FEUILLETON Jane wordt 00 de begrafenis ver den secretaris-generaal van binnenland- (Wordt vervolgd.) rien hiervan zeker gunstigen invloed ral UIT DE PROVINCIE LAAT GERUST DE MAAIER KOMEN. KERK E Gerefl GEMENC |||1p: 11' De beste athleet, stomer A. Mullaert uit Den Haag, winnaar van de 100 en •>uU meter, ontving uit de handen van don Rijkscommissaris eet; fraai polshor loge ats belooning voor zijn prestaties. Het ziekenfonds en de homoeopathie. In de kringen van het Ziekenfonds te Weesp is de vraag naar voren gekomeV of een fondslid, dat de voorkeur geeft aan de homoeopathische boven de allo- pathiache geneeswijze, recht op uitkee- ring uit de fondakas kan laten gelden. Deze vraag is urgent geworden, doordat één der leden, die bij laatstgenoemde ge neeswijze geen baat gevonden had, zich, daar er te Weesp geen gevestigd is, tot een elders wonenden homoeopaath had gewend met goed gevolg. Het fondsbe stuur heeft dit lid medegedeeld, dat hij de kosten van den homoeopaath niet ver goed kan krijgen, omdat de voorschriften vervat in de uitvoeringsbesluiten van het Ziekenfondsenbesluit zich daartegen ver zetten. Wanneer er in Weesp, naast de aldaar gevestigde medici, ook 'een homoeopaath gevestigd zou zijn, dan zou ieder lid van het fonds zich, zonder eenig bezwaar, tot dien medicus kunnen wenden, want het fonds moet, op grond van de bestaande voorschriften, eiken ter plaatse geves- tigden geneesheer, als fondsarts toelaten. Maar zoodra men zich wendt tot een ho moeopaath, die elders gevestigd is, ver valt het recht op uitkeering uit 't fonds. Het betrokken fondslid heeft zich tot het departement van sociale zaken ge wend. Dit département heeft thans als zyn oordeeb te kennen gegeven, dat ho moeopathische artsen géén specialisten zyn in den /,in van het Ziekenfondsenbe sluit, zoodat de daarop betrekking heb bende uitzondering hier niet van toe passing is. Homoeopathen hebben wel dezelfde rechten als andere huisartsen, maar voor hen bestaat geen uitzonde- ringsrecht. Dit wil zeggen, dat, wanneer de homoeopaath niet gevestigd is in de plaats van het ziekenfonds, waarvan zijn patiënt, lid is, de kosten van behandeling ook niet door dat fonds gedragen kun nen worden. Het aa rd a p pel ba niéoe rt van volkstuindérs Eenigen tijd geïeden is bekend ge maakt, daf volkstuinders van de in hun tuin geteelde aardappelen niets behoeven in te leveren en evenmin bonnen behoe ven af te staan, tenzij de met aardappe len beteelde oppervlakte veel grooter is, dan voor een redelijken wintervoorraad van het gezin noodzakelijk mag worden geacht. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, is het bovenstaande in zijn al gemeenheid niet geheel juist. Het land is namelijk verdeeld in productie- en consumptiegebieden van aardappelen. Voor de productiegebieden is nu be paald, dat de eigen hoeveelheid aard appelen in aanmerking genomen wordt bij de uitreikfhg van aardappelkaarten. Beschikt men over meer dan 25 kg per gezinslid, dan worden de bonnen inge houden. Dit geldt niet alleen voor volks tuinders, doch voor een ieder, in de pro ductiegebieden, die aardappelen teelt. Voor de consumptiegebieden, waarin uiteraard de meeste steden gelegen zijn, geldt deze bepaling niet. Voor deze ge bieden geldt dus inderdaad, dat onder de genoemde voorwaarde geen bonnen of aardappelen behoeven te worden af gestaan. Mr D. G, Draayer. t Mr D. G. Draayer, directeur van den Waterstaat is op 63-jarigen ouderdom overleden, 4 April 1879 ln Dieren geboren werd hy ln 1899 tweede-luitenant der in fanterie van het Ned.