KRUSCHEN KERK EN SCHOOL GEMENGD NIEUWS Voorts fcèvohd zich op een tafel een prachtige collectie iabrekerawerktuigen. De beide mannen z\jn in bewaring gesteld. (N.R.C.) Neem het Versterkingsmiddel tegen Rheumatische Pijnen TELEGRAMMEN RECHTSZAKEN LAND- EN TUINBOUW HET VROUWENHOEKJE MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND RADIOPROGRAMMA Ned. Herv, Kgrk. 11 Zevental: te Groningen (vac. J. C. E. v. Herwerden), Dr W. Aalders te Koudum, G. C. H. Bos te Wageningen, Dr E. Emmen te Haarlem, C. M. v. Endt te Amstelveen, E. Jansen, Schoonhoven te Eerbeek, H. v. d. Loos, Evang. pred. te Assen en Dr K. E. H. Opperheimer te Nieuw-Dordrecht. Aangenomen naar Ruurlo, Gld. (vac. C. Ph. F. Abbing), L. C. ten Brug- genkate te Klooster-ter-Apel (toez.). Bedankt voor Voorburg (3e pred.pl.) B. J. Lietaert Peerbolte, Evang. pred. te Huizum (Fr.) Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Urk (vac. E. du'M.ar- chie v.. Voorthuyzen), H. v. Leeuwen te Ermelo, en cand. G. A. Zijderveld te Nieuwland. Beroepen te Nieuw-Vennep, cand. G. A. Zijderveld te Nieuwland. Doopsgezinde Broederschap. Beroepen: te Hildeloopen, mej. Ds S. E. Treffers te Stavoren-Molkwe- rum. Hulppredikers. Geref.. Kerken: benoemd te Zutphen, cand. R. Brands te IJsselmui- den. Bedankt: voor Zutphen, pand. R. Bak ker, hulppred. te Enschedé. Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. In den 15den en laatsten zomerzitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk werd kennis genomen van een mededee- ling van het classicaal bestuur van Am sterdam, dat een nieuwe gem. Laren (N.H.) is gesticht onder goedkeuring van 't besluit van dit bestuur door het Prov. Kerkbestuur van Noord-Holland. Inzake een schrijven der Class. Verg. van Middelburg over geestelijke ver zorging van 'arbeiders in Duitschland zal worden medegedeeld, dat de Synode terzake diligent is. Een verzoek van een predikant om colloquium doctum en van een eandidaat die in Frankrijk gestudeerd heeft tot het afleggen van het proponentsexamen, zal bij de Alg. Syn. Commissie worden overgebracht. Voor de vestiging der 2de predikants plaats in de Wieringermeer zal de 'Sy node inzake toepassihg van art. 23 regl. pred. traktementen haar medewerking verleenen. Een aantal predikanten zond concept belijdenisvragen met toelichting. Deze zullen bij „Kerkelijk Overleg" worden overgebracht. Kennis genomen werd van een schrij ven der werkgroep „Gemeente-opbouw" over een aantal gemeenten, waar hét met het kerkelijk leven droevig gesteld is. De gezamenlijke studenten-predikan ten vragen een voorschot, hetwelk toe gestaan werd. Ingekomen was een schrijven van het Prov. Kerkbestuur van N=-Brabant met Limburg sver moeilijkheden bij het ver- leerisn van het recht op emeritaat,, het welk b\j de Alg. Syn. Commissie wordt overgebracht. Na de gebruikelijke formaliteiten wer den de zomerzittingen gesloten en de ver gadering verdaagd tot 13 October. Dr W. Coenraad. Dr W. Coenraad, Ned. Herv. pred. te Beek-Uhbergen, zal 5 Aug. a.s. deze gemeente 25 jaar heb ben gediend. Hij werd 27 Dee. 1882 gebo ren en bezocht de R.U. te Utrecht, Lei den en Groningen. Aan laatstgenoemde hoogeschool promoveerde hij "tot doctor in de theologie op een proefschrift ge titeld: „De erfelijkheid in de nieuwere ethiek", In 1907 eandidaat geworden in Zuid-Holland, aanvaardde hij 14 Maart 1909 zijn ambt te Wehl, 