Neem 'n AKKERTJE FEUILLETON landsche bevolking te voeden. De oogst staat er goed voor en daarmede is ook de voedselvoorziening voor het komende jaar 1942/43 gewaarborgd. Dat deze voedselvoorziening gering is en dat zy eens weer beter moet worden, weet ieder van ons. Derhalve stellen Duitsche en Nederlandsche instanties pogingen in 't werk om de aanvullende hoeveelheden brood en koren uit het Oosten te betrek ken. Het gaat er dus niet om, dat. 3 mil lioen Nederlanders naar het oosten ver trekken, doch dat wellicht 3000 of 30.000 Nederlandsche pioniers van het beste ge halte ginds het bestuur .van landgoede ren op zich nemen en daarmede er toe- bydragen, dat de broodvryheid in eigen land gewaarborgd is en dat de hoeveel heden, die voor de voeding van de Neder landsche bevolking noodig zyn eens uit het Oosten weer hier in de haven van Rotterdam worden gelost. UIT DE PROVINCIE „Je kon wel eens gelyk hebben", ant woordt de schipper, „maar dan ia het Niet bepaald met interesse leest Alex VOOR HOOFD EN HART KERK EN (Wordt vervolgd-) h>e genoemde wat hc 0 Bij het Nederlandsch legioen aan het Oostelijk front. Eenige soldaten krijgen het IJzeren Kruis. Fellinga- SS P.K. Brantsen-Pax Holland xn 432 100. De laatste wagon met het restant van de paketten voor onze Oostfrontstrij ders is een dezer dagen vertrokken. Reeds nu worden de voorbereidingen ge troffen voor de groote winteractie, die haar hoogtepunt zal vinden in de ver zending van ruim 10.000 Kerstpakketten voor het Oostfront. Enorm veel werk moet er verzet worden om deze actie te doen slagen enzij moet slagen. Het financieele gedeelte baart ons de min ste zorg. Tienduizenden vaderlanders storten immers geregeld hun bijdragen voor ons fonds. Zij maken het ons mo gelijk onzen dapperen mannen telkens weer him paketten te zenden. Landge noot helpt mede onze actie te doen sla gen. Stort vandaag een flinke bijdrage op girorekening 432100 t.n. verzorgings- fonds vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's Gravenhage. listen, die de vorige week weer vrouwen en kinderen verlieten en zich ter beschik king stelden voor den strijd tegen het bolsjewisme, hebben zich meer offers ge troost, dan wanneer een rijkaard zijn rij wiel voor de verdediging ook van zijn land zou afstaan. Derhalve zal de dag komen, waarop de nationaal-socialisten zoo noodig de rijwielen zullen ontnemen aan hen, die ze werkelijk bezitten. Zij moeten zich niet verbeelden, dat wij niet zouden weten, waar zij die rijwielen heb ben of hoe wy ze in handen zouden kun nen krijgen. De zwarte handel. Een andere kwestie is die van d? n sluikhandel en van dewoeker- p r ij z e n. Vorige week Vrijdag zijn vier saboteurs doodgeschoten. Anderen wor den nog berecht en wachten hun recht vaardige bestraffing af. 1200 zijn er reeds in een kamp ondergebracht en lee- ren daar, wat ordening beteekent. Hun zal worden bijgebracht, wat het zeggen wil in het zweet zyns aanschijns zijn brood te verdienen. Door een fout bij de pers is onlangs in Nederlandsche en Duitsche bladen ge- meld, dat er drie millioen Nederlanders naar het Oosten zouden moeten verhui zen. Niets is dom genoeg of het wordt terstond door de te Londen woelende emigrantenkliek aangepakt. Ieder ver standig mensch heeft terstond kunnen nagaan, dat hier sprake was van een verwisseling. Er zijn 300 Nederlanders naar Charkof vertrokken. Hier begint de fout van dit bericht. Eén ding mag echter wel voor altoos worden gezegd: nooit zal het gebied, dat aan 9 millioen Nederlanders 280 men- schén op een vierkante km ter beschik king staat, toereikend zijn om een nor male voedselvoorziening te waarborgen, Alleen met inspanning van alle krachten en de zorgvuldigste indeeling der benoo- digde rantsoenen is 't mogelijk de Neder- HET HUISJE AAN DE HAVEN. 