KERK EN SCHOOL Ned. Herv. Ksrk. Beroepen: te Kantens (vac. G. j Winters), cand. E. v. d. Schoot te Leeu warden; te Neerbosch-Hees (vac. W. Sybrandy), M. Bons te Yerseke. GEMENGD NIEUWS pred, Ds J, Meetiwenberg van Zeist te RECHTSZAKEN van 10 mnd. TELEGRAMMEN KOERSEN Aangenomen: naar Bussum (3e pred. pl.), F. M. Kooyman, em. pred. en voorg. Evang. aldaar. Bedankt: voor Vinkeveen (vac. G. den Duyn), J. R. Cuperus te Doorn spijk. Geref. Kerken. Beroepen: te Beetsterzwaag (vac. A. Vellema), cand. P. v. d. Spek, hulp- pred. te Scheveningen. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te Gorssel, cand. J. A. G. v. Zanten te Am sterdam. Aangenomen: naar Utrecht, cand. A. J. de Jong te Nieuw-Lekkerland. Geref. Kerken: benoemd te Terneuzen: cand. A. W. B o 1 hulppred. te 's-Gravenhage-West. Aangenomen: naar Schraard, cand. J. Hoekstra te Garijp. Ds M. Bons. D s M. Bons, Ned. Herv. pred. te Yerseke, ontving een beroep van de gemeente te NeerboschHees in de va cature van Ds W. Sijbrandy, die naar 's-Gravenhage vertrok. Ds Bons werd in 1901 geboren en in 1927 candidaat, om op 8 Jan. 1928 te Oudenhoorn het predikambt te aanvaar den. In 1932 verwisselde hij deze ge meente met Colijnsplaat, terwijl hij 16 October 1938 -zijn intrede deed te Yer seke, waar hij thans krachtig ijvert voor herbouw van het Ned. Herv. kerkge bouw. Alg. Synodö Ned., Herv. Kerk. •In de 12e zitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk werden ter verga dering ontvangen vijf afgevaardigden der Commissie voor Kerkelijk Overleg, ter bespreking van velschillende aange legenheden. Deze afgevaardigden hiel den inleidingen over de verschillende ra den, werkgroepen en commissies. Uit de vergadering werden allerlei vragen ge steld en beantwoord, door deze afgevaar digden. Deze zaken van kerkelijk overleg, die verband houden met alle terreinen, waarop de Kerk taak en roeping heeft en een ontzaglijk grooten arbeid omvatten, namen den geheelen dag in beslag. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds J. de Groot nam wegens vertrek naar Driebergen afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Eek en Wiel, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van Openb. 3:11b. Ds W. Louwens neemt 13 Sept. mf- scheid van de Ned. Herv. Gem. te Alt- forst en wordt 20 Sept. door den emer. Voor 68.000 aan zilver bons gestolen. Gisterochtend moest de chauffeur van een vrachtauto, toebehöorende aan een expeditie-onder- neming, een pak bezorgen op de Prin sengracht te Amsterdam. Hij liet daar toe den wagen, die vol mfet pakken bela den was, eenige oogenblikken onbeheerd. Ook het contact-sleuteltje liet de chauf feur in den auto achter. Toen hij even later terugkwam, bleek de vrachtauto verdwenen te zijn. Onmid dellijk waarschuwde hij de politie, die direct het signalement van den wagen door de geheele gemeente liet versprei den, met het gevolg, dat hij laat in den namiddag werd teruggevonden. Hij was toen echter grondig geplunderd, niet één pakje was erin gebleven. Eerst des middags ook werd bekend, welk een grooten slag de dieven hadden geslagen. De auto bevatte n.l. ook twee geldtrommels, welke voor f 68.000 aan zilverbons inhielden en die aan een bank instelling te Amsterdam waren geadres seerd. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de daders met deze zending op de hoogte zijn geweest. De politie zet met kracht haar onder zoek voort. Dood^elijke ongelukken. Het 13-jarig meisje H. V. te IJsselmon- de is onder een der bussen van den dienst RotterdamRidderkerk geduwd door kameraadjes, die met haar op den bus wachtten. Een der achterwielen ging haar over het lichaam. Zij was op slag dood. Dinsdagmorgen waren een drietal kinderen op den Bergschen Grintweg te Steenbergen voor de ouderlijke woning aan het spelen. Een van de kinderen, het 4-jarig dochtertje C. H. de J., werd door een met zand beladen