m FEUILLETON. LAND- EN TUINBOUW (Wordt vervolgd.) UIT DE PROVINCIE VOOR HOOFD EN HART Jarenlang ondragelijke hoofdpijn. KERK Studiecommissie .iaai do Oekraïne. Naar de persdienst van de Ned. Oost Comptte.n'' mek zou 'Maandagavond de prtoidb^L. na M. M. kosi van Ton ningen, tezame^ met ten aantal leidende figuren uit'hot Naü, Economisch en Ag- 1 arisch leven ,00i een otudiereis van e»:'. tv/eeuol weker, naar de Pekraine yertrekken. - Heden vertrekt weder een landbouw- commissie naar het Oostland, waar in de buurt van Wilna een groepr land goederen als eerste vestigingsgebied door de N.O.C. zal worden overgenomen. Naar verwacht wordt, zal reeds tegen het einde van deze of het begin van de volgende maand een aantal voor dit doel speciaal uitgezochte boeren naar dit ge bied vertrekken. Identiteitskaarten) voor paarden In het op 31 Augustus 1942 versche nen voedselvoorzieningsblad is opgeno men de paardenverordening 1942 van het bedrijfschap voor vee en vleescb, waarbij o.m. is bepaald, dat voor elk paard, ouder dan drie maanden, een iden titeitskaart, waarop het signalement van het betrokken paard nauwkeurig is om schreven, aanwezig moet zijn. Deze kaart wordt uitgereikt door den voedselcom- missaris van de provincie, waarin de eigenaar of houder van het paard woon achtig is. Een bijzondere bepaling geldt voor een langs de Belgische grens gelegen grond stuk van 3000 poster breedte. Het ge bruik van paarden, ouder dan drie maan den op den weg binnen deze strook zon der identiteitskaart is verboden. VisscherijbeSluit 1942. De Ned. Staatscourant van heden be vat het Visscherijbesluit 1942, waarbij het te koop aanbieden, verkoopen, afle veren, be- of verwerken van visscherij- producten wordt verboden, uitgezonderd voor diegenen, die als georganiseerden bij de Ned. Visscherijcentrale zijn aange sloten. Voorts is het vervoeren of doen ver voeren van'visscherijproducten verboden, uitgezonderd indien kan worden aange toond, dat hiermede is gehandeld met inachtneming van de door de Ned. Vis scherijcentrale op grond van het vissche rijbesluit 1941 gegeven aanwijzingen en voor sport- en gelegenheidsvisschers voor zoover het vervoerde visscherijpro- duet is verkregen uit eigen vangst en deze vangst een hoeveelheid van 3 kg niet te boven gaat. Bestrijding van schapenziekt'eri. Het bedrijfschap voor vee en vleesch heeft bij verordening gepubliceerd in het op 31 Aug. 1942 verschenen voedselvoor zieningsblad, een fonds ingesteld, dat be stemd is voor de bevordering van de be strijding van schapenziekte. De middelen zullen worden verkregen hoofdzakelijk door een heffing op de levering van slachtschapen, ten beloope van f 0.10 per geleverd schaap. Vast tarief voor1 pakjes naar) DuitSchland. Op het oogenblik wordt voor het ver zenden van pakjes naar Duitsehland, het protectoraat Bohemen en Móravië en het Generaal gouvernement tot en met 500 gram 25 cent en boven 500 gram tot en met 1000 gram 40 cent betaald. Met in gang van 1 Sept. zal het thans geldende tarief worden opgeheven en voor elk pakje, zonder onderscheid van gewicht tot en met de grens van 1000 gram een bedrag van f 0.30 worden berekend. De pakjes mogen niet zwaarder zijn dan 1000 gram en moeten in ongesloten zak jes, doosjes of losse omslagen zijn ver pakt. Zij mogen geen stukken bevatten, v/elke het karakter hebben van een brief wisseling over zaken yan actueelen of persoonlijken aard. Oogstfeest van dien) N.A.D. Zaterdag