UIT DE PROVINCIE FEUILLETON vlucht. De dieren konden in beslag wor den genomen. GEMENGD NIEUWS (Wordt vervolgd.) LAND- EN TUINBOUW VOOR HOOFD EN HART KERK EN Jarenlang ondragelijke hoofdpijn. TELEGI WANNEER VERDUISTEREN? Donderdag 30 Juil 1942. 'b Morgens tot 5.57 u. 's Avonds van 21.35 u. De nieuwe burgemeester-van Waterlandker-kje. Zooals wij reeds meldden, werd tot burgemeester van Waterlandkerkje be noemd de heer M. J. Verbrugge. De heer Verbrugge is thans 32 jaar oud en is ge boren en getogen in deze gemeente. Na tot lid van den gemeenteraad te zijn be noemd, werd de heer Verbrugge wethou der en na het overladen van burgemees ter De Haan, loco-burgemeester. De heer Verbrugge oefent het landbouwbedrijf uit. Belastingdienst. De rijksklerk der directe belastingen enz., L. Pieterse te Middelburg, inspectie der belastingen le afdeeling, heeft vol daan aan 't onderzoek naar de bekwaam heid voor het ambt van adjunct-commies dier middelen. De rijksklerk der registratie en domei nen A. Visser te Zierikzee, kantoor der registratie en successie heeft voldaan aan het onderzoek naar de bekwaam heid van het ambt adjunct-commies der registratie en domeinen. Middelburg. Wij vernemen, dat Commissarissen x der N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek al hier, eenigen tijd geleden het besluit hebben genomen om van 3 tot en met 8 Aug. a.3. aan het personeel een week vacantie te geven met behdud van loon, terwijl bovendien het geheele personeel nog een week extra loon zal worden uitgekeerd. (Berichten van dezen aard kunnen, gelet op de plaatsruimte, niet meer wor den opgenomen. Red.) Verhuur gemeentegrond. De burge meester heeft voor 't tijdvak van 1 Aug. tot 31 Dec. van dit jaar aan dhr A. C. Izeboud alhier verhuurd ongeveer 55 ca gemeentegrond aan 't Oud-Arnemuidsch yoetpad voor 55 cent. Overname grond, De burgemeester heeft besloten van den Polder Walche ren aan te koopen 95 ca grond ih het Gat van Ponse voor 10 cent per ca en van P. Vader alhier om niet over te nemen 14 ca „grond aldaar, Vlissingen. Roode Kruis. Onder leiding van den heer H. Knoop, kwam de afdeeling Vlissingen van het Ned. Roode Kruis in vergadering bijeen. Allereerst memoreerde de voorzitter het verscheiden van dr W. F. Th. v. d. Bijl, den kringcommissaris, waarmee het Roode Kruis een zwaar verlies geleden heeft. De heer Knoop, die in Dr v. d. Bijls plaats tot kringcommissaris benoemd is, nam nu afscheid als bestuurslid der af deeling. Dr Jens, de leider der colonne, bracht hulde aan den scheidenden functionna- ris, die veel werk verzet heeft. Medegedeeld werd dat do&ter F. van der Bijl benoemd was tot sectie-com mandant. Gistermorgen zijn op den hoek van Scheldestraat en Aagje Deken s-raat twee trams~met elkaar in botsing genomen. Beide bestuurders trachtten nog uit alle macht te remmen, doch een botsing was onvermijdelijk. De voorbal kons van beide trams werden vernield. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Zuid-Bevelarid. Rilland. Onder groote belangstelling werd gisteren ten grave gedragen, het stoffelijk overschot van den heer N. Nieuwdorp, in leven Waterb. Ambtenaar van den Zimmermanpolder en gemeen te-opzichter. In den rouwstoet waren o.m. aanwezig, de burgemeester en sec retaris der gemeente. De kist werd ge dragen door het personeel van den Zim merman- en Reijgersbergschen polder. Aan de groeve herdacht de burge meester den overledene als een zeer be kwaam en accuraat ambtenaar, die de HET HUISJE AAN DE HAVEN. 