binnenland feuTiTle to n uit de provincie (Wordt vervolgd.) gemengd nieuws WINTERHULP. Dezer dagen zyn aan de Zeeuwsche pera verschillende mededeelingen ge daan over een loterij, die Winterhulp dit jaar weer organiseert. De loten, die BO cent kosten, zullen ditmaal niet in een enveloppe, zyn gesloten, doen met een sluitzegel dicht gehouden worden. Er komen 6 series, gemerkt van A. tot en met F. en deze tellen samen 6.000.000 loten of per serie 1.000.000, waarvan on geveer 3300 pryzen zijn en wel een van f öUOO, drie vah f 1000, vier van f 500, 8' van f 100 en verder van lagere bedragen. De prijzen tot f 10 kunnen direct door den verkooper worden uitgekeerd, terwijl de andere ten kantore van Winterhulp te Den Haag invorderbaar zijn. Evenals verleden jaar zyn er by iedere serie pre mies, die later trekken een wel een van f 10.000 en 704 van f100. De loten zijn kleiner van formaat dan het vorige jaar en de firma Enschedé te Haarlem, die ze drukt, heeft daarvoor speciale machines moeten plaatsen. De loten worden gedrukt op een diepdruk pers, terwijl later serie en lotnummers er op een boekdrukpers worden aange bracht. De loten worden met 12 tegelijk gedrukt. Zy worden na afdrukken in sta len kasten bewaard en verder op een spe- ciaale afdeeling als waardestukken be handeld, onder controle van recher cheurs der Haarlemsche politie en van verificateurs. De prijzen en nieten wor den apart gelegd en dan worden in kar tonnen doozen, die 200 stuks kunnen be vatten, eerst 140 nieten gedaan en dan daar tusschen 40 prijzen gestoken, .die eerst goed gemengd zijn. De doozen wor den door een perferatiesysteem goed ge sloten. D.D.D. doet de jeuk beda ren en doodt de ziektekie men. zoodat de huid zich kan herstellen. Flacons A 75 cu 1.50 en f. 2.50. Joodsthe vermogens. Van bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld: Naar gebleken! is, hebben taf van werk gevers, werknemers en vroegere werk nemers nog niet voldaan aan hun aan meldingsplicht, voortvloeiende uit de verordening 58/42 artikel 1 t/m 5. Daar uiteraard salarissen, arbeidsloonen, pro visies, pensioenen, wachtgelden, onder steuningen, gratificaties, tantièmes enz. onder het begrip vorderingen vallen, dient, voor zoover dit nog niet is ge schied, onmiddellijk aanmelding van deze vorderingen bij de firma Lippmann, Ro senthal Co., Sarphatistraat te geschie den, waarbij opgegeven moet worden, Vveike bedragen sedert 23 Mei j.l. aan de bovenbedoelde werknemers werden uit gekeerd en op welke data. Opgave nieuwsbladen en tijdschriften!. Het departement van volksvoorlichting en kunsten, afdeeling perswezen, vestigt, ter voorkoming van ingrijpende maatre gelen ten aanzien van de betrokken be drijven, nogmaals de aandacht op de by zijn schrijven nr. 1037 pw. opgelegde ver plichting aan de leiders van grafische bedrijven en copieerinrichtingen om uiterlijk voor of op 22 Juli 1942 aan de afdeeling perswezen van het departement onder inzending van een exemplaar der betrokken nieuwsbladen en tijdschriften een schriftelijke opgave in te dienen van alle nieuwsbladen en tijdschriften, welke door hen worden gedrukt en/of uitgege ven. Onder „nieuwsbladen" en „tijdschrif ten" worden verstaan: drukwerken, wel ke met tussehenruimten van ten höogste drie maanden verschijnen, zonder dat de verkrijging daarvan tot een bepaalden kring van personen beperkt is. Onder „drukwerken" wordt verstaan: alle voor verspreiding bestemde verme nigvuldigingen yan geschriften of illu straties, welke op een voor massaverme nigvuldiging geëigende wyze zyn ver vaardigd. Behalve de dagbladen, moeten dus alle nieuwsbladen en tijdséhriften van welken HET HUISJE AAN DE HAVEN. - 79) o- Zoo praat heel Zeestad, als men hoort, dat Kees Olieheerd verdwijnt. Ook Bram- berg, die het nieuws in kleuren en geu ren vertelde, was er zeer mee ingenomen. Het begrootte hem, dat Olieheerds be- dryf zoo werd verslonsd. Nu kwam het wel in orde. De goede man wist niet, dat hy, toen hjj dat vertelde, zijn nichtje ontzagge lijk pyn deed. Wie ter wereld zou nu "denken, dat Jane Gasius veel van dien „lapswans" hield! Als zij \het aan oom Bramberg had verteld, zou hij haar misschien wel voor gek hebben ver klaard. Misschien ook weer niet, want Bramberg mag haar graag lijden. Maar hoe dat zij, niemand komt het te we ten. Jane zwijgt eiï draagt baar leed in stilte'. Zij beseft klaarnu is het afgeloopen; Kees verdunt van het too- neel't ia de .groote vraag, of hy ooit in Zeestad terugkeert; hy heeft verkee ring met een schippersdochter, waarmee hij wel zal trouwen, tenminste, dat meent Marie. Aan den eenen kant ge lukkig, dat hij niet meer in Zeestad wo nen zal. Dan «iet zij hem en zijn vrouw vorm of welke verschijningswijze ook, dus weekbladen, maandbladen, 14-daag- sche bladen, driemaandelyksche bladen, geïllustreerde bladen,, kerk-, school-, sport- of vereenigingsbladen, dus ieder blad zonder eenige uitzóndering, onder bovenbedoelde opgave worden begrepen. WANNEER VERDUISTEREN? Vrijdag 24 Juli 1942. 's Morgens tot 5.48 u. 's Avonds van 21.44 u. NED. VERBOND VAN CHRISTEN- JONGE VROUWEN- EN MEISJES- VEREEN IGINGEN. Gisteren heeft de Provinciale come missie in Zeeland van het Neder- landsch Verbond van Christen-Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen haar jaarlykschen toogdag gehouden. Ditmaal kwam men bijeen in de Ned. Herv. Kerk te K a p e 11 e Niet minder dan 1300 jonge vrouwen én meisjes uit alle stre ken in onze provincie hadden aan de uitr yoodiging gehoor gegeven en het Be stuur stond dan ook voor moeilijke pro blemen. Maar dank zij de voortreffelijke organisatie en aller medewerking is alles vlot verloopen en kunnen het bestuur en de leden op eén prachtig geslaagden Bondsdag terugzien. Reeds geruimen tyd voor den aan vang (12.30 u.) kwam men van alle kanten per spoor, autobus, fiets en boe renwagen naar Kapelle en spoedig was het vriendelijke, eeuwenoude bedehuis stampvol. Velen moesten een plaats vin den „op" het orgel, in het koor en in de consistorie. Dat deze toogdag zoo uitnemend is geslaagd, is «voor een zeer groot deel ook te danken aan de prettige, kloeke leiding van de presidente, mevr. J. E. Korevaar Stolk te Goes, die reeds dadelijk bij den aanvang den juis- ten toon wist te treffen. Begonnen werd met een korte litur gie, waarbij de presidente verschillende Schriftgedeelten las, welke werden afge wisseld door het zingen van Psalmen en Gezangen. Nadat de president^ Gods zegen over het samenzijn had afgesmeekt, klonk uit honderden jonge kelen op enthou siaste wijze het Verbondslied op. Vervolgens sprak mevr. Korevaar een openingswoord, waarin zij wees op onze taak in de moeilyke omstandigheden van dezen tijd. Wy mogen daarbij evenals de marte lares Weintjen Klaas van Monnikendam, weten dat God de Bron van alle kracht is. Dat geloof doet ons weten, dat wij geborgen zijn bij Hem, Die alle macht heeft in hemel en op aarde. Wij kunnen gerust zijn in God, want niemand zal ons uit Zijn hand rukken. Ons brood en wa ter zal gewis zijn en door een nacht, hoe zwart en dicht, voert Hij ons naar 't eeuwig Licht. Bovenal, aldus spr., moeten wij vol harden in het gebed en de kracht bij Hem zoeken om als-Zijn lichtdragers te wandelen in deze wereld. Wij zijn één in Jezus Christus door een band, welke menschenhanden niet kunnen verbreken en gaan aan Zijn hand naar het doel door Hem bepaald. Daarbij hebben wij de belofte, dat wie volhardt tot het ein de in eeuwigheid een Kroon is beloofd. Nadat gezongen was Gezang 112 „Eén Naam is onze hope", werden onder de bekwame leiding van den heer Adr. Kousemaker, organist van de Groote of Magdalenakerk té Goes, moeilijke Psal men en Gezangen uit den Nieuwen Bun- deL der Ned. Herv. Kerk ingestudeerd. Met stille aandacht luisterden de aan wezigen