-Indisch leger. In 1927 werd hij als kolonel gepension- neerd. De heer Draayer, die behoord heeft tot de oude maréchaussee van Van Heutzi, is 12 jaren op Atjeh geplaatst geweest bij de marechaussee en bij den Topografischen Dienst en eervol vermeld. Na zijn pensionneering heeft de heer Draayer, aan wien sindsdien de titulaire^ rang van generaal-majoor werd toege-~ kend, gestudeerd te Leiden, waar hij in 1932' doctoraal examen in de rechten deed. In Januari 1934 werd hij benoemd tot burgemeester van Wormerveer en in 1936 tot directeur-generaal der Werk verschaffing en Steunverleening. Toen de directie van den Rijkswaterstaat werd gereorganiseerd, werd hij in 1936 tot directeur benoemd. C. S. Sixma baron van Heemstra, f Te Hengelo is, 62 jaar oud, overleden de heer C, S.^ Sixma baron van Heem stra, kamerheer, part. secretaris en commandeur in de Huisorde. De heer Sixma werd in 1916 tot rit meester en vervolgens tot kapitein voor speciale diensten bij den generalen staf benoemd. In 192^ ging hij met pensioen als res.- kapitein en later werd hij tot res.-ma- joor bevorderd. In 1925 volgde zjjn be noeming tot kamerheer .en part. secre taris. Overheidsmaatregelen! verdeeling beschikbare woonruimte. De commissaris der provincie Noord- Holland heeft zich tot de burgemeesters in die provincie gewend met een schrij ven betreffende verhuur, gebruik en be stemming van woningen, waaraan het volgende is ontleend: De tegenwoordige woningnood stelt de plaatselijke overheid telkens voor de op lossing van vaak netelige kwesties, voort komende uit de noodzaak om woonruim te te bezorgen aan een bepaald gezin, ter wijl de eigenaren van de weinige beschik bare woningen meer prijs stellen op ver huring aan een ander gezin. Groote, kinderrijke families zijn bij vele verhuurders minder gezien dan klei ne of uit volwassen, personen bestaande gezinnen. Het is herhaaldelijk, zoowel ten plat- telande als in de stad gewenscht, dat de overheid eenige leiding geeft bij de keu ze der bewoners van vrijkomende huizen. Ten slotte kunnên bijzondere gebeur tenissen als evacuatie van woongebieden, vordering van woonruimte door 'tDuit- sche leger of vernieling door bominslag de noodzaak scheppen om tegen den wil van den eigenaar over onbewoonde en zelfs over bewoonde woningen te be schikken. Den burgemeesters staan reeds enkele middelen ten dienste om het gewenschte resultaat te bereiken, t.w.: a. ten bate van pfersonen, die b.v. door bominslag of tengevolge van evacuatie binnen hun woonplaats onderdak behoeven; b. voor personen, die tengevolge van andere, zeer bijzondere omstandigheden, binnen hun woonplaats onderdak van noode hebben, Of deze zeer bijzondere omstandigheden zich voordoen, wordt uitgemaakt door Voor den Productieslag 1942. Het zichten van de gerst is begonnen. Pax Holland-v. Bemmel m HET HUISJE AAN DE HAVEN, 95) o— De krachten gaan nu snel afnemen. Op een morgen, enkele dagen later, staat Corrie aan de bel te trekken bij Bramberg, om Jane te zeggeh, dat moe der haar zoo graag nog zien wil. Het meisje huilt. Jane laat haar even bin nen. En dan maken oom en tante Bram- berg kennis met het dochtertje van Kees Olieheerd uit Zeestad. Zij moet zeker