I T. Faberij de Jongef UIT DE PROVINCIE Juwelier Horloger x LANGE KERKSTRAAT 30 GEMENGD NIEUWS EINDE. VOOR DEN ZONDAG Nederlandsche vrijwilligers by de Waffen S.S. Nu komt het er opaan het geleerde in practijk te brengen, i De „Unterführer" geeft de laatste aanwijzingen. SS Fritz-Stapf-Pax Holland m 5 te treffen ten aanzien van kinderen van andere in Noorwegen of Nederland te werk geste'^e rijksduitschers. Artikel 7. f De chef van het oppercommando van j de weermacht wordt gemachtigd de ter j uitvoering en aanvulling dezer verorde- i ning noodzakelijke rechts- en admini stratieve voorschriften in overeenstem- i' ming met de betreffende rijksministers j alsmede met de rijkscommissarissen voor de bezette Noorsche en Nederland- sche gebieden uit te vaardigen. De chef van het oppercommando van j de weermacht kan in overeenstemming met den rijksminister en chef van de rijkskanselarij het gebied, waarvoor deze verordening van kracht is, geheel of gedeeltelijk tot andere bezette gebie den uitbreiden. De uitvoering van deze verordening berust bij den rijkscommissaris. Burgemeesters. De heer F. W. van Vloten zal bin nenkort zijn functie als burgemeester van Delft neerleggen, teneinde zich ge heel te kunnen wijden aan zijn taak als directeur-generaal van Winterhulp Ne derland en landelijk leider van den Ne- derlandschen Volksdienst. Bij besluit van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied is mr C. den Besten met ingang van 20 Augustus j.l. ontslagen als burgemeester van Apeldoorn. WANNEER VERDUISTEREN? Zondag 30 Aug. 1942. 's Morgens tot 6.46 u. 's Avonds van 20.34 u. Maandag 31 Aug. 's Morgens tot 6.48 u. 's Avonds van 20.31 u. 1942. Officieel bezoek.. De wnd Commissaris der Provincie zal Dinsdag 8 September een officieel bezoek brengen aan de gemeente Hoek. Besmettelijke ziekten. In de week van 16 t/m 22 Aug. kwa men er in ons land 601 gevallen van be smettelijke ziekten voor, waarvan 5 in Zeeland, n.l. 1 geval van roodvonk in S t Annaland en G o.e s en 3 gevallen van diphtherie, n.l. linGroede en 2inNieuWKli et. Middelburg. Do scholen worden yoorloopig als volgt ondergebracht: Openbare school A in de sociëteit De Vergenoeging. School C in pand 135 op het Molen water. SchoqJ J vermoedelijk gedeeltelijk in FEUIL L E TON HET HUISJE AAN DE HAVEN, 111) Door H. K i n g m a n s. Het is een teleurstelling in moeder Olieheerds vreugde. De verloren zoon is feitelijk nog niet teruggekeerd- Dien avond komen Jan en Kriena van „Weelzicht" op de fiets. Het briefje van Marie heeft hen volledig ingelicht. En zy willen hem met blijdschap komen be groeten. Als Marie de boekhouding klaar heeft, komen ook zij en Alex. Alle kin deren zijn nu in bed, ook Corrie. Alex vertelt dan opeens, dat Piet Jan- se hem verlaten gaat, zooals hij ver wacht had. Over 'n maand. Het zal een toer zijn, 'n goeden knecht weer te krij gen. Er is er al een geweest van Oosterweel, ja, Steven heet-ie maar die bevalt hem niet erg. De jongen was er anders gouw bij. Hij had iets hooren verluiden en kwam eens infor- meeren. Alex wil eerst eens uitkijken, alvorens een besluit te nemen. Hij kijkt eens naar moeder Olieheerd en naar Jan, maar die reageeren niet zooals hij eigenlijk had verwacht. „Ik heb al gedacht", zegt hij lang- zaag, ,zou dit niet iets voor Kees zyn? Die heeft er verstand van. We zouden best met elkaar kunnen op schieten, geloof ik. Dan had-ie in eens vs,rk en kon hier bljjven, by zyn kind- de Luthersche kerk, gedeeltelik in de school Nieuwehaven en vermoedelijk ge deeltelijk in een barak. U'o-school voor jongens waarschijn lijk in de Handelsschool, terwijl de ulo school voor meisjes blijft waar ze tot nu toe gevestigd was. De Gerefschool op 't