5 Aug. 1917 verbond hij zich aan zijn tegenwoordige gemeente. Dr Coenraad is o.a. voorzitter van de Prov. Comm. Gelderland van het Ned. Bijbelgenootschap. Kerkelijke examens. Tot de studie aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn z\jn van de 14 candi- daten die zich hadden aangemeld, 3 toe gelaten, n.l. de heeren M. Boertien te Zwolle, A. C. Noort te Lisse en L. v. d. Sluis te Schiedam. Rectoraatsqverdracht. De over dracht van het rectoraat aan de Theol. school der Chr. Geref. Kerk te Apel-, doorn zal Vrijdagmiddag 11 Sept. a.s. plaats vinden, waarbij Prof. J. W. Geels het rectoraat aan Prof. J. J. v. d. Schuit zal overdragen. M.UX.O.^examiertë) te Goes. JZaterdag zijn geslaagd: C. Contant en 1 J. S. Adriaanse te Souburg; M. T. Wes- terterp, P. Polderman, G, C. Voogd, al- len te Middelburg; J. Riemens, Koude- kerke; J. M. Taillie, J. M. Blaauw, J. E. i Pol, G. C. Ponte, E. C. Berting, I. v. d. Star, allen te VlissingenE. van 't Sant, Goes; C. Sol, Terneuzen, A. G. C. Le- I gemaate en S. J. Dogger te Zierikzee; A. Boogert, Nieuwerkerk, D. J. v. d. Panne, Burgh, M. A. v. d. Velde, Re- ness^,L. Verwest, Scharendijke. Afge wezen 8. De examens zijn afgeloopen. Examens. Geslaagd voor het exa men Duitsch l.o., J. B. Fondse te Axel, P. Gevonden en F. van Boerschoten te Bergen op Zoom. Geslaagd voor het examen nuttige handwerken, mej. G. H. Renders te Poortvliet. Geslaagd voor Nijverheidsonder wijs, akte N I, K. Faase te Souburg. Het opticiens-diploma A, der V. V..O. behaalden A. L. Kampman te Goes en P. Minderhoud te Westkapelle. Geslaagd te Tilburg voor het Be wijs van Vakbekwaamheid Vestigingswet voor het Huisschildersambacht Jac. de Munck en J. Huijsse, beiden te Goes en te Utrecht J. van Agthoven te 's-Gra- venhage, vroeger te Koudekerke. De heer W. A. Fiegen te Middel burg slaagde voor het praktijk-examen Engelsche Handelscorrespondentie. De strijd tegen den clandestienen handel Ambtenaren van den C.C.C.D. hebben in samenwerking met de marechaussee' te Wezep een uitgebreid complot van frauduleuze slachters betrapt. Zij arres teerden o.a. zekeren D. W., van wien bleek, dat hij een groot aantal runderen frauduleus heeft geslacht. Deze waren afkomstig van de Zwolsche markt en werden meerendeels zwemmend achter een bootje over den IJsel gebracht. Tot voor kort oefenden de bebouw de velden in het grensgebied bij Heikant groote bekoring uit op het smokkelaars- gilde. De leden van dit duistere beroep konden, door dwars over# het land de grens te passeeren, de wegen, waarop Rijksambtenaren paraat zijn, geregeld mijden^Maar nu er tijdens de nachtelijke duisternis zooveel aardappelen worden gestolen de dieven zijn soms zóó bru taal, dat zij na het rooien van de knol len het loof weer doodleuk op zijn plaats zetten houden de jonge boeren in dit gebied de wacht op de akkers. De smokkelaars, die dezer dagen vaak trachten balen vlas naar België over te brengen, wagen zich niet langer over de velden, waar zij de kans loopen een pak slaag te. krijgen van de met stevige knuppels gewapende boeren zoons. Nog liever stellen zij zich bloot aan de kogels der kommiezen, door zich langs de wegen over de grens te be geven. Dat deze kogels overigens óók niet mis zijn, ondervond zoo pas een Belgische smokkelaar, die in zijn knie werd geschoten en daardoor gearres teerd kon worden. 