niet naar school. Neen, want moeder och ja, het schijnt nu snel met haar af to loopen. Jane kan nog enkele oogenblikken met haar fluisteren. De levenslampis uitgebluscht. Nog dienzelfden middag heeft zij Sevensma te condoleeren met het verlies van een lieve vrouw. De man heeft het moeilijk, hoewel deze scheiding niet plotseling gevallen Is. „Zal ik Corrie meenemen?" vraagt Jane, „of hebt u haar liever thuis?" „Laat haar maar hier, juffrouw. Dat wil- zij zelf ook liever. En dan moeten we eens zien". zocht. Met Corrie aan de hand staat zy aan de geopende groeve. En als het meisje snikt, slaat zij beschermend den arm om haar schouder. Er is een week verloopen, als Se vensma Jane te spreken vraagt bij Bramberg aan huis. De juffrouw be grijpt wel, dat hij in moeilijkheden zit. Met zijn vrouw heeft hij er ook over gesproken. Hij kan wel een huishoud ster nemen, maar veel kan hij niet be talen. En nu zou hij liefst zijn huis houding opbreken en gaan inwonen bij zjn getrouwde broer, die ruimte ge noeg heeft in zijn huis. Maar hoe moet het dan met het meisje, waaraan hij zoo gehecht is? Als zy ouder was, zou hy zyn woning niet verlaten, maar je kunt toch geen huishouden beheeren met een meisje van twaalf, dértien jaar? Het kind is trouwens nog op school ook, in elk geval tot haar veertiende. En zijn vrouw zou graag gezien hebben, dat zij naar de M.U.L.O.- school ging.Hij wil haar niet kwijt, dat moet de juffrouw niet denken, als het niet anders kan neemt hij haar bij zich bij zyn broer, die wil dat ook wel, maar misschien is het voor Cor rie beter, als dat niet gebeurt. Wat de juffrouw nu denkt? sche zaken. Verder strekkende bevoegdheid, althans ten aanzien van leegkomende woningen, kan de burgemeester ontleenen aan ver ordeningen, zooals door verschillende burgemeesters zijn uitgevaardigd, betref fende vestiging in de gemeente, verhui zing en verhuring van woningen. Op déze wijze kan de burgemeester dus practisch de bewoning in zyn gemeente regelen. Deze groote macht moet uiteraard me^ grooten tact en overleg en met grondige kennis van de betreffende gezinnen aan gewend worden. Tevens moet rekening worden gehouden met beslissingen, die de kantonrechter eventueel heeft geno men op grond van 't huurbeschermings- besluit. Het is n.l. niet gewenscht, dat een verhuizing, noodzakelijk geworden na een op grond van dit besluit gewezen vonnis of beschikking, langs administra tieven weg onmogelijk wordt gemaakt. Deze beslissingen toch worden genomen na zorgvuldig onderzoek van alle betrok ken belangen. ONZE GROENTENVOORZIENING. Waarom is het noodig, dat er in de groote steden nog steeds lange rijen voor de groentenwinkels staan? Waarom krij gen we niet de groente, die we gewend waren? Waarom ontvangen we belang rijk minder dan we zouden willen heb ben? Men dient niet te vergeten aldus zeide men op de dagelyksche persconfe rentie van bevoegde zyde dat de weersomstandigheden van dezen winter en dit voorjaar grboten invloed hebben gehad. Zoo zou nu op het oogenblik, in dien de oogst normaal ware geweest, een overvloed van boonen aanwezig moeten zijn. I Dit is evenwel niet het gevaL Er is een zekere mate van export, die gefixeerd is, doch deze is op zichzelf niet van be- slissenden aard, zoo werd opgemerkt. Het allesbeheerschende feit is, dat de oogst bedroevend is uitgevallen. Er is thans nog niet de helft van de