KERK EN SCHOOL GEMENGD NIEUWS MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND KOERSEN Ned, Herv^Kerk. Beroepen te Eemnes-Buiten (vac. j. y. Sliedregt), J, H. Cirkel te Leer broek. Bedankt: voor Haren, Gr. (2e pred.- pl.), Ph. W. Bergkotte te Wehl (Gld.). Geref. Kerken. Beroepen: te Andijk (vac. Dr H. Steen), F. A. Hofman te Lutten (O.). Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Arnhem (vac. L. S. den Boer), N. de Jong te 's-Graven- hage-West; voor Oosterbeek, I. de Bruyne te Deventer. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Zutphen (vac. G. Munter), F. J. B. v.' d. Chijs te Maastricht. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk benoemd te Delft, cand. E. J. Fokkema, aldaar. Ds P. Six Dijkstra. Na Zondagmorgen bevestigd te zijn door Ds J. A. Talma van Cadzand, deed Ds P. Six Dpstra, voorheen predi kant te Baambrugge, Zondagmiddag zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Kamperland. Als tekstwoord koos de nieuwe predi kant 1 Petr. 3 18 a en sprak over het thema: Zalig door een Ander", en wees op de vastheid in de leer en op het sa mengaan van leer en leven, terwijl hij tenslotte naar voren bracht dat hy in opdracht van Christjus gekomen was' om het middel te zijn óm de Gemeente tot God te leiden. Na de predikatie richtte Ds Six Dijk stra zich allereerst tot den Burge meester der gemeente en hoopte op een goede samenwerking tusschen gemeente' en kerk. Vervolgens richtte spr. zich tot ker- keraad, -Kerkvoogden en Notabelen en hoopte op een goede samenwerking. Na zich gewend te hebben tot den consu lent Ds P. Louwerse van Wissenkerke, de Ring, personeel der school,, organist, koster en vereenigingen, richtte spr. zi.ch tenslotte tot de Geméente. Ds Six Dijk stra wees er op dat hij in zijn vorige gemeente veel achter gelaten had, doch hij hoopte in deze gemeente hiervan veel terug.., te vinden, waarna hij schet ste dat Gemeente, en predikant beiden in dienst van God stahn. Namens Gemeente en Kerkeraad riep de heer M. M. Schippers den - predikant met zijn gezin een hartelijk welkom toe en wenschte hem Gods zegen toe op zijn arbeid. Spr. schetste de vele moeilijkhe den, welke de predikant te wachten staan, maar hoopte op een goede ver houding met Kerkeraad en Gemeente. Namens de kerkvoogden en notabelen sprak de heer J. Noordhoek en deze ver zocht den predikant 'staande toe te' zin gen Gezang 215 4. Nadat nog het woord was gevoerd door den Burgemeester,'den afgevaar digde van den Ring en den consulent, dankte Ds Six Dijkstra voor de hem toegesproken woorden. Alg. Syn. Ned. Herv. Kerk. Iri de 4e zitting der Algemeene Sy node der Ned. Hervormde Kerk rappor teerde Dr Weeda namens de commissie inzake verzoeken ter toepassing van art. 23 regl. Predikantstractementen (voor nieuwe predikantsplaatsen toeken nen van het recht op uitkeeringen) voor 's Gravenhage 20e, 21e en 22e predi kantsplaats, Almelo 4e pred.pl., Voor burg 3e pred.pl., Hilversum 5e en 6e pred.pl., Enschede 5e en 6e pred.pl., Ha ren 2e pred.pl., Katwijk a. Zee 4e pred.- pl., Hoofddorp 2e pred.pl. Conform het adres van den Raad van Beheer voor de predikantstractementen wordt goedkeu ring verleend behalve voor de 22e pred.