2 0.000 broodrantsoenen gestolen. In den nacht van bonder- dag op Vrijdag is een brutale inDraak gepleegd in de bakkerij en het woonhuis van den heer S. te Bergen op Zoom. Behalve geld, chocolade en meel, zijn er 20.000 broodrantsoenen ontvreemd. Verdronkeji. De schipper H. uit Dordrecht is van het schip „Eiram" bij het vieren van het anker in de Ver lengde Maas te Wessem over boord ge slagen en verdronken. Heereboer" poetst de tanden van zijn varkens. In de Ver. Staten, het land der onbegrensde mogelijkheden, gebeuren nog altijd din gen, die zélfs de aan allerlei sensaties gewende Amerikanen te dol zijn. Zoo stond onlangs in de gehéele Amerikaan- sche pers het verhaal te lezen van den beer Stimson's avonturen als heereboer, Stimson, een nieuwbakken millionnair, had plotseling genoeg gekregen van de stad en vestigde zich daarom op het platteland. Op zichzelf is dit niets bij zonders, Dhr Stimson had echter het plan opgevat om een modelboerderij te stichten, welke volgens zijn eigen, door geen vakkennis „vertroebelde" ideeën opgezet moest worden. Hij kocht een reusachtige boerderij in Arizona en reeds korten trjd later verspreide de faam van zijn „hervormingen" zich mij len in den omtrek. De nieuwbakken heereboer had namelijk onder meer zijn personeel strikte orders gegeven om al zijn vee, in de eerste plaats echter zijn varkens, dagelijks een bad te geven. Bovendien stelde bij arbeiders aan,- die lederen morgen de tanden van zijn krul staarten moesten poetsen. 'tHelsehe ia- waai, dat de varkens hierbij maakten, was kilometers in het rond te hooren en tot dusverre het eenige „hoorbare" succes van deze agrarischen hervormer. De dagelijksche koudwaterkuur zou voor dezen merkwaardigen Amerikaan echter beter op zijn plaats zijn. (V.P.B.) --„Het is in orde, i k b e n de huis bewaarde r". De Haag- sche politie werd Donderdagnacht opge beld door omwonenden van eenige per- ceelen in de van Meerkerkestraat, die eenig onraad hadden ontdekt. Drie agen ten gingen naar deze straat en stelden een onderzoek in. Het was him bekend, dat de perceelen 13 en 14 tijdelijk onbewoond waren, dus besteedden zij bijzondere aan dacht aan heide woningen. Een der po litiemannen ontdekte een flits van een zaklantaarn achter een der vensters en hoofde eenig gestommel. De agenten be sloten hierop het huis te omsingelen ep. den inbrekers den terugtocht te ver hinderen. Na eenigen tijd ging het* deur raampje van perceel 14 open en een man verscheen die den agent meedeelde, dat „de zaak in orde was", en hij de' huisbe waarder was. De agent antwoordde hier op, dat hij 'smans gezicht veel te goed kende om te weten, dat hij de waker niet was. Hij herkende n.l. in dezen pseudo- huisbewaarder den 42-jarigen J. K„ een zeer goeden bekende van de politie. De man deelde mede, dat de deur op slot was en hij aan de sommatie open te doen geen gehoor kon geven. De agent gelastte hem hierop een raam te openen. Nadat hij hieraan gevolg had gegeven, klommen de-politiemannen naar binnen. Hier trof men den tweeden inbreker aan, eveneens een ouden bekende van de politie, n.l. den 43-jarigen grondwerker A. v. D. Hét geheele perceel was overhoop ge haald, alle kasten waren opengebroken en een flink partijtje levensmiddelen stond klaar om te worden meegenomen. Brand. In de Zwitsersche ge meente Ruswil is 's nachts een ernstige brand uitgebroken, tengevolge waarvan tot dusver zes personen het leven heb ben verloren. 