normale hoeveelheid boonen aan de markt. De slechte weersomstandigheden zijn er ook de oorzaak van, dat de oogst van bloemkoolplanten en rijenpeen teleur stellend is. Niettemin zijn deze producten op het oogenblik in beperkte mate wel ver krijgbaar. De oogst van tomaten en kom kommers is zeer goed; deze zijn aller- wege te verkrijgen. Wat de komkommers betreft, behoeft men rich niet te laten intimideferen door groentenhandelaren, die door middel van koppelverkoop probeeren deze producten kwijt te raken. Koppelverkoop is verbo den. De consequenties, voortvloeiende uit den status van bezet gebied, waarin wij verkeeren, en van de oorlogsomstandig heden in het algemeen, behoeven onge twijfeld geen nadere toqjichting. De behoefte aan groenten is, in ver gelijking met vroeger, echter sterk geste gen. In bet algemeen gebruikt men, tharts tweemaal pér dag een warmen maaltijd. Het groentenverbruik is ook toegeno men, doordat de particuliere voorraden steeds minder worden en de behoefte aan versche groenten daardoor grooter wordt Al is de voorziening van groenten niet zoo slecht als enkele maanden geleden, het publiek, vooral in de groote steden, moet beseffen, dat men niet op af wisseling van groenten, zooals vroeger placht te geschieden, moet rekenen. Er wordt gestreefd naar een zoo goed mogelijke Voorziening. Zoo worden, be paalde groenten, die op een gegeven pogenblik in ruime mate aanwezig zijn en een snellen afzet behoeven, naar de groo te steden gedirigeerd. Een groot kwaad is de clandestiene handel. Het is natuurlijk onmogelijk bij iederen tuinder een controleur te zetten, doch hiér mag er zeker nog eens de na druk op worden gelegd, dat iedere tuin der, die „zwart verkoopt", zich blootstelt aan strenge tuchtrechtelijke straffen. Wat het fruit betreft, zoo deelde-men mede, is een uitgëbreide keuze niet te verwachten, want veel fruit is noodig voor de vervaardiging van jam. Roode bessen en aardbeien zijn even wel evenals kersen, in groote hoeveelhe den in de normale consumptie gebracht. De prijzencontrole is natuurlijk van veel belang. Een maatregel, die ten aan- Dan ontwikkelt Jane haar plan. Haar oom en tante vinden het goed, dat Corrie eenigen tijd bij hen is. En dan zou zij haar willen zenden naar haar Grootmoeder, wanneer die het goed vindt. Nog steeds heeft zij, opzettelijk niet geschreven naar Zeestad. Daar heeft Corrie een best tehuis. Bij fa- miile. Kinderen van haar leeftijd ook. Natuurlijk moet de Voogdijraad toe stemming geven. Zij zal daar werk van maken. Jane gelooft: dit is de beste oplossing, ook voor Corrie, nu haar pleegmoeder overleden is. Sevensma stemt dankbaar toe. En den volgenden dag-is Corrie bij Jane van wie zij heel veel houdt. Jane ver telt haar nog niets. Zij spreekt met den secretaris van den Voogdijraad, die geen bezwaren oppert, maar uiteraard, het niet alleen voor het zeggen heeft. Hy zal spoed maken met de zaak. Dus verzendt Jane nog niet den lan gen brief, dien zij geschreven heeft, waarin het geheele verhaal aan Groot moeder Olieheerd verteld wordt. Eerst moet de Voogdijraad toestemming heb ben gegeven. Van die van moeder Olie heerd is rij zeker. Die zal met open armen haar kleindochter ontvangen. uitoefenen op de prezen is 't voorschrift, dat op de groentekarren ook de artikelen geprijsd moeten worden. Ten slotte wees men er op, dat het publiek niet moet schromen om de des betreffende instanties er van te verwit tigen, indien groentenhandelaars trach ten groenten achter te houden, of kop pelverkoop toe te passen, of zich niet aan de voorgeschreven prijzen houden, want dat zijn vergrijpen tegen de belan gen der volksgemeenschap. WANNEER VERDUISTEREN? Woensdag 12 Augustus 1942. 