- pl. te 's Gravenhage, daar de uitvoering van het traetement uit jie alg. kas ge schiedt. Vervolgens over verzoeken tót toepassing van art. 22 van het reglement op de Predikantstractementen (behooren gecombineerd te worden). Inzake The- singe wordt besloten tot niet toepassing van dit artikel, evenals inzake Vlijmen, Helvoirt, Standaardbuiten, Roozendaal (Gld.), Watereinden. Toepassing van dit reglementsart. zal plaats hebben voor Winssen (Gld.) met Beuningen. De exploitatierekening 1941 van het weekblad voor-de Ned. Herv. Kerk, die sluit met een bedrag van f6.566.69, werd goedgekeurd. Afscheid, Bevestiging erf Intrede. Ds S. M. A. Daalder neemt 30 Aug. af scheid vgn de Doopsgez. gemeente te Heerlen en doet 13 Sept. zijn intrede te Enschedé. Ds J. Eikema, die naar Dordrecht vertrekt, nam afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Zaandam, met een preek. over Matth. 17: 8. Ds H. J. de,Kievid neemt 16 Aug. afscheid van de Rem. Geref. Gem. te s-Gravenhage en wordt 30 Aug. door Ds F. Kleijn van Den Haag te Ooster beek bevestigd. De Reglementswijzigingen. In het «Gemeenteblaadje" der Nederlandsch Hervormde Gemeente te Koude- kerke en 't Zand licht Ds Ph. A. Warners de gemeente in over „De Clas sical vergadering", waarin de regle mentswijzigingen zijn behandeld. Hier aan ontleenen wij het volgende: «Allereerst kwam er een wijziging aan ue orde van het reglement op het exa men en dat op het Hooger Onderwijs, waardoor de mogelijkheid geschapen wordt, dat de kerk zelf haar a.s. die naren. opleidt en examineert, Tot nu toe moest ieder, die predikant wil worden het candidaatsexamén in de theologie aan een der universiteiten afleggen. Nu wordt het mogelijk gemaakt, dat in zeer bijzondere gevallen de Kerk daarvan af wijkt en zelf een cursus doet geven van 4 jaren voor a.s. predikanten en ook zelf een examen af doet nemen. Er zijn allerlei bepalingen gemaakt, waardoor de zekerheid wordt verkregen, dat deze weg alleen in de uiterste noodzaak be wandeld zal worden. Deze bepaling werd echter ontworpen om er voor te zorgen, dat de Kerk de bediening des Woords onder alle omstandigheden kan doen voortgang vinden. De hoofdschotel werd gevormd door een lijvigen bundel reglementen inzake de rechtspositie en bezoldiging van pre dikanten in de Ned. Herv. Kerk. Ver leden jaar werden de nieuwe réglemen- ten, die deze materie zouden regelen, in laatster instantie door de Prov. Kerk besturen verworpen. 'Nadat er rekening gehouden was met vele geuite bezwaren en verschillende veranderingen waren aangebracht, kwamen deze reglementen nu opnieuw ter tafel. Ze werden bijna overal met vrijwel algemeene stemmen aangenomen, ofschoon er nog wel vele bezwaren tegen waren. De gemeenten worden ingedeeld in een zestal klassen naar hun zielental. Voor elke klasse wordt de minimum-bezoldi ging voor den predikant vastgesteld. Niet in een klasse ingedeeld worden de gemeenten met minder dan 500 zielen, die niet in staat zijn het*minimum trae tement bijeen te brengen. Wanneer het in het belang van de kerk is, zullen zulke gemeenten uit de in te stellen centrale kas geholpen vyor- den, zoodat zij toch het minimumtrac- tement kunnen betalen. Velen van die zeer kleine gemeenten zullen toch een eigen predikant kunnen beroepen, wan neer zij een combinatie aangaan met een naburige gemeente, die in dezelfde om standigheden verkeert. Verder zullen ze, indien geen van de genoemde mogelijk heden uitvoerbaar ziin, "een predikant (geen candidaat tot den H. Dienst) kun nen beroepen op een traetement, dat in feite te laag is. Deze predikant ontvangt dan geen twee-jaarlijksche verhoogingen en geen kindergelden. Predikanten, die 65 jaar zijn, zullen voortaan emeritaat