büu b MIDDELBIIRGSCHE BRIEF a/f>Jd FEUILLETON Neem „AKKERTJE De Nederlandsche Pijnstiller UIT DE PROVINCIE rnontsr GEMENGD NIEUWS VOOR HOOFD EN HART KERK EN Hulppre PREDIKB Nederlandsche vrijwilligers bij de Waf- fen-SS. Ook de geweergrepen moeten beoefend worden. Alles moet op de juiste wijze worden uitgevoerd. SS Fritz-VNP-Pax Holland m Uitkeeringen Winterhulp. Winterhulp Nederland deelt mede, dat het van 1 September af weer mogelijk is aanvragen in te dienen voor uitkeerin gen. De termijn voor het indienen van deze aanvragen sluit voor de eerste uit- keering op 26 September. Hierbij moge er de aandacht op ge vestigd v/orden, dat ieder gezinshoofd in het algemeen in het winterhulpseizoen een aanvraag kan indienen. Hierop kan een uitzondering worden gemaakt, wan neer de eerste aanvrage is afgewezen of indien de omstandigheden zoo zijn gewij zigd, dat een hernieuwd verzoek gerecht vaardigd is. De aanvragen dienen zooveel mogelijk te geschieden bij de buurtschapshoofden of eventueel bij de plaatselijke kantoren op de daarvoor bestemde formulieren. Instelling van een Verzekeringsraad. Bij besluit van den secretaris-generaal voor Bijzondere Economische Zaken ter uitvoering van het besluit betreffende het Verzekeringswezen, is een Verzeke ringsraad ingesteld, die in Den Haag is gevestigd. De voorzitter, de plaatsvervangende voorzitter, de overige leden en de secre taris van den Verzekeringsraad worden door den secretaris-generaal tot weder- opzeggens benoemd. De voorzitter en de beide plaatsvervangende voorzitters der Hoofdgroep „Verzekering" worden door den -secretaris-generaal tot lid yan den Verzekeringsraad benoemd. De Verzekeringsraad dient den secre taris-generaal op diens verzoek dan wel uit eigen beweging van advies in princi- pieele bedrijfstechnische, economische en organisatorische aangelegenheden op het gebied van het verzekeringswezen. De Verzekeringsraad wordt naar be hoefte door den voorzitter bijeengeroe pen. De voorzitter is verplicht den raad bijeen te roepen, indien de secretaris generaal dan wel de voorzitter der Ver zekeringskamer zulks verlangt. Tot deel neming aan de bijeenkomsten van den raad worden mede de secretaris-gene raal en de voorzitter van de Verzeke ringskamer opgeroepen. Een advies van den Verzekeringsraad wordt door den voorzitter na overleg met de overige leden van den Raad vast gesteld. Wet tot regeling van den nationalen arbeid. Tpdens een rede, gehouden voor het personeel van de Bataafsche Petroleum Maatschappij te Den Haag, heeft Wou denberg medegedeeld, dat de volgende maand een wet tot regeling van den na tionalen arbeid openbaar zal worden gemaakt. Deze wet zal de bedrijfsorde, de positie vanden directeur, van den socialen voorman, de tarieven e.d. regelen. Amico. Laat ik U van deze week eens mogen vergasten op een leuke brief, die ik toe gezonden kreeg van een Zeeuw-lezer die met zijn vrouw op een gemoedelijk Bra- bantsch dorpje verblijft. „Waarde vriend Stentor. Laat ik je zoo maar magge noemen, want al ken ik je niet van aangezicht, ik ken je toch al jaren vanuit je brieven. Ik zitte noe in een soort achterkeette met mijn vrouw en ik heb niks anders te doen, vandaar ik de pen maar hebbe op gevat. Wij zijn hier bij echte goeie room- sche menschen, zij hebben een klein