's Morgens tot 6.18 u. 's Avonds van 21.11 u. Overtoegwachtereaseni Ned. Spoor wegen. Gisteren plaatsten wij een foto van Me vr. W. Ti mm er-v. d. Visch te Bilt- hoven, die, als de eenige nog in dienst van de Ned. Spoorwegen zijnde overweg- wachteres met, pensioen zou gaan. .Men vestigt er onze aandacht op, dat er nog meer overwegwachteressen zijn. Zoo worden wachtposten 37 en 38 te K a- pelle-Biezelinge door vrouwen bediend, nl. resp. door mej. v. d. Schraaff en mej. Tramper. N.V. „De Schelde". In de Vrijdag te houden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Maat schappij „De Schelde" zal worden voor gesteld tot commissaris te benoemen de heer J. J. Jonckheer te Amsterdam. Schade-enquete-commissie. De Schade-enquete-commissie verzoekt den gedupeerden, die naar elders rijn vertrokken, him tijdelijk adres aan de commissie op te geven. Vereeniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren", gevestigd te Middelburg. .Aan het dertiende jaarverslag over 1941 ontleenen wij: - Op 1 Januari 1941 telde onze ver eeniging 29013 leden en hadden we goe de en gegronde hoop de 30.000 te be reiken op 31 December 1941. Die hoop ware niet beschaamd geworden want op 1 October hadden we reeds een ledental bereikt van 29830. Per 30 October werd door ons een schrijven gericht tot de ziekenfondsen op Walcheren, waarin wij ons bereid verklaarden op nader overeen te komen Voorwaarden, de herverzekering voor de opnamen in een ziekenhuis ter hand te nemen voor de verplichtverzekerden, die bij hun ziekenfonds waren aangesloten. Het resultaat was, dat bet Alg. Mid- delburgsch Ziekenfonds en het Alg. Mid-* 'delburgsch Homoepathisch Ziekenfonds daartoe bereid bleken, waardoor ons ledental te Middelburg, doordat vele nieuwe verplichtverzekerden tot de bei de fondsen toetraden, belangrijk steeg. Op een bevolking van ongeveer 20.000 zielen hebben we ruim 14.000 leden, dus bijna 2/3, waarvan de helft verplicht verzekerden by de reeds genoemde zie kenfondsen. Met het) Maatschappijziekenfonds „Walcheren" te Vlissingen slaagde de poging niet, aangezien aan onze ver eeniging voorwaarden werden gesteld, die niet in onze macht lagen te vervul len. Het gevolg daarvan was, dat op alle dorpen zeer belangrijke afschrij vingen, soms meer dan 50 moesten plaats vinden en ons ledental daardoor op de dorpen daalde met meer dan 5000. Niet alleen wij, maar deze leden zelve, zullen noode in deze afschrijving hebben berust daar het eenerzijds onze vereeni ging is geweest, die op het platteland van Walcheren de organisatie van dit werk heeft tot stand gebracht en we kunnen zeggen, ook tot bloei gebracht, na veel moeizaam werk, anderzijds daar door persoonlijke banden zijn verbroken na jaren lidmaatschap. Dat, niettegenstaande deze tegenslag, ons ledental toch op 1 Januari 1942 meer dan 25.000 bedroeg en reeds weer stijgende is, mag zeker verheugend wor den genoemd. Deze geweldige reorganisatie van ons ledental heeft van administratie en bodes ontzaggelijk veel jverk gevergd. Wij eindigen dit verslag met een woord