■SPAAR» KRUSCHEN FEUILLETON UIT DE PROVINCIE GEMENGD NIEUWS VOOR HOOFD EN HART HET HUISJE AAN DE HAVEN. 100) Door H. Kingmans. Nog dienzelfden avond komen de oudste kinderen van Marie aanloopen, benieuwd naar het nieuwbakken nichtje en Jane bespeurt aldra, dat die het wel met Corrie zullen vinden. En dan laat zij het meisje met haar Groot moeder alleen, want zij heeft toch be sloten, by Marie te logeeren. Enkele dagen zal zij in Zeestad biyven. Een prachtige gelegenheid, om de oude ken nissen nog eens langs te gaan. In het huisje aan de haven zyn Grootmoeder en kleindochter. Het doet het hart van moeder Olieheerd goed, als Corrie schuchter vraagt naar haar vader en voor het eerst van haar leven een foto van hem ziet, toen hy ruim twintig jaar was. En dan vertelt Grootmoeder van haar jongen. Tot Corrie noodig naar bed moet, en Groot moeder haar het kamertje wyst, dat zy het hare noemen mag. Een weelde voor Corrie. By Marie discht Jane het verhaal uit Haarlem nog eens op en prijst het kind, dat zooveel liefde noodig heeft. „Geef die, Marie. Doe het terwille van maken heeft. Op het oogenblik viert het kapitalisme nog minstens evenveel hoog- ty ale voor 1940. Is de st.ryd der N.S.B. dan voor niets geweest? ">m deze vraag te beantwoorden verwees Mussert naar het programma en de gcesteiyke „bron nen" van de welke hy uitvoerig behandelde: Godsvertrouwen, liefde voor volk en vaderland en de eerbied voor den arbeid. Drie dingen staan vast: er is geen nat. soc. regeering, er is oorlog, bezetting en blokkade en er is een enorme verarming in alle landen. Wij kunnen echter een be gin maken door de solidariteit van de werkers te brengen die door het kapita lisme altyd met opzet is tegengehouden. Het begin van de solidariteit is er in Landstand en Arbeidsfront. De „Limburgsche Volksdag" viel aan het slot van het bezoek van Ir. Mussert aan Limburg. Nadat deze in de mor genuren een kort bezoek had gebracht aan het lazaret in Maastricht en zich daar gedurende eenigen tijd had onder houden met een Nederlandschen vrijwil liger, die gewond van het Oostfront is teruggekeerd, werd een autotocht ge maakt door het Zuidelyke deel van de provincie. Ongeveer half drie arriveerde de lei der voor het kasteel Amstenrade. In een kort openingswoord herdacht graaf de Marchant et d'Ansembourg de gevallenen van het Oostfront, die hun leven gaven voor Nederland. Behalve Ir. Mussert traden als spre kers op de heeren Rost van Tonningen, president van de Nederlandsche Bank en leider van het Economische Front, en de leider van het Nederlandsche Ar beidsfront, Woudenberg. De heer Rost van Tonningen waar schuwde tegen lieden, die op de een of andere wijze de economische wet van het oogenblik saboteeren: produceeren wat men kan. Als iemand denkt van onze lankmoedige houding misbruik te ma ken, zal hij worden verwijderd. Er is nood in ons volk, maar met saboteurs in de rijen wordt minder, slechter en on doelmatiger geproduceerd. Wanneer er thans gijzelaars gefusilleerd worden, is dat de schuld van de stille saboteurs. De leider van het N.A.F., de heer H. J. Woudenberg, zeide, dat hij zijn tocht door de bedrijven maakt, om de bood schap te brengen van het N.A.F.. van de sociale ordening en den specialen op bouw. De Kreisleiter Quandt sprak een be groetingswoord namens het Arbeitsbe- reich der N.S.D.A.P. in Nederland. Nederlandsche arbeiders in Duitschiand. Van bevoegde zyde wordt de aandacht er op gevestigd, dat tot 24 Augustus de zender Bremen (golflengte 395.8 m.) en de zender Friesland (golflengte 1875 m.) dagelijks om 19 uur 45 een reportage geven van de Junkersfabrieken, waarbij de groeten van de daar werkende Neder landsche arbeiders worden uitgezonden aan hun familieleden. Verdeeling opbrengst geluktelegrammen. Van de opbrengst der