1.47 - 0.76 - 0.41 bij Aputh. en Drog. BERLIJN (D. N. B.). Duitsche ge vechtsvliegtuigen hebben in den afgeloo pen nacht belangrijke militaire installa ties in Midden-Engeland met brisant- en brandbommen bestookt. BERLIJN (D. N. B.). Bfitstehe lucht aanvallen, Het Opperbevel der Weer macht maakt met betrekking tot de Britsch luchtaanvallen van Zaterdag nog bekend: Een Britsche formatie jachtvliegtui gen, die om 1 uur in den namiddag boven het kustgebied van Noord-Frankrijk op ingeveer 25 km ten Westen van Dieppe vloog, kwam in het concentrisch afweer- vuur van de Duitsche luchtdoelartillerie terecht, die 3 Spitfires ten val brachten. De formatie, die door de beschieting üit- een was geslagen, draaide naar het N.- Westen naar zee af. Om 5 uur in den namiddag openden Duitsche batterijen luchtdoelartillerie 't vuur op Britsche bommenwerpers, welke sterk beschermd door jachtvliegtuigen in de omgeving van Vlissingen de Hollandsche kust waren binnen gedron gen. Drie van deze toestellen, welke door hun bommen geringe schade in woonwij ken en verliezen onder de Nederlandsche burgerbevolking hadden veroorzaakt, werden in korten tijd neergeschoten. Verder hebben Duitsche jagers in den loop van Zaterdagmiddag 2 Britsche vliegtuigen, welke het zeegebied van de Duitsche bocht waren binnengedrongen, boven de Noordzee neergeschoten. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een alleenvliegende vijandelijke bommenwerper neergehaald. .In den tijd van 12 uur hebben de Brit ten 9 vliegtuigen verloren. Een Duitsch jachtvliegtuig wordt vermist. Veehouder leverde geen melk aan de fabriek. Dat het de overheid ernst is met het opleggen van de verplichting voor de melkveehouders om alle beschikbare melk aan de zuivelfabrieken te leveren, blijkt uit een recente uitspraak van den tuchtrechter te Tilburg, die een veehou der te Best (N.B.) tot een hooge geld boete heeft veroordeeld. De man, die in het bezit was van 10 koeien, had de dagelijksche melkproduc tie, na aftrek van een hoeveelheid voor zijn gezin en een kalf, geheel aan de be volking verkocht. Van 15 Maart tot 29 Juni van dit jaar leverde hij dan ook in het geheel geen melk aan de fabriek, terwijl hij van 1 Jan. tot 15 Maart slechts 12 liter per dag leverde. -Overeenkomstig den eisch werd de na latige veehouder door den tuchtrechter veroordeeld tot een geldboete van f 2500. FoIygoon-AndxA-Pax Holland m kan bijdragen, dat "aan de onmiddellijke behoeft© kan worden voldaan; wordt de aandacht van belanghebbende werkge vers in het land- én tuinbouwbedrijf er op gevestigd, dat de plaatselijke bureau houders voor die bemiddeling thans zijn ingeschakeld. De boeren, die zich voor hun bedrijfs- aangelegenheden toch al regelmatig wen den tot den p.b.h. in het district, kunnen zich nu ook tot dezen ambtenaar wen den voor het aannemen van arbeids krachten. Zij dienen ten kantore van den p.b.h. een formulier in te vullen, dat de plaatselijke bureauhouder vervolgens doorzendt aan het Gewestelijk Arbeids bureau. Op deze wijze kunnen de werk gevers ervan verzekerd zijn, dat aan hun oogenblikkelijke behoefte aan arbeids krachten zoo spoedig mogelijk wordt vol daan. De werkgevers, die hun arbeids- behoefte zelf. reeds aan het Gewestelijk Arbeidsbureau hebben opgegeven, behoe ven zulks begrijpelijkerwijs niet nog maals aan de p.b.h. op te