be- drief je en ik mag zoo is meebutteren as ik zin heb. Dat heb ik natuurlijk al ge daan. Jongens nog an toe, wat is de grond hier zanderig. Den eersten zondag was een beetje aakelig, maar mijn vrouw kwam op een goeie gedachte. We zatte hier op hetzelfde plekje en het huis was verder leeg, want de menschen warre naar de werk, dat mijn vrouw zegt, man, gaat nou stil zitten, nou is onze kerk al een kertier an, en den dominee van ons bid noe en dat doet hij voor ons ok. Ik wier der stil van en even later zegt mijn vrouw, waar twee of drie vergadert, benne, daar ben Ik in het midden, wij kenne zelf wel kerk houwe, neem een preek van Meenigherlij Genaade, die den Dominee der een paar heb meegegeven voor wij weg gingen en dat hebben wjj gedaan en toen het mijn vrouw de wet hardop gelezen en het kapittel en ik heb de preek gelezen en wij hebben saamen gezongen en ik ken je niet zeg gen hoe we daarin gesterkt zijn en hoe blij we waren dat wij dat gedaan hadde. 's Middags kregen we nog podding die erg lekker was en het nieuws houden wij bij, want mijn dochter het de zeeuwen gestiert en nou zou ze het in Goes opgegeven hebben, dat wij hem iedre dag kriegen. Wij hebben rijkelijk magge ondervinden dat God niet an tijd en plaats gebonden is en weete wat God doet is welgedaan. Noe heb ik mijn plicht gedaan en noe mot je voor ons ok is een briefje in de Zeeuw zette. Dan laat ik hem ok nog andre leezen. Den trein viel nog al mee, al hat mijn vrouw der nog nooit ingezete en ik maar een keer ommedeweer naar Goes, maar tot Roosendaal het ze aeh- teruut gereje en toen zee een juffrouw gaat op 't andre bankie zitte en toen ree ze met plezier." En met plezier ga ik nu probeeren om volgend^week een brief terug te schrij ven aan aeze en mijn andere vrienden in den vreemde. Tot volgende week D.V. STENTOR. Enkratfeiaj Nu de statuten herzien zijn heeft het bestuur van Enkrateia bond van Prot. Chr. Dankbestrijdersvereenigingen 'n uitbreiding ondergaan met twee- leden en is het aantal bestuursleden gebracht van 5 op 7. Als nieuwe bestuursleden zijn ge kozen de heeren C. J. Toebes en W. C. F. Scheps, beiden te 's-Gravenhage, resp. hoofdbestuurslid van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. en van de Geref. Ver. yoor Drankbestrijding. WANNEER VERDUISTEREN? Zaterdag 29 Aug. 1942. 's Morgens tot 6.45 u. 's Avonds van 20.36 u. «V i\\Y HET HUISJE AAN DU HAVEN, 110) Door H. Kingmans. Ietwat onstuimig wordt de voordeur opengeworpen en klinkt de stem van het kind: „Is vader thuis gekomen?" Kees springt op: het is de stem van Catrien, sprekend! j „Ja, Corrie. Hier is je vader. En die mag nu niet meer weggaan, hé?" Nu zij vóór haar vader staat, is Corrie bedremmeld. Maar de verlegenheid wijkt al gauw, als Kees haar tot zich trekt. Het bloed spreekt! „Hoe wist jet dat ik er was?" vraagt hij, iets later. „Tante Marie vertelde het. Ik moest maar gauw naar huis gaan. Laat vader mtj nu niet meer alleen?" „Je was toch niet alleen? Bij Groot moeder nog wel!" „Jawel, maar Grootmoeder verlangde ook naar u. Waarom kan ik niet by u wonen? Alle kinderen wonen toch bjj hun vader en moeder?" Kees geeft geen antwoord. Maar Grootmoeder zegt: „Met je vader was dat een ander geval, Corrie. Maar nu laten we hem niet meer los, hoor. Je moet hier