moeten nemen. Het zal dus in de toekomst onmogelijk zijn, dat een predikant, die eigenlijk te oud is om zijn werk naar behooren te verrichten, maar blijft, ofschoon de ge meente vaak naar een jongere kracht verlangt. Dat dit zoo veelvuldig voor kwam, is een gevolg van onvoldoende pensioneering. De pensioenen worden nu ook op een redelijk peil gebracht, zoo dat iedere predikant in staat is op 65- jarigen leeftijd ontslag te nemen. Het gratiejaar, dat een predikants weduwe het recht geeft nog een jaar na den dood van haar man in de pasto rie te blijven wonen en het traetement te ontvangen, wordt teruggebracht tot een gratietijd van ten hoogste 5 maan den. Deze maatregel is mogelijk, nu ook het weduwenpensioen verbeterd is. Predikanten in groote gemeenten zul len voortaan, in hun eigen wijk moeten wonen. Het zal dus niet meer mogelijk t zijn, dat zij precies aan het andere eind van de stad wonen, dan waar him ar beidsveld ligt. Dit zijn slechts enkele bepalingen uit de vele. Hoe dit reglement in de prac- tijk zal werken, dient afgewacht te wor den. Het is een bezwaar, dat er nog veel in het onzekere gelaten is, maar wij hopen en vertrouwen, dat met goeden wil van de zijde van hen, die dit regle ment hanteeren moeten, het de kerk ten goede - zal komen. Er blijft nog één vraagstuk over en dat .is de verhouding tusschen Bestuur en Beheer, d.w.z. Kerkeraad eh Kerk-, voogdij, die gelukkig in vele gemeenten goed is, maar die in andera tallooze moeilijkheden geeft. Er is in het uitzicht gesteld, dat ook deze kwestie binnenkort afdoende geregeld zal worden. Hieruit blijkt wel, dat er niet stil gezeten wordt in onze kerk. Moge dit alles de predi king van het Evangelie ten goede komen. Goes. Onder leiding van mej. J. C. van fWiiyckhuijse van Yerseke vergaderde Zaterdag alhier de afdeeling „Zeeland" der vereen, van Onderwijzeressen bij het Chr. Voorber. Onderwijs. Mej. L. Breel te Goes leidde in: „Op merkzaamheid". Spr. beantwoordde o.a. de vragen: Wat dit is. Welke vormen van opmerkzaamheid er zijn en welke op- mprkzaamheidstypen onderscheiden wor den. De uitgebreide bespreking deed de practische toepassing en moeilijkheden nog beter tot haar recht komen. Na de pauze gaf mej. P. Wisse uit Souburg een mooi paedagogisch stukje: „Kindertuintjes" ten beste. Benoemd tot leeraar aan het Geref. Gymnasium te Leeuwarden, Drs C. K. Vogelaar te Apeldoorn. Tot kw. m. a. .aan de Chr. Ulo school te Zevenbergen, W. Westveer te Heinkenszand. M.U.L.O.-examens te Goes. Gisteren zijn- geslaagd voor diploma B: C. J. J. Klompe, P. M, de Looff te WissenkerkeG. F. Israël, Kortgene, P. Verburg, Colijnsplaat, A. Besuyen, Kou- dekerke, W. Key, Middelburg, M. B. Traas, Goes, W. de Jonge, Kloetinge; M. J. op 't Hof, 'sH. Arendskerke; F. Min- naard, Kloetinge, P. Bareman, C. Rib- bens,. Axel. Voor diploma A is geslaagd. ML M. Wilkes te Rotterdam-Hillegersberg. Ambachtsschool te Terneuzen. Het einddiploma der Ambachtsschool te Terneuzen werd uitgereikt aan onderstaande leerlingen Timmeren: theor. cursus: C. A. Dees en L. Nieuwelink te Terneuzen, W. J. van Doeselaar te Axel. BankwerkenW. de Doelder en J. Vis ser te Terneuzen. AutomontageJ. J. Hamelink te Zaamslag en L. de Zeeuw te Terneuzen. Schilderen: CL Hofman en J. v. d. Moortel te Zaamslag. Een verklaring voor het met vrucht doorloopen van de vervolgklassen ver kregen voor de verschillende vakken: Timmeren: P. Ph. Mielen en A. M. Verschelling te