geluktelegram men, komt, zooals bekend, éen gedeelte ten goede aan de Nederlandsche jeugd. De maatschappelijke instellingen op dit gebied, welke een uitkeering ontvangen, waren de Academie voor lichamelijke op voeding te Amsterdam, het Kinderfonds a P.T.T. te 's-Gravenhage en het Neder- landsch Jeugdleidersinstituut te Amster dam. De secretaris-generaal van het depar tement van Binnenlandsche Zaken heeft t-.ans bepaald, dat te rekenen van 1 Ja nuari 1942 af, na aftrek der uitkeerin- gen aan de Academie en het Kinderfonds P.T.T,, het overblijvende gedeelte aan de Nederlandsche Jeudherbergcentrale te Amsterdam zal worden uitgekeerd. Batavia wordt Cenom. Het Japansche militaire bestuur heeft volgens de „Deutsche Ztg. i. d. N.", op Java verscheidene namen gewijzigd. Ba tavia zal voortaan Cenom „Neder landsche stad" heeten. Aardappelprijs 9 cent per kilo. De prijs van aardappelen, welke ten hoogste aan den consument in rekening mag worden gebracht gedurende het tyd- vak van 17 Augustus tot en met 5 Sep tember 1942, bedraagt, naar het bedrijf schap voor aardappelen mededeelt, f 0,09 per kg. Deze prys mag zoo noodig ver hoogd worden met 1 cent per kg. voor thuis bezorgen. Werkgeversverklaring bij bevalling. De Centrale Persdienst van het N.A.F. meldt: Op verzoek van den Dleriht Werk verruiming van het Nederlandsche Ar beidsfront heeft de Ryksdlenst voor de Werkverruiming het volgende bepaald: De werkgeversverklaring, welke noo dig is voor de ten uitvoerlegging van artikel 37 lid 8 der Ziektewet (uitkeering f 55 by bevalling) zal voor de in de werkverruiming tewerkgestelden worden afgegeven door die gemeentelijke instan tie, welke de zaken van de werkverrui ming behandelt in de gemeente, waar de tewerkgestelde zyn domicilie heeft. Door- dat deze instantie verder zorg zal dragen voor verdere doorzending, is een aan- merkelyke bespoediging van de uitkee- j ring bij bevalling in deze gevallen ver- kregen. Uitreiking levensmiddelenkaarten voor l rijksduitschers. In de periode van 1829 Augustus vindt de uitreiking plaats van levens middelenkaarten der 10de periode. Te vens ontvangen houders van inlegvellen K of LI, 2 aardappelkaarten K of L2, 3 aardappelkaarten, K of L3, 2 aardappel- kaarten, K of L4, 1 aardappelkaart. Houders van L-inlegvellen ontvangen bovendien een toeslag-aardappelkaart. Voorts ontvangt ieder naar wensch een rook- of snoepkaart. Aan mannelijke per sonen onder 18 jaar en vrouwelijke on der 25 jaar wordt geen rookerskaart verstrekt. De distributiebescheiden móe ten worden afgehaald op den datum, welke op de nu in gebruik zijnde levens middelenkaarten zyn afgestempeld. Belangrijk. Adresveranderingen moeten onmiddel lijk aan het Wirtschaftsamt, kamer 3 worden opgegeven. Stamkaarten met eigenhandig veranderd adres zijn ongel dig. Het bureau is geopend van 812 en van 25 uur. Zaterdags van 812 uur. Het Wirtschaftsamt, Sophialaan la, Den Haag. Neem het Versterkingsmiddel tegen Rheumatische Pijnen 1.47 - 0.76 - 0.41 bij Apoth. en Drog. WANNEER VERDUISTEREN? Dinsdag 18 Aug. 1942. 's Morgens tot 6.27 u. 's Avonds van 20.59 u. Oud-Burgemeester A. AE, Hendriks© overleden. In den ouderdom van bijna 76 jaar is te IJzendijke overleden de heer A. AE. Hendrikse, oud-burgemeester van Wa- teriandkerkje en IJzendijke. Provinciale Grjffie. De wnd. Commissaris der Provincie Zeeland heeft met ingang van 1 Septem ber a.s. den heer H. Rekkers, klerk bij den Provincialen Stoombootdienst te Vlissingen, benoemd tot adjunct-com mies ter Provinciale Griffie. Uitzending Ned. Volksdierisft. Zaterdagmorgen vertrok van de stati ons Middelburg en Goes een dertigtal Zeeuwsche meisjes naar Duitschiand. Het zijn 15 meisjes uit Middelburg, 10 uit Axel en 5 uit Zierikzee. Door de bemoeiingen van den Ned. Volks dienst zullen