KERK EN SCHOOL Ned, Herv. Kerk, Beroepen: te Haarlo (toez,), A. L. C. Stellweg te Heivoirt; te Voorst, Gld. (vac, wylen J. H. de Groot), J. W. v. d. Meen te Wezepe (O.). - Geref. Kerken. Beroepen: te Heer Hugowdard, cand. B. Richters, hulppred. te Weesp. Geref. Gemeenten. Beroepen: teBruinisse- 0 o s t e r 1 a n' d, P. Honkoop te Den Haag. Hulppredikers. Ne d, Herv. Kerk: aangenomen naar Delft, cand. E. J. Fokkema, aldaar. Geref. Kerken! benoemd te Zwolle, cand. R. Bakker, hulppred. te Enschedé. Profj G. Wisse. Naar wij vernemen is Prof. G. W i s s e, Chr.' Geref. pred. te Middelburg, door een smartelijke ongesteldheid getroffen, zoodat hij voorloopig niet in staat zal z\jn zijn ambtswerk te verrichten. Of schoon er geen direct gevaar aanwezig is, zal het toch wel, als alles goed mag gaan, eenigen tijd duren voor hij zijn gewonen arbeid kan hervatten. De weke- lijksche cursus is nu eveneens tot, nadere aankondiging uitgesteld. Alg. Synode Ned, HerV. Kerk. In de 6de zitting van de Algemeens Synode kwam in behandeling het ver slag over den arbeid onder de Prot. Ne derlanders in Duitschland, waar twee Evangelisten hun arbeid voortzetten te Duisburg-Ruhrort en omgeving. Nieuw was de arbeid te Keulen. Ook te Kleef werd het werk voortgezet. De geestelijke verzorging van de Nederlanders in Duitschland en N.-Frankrijk op grootere schaal kon niet worden ter hand geno men. Hierop volgde het jaarverslag van den Herv. Sehippersraad, ingesteld door de Synode van 1933, voorzitter Prof. Dr de Vrijer. Normaal verscheen het maandblad „de vuurtoren Immanuel". De abonnementen stegen mét 41 pet., te Amsterdam ligt het internaatschip „de Beatrix" voor de schipperskinderen. De predikant van den Sehippersraad, Ds Emous, kon zijn ar beid voortzetten. Een aanvullend subsi die werd toegekend voor een hulppredi ker voor den post Maasbracht. Ter tafel kwam het jaarverslag der commissie voor de diaconale armenzorg onder voorzitter van Prof. Dr H. Wagen- voort te Utrecht. De commissie werkte samen met de federatie van diaconieën over de diaconale zorg der kerk met haar vragen. Besluiten van practischen en principieelen aard werden genomen. De werkzaamhedenvan het diaconaal ad vies- en verificatiebureau namen gesta dig in omvang toe. De heer Brouwer bracht namens de commissie voor de persoonlijke kerkvisi tatie rapport uit .over de verslagen dier kerkvisitatie in onderscheidene gemeen ten in Noord-Holland, wat aanleiding gaf tot een uitvoerige gespreking. De heer Vlieg rapporteerde namens de commissie voor de schriftelijke kerkvisi tatie over de verslagen der twee-jaar- lijksche schriftelijke kerkvisitatie. Ver schillende kerkeraden in Noord-Holland die in gebreke bleven de tabellen in te zenden, zullen door de besturen worden aangemaand, deze alsnog in te zenden, daar anders tuchtmaatregelen zullen volgen. Ds A, Dekker. Zaterdag herdenkt Ds A. Dekker te Voorburg, em. pred. der Ned. Herv. Kerk, den dag, waarop hij voor 45 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris werd 12 Nov. 1863 gebo ren en bezocht de gymnasia te Zetten en te Doetipchem, om vervolgers aan de Rjjlauiüy§rsiMt te Utrecht theologie te studaeren, In 1897 cfuididaat geworden I aanvaardde hij 25 Jul: van dat jaar zjjn ambt te Nieuwpoort (Z.-H.), In 1900 1 vertrok Ds Dekker naar Bergambacht, I welke standplaats hij in 1902 met Qame- 1 ren verwisselde. In 1913 deed hij zijn in trede te Giessendam en in 1917 verbond j hij zich aan de gemeente van Hoevelaken j In 1921 werd een beroep naar Opheusden aangenomen en in 1926 deed Ds Dekker te Bleiswijk zijn intrede. In 1929 vertrok j hij vandaar naar Nieuwe-Tonge om in 1932 zich aan de gemeente van Ernst te j verbinden. 