hebben de arbeidsmannen yan het kamp „Waterloo" van den Ned. Arbeidsdienst te Amersfoort in samen werking met de arbeidsmeisjes van den N.A.D. uit Doorn, het oogstfeest gevierd, 's Morgens werd op den hof een défilé voor den burgemeester gehouden, waar hem een met korenbloemen versierde schoof werd aangeboden. Dit défilé ge schiedde tevens voor den hoofdarbeids- leider Cleton. Daarna maakten de ar beidsmannen een marsch door de stad. INKEER» I) Door H. K i n g m a n s. I. De klok in het nabije dprp laat zes slagen hooren. De lui op den akker hou den op met het werk. Jelle Laanveld ook. Hjj en zyn zoon Piet verzamelen de verktuigen en bergen .die op in een schuurtje, dat op het land staat; mor gen komt er weer een dag. En dan gaan ze den dam over en betreden den land weg, die naar de boerderij leidt. De hof van Sevenster. Al jaren is Jelle er vaste arbeider en niet zoodra was Piet zoo ver, dat hij van school kon, of hij ging ook naar dien boer. Dat was afgespro ken. Sevenster mag de Laanvelds gaarne lijden. Eenvoudige, vrome menschen. Het heels gezinvader, moeder, drie jongens, twee meisjes. Nu ja, die eene jongen is wat onverschillig. De boer zou hem niet op de boerderij willen hebben. Maardaar is ook geen kans voor. Want, Albeit „We kunnen wel doorloopen", meent Piet. Hij heeft gelijk: wat. zullen ze nog ep de boerderij doen? De boer weet, dat 's Middags hadden cp dg Leusderheide sportwedstrijden plaats, die eveneens door den burgemeester werden bijge woond, Onder leiding van de arbeids meisjes uit Doorn werden kinderspelen gehouden voor kinderen, die daarvoor door den Ned, Volksdienst waren aange wezen. Den kinderen werd tevens een tractatie aangeboden. Het oogstfeest werd besloten met een kameraadscliapsavond in de cantiné van het kamp. Nadat door den hoofdarbeids- leider een begroetingswoord was gespro ken, deelde hij de "prijzen, behaald op de sportwedstrijden, uit. Door de arbeidsmannen werd een zeer gevarieerd programma uitgevoerd. In den loop van den middag verzamel den arbeidsmeisjes, arbeidsmannen en genoodigden zich aan een gemeenschap- pelijken piaaltyd. Kwaliteitseischen voor fruit). In de Ned. Staatscourant is opgeno men een besluit van de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale, waarin zijn opgenomen de vereischten, waaraan fruit moet voldoen om te mogen worden ge veild. Het besluit bevat bijzonderheden over kwaliteitseischen van aalbessen, ap pelen, bramen, druiven, frambozen, ker sen, loganbessen, noten, peren, perziken en pruimen en treedt 1 Sept. in werking. Groetplicht voor ambtenaren? T. (Mr H. P. Torringa) schrijft het vol gende over den groetplicht van ambte naren in het Weekblad voor Gemeente belangen. De eerste eisch, welke in de huidige, moeilijke omstandigheden bij de uitoefe ning van den publieken dienst moet wor den gesteld, is, dat de ambtenaren bij het vervullen van hun taak in gelijke mate op den gemeenschapsdienst zijn gericht als de bestuursorganen zelf. Voor ge meente-ambtenaren beteekent dit gelijk gericht zijn met het gemeentebestuur op den openbaren gemeentedienst. Uit den eisch van gelijkgerichtheid vloeit voort als noodzakelijk gevolg, dat de gemeente-ambtenaren ten opzichte van den boven hen gestelden drager van het -overheidsgezag, i.e. den burgemees- ter, doen blijken van saamhoorigheid, welke o.a. tot uiting komt in het in acht nemen der vormen van ambtelijke onder geschiktheid. Met name moet hieronder