Terneuzen, J. Kalfsvel te Sas van Gent. Meubelmaken: J. Scheele te Axel. Bankwerken: D. Faas, D. Hofman, C. L. v. d. Hooft en M. C. Oppeneer, te Ter neuzen, C. C. de Maree te Sluiskil. Electrotechniek: J. A. Doppegieter te Terneuzen. De volgende leerlingen kregen een verklaring voor het met vrucht doorloo pen van het cursushalfjaar. Meubelmaken: A. Hamelink te Ter neuzen. Houtdraaien: D. Doorns te Terneuzen. Lasschen: J. A. Mulder en A. J. A. Ha- merlinck te Terneuzen, A. C. Cortvriendt en F. J. Brandt te Axel, M. Stouthamer tp Zaamslag, A. Verbracken en J. Ver- bracken te Vogelwaarde, J. de Bruijn te Clinge. SchilderenA. Hermans te Vogel waarde. Bevorderd werden: Timmeren: van de 2e naar de 3e kl.M. van Kolk te Ter neuzen; van kl. 4 naar kl. 5: R. A. Alexander te Westdorpe, K. L. Ortelee te Axel, G. J. Roegiers te Philippine. Bankwerken van kl. 1 naar kl. 2C. de Vos te Zaamslag; van kl. 2 naar kl. 3: .1 de Mul te Terneuzen; van kl. 3 naar kl.: 4. J. M. Koch te Terneuzen, J. F. Dek ker en D. den Hooglander te Hoek; van kl. 4 naar kl. 5: A. de Bruijn, C. v. d. Have, M. de Feijter, W. de Graaf en C. G. v. d. Velde te Terneuzen, C. de Blaeij en M. den Exter te Hoek, F. Drabbe te Sluiskil en E. S. van Waes te Westdorpe. Electrotechniek: van kl. 4 naar kl. 5: C. v. d. Est te Terneuzen, J. Dieleman te Axel, H. J. Overbeeke te Zaamslag. Automontagevan kl. I naar kl. 2K. A. Hamelink en P. H. Tollenaar te Ter neuzen, van kl. 2 naar kl. 3 P. Steenbak ker te Terneuzen. Schilderen: van kl. 1 naar kl. 2 A/F. Roelans te Terneuzenvan kl. 4 naar kl. 5 F. de Zeeuw te Terneuzen en A. J. Vaal te Vogelwaarde. Metselen-Straatmakenvan kl. 1 naar kl. 2 C. A. van Fraaijenhoven te Zaam slag en J. Nieuwelink te Hoek; van kl. 2 naar kl. 3 F. Simons'te Terneuzen; van kl. 4 naar kl. 5 P. J. de Kok te Ter neuzen. Lood-zin'kwerkenvan kl. 4 naar kl. 5 H. A. Overdulve te' Zaamslag. (T. Ct.) Muziekschool te Terneuzen en omstreken Bij de op 17 en 18 Juli gehouden exa mens der muziekschool te Terneuzen slaagden de volgende leerlingen: Piano: le leerjaar: L. v. Es, K. Jon- gepier, Mi. Jurry, Ger van Mossevelde, Ri v. Mossevelde, Eva Scheele te Vogel waarde, Ed. de Smidt; 2e leerjaar: Je. Hofstee, Ri Scheele, M. Vink; 3e leer jaar: He. Cohen Stuart; 4e leerj.: Lo Fijn van Draat met eerv. vermelding, Ma. Fijn van Draat, A. Stelling, Orgel, le leerjaarEva Koster te Zaamslag; 2e leerjaar: 'Chr. Loof te Axel; 5e leerj. P. Scheele. Theorie en notenlezen. le leerj.: An. Abrahamse, Ko van Akkeren, R.\yBoer booms, N. Eelderink, I. v. d. Griend, Ad. v. Overbeeke, Ed. v. Sneppen, G. Snoek. Ri Stevens, Ed. de Smidt, F. IJseboert; 2e leerj.L. v. Es. KL Jongepier, Eva Koster te Zaamslag, Ra. Mazure,-Ja. Mazure, Ge. v. Mossevelde, Ri. van Mos sevelde, Eva Scheele te Vogelwaarde, Jo. v. d. Sneppen, M. Vink3e leerj.Co. v. Akkeren, Lo. Fijn v. Draat, Ma. Fijn van Draat, Je, Hofstee, Mi. Jurry, H. Lindenbergh, Chr. Loof te Axel, Ri Scheele, Ja. v. d. Wege, afgewezen 1 can didaat; 4e leerj.: He. Cohen Stuart met lof; 5e leerjaar (einddiploma): An. Stelling, S. de Zeeuw, met lof; afgewe zen 1 cand. De candidaten waarhij geen plaats naam vermeld staat, wonen te Terneu zen. (T. Ct.) Examens, Geslaagd voor het di ploma weg- en waterbouwkunde aan de M. T. S. te Dordrecht de heer C. J. de Rijk Az. te Baarland. Geslaagd voor het eindexamen der M. T. S. te Haarlem, afd. werktuigbouw kunde, de heer C. J. van Zweeden, Goes; afd. vliegtuigbouwkunde