2 Juni 1935 deed de jubilaris j intrede in zijn laatste-gemeente te Otter- loo, waar hem 1 April 1939 eervol emeri taat Werd verleend. „.Evangelie eri Volk", In het 'Juli- nummer van de „Mededeelingen" van de „Orde van Getuigen van Christus", meer bekend als „Evangelie eh Volk", lezen wij, dat aan Dr H. W. v. d. Vaart Smit eervol ontslag is verleend als redacteur en als lid van het hoofdbestuur der Orde. 1 „De leiding van de predikantengroep heeft vergaderd over het probleem van - Doop, H. Avondmaal en huwelijks-inze gening, vooral met het oog op hen, die thans van kerkelijk verband zijn ver» vreemd. Tot het laten bedienen van een nooddoop meende de leiding nog niet te kunnen overgaan wegens de bezwaren er aan verbonden voor veel aangesloten predikanten. Tegen het bedienen van het Heiljg Avondmaal en tegen huwelijksinzegening bestaan minder bezwaren. Aangezien het wenschelijk is, dat hieraan vorm wordt gegeven, is op verzoek van de leiding der predikantengroep aan de belanghebben den een boekje over de Orde van den j Eeredienst toegestuurd, bevattende for mulieren en liturgieën, opgesteld door den Liturgischen Kring, terwijl de wensch wórdt geuit, dat bij huwelijksin zegeningen vanwege de Orde aan de bruidsparen een exemplaar van het Nieuwe Testament in de nieuwe vertaling van het Ned. Bijbelgenootschap, voorzien met een opdracht, wordt aangeboden. In verschillende persorganen is een bericht opgekomen, dat de Orde wensch- te over te gaan tot het oprichten van een kerkgenootschap. Hierover schrijft de hoofdleider van de Orde, baron Van Lyndon van Horstwaerde: „Van ons, die gis voorstanders van het volksche ideaal hunkeren naar een Volks- 1 kerk is niet te verwachten, dat wij onze medewerking zouden verleenen bij het oprichten van een sektekerk". Hiermede 'is dit gerucht op de meest besliste wijze tegengesproken. H. Schuitmaker f In den ouderdom van 74 jaar is giste ren te Goes plotseling overleden de héér H. Schuitmaker, in leven oud onderwijzer aan de Chr. Ulo-school al daar. De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal Zaterdagmiddag te 1 uur plaats vinden op de Alg. Begraaf plaats te Goes. Prof. Dr J, H, E. J, Hoogveld. He denmorgen is te Nijmegen overleden Mgr Prof. Dr J. H. E. J. Hoogveld, hooglee raar aan de R. K. Universiteit aldaar. Het onderwijs in 1941. Aan de Mededeelingen van het Centraal Bureau voor de statistiek, afdeeling Cultureele Statistiek; ontleenen we, dat wat het gewoon lager onderwijs betreft, het aan tal van deze scholen op 31 Dee. j.l. to taal bedroeg 7000, wat beteekent een toename met 9 scholen, ontstaan door het afnemen van het aantal openbare scholen met 36 en een toename van het aantal bijzondere met 45. Deze verande-' ringen in de cijfers worden sterk be- invloed door het tot stand komen vau kreeg, dat de sigaren baar bestemming Biet hadden bereikt, doch onderweg wa- ren gestolen. Er volgde aangifte bij de politie, doch de fabrikant begon terzelfder tijd ook een onderzoek naar de verdwenen roo- kertjes. Deze. waren van een speciaal soort en 'dus moest het hem wel direct opvallen, als hij ze ergens zag. De man had geluk, want na eenige dagen ont dekte hij een zijner sigaren in een café in de binnenstad en toen hij den kastelein vroeg, of deze hem misschien wat van dit soort kon leveren, volgde het ant woord, dat er nog wel een partijtje in voorraad was. Daarop toog de fabrikant naar de po litie (3ie een kijkje in het café nam en daar alle gestolen sigaren aantrof. Ook de dief was nu spoedig achterhaald. Het was een vriend van den expeditieknecht, die de sigaren had vervoerd. Samen had den zij den diefstal op touw gezet; sa men verdwenen ze nu ook achter slot en