84) o— De man noemt den uitersten prijs en meent, dat die goedkoop is. Hij weet ook wel een tweede vergunning te koop anders kan Kees niets beginnen, vol gens de drankwet. Nu, Kees wil er nog eens over denken. Dat kan. Haast is er niet bij. Desnoods houdt de man twee café's, als hg met die weduwe ge trouwd is. Maar liever verkoopt hij zijn zaakje." Kees heeft niet in het minst ver stand van den gevraagden prijs, al ge looft hg, dat die meevalt. Dat weet Catrien hem ook instantelgk te ver tellen. Het is bgna te geef. Minder had zij ook niet kunnen bereiken. Geluk kig, dat zy er zich niet mee te be moeien heeftHij moet maar gauw toehappen, dan is hun bedje gespreid. Het is een klein zaakje, maar er wordt goed verdiend. Over een paar jaar of zoo kunnen zo wel uitbreiden. Nog geen weck later zyn alle for maliteiten vervuld en is Kees Olieheerd eigenaar vvan het cafeetje aan den ha venkant. De -'erkooper zal er nog en kele weken in blijven, totdat zij ge trouwd zijn. In dien tijd kan hg zich ook in werken, hoewel dat niet noo- dig is, want, meent de man, Olieheerd gemeente vele jaren voorbeeldig heeft gedfend. Als president-kerkvoogd her- dacht spreker den overledéne, die vele jaren kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk was. Na zijn toespraak werd door spreker namens de kerkvoogdij een bloemstuk 'neergelegd. Ds Sickesz las daarna een Schriftge deelte en sprak het „Onze Vader" uit. Een schoonzoon van den overledene dankte allen voor de belangstelling. Heinkenszand. Naar wij vernemen zal dokter W. Griep als gemeente-arts wor den opgevolgd door dokter P. Staverman te Vlissingen. Zooals reeds gemeld, is Dr Griep benoemd tot controleerend genees heer bij „Centraal Beheer". Walcheren. Souburg. Maandag is op de Begraaf plaats alhier het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. van Noord, in leven machinist bij de N. S., die vorige week op tragische wijze om het leven kwam, ter aarde besteld. Onder de talrijke aan wezigen bevonden zich vele leden van het Spoorwegpersoneel. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, voerde de heer Berkhout, in specteur der Ned. Spoorwegen, 't woord namens de directie, die gaarne haar waardeering wilde uitspreken voor de wijze waarop de overledene de belangen van den dienst heeft behartigd. Voorts spraken twee broers van den heer v. Noord woorden van afscheid, waarna de oudste zoon dank bracht voor de laatste eer zijn vader bewezen. De kist was gedekt met kransen van fami lie, directie en personeel der N.S. Zeeuwsch-Vlaanderen. Koewacht. De heer A. de Blieck, sec retaris en gemeente-ontvanger alhier heeft tegen 1 Aug. a.s. eervol ontslag aangevraagd en gekregen. Meer dan 40 jaar heeft hij deze gemeente gediend. De heer A. A. Geerards werd benoemd tot secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand en de heer E. Ver- mandel tot gemeente-ontvanger, tevens tijdelijk ontvanger der gemeente Over slag. Beiden zijn thans werkzaam ter secretarie alhier. Oostburg. Aangehouden. Door de dienstdoende controle werden een 4- tal smokkelaars ontdekt, die trachtten een 4-tal koeien over de grens te bren gen. Hoewel waarschuwingsschoten wer den gelost namen de smokkelaars de .krijgt een vrouw, zooals er niet vele zijn. Die is pienter. Laat die loopen! „Je zult eens zien, hoe die klanten trekt!" Met dien lof is Kees allesbe halve