geven. IETS OP TE RUIMEN? Plaats een kleine advertentie in „De Zeeuw". Het kost U maar 0.65 (t/m 5 regels). A rbei dsb em iddöl i hg voor land- eri tuinbouw. Hier en daar in het land schijnt onder de werkgevers in het land- en tuinbouw bedrijf onrust te bestaan ten aanzien van de arbeidsvoorziening. Het dikwijls ver meende tekort aan arbeidskrachten is echter vrijwel steeds een gevolg van het feit, dat de werkgevers zich niet wen den tot de gewestelijke Arbeidsbureaux. Daar een spoedig© bemiddeling er toe Tuinboonen eri doperwten. Flesschen, ringen en deksels zeer goed schoonmaken. De flesschen naspoelen met een scheutje water, waarin eenige wijnsteenzuur-kristalletjes zijn opgelost. Tuinboonen of doperwten-^5 min. vóórkoken. De warme groenten' in de goed schoongemaakte glazen doen en aanvullen met het kooknat, waaraan een weinig zout is toegevoegd. Het kooknat mag niet hooger staan dan 2 cm. onder de rand. De randen van de flesschen en de rin gen zorgvuldig afvegen, de flesschen slui ten en de groenten steriliseeren. De steriliseertijd bedraagt een half uur meer dan de kooktijd, dus 11 uur. be steriliseertijd wordt gerekend van het oogenblik af dat hot water kookt. De flesschen uit het water nemen en met de knippen erop laten afkoelen. Na twee dagen de groenten uur over-ste- riJiseeren. Men kan doperwten en tuinboonen ock drogen. De doperwtjes en tuinboonen 3 minuten in kokend water met zout (2 lepels zout per liter water) koken en daarna goed laten uitlekken. De groen ten op horren of roosters leggen en deze in de zon en wind plaatsen tót de groen ten hard en stug aanvoeien. Zoo nu en dan de groenten omlegden, 's Nachts de horren of roosters niet buiten laten staan. De gedroogde groenten op een donkere droge plaats bewaren in papieren zak ken, in sloopjes of in trommels. Voor het gebruik de gedroogde groenten 24 uur weken, zijn nemen dan het afgestane water weer op en verkrijgen bijna weer het oorspronkelijke volume. Bessensap. 1 liter sap (200 gr. suiker). De bessen uitzoeken, wasschén, in de pan wat kneuzen b.v. met een etensstam- per en opzetten met zoo min mogelijk water. De vruchten verwarmen zonder koken en een half uur zachtjes laten trekken onder af en toe omroeren. De heete bessen in een liefst katoen fla nellen doek of sloop of op een paar denharen zeef laten uitlekken. Wil men sterk uitpersen, dan de punten der doek tezamen nemen en de bessen uitknijpen en uitwringen. Ook kan men de punten der doek door een houten ring halen en deze steeds verder aandrukken. Het sap opnieuw aan de kook brengen desge- wenscht met de suiker en zoo heet moge lijk in de flesschen overdoen. Men'kan, bessensap evengoed zonder als met sui ker inmaken. Het sap van roode bessen wórdt zeer geurig als men per kg bessen een hand vol frambozen of zwarte bessen toevoegt. Het sap van witte bessen is rose van kleur, men kan het bij de spijsbereiding inplaats van citroensap gebruiken. Zwarte bessen en roode bessen half om half gemengd, geven een zeer mooi en geurig sap, buitengewoc^ rijk aan vitamine Ceen aanwinst voor de baby- en kindervoeding in den komenden win ter. Dranken voor de zomer* Tomatensap. 1 kg (soep)toma- ten (2 dl water, zout (peper) naar smaak De tomaten in stukken snijden en rauw door een zeef (liefst van paardenhaar) wrijven. Het water, het zout en de peper naar smaak toevoegen. Dit tomatensap kan men met wat fijn gehakte peterselie, kervel of geraspte ui een andere smaak geven. Bessen-, zwarte bessen-, bramen-, boschbessen- of vlierbessensap. 