Neemn Akkertje UIT DE PROVINCIE FEUILLETON De Nederlandsche Pijnstiller (Wordt vervolgd.) TELEGRAMMEN Zich keerende tot de Duitsche party- genooten zeide hjj: gij zyt, zooals gij uit den mond van den Rykscommissaris vernomen hebt, de verlenging van zijn arm. K}jkt derhalve met open oogen om u heen en levert hen, die de wetten schenden over aan de Duitsche en Ne- derlandsche politie. Wanneer het nationaal-socialisme van den Don tot aan den Atlantischen Oce aan er met zijn kracht zorg voor gedra gen heeft, dat de soldaat van het Oosten, van zijn oorlogstooneel tot aan den At lantischen Oceaan slechts door golvende korenvelden rijdt, dan kunnen wij over het geheel gerust zijn ten aanzien van den ravitailleeringstoestand. Eenmaal zal het tijdstip komen, waar op deze zorgen van den dag ons niet meer drukken, maar geheel Europa rus tig zal werken en scheppen. Dan zal het tijdstip komen, dat een ieder, die werken wil, werk en brood krijgt. Er zal dan slechts één adel zijn, de adel van den arbeid. (A.N.P.) WANNEER VERDUISTEREN? 9 Woensdag 22 Juli 1942. 's Morgens tot 5.45 u. 's Avonds van 21.46 u. ZEEUWSCHE POLDER- EN WATERSCHAPSBOND. Zaterdag werd te Hulst de algemeens vergadering van den Zeeuwschen Polder en Waterschapsbond gehouden onder lei ding van den voorzitter,' Mr P. Dieleman. Omstreeks honderd leden en belangstel lenden hadden aan den oproep gehoor gegeven. Zij verzamelden zich tegen elf uur in de trouwzaal van het stadhuis. Daar was mede aanwezig Mr B. A. Th. M. Truffino, burgemeester. Mr Dieleman opende de vergadering en heette allereerst alle aanwezigen wel kom, inzonderheid dp bestuursraden van de Provincie, de heeren C. Philipse en G. J. L. Goossens. Een bijzonder wel komstwoord richt spr. tot de aanwezige ingenieurs en technische ambtenaren van den Prov. Waterstaat, den dienst aan wiens zorgen zulk een hoogst belangrijke taak is toevertrouwd. In de trouwzaal van het oude Hulst, waar zooveel woorden van trouw zijn ge sproken, roept spr. den Zeeuwen toe: Blijft trouw aan den echten Zeeuwschen aard. De Zeeuwen zijn altijd stoere wer kers geweest, daarom zij nu het advies: arbeiden, denken aan de toekomst! Ieder geve zijn volle krachten. Aanvang 1943 zullen opnieuw enkele be langrijke feiten in het polderwezen hun beslag krijgen: in Schouwen en in Tho- len en Noord-Beveland zuillen samen voegingen van polders tot stand komen, terwijl in 't westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen een afronding in dit opzicht zal plaats vinden met de calamiteuze en de internationale polders. Een groot aantal tertiaire wegen moet nu ontworpen worden. Het zou onverant woordelijk zijn, dit werk rlü te laten lig gen; het zou Zeeland opnieuw ten achter brengen bij de andere gewesten. Zoo is er aan allen kant werk te ver richten, dat voor de toekomst groote be- teekenis heeft. Na dit openingswoord werden de notu len der vorige vergadering goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren L. Simonse, raad van den polder Walcheren en I. P. Becu, voorzitter van het waterschap Het Vrije van Sluis. De secretaris, Jhr Mr A. F. C. de Ca- sembroot deed na voorlezing van het jaarverslag over 1941 enkele mede- deelingen over het rapport inzake de sa larisregeling voor de ontvangers-grif fiers. De commissie welke met de samen stelling van het rapport was belast, heeft bij den brand te Middelburg in Mei 1940 verschillende bescheiden verloren zien gaan; ze hééft de haar opgedragen taak echter kunnen volbrengen. Als haar oor deel spreekt zij uit; dat de huidige be zoldiging in den regel te laag is nieuwe wetten en voorschriften zijn ingevoerd, en de salarisregeling bleef niettemin bij .het oude. De groote lichamen heeft men in" het rapport niet opgenomen, omdat HET HUISJE AAN DE HAVEN. 