worden begrepen de plicht van den amb tenaar zijn burgemeester, wanneer hij dien ontmoet, te groeten. De ambtenaar, die dezen groetplicht, ook nadat hij daarop gewezen is, opzet telijk verwaarloost, b.v. uit politiek wan begrip, maakt zich schuidig aan opzet telijke ondermijning van het gezag. In de gegeven omstandigheden, die "gelijkge richtheid van ambtenaar en gezagsdra ger, o.a. zich uitend in saamhoorigheid, eischen, moet worden aangenomen, dat een dergelijke opzettelijke gezagsonder mijning geschiedt met het oogmerk om in de uitoefening van den openbaren ge meentedienst stremming te veroorzaken. Aangezien de ambtenaar, zooals wij hier- voren in het kort hebben uiteengezet, uit kracht van zijn dienstbetrekking gehou den is zijn burgemeester te groeten, zou in dit geval opzettelijke verwaarloozing van den groetplicht kunnen worden be schouwd als overtreding van art. 358bis van het wetboek van strafrecht, bij welk artikel dienstweigering van ambtenaren strafbaar wordt gesteld. Nederlandsche voetbalbond. Voor het eerst sedert drie jaar heeft de Nederlandsche Voetbalbond Zaterdag te Utrecht vergaderd. Hierbij heeft de voorzitter van den N.V.B., de heer Lotsy, een rede uitge sproken, waaraan wij het volgende ont kenen. Spr. schilderde den groei van den bond, welke thans 172.000 leden telt (122.000) met 926 (647) vereenigingen en 20.236 elftallen, die van de onderaf- deelingen meegerekend. De bond heeft wel wat onwennig te genover de overheidsinmenging gestaan, maar hij is er van overtuigd, dat er heel *j veel in het belang van het Nederland sche volk kan worden gedaan, indien al len willeb medewerken. De fusie zelf is niet direct op rolletjes gegaan, maar het is allemaal al beter geworden, doordat de behoefte aan samenwerking er is. De volkomen eenheid is er nu en die is al leen gebaseerd op een sportieven grond slag. het zes uur is. Voor den volgenden dag behoeft niets te worden afgesproken. Hetzelfde werk. Tot het klaar is. Over een paar dagen. Maar Jelle Laanveld wil er niets van weten. Sinds jaar en dag i# hij gewoon, even aan te loopen, om te zeggen, dat hij huiswaarts keert. Hij vindt: dat be hoort zoo. Soms is de boer niet thuis; dan. deelt hij het de boerin mede. Maar thans is het anders. Jannemie, de meid, vertelt, dat én de boer én de boerin weg zijn. Naar Wageningen, op bezoek bij den broer van de boerin. „Tot morgen, Jannemie", zegt Laan veld. Piet is bij het damhek blijven staan. „In orde", antwoordt Jannemie. Veel woorden gebruiken deze menschen niet. Dan sjokken vader en zoon verder naar hun huisje aan den zoom van het bosch, waar moeder wacht met het eten: voor de tweede maal aardappelen, wat brood toe. Een paar andere arbeiders sluiten zich bij hen aan, maar die moe ten spoedig een andere richting uit, In het bosch klinkt geritsel: een heer nadert op de fiets, die, als hij het twee tal ziet, stopt en afstijgt. „Hé, Laanveld, goed, dat ik jec ont moet. Ik wou eens met je praten,'van daag of morgen. Wanneer schikt het, Sat. ik kom aankopen Verwaarloost Uw moestuin niet! Duizenden bewoners van stad en land hebben zich dit jaar voor het eerst op de teelt van eigen aardappelen en andere voedingsgewassen toegelegd. Zeer velen van hen hebben zich met ambitie van de nieuwe taak gekweten. De dc ^ge voorzo mer was weliswaar ongunstig voor den groei van verschillende greooten, doch door die droogte was de bestrijding van onkruiden gemakkelijker. Toen