89) o— „Al een paar jaar. In Haarlem. Ik kan Kees geen ongelijk geven. Catrien be droog hem finaal. In" Rotterdam al, maar daar heeft Kees het misschien niet gemerkt, hoewel dan moet hij wel stekeblind gewegst zijn. Het zaakje ver liep daar. Catrien zorgde er wel voor, dat het overgebleven kapitaaltje ver dween. Met vriendjes opgemaakt, denk ik. Toen is het café verkocht en trok ken ze naar Haarlem. Daar is spektakel •f. van je welste geweest en tenslotte heeft Kees een elsch tot echtscheiding ingediend, die toegewezen is. Het doch tertje is by den vader gebleven. Zoo is het." Met ontzetting zit Alex te luisteren. „Hadden ze daar in Haarlem ook een café?" „Neen. 'kWeet niet, wat hy daar uitvoerde. Eu ik weet het nog niet. Na-* tuuriyk zie ik hem nu niet meer. Ca trien zwerft in Rotterdam. Je behoeft niet te vragen, wat die uitvoert. Het is al een jaar geleden, dat ik haar gezien heb, niet eens gesproken. Het is wat voor een ouwer, man". Vaak heb ik in opdracht van den Rijks commissaris en van den Weermachtsbe velhebber mijn stem waarschuwend ver heven. De vroegere officieren van het Nederlandsche leger wilden daar niet naar luisteren en leenden steeds weer het oor aan de vijandelijke influisteringen, totdat de hun door den Führer geschon ken vrijheid door den Weermachtbevel hebber moest worden ontnomen om hen voor den ondergang te behoeden. De tyd is ernstig. Belachelijke pam fletten en radiostemmen probeeren de goede en fatsoenlijke Nederlandsche be volking op te hitsen en haar voor hun smerig wagentje te spannen. Zooals ik reeds tevoren vermeldde, beleven wij een der ernstigste en beslissende veldslagen der wereldgeschiedenis. Elkeen, die het waagt Duitschen militairen of civielen dienstinstanties moeilijkheden te berok kenen, wordt met gestrengheid van de wet gestraft. Niemand kan ontzien wor den. Meer dan 1000 Nederlanders zijn ge gijzeld en moeten met hun leven instaan voor de daden, die hun volksgenooten in onbezonnenheid plegen. Elkeen moet zich van dezen maatregel goed bewust zijn en er niet op rekenen dat Duitsche militaire instanties daarvoor zouden te rugschrikken. Zy het ook de geringste sabotage, terstond zal met de hardste maatregelen worden geantwoord. Laat het tweede front over aan de Duitsche soldaten en de civiele besturen, dan zal niemand iets gebeuren. Elkeen zal ook daardoor zichzelf en zijn volk van dienst zijn. Wat er ook mag komen, deze woorden blijven geldig: „Geen vierkan ten meter grond zullen wij prijsgeven". Wij als nationaal-socialisten willen echter onzen plicht doen, wij willen ons werk voortzetten en willen den Führer in hoogste plichtsvervulling dienen, om dat wij weten, dat wij daarmede niet al leen de wetten van den Führer opvolgen, maar ook werken in het welzijn van het Duitsche zoowel als van het Nederland sche volk. WANNEER VERDUISTEREN? Woensdag 5 Augustus 1942. '8 Morgens tot 6.06 u. 's Avonds van 21.25 u. Eervol ontslag. Bij besluit van den secretaris-generaal van justitie is eervol ontslagen als com missaris van rijkspolitie J. F o n t ij n e gewezen commissaris van politie te Middelburg. Middelburg. Bij het zwemmen verdronken. Ter hoogte van de Meelfabriek is gisteren avond de 17-jarige M. Davidse, schil dersknecht, wonende te St.