ingenomen, maar hij zit nu een maal in het schuitje en moet meevaren. Andere formaliteiten moeten vervuld: de papieren voor het huwelijk. Hij moet naar Zeestad schrijven. Alles komt voor elkaar. Onder veel gerucht wordt het huwelijk voltrokken. De Steinmetzen lig gen in Rotterdam vóór den wal. Uit Zee stad is er niemand. Kees heeft wel ge meld, dat hij trouwen ~gaat, maar niet wanneer. Hij ziet liever niemand van huis, als hij trouwt. Beseffend, dat zijn familie in dit gezelschap niet past. Dat is dan ook afgeloopen. Niet ge heel nuchter, om géén sterker woord te gebruiken, betrekt Kees .dien avond of liever dien nacht, zijn nieuwe woning: hét cafeetje aan den havenkant. Zijn bedje is gespreid, zooals Catrien dien dag verschillende malen heeft ge zegd. En dat heeft hij toch feitelijk aan haar te danken, al heeft hij de centen betaald. Als zij die positie niet had ge had, waren ze nooit zoo góed weggeko men, waar of niet? Indien Kees meent, dat moeder en ae anderen ir Zeestad niet op de hoogte riin van rijn wedervaren, dan vergist hij zich. Ze weten heel goed, wie Ca trien Steinmetz is. Ze weten alleen niet, dat hij caféhouder geworden is. Het zal lang duren, eer ze dat weten. Kees Biervliet, De heer V. is onder de wie len van een wagen terecht gekomen, wel ke beladen was met hout. Het slachtof fer werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Hulst. Op 25 Juli j.l. was hier elk aan- sluitbaar perceel aan de water leiding aangesloten, of was er althans een aanvraag voor aansluiting ingediend. Hulst is de eerste gemeente in Z. Vlaanderen, waar de 100 pet. aansluitin gen bereikt is. Schouwen-Quiveland. Noordgouwe. De heer A. T. de Boer, ambtenaar' ter secretarie alhier, is be noemd tot ambtenaar te Groede. In zijn plaats alhier is nu benoemd de heer L. Braber, thans volontair. Kofferdieven aangehou den. In Amsterdam zijn twee koffer- dieven aangehouden, die een belangrijk aandeel schijnen te hebben in het groo te aantal bagagediefstallen, dat den laat- sten tijd in het Centraal Station is ge pleegd. Op zeer brutale wijze gingen den laat- sten tijd de stationskofferdieven te werk. Meestal loêrden zij op de reizigers, die in de afdeeling aangifte van bagage een oogenblik hun koffers en tasschen uit het oog verloren. Enkele 'seconden van onoplettendheid waren dan voldoende. Vliegensvlug werd een koffer wegge-- nomen en als de eigenaar zijn bezit zocht, bleek het verdwenen te zijn. Het is on langs zelfs gebeurd, dat een handtasch gestolen werd, die de eigenaar naast zich neergezet had op de verhooging, die het publieke gedeelte van dit kantoor van de afdeeling der beambten scheidt. Hij had de tasch om zoo te zeggen binnen het bereik van rijn hand; toen hij den arm uitstrekte om de tasch op het ge voel af te grijpen, was rij verdwenen. Een bekende truc van deze kofferdieven was ook om een leege koffer voor de volle in de plaats te zetten en dan kalm met hun buit weg te wandelen. De arrestatie van de beide mannen is dus een mooi succes van de politie en het reizend publiek zal het toejui chen, dat er althans twee leden van dit gilde der kofferdieven onschadelijk rijn gemaakt. In Arnhem, waar een van de beide mannen thuis behoorde, is een huiszoeking verricht, in den loop waar van nog heel wat koffers in beslag zijn genomen. (Tel.) Nieuwe manier van fiet sendiefstal. Een nieuwe manier van fietsen-schuimers om rijwielen in him bezit te krijgen is in de