Het gemaal behoefde betrekkelijk wei nig in werking gesteld te worden. Csn half jaar hinderlijke hoofdpijn. FEUILLETON Het yeez blijft ia de familie, Staverrlssev Maandagavond j.l, werd een vergadering gehouden van de alhier opgerichte korfbalclub. In het definitie ve bestuur werden gekozen: H. Houwe- ling, voorz.C. van Beveren, secr,; mej, L. Wesdorp, pennm.esse; C. Moerlanden J. Hoek, commissarissen. In de Keuze commissie werden benoemd: Aa Hage, G. Hoek en C. Moerland. LAND- EN TUINBOUW HET MEEST GEROEMD TIJDELIJK UITSTEKEND SURROGAAT DeGruyter ^Wordt vervolgd.) RECHTSZAKEN Rechtbankzitting van Woensdag 22 Juli 1942. Een „Fleteenzlttlng". De geheele Recht bankzitting was ditmaal gewyd aan de behandeling van rywieldiefstallen. De landbouwersknecht Murre uit Nieuwdorp had op 4 Juni j.L zyn rywiel geplaatst voor een café op den Dam te Middelburg. Hoewel hy maar enkele minuten zich binnen had ver poosd, was dat toch- lang genoeg ge weest om een rywieldief in de gelegen heid te stellen het karretje mee te pik ken. Een week later kwam de zoon van den bestolene op het politiebureau fe Goes mededeelen, dat hij het rijwiel van zijn vader in het bezit had gezien van een hem onbekend persoon. Dit bleek te zyn de 23-jarige tuinman M. Krijn- sen uit O.- en W.-Souburg. Hij werd aan de M'burgsche politie overgegeven. GEMENGD NIEUWS Ook by het eleotrisch gemaal bleven de exploitatiekosten ver beneden de. ra ming. Voor overname van bet Jufferswegje en een gedeelte van den DJjkwelsohen Zandweg door de Gemeente Kapelle, moest het Waterschap een soul van f 1*604 betalen. De werkeiyke ontvangsten bedroegen f 243.588,78, de werkelijke uitgaven f 169.828,25, alzoo een goed slot dienst jaar 1941—'42 f 73.760,53. De heer C. D. Vereeke is op 3 Novem ber 1941 als dijkgraaf van het water schap afgetreden wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd. Benoemd tot gezworene bjj Kon. Be sluit van 2,Juli 1902 werd hij tot dijk graaf benoemd bij Kon. Besluit van 26 October 1921. Door zijn groote ambitie voor polder aangelegenheden en mede door zijn lang durige zittingsperiode heeft deze dijk graaf zijn practische kennis in ruime mate dienstbaar gemaakt aan de belan gen van het waterschap. Door ingelan den werden in den tyd, waarin de afge- tredene lid was van het bestuur en dijk graaf van het waterschap, belangrijke besluiten genomen en kwamen groote verbeteringen op het gebied van zeewe ring, waterafvoer en de wegen tot stand. Mede als vrucht van zijn voorzichtig beleid kon hij het waterschap in behoor lijken staat van onderhoud en met gezon de financiën aan zijn opvolger overdra gen. Voor zijn verdiensten werd hem bij monde van den heer E. C. van Dissel na mens ingelanden in hun vergadering van 31 October 1941 een woord van dank ge bracht en gaarne sluit het bestuur zich aan bij den toen uitgesproken wehsch, dat oud-dijkgraaf Vereeke nog vele ja ren van een welverdiende rust mag ge nieten. In zijn plaats werd tot dijkgraaf be noemd de heer P. J. J. Dekker, sedert 1931 gezworene van het waterschap. Tot gezworene werd benoemd de heer Johs. de Groene. De waterbouwkundig-opzichter A. de Graag, veraocht en verkreeg op 1 Nov. 1941 eervol ontslag wegens zijn benoe ming tot hoofdopzichter van het water schap „Het Vrije van Sluis". Den opzich ter G. Beenhakker te Kloetinge werd daardoor Wemeldinge*' als standplaats aangewezen. In diens plaats werd tot tijdelijk wa terbouwkundig-opzichter benoemd J. A. van der Graaf te Goes. De oud-opzichter, H. J. Belzer, die de verzorging van het archief op zich had genomen, zag zich om gezondheidsrede nen genoodzaakt deze werkzaamheden neer te leggen. Voor de wijze, waarop hij zijn taak heeft volbracht, heeft het be stuur groote waardeering. In zijn plaats werd op een arbeidsover eenkomst aangesteld tot 1 Mei 1942 Mr L. E. de Brakke te Middelburg. Nakorten tijd ge heel verdwenen. De Heer J. R. te R. schrijft, 'dd; 4-10-'40i „Gedurende 'n half jaar leed ik aan voortdurende hinderlijke hoofdpijn. Juni 1940 begon ik een kuur met Ovaaltjes. Reeds na korten tijd waren de pijnen geheel verdwenen Ook thans heb ik geen pijn meer." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- emhoofdpijn heipen deOvaalties van het Trmeral Agentuur Deze hebben geen schade lijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef1 Origmeeie verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. TrineraJ Agentuur, Nassaukade 373, Amsterdam De wallenl eri grachten van Hulst. Sedert enkele jaren is men te Hulst bezig met de restauratie van de grach ten om de stadswallen. Maar deze res tauratie kost duizenden. En Hulst is een tè kleine gemeente om al die duizenden zelf te kunnen opbrengen. Vandaar dat HET HUISJE AAN DE HAVEN. 78) o— „Een verdachtmaking man, anders niet", zegt Alex heel kalm. „jy bent ge komen met het denkbeeld om weg te gaan. Niemand dwingt je daartoe. Ieder van ons weet, dat ik dit niet gezocht heb. 'k Weet nog niet eéns of ik het doe". „Je hebt dan tenminste niet zoo'n prinsenleven, als nu. Het is moordend werk. 'k Heb er genoeg van". „Denk je in Rotterdam te gaan rente nieren?" vraagt Jan. „Dat is mjjn zaak, zou ik zeggen. Ik red me wel. 'kHeb je niet noodig". „Stil jongens", kalmeert moedpr. „Met ruzio kom je niet verder. Ik weet alleen, dat, wat er.ook gebeurt, Keea spijt zal krygen van wat hy nu wil gaan doen. Maar wy allen hebben in dit opzicht een rein geweten, Wij hebben dit niet gewild" Enkele dagen later deelt Alex van Straten mede, dat hy op de „Pollux" ont slag vragen zal. De „Eben-Haëzer" heeft een nieuwen •'«chipper. er tot heden niet veel meer gedaan kon worden dan het uitdiepen van de grach ten, En restauratie van de taludB en de beplantingen kan niet gedacht worden. Behalve de financieels zyde van de res tauratie zyn er nog andere alsbevoar- beeld de kwestie van de afwatering, ter- wyi de grachten watersohapskundig be- hooren tot hét Waterschap Hulster- en Axelerambacht. Om al deze verschillende redenen heb ben enkele autoriteiten dezer dagen een bezoek aan de stad gebracht. Tot de hooge gasten behoorden de wnd Com missaris der Provincie, Mr P. Dieleman; Jhr. Ir Six van Wimmenum, de de Stich ting Menno Coehoorn vertegenwoordig de; het lid van den Provincialen Be stuursraad, de heer v. d. Wart; de heer Cornelissen, inspecteur van de Werkver ruiming; Jhr Mr van Doorninck, griffier van het Vrije van Sluis; Baron Collot d'Escury en Ir Drok namens het Wa terschap Hulster- en Axelerambacht, dat de baggerwerken uitvoert. De studie, die van het restauratie- vraagstuk werd gemaakt had o.m. tot doel om den Secretaris-Generaal van het Departement van Onderwys, Weten schap en Cultuurbescherming van ad vies te dienen inzake een subsidieering door het Rijk van de restauratie, terwijl vervolgens behandeld zijn: de restauratie van de wallen en het herstel van de oude ravelijnen; het vraagstuk van de uitloo- zing der rioleering en de vuil-water-zui- vering en tenslotte om na te gaan, wat gedaan kan worden om de wallen en grachten te beschermen aan de hand van bestaande of af te kondigen wetten of verordeningen. (D. v. Z.). Zuid-Bevetand. Kloetinge, De muziekvereeniging Ex celsior alhier zal het concert, dat Zater dagavond j.L niet kon doorgaan, op Za terdagavond 25 Juli a.s. herhalen. Wemeldinge, Zaterdag herdacht de mondaccordeonvereen. „Concordia" op eenigszins feestelijke wijze haar 10-jarig bestaan. De voorzitter, dhr A. W. Alink, heette de besturen van de deelnemende gezelschappen „Kunstvrienden" uit Goes, „Inter Nos" van Biezelinge, „Crescendo" van Kapelle en „O. K. K." uit Wemel dinge hartelijk welkom en memoreerde in zqn toespraak, wat „Concordia" in dit eerste lustrum had gepresteerd. Spr. herdacht in zijn welkomstrede den mede oprichter, den heer