grendel. RECHTSZAKEN Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Rechtbankzitting van Woensdag 22 Juli 1942. Fidtslerildïef stall end Zooals reeds ge meld, stond gisteren terecht M. Krijnsen, "U 3aar, te Souburg, verdacht van dief stal van een rijwiel, toebehoorend jaan den landbouwersknecht Murre te Nieuw» aorp. De Officier acht den diefstal bewezen en. eischt 6 mnd. gev. straf. Deze dief- kend 'moe^en zwaar worden aangere» Volgens Mr v. d. Weel bunnen de ver- ringen van verdachte echter wel juist jn. Wellicht heeft hij den verkooper W* sduveeren. Spr, acht het tén laste een aantal Joodsche scholen, Het totaal aantal leerlingen bedroeg op den teldatum 1.140.548, wat verge leken met het vorig jaar beteekent een vermindering met 2832 leerlingen of wel met 2 Bij het openbaar onderwijs verminderde het aantal leerlingen met 13945, terwijl het aantal leerlingen bij het bijzonder onderwijs steeg met 11.113. Het .aantal leerlingen steeg bij het Prot. Chr. onderwijs met 1482; bij het R. Kath. onderwijs met 2973. Bij het overige bij zonder onderwijs steeg het getal met 6658, v.n. veroorzaakt door de belang rijke stijging van het aantal Joodsche leerlingen. Laat men dit accres buiten beschouwing, dan valt voor het overige bijzonder onderwijs een vermindering met 364 leerlingen te constateeren. Het aantal hoofden en onderwijzers bedroeg op den teldatum 31738, wat t.o. 1940 een vermeerdering beteekent van 1363. Het aantal kweekelingen met acte be droeg op 31 Dec. '41 4153. Aan 26Ï2 van hen was de leiding van een klasse opgedragen, of wel 1009 minder dan een jaar tevoren. Wat het U.L.O. betreft bedroeg het aantal scholen op 31 Dec. j.l. totaal 801, wat beteekent een stijging met 2 scho len. Het aantal Joodsche scholen steeg van 1 op 6. Het aantal leerlingen be droeg op den teldatum 101.297, wat een stijging beteekent met 1029. Bij het openbaar onderwijs verminderde het aantal leerlingen met 1274, terwijl het bij het bijzonder onderwijs steeg met 2303. Het aantal leerkrachten bij het Ulo bedroeg op den teldatum 3893, wat een vermeerdering beteekent van 59. De toe neming van het aantal hoofden en on derwijzers met 24 bij de groep „overige bijzondere scholen" werd veroorzaakt door de oprichting van een aantal Jood sche scholen. Wat tenslotte het voorbereidend on derwijs betreft, telde ons land 31 Dec. j.l. totaal 2366 van deze scholen, tegen 2336 een jaar tevoren. Het aantal open bare scholen verminderde met 6. De Prot. Ghr. richting kreeg er 6, de R.- Kath. richting 27 en de overige bijzon dere scholen 3 scholen bij, waarbij ook de Joodsche behooren. Het totaal aantal leerlingen steeg met 14.290. Het aantal leerlingen der Prot. Chr. scholen steeg met 4380; dat der R.-Kath. scholen met 8414 en dat der overige bijzóndere scho len met 2720, terwijl het aantal leerlin gen der openbare scholen verminderde met 1224. Examen M.U.L.O. te Goes. Voor diploma B zijn gisteren ge slaagd L. Kok en C. Dronkers te Middelburg, W. N. Vos, NieuwdorpD. Bos, Vlissin- gen. Voor diploma A zijn geslaagd: A. Hoek, M. de Vreede, A. W. de Bruine, allen te Vlissingen; T. C. Schippers, N. Rijks, A. W. J. Goedbloed, J. v. Kerk- voort, allen te Middelburg; J. C. de Jon ge, EllewoutsdijkJ. Fraanje te Bors- sele; J. D. Haak en C. Dees te Zaam- slag; J. Geelhoed en C. P. Lensen te Hoek; A. T. v. d. Berg en A. Arnoldi, beiden te Goes en A. Schippers te Veere. Afgewezen 15. Examen®. Aan de R. U. te Utrecht is geslaagd voorhet le ged. cand. ex. geneeskunde, M. Reijerse te Goes. Op het te 's-Gravenhage gehouden examen voor Gemeente-administratie Ha slaagde o.m. de heer B. Burger te Ter- neuzen. Voor het examen boekhouden der Ned. Ass. voor Praktijkexamens, slaagde de heer M. P. Pattist te