naar de declamatie van Ds J. U. G. van Hoogstraten van 's Gravenpol der, die o.a. verzen van Jan H. de Groot, Guido Gezelle en Willem de Mérode voor droeg. -In de pauze, welke nu volgde, werd een bezoek gebracht aan een kersen boomgaard, waar allen op de heerlijke vruchten uit een Bevelandschen „boo- gerd" werden onthaald. De samenkomst werd heropend met een spreekkoor van de vereeniging te Wolfaartsdyk, over Psalm 100 en 150, waarna men zong, Gezang 132 1„Wij niet. En nu kan zy veel by moeder Olie heerd aanloopen, die het zoo eenzaam heeft en die vrij zeker het meest lydt onder het gedrag van Kees. Opzettelijk verschijnt z\j niet in het huisje aan de haven, zoolang Kees er nog is. Want die maakte aanvankelijk geen haast. Alex was al tweemaal met den motor weg geweest en nóg was Kees thuis. Alleen had hij een reisje naar Rotterdam gemaakt en, terugkee- rend, toen moeder er naar vroeg (want uit zichzelf zei hij niets), verteld, dat hij een kosthuis had gevonden. Binnen kort zou hij nu gaan. Of hij dan al werk had? Neen, neen, zoo gauw ging dat .niet. Hij zou wel aan het werk gaan, hoor. Voor leeg- loopen was hij niet in de wieg gelegd. Dat hy niet van de schippery houdt, iis toch geen schande, wel Alle men- schen bèhoeven toch zeker geen schip per te zyn? O zoo. Moeder moest het geval niet zoo- zwaar opnemen. Een kat komt, als die valt, altijd op haar pootjes terecht. Met hem zou dat ook wel gaan. In zyn hart Lodpt hy Jane nog eens tc spreken. Maar die komt niet. En hij is er toch weer te trotsch voor, om Laar op de een of andere manier ach terna te loepen. Eindelyk beteekent het ook niets. Hy heeft. Catrien, die elke week schrijft en die met Jane toch i loven U, o God, wfl prezen Uwen Naam". I Inmiddels was Dr J. D. Schmidt den kansel beklommen, die een toe spraak hield, waarbij hy tot uitgangs punt koos Lukas 15 24 b„En zij be gonnen vrooiyk te zijn". Men heeft wel gevraagd, aldus spr., of een Christen vrooiyk mag zijn. Het Evangelie, dat" telkens onder ons wordt gebracht, is echter de Blyde Bood schap, de eenige boodschap, welke de moeite waard is gebracht te worden. In de gelijkenis van den verloren zoon wórdt ons verhaald, dat de oudste zoon niet vroolijk is, terwijl zijn vader zijn blijdschap niet- op kan. Zoo zoekt God wat verloren is en als wij niet komen, tot Hem, komt God tot ons. De gelijke nis van den verloren zoon is ons verteld door den Heere Jezus Christus, om ons ^aarin de liefde Gods te openbaren. God ziet uit naar de verloren zonen en doch- teren en verlangt ernaar deze aan Zyn hart te drukkën. In de Kerk en thuis bij het Bijbellezen en bij tal van andere ge legenheden is er de roep van God om 'tot Hem te komen, want alleen bij Hem is de echte blydschap te vinden. Leest daarom eenvoudig de Bijbel, jongemenschen, aldus spr., want het Evangelie is zoo eenvoudig als het maar zijn kan. Als wij de ware blydschap mis sen, komt dat, omdat wij Christus niet aannemen als onzen Heiland. De blijd schap van Hem te zijn, kan -er bij ons in alle moeilyke amstandigheden zyn, want God wil ons om Christus in ge nade aannemen. Nadat weder een\> zangoefening was gehouden, las mevr. Valeton te Zierik- zee het slotwoord voor van mevr. S. A. Bakker-Jonker, die verhinderd was aan wezig te zijn. Hierin werd er op aangedrongen met geduld en volharding het werk voort te zetten, want wij mogen weten, dat God met ons is. Deze zekerheid maakt ons rustig. Tenslotte werd dank gebracht aan allen, die aan het welslagen van dezen dag hadden medegewerkt, waarna mevr. Valeton voorging in dankgebed. Zitting' kantonrechter Tholert In „De Gemeentestem" wordt nog eens aandacht geschonken aan het feit, dat de Kantonrechter te Zierikzee voortaan Moet ook UW teint het slachtoffer worden van vitamine-F gebrek Denk er aange kunt aan Uw teint doen, wat ge wilt, maar geen enkpl blijvend resultaat is te verwachten, wanneer