P. Smit, die verhin derd was om tegenwoordig te zijn. Daarna sprak de beer Willemsen, de burgemeester dezer gemeente de vereen, toe. Vervolgens werden door de deelne mende vereenigingen mooie bloemstuk ken aangeboden, waarna door ieder ge zelschap eenige nummers op de tent aan het kanaal ten gehoore werden gebracht. Het fanfaregezelschap „O. K. K." heeft den feestavond met eenige nummers be sloten. Er was veel belangstelling. Met ingang van 1 Aug. a.s. is de bootsman van de rivierbrigade C. Schoo- nis alhier overgeplaatst naar Hansweert. Heinkertszand. Concours Sora- n e s. Zaterdag gaf de handboogschut- tery Soranes haar jaariyksch concours op de staande wip. Er werd aan deelge nomen door 100 schutters van 18 ver schillende vereenigingen. De schieting had een prettig verloop en had den vol genden uitslag: Hoofdvogel Jan Rijk, Willem Teil, te Ovezande; Zijvogels Jan Vermeule van Soranes en Dr G. Volmer van Doel naar Hooger, Wolphaartsdijk de hoofdkallen door: Piet Vermeule van Soranes en Iz? Slabbekoorn van Willem Teil, Kloosterzande; de kleine kallen door: J. J. Remeinse v$n Ons Genoegen, Oudelande en G. Hundersmark van Wil lem Teil, Kapelle; le klepprijs door G. Verheyten van Zorgvliet, Ellewoutsdyk met wisselbeker; 2e klep W. de Jonge van Soranes; 3e klep Jaap de Baar van Willem Teil, Ovezande; 4e klep A. de Jonge Sr van Soranes; meeste vogols Piet Vermeule van Soranes. Tholen en St.-Philipsland. Tholen. Prysopdryving. De sla ger S. te Tholen had rookvleesch en runderlappen respêctieveiyk 8 cent per 100 gram en 10 cent per kg te duur verkocht. Door den Inspecteur van de Pry'sbeheersching werd hy thans veroor deeld tot een boete van f 250.en open baarmaking van het vonnis. De man was reeds eerder wegens prysopdryving met bovengenoemde instantie in aanraking geweest. HOOFDSTUK XHI. Hoe is dat nu verder gegaan? Keetje Kloet heeft natuurlijk geglo rieerd, toen zij vernam, wat er met Kees ging gebeuren. 'k Heb het je wel voorspeld, meid", zegt ze tot haar zuster. „Die jongen deugt nergens voor en er komt ook niets van terecht, 'k Heb wel gezegd, dat het je centjes zou kosten, als die schipper op de motor werd. 't Is pre cies zoo uitgekomen. Enfin, door scha en schande moet een mensch Ieeren, hé?" En je hebt nou een goeien schipper. Nou ja, ik mot wel niks van 'em heb ben, wat zyn godsdienstigheid betreft, maar dat is by jullie allemaal één pot nat. Enfin, zand er over. Het is toch boter aan de galg gesmeerd. Wat gaat Kees nou doen in Rotterdam?" Dat weet moeder Olieheerd al even min als haar zuster, maar zij ant woordt niet uitvoerig. Zy heeft genoeg met zichzelf te doen. De'tyd nadert, dat Kees Zeestad vaarwel zegt. Nog vlugger dan hy gedacht had. Want Volgens het reglement moet Alex drie maanden van te voren ontslag vragen bij de Vissehery og de stroomen. Maar De club zal den naam dragen van S. V. O. (Strydén, volharden en over winnen.) Dinsdag j.l. bezocht de wnd com missaris der Provincie onze gemeente. Hy bezocht o.a, de bewaarschool, de Ned. Herv. kerk en de Oud-Geref. kerk. Ned. Landstand in Noord-Holland. (A.N.P.). Bij de opening van het Pro vinciale Kantoor van den Ned. Land stand in Noord-Holland heeft de boeren leider Roskam een rede gehouden, waar in hij o.a. zeide, dat de Landstand geen organisatie is, die gekomen is om den boeren rust en vrede te geven. Wy zyn gekomen, om de boeren er van te door dringen, dat alleen de dagelyksche stryd ons recht op een rechtvaardig aandeel kan verschaffen van de goederen der aarde, want de goederen, die wij telen, telen wij niet voor ons zelf, maar voor ons volk en groot zijn de machten in dat volk, die zich keeren tegen den boer en zyn recht. De sluikhandel vreet voort als een kanker en de geheele voedselvoorziening wordt er door ontwricht. Het is schrik barend wat er de laatste maanden op dat gebied heeft plaats gehad in vele streken van "Ons land. De grondoorzaak van den sluikhandel en de duistere macht, waardoor die sluik handel woekert, is de verpestende geest, die er uitgaat van vele aangestelden van het huidige voedselapparaat en van de voedselvoorziening. Het boterrantsoen is weer verlaagd en dat was noodig, omdat er geen boter was. Maar dat er geen boter was, dat komt, omdat door den zwarten handel de boter aan een rechtvaardige verdeeling wordt onttrokken. Er zijn streken in ons land, waar de melkfabrieken geen 50 pet. van de melk ontvangen. Maandenlang heb ik gewaarschuwd, maar de heeren, die de macht hadden om in te grijpen, hebben het oogluikend toegelaten. Maar dat niet alleen. Door hun anti-houding en door hun bolsjewis tische sympathieën hebben zij een gees tesgesteldheid opgeroepen, die het erg ste doet vreezen. In het vertrouwen, dat gij, mannen van dit gewest, zult weten wat uw plicht is, verklaar ik dit Landbouwhuis voor geopend. «D er is volstaan met één maand. Precies vier weken na dien Zaterdagavond, toen de familieraad de besluiten nam, had Van Straten zijn ontslagbrief in den zak, om den Dinsdag daarop met den motor uit te varen. Moeder heeft gewild, dat Kees nog een keer zou mee gaan, om Alex van: een en ander op de hoogte te brengen, maar Kees heeft er geen trek in gehad, en och, het kan Alex ook niet zooveel schelen. Hij zal zichzelf er wel doorslaan, weet wel het een en ander. En overigens, Piet is pien ter genoeg, om hem wegwys te helpen, als hy soms in verlegenheid zitten mocht. Het knechtje is zeer in zyn schik met den nieuwen baas. Die is wel niet gemakkelijk, maar dat geeft niet. Je leert er' wat by. Zyn vader heeft ge zegd, dat hy met zeker lichaamsdeel in de boter is gevallen. Als hy nu goed oppast, zit er voor hem in het beurt- veer wel toekomst, want Van Straten zal het veer wel omhoog stuwen. Dié lui hebben juist op tyd ingegrepen. Als die zoon nog langer schipper was ge bleven, was er van het heele bloeiende veer niets overgebleven. RADIOREDE VAN DEN DIRECTEUR- GENERAAL VAN DEN LANDBOUW. De directeur-generaal van den land bouw, de heer G. J. Ruiter, heeft Dins dagavond een radiorede gehouden, waar in hy zeide, dat men thans weliswaar nog niet kan zeggen hoe het resultaat van de landbouwproductie 1942 zal wor den, maar dat toch voor het komende jaar de volksvoeding is veilig gesteld, waarvoor den boer een woord van groote erkentelijkheid van regeeringswege toe komt. De veestapel heeft in den winter van 1941'42 extra eischen gesteld aan de veevoeding. De tuinbouw heeft door kou de en sneeuw eveneens geleden. Akker en weïdebouw lieten de gevolgen van de zen poolwinter zien in uitwintering en late ontwikkeling van het plantenbe- bestand. Door den totalen inzet van den boer voor zijn volk is het hem echter gelukt om de bezwéren van den feilen winter te overwinnen. Een zwak punt vormt de veehouderij, daar de nog steeds te groote veestapel aan de voederproductie eischen stelt, waaraan niet kan worden voldaan. Zoo zal 't tengevolge van den vrijen aanfok van koekalveren noodzakelijk zijn een groote hoeveelheid dieren uit de markt te nemen. De veestapel werd echter niet verder beperkt dan tot 80 pet. van ndrmaaL De huidige veestapel maakt thans nog 84 pet. uit van dien der vooroorlogsche ja ren, waarbij het jongvee van jonger dan een jaar zelfs een aantal dieren omvat van meer dan 130 pet. van die normale hoeveelheid. Daarmee is de fabel van den zoo sterk gereduceerden rundvee stapel voldoende weerlegd. Daartegen over staat, dat de te groote veestapel niet kan worden gevoed. Van overheids wege zijn daarom maatregelen genomen, om het overtollige jongvee uit de markt te nemen. Gezien de groote offers, die de boer thans brengt, sprak de directeur-gene raal de hoop uit, dat deze inzet van den veeboer straks ook zijn afspiegeling mag vinden in een melkprijs, die hem zijn be drijf mogelijk maakt, hem