vagen van den voerman B. uit Nieuw Vosmeer over reden. Een wiel van den wagen raakte het hoofdje, waardoor het kind achter over viel en den wagen over het lichaam pje kreeg. De vader van het kind was ln de nabijheid aan het werk en kwam terstond toegesneld. Dr v. d. K. was spoe dig ter plaatse en kon slefchts den dood constateeren. Tramontsporing. Een tram van de H.T.M. is bij Sneek. ter hoogte van de zuivelfabriek bij den Rolswarderweg op een zijspoor en daar na in een zich daar bevindende vaart ge reden. De machinist, de conducteur en een zestal passagiers liepen min of meer ernstige snijwonden op. Allen werden ter Behandeling naar het St. Antonius zïe- *i Angeren bevestigd. Ds G. ds Ru, dis naar Rotterdam vertrekt, nam sf3ckeid van ds Ned. Her/. Gsm. te Ahnen, met een preek over Hebr. 10: 23. IRegionale ZerVdirrgssecfetaris&erc. Het Directorium der Samenwerkende Zendingscorporaties te Oegstgeest is ter uitbreiding en versteviging der buiten- landsche Zendingsactie overgegaan tot de instelling van de functie van regiona len Zendingssecretaris. De bedoeling der nieuwe functie is om een schakel te we zen tusschen de directie en allen, die in classes en gemeente in dienst der Zen ding staan. Het arbeidsveld der secretarissen strekt zich verder uit dan tot één bepaalde clas sis en hun taak is een vast deel van het geheel van hun arbeid. Van de tien reeds benoemde funcionarissen zijn acht pre dikanten van kleine gemeenten, die van him kerkeraden toestemming ver kregen hebben om enkele dagen in de week uitsluitend te wijden aan het werk der Zending in hun regionaal gebied. Be ter dan tot dusverre zal nu het contact van de Zending met de Kerk levendig ge houden kunnen worden. De secretaris toch bezoekt iedere gemeente en onder zoekt de mogelijkheden, welke er voor de Zending zijn. Ook met de jeugd zoekt hij contact te leggen via de openbare en bijzondere scholen, de jeugdvereen. enz. Nu door den oorlog het contact met de 'Zendingsvelden verbroken is, komt er meer tijd vrij voor de binnenlandsche actie, welke thans door de nieuwe func- tionarrissen intensief gevoerd kan wor den. M.U.L.O.-examens te Goes. Gisteren zijn geslaagd: A. E. J. Ardewijn, A. M. de Nooyer, C. H. G. Schwarz, allen te Vlissingen; J. Maartense, J. Pik, M. J. Neels, allen te Goes; W. Kasteleyn,- Middelburg; A. Houtekamer, Wolfaartsdijk, L. Zandijk, Waarde, M. Schipper, 's H. Arendskerke, J. Mosterdijk, O. en W. Souburg, R. A. de Putter, S. A. Machielsen, J. J. Harms, allen te Terneuzen; G: A. de Maat, Sas van Gent, C. J. Straub, Kloetinge, J. M. v. d. Peyl, Q. Waverijn, B. P. Burkink, allen te Kruiningen, A J. Blok, Hansweert, L. E. Oppe, Zaamslag, J. F. Esselbrugge, Axel. Exameris. Geslaagd voor het exa men Fransch M.O.-A, mej. A. O. Slooves te Middelburg (paed. ged.). v Voor het diploma Eng. handelscor respondentie slaagde W. F. Damen te Vlissingen. Geslaagd voor het' examen handen arbeid, mej. N. C. Dekker te Seroosker- ke (W.) en mej. J. G. Dirks en mej. M. H. de Dreu, beiden te Goes; J. Hanne- wyk, Heinkenszand en G. Kwekkeboom te St.-Laurens. Voor het toelatingsexamen van de M. T. S. te Eindhoven slaagde A. Lou- werse. Bz. te Westkapelle. kenhuis in Sneek vervoerd. De machine geraakte bijna geheel onder water, ter wijl van het personenrijtuig, dat halver wege op den wal bleef staan, het geheele onderstel werd weggeslagen. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt nog een onderzoek ingesteld. (Verbeterd bericht.) Pseudo-controleurs. De laatste dagen schijnen te Den Haag een aantal oplichters aan het werk te zijn, die onder het mom van confiscaties wollen dekens, naaimachines, radiotoe stellen e.d. „in beslag nemen". Op avontuur. Dezer dagen moest de 19-jarige kantoorbediende J. de H. te Rotterdam een kwitantie, groot 1100 gulden, innen. Toen hij op kantoor riet. terugkeerde en bij informatie bleek dat het bedrag geïncasseerd was, werd de politie gewaarschuwd. Later is de H. te Amsterdam gevonden. Met twee vrien den was hij daarheen gegaan en omdat zij niet in een hotel durfden te logeeren, sliepen zij 's nachts in een schuilkelder. ^Daarin werden zij door bewakers gevon den en aan de police overgeleverd. Van het geld was f 40 uitgegeven. Haar zusje vermoord? Na een intensief onderzoek heeft de po litie te Arnhem de 23-jarige mej. G. H. W. van Braak gearresteerd als verdacht van moord op haar achtjarig zusje, zoo meldt de „Tel." Zooals men zich zal kunnen herinne ren, is Zondagavond 19 Juli aan den kant van den weg langs het Hazegrietje het lijkje gevonden van het achtjarige meisje C. van B. Het kind1 bleek te zijn gewurgd. Na de afgrijselijke vondst is direct het geheele 'politie-apparaat in werking gesteld, doch het was zeer moeilijk een aanknoopingspunt te vin den, aangezien er vrijwel geen aanwij zingen bestonden. De eerste reëele ver klaring ontving de politie echter van... het thans gearresteerde meisje, dat kwam vertellen, dat zij haar zusje Zon dagmiddag met een ouden man had zien praten. Zelfs wist zij een nauwkeurig signalement van dezen man te geven, aan de hand waarvan een onderzoek in alle logementen van Gelderland werd ingesteld. Eindelijk had men in Tiel succes, aan gezien zich in een der logementen al daar een persoon bevond, die tamelijk nauwkeurig aan het signalement beant woordde. Nadat deze man naar Arnhem waf- gevoerd, kon echter zijn onschuld onomstootelijk worden vastgesteld, zoo dat de politie wederom op een dood spoor was gekomen. Intusschen had de sectie op het lijkje uitgewezen, dat geen zedenmisdrijf was gepleegd, waardoor het onderzoek in een andere richting moest worden geleid, hetgeen al spoedig succes opleverde, in zooverre, dat de genoemde vrouw, zuster van het meisje, kon worden gearresteerd. De in de dagbladen geplaatste oproe pingen hadden het gewenschte resul taat, zoodat de aanwijzingen steeds ster ker werden. Toen zich daarop iemand meldde, die de genoemde zuster van het vermoorde meisje alleen van de plaats des misdrijfs had zien terugko men, kon men met nog meer reden deze vrouw ingesloten houden. Over het mo tief van haar daad tast men nog voor- loopig in het duister, aangezien zij blijft ontkennen. Wel kan nog worden medegedeeld, dat de gearresteerde mej. Van B. vroeger al eens wegens een zenuwinstorting een psychiatrisch on derzoek heeft ondergaan. 4000 gulden verduis terd. Half Mei kreeg een vertegen woordiger van de firma B. te 's-Herto- genbosch, van zijn patroon opdracht 4000 gulden te storten op de giroreke ning van een firma te Maastricht. Eenige dagen geleden belde, tot groote verwondering der firmanten, de Maas- trichtsche firma op, met de vraag, waar het verschuldigde bedrag bleef. Onmiddellijk is hierop een diepgaand onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat het recu der storting zich niet bij de boe ken bevond. Ofschoon de betreffende vertegenwoor diger volhield destijds de betaling te heb ben verricht, werd er door de politie bij hem huiszoeking gedaan, te meer daar was gebleken, dat de man den laatsten tijd abnormaal groote uitgaven had ge daan. Verborgen in een waschmand werd een bedrag van 1200 gulden gevonden. De politie heeft den vertegenwoordiger toen nog eens duchtig aan den tand ge voeld met het gevolg, dat hij de verduis tering bekende. Hoog en droog. Het ooste lijk stadsdeel van Rotterdam kent als triestig symbool van voormalige groot heid een fabrieksschoorsteen. Eens was hij een nuttig onderdeel van een groot bedrijf, thans staat hij daar nogja, waarom anders dan ten gerieve van de jeugd, die een prachtig object heeft om een vuurtje te stoken. Dezer dagen, aldus „Het Volk", kwa men fabrieksjongens, die naast de pijp in een machinefabriek werkzaam zdjn, op de gedachte den schoorsteen eens van binnen