77) o— Als Jan den volgenden middag op de hoogte wordt gebracht, is hij stomver baasd. „Hoe komt dat nu zoo ineens uit de lucht vallen?" ,,'kWeet er niets van. Verleden week sprak Kees er al van. Ik dacht dat het een praatje was. Maar hij Schijnt het be paald te meenen. Dus je komt van avond „Natuurlyk. We moeten met elkaar praten. Moeder is zeker teleurgesteld in Kees?" Met enkele woorden vertelt Lex van haar houding, die hij niet heelemaal be grijpt, al heeft Marie hem wel gezegd, dat moeder meer lijdt dan zij blijken laat. Jan is ook van die meening. „Kees smijt het geld over den boeg", zegt Jan dan opeens. „Of zou er méér achter zitten? Zou hij soms willen gaan trouwen met die schippersdochter en dan daar aan boord gaan varen?" „Hij beweert pertinent, dat hij in Rot terdam aan den wal gaat wonen. Verder weet ik evenveel als jij". „Hu, wel zullen weli zien. ,'kHad het liever anders gehad, maar zooals nu was het ook niet vol te houden. Het beste zal zijn, Lex, dat we eens met den nota zij een bijzondere plaats innemen (bij hen hebben de ontvangers-griffiers een volle taak)voor de buitenpolders (de z.g. A-polders) wordt een extra-vergoe ding voorgesteld wegens meerdere werk zaamheden; voor het overige stelt de commissie een salarisregeling voor naar den volgenden grondslag: 125 ha f 25 tot 50 ha f 50; tot 100 ha f 75; tot 150 ha f 100; tot 200 ha f 125; tot 250 ha f 150; tot 300 ha f 175; tot 350 ha f 200; tot 400 ha f 225; tot 450 ha 250; tot 500 ha f 275; tot 600 ha f 300; tot 700 ha f 350; tot 800 ha f 400; tot 1000 ha f 500; tot 1200 ha f 600; tot 1500 ha f 750; tot 2000 ha f 900; tot 2500 ha f 1000; tot 3000 ha f 1250; terwijl voor het gebouwd f 0,25 per aanslag wordt voorgesteld. Dit rapport is thans ingediend bij het Frov. Bestuur, en wordt daar in studie genomen. Tenslotte doet de secretaris nog en kele mededeelingen, o.a. een betreffende een in te stellen diploma voor Water-' schapsadministyatie, door de Unie van Waterschapsbonden. Voor opleiding zal ook in de provincie Zeeland gelegenheid worden geboden. Na afhandeling van deze zaken hield de heer IrD. Hille R,is Lambers een lezing over: „Voor en tegen boomen en struiken langs d ij k e n en w e g e n". Het „tegen" kreeg in deze interessan te verhandeling, misschien onbedoeld (want spr. toonde toch een open oog te hebben voor de schoonheid van het land schap, waarin boomen en struiken hun rechtmatige plaats hebben gekregen), wel het zwaarste accent. Het ging in de eerste plaats over de twee-stippelige weidewants die in de boomen (vooral in dood hout) eieren legt. In het voorjaar zijn daar dan de jonge wantsen, die wegwaaien (deze kunnen nog niet vliegen). Vooral de suikerbietenvelden, die in de buurt van dergelijke boomen (vooral iepenbeplantingen) gelegen zijn, hebben het dan te ontgelden. En men* zal bijj na met zekerheid kunnen zeggen dat de plaag in een volgend jaar weer uit dezelfde boomen optreden zal. Gelukkig is bewezen, dat deze wantsen lang niet in alle iepen worden aangetroffen; voor een klem percentage echter óók in ande re boomen. Wel