Zand wordt on dergebracht in den Buitentuin en de Hervormde school op 't Zand komt in de consistorie der Ned. Herv. kerk aldaar. De Gereformeerde scholen aan de Gra venstraat en de Heerengracht worden samen ondergebracht in de school Gra venstraat. De Gereformeerde school Nieuwe Ha ven blijft, maar daarbij komt de Chr. Uloschool uit de Singelstraat en een ge deelte van de lagere school Singelstraat. De opleidingsklasse van de Singel- straatschool komt in de serre bij mej. Vertregt in de Noordstraat, terwijl de 4e en 5e klasse in de Oostkerk en de 2e en 3e klasse vermoedelijk in het ca techisatiegebouw op het Koorkerkhof worden gehuisvest. De eerste klasse is nog niet ondergebracht. De Geref. school uit de Ververijstr. komt in de kerk in de Segeerstraat, de R.K. school gedeeltelijk in het pand der Chr. Mil. Vereen. Nieuwstraat 19 en waarschijnlijk met twee klassen in de R.K. kerk. Tenslotte wordt de school met den Bij bel van de Zuidsingel gehuisvest in de Bogardstraat en in de Engelsche kerk. Gistermorgen heeft op de Vlissing- scheweg een aanrijding plaatsgehad. Een vrachtauto, welke bestuurd werd door M. J. de V. en komend van Middelburg, wilde een met paard bespannen wagen passeeren, toen van de tegenovergestelde richting een met paarden bespannen wa gen naderde. De chauffeur bemerkte de ze te laat, doch remde terstond. Met ma tige snelheid reed de auto tegen een der paarden op, dat lichte verwondingen op liep. Bij onderzoek bleek, dat de remmen niet geheel functionneerden, welk euvel echter ter plaatse kon worden verholpen. De politie maakte pröces-verbaal op. Vanavond geeft Excelsior een con cert op het Molenwater, dat te half acht begint, Vlissingen. De leerlingen van school A (boofd de heer A. de Mol) moeten zich op 1 Sept. melden bij het pand Badhuisstraat 20. De leerlingen van school B (hoofd de heer E. Hoek) aan Coosje Bus- kenstraat 57. De leerlingen der eerste drie klassen van school C (hoofd de heer A. B. Plas- schaert) om 9 uur Paul Krugerstraat 40 en van de hoogste drie klassen om half elf aan hetzelfde adres. Voor de leerlingen van school D (hfd de heer J. Q. Brand) is plaats gereser veerd aan de Schuitvaartgracht nr 93, voor de eerste drie klassen om 9 uur, voor de hoogste drie om 11 uur. Tenslotte wordt de Centrale zevende klasseschool (hoofd de heer J. Butler) om 9 uur verwacht aan den Singelweg nr 116. De leerlingen van de openbare ULO- school komen in het catechisatiegebouw Koorkerkhof, Middelburg, waar zij zich op 1 Sept. te kwart over negen moeten melden. Goes. Tegen C. D. werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij niet in het bezit van een register bleek te zijn, dat dient voor vermelding van opgekochte goede ren én tegen W. K. omdat hij bij duister nis zonder licht fietste. Tegen' C. H. alhier is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij zonder toestem ming een schoenmakerij geopend heeft. - GOES GOUD- EN ZILVERSMEDEN SINDS 1834 ❖<a^<a^<3^<a^><5>4><a#:s><a^><as!5><a^5><5> Corrie naar Deventer^ halen wordt toch niets." In eenen zijn aller oogen op Kees gevestigd, die stil zit te luisteren. „Dat kan niet", stamelt deze. „Dat heb ik niet verdiend. Eerst het veer laten verloopen; dan met geld er van door gaan, al was het mijn eigen en nu weer gaan varen, alsof er niets gebeurd is? Jullie zijn veel te goed voor mij. Dat gaat niet. Ik Wat doet Kees? Hij huilt als een kind, beide armen op de tafel. Ze laten hem stil begaan Enkele dagen later keert Kees terug naar Deventer, om daar afscheid te nemen van zijn werk en van de men- schen, die hij er heeft leeren kennen. Hij gaat ook naar Zutfen, om de ad- judante van het Leger mee te deelen, dat hij in Zeestad wonen gaat, bij zijn