1 kg vruchten, 2% dl water, basterdsuiker indien dat noodig is voor de smaak. Methode I. De vruchten wassen en in een vruchtenpers of vruchtenmolen uit persen. Het water toevoegen en de sui ker er in oplossen. Methode n. De vruchten wasschen, op zetten met zoo min mogelijk water en in de pan wat kneuzen. De vruchten zacht jes verwarmen tot er voldoende sap uit getreden is. De massa op een paarden haren zeef of vergiet laten uitlekken. Wrijft men de massa door de zeef, dan krijgt men troebel sap. De suiker in het sap oplossen. Het achterblijvende moes met suiker vermengen en op de boter ham gebruiken. Kruisbessensap. Ikg kruis bessen, I 1 water, 150 gr. suiker en/of zoetmiddel. De kruisbessen wasschen, met 1 I ko- j kend water 10 min, koken en ze op een vergiet laten uitlekken. Aan het sap wat suiker of suiker met zoetstof toevoegen, het af laten koelen en als limonade pre- seiitearen. Het moes met suiker en zoet stof vermengen, of laten koelen en als nagerecht geven of op de boterham ge bruiken. Vruchtenmei k. 11 taptemelk bessen,.aardbeien, boschbessen, pruimen, bramejP of kruisbessen, eventueel wat suiker. De vruchten wasschen, tot pureé wrij ven en wat basterdsuiker en de koude gekookte taptemelk of karnemelk er mee vermengen. GOES. Veiling van 1 Aug. Roode bessen 18—22.50, zwarte bessen 42, kruisbessen 12.80 16, frambozen 4050, klerken 35, zure mo rellen 2025, uischot kersen lz, Bevelander 12—22, citrpenpruimen 12—22, Eng. krozen 1227, Eldensche blauwe 1227, Earley Laxton 1235, Oranje pruimen 12—22, Okkelanen 12 —22, Princepruimen 12—22, perzikpruimen 12 35, sierpruinten 1222, Tollenaarspruimen 2—22, wijnkrozen 12—22, val pruimen 5, Yel low Transp. 1535, Perzikr. zomerappels 15 35, appels val 1012, Jan Baasperen 10—15 zomerlouwtjes 1015, kroet- en valperen 5 gld. p. 100 kg. KAPELLE. Veiling van 1 Aug. Groote vei ling: Roode bessen 1822,5, zwarte bessen 42, frambozen 35 gld. p. 100 kg. Kleine veiling: roode bessen 1822,5, pro lific 2430, kruisbessen 12.8016, perziken 40, bramen 50, frambozen 50; Kersen: groep II: A-kw. SO, b 35, C 10; groep III A 40, B 30, P 10, groep IV A 25, B 20, C 10, Pruimen: groep I A-kw. 35, B 28, C 12, groep II A 27,' B 22, C 12, groep III A en B 22, C 12, val- pruimen 12, pruimendunsel 5; Appelen: groep II IA 35, A 25, B 15, groep IV A 20, B 12, Valappeien 1012, zure kroetappelen 8,Peren: groep II A 25, B 10, groep IV A 15, B 10, kroetperen 5, stamiboonen 2023 ct. alles p. kg, kropsla 2 gld. p. 100 krop, glaspruimen 4 14, perziken 2.4018, bloemkool 4.4011, kom kommers 5.5013.50 gld. p. 100 stuks. Van 2228 Juli. OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Maria Magdalena, d. v. M. C. Deurwaarder en D. de Pagter; Johannes Antonius Josephus, z. v. A. C. van Eijkeren en J. P. de Witte; Tannetje, d. v. A. J. de Visser en C. Vreeke. Getrouwd: J. Fondse, 26 j. en M. Vreefee, 20 j.J. Verhage, 22 j. en H. M. 