van hartelijken dank aan allen, die op eenigerlei wijze met onze ver eeniging in verbinding staan, voor de prettige en aangename samenwerking. In 't bijzonder geldt dit de artsen en specialisten, de administratie's van zie kenhuizen en de bodes. Tenslotte wordt herinnerd aaü het plotseling overlijden van Dr W. F. Th. van der Bijl, den controleerend arts. Ook 'de vereeniging zelf heeft veel aan hem te danken, hij was een der oprichters als arts te Arne- muiden. Het aantal opnamen bedroeg in 1941 853, hiervan waren uit Middelburg 508, van platteland 345. De exploitatierekening over 1941 sluit met een nadeelig saldo van f 794.23 voor de A-verzekering en met een voordeelig saldo van f2062,69 voor de B-C-ver- zekering. Middelburg. Morgenavond acht uur geeft het Middelburgsch Muziekcorps een concert op het Molenwater. Vlissingen. Een Vlissinger, die te Doetinchem een aantal rywielbanden heeft gekocht, is dezer dagen gearresteerd en ter be schikking van de politie te Doetinchem gesteld. Hy had de banden gekocht, ter- Laat gerust de Maaier komen, 't Koren wacht en is bereid, Schoon-gerypte halmeh droomen Van een groote heerlijkheid. Waarom, zouden zij nog langer Toeven in het open land? Zij begeeren storm noch regen, Lenteschoon noch zonnebrand. Hoor het zingen van de halmen, Een geheim, zoo groot, zoo teer: 't Oogsten is voor ons geen sterven, En het maaien doet geen zeer. In het gloeien trilt verlangen, Naar het Feest van 't gouden uur. Naar het komen van den Maaier, Naar beschutting van de Schuur. Straks, by d' arbeid, klinken lied'ren, Vol van leven, ver van rouw, Oogsten is het veilig bergen Van wat anders breken zou..' Schoon-gerijpte halmen droomen Van een groote heerlijkheid. Laat gerust de Maaier komen, 't Koren wacht en is bereid. C. REDERT. wijl hij wist, dat deze van diefstal af komstig waren. Het aanbod lokte hem zoozeer aan, dat hij er een reis voor naar Doetinchem maakte, waarvan hij met een flink aantal banden terugkeer de. Hy is thans weer naar Doetinchem gereisd, maar nu op een minder aan gename manier. De politie heeft Zaterdagnacht een tweetal vrouwen, afkomstig uit Mid delburg, gearresteerd, die voorgaven de tram te hebben gemist en nu wachtten op de eerste tram. Beide vrouwen, waar van er één gejiuwd was, zijn naar het bureau overgebracht. Des morgens is de gehuwde vrouw in vrijheid gesteld, terwijl de andere, een minderjarig meis je, door haar vader is teruggehaald. Zuid-Beveland. Kruiningerl. De burgemeester heeft op rijn verzoek, aan W. C. Hamelink eervol ontslag verleend als lid van de vaste kern van den gemeentelijken luchtbescher mingsdienst en in diens plaats met in gang van 8 Augustus 1942 benoemd: A P. Krombeen. Oudelande. A. R e m ij n s e t. In den ouderdom van ruim 75 jaar is alhier na een korte ongesteldheid overleden de heer A. Remijnse, oud-gemeente-ontvan- ger, welke functie hij heeft bekled van af 1910 tot 1 Aug. j.l„ tegen welken datum hem eervol ontslag was verleend. Hij had zitting in tal van besturen, o.a. de wijkverpleging, de slagerspa- troonsvereeniging, de kolenvereeniging en was voorts notabel der Ned. Herv. gemeente. Tholen en St.