omgeving van den Bosch gedemonstreerd. Maan dag zijn daar namelijk twee mannen aan hét werk geweest, vermomd met een keep en een donkeren hoed, om op ver schillende buitenwegen rijwielen „in be slag te nemen", waarbij rij zich uitgaven als zijnde van de politie. Verschillende fietsers rijn hiervan" de dupe geworden. De politie kwam achter deze gevallen, doordat eenige menschen aangifte van een en ander hebben gedaan. Hoe groot de buit van de rijwieldieven is, moet rxog afgewacht worden, daar er vermoedelijk nog wel meer aangiften zullen volgen. Intussehen heeft de Bossche politie het onderzoek streng aangepakt. Het lijkt ons dienstig er op te wijzen, dat men bij aanhouding het recht heeft legitimatie te vragen van dengene door wien men aangehouden wordt, om-zoo doende mee te helpen eventueele herha ling van deze Bossche gevallen den kop in te drukken en fietsenschuimers geen kans meer te geven hun onappetijtelijk werk met succes voort te zetten. Verdronken. Het 4-jarig dochtertje van den veehouder J. v. d. L. te Vreeland is terwijl de vader hooide op het land, in een sloot geraakt en ver dronken. Inbraak opgehelderd. De Larensche politie heeft de inbraak in de villa van den heer L. aan de Vrede- laan tot klaarheid gebracht en arresteer- heeft alleen rijn adres opgegeven, meer niet. Misschien zal hij wel eens schrij ven. Wie zijn vrouw geworden is, wetên ze evenwel heel goed. Het is zoo gekomen. Alex nadert met de „Eben-Haëzer" Zuidburg, als een diep met steen geladen tjalk hem vóór den boeg ligt, zoodat hij een waarschuwings seintje geven moet. Dan passeert hij het schip, waarop Piet, die niet gewend is, een blad voor den mond te nemen, op merkt: „O, die lamme lui ook weer". Alex reageert er niet op. Hij kent die lui niet. Maar beide schepen komen, als gewoonlijk, bij elkaar te liggen en even later verschijnt Steinmetz aan boord. „Even buurtén", zegt hij, „en kennis maken met den nieuwen schipper",. „Van Straten is mijn naam", antwoordt Alex. „Ik heet Steinmetz. Heeft Olieheerd het veer verkocht?" „Weineen, man. Ik ben een zwager van hem. Getrouwd met de dochter van Olieheerd.'* „Ach zoo. Wist ik niet. Kees heeft er genoeg van, hé? De stommeling. Enfin om eigen schuld wordt een mensch het meest gemaand, wat jg?" ,,'tls best mogelgk", antwoordt Alex kort. „Hoe maakt hg het in Rotterdam of is hij er nog niet „Voorzoover ik weet, goed. Ken je mijn zwager?" de de daders J. E., C. R. en J. H., allen uit Hilversum. De drie mannen wisten zich via de keuken toegang te verschaf fen en namen een aantal heerencostuums, levensmiddelen en flesschen wijn mee tot een gezamenlijke waarde van pl.m. f4000. i Ernstig ongeluk. Door dat zg niet voldoende op het verkeer lette, is de 53-jarige mevr. J. van B. Zondagavond op den Loosdrechtscheweg te Hilversum door een taxi aangereden. Zij kwam' te vallen en liep een schedel basis-fractuur op. De toestand van het slachtoffer, die in de R.K. Ziekenverple ging is opgenomen, is zeer ernstig. Een honderdjarige. Gisteren vierde mevr. Aalfien Rooda Westerhoff te Groningen haar lOOsten verjaardag. Zij is de dochter van wijlen den ex-predikant Westerhoff van Sebal- daburen (Gr.). HET TUINBOUW-TEELTPLAN VOOR 1943. „De Tuinderij", het officiëele orgaan van het Centraal Bureau van de Veilin gen, meldt ovfer het tuinbouw-teeltplan voor 1943 het volgende: De bloembollenkweekerij- en faloemis- terijbedrijven krijgen slechts kolen toe