de heerenD. P. van Cadsand te Hoek en A. Keus te Vlissingen. Kind valt uit hetraam. In een perceel aan de Hekkelaan te Den Haag, waar de moeder uit werken was gegaan, waren een tweetal knaapjes van 6 en 4 jaar alleen achter gebleven. De oudste zette het zolderraam op de tweede ver dieping open en ging toen weg. Van deze gelegenheid heeft het broertje de vierjarige B. F. V. gebruik gemaakt, om er bij te klimmen, ten einde naar buiten te kijken, met heit gevolg, dat de jongen' uit het venster is getuimeld en op straat terecht is gekomen. Met een gebroken rechterarmpje is het kind in het ziekenhuis opgenomen. De strijd tegen den olandestienen handel. De Schiedamsche politie heeft in sa menwerking met den keuringsdienst voor vee en vleesch, een inval gedaan by den slager J. H. H. in de Aleidastraat. Een j partij van ongeveer 250 kg., afkomstig van een pas geslachte koe, werd in be slag genomen. De slachting was verricht in een schuur en het vleesch was in kis ten naar de slagarij vervoerd. Deze kar- i weitjes, het slachten en het vervoeren, werden opgeknapt door den 31-jarigen vrachtrijder J. v. D. en den 29-jarigen winkelier D. L. De partij werd in ont- i vangst genomen door den 29-jarigen schoonzoon van den slager, H. A. D., die niet lang plezier van zyn voorraad had, omdat kort daarna de politie haar inval deed. Een 'tweede inval werd gedaan bij den slager A. G. v. L. in de St. Liduinastraat, waar ongeveer 170 kg. vleesch in beslag genomen werd. De 28-jarige slager H. S. had de slachting verricht en kwam thans voor de tweede maal in twee weken we gens frauduleus slachten in aanraking met de politie. Zyn helpers waren een zwager van hem, de 29-jarige aanhouder J. K., en de groentehandelaar W. v. d. E. Deze slachting had plaats in een ver vuilde schuur. Het vleesch werd verhandeld Voor vier gulden per'kg., zoodat men zich niet be hoeft af te vragen, welke prijzen tenslot te de consumenten zouden hebben moe ten betalen. Thans is het vleesch langs normalen weg in den handel gebracht en tegen redelyke prijzen verkocht. Ambtenaren van den C.C.C.D. maak ten tegen den koopman E. te Ede pro- ces-verbaal op wegens prijsopdrijving. Een groote voorraad goederen werd in verband hiermede te zijnen huize in be slag genomen, o.a. een kwart millioen enveloppen, een groote hoeveelheid tand pasta, crème, flacons, flesschen inkt, doozen bonbons enz. Een 6-tons vracht auto was noodig, om al het inbeslagge- nomene naar het politiebureau over te_ brengen. Ook diverse leveranciers dezer goederen, in diverse plaatsen in den lan de woonachtig, werden geverbaliseerd, omdat zij de voorschriften der prijsbe- heersching hadden ontdoken. De economische recherche te Ede heeft een ware razzia gehouden onder de -tegen de prijsvoorschriften zondigende kersenverkoopers en groentenhande- laars. Talrijke kersenverkoopers in Ede en Harskamp werden geverbaliseerd, om dat zij de kersen ver boven den norma len prijs, van 60 ct. per kg. verkochten. In al deze1 gevallen werd de geheele voorraad in beslag genomen en zorgde de politie er alsnog voor, dat de kersen tegen den voorgeschreven prijs aan het publiek werden verkocht. Zaterdag werd bij den grossier in groenten H. een groote partij groenten ter waarde van drie dui zend gulden in beslag genomen, omdat deze 2de soort groente tegen den prijs van 1ste soort aan de groentenhandela- ren werd verkocht. Om dé groentenvoor- ziening niet te stagneeren, zorgde, de