Terneuzen. Te 's-Gravenhage slaagde voor het laatste gedeelte van het examen als be lastingconsulent de heer J. C. Fossen te Kapelle. gelegde niet bewezen en vraagt vrij spraak, subs, moet hij een lichtere straf vragen en dan de straf te laten onder gaan, nadat verdachte in de gelegenheid zal zijn gesteld de vruchten van zijn hoo rnen te plukken. In verband daarmede vraagt pleiter de onmiddellijke invrij heidstelling, doch hiertoe ziet de Officier Na gëdanen arbeid is het goed rusten. De visscher begeeft zich naar huis. Atlantic-Holland-Pas Holland m geen reden. Hij vraagt de Rechtbank daaraan niet te voldoen. Het verzoek j wordt dan ook afgeWezen. - C. A. Koster, 29 jaar, te Wisseker- ke, blijft ontkennen schuldig te zijn aan diefstal van een rijwiel te Kortgene. Hij is dien middag niet op de bewuste plaats geweest, doch de getuigen verklaren per tinent hem dien middag daar wèl .te heb ben'gezien. In zijn requisitoir zegt de Officier, dat de aanwijzingen zeer sterk zijn. Op ver schillende punten is gebleken, dat ver dachte heeft gelogen. Spr. acht het ten last^. gelegde bewezen en vraagt 6 mnd. gev. straf. Vólgens Mr Evers, verd. raadsman, gaat de Officier al heel gemakkelijk over de bewijsconstructie heen. Pleiter becri- tiseert de getuigenverklaringen. Er is nogal verschil in het tijdstip, waarop de getuigen verdachte zouden hebben zien passeeren. En niemand heeft verdachte in het bezit van de bedoelde fiets gezien. Bij spreker bestaat dan ook een groote mate van twijfel of verdaphte het feit heeft gepleegd. Hij acht het zeker niet bewezen en concludeert tot vrijspraak. Rijwieldiefstal en nog wat. Behalve diefstal van een rijwiel, toebehoorende aan J. A. van Liere te K a p e 11 ebe vat de dagvaarding van den 24-jarigen los-arbeider J. Kaat uit Kapelle ook nog diefstal van een tweetal geldsbedragen van resp. f 6,en f 3,50 alsmede een gouden dasspeld. De eigenaar van de fiets bemerkte na afloop van de door hem op 5 Nov. j.l. bezochte catechisatie, dat zijn rijwiel was verwisseld voor een veel minder exemplaar. Hiervan kon de eigenaar worden opgespoord dooi* middel van het nummer. Den dag na de verdwijning werd de vrouw van den gem.-veldwach- ter te Kapelle opgebeld door een rijwiel hersteller, dat bij hem een heerenrifwjel was gebracht, waarvan voorwiel en zadel ontbraken, Het zadel werd op den zol der by verd, gevonden. Het gemeenste was nog wel, dat hij het eerst nog wilde doen voorkomen alsof hy den diefstal had bedreven op verzoek van een ander om dien aan een goede fiets te helpen, doch gelukkig kon die persoon zyn on schuld aantoonen. Het kwam nu vast te staan, dat K. eerst een fiets te Kapelle voor een café had weggenomen, doch toen hij bemerkte, dat het rijwiel van Van Liere beter was, ruilde hij het nog maar eens om. Op 24 November van het vorige jaar was het gebouw „Obadja" te Kapelle deels in gebruik bij een damclub,waar van K. ook lid is, deels by een meisjes- vereeniging. Mantels en jassen hingen in de gang van het gebouw. Na een bij eenkomst van de meisjesvereen. bleek, dat uit de mantel van M. Hoogstrate een portemonnaie, inhoudende f 6, was ver- i dwenen. Een week later hadden dezelfde j vergaderingen in het gebouw plaats en nu'bleek uit de mantel van F. Kramer een portemonnaie, inhoudende f 3,50 aan geld en een dasspeld te zijn verdwenen, i Door zekere Burger was gezien, dat K. zich in de gang ophield, vlak by de damesmantels. K. danig aan de tand gevoeld over zijn optreden, bleef volhouden niets van de vermissing van het geld af te weten. Verdachte staat bij de politie zijner woonplaats niet erg gunstig bekend. Hij zit in voorarrest. Ook wordt K. er nog van verdacht be trokken te zijn bij een paar in