een redelijk levensonderhoud verschaft en hem daar bij tevens dringt in de richting van een zoo groot mogelijke melkproductie. Het groote scheurplan om honderd duizend H.A. grasland om te leggen in bouwland is, hoewel niet alles precies volgens het plan is verloopen, gelukt, niettegenstaande de winter het scheuren heeft belemmerd en er schaarschte heerschte aan paarden, materiaal en pootgoed. Ook op dit punt vroeg spreker waardeering van laag tot hoog voor dezen inzet, omdat hierdoor is gezorgd, dat onze voeding in den komenden win ter naar menschelyke berekening ver zorgd zal zijn. De heer Ruiter stelde daartegenover den grooten tegenslag, dat het koolzaad* grootendeels en het wintergraan voor een belangrijk percentage is uitgewin- terd, maar voegde daaraan toe, dat de tegenslag ten deele is opgeheven door verbouw van. blauwmaanzaad, ook al is de totale oppervlakte aan oliezaden te klein gebleven en de te verwachten olie productie daardoor te klein om een nor maal vetrantsoen te kunnen handhaven. Daartegenover staat een uitbreiding van de teelt van broodgraan (ongeveer 10 pet.) en van aardappelen; deze laat ste teelt was reeds het vorig jaar be- langryk gestegen tot een peil, dat nog niet eerder was bereikt en dat 60 pet. ligt boven de oppervlakte in 1940. Aardappelzorgen behoeven we voor den komenden winter althans niet te hebben, aldus spr. Onvoorziene omstan digheden daargelaten, kan de bevolking een aardappelrantsoen ontvangen, dat zoo hoog is, dat distributie ervan overbodig zou zijn, indien andere facto ren daarvoor niet zouden blijven pleiten. De directeur-generaal merkte voorts op, dat juist het vetrantsoen door de slechte grasproductie (met als gevolg mindere melk- en'melkvetproductie) te laag is geworden, mede door verminde ring der graslandoppervlakte ten gevolge 'van het scheuren. Het vetrantsoen moet worden .verhoogd met behoud van de broodgraan- en aardappelpositie. Er moet daarom opnieuw grasland worden gescheurd (plm. 80.000 ha.) en de teelt van oliezaad uitgebreid (plm. 50.000 ha.) Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 21 Juli 1942. De volgende personen werden gedagvaard: J. J. van Luijk, 45 j., besteller P.T.T., te Breskens, wegens het feit dat hij als besteller der P.T.T., althans als ambtenaar van eenige openbare instelling van vervoer, opzettelijk een doosje sigaretten uit een aan de posterijen ten vervoer toevertrouwd pakket, dat hij in zijn bediening onder zich had, heeft toegeëigend. Schriftelijk vonnis op 7 Aug. a.s. A. de Winter, 20 j., landbouwersknecht te Aardenburg, wegens poging tot verboden uit voer van 250 stuks Twee-Bo (Mayonaise poe der). Eisch f 100 b. of 50 d. h., uitspraak f 100 b. of 50 d. h. met verb, verkl. 1. J. Boone, 19 j., landarbeider te Water landkerkje; 2. L. Boone, 26 j., arbeider te Oostburg, wegens poging tot verboden uitvoer van 50 kg. bruine boonen, wat verdachte sub. 1 betreft en van 50 kg. gerst door verdachte sub. 2. Eisch ieder f 100 b. of 50 d. h., uit spraak ieder f 100 b. of 25 d. h. 3. L. C. van Hevele, 21 j., arbeider te IJzendijke, wegens medeplichtigheid aan poging tot verboden uitvoer. Eisch f-50 b. of 25 d. h., ujtspraak f 40 b. of 20 d. h. J. F. van Hecke, 35 j., beurtschipper te Walsoorden, wegens het feit dat hij in een stilliggend vaartuig aanwezig heeft gehad 250\ kg. aardappelmeel, zonder dat dit was gedekt door geldige documenten. Eisch f25 b. of 10 d. h,, uitspr. i 25 b- of 10 d, h. met verb, verkl. Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Bij zijn eerste verhoor wilde hy de politiemannen wys maken, dat hy het rywiel reeds 3 weken voordien van een onbekend persoon voor f 120,had gekocht. Later gaf hy toe; dat hy het op 4 Juni had gekocht. De politie ging eens neuzen bij verdachte thuis, met als resultaat, dat werd gevonden een zwart imitatie Terryzadel, electrische koplamp, een bruine dubbele rijwieltasch en een zwarte jasbeschermer. De aangever Murre herkende de gevonden onderdee- len als te hebben behoord tot de vol ledige uitrusting van zyn rywiel. Ver dachte bleef by zyn verklaring van den koop op 4 Juni, doch daar enkele din gen niet naar zijn zin waren, had hy die er afgehaald en deels vervangen. Eisch -6 maanden gev. straf. Alle getuigen zagen verkeerd. In den middag van den 10 Juni j.l. waren eenige arbeiders bezig op 'n perceel bieten in den Oud-Kortgenepolder onder de gem. Kortgene. Ze plaatsten hun rijwielen tegen een afrastering op den grinddijk aldaar. Al werkende verwijderden ze zich van de fietsen. Eén van hen, Kramer, keek eenigen tijd later eens rond zich en bemerkte toen, dat er inétede van 6 maar 5 rijwielen meer stonden. Juist zijn rijwiel was weg. Eenige personen hadden den ver dachte in deze zaak, Cb. A. Koster, een 29-jarigen matroos uit Wissekerke, in de omgeving gezien. Een koeienwachter van 14 jaar had dien middag tweemaal denzelfden persoon voorbij zien rijden. Toen hij later bij de Marechaussee met K. werd geconfronteerd, herkende hij dezen beslist als denzelfden persoon. Verder hoorde de Marechaussee ook de landarbeiders Bosselaar en Geldof, die samen met getuige Geldof op een perceel bieten in de buurt werkten. Dronken half in den middag, zoo om streeks half vier, een kop koffie en zagen toen een persoon met groote snelheid den aldaar zijnden oprit oprij den. Ze herkenden hem als K. Het was wel vreemd, dat K. hen met afgewend hoofd en expres zoo links mogelijk pas seerde. Den volgenden middag tijdens het koffiéuurtje gingen beide mannen eens een kijkje nemen onder aan den Grind dijk, omdat het hen niet uitgesloten leek, dat K. daar met 'de gestolen fiets was geweest. Ze vonden toen in een sloot aldaar een heerenrijwiel, met alleen nog een binnenband om het voorwiel. De aangever er bij geroepen, herkende zijn fiets dadelijk. Naar aanleiding van de getuigen verklaringen werd K. aangehouden. Hij ontkende dien middag daar in de buurt te zijn geweest. De getuigen moesten zich allen vergissen. In de kleeren, die verdachte dien middag had gedragen, werd o.a. gevon den een fietssleutel, die bleek te passen op assen en moeren der vermiste fiets. Er kwamen nog meerdere stille getui gen, n.l. in een colbertjasje werd een ventiel met stukjp slang gevonden. Dit was nief meer aanwezig in den gevon den band. Een moer, die bij hem gevon den werd, paste precies op de achteras van het bewuste rijwiel en was volkomen gelijk aan de tweede moer van de ach teras, die ter plaatse was gevonden. Ondanks alles bleef verdachte ont kennen. Eisch 6 mnd. gev. straf. De strijd tegen den clandestienen handel. Een inwoner van Amsterdam was de zer dagen naar Den Bosch gereisd met de bedoeling daar te probeeren eenig geld in den sluikhandel te verdienen. Daar de handel in distributiebonnen een winstgevend zaakje schijnt te zijn, klampte hy in een café te Den Bosch eenige personen aan, die onder het drin ken van een glaasje bier, zich lieten over halen, om bonnen voor den Amsterdam mer op te koopen. Twee hunner gingen op stap en na eenigen tijd kwamen zij in het café terug en deelden den Amsterdammer mede, dat zy voor een bedrag van f 290 aan bonnen te koop wisten. De Amsterdammer be taalde aan de twee Bosschenaara-dit geld en wachtte in het café rustig de zaken af. Tegen den avond kwamen de Bos schenaars in het café terug en deelden mede, dat zy de bonnen wel hadden opge kocht, doch dat zy deze onderweg had den moeten wegwerpen, omdat de politie hen op de hielen had gezeten. De man, die van dit verhaaltje niets geloofde, stap te regelrecht naar het politiebureau m de Orthenstraat, alwaar hy in kleuren en geuren wist te vertellen hoe hy door de Bosschenaars by den neus was genomen- Hem wachtte op het politiebureau ecM

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2