gewezen voor de noodzakelijke ziekte bestrijding in de gewassen, niet meer voor de productie; voor het telen van vroege groenten zal de toewijzing van kolen belangrijk kleiner zijn dan ver leden «jaar, hetgeen een wijziging in de teelt van sommige „stookprbducten" tot onvermijdelijk gevolg zal moeten hebben; de verplichting om vóór de hoofdteelt in kassen en warenhuizen vroege -groen ten te telen, zal tot alle kassen en waren huizen worden uitgebreid; alle bloemist- bedrijven zullen wederom een deel van de oppervlakte met groenten moeten be telen, en tenslotte zal aan tuinders, bloe misten en landbouwers de gelegenheid worden geopend de teelt van groenten en vroege aardappelen op den open grond uit te breiden. Bladgroenten voor den nazomer. Sommige bladgroeftiten, die men hoofd zakelijk in het voorjaar of in den voor zomer oogst, rijn ook geschikt om in den nazomer, in Augustus of September te worden geteeld. Hiertoe behooren o.a. spinazie, snijsla, tuinkers en raap stelen. Voor de teelt in een gloeiende zomer hitte zijn deze gewassen eigenlijk minder geschikt. In Augustus kan men ze ech ter nog voor nateelt uitzaaien. Boven dien kan men in deze maand nog kropsla, postelein en veldsla uitzaaien en andijvie uitplanten. Men houde er echter wel rekening mee, dat al deze bladgroenten een vol doend vochtigen grond vragen. Indien de grond kurkdroog is, dan wordt de uitzaaiing, in Augustus zeker een mis lukking. Men houde de aarde dus goed vochtig. De uitzaaiing van de spinazie, snijsla, tuinkers en raapstelen kan het best ge schieden op rijtjes, die ongeveer 15 a 20 cm uit elkaar liggen. De grond wordt te.voren goed los gemaakt. Indien men het spinaziezaad vóór het uitzaaien 1 a 2 dagen in het water zet, dan wordt daardoor de kieming sterk versneld en de oogst vervroegd. Aldus kan men de geheele maand Augustus nog allerlei leeg gekomen hoekjes grond met deze smakelijke bladgroenten productief maken. Wie niet over een tuin beschikt, kan zoowel in Augustus als in September ook nog wel op het balcon of buiten op de vensterbank tuinkers in een kist of in potten met aarde zaaien. Verplichting koolzaadbouw. In aansluiting aan de in de pers ver schenen mededeelingen over de verplich ting tot het telen van winterkoolzaad wordt gemeld, dat de productieeommis- sarissen voor den akker- en weidebouw van deze verplichting in eenige gevallen ontheffing kunnen verleenen. Dit betreft in de eerste plaats hen, die op contract koolsoorten, koolrapen, voeder- of mergkool voor zaadwinning telen. Mits deze personen voor 10 Augus tus a.s. onder overlegging van het con tract bij den productiecommissaris geen aanvrage indienen, verleent deze hun voor de gecontracteerde oppervlakte ontheffing van de verplichte koolzaad- of raapzaadteelt. In dit geval brengt de productiecommissaris de gecontracteer de oppervlakte dus in mindering. Voor het eventueel restant kan de productiecommissaris den contractteler eveneens ontheffing verleenen, indien naar zijn oordeel gevaar voor kruis bestuiving met het oog op de bedoelde contractteelt bestaat. Dit geldt echter uitsluitend voor den contractteler zelf en niet voor rijn buren. Aan deze ont heffing in verband met kruisbestuiving is de voorwaarde verbonden, dat de con tractteler een gelijke oppervlakte met blauwmaanzaad of een ander door den productiecommissaris aan te wgzen olie houdend zaad beteelt. In de derde plaats wordt ontheffing verleend, indien