-Philipsland. Staven isse. Zaterdagmiddag j.l. wer den in de Bewaarschool de cursisten ge ëxamineerd, die deelgenomeq hadden aan den cursus 'E. H. B. O. bij den L. B. D. Het examen werd afgenomen door Dr Ten Kate uit Breda. Aan 16 van de 19 cursisten kon een diploma worden uitge reikt. Eenigen verwierven zelfs het di ploma met het praedicaat „met lof". Dr ten Kat© uitte rijn tevredenheid over het behaalde succes. De burgemees ter sprak er eveneens rijn voldoening over uit, dat de L. B. D. thans over een kern gediplomeerde F- H. B. <X-ers be schikt. Door een der cursisten werd Dr Bern- hardi dank gebracht voor het gegeven onderricht. Zeeuwsch-Vlaanderen. GHoéde. Gistermorgen had de landbou wersknecht J. Verduyn het ongeluk, dat rijn paarden met een ledige mestwagen op hol gingen. Hij werd van den wagen geslingerd en kreeg deze over zijn schou der. Dr Jongsma constateerde een schou derbreuk en bracht de patiënt naar het ziekenhuis te/Oostburg. Groede. Trambotsing. Zaterdag middag had een goederentram even bui ten de gemeente enkele goederenwagons ter lossing moeten laten staan. Om plm. zeven uur naderde een passagierstram uit de richting Nieuwvliet, welke deze ledige wagons moest opduwen tot in Groede. Vermoedelijk was de machinist hier van niet verwittigd. Althans de tram Een motor-tirailleur van het S.S.-legioen Nederland SS-PK Klerk- Polygoon-Pax Holland Ned. Bedankt (vac. J. G. Panll Oudenböschvool Drost te Schierma •Tweetal: te Riphagen), U.. Elg C. A. v. Loon te Aangenomel zwaag (vac. A. VJ Spek, hulppred. tJ Lollum en Waaxe| cand. N. B. Grave; naar ZwolJ v. Berge te Nieuv Chr. Gj Tweetal: te| P. Meijering), M. 's-Gravenhage-Cer Middelharnis. Beroepen H. v. Leeuwen te Aangenome, kela (vac. J. Hovf Broek op Langend Doopsgezind| Beroepen Wieringa te AlmeJ Baptiste Bedankt vc Bakker), G. Vissel Afscheid, B< Ds A. Braakman L scheid van de- Ne| Rozendaal (Gld.) Prof. Dr M. J. A. I te Zuilen (U.) be;| Ds F. M. zijn intrede als 3e] te Bussum. Bef Hoen, eveneens te Kerkdienster hen, die in Berlij] den er op opmerk tien dagen in de tien uur des Zor oefening wordt gJ 30 Augustus enz.| Bethleiiemsgemeir kwam met groote| door de bocht bij c berg". Hoewel de macht trachte te sing onvermijdelijk vig, dat 2 goedea rem stonden, in 1 eene in de locomo] nist en stoker had heid van geest om] springen. De bag| ter de locomotief over de lijn te staai wagens bleven gel] dat de inzittenden] kwamen. De mater] groot. Philippine. Vei ken. De boeren been over de one schillende mensch Gedurende den schen het verlorej oprapen. Hiermee— vreden. Men ziet v! praktijken. Het k dat het graan ge] sen wordt afgesnel keerd; die menschl plaats diefstal en z de, boeren bij he totaal verbod zu zij dus gewaarschif De strijd tegen der De Opsporingsd heersching heeft te complot van zwartL waarbij de verzeke; de electrotechnisch hoofdrol speelden, het rollen, toen bi] 0.4 P.K.1 wisselstrc de normale verkool voor f 95 trachtte firma in Amsterda- aantal voor f77,5 Zes motoren kond< Ge V. in beslag w< Een nader ondi bracht de Prijsbt het spoor van een handel in'rijwielen! van, waarbij naas belangrijke rol waren, te Zwolle slagen. Bij W. op partij volledig geE vervoer verpakte der banden. BoveJ teparen daar 250 S-ers, electrisch mi partij oude kwalitf volgeladen wagen was noodig, om hel JJe organisatie vai goed, dat men in Plete rijwielinoffel] Het onderzoek r rijwielen voerc aan den IJsel, waa reeds voor den oo trames uit den genomen. Do een trames was een ha: n Zwoiïe die de g» grocsi, in ri P -yu vi& Ia i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2