de huidcellen het absoluut-onmisbare vitamine F moeten ontberen. Vet-arm voedsel en slanke-lijn-bevlie- gingen van het verleden zijn de groote oorzaken van een tekort aan vitami ne F, dat de schoonheid van zooveel vrouwen bedreigt. Wacht niet langer. Begin NU met de toepassing van Dobbelman's onontbeerlijke Castella Crèmes, - de schoonheidscrêmes, die, groote hoeveelheden vitamine F be vatten en de schoonheid van uw huid behoeden VITAMINE-F-CREMES «UI ZOO' EDÜ) D^QBELM^N -PIODtlCU ook niet te vergelijken is. Hij mag haar wel en als zij eenmaal getrouwd zyn, zal hij Jane wel vergeten. Drommels, de wereld hangt toch zeker niet aan één vrouw! In de week, dat Alex voor de derde maal naar Zuidburg en Oostland is ver trokken, komt er een brief van Catrien, die een einde maakt aan het lanterfan ten van Kees, in Zeestad tenminste. Over dien brief spreekt hij niet met moeder. Hij zegt alleen, enkele uren later: „Za terdagmorgen ga ik naar Rotterdam, voorgoed". Dit zal dus het einde zijn. Of is het een begin? Moeder weet het niet. Vorige week is dominee Steenman nog even geweest. Toen hebben zij over Kees gesproken, dien de predikant maar niet te pakken krijgen kan, hoeveel moeite hij er ook voor heeft gedaan. En die twee zijn het er roerend over eens, dat het eenige middel Ms: bidden voor den afgedwaalden jongen, die misschien wel een zwaren tijd tegemoet gaat, al meent hy in het paradijs te komen. Het is best mogelijk, dat het vertrek van Kees niet het einde té, maar het begin. Waarvan? Ja, waarvan? Dat weten ze niet. Het begin van groote ellende, misschien ook het begin van terugkeer. ook in Tholen zitting zal houden. „Het huis der gemeente" benaming, die ons vooral uit het burgerlek wetboek van 1838 wèl bekend is heeft er in Tholen een nieuwe bestemming by ge kregen, t.w. die van griffie van het kan tongerecht. Dit staat te lezen in het be sluit van den secretaris-generaal van justitie van 13 Juni j.l., waarbij bepaald is, dat de kantonrechter te Zierikzee voortaan ook in Tholen zitting zal hou den. Wy zien hier de eerste toepassing voor ons van het by de wet van 17 No vember 1933 ingelaschte^ derde lid van art. 34 der wet op de rechterlijke orga nisatie van 1827, welke vele kantonge rechten aan de bezuiniging ten offer deed vallen. Voor verschillende gemeenten was die opheffing een heele slag en voor menigen burger bracht zij allerlei onge rief met'zich. Om hieraan eenigermate tegemoet te kunnen komen schiep de wetgever de mogelykheid om ook buiten de hoofdplaats van .het kanton zittingen te beleggen. Voor /de gemeenten op het eiland Tholen is die mogelijkheid nu wer kelijkheid geworden; men zal er voor kantongerechtszaken niet langer naar Schouwen behoeven te reizen en „het huis der gemeente" te Tholen zal wie denkt niet terug aan den tijd der republiek, toen schout en schepenen in de raadhui zen zetelden voor griffie dienen. Middelburg. Muziek op het Molentwater1. Morgen avond heeft een muziekuitvoering op het Molenwater plaats door 't Middelburgsch Muziekkorps. Mishandeling. De politie stelt een onderzoek, in naar aanleiding van een ingekomen aangifte van een mishande ling, waarbij een persoon een anderen in de Stationstraat heeft aangevallen en geslagen. v Goes. Zaterdagavond heeft mej. O. van Yerseke een fiets gestald in een rijwiel stalling aan de Voorstad. Zij zou het rijwiel tot Maandagmorgen laten staan. Zondagavond verschenen er enkele meis jes in de stalling, die de fiets echter kwamen halen en toen mej. O. Maandag morgen verscheen, was de fiets verdwe nen. De inspecteur van politie verzoekt de meisjes, die de fiets hébben mede genomen, in haar eigen belang zich te melden op het politiebureau. De laatste dagen zijn in de late avonduren herhaaldelijk kersen gestolen uit den boomgaard bij de a karnemelks- put. De uitgezette wachten hebben de daders nog niet kunnen ontdekken. De marechaussee heeft de zaak in onder zoek, doch de daders zijn nog niet ach terhaald. Concert. Vrijdag geeft de harmonie „Euphonia", directeur dhr P. de Rooij, wederom een concert op de Markt, des avonds van 8.30 tot 10 uur. Het volgen de programma zal worden uitgevoerd: 1. Marche „Olympique", Fr. Popy; 2. „Antigone", ouverture, R. Rousseau; 3. „Wiener Praterleben", walzer, S. Trans- lateur, arr. A. Dreisen; 4. „Doornroosjes Bruidsvaart", M. Rhode, arr. Dreissen; 5. „Telefunken", marche, Th. Koning, arr. Molenaar6. „Bekende Meesters", selection, arr. P. de Rooij; 7. „Hör mein lid, Violetta", tango, O. Klose, arr. P. de Rooij8. „De Vlissingsche Pier", marsch, P. de Rooij. Zuid-Beveland. Rilland. A.s. Zaterdagavond om 8 uur zullen de muziekvereen. „Vroolijk Voor waarts" te Bath en „Rillandia" te Ril- layd, een concert geven op de tent te Ba,th, beide onder leiding van den direc teur J. J. Rijnberg; Schouwen-Duiveland. Brtiinisse; Met ingang van 1 Aug. a.s. is tot sluisknecht te Veere aangesteld dhr W. van Kooten, alhier. Twee hoteiratten ge arresteerd. De Schiedamsche po litie heeft een Haagschen oplichter en zijn vriendin gearresteerd, die in Den Haag verschillende groote Haagsche ho tels voor vrij belangryke bedragen heb ben opgelicht; in een Schiedamsch hotel zijn zij ten slotte tegen de lamp geloopen. Het waren de 21-jarige P. R. en zyn vriendin mej. C. V., die voor zyn vrouw doorging, die met veel bravour in groote Haagsche hotels binnengingen en ka mers huurden. Met zyn vrouw maakten zij groote verteringen, kozen steeds de duurste maaltijden uit en namen het er zoo goed mogelijk van. Wanneer zy een dag of tién in een hotel hadden verblijf gehouden dan moesten zij plotseling ver trekken. Zij vroegen de hotelrekening, pakten de koffers en op het laatste oogenblik zei de man, dat hij nog even naar den notaris moest om een bedrag te incas- seeren, of hij moest nog even naar het postkantoor om een chèque te innen. Zoo tippelden Haagsche hotels er in met re keningen voor hooge bedragen. Nadat zy het Haagsche terrein had den afgegraasd en tal van klachten te gen hen waren ingekomen by de politie, trokken zij naar Schiedam, om op dezelf de wijze te opereerén. De hotelhouder vertrouwde het „echtpaar" evenwel niet en deed aangifte bij de politie. Beiden zijn thans naar .Den Haag ge transporteerd, waar zy opnieuw logies hebben gekregen, maar thans in een ho tel, waar het wat minder comfortabel is. (Tel.) Klopjachten op wilde varkens. Den laatsten tijd worden in de omgeving van Vlagtwedde weer wilde varkens gesignaleerd. Er zyn reeds verschillende klopjachten georganiseerd. Wy mogen niet in opstand teven. Dat is zoo erg. Wanneer wy ons verzetten tegen het kruis, dat door God op onze schouders wordt gelegd. Wij moeten de roede kussen, wy moeten ons kruis dra gen in de kracht des Heeren. En dan zal de Heere ons geduld leeren oefenen. Wij geven het over in Zijne hand. Wij leven in afhankelijkheid en weten, dat het lij den van den tegenwoordigen tijd niet is te waardeeren tegen de heerlijkheid, die geopenbaard zal worden en dat God alle dingen ten -beste zal keeren. De Schrift gebruikt het beeld van een kind, dat ge speend wordt. Wanneer een kind wordt gespeend, ontvangt het niet meer de moedermelk. Het kan schreien, omdat het niet meer door moeder gevoed wordt. Wanneer is bet kind dan rustig en stil? Als het-bij moeder is. Dan moet het de moedermelk missen en mag het bij moe- i der zijn. Want het is niet in de'eerste plaats om de gaven, maar om moeder te doen. En moeder zal zorgen! Zoo ont houdt ons de Heere soms dingen, die wij zoo gaarne zouden hebben. Dan schreit ons hart, maar dein wordt onze ziel rus tig in ons, wanneer wy by Hem zyn en ons hart voor Hem mogen uitstorten en by Hem schuilen. Dan is onze ziel als een kind gespeend en heeft zich met Zijn wil vereend. Dan is het ons niet in de eerste plaats