blyven, Kees. Waarom zou je weggaan Hy mompelt iets over de menschen in 'Zeestad, die heel wat te kletsen zullen hebben. Maar hij krijgt hetzelf de antwoord als van Alëx: „Dat kletsen In Uw huisapotheek en in Uw zak, steeds bij de hand, zijn AKKERTJES een eerste hulp by onverhoedsche pijnen en ook bfj 'n opkomende vèrkoudheid. is gauw genoeg afgeloopen. Je moet er even dóór en dan zijn we klaar". „Maar wat moet ik hier- doen In De venter heb ik werk en verdien wat, al is het niet veel". „Dat weinige kim je hier ook wel ver dienen. Er is wel wat te doen. Ga nou weer niet zwerven, want Een frissche boy komt binnen: de oud ste van Alex. „Opoe, hebt u soms een boodschap voor oome Jan? Ik moet er een briefje brengen. O, is dat oome Kees?" „Ja, jongen. Dat is tot Kees wordt het gezegd Roelf, de oudste jongen van Alex en Marie. Geef oom eens een hand, vent". Dat gebeurt. Maar dan zegt de jongen „Ik moet weg. Op de fiets ga ik, Opoe. Geen boodschap?" „De boodschap zal wel in het briefje staan", lacht moeder Olieheerd, geluk kig. Dan is de jongen verdwenen, om iets later te worden opgevolgd door een zusje en een broertje, die den nieuwen oom ook willen zien. Kees staat voor het ragm. Het is of de tijd niet voorbijgegaan xs: de motor wordt gelost: .de wagens staan op de kade: er is alleen een enkele vrachtauto bij, wat vroeger niet het geval was. Alex en, Piét zijn bedrijvig bezig. „Het gaat nog steeds goed met het veer, hé moeder? Alex vertelde het". „Niets te klagen, vent", antwoordt moeder,, die Baast hem komt staan, Alex Cursussen Ned. Arbeidsfront. Naar men ons meldt, ligt het in het voornemen van het N. A. F. vanaf 1 Oct. Avondscholen voor volwassenen en cur sussen te organiseeren. De bedoeling van deze A. V. V.'s is, de menschen, die reeds lang van school af zijn, hun elementaire kennis van de schoolvakken weer wat te laten opfrisschen. Daarnaast bieden de cursussen gele genheid tot het leeren van de Duitsche en Italiaansche taal, E. H. B. O. enz. Nadere inlichtingen worden zeer gaar ne op het Provinciaal Kantoor, Dam 13 te Middelburg en op de plaatselijke Kan toren verstrekt. Prtov, Griffie. De wd Commissaris der Provincie Zee land heeft met ingang van 1 Sept. a.s. aan W. L. Verhage eervol ontslag ver leend als schrijver ter Prov. Griffie, in verband met zijn benoeming in een an dere functie. Middelburg. Proefalatm. De burgemeester maakt de bevolking er op attent, dat a.s. Za terdag om 12 uur proefalarm zal wor den gegeven, Vlissingen. Maandagmiddag liet een echtpaar op het station te Middelburg 2 jassen in den trein liggen. De man toog naar Vlissingen, doch op het station was geen aangifte gedaan van het vinden dezer kieedingstukken. Een agent van politie, die op het station surveilleerde, werd van het gebeurde in kennis gesteld en deze herinnerde zich, dat eenige reizi gers met groote koffers, ook eenige jas sen bij zich hadden. De koffers en de jassen waren in de nabijheid van het station in bewaring gegeven, doch de eigenaars waren verdwenen. Men wacht te op hun terugkomst en toen werden zij aan den tand gevoeld. Onder allerlei voorwendsels ontkenden zij die jassen te hebben gestolen. Op het politiebureau kwamen zij echter tot andere gedachten en legden zij een volledige bekentenis af. Goes. Voetbal. Gisteravond