kwam de regen. Dat beteekende niet alleen een hergroei voor de groenten, maar ook voor de onkruiden. Deze nestelden zich tusschen de aardappelen en overwoeker den de boontjes en andere groenten. Indien die onkruiden zich verder ont wikkelen, dan gaan ze 'zaden voortbren gen. De kweekgrassen vormen in den grond de beruchte kweekdraden. Men late dergelijke verwaarloosde hoeken grond niet in deze conditie tot het vol gend jaar liggen! De zaden verspreiden zich bij duizenden over eigen tuin en over dien van de buren. De kweekdraden in den grond worden steeds talrijker. Thans kan dit kwaad nog verholpen worden. Houdt na den oogst van de aard appelen en boonen een groote opruiming onder al die parasiteerende onkruiden. Verwijdert eerst de zaaddragende exem plaren en gooit deze vooral niet op den mesthoop. Voor zoover aanwezig wor den daarna de kweekgrassen met hun worteldraden opgerooid en verwijderd. Wat van de onkruiden overblijft, moet men afschoffelen en op hoopen harken. Indien zich in die hoopen geen zaaddra- dragers en kweekworteldraden bevinden, kan men ze gerust tot organische mest laten verrotten. Laten zij, die veel onkruiden in hun tuin hebben het vorenstaande ter harte nemen. Stelt het niet uit! Doet het nu! „Ik wil wel naar meester komen", zegt Laanveld. „Ja, dat kun je begrijpen! Op de fiets is het voor mij een kleinigheid. Je hebt flinke dagen achter den rug; Dus van avond of morgenavond?" Het schikt Jelle het beste dien avond. Nu, dan zal meester Meier komen. Ja, ja, Laanveld heeft het al begrepen: ze moeten eens over Albert praten. Dat wordt dan afgesproken. „Wat zou meester hebben?" vraagt Piet nieuwsgierig. Hij gaat zich al voe len: zestien jaar, asjeblieft. En Albert is er nog geen veertien. Hij mag wel iets weten van wat er te gebeuren staat met zijn broer. Ze zitten er thuis allemaal mee. Want die Albert, dat is een rare snuiter. Die heeft er nota bene het land aan, dat vader landarbeider is. En hij .verklaart Piet voor dom, dat die ook op het land werkt. Je kunt veel beter je brood ver dienen, ho even. De boer profiteert van je. Betalen doet-ie niet. Ja, ja, dat zegt die snotaap van een Albert. „Ik weet het niet", antwoordt Laan veld. Hij weet er wel iets van, vermoedt althans wat. Maar wat meester wil Zwijgend gaan ze weer verder en ko men thuis. De heer Lotsy weerlegde het gerucht, dat alle katholieke clubs in de afgeloo- pen week zouden zyn ontbonden. Er is eenige verwarring geweest, maar bespre kingen met Duitsche instanties hebben meer klaarheid gebracht en de situatie is nu zoo, dat alle vereenigingen, welke van het begin- der fusie af hebben mede gewerkt, rustig kunnen blijven voort bestaan. De voorzitter zette uiteen, dat een j noodcompetitie groote nadeelige gevol gen met zich meebrengt, zoowel ten aan zien van de techniek, als van de ver eenigingen en het publiek. Voor allen is het veel beter zoo lang mogelijk ge woon door te gaan en daarom is door het bondsbestuur besloten, ook voor het komende seizoen een gewone competitie uit te schrijven. Het is echter mogelijk, zoo zeide de voorzitter, dat we in de komende maan den voor onverwachte moeilijkheden wor den geplaatst, welke een normale afwer king der competitie verhinderen. Daarom vroeg hij de vergadering het bestuur de volmacht te verleenen, aan het einde van bet seizoen te mogen beslissen of het toch niet beter is de afgewerkte competitie als een noodcompetitie te beschouwen (de vergadering hechtte daaraan haar goed keuring). In verband daarmede is het gewenscht, dat de vereenigingen maan delijks opgave doen van eventueele rem mende factoren. De jeugdopleiding is van heel veel ge- wichtf, vooral in de provincie. Ook de op leiding van goede clubbestuurders heeft de volle aandacht van het bondsbestuur. Protesten dienen naar het oordeel van den heer Lotsy te vervallen.