-Laurens, bij het zwemmen om het leven gekomen. Hij was nog maar kort in het water, toen omstanders zagen, dat hij ouder water verdween en meer boven kwam. Aan een paar zwemmers, die van de overzijde van het kanaal te hulp kwamen, mocht het niet gelukken met duiken den jongeman te vinden. Het duurde wel een 20 minuten voor de heer Van der Mark, opperwachtmeester der marechaussée, die men aan zijn wo ning aan den Veerschen Singel was gaan roepen, ter plaatse was en na zich vlug ontkleed te hebben, in het water ging en D. boven wist te brengen. Nu pas dringt het tot Alex door, dat Steinmetz zijn beklag zit te. doen. Hij heeft last van het gedrag van zijn doch ter. Hij moge dan een ruwe, onbehouwen kerel zijn, die een borreltje lust en die zijn zaken niet serieus opvat, dit gaat hem blijkbaar te ver. „Ik vind het verschrikkelijk voor Kees," zegt hij. „Hij was een goeie jon gen. Hij had nooit met Catrien moeten trouwen." „Heb je hem gewaarschuwd?" vraagt Alex scherp. „Neen. Dat is verkeerd van me ge weest, ik moet het erkennen. Maar het ging alles zoo gauw in zijn werk. Ik dacht, dat het tusschen die twee alleen een gevalletje van eens-een-avondje-uit- gaan beteekende, maar opeens vertelde Catrien, dat zy in Rotterdam een betrek king hebft gevonden; dat Kees daar ook komt wonen en dat zy van plan zyn, te trouwen. Ik dacht direct: dat gaat mis, maar ja, Catrien ging altyd haar eigen gang. Er .vas met haar geen garen te spinnen. En nu is zy een schande voor haar ouwersj' .,Je zult het wel niet met me eens zyn, maar haar opvoeding hééft niet ge deugd, Steinmetz." Door verschillende personen, o.a. door leden van de transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis is geduren de twee uur getracht de levensgeesten weder op te wekken, doch helaas zonder resultaat. Het ljjk is laat in den avond door de politie naar de ouderlyke woning te St.-Laurens overgebracht Vlissingen. Zaterdag is een wielrydster uit Koudekerke, op den Koudekerkschen weg, toen zy de Sottegemstraat wilde inrijden, vermoedelijk door onvoorzichtig oversteken, door een motorrijder aange reden. In bewusteloozen toestand is zij naar het Ziekenhuis Bethesda overge bracht. De politie heeft een viertal perso nen aangehouden, die in den zwarten handel artikelen als boter, bloem, ham, enz. verhandelden zonder overlegging van bonnep. enz. en tegen prijzen, die veel hooger waren dan de officieele maximumpryzen. Goes. C. W. K. te Wilhelminadorp kreeg een proces-verbaal wegens het fietsen zonder rood achterlicht; J. A. C. L., om dat zijn woning onvoldoende verduisterd was; M. C. P., omdat hij des avonds zijn rijwiel onbeheerd achtergelaten had en de dames D. G. en C. W. de V. van 's-Gravenpolder, omdat zij in verboden richting door de Kleine Kerkstraat fiets ten. Verder werden nog een zestal jon gens bekeurd, omdat zij zich op verboden terrein aan den Oosthavendijk ophielden. Zuid-Beveland. Lewedorp,. Zaterdagavond gaf het mu ziekgezelschap O.N.D.A, uit Nieuwdorp onder leiding van dhr A. Goedegebure een concert op het terrein van café v. d. Dries alhier. Op verdienstelijke wijze werden 16 nummers ten gehoore ge bracht. Kloetinge. Weer een. Toen de heer M. T. uit 's Gravenpolder, die gisteren zijn rijwiel op het erf bij de schuur van Buisrogge aan den 's Gravenpolderschen weg had geplaatst, dit weer wilde mee nemen, bleek een ander hem vóór