te gaan verkennen. Zij ^tapten er in en klommen langs de ladder van bin nen naar boven steeds hooger, steeds hooger, totdat zij er ten slotte van boven uitkwamen, ongeveer dertig meter boven den beganen grond. Na een wijle van het panorama te hebben genoten, besloten zij weer tot de aarde terug te keeren, doch plotseling zagen zij, zich den terug tocht versperd. Wat was er "inmiddels gebeurd? Een paar belhamels hadden beneden een vuurtje gemaakt, zoodat de waaghalzen boven in de pijp gelijk een paar hammen in den rook kwamen te hangen. Het werd zelfs zóó erg, dat de jongens, wilden zij niet het gevaar loo- pen te 'stikken, uit de pijp moesten. Zij deden zulks en gingen luidkeels schreeu wend en gebarend op den rand van den schoorsteen zitten. Daar zaten zij gelijk Michiel de Ruyter in den kerktoren te Vlissingen, maar met veel minder dap perheid. Inmiddels was een groote oploop van menschen ontstaan, die met angstige •«spanning op den afloop van het avontuur wachtten. Gelukkig was er iemand zoo snugger om de brandweer te waarschu wen, die met groot materiaal, met inbe grip van de machinale ladder verscheen. Een oogenblik verwachtte iedereen, dat de knapen per ladder van hun onvrijwil lige zitplaats zouden worden verlost, doch de brandweermannen doofden een voudig het vuur en nu konden de kna pen op eigen kracht hun hooge zitplaats verlaten. Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Vervroegde uitspraken van de Recht bankzitting. 6 mnd. gev. straf was de eisch in de zaak tegen den 23-jarigen tuinman M. Krijnsen uit Souburg, die er van werd verdacht op 4 Juli j.l. een rijwiel te heb ben weggenomen, dat eenige oogenblik ken onbeheerd voor een café te Mid delburg had gestaan en dat toebehoorde aan den landbouwersknecht Murre uit Nieuwdorp. De uitspraak luidt 6 mnd. gev. straf met aftrek van het voorarrest tot den dag der uitspraak. Op 10 Juni j.l. vermiste de landarbei der Kramer te Kortgene zdjn rijwiel het welk hij tijdens zijn werk tegen een af rastering aldaar had geplaatst. Verschil lende aanwijzingen wezen in de richting van den 29-jarigen matroos Ch. A. Kos ter uit Wissenkerke. Hoewel deze bleef ontkennen schuldig te zijn, had de offi cier een gevangenisstraf gevraagd van 6 mnd. De Rechtbank acht het tenlaste gelegde niet bewezen en spreekt hem vry. Zij gelast zijn onmiddellijke invrij heidstelling. De los arbeider J. Kaat uit Kapelle, 24 jaar oud, had zich moeten verant woorden wegens het feit, dat hij aldaar op 5 Nov. j.l. een heerenrijwiel zich we derrechtelijk had toegeëigend. Bovendien zoq hij zich ook schuldig gemaakt heb ben in diezelfde maand aan diefstal van eenige geldsbedragen, dat hij had weg genomen uit de mantels, welke hingen in het vereenigingsgebouw „Obadja" te Kapelle. Tegen den gedetineerden ver dachte eischte de Officier een gev. straf Wat betreft den eelddiefstal wordt verdachte vrijgesproken. Voor het weg nemen van bet rijwiel wordt hij veroor deeld tot 6 mnd. gev. straf zorder af trek voorarrest, doch onmiddellijke in vrijheidstelling wordt bevolen. Diefstal van minstens een 7-tal rijwie len, gepleegd in de periode van 24 April tot 11 Mei j.l. en alle te Middelburg, daarvoor vroeg de Officier van Justitie 8 mnd. gev. straf tegen den 20-jarigen thans gedetineerden scheepsbouwer J. Lagendijk en 1 jaar tuchtschool voor zijn maat, den 15-jarigen P. J. Quite, even eens scheepsbouwer, beiden te Vlissin gen. L. wordt veroordeeld tot 6 mnd. gev. straf met aftrek van het voorarrest tot heden en Q. tot 6 mnd. tuchtschool, met onder toezichtstelling voor 1 jaar. HET AANSTELLINGSBESLUIT IN DE PRACTIJK. In het Voorlichtingsorgaan van het Rijksarbeidsbureau en den Rijksdienst voor de werkverruiming schrijft G. L. Heij: Zelden hebben hier te lande overheids maatregelen zulk een diepingrijpende verandering gebracht in de arbeidsorde, als het besluit van de Secretarissen-Ge