deze meisjes een vacantie van zes weken in het Heim „Bonnschlüs- sel" te Bernau in Ober-Baiern doorbren gen. Middelburg. De strijd tégert de malaria. In Middelburg, waar de malaria zich de laatste jaren veel te sterk uitbreidt, wordt thans de strijd tegen deze ziekte aangebonden volgens het systeem, dat reeds sinds 1937 in Noord-Holland ge volgd wordt. Behalve reeds vroeger be- haar, als je het niet terwille van Kees doet." „Zij zal hier niet als een vreemde worden behandeld", antwoordt Marie. „Je kunt er van op aan. Over Kees wil ik liever niet spreken. Je kunt er trou wens niets van zeggen." En dan zwijgt Jane ook maar. Het gaat naar wensch met Corrie. Met een gerust hart, zij had er trou wens niet aan getwijfeld, verlaat Jane ongeveer èen week later Zeestad, om naar Haarlem terug te keeren. Zy kan Sevensma vertellen, dat de heele fa milie van Corrie haar met open armen ontvangen heeft en dat zy daar op haar plaats is. Er is afwisseling genoeg voor het kind. De school, want Grootmoeder heeft haar er heen gezonden, zelfs toen Jane nog niet weg was, zy kan er heen met de kinderen van Marie; de boer- dery, waar ze graag komen mag, even als trouwens bij tante Marie; de mo tor, die oom Alex is een leukerd; ze heeft ook al geroeid in de haven en oom heeft gezegd, dat zy in de vacantie eens mee mag varen naar Zuidburg en Oostland, met een van de kinderen van oomoch, Corrie verveelt zich niets en zy vindt Grootmoeder een schat. En Grootmoeder Olieheerd? Die kan sproken maatregelen tegen het stilstaan de water in de kelders op „het puin", waarin de muggen bleken te broeden, zullen nu onder leiding van Dr jïe Nooy- er en Dr van Thlel de volgende maat regelen genomen worden; 1. In de huizen van personen, die in 1941 of in 1942 malaria hadden, zullen de malariamuggen gedood worden door het uitspuiten van de slaapkamers dier personen en vaak van de aangrenzende vertrekken. Dit levert voor de bewoners niet de minste last op. Tusschen half Augustus en half October moet dit vier (hoogstens vyf) maal plaats vinden. 2. Dezelfde personen zullen gedurende deze periode twee maal per week x/z gr. kinine moeten slikken om te verhinderen dat toevallig niet gedoode muggen zich toch by het bloedzuigen kunnen besmet ten. Dit levert evenmin last op. Op deze wyze wordt verhinderd, dat de huisgenooten en buren van de besmette personen ook malaria krijgen. Met groote nadruk moet er op worden gewezen, dat het noodig is, dat de door den huisdokter voorgeschreven kuur steeds volledig gevolgd wordt en dat het verkeerd is te trachten zélf de malaria te genezen. Voorts zy er aan herinnerd, dat de arts alleen door onderzoek van het bloed in staat is om te zien of de patiënt werkelijk aan malaria lijdt (alle kinderen in Middelburg weten van het schoolonderzoek in het vorige jaar dat dit heelemaal niet pijnlyk of onaange naam is). De bewoners van Middelburg worden opgewekt de uitvoering der maatregelen zoo goed mogelijk te helpen slagen. Dan slechts zal het mogelijk zijn de uitbrei ding van deze nadeelige en hinderlyke ziekte tegen te houden. (P. Z. C.} Verduistert goed. Nu de tijd van verduisteren weder vroeger aanbreekt, willen we er nogmaals op wijzen, dat de verduisteringsvoorschriften stipt moeten worden nagekomen. Doet men dit niet, dan brengt men zichzelf in moeilijkhe den. De laatste dagen heeft de politie haar toezicht hierop verscherpt. Dit was noodzakelijk, want velen meenen, dat men het niet zoo nauw behoeft te nemen. 