ge wéést te zijn. De politie stelt een onder zoek in. Heinkensxand.Afscheid van Dr Griep. Zaterdagavond heeft de bur gerij op hartelijke wijze afscheid geno men van Dr C. Griep, die, na een 20-jari ge practijk wegens rijn benoeming tot controleerend geneesheer bij Centraal Beheer, zijn functie als huisarts heeft neergelegd. In een bijeenkomst in het feestelijk in gerichte vergaderlokaal heeft de burge meester, de heer Mr Dr Mes, Dr en Mevr. Griep op waardeerende wijze toegespro ken. Mede namens de wethouders en alle ambtenaren der gemeente bood spr. een schilderij aan, voorstellende het stadhuis van Middelburg en namens het Groene Kruis, Euterpe en Kunst naar Kracht, een prachtige ets. Spr. dankte Dr Griep hartelijk voor het vele, dat hij in de afgeloopen 20 jaar als medicus voor de bevolking heeft ge daan en mevrouw Griep voor de hulp, die rij aan de burgerij en aan allerlei vereenigingen heeft verleend. Ook aan Mevr. Griep werd een aandenken aange boden. Daarna voerden het woord oud-burge meester Steketee namens het Groene Kruis, Ds C. v. d. Waa te 's-Heer Arends- kerke namens de Ned. Herv. Diaconie, de heer v. d.. Dries namens het muziek gezelschap Euterpe, de heer C. Klap na mens de tooneelvereeniging Kunst naar Kracht, (mej; E. de Reiger bood namens deze vereeniging mevr. Griep een bloe menmand aan),~Mej. M. IJzerman na mens de Eerste Hulp bij Ongelukken, de her G. P. Beaufort namens de afd, van do Ver. voor Zieltenhuisverpleging en da heer C. Nijsse namens de Eloemenvereen. Verschillende sprekers deden hun toe spraak vergezeld gaan van een geschenk. Dr Griep dankte allen recht hartelijk voor de waardeerende woorden tot hem en rijn vrouw gericht. Hij zal dezen dag nooit vergeten. Het is gebleken, dat er hechte banden rijn gelegd. Spr heeft naar beste weten rijn taak als medicus ver richt en rich met liefde aan de burgery gegeven, maar heeft daarbij ook zijn fou ten gehad, die hij heeft geprobeerd te nu te laat." „Woont mijn zwager nog in Haar lem?" ,,'kWeet er niets van." Ze praten nog wat, maar de rechte animo is er niet. Alex weet genoeg en kan Steinmetz ook niet troosten. Die heeft genoeg met zijn kinderen te doen. Uit andere vage mededeelingen blijkt wel, dat die anderen ook niet te best oppassen. Met Godsvertrouwen behoeft men by dezen schipper niet aan te ko men. Alex waagt een schuchtere po ging, maar hy ploegt op rotsen. Zuchtend verlaat hij de „Eben-Haë- zer". Iets later hoort Alex een kyvende vrouwenstem: de vrouw van den schip per zeker, die haar man de les leest over het een of ander, dat haar niet bevalt. „Schipper! Een- courant?" Alex koopt het plaatseiyk dagblad, zooals altijd, als hy in Oostland ligt. Je moet op de hoogte blyven van wat er in de wereld omgaat. Piet, die naar de stad is geweest, keert terug en neemt ook een deel van de courant. „Mooi spul", zegt hy opeens en wyst naar een kolom. „Wat is er aan de hand?" „Een moord in Rotterdam. Die vent zal ook leelyk de bajes indraaien." VOED8ELBEVOORRADING VOOR DEN WINTER. Nu de tyd voor het conserveeren van producten van den nieuwen oogst is aan gebroken, heeft een redacteur van het A.N.P. te bevoegder plaatse inlichtin gen ingewonnen omtrent hetgeen de overheid in dit opricht voornemens is te doen. Voor wat de daarvoor in aan merking komende groenten betreft, is het drogen daarvan wel een van de voor naamste conserveeringsmethoden, die van overheidswege worden toegepast. Dit geschiedt thans op groote schaal. Groenten, die