speelde op het sportveld alhier „Het halve Maantje" een vriendschappelijken wedstrijd tegen Du- kol. Was de ruststand 10 voor Dukol, het einde kwam met 53 voor, „Het hal ve Maantje", In een advertentie in dit nummer maakt de burgemeester bekend, dat de lessen aan de openbare scholen op 1 Sept. a.s. weer zullen aanvangen. De ouders van de betrokken leerlingen ver wijzen wij naar deze advertentie. Zuid-Beveland. Kloefingel Korfbal. Vitesse n van Wolfaartsdijk speelde gisteren alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen Uni- tas II. De rust kwam met 20, het einde met 50 voor Unitas n. 'S-Heerenlhoek, Zondagsslui ting. Vanaf Zondag a.s. is het door verordening van den burgemeester ver boden alhier een winkel voor het publiek geopend te hebben, althans artikelen te verknopen. Schouwen-Duiveland. Bruinisse. Dokter Dikkenberg uit Goes heeft Woensdag alhier de cursisten ge ëxamineerd, die hebben deelgenomen aan den cursus Eerste Hulp bij Onge lukken, die gedurende de jaren 1941 en 1942 werd gegeven. Na afloop van het examen, bleken alle 20 personen die den cursus hadden ge volgd het diploma te kunnen ontvangen. Bij de uitreiking van die diploma's sprak eerst Dr Dikkenberg er zijn be wondering er over uit, dat het aan Dr Bruijnzeel gelukt was om in samenwer king met zuster v. d. Berge aan een zoo groot aantal personen op een cur sus voldoende vaaMigheid bij te bren- krijgt hen in de gaten en steekt de hand op. „Wie is die ouwe baas?" vraagt Kees. „Van Merle toch niet?" „Goed geraden", lacht moeder. „Die wordt ook een dagje ouder. Maar zijn zaak geeft hij er niet aan. Zijn zoon drijft die wel, maar de ouwe doet nog mee. Bij de motor is hij elke week nog. Je zult nog wel meer ouwe kennissen ontmoeten, al zijn er veel gestorven in die jaren. Weet je, dat Bramberg in Haarlem woont?" „Ja, ja. Alex vertelde, dat Jane Gasius voor Corrie zorgde. Aardig van haar. Zal zij ook nooit hebben kunnen denken, dat zij nog'eens in aanraking zou komen met een kind van mij. Past Corrie goed op, moeder?" „Ja, best hoor". „Zij moet niet worden als haar moe der. Ik had die nooit moeten ontmoeten moeder. Vader heeft mij zoo voor,haar gewaarschuwd. 'tWas een vreeselijk iemand, al kon zij aardig en lief doen. Zij werd mijn ongeluk. Maarik heb ook schuld". „Er is vergeving voor, Kees. Onze God vergééft menigmaal". „Ik heb er geen behoefte aan, moe der", zegt Kees openhartig. „Ben je op dat punt nog niet veran derd jongen? Dat is heel erg. Ik hoop, dat je oogen nog eens geopend zullen worden. En zal blijven bidden voor je, zoolang ik nog leven mag". (Slot KQlgt,) gen, dat allen gediplomeerd konden wor den. Spr. hoopte verder, dat het niet noodig zou zijn, het geleerde in pr act ijk te bren gen, doch wees er op hoe nuttig het ge leerde van pas zou komen, wanneer een maal de nood aan den man kwam. Burgemeester v. d. Berg sloot zich, wat dit laatste betreft, bij Dr Dikken berg aan, er op wijzende, hoe reeds een maal in de Mei-dagen van 1940 zich een aantal personen, toen nog ongediplo meerd, beschikbaar hadden gesteld, om xoo mogelijk hulp te verleenen. Ook hij bracht dank aan Dr Bruijnzeel en zuster v. (1. Berge. Dokter Bruijnzeel dankte voor de aangename samenwerking en de goede verstandhouding die er steeds op den cursus hadden geheerscht, en droeg thans verder de ploeg E.H.B.O.