'Dellebeke, 21 j. Van 19—25 Juli. WESTKAPELLE. Geboren: Izaak, z. v. J. Peeae en J. Louwerse; Adriaan, z. v. L. Lie- ven.se en M. Minderhoud. Over de maand Juli 1942. AAGTEKERKE. Geboren: Maatje d*v. P. Koppejan en E. Wisse. Van 25 Juli1 Augustus. YERSEKE. Ondertrouwd: J. A. van de Plasse, 22 j. en W. B. die Lqeuw, 23 j. Gehuwd: N. C. Kooman, 30 j. en G. Tim merman, 30 j. Geboren: Cornelia Maatje, d.v. P. J. Simon- se en J. M. van Liere. Levenloos aangegeven een kind van J. Slab- bekoorn en J. S. Verlare. (I.C.) Van 24—30 Juli. KRUININGEN. Geboren: Johanna, d.v. C. van der Hart en A. van Pagee. Overleden: te Goes: E. Nieuwerihuise, 81 j., ongehuwd. (I.C.) Over de maand Juli. RITTHEM. Geboren: Maatje, d.v. J. Janse en C. de Rijcke: Maatje Pieternella, d.V. L. A. Tange en C. L. Willemse; Cornelia Maria, d.v. J. J. Gideonse en N. J. Verhage; Willem Marinus en Johannes zoons van W. J. Ma- chieise en A. Dinsdag 4 Augustus 1942. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gramofoon- plaat. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 BNO: Nieuws- ber. 7.15 Noor- en marschmuziek (gr.) 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. en ge-, sproken progr. uittreksel. 8.15 Polities wcek- praatje. (opn.) 8.30 Aan de lichte leant (gr.) 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Rievieren zin gen (gr.) 10.00 Kamermuziek, (gr.) 11.00 Vrouwenmozaiek. 11.20 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.00 Melodisten en solist en gram. 14.00 Utrechtsch Sted. Orkest soliste en gram. 16.00 Ziekentroost en gewijde muizek (opn.) 16.30Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Piano en Viool, (gr.) 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.30 Ensemble Willy Kok. 19.15 Marsdhen (gr.) 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 BNO: Nieuws ber. 18.55 BNO: Gesproken binnetil. overzicht. 19.05 Reportage van het werk van de Directie van dien Landbouw. 19.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en pianosoli. 20.30 Otto Hendriks en zijn orkest en gram. Als inter mezzi:, Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.00 Wiener Bohème orkest (gr.) Vanaf 22.15 Alleen voqr de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 22.15 U raadt wat wij draaien (gr.) 22.45 Kleine klan ken (gr.) 23.3024.00 Uitnoodiging ten dans. (gr-) HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45-8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Orgelconcert (gr.) 8.45 Beethoven-Brahms (gr.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Semi populair progr. (gr.) 11.00 Piano voordracht. 11.30 Viool en piano. 12.00 Ensem ble Rentmeester. 12.45 BNONieuws- en zakelijke ber. 13.00 Voor de rijpere jeugd van het plateland. 13.15 Fluit en piano. 14.00 Film, Operette, Opera! (gr). 14.30 De Lichte Toets gevarieerd grogr. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Pinao, viool en cello. 16.55 Gram. 17.00 Reeks A.G.B.I.O. No 4: Paddestoelen .17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursber. 17.30 Musette- orkest en solist. 18.00 Reportage: Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.30 Salonorkest en orgelspel( gr.) 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Zeeuwsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 BNO: Engelsche uitzen.: „Holland and the economic, reorganisation". (Voor de Radio-Centrales: Liederen (gr.) 20.15 Pianovoordracht. 20.45 Wie is Dr Vlimmen, voordracht en luisterflitsen. 21.30 Kwartetcon cert. (gr.) 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.00 BNO: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15— 24.00 Zie Hilversum I.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3