December van het vorige jaar kort achter elkaar te Kapelle plaats gehad hebbende bran den; doch opheldering in die zaken is nog niet verkregen. K. blijft bij zijn bekentenis wat de rij wieldiefstal betreft en ontkent de rest. Niettegenstaande yerdachte's ontken- tenis acht de .Officier beide ten laste gelegde feiten bewezen en vraagt 10 mnd gev. straf. Mr Vermaas acht den diefstal van het geld niet bewezen. Hij vraagt derhalve voor den rijwieldiefstal geringer straf en diepte doen gelijk zijn aan de preventieve hechtenis met invrijheidstelling op heden. Dit laatste wordt geweigerd. Eert gto^Je vartgsft'. Op 11 Mei j.l. kwam op het bureau van politie te Middel burg een buisvrouw aangifte doen van vermissing van haar rijwiel, hetwelk ze geplaatst had voor een winkel in-«te Korte Delft aldaar.' Nn was 't de Middel- burgsche politie opgevallen, dat er her haaldelijk aldaar ontvreemde ^rijwielen gedeeltelijk gedemonteerd onder de ge meente Souburg werden teruggevonden. Ze ontmoette onder die 'gemeente een tweetal personen, n.l. J. Lagendijk, scheepsbouwer, 20 jaar, en P. J. Quite, 15 jaar, ook scheepsbouwer, beiden uit Vlissingen, beiden in ,het bezit van een rijwiel. De rechercheur zag dadelijk, dat het damesrijwiel van Q. geheel over eenkwam met het dien middag als ge stolen opgegeven rijwiel. De jongens, aangehouden, gaven da delijk toe, beide rijwielen dienzelfden middag te Middelburg te hebben weg genomen. Hun voorgeleide volgde. Het bleek nu dat hier een goede slag was geslagen, wantminstens een 7-tal kar retjes bleken door hen aan de rechtma tige eigenaars te zijn onttrokken. L. nam mees.tal de karretjes weg en Q. trok voordeel uit de opbrengst van de verkochte banden. Eind April waren ze overeengekomen fietsen te gaan wegnemen en de banden te verhandelen, om iets extra's te ver dienen. De meeste van de rijwielen wer den onder de gemeente Souburg gede monteerd, waaraan Q. meehielp en in de opbrengst meedeelde. Op 11 Mei hadden ze zelfs van de fabriek te Vlissingen een vrrjè middag genomen, alleen met het vooropgezette doel fietsen te stelen. Pp 24 April hadden ze de eerste fiets weggenomen voor den noodwinkel van V. D. te Middelburg. Den. volgenden dag viel er weer een aan hun geldzucht ten offer. Zoo verdwenen er nog op 30 April, 2 op 4 Mei en 2 op 11 Mei. Het verkregen geld werd door beiden grootendeels besteed voor biljarten, bier, limonade, likeur e.d. Tegen L. luidt de eisch 8 mnd. gev. straf en tegen Q. 1 jaar tuchtschool. Voor Lagendijk is als raadsman'aan wezig Mr v. d. Weel. Daar verdachte be kend heeft, blijft alleen de strafmaat over. Pleiter kreeg gunstige verklaringen van de werkgeefster, de My „De Schelde" en vraagt mildere straf, alsmede opname gratie-clausule. Voor Q. vraagt Mr Vermaas ook een lichtere Straf, eveneens met gratieclau sule. Uitspraak óver 14 dagen. LAND- EN TUINBOUW Het tblënf van uien. Op de vergadering van de Coöp. vei- lingsvereeniging „Zierikzee", Beeft Ir C. W. C. van Beekom, consulent voor de uienteelt bij de Nederl. Uienfederatie te Middelharnis, een inleiding gehouden over: „Eenige resultaten van onderzoek van den ui van bijzonder belang voor den Zeeuwschen Uienteler". - Spr. betoogde, dat de ui zich gemid deld beter leent voor de Flakkeesche gronden, terwijl men qp Schouwen beter vlasland aantreft en de teelt van uien daar een bijgewas is, hoewel de teelt niet onbelangrijk is. By het bespreken van de resultaten van de verschillende genomen proeven, moest spr- zich beperken tot enkele za ken het product en den uitvoer betref fend. Voor den oorlog bestond behoefte aan vroege producten, Egypte voerde uien aan <Jp de Britsche markt, tot plm, half Augustus, Nederland was dan nog