-ers aan het hoofd van den Luchtbesehermings-, dienst, den heer v. Duin, over, die zich er over verheugde, dat de luchtbescher ming thans de beschikking heeft over 20 ervaren personen. Aan Dr Bruijnzeel en zuster v. d. Ber ge werd ten slotte een aandenken over handigd. De namen der gediplomeerden zijn: de dames Jo Haeck, P. Wesdorp, P. Brou wer, J. Brouwer, P. Huisson, L. Maas, M. v. d. Berge Dd., L. Kloote, J. v. d. Berge, Nel Leendertse, C. v. d. Sluis, S. Duinkerke, F. Felius en D. Bal. De hee ren M. Jumelet Az., M. de Raat, W. Ju- melet Anth.z., M. v. d. Bos, L. Jumelet Az. en Fr. Kik. landen parelwitte, ^gg een in tuoe verpakt pr°duC* w-(||ekeurige ledige ontvangst van dan vooral N.V. PRODENTA.I IP 143 De strijd tegen den clandestienen handel. Vrijdag werd te Oostzaan op straat een zak gevonden, inhoudende een hoe veelheid schapenvleesch, terwijl bij die zak een pet lag. Na eenig nasporen, waarbij de pet houvast bood, kon de burgemeester in den nacht van Zater dag op Zondag den dader arresteeren, die den 17-jarigen jongen Pieter Schaft bleek te zijn, meldt het D. v. Ni-H. Zondagmiddag heeft de burgemeester De Bree bij een inwoner een radiotoestel in beslag genomen, daar men de Neder landsche berichten over de Engelsche radio zoo luid had aangezet, dat ze op straat waren te hooren. De man, een ze kere Abbering, woont tegenover den bur gemeester, en probeerde zich te verweren door te verklaren, dat hij naar muziek luisterde. Dit ging natuurlijk niet op en inbeslagname volgde. Weer is een Hagenaar die bonnen wilde koopen de dupe geworden van de oude truc eerst je geld, dan de bon nen. De man was in contact gekomen met twee lieden die hem voor f 260 bo terbonnen zouden leveren. Ergens op Scheveningen zou men elkaar treffen. Na het geld te hebben ontvangen ging een van het tweetal even weg en kwam natuurlijk niet terug. Ook de tweede, die den kooplustige nog even gezelschap hield maakte zich plotseling uit de voe ten, waarop na een poosje de politie de zaak verder mocht uitzoeken. Het oog viel op twee broers van 33 en 29 jaar uit Scheveningen, die al meer dergelijke ge vallen op hun kerfstok hebben. Hoewel zij blijven ontkennen zijn zij in bewaring gesteld. Een 32-jarige koopman is gever baliseerd omdat hij zijn distributie bonkaart voor de tiende periode, zijn aardappelkaart en zijn rookerskaart had verkocht voor f30. Een negentienjarige losse werkman heeft een proces-verbaal gekregen omdat hij de distributiebeschei den van zichzelf en zijn vrouw in pand had gegeven voor f40. De Christelijke doop is nog niet weg- gewischt door den nood der tijden. Ne derland is goeddeels nog een gedoopt volk, dat wil zeggen, een volk, waarover de Naam Gods is uitgeroepen èn een volk dat tot den dienst Gods geroepen wordt. De hartelijke toewijding aan dien dienst en de bekeering tot dien God, die in Jezus, den Gekruisigde en Opgestane, onze Vader wil zijn door den Heiligen Geest zal weer onze volkskracht ver- nieuwten. Laten we dan by den enkeling begin nen. Laat ieder onzer wederkeeren tot den levenden God. Wanneer Gods slagen ons bewegen om Hem te zoeken, wanneer het geloof in het Evangelie weer wordt het zuurdeeg, dat ons volksleven in allerlei geledingen doortrekt, dan