1 Verschillende personen hebben een waarschuwing ontvangen en processen- verbaal zijn nog niet opgemaakt. Maar i zij volgen onherroepelijk, wanneer i men de gestelde voorschriften blijft, ne- geeren. Een ieder zij dus nu gewaar schuwd. Maakt het u zelf niet moeilijker en de politie gemakkelijker. Het is in uw eigen belang en bovendien uw voordeel, want anders moet u de inhoud van uw portemonnaie geheel of gedeelteiyk af- i staan ter betaling der boete. En dat doet u toch liever niet? Verduistert daarom uw woning op den daarvoor be paalden tydi De politie heeft tegen den vracht- ryder J. B. prooes-verbaal opgemaakt, aangezien het achter-nummerbord van zyn auto niet leesbaar was. Ook hierop dient men te letten. Indien het vuil of bemodderd is, make men het even schoon. Het is immers een kleine moeite Goes. De politie heeft Zaterdagavond te gen 5 personen proces-verbaal opge maakt, die in den verboden tyd in de Lange Kerkstraat fietsten, terwijl J. S. te Wolfaartsdyk een proces-verbaal kreeg, omdat hy geen persoonsbewys by zich droeg. Zuid-Beveland. Klodtinge. Zaterdagavond gaf het mu ziekgezelschap „Excelsior" onder leiding van den dirigent, den heer Jac. den Toonder, zijn laatste zomer-concert in dit seizoen op de tent. Er was veel be langstelling. Tholen en St.-Philipsland. Tholert. Benoemd tot opvolger van op perwachtmeester Haverhoek, stand plaats Tholen, dhr L. Bekkens, voorheen te LJselmonde. In de afgeloopen week hebben amb tenaren van den C. C. C. D. een party Belgische tabak in beslag genomen, wel ke voor abnormale prijzen in den han del werd gebracht. Kooper en verkooper kregen een bon. DEUGD DB LAGERH SCHOOL HBEÜT NIET ALLEEN TOT TAAK DE VER STANDELIJKE VERMOGENS DER KINDEREN TE ONTWIKKELEN, MAAR OOK HEN OP TE VOEDEN TOT ALLE DEUGDEN. DAAROM IS HET ZOO'N GOEDE GEDACHTE KINDEREN OP SCHOOL TE LATEN SPAREN MET SPAARZEGELS VAN DE RIJKfc POSTSPAARBANK. DE RDKSP0ST- S V SPAARBANK STAAT haar geluk niet op. Zij had nooit kun nen denken, op haar ouden dag een kleinkind in huis te zullen hebben, waarvoor zij geheel te zorgen heeft. En dan nog wel het kind van Kees! Kon nu maar eens uitgevonden worden, waar die zich bevindt. Hij moet toch ergens in het land zijn Ruim een maand nadat Cor in Zee stad is gearriveerd, ontmoet Alex in Zuidburg schipper Steinmetz. Het is reeds zoo lang geleden, dat hy dien zag, dat hy hem nauwelijks herkent. De man. is zeer oud geworden, veel ouder dan zyn jaren tellen. Hij loopt gebogen en in zyn oogen is een blik van vertwyfeling te lezen. Op de Markt, waar Alex zich bevindt, op weg naar een firma, staat Steinmetz op eens voor hem. „Goeie morgen", zegt hy. „Je naam weet ik niet meer. Ik zal maar zeggen: Olieheerd. Hoe maak je het?" „Best. Je bent Steinmetz, niet? Ik herken je nauwelyks". „Maar ik kende je direct. Nog steeds met de motor?" „Natuurlyk, man. Steeds volop werk". „Je mag van geluk spreken. Het gaat my niet voor den wind". (Wordt vervolgd.) De strijd tegen den clandesfienen handel Loosdrecht is niet alleen een gezocht vacantieoord, tot voor kort was het ook een dorado voor ben die niet op een tientje behoeven te zien. De sluikhandel tierde er zoo welig, dat men feitelijk niets meer op de bon kon krijgen, maar alles zonder bon tegen sterk opgedreven prijzen. In de eerste klas-hotels en chique ge legenheden werd alles gereserveerd wat men maar wenschte. Wil men prijzen: de uitsmijters noteerden er f3,25, de dubbele f 6,50, de borrel een gulden, cog nac f 1,50, doosjes sigaretten f 2,75, sla gers leverden aan de restaurants vet voor f9 een pond, vleesch voor f2,25, het laatste in hoeveelheden van 60, 90 of 100 pond, en partijen van 15 pond vet bijv. voor f 135. Banketbakkers maakten goede zaken met cake zonder bon van de hand te doen voor f 2,50 de 3Va ons, gebak voor een gulden .het stuk, koeken van oude samenstelling voor 20 cent. Eieren, in partijen van 2000 en meer deden als „grondstof" 40 cent, en paling werd voor f 3 per pond verkocht, terwijl de vastgestelde prijs ongeveer f 1,16 bedraagt. Aan dezen toestand heeft de prijsbe- heersehing een einde