niet met zy'n product aan de markt Maar in den winter beheerschte de Nedèrlandsche ui de markt, tot het voor jaar. Aanvulling van de leemte in den overzeeschen aanvoer trachtte men te verkregen met poot- en winteruien, wat evenwel bezwaren meebracht Met plant- uien te telen trachtte men in de ontstane leemte te voorzien. Thans staan de zaken anders. Nu gaat het er om zoo lang mo gelijk met uien aan de markt ete komen. Men heeft gezocht naar houdbare en vroege producten. Resultaat van het on derzoek is geweest dat zonder kunst matige koeling uien tot .April bewaard kunnen worden, terwijl de vroegste oogst half Juni valt. In 2Vs maand zijn er dus geen uien. Gevolg van het selectie-onderzoek is geweest, dat men een nieuw sortiment heeft kunnen samenstellen, dat meer be- teekenis heeft dan liet gewone handels zaad. Het is opgebouwd uit drie typen, rul. Rijnsburger, N.-H. stroogele en Zeeuwsche Bruine, een veredeling van het oorspronkelijke landras. (Z. Nsb.) TELEGRAMMEN STOCKHOLM (D, N. B.). Het Ameri- kaansche departement van Marine heeft volgens den Britschen berichtendienst medegedeeld, dat een groot Noorsch koopvaardijschip door een vijandelijke duikboot op 3 Juli op den Atlantisehen Oceaan op verscheidene honderden mij len uit de kust van Zuid-Amerika tot zinken is gebracht. Volgens ,den Engelsehen nieuws dienst zijn, naar het geallieerde hoofd kwartier meldt, de Japanners geland op Papoea. GAS EN ELECTRICITEIT IN HOTELS. Zooals bekend zijn door den directeur van het'hotel, café, restaurant en pen- sionhedrijf in opdracht yan de „Rues- tungsinspektion Niederlande",. met in gang van 14 Juli 1942 drié verschillen de versoberingsmaatregelen getroffen, die ih het kort hierop neerkomen: 1. Warme maaltijden in restaurants alleen van 12.30 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 21,00 uur. 2. Stroomend warm water in hotels en pensions alleen van 7.00 tot 8.30 uur. 3. Personenliften en roltrappen alleen voor opgaand verkeer hooger dan de 3e etage. Deze aanwijzingen, die zonder twijfel groote bezwaren zoowel in de bedrijfs voering als voor het publiek met zich brengen, zijn gegrond op de noodzake lijkheid om, in verhand met de te ver wachten drastische beperking in het ge bruik van brandstoffen" met inbegrip van gas en electriciteit, reeds thans zoo veel mogelijk hierbij aan te passen. Hét publiek dient hierbij zijn medewer king te verleenen en geen eischen te stel len, waaraan niet kan worden voldaan' of waardoor b.v. hotels, restaurants en ca- fé's genoodzaaktworden de electrische verlichting min óf meer op den ouden voet te doen doorgaan. Men moet wel bedenken, dat de coulante behandeling ten opzichte van de stroomlevering niet beteekent, dat men evenveel mag gebrui ken als in normale tijden. Publiek en ondernemer diénen er zich bewust van te zijn, dat de vrijgevige be handeling er alleen op is gericht de on dernemers nog zooveel mogelijk in staat te stellen om noodzakelijke lichtbronnen ingeschakeld te houden. Alle overbodige lichtbronnen moeten teuitepï gebruik rijn gesteld. De ondernemers zullen tal van lampen moeten doen veryallen of op mindere ca paciteit zetten. Voor de instandhouding van «Ipcoratieve of gezellige lichtbronnen in voor het publiek geopende inrichtin gen is thans volstrekt geen electriciteit beschikbaar. Uitschakeling van electrische lampen en gebruik van kaarsen is vanzelfspre kend niet geoorloofd. Publiek en ondernemers dienen ieder ivoor zich een en ander terdege ter harte 'te nemen. Waven! Pst 11 Nu omen Qiuoten genet aal niet sloren Hl] organiseert op het oogenblik onzen volgenden nederlaag Teekening Balkie- Heiland- Pax Holland m

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3