moeder en kind en weer gaat varen op de motor van zijn vader, met zijn zwager als schipper. Piet Jansen gaat een week eerder weg dan afgesproken. Het komt het best uit. In Zeestad praten de menschen over Olieheerd, die teruggekomen is, na al zijn geld er door gelapt te hebben. En nu is de familie weer goedJa, ja zoo gaat het in het leven. Maar hy is toch wel wat veranderd. Niet meer zoo'n sloome kerel. De beurt schipper heeft es een goeden aan. ge- Het onderwijs zal volgende week weder worden hervat en wel in onder staande zalen en gebouwen. O p e n b. U. L. O. in Beursgebouw, j Stadhuis en Slot Ostende. School A in O. L. school te Kloe- tinge, Schuttershof en Slot Ostende. School B in Landbouw (voorma lige bioscoopzaal) en nog enkele zalen {nog niet definitief). Chr. U. L. O.- school en Lagere school (Westwal) in Evang. kerk, Leger des Heils, Geref. Kerk en Prins van Oranje. Ned. Herv. school in C.J.V.- gebouw, Groote kerk en Doopsgezinde kerk en div. andere zalen. R. H. B. S. in Zeeuwsch-Techn. Insti tuut en gebouw Massée (Groote Markt). Ambachtsschool in zaal Krij ger en diverse andere zalen. Zuid-Beveland. BorsSelè., Woensdagmiddag vergaderde de dijkraad der waterkeering van den calamiteuzen polder Borssele onder voor- j zitterschap van dhr P. Dekker. 1 De rekening van het dienstjaar 1941 1942 werd z.h.s. voorloopig vastgesteld met aan ontvangsten f36.281,74 en aan uitgaaf f 28.580,79; batig saldo f 7700,95 De volgende aanbevelingen werden op gemaakt: voor voorzitter wegens perio- I dieke aftreding van dhr P. Dekker: 1. P. Dekker; 2. M. de. Regt; 3. Joh. Nieuwen- huijse; voor bestuurslid wegens perio dieke aftreding van dhr C. M. Nijsten: 1. C. M. Nijsten; 2. D. Geschiere; 3. J. I Boonman. Bij de ingekomen stukken werd mede gedeeld, dat het besluit van de ingelan denvergadering, waarbij dhr M. Krijger te Borssele werd gekozen als lid van den dijkraad, zulks in de plaats van het af tredende lid, dhr L. Smits te Ovezande, is vernietigd. Walcheren. Arnemuiden. De O.L. school wordt ge houden in het gemeentehuis en in een woonhuis in de Noordstraat. De Chr. school in de Ned. Herv. en Geref. Kerk terwijl de Chr. bewaarschool is onderge bracht'in een particuliere woning aan het Schuttershof. Te Kleverskerke wordt school gehouden op een bovenkamer der Herv. pastorie. Zeeuwsch-Vlaanderen. Tern'euzenl. Voor den heer W. Koster te Hoek was het gisteren 25 jaar geleden, dat hij in dienst trad bij de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Mij. De algemeen-directeur, vergezeld van den administrateur, den ingenieur en den Iijnopzichter, hebben hem in zijn woning hun gelukwenschen aangeboden. Het was daarbij voor den heer Koster een aange name verrassing, ,toen hij een enveloppe met inhoud in ontvangst had te nemen, terwijl aan zijn echtgenoote een mooi bloemstuk werd aangeboden. Dhr Kos ter dank te hartelijk voor de hem ge brachte hulde en voor het blijk van waardeering. Namens het personeel der Maatschap pij werd hem eveneens een geschenk aan geboden. (T. C.). Philippine. D o o d e 1 ij k ongeluk Donderdagmiddag is het 7-jarig zoontje van M. de C. uit de Zandstraat alhier onder een wagen beladen met graan ge komen. De wielen van den wagen zijn over het hoofdje gereden. Het jongetje was bijna direct dood. Doodelijke ongelukken. De ruim 65-jarige schilder G. van B. te Gennep is tijdens zijn werkzaamheden van een ladder gevallen. Hij kreeg zulke ernstige verwondingen, dat hij enkele oogenblikken later overleed. Het drie en een halfjarig zoontje van den heer G. J. S., te Enter, kreeg een pot met kokende melk over het lichaam. Het kind is aan de bekomen verwondingen overleden. Steekpartij. Twee geregelde bezoekers van