gemaakt door de afgeloopen week een razzia te houden in Loosdrecht en omgeving. Na een voor bereidend onderzoek bracht een 15-tal rechercheurs, op een middag plotseling een bezoek aan hotels, restaurants, sla gers en banketbakkerszaken. Er zijn een groot aantal processen-verbaal opge maakt. Vrijdagmorgen heeft de Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Leeuwar den een zware veroordeeling uitgespro ken tegen den grossier in groenten en fruit, J. de Roos, te 'Leeuwarden. De Roos liet zich aan de officieele prijzen, welke voor zijn branche gelden, weinig of niets gelegen liggen en oefende onder zijn afnemers een soort schrikbewind uit. Nog onlangs werd een winkelier, die een opmerking gemaakt had over de wil lekeurige) wijze, waarop De Roos zijn prij zen vaststelde, van iedere verdere leve ring uitgesloten. In den laatsten tijd is er vooral met de fruitprijzen danig geknoeid. Niet alleen werden mandjes kersen 25 en 50 cent boven den maximumprijs verkocht, maar ook werden kersen van mindere kwali teit (b-soort) verkocht voor a-soort, dus tegen den hoogsten prijs, met de peren van tweede kwaliteit ging het al net zoo. Ook kwam het herhaaldelijk voor, dat De Roos zijn afnemers in het onzekere liet over den prijs van hun inkoopen en pas later de rekening stuurde. Het goed was dan door den winkelier al verkocht voor den officieelen prijs en de man bleek met zijn opbrengst niet te kunnen uitkomen. Aan J. de Roos is een boete van f30.000 opgelegd. Tevens is zijn zaak voor tien jaar gesloten en zijn de be drijfsmiddelen stilgelegd. Ook werd hem voor denzelfden tijd verboden op eeni- gerlei wijze deel te nemen aan den han del in groenten en fruit. Ten slotte moet hy f 5000 proceskosten betalen en wordt het vonnis openbaar gemaakt. Een zeer groot aantal van de dezer dagen in'Gelderland en Overyssel ge controleerde groenten- en fruitbedryven, zoowel grossiers als detaillisten bleek in overtreding te zyn van de prysvoor- schriften. Dezen werden onmiddellyk voor den inspecteur voor de prijsbeheer sching te Arnhem geleid en hoorden zware straffen tegen zich uitspreken. Van vyf grossiers werd er resp. één be boet met ruim f 2.000, een met f 600, ter- wyl het bedrijf van twee grossiers resp. voor den tyd van twee en zes maanden werd gesloten. Zeven tuinders werden bestraft. Hieronder viel een sluiting en voorts eenige boeten van f400. Van de 49 detailzaken, die in overtreding bleken te zyn, werden 22 gesloten, voor tijden van 1 tot 6 maanden. De boeten varieer den van f 25 tot f 500. Alle gevonnisten Myn Zoon! Laat My toe met U te doen, wat Ik wil, Ik weet wat U heilzaam is. Gy denkt als een mensch, gy oordeelt in vele din gen, zooals menscheiyke neiging dat pleegt in te geven. Heer! het is geiyk Gy zegt: Uw trou we bemoeienis met my is grooter dan alle zorg, die ik voor myzelven kan dra gen. Hy toch staat al te wankel, die-niet al zijn bekommernissen op U werpt. O Heer, zoo maar myn wil recht en vast op U gericht blyve, doe dan met my naar Uw welbehagen. Want het kan niet anders dan goed zyn, wat Gy ook over my beschikken moogt. Is het Uw wil, dat ik in duisternis verkeere, wees daarvoor geprezen; en wilt Gij dat ik wandel in het licht, wederom: geprezen zij Uw naam! Zoo Gij U verwaardigt mij te troosten, wees geprezen, en zoo Gij wilt, dat ik verdrukt worde, wees ook dan geprezen geduriglijk! Myn zoon! zoo moet het met-U staan, als gy met My begeert te wandelen; al toos even bereid om te lyden, als om ver blijd te worden, even gewillig om gebrek en armoede te dragen, als om in over vloed en weelde te leven O, Heer! om Uwentwil zal ik gaarne lijden, wat Gy ook over my komen doet. Zonder onderscheid wil ik uit Uw hand aannemen het goede en het kwade, het zoete en het bittere, het biyde en het droeve, en