- Sport discipline is van veel gewicht en voor de vorming van het sportkarakter is het noodig zich onvoorwaardelijk bij een scheidsrechtelijke beslissing neer te leggen. In het laatste deel van zijn rede waar schuwde de heer Lotsy ernstig tegen politieke manoeuvres in de vereenigin gen. Van belang was nog de mededeeling bij de rondvraag, dat op het oogenblik de promotiedegradatieregeling nog niet bekend gemaakt kon worden. De heer Lotsy zeide, dat het voor alle clubs van belang is te trachten aanstonds zooveel mogelijk punten te vergaren en dat vóór het begin der tweede seizoenhelft na dere bijzonderheden zullen worden be kend gemaakt. WIJZIGINGEN IN DEN TREINEN LOOP OP DE ZEEUWSCHE LIJN. Met ingang van Woensdag 2 Sept a.s. wordt de dienstregeling op de Zeeuw- sche l\jn gewijzigd, Op werkdagen vertrekt een trein van Roosendaal naar Zqeland om 6.40, -10.05, 13.05, 16.05 en 20.05, van Bergen op Zoom 7 u. 9, 10.35, 13.35, 16.37, 20.35. Vertrek van Rilland-Bath: 7.27, 10.53, 13.53, 16.55, 20.53; van Krabbendijke 7.35, 11.01, 14.01, 17.02, 21.01; van Kruiningen-Ierseke 7.48, 11.14. 14.14, 17.13, 21.14; van Kapelle-Biezelinge 7.58, 11.25, 14.25, 17.25, 21.25; van Goes 8.11, 11.40, 14.37, 17.40, 21.37; van Arnemui- den 8.41, 12.10, 15.07, 18.10, 22.07; van Middelburg 8.54, 12.22, 15.19, 18.22 en 22.19; aank. te Vlissingen 9.05, 12.33, 15.30, 18.33 en 22.30. Op Zondagen loopt alleen de 2e en 5e trein, terwijl dan wordt ingelascht, een trein, die om 15.48 uit Roosendaal ver trekt, Bergen op Zoom 16.15, Rilland- Bath 16.33, Krabbendijke 16.40, Krui- ningen-Yerseke 16.50, Kapelle-Biezelin ge 17.01, Goes 17.13, Arnemuiden 17.42, Middelburg 17.53, aankomst Vlissingen 18.04. Bovendien rijden zoowel op Zondagen als op werkdagen tusschen Goes en Vlissingen treinen, die resp. om 5.51 en 13.07 van Goes vertrekken, van Arne muiden 6.21 en 13.38, van Middelburg 6.34 en 13.49 en om 6.45 en 14.01 te Vlissingen aankomen. Van Vlissingen vertrekken op werk dagen treinen naar de richting Roosen daal om 7.05,10.46,13.38,16.46 en 19.08; van Middelburg 7.21, 11.02, 13.54, 17.02 en 19.23; van Arnemuiden 7.31, 11.12; 14.04, 17.12 en 19.33; van Goes 8.04, 11.45, 14.37, 17.45 en 20.05; van Ka pelle-Biezelinge 8.14, 11.55, 14.47, 17.55 en 20.14; van Kruiningen-Ierseke 8.25, 12.06, 14.58, 18.06 en 20.25; van Krab bendijke 8.36, 12.17, 15.09, 18.17 en 20.36; van Rilland-Bath 8.44, 12.25, 15.17, 18.25 en 20.44; van Bergen op Zoom 9.07, 12.48, 15.40, 18.48 en 21.06; aankomst te Roosendaal 9.22, 13.03, 15.55, 19.03 en 21.21. Deze laatste trein geeft geen aansluiting naar Holland. Op Zondagen loopt alleen de eerste en derde trein, terwijl dan wordt in gelascht een trein, die om 18.38 van Vlissingen vertrekt (Middelburg 18.52, Arnemuiden 19.01, Goes 19.32, Kapelle- Biezelinge 19.40, Kruiningen-Ierseke 19.50, Krabbendijke 20.Rilland-Bath 20.08, Bergen op Zoom 20.29, aankomst Roosendaal 20.44). Bovendien rijdt zoo wel op Zondagen als op werkdagen tus schen Vlissingen en Goes een trein, die om 23 uur van Vlissingen vertrekt (Middelburg 23.15, Arnemuiden 23.25, aankomst Goes 23.53)alleen op werk dagen een trein: Vlissingen 15.07, Mid delburg 15.21, Arnemuiden 15.31, aan komst Goes 16.01 en op Zondagen: Vlissingen 16.19, Middelburg 16.33, Arnemuiden 16.43, aankomst Goes 17.13. WANNEER VERDUISTEREN? Woensdag 2 September 1942. 