een der grachten te Am sterdam, die Woensdagavond met twee dames aan den wandel waren, kregen ruzie, toen een'van de heeren de partner van zijn vriend aanstootte. In de Utrecht- kregen. En de vent drinkt niet meer ook. Vier weken achtereen heeft moeder Olieheerd het nog meegemaakt, dat Kees in den vroegen Dinsdagmorgen haar huisje verliet het huisje, waar hij vredig met haar en Corrie samen woont om met Alex uit te varen naar Zuidburg en Oostland. Dat is al gewoonte geworden. Aan het eind van de vierde week, op dien Vrijdagavond heeft zij tot Kees gezegd: „Jongen, ik zal er niet lang meer zijn. Bedenk wat tot je zielevrede dient. Je bent nog niet thuis, Kees, al valt er op je leven niets aan te mer ken. Je leeft nog niet met God. O, wacht er toch niet te lang mee." Den daaropvolgenden Dinsdagmorgen kon de „Eben-Haëzer niet uitvaren. Want den dag daarop kwam er een lijkkoets voor de deur, om weg te dragen het stoffelijk overschot van moeder Olieheerd, die op hoogen leef tijd overleden was. Marie geroepen door de doodelijk verschrikte Corrie had Zaterdagsmorgens haar moeder dood in bed gevonden. Met een glim lach op het oude gelaat. Moeder Olieheerd had Gods Raad uitgediend, zooals elk menschenkind doet. Haar laatste woorden waren de ver maning tot Kees geweest. Als die nu maar geluisterd heeft schtetraat raakten zjj slaags en deze vechtpartij liep zóó hoog, dat een der mannen den ander een stuk van zijn oor afbeet. De gewonde werd hierdoor zóó driftig, dat hij een mes trok, waarmee hij den ander driemaal in zijn buik stak. Zwaar gewond bleef de man liggen, tot hij met een ziekenwagen naar een gast huis kon worden vervoerd. De messen- steker kon worden gearresteerd. Aardschok in Albanië. (Stefani). Donderdagochtend om half negen heeft een aardschok het stadje Pesjkopija in Noord-Albanië vrij ernstig beschadigd, zoodat "80 pet. der huizen niet meer bewoonbaar is. De aardschok duurde enkele seconden en werd ook te Tirana en in andere Albaansche steden gevoeld. Tal van dorpen leden aanzien lijke schade. Volgens de eerste berichten zouden er talrijke dooden en gewonden zijn. De regeering heeft terstond hulp gezonden. De aardbeving in Pe ru. (D.N.B.) Blijkens nadere berich ten omtrent de aardbeving in Peru zijn de steden Nazca en Puetrto verwoest. Te Puerto Lomas trok de zee zich 200 meter terug, waarna een vloedgolf de stad overstroomde. De inwoners vlucht ten dé bergen in. Door de zeebeving- werd een onderzeesche kabel vernield. Twee landbouwers o n- d,e r maaimachine. De twee landbouwers de Gebr. K. te Deurne wa ren bezig met een maaimachine het ko ren te maaien, toen plotseling het nog zeer jonge paard, dat voor het eerst voor dit werkje werd gebruikt, schichtig werd en op hol sloeg. Het sprong tegen een der broers op, die voor de maai machine kwam te vallen en werd mee gesleurd. De andere broer, die op de maaimachine zat, geraakte met een been tusschen de machine. Eerst na 200 meter kwam het paard tot stilstand. Beide slachtoffers bleken er zeer er.nstig aan toe te zijn. De eene broer had zijn been op twee plaatsen gebroken, terwijl de andere zware inwendige kneuzingen had opgeloopen. Beide zijn naar het zieken huis overgebracht; hun toestand is ern stig. Tramontsporing. Donder dagmiddag is de Draehtster tram, die om vier uur in Groningen moest arri- veeren, onder de gemeente Peize ont spoord. De locomotief kantelde en de eerste personenwagen kwam dwars over de rails te staan. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De volgende drie wagons ontspoorden eveneens. Ter plaat se van het ongeluk werd een groote ra vage aangericht en de rails over een grooten afstand verbogen. Doordat zich in de voorste wagons slechts enkele passagiers bevonden, was het aantal gewonden niet groot. De ma chinist, D. de Vries uit Drachten, als mede vier mannelijke passagiers uit Gro ningen kregen min of meer ernstige ver wondingen. Het zijn de 25-jarige J. Bek kering, de 48-jarige F. R. Bos, de 21- jarige student G. A. Kuiper en de 22- jarige schipper J. W. Toebeh. Allen wer den per auto naar het Academisch zie kenhuis te Groningen vervoerd. Talrijke reizigers moesten te voet him reis voort zetten. Verdronken. Woensdag avond is de 27-jarige ongehuwde P. K. uit Lagewaard te Koudekerke, bij het zwemmen nabij den Gnephoek verdron ken. Donderdagavond is de 35-jarige metselaar A. de B. bij het zwemmen in den brandput nabij de Mariahoeve te Hoevegestein onder Wouwsche Plan tage verdronken. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen, doch de dokter kon slechts den dood constatee- ren. De 12-jarige gymnasiast A. R. B„ een zoontje van den rector van het Ste delijk Gymnasium te Tiel, die met eeni- ge jongelui aan de overzijde van de Waal onder Wamel aan het pootje ba den was, is plotseling door den golfslag van een passeerend schip meegesleurd en in de diepte verdwenen. Smokkelende burgen meester. De politie der Belgische gemeente Heers hield des nachts eën smokkelaar aan, die bij onderzoek bleek te zijnde burgemeester van. het na burige dorp Veulen. De burgervader vervoerde een vracht van 1000 kg tarwe naar een smokkelaar en had de wielen van den wagen waarmee hij reed, als mede de hoeven der paarden met zak ken omwonden, teneinde te vermijden dat zijn burgers hem gedurende zijn nachtelijken tocht zouden hooren! STRIJD TEGEN DEN VERDRINKINGSDOOD. Op 16 September' a.s. zal het zwem- mend reclden 25 jaar landelijk zijn ge organiseerd door den voormaligen Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, nu gefuseerd met den Ned. Zwembond onder den naam van Ned. Zwem- en Reddingshond, verkort N.Z.R.B. Eerst genoemde bond is gesticht door vijf klei ne brigades, Den Bosch, Amsterdam, Haarlem, Den Haag en Breda, met het sociale doel de gemeenschap te dienen. Door middel van de radio, de pers, door voorlichtingsavonden met! lantaarnpla ten, ook films, door demonstraties, enz. heeft de bond zijn organisatie uitgebreid tot omstreeks 100 brigades, met 15.000 mannen en vrouwen, bereid en paraat, ook bij nacht en ontij, hulp te bieden aan den in noed verkeerenden medemensch. Vergoeding of dank wordt niet verlangd. Want Hy zorgt voor U. 1 Petr. 5: 7b. Want Hy zorgt voor u! Welk een schat van zalige gerustheid schuilt in deze weinige, eenvoudige woor den. Indien wij dit altyd waarlijk ge loofden, wat zouden al die hooge ber gen, waar wy vaak zoo zuchtend tegenop kunnen zien, vlak worden; en wat zou den al die wijde en diepe zeeën, waar wij dikwijls zoo moedeloos voor kunnen staan, droog worden. Wij zitten soms vol vreezen en bekommernissen, vol be zwaren en kwellende gedachten; en van achteren blijkt het, dat wij ons angstig hebben gemaakt voor niets; want een onzichtbare hand heeft al het kwaad, waarvoor wij beducht waren, ten goede gewend. Wanneer God in Christus onze Vader geworden is, wat staan wij dan onder de almachtige hoede van de allerteederste liefde. Wat doet een aardsche vader al niet om het pad te effenen voor den voet van zyn kind, en vooral wanneer het kind met smeekend oog hulpbegeerend hem aanziet. Maar hooger dan de hemel is boven de aarde, is de liefde van den hemelschen Vader verheven boven die van den aardschen vader. Ge roept Hem nooit vergeefs om hulp. Ge werpt nim mer vruchteloos uw bekommernis op Hem. Neemt ge met uw zwarigheden de toevlucht tot Hem, het komt altijd an ders uit, dan ge in uw zwakheid gevreesd hebt. De Heere brengt