U wil ik danken voor alles, wat my wedervaren zal. Uit „de navolging van Christus" van Thomas a Kempis. werden bovendien in de proceskosten veroordeeld, terwijl in velajgevallen te vens een verbeurdverklari TO^erd uitge sproken,van in beslag genomen goede ren. Twee fruithandelaren ujt Nijmegen, G. Holts, Kamperfoeliestraat 33 en H. Al- bers, Heylstraat 20, die voor gezamen lijke rekening hun waren verkochten, hebben zich voor dén inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Hertogenboseh moeten verantwoorden wegens weerga- looze opdrijving der fruitprijzen. Meteen vrachtauto reden zij verscheidene malen per week naar Limburg en verkochten daar fruit tegen te hooge prijzen. De grossier Hoks werd gestraft met een boete van f 7500 en verbeurdverkla ring van een groote hoeveelheid in be slag genomen goederen. Voorts gelastte de inspecteur sluiting van het bèdsijf voor den duur van één jaar en verbood de uitoefening van het beroep geduren de dien tijd. Albers werd veroordeeld tot een boete van f 6000, alsmede verbeurd verklaring van zijn auto en eveneens sluiting van zijn bedrijf voor één jaar. Ook de personen, die zich hadden schul dig gemaakt aan het koopen van fruit tegen ontoelaatbare prijzen, werden be boet. Zyn speelmakkertje verdronken. De kinderpolitie te Rotterdam heeft dezer dagen een af schuwelijk misdrijf opgehelderd, ge pleegd door een 14-jarigen jongen. Deze heeft op Zaterdag 1 Augustus zijn speel makkertje, den 9-jarigen C. T„ in de ri vier ter hoogte- van de Nassaukade ver- drqnketfi. Toen de 9-jarige jongen op 1 dezer werd vermist, werd hiervan aangifte ge daan bij de politie. Eenige dagen later werd het lijkje door de rivierpolitie uit de Maas opgehaald, waarbij sporen wer den gevonden, die er op wezen, dat de jongen wellicht niet op normale wijze te water was geraakt. Een onderzoek werd ingesteld, waarbij de moeder zich her innerde, dat zij een paar dagen na de vermissing van haar zoontje, op straat een jongen was tegengekomen, die haar had gevraagd of zij haar zoontje miste en zonder antwoord af te wachten hard was weggeloopen. Aanvankelijk had zij aan het gebeurde geen aandacht ge schonken, -maar toen de politie op de mogelijkheid van misdrijf wees, herinner de zij het zich, waarna de politie besloot dezen knaap op te sporen, hetgeen spoe dig succes had. De jongen, de 14-jarige S„ zeide de politie, dat hij getuige was geweest- van het verdrinken van den 9-jarigen T. Zijn verhaal kwam hierop neer, dat hij met twee andere jongens en T. bij den waterkant van de Nassaukade had gespeeld en dat een van de jongens hem een duw had gegeven, waardoor hij tegen T. aanbotste, die toen te water raakte. Met zijn drieën hadden zij, zoo vertelde hij verder, getracht den den- keling te redden, hetgeen mislukte. Uit angst hadden zij over het gebeurde nie mand iets gezegd. Al gauw bleek, dat dit verhaal van S. niet op waarheid berustte. De twee jón gens, wier namen hij noemde, die van het verdrinken getuige zouden zijn geweest, hadden namelijk op den bewusten dag bij hun bazen gewerkt en niet op de Nassau kade gespeeld. De politie heeft S. daarop nog eens verhoord en dit had de volgen de bekentenis tot resultaat. S. en de 9- jarige C. T. speelden langs den water kant, waarby T. een steen tegen het hoofd van S. wierp. Deze werd kwaad en dreigde, dat hy T., indien hy dit nog eens zou doen, zou verdrinken. En deze be dreiging maakte hy waar, toen hem op nieuw een steen tegen het hoofd werd geworpen. Hy duwde den 9-jarigen in het water en toen deze zich aan de schoeiïng probeerde vast te houden, maakte hy diens handen los, zoodat de knaap in de diepte verdween. Na de bekentenis is de 14-jarige S. naar het huis yan bewaring gebracht en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2