ge- houwtje'als een fakkel. De oorzaak was onbekend. Thans is, door de bekentenis I van een 30-jarigen zwerver, uitgekomen, dat brandstichting de oorzaak is ge weest. De zwerver, die in het Huis van Bewaring te Amsterdam vertoeft voor verschillende diefstallen en inbraken, heeft zijn geweten ontlast, door ver schillende oude feiten te releveeren. Hij heeft daarbij verklaard, dat hij in het theehuis in het Vondelpark had willen inbreken, doch Hat hem dit niet geluk te. Hij was toen kwaad geworden en had uit woede een brandende krant bij het rieten dak van het gebouw gehouden. Het riet vatte vlam en een uur later lag het geheele theehuis in .de asch. (Alg. Hbld.) Taifoen. In den nacht van ■Donderdag op Vrijdag is Japan door een taifoen geteisterd. Voor zoover tot nu 1 toe bekend, zijn de zwaarst getroffen gebieden het Zuidelijke deel van het eiland Kioesjoe en het Zuidwestelijk deel van Hondo. In tot a al zijn 63 menschen gedood, vijf worden vermist, 560 huizen zijn totaal vernield, 1.20 beschadigd, meer dan 240 weggespoeld, terwijl 30.000 huizen onder water staan, waardoor het aantal vluchtelingen zeer groot is. (S.P.T.) GOES. Geboren: Hendrika Geertruida, d. v. A. C. Snel en J. P. W. Zaadnoordijk te Vlis singen; Marina Sara, d. v. J. de Rijke en J. M. Steenhar,t. Huw.-aang.J. A. Röoze, 24 j. en-S. E. Bal, 23 j. Van 2027 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. F. van Gelidler, 24 j. en M. J. de Heus, 21 j.; J. A. Steketee, 36 j. en J. H. Mommaas, 29 j.; D. Walraven, 40 j. en K. A. Steketee, 43 j.; A. de Bree, 22 j. en J. Bosschaart, 24 j.; J. L. de Jonge, 24 j. en J. A. M. Ovaa, 23 j. Getrouwd;: W. F. Damen, 28 j. en A. J. Tabbemee, 22 j.; G. K. van den Berg, 57 j. en J. Alewijnse ,27 j.; L. M. Wisse, 24 j. en E. S. Massee, 21 j. (P.Z.C.) Van 22—<29 Augustus. YERSEKE. Getrouwd1: J. A. v. d. Plasse, 22 j. en W. B. de Leeuw, 23 j. Overleden: J. de Huillu, 79 j., weduwe van D. Rietveld de Hondit. (I.C.) Over de maand Augustus. DOMBURG. Geboren: Alibertus Cornells, z. v. M. C. Jelk'ma en L. A. J. var. Dijk; Cor nelia Pietemella, d. v. P. J. Davidse en M. Maas; Laurina Cornelia, d. v. A. G. Brouwer en A. Verlhage; Elizabeth, d. v. S. Brouwer en C. Maljaars; Laurina Cornelia, d. v. L. de Steur en J. Bimmel. Ondertrouwd: J. Roelse, 24 j. en M. La- bruyère, 27 j. Getrouwd: A. Maranus, 26 j. en M. de Wit,. 23 j. te Oostkapelle. Overleden: G. J. Verhoeff, 82 j., weduwe van N. M. F. van der Weyde v'^i Vlissingen J. Louwerse, 52 j., echtgenoote van C. Wisse. OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Abraham Marinus, z. v. M. Kole en E W. Vermadre; Hendrikje, d. v. P. J. Bulthuis tsn Th. W. van de Grijp; Johanna Jannetje, d. v. A. van Leeuwen en J. KesteüooElisabeth Suzannn, d. v. A Riemens en J. S. Krijger; Maatje Cornelia, d. v. P. Melis en J. van die Putte. Ondertrouwd: H. Rietman, 23 j. en C. W. Schout, 23 j.; M. Schout, 27 j. en H. Boo gaard». 26 j. Getrouwd: M. Nieuiwdorp, 22 j. en W. C. Wolf, 23 j.; J. van Sabbén, 27 j. en W. Midavaine, 25 j. EEN DIENSTBODE NOODIG? Voor aanvragen van dienstpersoneel is een kleine advertentie in „De Zeeuw" altijd doeltreffend. Het kost U maar 0.55 (t/m 5 regele). van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 3, TeL 2001 en 2410. Goes, 31 Aug. 1942. 4 Ned. 1940 H 4 «/o Ned. 1940 m. b. 4 Ned. 1941 3Vs °/o Ned. 1941 3 Ned. 1937 3—37s Ned. 1938 3 °/o Ned. Indie 1938 I Amsterd. Bank IncE^so-Bank Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. cert. Rotterd. Bank Cert. Twentsche Bank A. K. U. Amsterd. Droogdok Van Bertels Patent Cert. Calvé Delft Fokker Gouda Kaashandel Heineken Cert. Leverbrothers 6. Pref. idem Cert. Meelf. Ned. Bakk. Ned. Gist Spiritus^ Philips Lampen Pref. idem N. B. De Schelde Van Gelder Pap. Verg. Touw Fabr. Pref. idem Wilton Feijen. Billiton II 4Vz Bat. Olie 372 Bat. Olie Kon. Olie Amst. Rubber Bandar Rubber 14 Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi V. I. C. O. Holl. Am. Lijn Kon. Boot Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Mij. Nederland H. V. A. Javakche Cult. •N. I, S. U. Verg. Cultuur Deli Mij. Senembah Amst. Ballast Blaauwh. Veem Pref. Gerzon Bij opening vertoonde de beurs een uiterst kalmen indruk. Zulks nam echter niet weg, diat de nieuwe week in een 'vaste stemming werd aangevangen, hetgeen resulteerde in een koers- verbetering van gemiddeld 2 punten. In het verdere verloop -waren de koersen nu eens hooger dan wieer lager bij bescheiden koers- afwijldngen. Middenbeurs kwamen zoowel koop- als vev'iX'Opordera binnen,* waardoor Idè V.K. Heden lOOVie IOOVib - 1007s 100% 100 Via 1007a 99718 9917/33 93 92% 967s 969/io 88 y, 88% 1407a 1407s 139% 140 135 135 89 126 128% 14872 148% 15172 1 15172 168 1687a 285 L. 280 144 144% 139% 141% 28072 280 143 149 274% 276 V 217% 218 1407s 140% - 293 292 34972 348 349 3477a 183 1837a 134 131% 157 156% 139 181% 1837a 294 295 103 103% 9872 987s 3777a 381 22272 228 6B.48L. 14872 14972 150 107 9472 95 143 143 159% 163 20172 2007a 19172 194 16572 1687a 163 1657a 34772 3567a 160 165 166 171 917a r 947a 203 207 162 165 167 1677a 1167/a 117 i I I V.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3