neraal van de Departementen van So ciale Zaken en Justitie, d.d. 4 Febr. 1942, kortweg genoemd het Aanstel lingsbesluit. De tekst van het besluit is kort, maar krachtig. Hij komt in het kort hierop neer, dat, zonder verlof van het bevoeg de Gewestelijke Arbeidêbureau, geen per soneel mag worden aangenomen, bene den den leeftijd van 40 jaar, enkele be drijven uitgezonderd. Dat als grens is gekozen de 40-jarige leeftijd komt, doordat dit besluit het ge volg is van dat betreffende den aanmel dingsplicht voor werkloozen. Echter is niet, zooals bij dit laatste, een leeftijds grens naar beneden vastgesteld. In den regel kunnen vergunningen betreffende personen beneden den leeftijd van 18 jaar wel worden verleend, da^,r deze per sonen nog niet voor verplaatsing in aan merking komen. Maar het kan b..v. voor komen, dat de betrokken persoon zijn vorigen werkgever zonder geldige re den of zonder behoorlijken opzeggings termijn heeft verlaten. In zoo'n geval kan men hem dwingen naar dezen werk gever terug te keeren, vooral wanneer deze niet gemakkelijk een andere ar beidskracht kan krijgen. Het doel van het Aanstellingsbesluit is: de werkgelegenheid te verruimen voor hen, die in het algemeen niet ge makkelijk werk, ver huiten hun woon plaats, kunnen aanvaarden, de z.g. „Ortsgebundenen". Komen hierdoor werkkrachten jonger dan 40 jaar vrij, dan kan hun werk worden aangeboden, hetzij elders in Nederland, hetzij in het buitenland. Met name voor de plaatsen of stre ken met een groot aantal werkloozen be- teekent het besluit een groote stap op den weg naar verkleining der werkloos heid. Daarom wordt in de „Richtlijnen" ook gezegd, dat, tenzij geen arbeids krachten, ongeschikt voor het aanvaar den van werk in het buitenland, beschik baar zijn, het gevraagde verlof in het al gemeen kan worden geweigerd, indien het betreft personen, die geschikt, zijn vodr werk in het buitenland. In de eerste plaats wordt het voor behoud gemaakt, dat er arbeidskrach ten, ongeschikt voor werk in het buiten land, aanwezig moeten zijn, wil er grond zijn voor weigering van het gevraagde verlof. In dezen tijd van het jaar is het bij vele gewestelijke arbeidsbureaux en bijkantoren zoo, dat het aantal werkge- versaanvragen dat der ingeschrevenen overtreft.M.a..w, personen, ongeschikt voor werk in liet buitenland, maar nog wel geschikt voor werk in het binnen land zijn er weinig of niet. Dan stelt het Aanstellingsbesluit m.i. geen proble men, daar de gevraagde vergunning dan veilig kan worden verleend. Zijn er daar entegen werkkrachten in overvloed, dan moet, indien het gevraagde verlof be trekking heeft op iemand, die geschikt is voor werk in het buitenland, worden nagegaan, of er redenen zijn om het verlof toch te verleenen. Deze redenen kunnen b.v. zyn: bijzondere geschiktheid voor het op te dragen werk, bijzondere omstandigheden, waarin de betrokken arbeider verkeert, enz. Ieder geval zal dus afzonderlijk moeten worden be schouwd. Men zal er op moeten letten, dat men, wanneer men het gevraagde verlof in een bepaald geval weigert, in staat moet zijn, bij een eventueel daarop volgende werkgeversaanvraag, een goede ar beidskracht te geven in' de plaats van dengene, voor wien eerst verlof was ge vraagd. De taak van de arbeidsbureaux blijft nog steeds: het bedrijfsleven en de ar beiders te dienen en is niet geworden tot een over hen heerschen. Dit beginsel houde men steeds voor oogen. Waar men uitgaat van een ander beginsel, waar men andere belangen hooger stelt, daar lijden de belangen van het bedrijfsleven en van de arbeiders schade, daar ver staat men zijn taak niet. Houdt men vast aan het juiste begin sel, dan zal men ook bij de uitvoering van het Aanstellingshesluit.de noodige soepelheid betrachten. De regels van het besluit naar den letter door dik en dun toe te passen, kan er toe leiden, dat men in plaats van het