om de gaven te doen, maar om de nabijheid des Heeren. En wij ge ven het over in de hand van ïjpm, Die alle dingen regeert en alzoo leidt, dat het alles ten onzen beste gekeerd zal worden. Ds J. G. FEENSTRA. „De Voorzienigheid Gods". Gewapend met hooi- en mestvorken trok men er op uit, 'doch het mocht tot dus ver niet gelukken deze schadelijke die ren te dooden of verjagen. Verdronken. Te Born is het vijfjarig zoontje van den schipper K., van het schip „De twee gebroeders" van eén meerpaal gevallen en te water ge raakt.. Pogingen, die in het werk werden gesteld om het kind te redden, hadden geen resultaat, evenmin als de toepas sing van zuurstof, toen 't jongetje eeni- gen tijd later door den vader aan den wal werd gebracht. Het tragische ongeval speelde zich èf voor de oogen der ouders. Chques 'en zilverbons enz. „verstopt" in spaarbank boekjes. In het jongste nummer van „P.T.T.-Nieuws" wordt in een artikel een en ander verteld over de geschiede nis van het spaarbankwezen in ons land, waarin ook wordt gesproken over den inwendigen dienst en over de controle die op de boekingen wordt uitgeoefend. Bij de afdeeling Aankomst der. Rijks postspaarbank, die met een bijzondere controle is belast, komen o.a. alle boek jes binnen waarop de rente moet wor den bijgeschreven. „Voordat de boekjes in behandeling worden genomen, aldus lezen wij, worden zij doorgebladerd om te zien of men er geen papieren in heeft laten zitten, die met het boekje niets uitstaande hebben. Men zal verbaasd zijn over de dagelijk- sche „vangst". Postzegels, machtigingen of zilverbons schijnen bij voorkeur in spaarbankboekjes te worden „verstopt". Maar dat zijn slechts kleinigheden. Op één dag werden in April j.l. een bank biljet van f1000 en twee. cheques van f500 en f750 aangetroffen. Het vinden van bankbiljetten van honderd gulden is voor deze afdeeling de gewoonste zaak van de wereld. Deze vreemde manier van sparen heeft veel correspondentie ten gevolge, daar het dikwijls niet eenvoudig is om den rechtmatigen eigenaar van de vondst op te sporen. Men kan de inleggers wel schrijven: „Heden vonden wij duizend gulden in Uw boekje. Zijn die van U Maar de verleiding tot het geven van een bevestigend antwoord wordt dan zoo groot, dat het begrijpelijk is, wanneer de spaarder hiervoor bezwijkt. Voldoen de zekerheid wordt in zulk een geval niet verkregen." Doodelijk ongeluk. Gistermiddag viel de 66-jarige metse laar C. ter H., doordat een schoorsteen waaraan hy werkzaamheden verrichtte, afbrak, van het dak van een perceel aan de Laan Copes van Cattenburch te Den Haag. De man viel op het zeven meter lager gelegen balkon vgn de eerste étage en bekwam een hersenschudding, twee gebroken beenen en een gebroken arm. In zorgwekkenden toestand werd hij overgebracht naar het ziekenhuis, waar slachtoffer aan de bekomen kwetsuren is overleden. Diefstallen. Een 21-jarige étaleur G. O., en een 18-jarige verkoo per J. D., hadden vacantie en meenden deze op de goedkoopste wijze te kunnen doorbrengen met het stelen van rijwie len. D. had zelf een rijwiel en zijn vriend niet en daarom huurde deze laatste er een hier ter stede. Beiden to gen vervolgens op de fiets naar Hilver sum, waar het gehuurde rijwiel werd verkocht. In Hilversum werd opnieuw een rijwiel gehuurd en daarmede werd de vacantietocht voortgezet naar Gouda, waar het gehuurde rywiel weer werd ver kocht. In Gouda werd weer een ander rywiel gehuurd met het doel dat elders weer te verkoopen en vermoedelijk zou den zy nog aan het toeren en huren zyn, ware het tiiet dat de Goudsche politie de heeren wist te pakken. Een sigarenfabrikant te Amsterdam had verleden week een zending van 2000 stuks van dit rookmateriaal ter verzen ding meegegeven aan een expeditieon- derneming. Groot was zijn teleurstelling, tóen hy na eenigen tijd de boodschap

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2