Zijn volk gewis in de ruimte, hetzij Hij het langs een omweg het kwaad doet ontwijken, hetzij Hy het midden door het gevaar henen- voert; maar in de ruimte komt het ze ker en vast op Gods tijd. Indien wij zinken, is het alleen door ongeloof en kleingeloof. Maar indien wij waarlijk God laten zorgen, dan worden wij ook uit alle vreezen verlost, want voor Hem is geen berg te hoog om er ons over te leiden, en geen zee te diep om er ons doorheen te voeren. Hij zorgt voor u! Welk een schat van zalige gerustheid wordt ons deel, indien wij dit gelooven. Dit aardsche leven is zoo vol kleine en groote zwarigheden, die onze ziel onrustig maken. Hoe zalig ech ter, indien wij sterker worden in het ver trouwen, dat wij in Christus God tot een Vader hebben, die ons op de allerteeder ste wijze uit loutere genade liefheeft, en die over de winden en wolken en golven almachtig gebiedt. Naarmate dit vertrou wen toeneemt, vermeerdert ook onze in nerlijke rust, en geven wij al onze bekom mernissen in 's Heeren hand. 'kWil U alles overgeven, Al mijn zorgen, groot en klein; 'k Weet, dat Ge in dit korte leven Raad en Helper mij zult zijn. Is de weg ook vol bezwaren, Kan ik nergens uitkomst zien, Zie ik overal gevaren, Uwe hand, zal uitkomst biên! Uwe waarheid kan niet wijkdh, Daar Gij Zelf de Waarheid zijt; Uwe liefde niet bezwijken, Daar Gij Zelf de Liefde zijt! Gij, Gij zult mij alles schenken, Wat Uw heilig Woord belooft, En in liefde aan mij gedenken'; Niets, dat mij dien troost ontrooft. Gevallen van te water geraken zijn vele. Ongevallen, overboord geraken, te water geraken bij diepe duisternis in grach ten, kanalen, rivieren, doorzakken door het ijs, in een wak rijden, baden en zwem men in zee en in binnenwater met een auto, bus of taxi te water rijden enz. enz. In samenwerking met de maatschappij tot redding van drenkelingen, met den Ned. Zwembond, met het Oranje Kruis, heeft de N.B.R.D. krachtdadig aange pakt in velerlei richtingen om den ver drinkingsdood te bestrijden, met het resultaat, 1. uitbreiding der zwemkunst, 2. belangrijke daling van het aantal verdrinkingsongevallen, 3. het aantal reddingen uit Jtet water is ten zeerste verhoogd. Mogen we wijzen op enkele cijfers? De eerste ons bekende statistiek is afkomstig van Dr C. J. Mijnlieff te Am sterdam, loopende over het tijdvak 1903 tot 1910, in welk tijdvak ook de oprich ting der eerste reddingsbrigae viel, n.l. Den Bosch in 1908. In het genoemde tijdvak verdronken 5678 mannen, vrou wen en kinderen, dus gemiddeld 939 doo den. per jaar. Nemen we nu weer het laatste tijdvak van zeven jaar, van 1935 tot en met 1941, statistiek van den Bond, dan vielen er 4231 dooden te be treuren, of gemiddeld 605 per jaar. Be denken we nu, dat de jaren met ver duisteringsplicht, 1940 en 1941 zeer hoo ge verdrinkingscijfers gaven en dat de bevolking tusschen die beide tijdvakken is toegenomen met meer dan 2.500.000 zielen, dan is relatief de verhouding tuschen. vroeger en thans nog veel gun stiger. Nu nog een paar cijfers. De bond is in 1933 overgegaan tot het aanleggen van een statistiek over reddingsongeval len, welke in ons land niet bestond. We nemen,weer eep tydvak van zeven jaar, van 1935 tot en met 1941. Gered zijn: 6244 personen, gemiddeld per jaar 892. Het allergrootste deel werd door zwem mers en zwemmende redders (ook zwem sters en redsters) gered, het allerkleinste deel wist zichzelf in veiligheid te bren gen. De strijd tegen den verdrinkings dood moest worden voortgezet. Bonden of vereenigingen, die een voorlichtings avond of filmavond wenschen, kunnen zich richten tot het secretariaat van den N.Z,R,B,j Kleine Houtweg 139a, Haarlem

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2