bedrijfsleven te orde nen, het op zyn zachtst gezegd hindert, om van belemmeren maar niet te spre ken. Men. zs] daarom niet alleen rekening moeten houden met de letter van het be sluit, maar ook met deszelfs geest. In afwijking van het vroeger in de riehtlynen bepaalde heeft de Directeur- Generaal van het Rijksarbeidsbureau op 16 Mei j.l. medegedeeld, dat tuinbouw- ondernemingen meteten worden gere kend tot de landbouwondernemingen, in den zin van het Aanstellingsbesluit, te behooren, indien tenminste de helft van de in cultuur zijnde oppervlakte voor groentenverbouw in gebruik is. Voor het tewerkstellen van personeel in deze bedrijven is dus geen vergun ning noodig. Deze gedeeltelijke gelijkschakeling van land- en tuinbouwbedrijven heeft voor- en nadeelen. Vóór deze gelijkstelling pleit, dat er, evenals in den landbouw, het grootste gedeelte van het jaar in den tuinbouw groote vraag naar arbeidskrachten 'is. In het voorjaar kan er, althans in het Westland, zelfs van een tekort worden gesproken. Aan bedoelde wijziging is echter.ook een bezwaar verbonden. Dat is, dat de grens tusschen wat wel en wat niet al3 tuinbouwbedrijf moet worden aange merkt, moeilijk te trekken is. Afgezien nog van de moeilijkheid om na te gaan of inderdaad ten minste de helft van den cultuurgrond voor den verbouw van groenten wordt gebezigd, staan we voor het feit, dat gedurende een bepaalden ty'd van het jaar wel op minstens de helft van dezen grond groente wordt verbouwd, terwijl dit in een andere pe riode niet zoo is. Geen vergunning is noodig, indien personeel wordt aangenomen door be middeling van het arbeidsbureau. Het is duidelijk, dat bij deze bemiddeling per sonen van 40 jaar en ouder en zij, bene den dien leeftijd, die geen werk in hét buitenland kunnen aanvaarden, voor rang hebben. Deze regel volgt als van zelf uit het Aanstellingsbesluit. Toch zal iedere werkgeversaanvraag met dezelfde zorg moeten worden behan deld als vroeger. De bijzondere omstan digheden van thans zijn een prachtige aanleiding om werkgevers en arbeids bemiddeling difchter bij elkaar te bren gen. Het is m.i. niet waarschijnlijk dat het Aanstellingsbesluit altijd van kracht zal blijven. Wanneer na den oorlog het bedrijfsleven weer normaal function- neert, bestaat er geen behoefte meer aan. Ik geef in normale omstandigheden de voorkeur aan een vrijwillig gebruik der arbeidsbemiddeling boven een gedwon gen gebruik. Het hangt dan af van den indruk, die de werkegevers thans van de arbeidsbureaux krijgen, of zij er nog lan ger gebruik van zullen maken. Indien die indruk slecht is, zal het lang duren, voordat het vertrouwen is hersteld. Is hij daarentegen goed, dan heeft het-Aan stellingsbesluit mede gediend tot het ge ven aan de arbeidsbemiddeling van die plaats in het bedrijfsleven, waarop zy recht heeft. bA—m BERLIJN (D. N. B.). Errgelsche en Duitsche luchtaanvallen. In den afgeloo- pen nacht hebben Britsche bommenwer pers brisant- en brandbommen laten val len op eenige plaatsen in West-Duitsch- land, o.m. opSaarbriicken. Er zijn nog geen berichten ontvangen over aangerichte schade. Tegelijkertijd heeft de Duitsche lucht macht met sterke formaties gevechts vliegtuigen doeltreffende aanvallen on dernomen op voor de oorlogvoering be langrijke installaties indeMiddlands „Was het niet wat te vroeg, Delano, om voor Mac Arthur een' gedenk- teeken op te richten? Hij heeft toch nog niets veroverd?" „Neem me niet kwalijk, Australië!" Stapf-Pax Holland m van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2410. Goes, 29 Juli 1942. V.K. Heden 4 Ned. 1940 H 1005/s 100%» 4 Ned. 1940 m. b. 1013A 1021/s 4 °/o Ned. 1941 1006/s 1007a 3V2 Ned. 1941 IOOV2 1003/s 3 °/o Ned. 1937 946/IB 94Via 3—3Vz Ned. 1938 97Wie 97"/» 3 °/o Ned. Indië 1938 I 88V2 88 yt Amsterd. Bank 142 1427s Incasso-Bank 140 lél

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3