is geconstateerd (o.a. in den Bathpolder), dat de plaag op de sui kerbieten sterk verminderde ter plaatse waar de iepen langs den dijk overgingen in een beplanting met populieren; dit wijst er op, dat de iepenbeplanting inder daad een groot gevaar kan opleveren (vooral ook door het doode hout). Er is, als men tot rooien overgaat (dit mag al leen na deskundig advies!) een bepaalde tijd te nemen die voor het rooien der boomen aanbeveling verdient: omstreeks Juni-Juli, als de wantsen op de bieten zitten. Bespuiting van de suikerbieten met nicotine zou in normalen tijd stellig een goed middel tot bestrijding zijn. Het advies kan zeker luidenbij nieuwen aan plant uit hoofde van dit gevaar geen iepen. De zwarte bieten- of boonenluis (die op tuinboonen, maar ook op bieten is te vinden) bljjft vaak overwinteren op en kele heestersoorten: de Geldersche roos, de sneeuwbal en op het kardinaalsmuts je. Deze heesters treft men aan als on derbeplanting langs wegen, en voorts in tuinen bij boerderijen. Van één heester kan men gemakkelijk 30.000 luizen ver wachten. Ook deze aanplant kan daar door schade berokkenen aan de gewas sen. Dat de schaduw van boomen schade doet ontstaan is zeer wel mogelijk. Over den werkelijken omvang van die schade is echter niet veel met zekerheid bekend. De voordeelen van beplanting zijn o.m. in het volgende gelegen. Het landschap wordt sterk eentonig als er geen book men en heesters staan. Knotwilgen, lin- deboomen, populieren: men zou deze niet gaarne in het Zeeuwsche landschap mis sen Er is trouwens allerminst reden om gekant te zjjn tegen èlken aanplant, om dat er in enkele gevallen schade kan op treden. Vooral als windscherm hebben de boomen (vooral de Italiaansche po pulieren) groote waarde. Nadat de spr. nog enkele vragen had beantwoord, was het woord aan dhr Phi- ris gaan praten. We moeten, om Kees te kunnen betalen, wel een hoogere hypo theek hebben op heit veer niet?" „Er zal niets anders op zitten. De grootste vraag zal zjjn, hoeveel de schip per moet verdienen, dien we moeten zoeken. En om de geschikte te vinden! Moeten we een advertentie plaatsen of weet je misschien iemand?" Krientje, die slechts heeft zitten luis teren, zegt opeens: „Is dat niet wat voor jou, Alex? Dan weten we zeker een goe den schipper te hebben, die hart voor de zaak heeft". „Ik?" vraagt Lex verwonderd. Nog geen moment heeft hij daaraan gedacht. Jan barst in een vroolijken lach uit en klopt zijn vrouw op den schouder. „Jij zegt het en ik zat er nog oyer te denken. Er is geen betere oplossing Lex! Pieker daar eens over en praat er eens met Marie over. Dan waren we in eenen klaar". „Daar moet ik zeker nog eens over piekeren. Je moet er niet op rekenen, hoor. 'k Weet niet, of ik daarvoor wel ge schikt ben. Er zit meer aan vast". „Tot kyk", zegt Jan, ,,'k moet nog wat werken". Hij laaL Alex met zijn vele ge dachten by Rricn achter, die nog. eens haar aandrang herhaalt, als zijnde het heele geval dan opgelost. Maar Alcx geeft zich niet bloot. Eer- lijk gezegd, gaat hij iets voelen voor het idee. Hjj weet, dat er in het veer, mits lipse, die namens het Prov. bestuur de vergadering toesprak. Hij wees op het vele nuttige werk, dat de bond onder de deskundige leiding van zijn voorzitter verricht. Het feit, dht nog zooveel pol ders afzijdig staan en het werk van den bond niet steunen, achtte spr. een groot nadeel, speciaal ook voor die polders zelf. