mm Een halfjaar hinderlijke hoofdpijn. Nakortën tijd ge heel verdwenen. FEUILLETON MIDDELBURGSCHE BRIEF UIT DE PROVINCIE GEMENGD NIEUWS LAND- EN TUINBOUW VOOR HOOFD EN HART KERK EN SC RECHTSZA k het publiek gesteld konden worden. Een ingesteld onderzoek heeft deze gegevens bevesfigd. De oorzaak van de klachten bleek gezocht tc- moeten, worden in het niet voldoende in verkoop brengen der voorraden. Aan den handel is daarom de verplich ting opgelegd de te groote voorraden on der toezicht van een inspecteur van ge noemd Rijksbureau aan het publiek te verkoopen. Over het geheele land hebben thans dergelijke speciale kousenverkoo- pen plaats, of mag men ze waar zulks nog niet geschiedt te zijner tijd ver wachten. De opvattting van het Rijksbureau is, dat bij de thans heerschende schaarsch- te in bepaalde artikelen de beschikbare goederen ten gunste van de geheele be volking dienen te komen en niet gereser veerd kunnen worden voor een bepaalde groep afnemers, die als klanten bg de zaken staan genoteerd. In verband met het feit, dat het voor de cliëntèle niet in alle gévallen mogelijk is kousen te koopen, op de daarvoor spe ciaal vastgestelde dagen en uren, wordt er van overheidswege naar gestreefd een regeling te treffen, die zooveel mogelijk aan dp wenschen van het publiek in de verschillende streken en plaatsen van het land tegemoet komt. Deze maatrege len van het Rijksbureau zijn in het bij zonder genomen om het publiek in de gelegenheid te stellen alle kousenbonnen in te wisselen. Niemand behoeft dus be vreesd te zijn, dat deze bonnen niet kun nen worden gehonoreerd. Reorganisatie Rijksinspectie werkverruiming. Naar „De Tijd" verneemt bestaan er plannen tot reorganisatie van de Rijks inspectie voor de Werkverruiming. Het cultuurtechnische gedeelte van deze in spectie zal worden overgeheveld naar den Cultuurteehnischen Dienst, welke bovendien nog eenige andere veranderin gen zal ondergaan. Het ligt namelijk in de bedoeling de distrieten van dezen dienst voortaan te doen samenvallen met de provincies; in elke provincie zal dan een cultuurconsulent worden aangesteld. Zooals bekend beschikt de dienst thans over vijf cultuurconsulenten voor het ge heele land. Genoemde ambtenaren zullen worden belast met de uitsluitende zorg voor alle cultuurtechnische werken in hun distAt. Voorts ligt het in het voornemen van de overheid, de Rijksinspectie voor ,_de Werkverruiming meer in het bijzonder te belasten met de sociale vraagstukken, welke met de werkverruiming verband houden. Vestigingseischen voor de electrotech- nische bedrijven. In de Staatscourant van 12 dezer is opgenomen een besluit van den secreta ris-generaal van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, betreffende de uitvoering van de Vestigingswet Kleinbedrijf. Hierbij wordt de vestiging van een inrichting, bestemd of mede bestemd voor de uitoefening van den kleinhandel in electrotechnisch materieel en electro- technische verbruikstoestellen en van het electrotechnisch installateursbedrijf af hankelijk gesteld van een vergunning van de Kamer van Koophandel en Fa- De Heer J. R. te R. schrijft, dd. 4-10-'40i „Gedurende 'n half jaar leed ik aan voortdurende hinderlijke hoofdpijn. Juni 1940 begon ik een kuur met Ovaaltjes. Reeds na korten tijd waren de pijnen geheel verdwenen. Ook thans heb ik geen pijn meer." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn heipen de Ovaaitjes van het Tnneral Agentuur. Deze hebben geen schade lijken Invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogistetijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nassaukade 373, Amsterdam HET HUISJE AAN DE HAVEN. 98) Door H. Kingmans. „De vader moet er toch bij. zijn", meent het ventje. „Ik zal het den Heere Jezus vragen. Dat zal Opoe fgn vinden, als die oom terugkomt." Het kinderlijk vertrouwen beschaamt Marie. Eigenlijk heeft zij aan Kees nog niet gedacht. Jan is er slechts matig mee inge nomen, dat moeder, het meisje komen laat. Och, hg heeft niets tegen het kind, dat hij niet kent, maar met Kees is er al mot genoeg geweest. Moet moeder nu op haar ouden dag deze zorg ook nog krijgen? Wie weet, in welk vel het meisje steekt. Met zoo'n moeder! Is Kees niet ondankbaar ge noeg geweest? Hij kon het zoo goed hebben, als hij gewild had en hij ver gooit zich aan een meid, die hem zoo Iaat zitten! 1 v i „Ik ben het heelemaal niet met je eens Jan", zegt moeder beslist. „Zoo spreekt niet een zachtmoedige van geestT Zeker, Kees heeft niet goed ge handeld, maar dat mag in geen geval brieken. Deze vergunning wordt slechts verleend, indien wordt voldaan aan de in dit besluit omschreven eischen van credietwaardighéid, handelskennis ea vakbekwaamheid. Dit besluit (vestigingsbesluit eleetro- technische bedrijven 1942) is heden ni werking getreden. Amice, Op den weg dien wij vandaag gaan, ontmoeten we veel menschen die troost noodig hebben en anderen die er op uit gaan als troosters. Dat laatste lijkt mg een moeilijke be zigheid. Of ze het allen zijn, die zich als zooda nig uitgeven, waag ik nog te betwijfelen. Sommigen hebben daar een zeer een voudige methode voor. Werken ook me thodisch. Tegenover klachten, zorgen, moeiten, verdriet en lijden, plaatsen zij de lichtpunten van het leven. O, ja, het is vreeselijk, mevrouw, het is meer dan verschrikkelijk, o, het is onzegbaar wat u allemaal moest afstaan, maar weet u, u hebt toch nog zooveel over. En denkt u daar ook nog eens aan. O, jawel, daar is wel een zekere hoeveelheid „kwaad", maar kijk eens hier, er staat nog zooveel „goed" tegenover. Het is zuiver een kwestie van debet en credit. Wat is goed en wat is kwaad? De waardeering van goed of kwaad komt van binnen uit. Kan het lijden, de moeiten en zorgen die uitwendig ra ken, een mensch rampzalig maken? Het kan wel, maar het behoeft niet. De chris ten die zijn catechismus kent, spreekt van „al het kwaad dat God hem in dit jammerdal beschikt, zal Hij als een al machtig God ep een getrouw Vader hem ten beste 'doen keeren. De christen weet ook dat er maar één werkelijke Trooster is, van den Vader zelf in deze wereld ge zonden, om Zijn kinderen toe 'te spreken. Die toespraken zijn anders dan van de debet en credit-vertroosters. Als die het ochtendblad missen geven ze de raad om kracht voor den dagelijk- schen arbeid te putten uit een bladzijde opwekkende lectuur en voorts zich te wapenen met een behoorlijke dosis zelf vertrouwen. Bij den theoloog-dichter Camphuyzen, die in het begin der 17e eeuw van zich deed spreken vond ik in zijn Stichtelijke Rijmen in de hier volgende vier regels kernachtig dit probleem benadert. Het lijden dat uitwendig raaktt Maakt geen goed mensch rampzalig, 't Is d' onwil die ellendig maakt, Door lusten, zot en dwaling. Van een theoloog van onze dagen las ik laatstleden: Niet de vraag van leven of sterven, moeite of verdriet, ziekte of gezondheid, geluk of lijden, maar de vraag of wij vrede met God hebben is de allerbelangrijkste. Een gesprek met een getrooste be drukte deed mij besluiten u deze gedach ten door te geven. De verdere uitwer king laat ik aan u over. Als steeds, STENTOR. WANNEER VERDUISTEREN? Zaterdag 15 Augustus 1942. 's Morgens tot 6.22 u. 's Avonds van 21.06 u. Belastingdienst. Ingetrokken werden de verplaatsingen van den rijksklerk der directe belastin gen eiiz. J. Vermeulen van Goes, kantoor directe belastingen naar inspec tie der belastingen te Zierikzee; van den rijksklerk der directe belastin gen enz. I. van Leersum van de in spectie der belastingen te Goes naar 't kantoor der directe belastingen enz. al daar en van den schrijver 2e klasse der directe belastingen enz. A. P ij p e r van de inspectie dér belastingen te Schie dam naar de inspectie der belastingen te Goes. Middelburg. De politie heeft een zekere J. J. V. N. aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van een zak meel De politie maakte proces-verbaal op tegen een persoon, die zijn woning niet voldoende had verduisterd en tegen verhaald worden op zijn kind. Zou de Heere dat willen? Mogen wij kwaad met kwaad vergelden? Is het niet mo gelijk, dat dit een begin is van gebeds ver hooring? Ik bid eken dag of de Heere Kees op het rechte pad brengen wil. Misschien, door dit meisje „Hij weet toch niet, dat het kind hier komt!" werpt Jan tegen. „Het zal hem een zorg zijn, dénk ik. Waarom heeft hg zich niet bemoeid met het kind? Zij was daar in Haarlem uitbe steed door den Voogdijraad, omdat de vader er niet voor zorgde!" „Dat kon hij misschien niet. We we ten immers niets van Kees af? Je hou ding is verkeerd jongen. Maar je zult er geen last van hebben. Ik zal Corrie niet op de boerderij brengen, dan erger je je niet. Ik moet dan wel thuis blij ven en kan niet bij jullie komen, maar dat heb ik er voor over." „Nou moet moeder niet zoo doordra ven", zegt Jan. „Dat nichtje mag ge rust op de boerderg komen. Ik zal haar behoor'gk behandelen, daar kan móéder op rekenen en met haar in geen geval over haar vader en moeder spreken. Ik weet alleen niet, of u voor haar hebt te zorgen. Zg heeft toch haar ouders?" Iemand, die zich tusschen 12 en 4 uur vannacht op straat bevond. Bjj de politie is aangifte binnen gekomen van mishandeling. Een onder zoek wordt ingesteld. Zuid-Beveland. Wilhelminador'p. Het concert, dat het muziekgezelschap „De Echo" heden avond zou geven, gaat 'niet door. Kruiningerl. Zaterdagavond hoopt E. M. M. een concert te geven op de Markt, aanvang 8 uur. Oudelande. Woensdagmiddag werd al hier* op dè algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Zondag overleden, op 1 Aug. j.l. gepensionneerden gemeente-ontvanger, A. Remijnse. De lijkkist werd grafwaarts gedragen door de leden van de hand boogsociëteit „De Edele Handboog" en was bedekt met een krans van de ge meente, een van de gemeente-ambtena ren en een van het bestuur van de sla- gerspatroonsvereeniging in Zuid-Beve land (van welke vereeniging de over ledene penningmeester was). Aan het. graf werd eerst gesproken door burge meester Nieuwenhuize, namens de ge meente en de gemeente-ambtenaren. Vervolgens sprak dhr de Visser uit Krui- ningen als voorzitter van de slagerspa- troonsveréeniging. Ds Matzer van Blois las eenige gedeelten uit den Bijbel en bad het „Onze Vader",. Daarna dankte dhr D. Hoffius,zwager van den overledene voor de bewezen laatste eer en in het bij zonder de beide sprekers voor hun woor den van troost en waardeering. Op de begraafplaats merkten wij o.a. op de heeren A. J. Mol en J. Wiskerke, wethouders; dhr W. de Jager, voormalig raadslid; dhr A. J. v. Nieuwenhuijze, presidenjt-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk (de overledene was notabele dier kerk)dhr K. J. Schog, secretaris der kolenvereeniging, waarvan de overledene voorzitter was; eenige gemeente-ambte naren; een bestuurslid der slagerspa- troonSvereeniging en de wijkverpleegster (de overledene was penningmeester der wijkverpleging). Schouwen-Duiveland. Bruinisse. Bij genoegzame deelname zal er dezen winter een cursus gegeven worden voor schippers voor de Binnen vaart, uitgaande van de Schvppersver- eeniging' Schuttevaer. Woensdagmiddag is de huisvrouw van M. Otte van een trapje gevallen. Ze kwaA zoo ongelukkig terecht, dat zij met een zware hersenschudding werd op genomen. De strijd tegen den clandestienen handel. De politie te Delft heeft tegen een groot aantal personen proces-verbaal op gemaakt wegens zwendel in distributie-, bescheiden waarbij op geleende stam kaarten frauduleus bonkaarten werden verkregen. Reeds -zijn vijf personen in het huis van bewèiring opgesloten. In een café te 's-Gravenhage trof de politie een 28-jarigen koopman, die in het bezit was van een hoeveelheid sigaren en sigaretten, buiten de distri butie gekocht tegen verhoogde prijzen. Ook de 42-jarige verkoopster bleek aan den sluikhandel te doen, want de recher che vond op haar eenige vleeschkaarten. Een onderzoek in het café leverde eeni ge kazen en wat sigaren en sigaretten op, die door den caféhouder waren ge kocht om buiten de distributie te verkoo pen. In de woning is nog een partij an- thraciet en eierkolen in beslag genomen. Ten huize van een 54-jarigen stadgenoot is op een belangrijke hoeveelheid geham sterde levensmiddelen beslag gelegd, evenals bij een 70-jarigen gehuwde da me. Een dertigjarige melkbezorger heeft proces-verbaal gekregen, omdat hij honderd melkbonnen vo'or 85 gulden had verkocht aan een 28-jarigen boekhouder en een 23-jarigen portier, die ze weer te gen verhoogden prijs wilden verder ver koopen. (Vad.) Doodelijke ongelukken. Dinsdagmorgen is het 7-jarig meisje A. B. op den Stadionweg te Rotterdam, toen zij achter een tram, om den rijweg over stak door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Te Apeldoorn heeft op den hoek van de Hoofdstraat en de Kanaalstraat „En als die het nu niet doen of niet kunnen? Van de moeder praat ik niet, maar Kees'tis de vraag of hij in staat was, voor Corrie te zorgen. We kunnen er niet over oordeelen Jan. Maar hoe dat nu is, ik heb als Groots moeder hier een taak. Zoolang ik leef, is het kind hier .goed bezorgd. Ik ben zoo dankbaar, dat Kees' meisje den Heere Jezus lief heeft. Als de vader den Heere den rug toekeert, is er een doch ter, die den Heere vreest. Jongen, spreekt niet al te lichtvaardig. Het kan zelfs wel zijn, dat de Heere Kees op deze wijze te recht brengt. Moeten we ons daarin niet verheugen Jan zwggt beschaamd. „Als de verloren zoon mocht terug komen", zegt moeder nog, „zou jij dan de plaats van den oudsten zoon in de gelijkenis willen innemen, Jan?" „Neen, dien weg moet het niet op", zegt Jan hartgrondig. Dominee Steen man heeft, het was kort voor zijn vér- trek, gepreekt over dien oudsten zoon die erger was dan de jongste, die te rugkeerde. Het was een inslaande preek geweest. Is het met opzet, dat moeder hem er aan herinnert? (Wordt vervolgd.) een tragisch ongeval plaats gehad. De 5- jarige W, S., die bij zijn oom op de fiets zat, was door dezen net van de fiets ge tild en op den rijweg gezet, toen een na derende vrachtauto het kind greep en meesleurde. Ernstig gewond werd het opgenomen en kort daarna gaf het kind den geest. Te Schiedam is het zesjarig jonge tje A. V., op den onbewaakten spoor wegovergang in de lijn tusschen Schie dam en Rotterdam aan den Laansloot- scheweg, door een trein gegrepen en op slag gedood. N In de mijn Lia te Eigelshoven is de mijnwerker v. P., wonende te Nuth, on der afvallend gesteente bedolven; het slachtoffer was 'op slag dood.. Geraffineerde oplich terstruc. Door een toeval is de Haag- sche politie een 21*-jarigen jongeman op het spoor gekomen, die de laatste twee jaar kans heeft gezien de verzekerings firma, waarvoor hij werkt, voor onge veer tienduizend gulden te benadeelen, zoo meldt het Vad. De betrokken firma kreeg onlangs na melijk een kwitantie als oninbaar terug gezonden. Zij deed bij haar boekhouding een onderzoek en kwam tot de verras sende ontdekking, dat de betrokken klant volgens de administratie de afgeloopen twee jaar nooit betaald had. Een bezoek bij den betrokkene volgde, doch de man bleek zeer verbaasd en beweerde steeds aan zijn verplichtingen voldaan te heb ben. De beschrijving, die hij gaf aan den man, waaraan hij steeds betaalde, klopte met die van een 21-jarigen kantoorbe diende van de firma. Toen de recherche hem aan den tand ging voelen, bleek al ras, dat zij den goede te pakken had. De jongeman had al dien tijd kans gezien nu en dan kwitanties te ontvreemden, die hij zelf bij de klanten ging innen. Al dus heeft hij zich een som van ongeveer ^tienduizend gulden vergaard, waarvan hij een weelderig leven leidde. Op zijn kamers trof de politie o.a. aan eenige eostuums, wat meubelen, een collectie gramofoonplaten ter waarde van zeven honderd gulden, een radiotoestel met pick-up, encyclopaedieën, boeken, een electrische broekenpers, kunstschaatsen, voetbalschoenen, enz., enz. Van het geld is het grootste deel verteerd. De jonge man was op een dermatige listige wijze te werk gegaan, dat de administratie niets van zijn practijken gemerkt had. Een honderdjarige te Haarlem. Gister was het een eeuw geleden, dat de heer A. W. de Boer in Haarlem het levenslicht aanschouwde. De oude baas, die zich nog in een goede gezondheid mag verheugen, slijt zijn laat ste levensdagen in het Adriana Koenen rusthuis der Ned. Herv. diaconie, waar gister een feestelijke stemming heerschte Diefstallen. Na een lang durig onderzoek is de Amsterdamsche recherche in samenwerking met de spoorwegrecherche er toe overgegaan, een 3-tal spoorwegbeambten, onder wie 2 rangeerders, te arresteeren, verdacht van het plegen van diefstallen uit spoor wagens. Huiszoeking bij een der rangeer ders had reeds verschillende goederen levensmiddelen en rookartikelen aan het licht gebracht, welke kennelijk van diefstal afkomstig waren. Naar een schatting moet de waarde van het ge- stolene minstens f 3500 bedragen. Het onderzoek duurt voort. Jongen bestal zijn moe der. Een weduwe te Amsterdam ver miste dezer dagen een bedrag van f 2600, dat zij in de linnenkast had opgeborgen. Zij stelde de politie ervan in kennis en deze slaagde er reeds spoedig in den dief stal op te helderen. De dader bleek te zijn een 17-jarige zoon van de weduwe, die zich niet had ontzien zijn moeder te bestelen. Een klein gedeelte van het geld had de jongen reeds verbrast, doch het overige werd nog op hem gevonden. Eerstgeborene in den N. O. - p o 1 d e r. De eerstgeborene in den Noordoostpolder is heden ingeschre ven. Het is het kind van Ymen de Jong, ploegbaas bij de N.O. polderwerken, en Fenna Zijlstra. De geboorte van het kind bracht heel wat cohsternatie in het nieu we land, aldus de Tel. Er was n.l. geen ambtenaar van den burgerlijken stand, die het kind kon inschrijven. Inmiddels is echter een ambtenaar benoemd. Dit is de heer C. L. de Bruyn, secretaris der Wieringermeer-directie, die hedenmorgen als zoodanig voor de Zwolsche rechtbank werd beëedigd. Een bevolkingsregister werd met veel voortvarendheid ingericht en zoo kon heden de eerstgeborene in den polder, de vijfde spruit van het gezin De Jong, dat is overgeplaatst uit de Wie- ringermeer, officieel zijn intrede doen. De plechtigheid geschiedde in het dis trictskantoor van de Wieringermeerdi- rectie te Lemmer. De bijenhouderij in Zeeland. De tgd,, dat de bijenhouderij in Zee land van geringe beteekenïs was, ligt nog niet zoo heel ver achter ons. Voor het overgroote deel was het toen lief hebberij en op den voorgrond stond het winnen van honing. Later kwam daarbg of daarvoor in de plaats bevordering der kruisbestuiving met als gevolg daarvan verhooging der fruitopbrengst. In dien tijd behoorden imkers met stallen van ongeveer tien volken tot de grootste. Steeds meer is men het nut gaan in zien van een juiste bezetting der fruit- kweekerijen met bijenvolken. Het aantal eigen stallen is vermeerderd en ook de Jonge menschen, houdt u' ver van de natuurvereering, die in de laatste jaren zoo grooten opgang maaktewaarbij het voorgesteld werd, alsof het verkeer in de natuur in staat was den mensch goed en rein te maken, hem met de moeilijk heden van het leven te verzoenen. Dat is niets dan dwaasheid. De eenzaamheid van faosch en veld lokt zeker niet minder tot een zondig dienen van het vleesch, dan de stegen en bars van de stadin de lanen van het bosch, bg het ruischen van de zee, op do eenzame hei komt het levensleed even zwaar drukken als tusschen de huizen. Alleen wie eerst het Woord Gods heeft gehoord en geloofd en nu met Christus de natuur ingaat, alléén die, maar dio ook zeker, vindt daar stichting en troost, omdat hij nu in de natuur denzelfden God vindt als Die hem tegemoet trad in het Woord. Hem kan het gebeuren, dat in den vrede van den vallenden avond de we tenschap met God verzoend te zijn, Gods kind te zgn, zich aan hem opdringt, dan elders dan ooit anders. Hij kan in de eenzaamheid zich zoo dicht bg God gevoelen, dat de banden aan de zonde losse» worden. Hij kan indrinken de veelvormige schoonheid als, een openbaring van de heerlijkheid des Heeren; hij zegt, gaande door de weelden van veld en bosch „O, hoe schoon moet Hij zijn, Die het al heeft geschapen". Ds D. VAN DIJK. („Gij zijt Gods medearbeiders".) Sterker en sterker bedreigt gebrek aan vitamine F de teint van onze meisjes en vrouwen. Dit vitamine, welks functie te lang onbekend is gebleven, is nood zakelijk voor de gezondheid van de huid. Ge behoeft slechts om U heen te zien, om te ontwaren, hoeveel slachtoffers het vitamine-F-gebrek reeds heeft ge maakt.... Neem nu maatregelen. Pas Dobbelman's Casteila crèmes toe. In iedere tube 2000 eenheden vitamine F. De schoonheidscrêmes, die Uw huid VITAMINE-F-CREMES We^r zoo'n goed product" invoer vanuit Brabant is zeer toegeno men. Zoo waren er in 1941 ongeveer 500 Brabantsche volken met een huurprijs te betalen door den fruitkweeker van ongeveer f 4.25 per volk en per sei zoen; in 1942 was dit getal als gevolg van verschillende omstandigheden be langrijk lager, terwijl toen de huurprijs was opgeloopen tot f 6.50. Met een raming van het tegenwoor dige tekort aan bijenvolken, op ruim 1000 volken blijft men nog aan den zeer lagen kant. De fruitkweekerij is enorm uitgebreid en de bijenhouderij heeft daar mee geen gelijke tred gehouden. Er zijn thans nog groote kweekerijen (te Ka palle o..m. een van ruim 55 ha.), die geen eigen bijenstand hebben. Men gevoelt, dat Zeeland zit met een bijenvraagstuk, dat om oplossing vraagt. Een juiste bezetting van de kweekerijen (4 a 5 volken per ha.) geeft zichtbaar betere resultaten bij vergelijking met niet of slecht bezette boomgaarden. En dan profiteeren deze laatsten nog van