zal de zon van hoop weer voor ons opgaan. Dan zien we weer perspectief. Tot het geloof terug! Dr P. PRINS en Ds H. A. WIERSINGA. Een 22-jarige meubelmaker bood jam- en zeeptoewijzingen te koop aan. Hij had ze ontvangen van een achttienjarigen jongen, die ze weer had van een zeven tienjarigen loopjongen. Uit het onder zoek bleek, dat de laatste ze van zyn patroon had gestolen en dat hij opdracht had gegeven ze voor f 225 te verkoopen. Tegen allen is proces-verbaal opge maakt; de loopknecht is in bewaring gesteld. Bij een 56-jarigen kunstschilder is een partijtje gehamsterde levensmidde len in beslag genomen bestaande uit eenige worsten, peulvruchten en thee. Terzake hamsteren en/of prijsopdrijving heeft hij een verbaal gekregen (Vad.) Eerste graan uit N.O.- polder gewogen. Het eerste gedorschte graan uit den Noordoost-pol der is dezer dagen gewogen. Het was een bijzonder oogenblik, dat niet geheel on gemerkt voorbij is gegaan. De broodbonnendief- stal te Bergen op Zoom. Op aanwijzing van de recherche te Bergen op Zoom heeft de Rotterdamsche politie aangehouden zekeren. J. K. uit Bergen op Zoom, den hoofddader van een diefstal met braak in een bakkerij, annex chocolaterie, aldaar. Ongeveer een maand geleden werden daar niet minder dan 25 duizend rantsoenbonnen brood, vertegenwoordigende een waarde van 23 balen bloem, alsmede een hoe veelheid bonbons en f 150 gestolen. K., die eenigen tijd in dienst van de bakkerij is geweest, had zich bij dezen diefstal de medewerking van twee kor nuiten weten te verzekeren. Gedrieën zijn zij met den buit naar Rotterdam getrokken, waar K. zijn gedeelte van de gestolen bonnen voor duizend gulden van de hand deed. Onder het gestólene bevonden zich ook vervallen bonnen, welke met de bonbons in de haven wer den geworpen. De bonbons heeft men daaruit opgevischt. Met de arrestatie van K. heeft de politie een goeden slag geslagen. De jongeman, die eenigen tijd in een ver beteringsgesticht heeft doorgebracht, waaruit hij heeft weten te ontvluchten, heef namelijk nog meer inbraken op zijn geweten. Hij heeft een bekentenis afgelegd. Oneerlijke postambte naren. Gistermorgen is in het spoor wegpostkantoor te Rotterdam d$ bestel ler J. v. d. B. op heeterdaad betrapt, toen hij uit een postpakket pakjes shag wegnam. Hij is aan de politie overgele verd. In een bijkantoor van de P.T.T. ont dekte men dezer dagen in de toilet inrichting papieren afkomstig van een postpakket. Nog denzelfdejfcdag werd de chauffeur T. v. d. H. aangehouden, op wien de inhoud Van het pakket werd ge vonden. Ook deze is opgesloten. Oplichting en diefstal. Een caféhoudster in de Rozenstraat te Amsterdam was zoo onverstandig te luisteren naar een man, die haar enkele dagen geleden bezocht en die haar „te gen-een zacht prijsje" wel aan een klein partijtje gedistilleerd kon helpen. Hij had het zelf niet, maar wist voor f600 iets te koop. De weduwe gaf den man f 600, maar lietomdat zij den man toch niet heelemaal vertrouwde haar zoon meegaan. Het tweetal toog naar den Nieuwendijk en voor een café geko men, vroeg de „handelaar" den zoon, even op zijn fiets te passen, dan zou hij binnen even het zaakje in orde maken. De zoon paste op de fiets een oud beestje totdat een uur verstreken was en hij, wachtensmoede, maar eens