voor droging geschikt zyn, zijn nu in ruime mate ter beschikking. Men kan een strengen winter rustig tegemoet zien. Aardappelen, winterpeen, koolrapen, e.d. worden in groote mas sa's door de overheid opgeslagen, om die in de moeilijke maanden voor de bevolking verkrijgbaar te stellen. De moeilijke maanden zijn vooral April tot en met Juni, wanneer de in kassen ge kweekte producten opraken en de koude grond nog niet voldoende nieuwe ge wassen heeft opgeleverd. Deze opslag van houdbare aardappelen en groenten zal vooral in en naby de groote woon- centra geschieden. Aardappelen rijn er thans voldoende. Wanneer desondanks de distributie van dit artikel wordt ge handhaafd, geschiedt dit om verspilling b.v. door particulieren, die op eigen ge legenheid aardappelmeel zouden willen gaan maken zooveel mogelyk te voor komen. Omtrent het scheppen van de gelegenheid tot bevoorrading door par ticulieren is overigens nog niets beslist, doch 't ligt wel in de bedoeling om de genen, die over een doelmatige ruimte voor het bewaren van aardappelen be schikken, hierin tegemoet te komen. Verder speelt de transportmogelijkheid hierbij een belangrijke rol. Voor de groen ten, appelen e.d., die niet .op den bon komen, doch wel geschikt zijn voor be waring tijdens den winter, zal naar een verdeelingsmethode, met inschakeling van de groentenhandelaren worden ge streefd. Tenslotte zullen artikelen als jam en stroop, zij het in dezelfde beperk te mate als tot nu toe, op den bon ver krijgbaar gesteld blijven. Ook slachtproducten worden door de overheid in groote hoeveelheden ge conserveerd en wel in de koel- en vries huizen, waardoor de distributie van vleesch enz., gedurende den winter niet behoeft te stagneeren. Boter en marga rinegrondstoffen zijn eveneens op groote schaal ten behoeve van de bevolking in geslagen. De verwerking van melk tot melk poeder gaat geregeld door, een methode, die het transport aanmerkelijk vereen voudigt en het mogelijk maakt in den wintertijd dit poeder weer om te zetten in melk. Zoo wordt voor onze voeding gezorgd en profyt getrokken uit de lessen van den afgeloopen winter. verbeteren. Voor de ondervonden harte lijkheid en vriendschap zegt spr. ten zeer ste dank. Hierna bleef men onder het genot van ververschingen nog eenigen tijd gezellig bijeen om daarna van Dr Griep en zyn familie afscheid te nemen. Walcheren. St.-Laurens. De burgemeester, hoofd van den distributiekring St. Laurens, heeft aan den heer J. G. Versluijs op diens verzoek eervol ontslag verleend als leider van den distributiekring. Met de tijdelijke waarneming van het leiderschap is belast de heer L. A. Torenvliet, thans plaatsvervangend leider. Noord-Beveland. Wissenkerke. Zaterdagavond werd on der auspiciën van de gymnastiek vereeni ging „Volharding" alhier ander leiding van don h er Geluk «11 '.St.tc een gynv- nasïiekuitvoering gegeven op een terrein bij den heer C. -J. de Kam alhier. De deelnemende vereenigingenwaren O.K.K, uit Kortgene, en gymnastiekverenigin gen uit Yerseke en Middelburg. De prestaties der vereenigingen en af zonderlijke leden gaven blijk van een goede oefening, terwijl de rythmische oefeningen en dansen keurig werden uit gevoerd. Door het muziekgezelschap „Apollo" werd voor muzikale afwisseling gezorgd. het aangewezen gedeelte; een zeeman, wiens signalement bekend is en die ver moedelijk wel spoedig zal worden gevat, heeft een publieke vrouw vermoord. De vrouw stond in de zeemansbuurt bekend