en voor zoover de ver plichting tot het telen van koolzaad of raapzaad, met toestemming van den pro- ductiecommissaris, op een anderen teler is overgedragen. Deze overdracht is uit sluitend mogelijk binnen het werkgebied van de Landbouw Crisis' Organisatie. Ook deze ontheffing moet voor 10 Augustus a.s. worden aangevraagd. Bij de aanvrage moet een schriftelijk gedag- Gij staat onder in een klokkentoren. Daar hangen voor u twee klokken- touwenzoover gij, naar boven starende, zien kunt, zijn en blgven dat twee tou wen. Gij ziet geen punt, waar die twee sa menkomen en een worden. Maar als gij nu boven die zoldering uitkomt, waardoor die twee touwen ver dwijnen, dan vindt gij daar het vereeni- gingspunt: daar worden metterdaad die twee één. Zoo is het met de Openbaring Gods. Voor ons oog kunnen daar twee lijnen zijn, waarvan wij de eenheid niet kunnen ontdekken. Maar daarom rijn rij in God wel één. In denk hierbij terug aan wat ons wel eens passeerde op school met den meet- kundeleeraar. Wij hadden thuis een vraagstuk moeten oplossen. En hoe wij hadden gedacht en gewikt en gewogen, wij hadden het niet klaar kunnen krijgen. Wij kwamen op school en zeiden triom- phantelijk tegen mgnheer: „Mgnheer, die som kan niet opgelost worden." „Zoo", zei mijnheer. En hij nam een stuk krijt en trok een paar lijnen op het bord: „Kijk", zei hij; en opeens zagen wij het en met een zucht zeiden wij„Hé ja, zoo kan het". Ik stel mij voor, dat het ons daar boven ook zoo gaan zal, dat wij van heei veel dingen zullen zeggen: „Ja, Heére, ja, dat wij dat toch, toen wij op aarde waren, nooit hebben begrepen." Ofschoon er ongetwijfeld ook dingen zullen zijn, die wij nooit zullen kunnen doorgronden. D s D. v. D ij k „Gij zijt Gods medearbeiders." Thans weer plezier in het werk. Mevrouw M. G. te W. schrijft, dd. 18-7-'40: „Tien jaar lang kwelde mij ondragelijke hoofd, pijn. Nadat ik evenwel een kuur met Ovaaltjes heb gevolgd, zijn de pijnen geheel verdwenen. Nu doe ik weer met plezier mijn werk." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep,zenuw-enhoofdpijn helpende Ovaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schade lijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentuur, Nassaukade 373, Amsterdam. teekende en onderteekende Verklaring van den overnemer zijn gevoegd, inhou dende, dat hij zich verplicht een in de verklaring aangegeven oppervlakte grond voor den aanvrager met koolzaad of raapzaad te bebouwen. Deze opper vlakte is de overnemer verplicht met deze gewassen te betelen, boven de door hem daarmede uit eigen hoofde te be telen oppervlakte. Uitreiking diploma's melkèrscursus. In de afgeloopen maanden heeft we derom een melkerseursus op Walcheren plaats gehad, uitgaande van de Ver- eeniging tot verbetering van het rund vee in Zeeland. Nadat de deelneemsters en deelne mers aan dien cursus met de leiding, de commissie van toezicht en andere be langstellenden een bezoek aan de Coöp. Melkfabriek Walcheren hadden gebracht kwam men ^Dinsdagavond samen in de bovenzaal van het voormalig Militair Tehuis in de Nieuwstraat te Middel burg. Daar heeft de heer Van Varik allen welkom geheeten. De heer W. Sytema, assistent zuivel- consulent, heeft er zijn vreugde over uit gesproken, dat er weder 20 leerlingen waren. De uitslag geeft reden tot groote tevredenheid voor de voormelkster, mej. Mientje Langebeeke en voor hemzelf, vooral gezien het groot aantal