po litie er voor, dat het inbeslaggenomene alsnog tegen den prijs van 2de soort werd verkocht. Een staaltje van ergerlijken smok kelhandel was wel de, zaak tegen elf in woners van de West-Brabantsche plaats jes Rucphen en Etten, welke door den economisehen rechter te Breda behan deld werd. Hoofdpersonen in deze smok- kelzaak waren M. Heeren hit Rucphen en A. van Merode uit Etten. De negen andere verdachten hadden als „dragers" bij den smokkelhandel gefungeerd. Heeren was door een opperwachtmees- ter der marechaussee op den weg Roo- sendaal-Hoeven aangehouden, terwijl hij 4000 kaasbonnen bij zich had. Naast het onbevoegd voorhanden hebben van deze bonnen was hem tevens dón verkoop en de aflevering fan 308 kg kaas zonder afgifte van de daarvoor verschuldigde bonnen ten laste gelegd. Van Merode had verkocht en afgele verd 650 kg kaas en 78 Edammer kazen. Volgens zijn zeggen had hij van een on bekende f 2000 ontvangen en daarvoor in Rotterdam de kaas gekocht. Negen keer waren de smokkelaars met kaas op stap gegaan naar België. In zes gevallen wa ren zij daarbij aangehouden, in de andere drie gevallen slaagden zij er in de kaas naar België gesmokkeld te krijgen. Byt de aanhouding der beide hoofdverdach ten werd op hen een belangrijk bedrag aangetroffen. Pit werd in beslag geno men. De economische rechter veroordeelde Heeren tot een gevangenisstraf van drie maanden, met aftrek, benevens verbeurd verklaring van de in beslag genomen goederen, de 40Ó0 bonnen en het geld (f 3007,50)Van Merode tot een gevan genisstraf van twee maanden met aftrek, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen en 'tgeld f 1877,50). L „M eisjevermoord. Zondagavond is te Arnhem aan den kant van den weg langs het Hazegrietje, het lijkje gevonden van het achtjarige meisje Van B. Door iemand, die in de nabijheid woonde, is de politie gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was en een onder zoek instelde. Uit het ingestelde onderzoek is ge bleken, dat het meisje in den namiddag omstreeks zes uur, haar ouderlijke wo ning aan den Klarendalscheweg heeft verlaten, waarna zij eerst npg bij ken nissen in de buurt is geweest. Hier is1 zij geruimen tyd later weggegaan. Ver moedelijk is het kind meegelokt naar de omgeving van het Hazegrietje, waar het kind is gedood. (Tel.) GOES. Veiling van 20 Juli. Dubb. Prinr.es- sebooneri 25; Wagenaarsboonen 25; Gele boo- nen 25; Eerstelingen 6.50; idem drielingen 3.50; Doperwten 9.6016; Tuinboonen 8; Roode kool 7Savoye kool 7Rabarber 67 Uien 4.806, alles per 100 kg.; Bloemkool 5.50—14; Kropsla 1.502; Komkommers 5.50 13.50, alles per 100 stuks; Wortelen 8; Kro ten 4, beide per 100 bos. GOES. Geboren: Johanna Maria, d. v. A. J. Brusket en,F. M. C. Schipper; Christina Helena, d. v. D. Hage en C. S. A. van As- peren Ververme; Jacob Willem, z. v. P. de Pan en J. W. Westplate. Overlijden: E. Nieuwenhuise, 81 j.; W. H. Magielse, 68 j., wedn. van A. E. Traast. Huw.-aangifte: D. Schuitmaker, 25 j. jm. en S. A. Joosse, 25 j. jd. MIDDELBURG. Geboren: Maria Janneke, d. v. J. M. Dees en A. C. Bareman; Anne- marie Adriana Aaltje Wilhelmina, d. v. W. J. J. G. Hertoghs en A. E. Vos; Lena, d. v. P. Poppe en L. Jobse; Pieter Johannes, z. v. P. W. de Groene en L. van der Valk; Jan Cor nells, z. v. W. C. Manni en C. Louwerse. Overleden: K. Coppoolse, 72 j., man van M. de Visser; G. Hooze, 63 j., man van C. Vogel; P. Maljaars, 50 j., vrouw van.J. van Wallen burg; F. J. Schouten, 72 j., man van J. Gem ier; S. M. Braun, 67 j., vrouw van G. Wisse. Ondertrouwd: L. A. Koekman, 27 j. en J. S. Hollebrandse, 27 j.; W. Leijnse, 22 j. en M. P. J. Slaats, 22 j.; J. A. Tellier, 23 j. en P. Buijs, 21 j.; J. W., Lefèvre, 28 j. en A. D. Vreke, 32 j.; J. P. Tazelaar, 19 j. en A. G. A. de Meijer, 20 j.; G. Langhenkel, 34 j. en M. C. Kikkert, 24 j.; H. B.