den arbeid der volken uit de omgeving. De oplossing is in verschillende rich tingen gezocht. Reeds is gedacht aan de' aanstelling van enkele deskundigen voor hulp en voorlichting aan de fruitkwee- kers met eigen bijenstand. Bij voldoende (liefst algemeene) medewerking ligt hier misschien wel de oplossing, mede in verband met de financieele zijde van het vraagstuk. Maar voorloopig is het hij een gedachte gebleven, evenals ten aan zien van het plan van een plaatselijke vereeniging van imkers tot het stichten van een eigen stal met het (Joel de vol ken te verhuren aan de kweékers. Intusschen is een geheel nieuwe figuur in de Zeeuwsche bijenhouderij gekomen, n.l. de streekimker. Een particulier, die zelf geen fruitkweekerij heeft, kocht be gin 1942 in Noord-Brabant een 20 vol ken en heeft deze in zijn omgeving ver huurd voor f 21-50 per yolk yoor het sei- Ned. Herv. Bedankt voor land-Zwartewaal, A. Dc gen; voor Hilversum de Lange te Wilsum (C Geref. Ker D r i Lp. 1 te Ping cand. W. Feenstra, hulp cand. J. Hoekstra, hulp] en cand. W. C. Hun te Hemrik. Geref. Geme Bedankt: voor O o s t e r 1 a n d, P. Ho venhage. Doopsgezinde Brc Aangenomen (vac. J. W. Sipkema), ning te De Rijp (N.-H.; Bedankt voor A Wieringa te Almelovo prbp. J. P. Keuning te 1 Hulppredil Geref. Kerken Hertogenbosch (voor de re), cand. L. Zielhuis 1 Algemeene Synode der Naar wij vernemen is dink, Ned., Herv. predik Br.) om gezondheidsrei als president van de Ned. Herv. Kerk. In president gekozen Ds P Herv. pred. te Driebi plaats is tot vice-presic L. Boer, Ned. Herv. pr< gen. Als secr. treedt op E vemeijer, te 's-Graven zijn ontstentenis neemt Ned. Herv. predikant t het secretariaat waar. Ps R. Buiter1 t van 73 jaar is te Groi Ds R. Buiter, em. pre Herv. Kerk. De overledi geboren en in 1904 ca Holland, om 30 April (Gron.) het predikamb Vandaar vertrok hij in delbert, welke standpla Drachten verwisseld we hij predikant te Noordd 1915 te Loppersum, we tot aan zijn emeritaat o] diend heeft. Rijksbijdrage Bijzorrde De „Nederlandsche Sta 12 dezer bevat het vols De Secretaris-Gepera partement van Opvoed en Kulkuurbescherming Op grond van 1 No. 23/1940 en in overe de 2 en 3 der Verord van den Rijkscommissa zette Nederlandsche geh Gelet op artikel XII van de Seeretanissen-C Departementen van Op schap en Kultuurbesc Binnenlandsche Zaken (No. 1), opgenomeif in sche Staatscourant" var zoen 1942. Door zwern thans uitgebreid tot 5< ligt in de bedoeling met door te gaan tot ongei Met de tegenwoordige i huur en te verkoopen ni paard gaande met hor eenige beteekenis (hierv Ste jaren geeii sprake) 1 imker ongetwijfeld een, dig bestaan en dus is gunstige omstandighedc uitbreiding verantwoord wijze is oplossing van he gelijk, doch aangezien hebben met een afzonde op den duur voldoende r ten zijn, zijn de moeilijk en grooter dan bg de voi stelling van deskundiger lijke rekening. Het risi alleen door den imker de kans op meer dan' uitgesloten. De streekimker bouwt berging een groote stal. uitsluitend gewerkt me zoodra de aanschaffing mogelijk en minder kost! korven door kasten wore De verbouw van Onlangs meldden wij, gebruiksgerechtigden va het teeltjaar 1941/1942 13 opgelegd voor den o zaad te verbouwen. Alle ha. of minder oppervlak vel- of roodoorngronden Plichting vrijgesteld. In aansluiting hierop den medegedeeld, dat be zavel- en róodoorngrond Pervlakte bouwgrond ha. ook aan hun verpl voldoen, door inplaats raapzaad, een in het oog hJke oppervlakte blauwnj bouwen. ti J. der Rechtbank Midc M. R gelbc-g, 46 •kzee, hes ;ft

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2