geslaag den met meer dan 180 punten. Hierna heeft de heer Van Varik aan de na te noemen cursisten diploma's en puntenlijsten uitgereikt en wel als bij zonderheid het eerst aan een manne- lijken cursist, namelijk Joh. C. Volmer uit Oostkapelle met 195 p.; verder aan Leijntje de Buck, Serooskerke met 193 p.; Maria Verhage Kd., Koudekerke, Leijntje Franke, Serooskerke; Hendrika de Visser, Aagtekerke; allen 187 p.; Cornelia de Buck, Veere 186 p.; Johan na Dingemanse, Grijpskerke 185 p.Cor- rielia Verhage Kd., Koudekerke, en Jans Brouwer, Domburg ieder 182 p.; Elisa beth de Bruine, Oostkapelle 180 p.; Ma- riajnne Aarnoutse, Koudekerke; Maria Gideonse, Middelburg; Jacobg de Visser, Serooskerke, allen 176 p.; Jacoba Aar noutse, Koudekerke 174 p.; Stoffel Brouwer, Domburg 172 p.; .Johanna Poppe, Grijpskerke 170 p.Johanna Krij ger, Biggekerke 160 p. Een cursist, die verhinderd was, zal later nog examen doen. Als directeur der Coöperatie bracht de heer Van Va rik speciaal dank aan den heer Sytema en aan „Mientje" voor hun werk voor den cursus. De heer M. Kleinepier, sprak als ver tegenwoordiger van de Vereen, tot ver betering van het Rundvee en bracht ook dank aan den heer Sytema, aan juffrouw Ned. He Drietal: te (vac. J. G. Panhui neder, hulppred. te Elzenga, hulppred. Norel te Oudenbosc] Berpepen J. O. Norel te Oud Aangenomen 1 i p s 1 a n d (vac. schoor), cand, P. Boskoop. Geref, tc IJ N Drietal: te (vac. H. J. Pilon) hulppred. te Rotter G, D. L. Bredervel rinchem en cand. pred. te Grave. A a n g e n o nf e pred.pl.), S. Eringa Chr. Gei Beroepen: te derkerk aan den Doorn), cand. G. A. land. Evang. Drietal: t'e E ter), P. H. Borgen Dr C. W. Mönnicl prop. P. A. Raseh Hulppi Ned. Herv Duivendrecht, H. Amsterdam. Geref. Kerl Sneek, cand. J. Hoi Cand. Cand. P. H o 1 koop, heeft het be Herv. Gem. te St hem uitbracht, aar zal de vacature, oni lijden van Ds J. W nenkort weder wor Pelerim Holst w Delft geboren en is bezocht het Chr. het Herv. Lyceum gymnasium te Tiel, studeerde aan de 5 Nov. 1941 werd Kerkbestuur van tot de Evangeliebi Herv. Kerk. Vanaf jaar is hij werkza te Boskoop, welke zal neerleggen. Alg. Synode In de 11de zittinj der Ned. Herv. K Bokma namens stukken over een v voor Inwendige Ze van gevolmachtigde de besturen der ins dige Zending van tot taak hebben, schen de kerk en d derhouden, opdat komstig de opdra trouw aan haar bo goeden voortgang stig de conclusie hiertoe besloten. 'Aan de orde kw heden der Comi Overleg. Allereerst vacature, ontstaai van Dr G. P. van benoemd werd D Bussum. Vastgeste regeling voor de R; de Commissie voor door de Alg. Syi bracht. Ds G. Ver< herdenkt Ds G. Herv. pred. te Dor ambtsbediening. De jubilaris we Rotterdam geboren Rijksuniversiteit te eandidaat te word Aug. 1902 aanvaar Langebeeke en aan|' mooie fabriek vooï cursus verleend, wl den van harte gelui; De heer Cevaal b| namens de commisl Mejuffrouw Lang rige dichtregels dan daarin op passenda aanmerkingen de r] Namens de curJ Stoffel Brouwer dag wat gedaan is om ven noodig voor hei De heer Sytema dank gezegd, die king stelden voor d( aan hun vrouwen, gul ontvingen. Ooi ratie, die den cursuj steunde, bracht sp| Hierna volgde menzijn. BERLIJN (D. Ni tdigeri boven Duit loopen nacht hebt gen, naar het D. N. verneemt, opnieuw i u r g aangevallei brandbommen ontsl en branden, voora: burgerbevolking le ae thans beschikt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2