als „Zwarte Trien". Op gruwelijke wijze was haar lijk verminkt. „Ja, Piet. Er gebeurt wat in de we reld, jongen. Wie weet, welk een leven die vrouw en ook de dader achter den rug hebben. Alleen Gods genade kan ons bewaren, jongen." Piet Jansen komt uit een ongeloovig gezin, maar hy luistert altijd trouw en oplettend, als de schipper uit den bij bel leest. Met Alex is hy de beste vrienden. Dan lezen die twee weer verder. Het geval van Rotterdam wordt vergeten. Alex denkt er heelemaal niet meer bij door. Hy denkt wel aan Kees, die zoo slecht weggekomen is. Waar zou die jongen nu uithangen? Dan overpeinst hy of hy het van Steinmetz gehoorde aan moeder ver tellen zai, om'tot de conclusie te ko men, dat dit verreweg het beste is. Het andere heeft hy toen wel niet geheel verteld, in overeenstemming met Marie kaar dit behoort zy toch te weten. Zy weet niet beter of Kees is getrouwd. En au blijkt hy zonder vrouw te zitten, al- Gelukkig behoeft de kerk in deze da gen niet schaamtevol weg te schuilen alsof haar verkondiging is uitgeloopen op een fiasco. De Bybel (en daarvan en daarvoor leeft toch immers de kerk) is bewaar heid vah trek tot trek en van woord tot woord. De kerk moet zich wel schamen, dat ze menigmaal niet met genoeg yver en vuur deze hooge en geweldige boodschap der heilige Schrift heeft verkondigd en dat er velen zyn onder ons volk, die van haar bestaan nog maar weinig bemerk ten. Ook de kerk staat voor de taak om in deze dagen meer dan ooit haar stem te laten hooren en te zeggen, dat we verwachtingen koesteren, die gefundeerd zijn. Het hart van die toekomstverwach ting is dit: Jezus komt. Eenmaal is Hy gekomen. Nog eenmaal zal Hy komen. Hy is reeds komende. Dat Hij onderweg is, daarin ligt onze groote verwachting. Dat moet heel Nederland weten. Dit mag heel Nederland gelooven. Zoo veert er weer op een groote kracht om aan te pakken, om onze taak te doen. Onze taak ten goede van den naaste en zoo ten goede van heel het volk. (Dr P. Prins en Ds H. A. Wiersinga.) Schele Hoofdpij ff verdwflnt als sneeuw voof de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche- lehoofdpijn (migraine) meer met AKKERTJES in huis. De Nederlandse he Pijnstiller Er was een talrijk publiek aanwezig. „Volharding" kan op een zeer geslaagde uitvoering terugzien. Schouwen-Duiveland. Sirjansland. Vrijdag werd in de Ver sierde O.L. school afscheid genomen van het hoofd der school, den/heer L. C. Broer en van mevr. Broer wegens aan staand vertrek naar Wilhelminadorp. Daarbij waren het gemeentebestuur, de schoolkinderen en een groot deel der bur gerij tegenwoordig. Door de leerlingen werd dhr Broer een aquarel aangeboden, terwijl mevr. Broer een bouquet bloemen in ontvangst had te nemen. De kinderen voerden ver schillende stukjes op. Janny Verstraa- ten droeg een afscheidsgedichtje voor en bood tevens een bouquet aan. De kinde ren werden hierna onthaald. De burgemeester sprak de groote waar deering van het gemeentebestuur uit en wenschte den vertrekkende alle goeds in zijn nieuwen werkkring toe. Ds Aalbers gewaagde van de goede samenwerking tusschen kerk en school en sprak zijn dank daarover uit. Hierna nam dhr Broer zelf het woord en richtte zich tot de kinderen, bur gemeester, predikant en ouders. Hij dankte allen voor de goede samenwer king. (Z.Nsb.) Zeeuwsch-Vlaanderen. Axel. Tijdens de wedstrijden in de Kleine Kreek had j.L Zaterdag alhier een noodlottig ongeval plaats. Van een groep die daar een bad nam, viel een der decl- ner-'.ars, nauwely'kfl te water, door tixïvai getroffen v&orovar. Hij •- rijn kameraden terstond op het droge gebracht, tersvyl kunstmatige ademh/A- ling werd toegepast. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De levensgeesten bleken geweken. (T. C.). Het was Zaterdag 25 jaren geleden, dat de heer C. Marcus in dienst trad bij de Zeeuwsch-Vlaamscbe Tramweg Mij. De Directeur, de Administrateur, da Ingenieur en de Oprichter Tractie, kwa men hem gelufyvenschen en een envelop pe met inhoud aanbieden, terwyl aan zijn leen met zijn dochtertje. Tenzij maar ja, die opkomende vraag vermag hy niet te beantwoorden. Als hij 's Vrijdagsavonds het verhaal aan Maria meedeelt, is deze mét hem van oordeel, dat moeder op de hoogte moet worden gebracht. Deze is ont roerd door het gehoorde en zij vraagt of het niet mogelijk is, het adres van Kees in Haarlem te weten te komen. „Wat wou u dan doen, moeder?" „Hem schrijven en vragen, hier te komen of in elk geval weer te schrij ven. Misschien, wie weet, kunnen we hem weer op het rechte pad brengen na wat hij ondervonden heeft. Uit zich zelf durft hij niet schrijven. Zie je er kans toe, Alex Doe me dan dat ge noegen. Hy moet weten, dat wy hem niet vergeten zyn." „Je zoudt naar Haarlem kunnen gaan", oppert Marie. Het denkbeeld van moeder bekoort haar wel niet, maar zy wil deze toch ook niet tegen het hoofd stooten. Zy is van meening, dat Kees al veel te ver weg is. Hij had een mooie gelegenheid gehad, als de verloren zoon terug te komen, toen hij van zijn vrouw scheidde, maar hij ver zuimde die gelegenheid, allicht bewust. Ned. He Aangenomei (toez.), F. J. C. Brec te Zwyndrecht. Geref. Tweetal: te IJ stra te Niezyl en H. Beroepen Hoekstra te Niezyl. Doopsgezinde Aangenomen (2e pred.pl.), K. T. (Texel). Bedanktvoof te Almelo. Ver. van Vrl Aangenomen Overflakkee (als vo Jonink te Coevorde Baptiste Beroepen te te Noordbergum. Hulppr Ned. Herv. Den Helder, J. Borg maar. Aangenomen Wesseldijk Jr, cand Geref. Kerk Zuidhorn, W. P. Renswoude. Aangei R. Bakker, cand. te voor Bergen op Zoo te Den Haag-West. Prof. G De toestand van Geref. pred. te M: bevredigend. Er is a nenkort zijn arbeid Bevestiging er Ru, overgekomen va dagavond bij de Nc Rotterdam intrede diking over 1 Kon. gens door Ds J. A. gen bevestigd te ziji was 1 Sam. 3 15 a. Persoonlijk Bijb keraad der Ned. He waal heeft besloten meer dan tot dusvei persoonlijk Bijbelonc Ds Aj L. Ruys Ds A. L. Ruys, em. gouden ambtsjubileu: 30 Mei 1863 te Oud Hij studeerde aan d De Noord Oostpo^ Vollen gangi Het echtgenoote een mo overhandigd. De heer Marcus de dit alles. Ook namens het j schappij werd hem e boden. DE WESTKRAA INGED Stichting van het c 1642— Ih de 16de eeuw v van het Oosten van 2 stroomd en voor goe zwolgen. (Verdronk* Beveland.) Men kan voor dit aanslibbing aan de i gende eeuwen als een De eerste bedijking begonnen met den In 1612 werd de Nie nen en in 16 4 2 de V volgden de Nieuwe W de-Noordkraaijert (1< ert (1700), de Kou de Jacobspolder (181 terspolder (1861). Tevoren strekte z cheren en Zuid-Be watervlakte uit, wel Vlakke genoemd wer Door de bedijking öt. Joostland en aa werd het Vlakke ooi sche kust smaller, woordige Sloe is ov De bedijkingen aai kust kwamen onder anlbachtsheer van 's- Deze had reeds by d «et oude Borssele noord-oosthoek van d hoog liggende schor: was geworden, werd tagen den 1 'ieuwkraa ert -}Jr- groQt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2