's Maandags tot 6.52 u. 's Avonds van 20.27 u. Middelburg. Op 1 Oct. a.s. zal de agent van po litie, N. de Witte, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd de politiedienst met pensioen verlaten. In verband hiermede heeft de burgemees ter hem den rang van hoofdagent-titulair verleend. De politie heeft tegen J. A. en J. P. T. proces-verbaal opgemaakt wegens verkeersovertredingen en het niet bij zich dragen van het persoonsbewijs. Goes. Voetbal. Gisteravond werden op de sportvelden alhier niet minder dan drie wedstrijden gespeeld en wel door de elf tallen Garage LouissePolitie, gewon nen door Louisse met 21de P.T.T. te gen Dukol, gewonnen door Dukol met 5—3 en de Ford-garage tegen de Bak kers, gewonnen door de bakkers met 6-3. - Bedrijfsteport. Naar het Prov. bu reau van het Ned. Arbeidsfront ons meldt, is deze wéék bij de Z. Glas- en Verffabriek alhier een aanvang gemaakt met de bedrijfssport, welke sport in be- Geloof tot aan het einde. Het geloof vraagt niet: „Hoelang duurt het nog Het g'eloof is niet zoo danig, dat het zich door den tijdsduur storen laat; en het is ook niet zoo, dat het zich door het tegengestelde van de w\js laat brengen. Het geloof blijft ge- looven, en wanneer het ook honderd, ja honderdduizend jaren zou moeten wach ten, geen tijd kan het vernietigen. Het gelooft, ookwanneer het precies het tegendeel ziet gebeuren van datgene, wat bet gelooven moet. Het geloof neemt het woord en zegt: Er is een Heiland; Hij is er, en omdht Hij er is, zal alles ook langzamerhand zóó worden, tot het komt gelijk de profeten het voorzegd hebben van den Heiland en van den Al- machtigen God, die Zijn hart vol liefde uitgestort heeft over de wereld, toen Hjj haar Zijn eeniggeboren ZooA gaf. Zoo spreekt het geloof en zoo ver trouwt het er op, dat eindelijk toch nog hemel en aarde tezamen een loflied zul- ien aanheffen als op den dag, toen de Heiland in het vleesch kwarri, zöodat het gansche heelal tot in de diepten des hemels er van weergalmde. J. C. B1 u m h a r d t Thans weer 'plezier In het werk. Mevrouw M.G. te W. schrijft, dd. 18-7-'40s „Tien jaar lang kwelde mij ondragelijke hoofd- "ÏÉf 1 pijn. Nadat ik evenwel B jq een kuur met Ovaaltjes heb gevolgd, zijn de pijnen geheel verdwenen. Nu doe ik weer met plezier mijn werk." Bij rheumatiek, ischias, spit-, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaal tjes van het' Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef 1 Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaükade 373, A'dam drijfstijd wordt gegeven onder leiding van een sportleeraar. Het personeel, bestaande uit 43 inan, was in keurige sporttenu's gekleed, waarop door bovengenoemde firma een stempel aangebracht was met de letters Z. G. V., hetgeen het geheel een keurig verzorgd aanzien gaf. Door het N.A.F. worden ook met an dere firma's te Goes besprekingen voor dit doel gevoerd. Tot opvolger-van kapelaan J. de Wit, die benoemd is tot kapelaan te Scheveningen, is benoemd kapëlaan P. Riep uit Wassenaar. -Maandagmiddag-geraakte een koe in de Westvest. Met groote moeite is het beest, dat dreigde in de modder te verzinken, er weer uit gehaald om zijn reis naar het abattoir te vervolgen. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de heer A. M.' Koolwijk, districtschef van de P.Z.E.M. voor Oostelijk Zuid-Be veland in dienst trad bij de Soeiétè Ano- nyme te Vlissingen. Spoedig werd hij op zichter en toen men hier met de electri- ficatie begon, werd de heer „Koolwijk naar Goes overgeplaatst om op te treden als chef van dit district. Veel voorberei dend werk heeft de heer Koolwijk hier voor verzet en onder zijn leiding zijn de diverse netten in dit district tot stand gekomen. Hedenmiddag is de jubilaris ten kan tore der P.Z.E.M. op het Kerkplein door directie en personeel gehuldigd, waarop wij morgen hopen terug te komen. Zaterdagavond gaf de afd. Goes van den Nat. Jeugdstorm op de Groote Markt een gymnastiekdemonstratie: bal spel voor de jongens en rhythmische oefening voor de meisjes. Tot slot volg den enkele zangnummers. Daarna sprak de heet Ettman van het bordes van het Stadhuis een propaganda- rede voor de N. S. B. uit, waarin hij han delde over: le de toekomst van Neder- -'V «stilte i 1 :s< m Ned Aangenon N.-H. (vah. D. Mast te Hooge naar Maassluis A. Dankbaar Saaxumhuizen. Bedankt: F. W. J. v. d. Barsingerhorn (vac. G, A. Pai Haas, hulppred. Ger Beroepen: cand. W. Feen baard,- te Urk bergen te Stadl gen (vac. B. Tinl te Twjjzelerheidi Aangenon (vac. J. A. Sche; terbeek; naar D hagen), U. Elge. Doopsgezii Beroepen (vac. K. T. Goj Veendam. Afscheid d Zondagmiddag huise, Ned. kerke, afsch<= meente, in verl naar de gemeent Het kerkgebo' terwijl velen ziel stellen met een aanwezigen merk gemeester der dhr J. Bosselaai den Ring Veere, van Vlissingen. Ds Panhuise b aanleiding van woorden: „De H<| In zijn inleidi dat nu het ooge. gekomen, dat vo< /Hij had niet k afscheid van zijï zoo moeilijk zou In de 8Ï/2 jaar te het Evangeli zoo vervolgde sp ook droeve dagel JEr zijn banden maar het is Go heeft om te gaa meente. En al g; en Hij zet het we wel op een wijze midden van de 4 eeuw, temidd'en en zorgen, luistei van een man, di< te dragen heeft g beloften des Heeil mede geloof geha nigheid Gods en gende bewaring ieder, die zich b( Gods hoede. En uit Ps. 121. God omstandigheden 1 geeft en verlaat allen nood van de. lijke woord tot d tus: „De Heere i. Ds Panhuise d het hart onder toch altijd de toe nemen en besloot woorden van Ges „Komt treên wij in vast vertrouwe Hoe moeilijk ons het eind zal zeke wm De roggeoogst in Drente wordt binnengehaald en overal rond de dorpen ziet men de bekende hooge roggemijten verrijzen. Het opzetten van de basis van een roggemijt, dat lang niet ieders werk is. VNP-Landstand-Folkers-Pax Holland ri land, 2e het behc van het ras en 3e me in tegenstellin, Oostkapelle. Bef,, 1 Sept. tot ambtej lijken stand deze] Broekert, ambtei hier. Domburg)» Gevoi pórtemonnaie metj ^vuksluiting, gem.l je, een boodschap te-ris; 'n vulpotlooj vlotstraat C 28; eJ K. Roelsev WeverijJ ren ringetje, H. vl L 151. 1 Brtiïnisse. Het fcanna van St Am ^eij, verloor in he vlas. Door eenige o9 en 54 werd een nomen. 7 O verteder Donderdag is hi de C. uit Terne Philippine, onder el Wagen geraakt. De Ben reden over het f Je, dat terstond ge Rapert(?) met Volgens het D. f geving van Hulst el houden, die zich v<f ^ker hadden vool schaar en knipten Ook is daar gehouden, die bij q 5? huLzo '-ing blei 'J rogge er gerst b ben' fecvanfe

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2