in het café ging kijken. Daar was echter de „handelaar" niet te zien en ook wist nie mand iets van hem af, zoodat de jonge man het politiebureau opzocht en daar zijn wedervaren vertelde. De politie tracht thans den oplichter te achter halen. Een handelaar, die in zijn pakhuis aan den Oude-Schans te Amsterdam 18.000 konijnenvellen had opgeslagen, kwam tot de teleurstellende ontdekking, dat de geheele partij ter waarde van f6000 verdwenen was. De politie tracht thans uit te zoeken, hoe en wan neer dit gebeurd is, alsook wie de dader van dezen diefstal is. Een handelaar in zakken, gevestigd aan de Prinsengracht te Amsterdam, heeft eveneens ongewenschte bezoekers gehad, die de winkeldeur hebben open- broken en er vervolgens met 800 jute zakken vandoor zjjn gegaan. rrrr. K Ned. Hery. Zandvoort, cand. L, Geref. Ker Uithuizen, Ds P. v. Haren (Gr.). t( Afscheid, Beve Ds C. Th. F. Abbing gaat neemt 27 Sept. a Herv. Gem. te Ruurh Cand. B. Rieb door Ds K. Dronkert vestigd als predikant Leidschendam, Op 20 Sept. do< zijn intrede by de Wouterswoude, waar door Ds J. W. v. d. Kerkölijke verkil ding van den kerker Gem. teN.-enSt gekozen tot ouderling en M. Kakebeeke en Klein en H. v. d. Ve Mej. E. H. v. d. Sc dom van 44 jaar is huis te Utrecht na heid overleden mej. leerares aan de Chr. Benoetnd tot on aan dé CLv. sc'". mej. T. Binnekade akte) .aan de Geref. scho Loosduinen, K. L. v, ningen. ZONDAG 30 A1 Op Zuid- en N Ned. Hei Goes, 9.30 u. dr Dankb Baarland, nm. ds Bur Biezelinge, 10.30 en Borsselen, 10.30 u. ds Colijnsplaat, 11 en 3 Driewegen, 3 u. ds Ellewto'Utsdijk, 10.30 u. Geefsdijk, 11 u. ds Kraak. 's-Gravenpolder, 10.30 3 u. dhr Overgaauv Hansweert, 9.30 en (Vm. Voorber. H. 's-Heerenhoek, 3 u. 's-H. Abtskerke, 10.30 ds v. Hoogstraten. Heiokenszand, 10.30 er 's-H. H. kinderen, 9.i 's-H. Arendskerke, 10 Hoedekenskerke, vm. geen dienst. Yersekepll u. ds v. V v. d. Maden. Kapelle, 10 en 2.30 u Kamperland, 10.30 en Kattendijke Kats, 2 u. dr Hansei Kloetinge, vm. en Doop.) Krabbendijke, vm. ei Kortgene, 11 en 3 u. Kruiningen, 10 en 2. Nieuwdorp, 10.30 u. 1 Nisse, 10.30 u. ds Lut Ovezande, 10.30 u. d Oudelande, vm. ds v. Rilland, 10.30 en 3 Schore, 10.30 en 3 u. Waande, vm. dhr v. gemars. Wemeldinge, 10 en Wilhelminadorp, 10 Dankbaar. Wissenkerke, nm. ds Wolfaartsdijk, 10.30 Op W: Aagtekerke, 10 en 2. H. Av., nm. afsch Arnemuiden, 10 u. dl leesdienst 1 Biggekerke, 10 en 21 Domburg, 10 en 7 u| Gapinge, 10.30 u. dsl Grijpskerke, 10 en 2.1 Kleverskerke, 10 tt. d| Koudekerke, 10 u. Warners. Meliskerke, 10 u. dh| Bakker. N.- en. St.-Joosland, Oostkapelle, 10 erj 71 Ritthem, 10 en 2.30 St.-Laurens, 10 u. ds Oneerlij Personeel, welke in den laatst terreinen der spc pleegd, zijn oorzaa' Waking en controle geworden, waardoo, dene dieven köndi Thans weer heef, che te Amsterdam rangeerders ontdei ruimen tijd aan cL heeft schuldig ge steeds kleine hoeve len, die zij dan oi direct van de har van het gestólene] maar is in elk get Z ij k u n n sigarenwinkel te 1 ternacht bezoek g< kant van het huis vernield, waarna c kei konden bereilj 22.000 sigaretten trT" D o o d e j Huisgenooten vonc he V. te Winsum ir Wonde bewusteloos vermoed wordt, c van den zr'der is geneesheer ion sle teertn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2