< Struivig de Groot,"26 j. en G. D. M. Pel, 25 j.; G. J, de Nood, 40 j. en C. Jacobse, 28 j.M. P. Bolier, 29 j. en C. J. Barentsen, 24 j.; C. Dekker, 26 j. en C. C. Brandes, 21 j.P. Wattel, 48 j. en C. Zwemer, 35 j.; H. Radder, 36 j. en C. C. Verdaasdonk, 18 j.; D. J. Mol, 21 j. en S. Wolf, 21 j.; A. Korstanje, 26 j. en L. J. de Wolf, 23 j.; G. W. Meijer, 18 j. en J. M. Danielse, 19 j. Gehuwd: A. de Bruijne, 25 j. en A. M. A. Roosa, 29 j.P. M. Nieuwenhuizen, 37 j. en D. Simpelaar, 43 j.; L. H. van der Veen, 24 j. en C. J. Kok, 20 j.; W. de Visser, 23 j. en A. Vader, 22 j.F. van Hoorn, 28 j. en J. Smaardijk, 24 j.; J. van den Berge, 24 j. en C. Tilroe, 24 j. (P.Z.C.) van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2410. Goes, 20 Juli 1942. V. K. Heden 4 Ned. 1940 II lOO^/ia lOOWio 4 Ned. 1940 m. b. 102Vs 10118/ia 4 Ned. 1941 100% 10013/io 37a Ned. 1941 101 100% 3 Ned. 1937 965/i» 95% 33Va Ned. 1938 991/is t 98 3 %.Ned. Indië 1938 I 88% 88% Amsterd. Bank 1423/s 142 Incasso-Bank 139 139% Koloniale Bank 1237a 12672 Ned. Ind. Hand.bank 85% 85% Ned. Handel Mij. eert. 126 127% RottercL Bank 146 145 Cert. Twentsche Bank 1497a 14972 jk. K. U. 1537s 154 Amsterd. Droogdok 25372 è56 Van Berkels Patent 135% 13372 Cert. Calvé Delft 121% 1217a Fokker 270 281 Gouda Kaars 11772 1177s Heineken Cert. Leverbrothers 17472 174 6 Pref. idem 141 1407e Cert. Meelf. Ned. Bakk. 260 Ned. Gist Spiritus 39772 395 Philips Lampen 30372 304 Pref. idem. 17772 1777a N. B. De Schelde 132% 131% Van Gelder Pap, mr/i Vól Verg. Touw Fabr, X62 161B. Pref. idem Wilton Feijen. 177% 179 Billiton II 263 265. 4Va Bat. Olie 10372 1037s 37a Bat. Olie 9710/io 9716/ia Kon. Olie 335 340 Amst. Rubber 209 214 Bandar Rubber 141 144 Deli Bat. Rubber 13372 136 Hessa Rubber Serbadjadi 8872 88 V. I. C. O. 122 B. 5L. 122 b.-251. Holl. Am. Lyn 154% 154 Kon. Boot 1997a 1987a Ned. Scheepv. Unie 181 183% Rotterd. Lloyd 155 156% Mij. Nederland 155 1577a H. V. A. 30772 311% Javasche Cult. 153 155 N. I. S. U. 158 159 Verg. Cultuur 8672 88% Deli Mij. 180 - 178 Senembah 147 147 Amst. Ballast 249% Blaauwh. Veem 113% 11378 Pref. Gerzon 13372 133% De omvang der zaken op de effectenmarkti was, heden weder nief bijzonder, groot. De meeste belangstelling was wederom voor aand. Kon. Olie, welke na op 337% pet. te zijn ge opend' geleidelijk stegen tot 340, pet. Het slot kwam op dezen prijs. In overeenstemming met deze tendenz, waren aandeelerj H. V. A. yast gestemd. Onder matige belangstelling, mon teerde dit fonds van 309 pet. bij de opening tot 312 pet., op welke prijs het slot kwam. In de tabakshoek was de belangstelling voorbij, alle soorten waren fractioneel lager. Daaren tegen was de rubbermarkt en meer in het bij zonder het aandeel Amsterdam Rubber vast. Opening 212 pet.; slot 213% pet. Scheepvaart waarden warerf vast gestemd; aand. Scheep-" vaart Unie liepen op van 182% pet. tot 184% pet. Voor industrieele aandeelen was de be langstelling niet groot. Aand. Aku practisch onveranderdook eert. Leverbros pnPhilips-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3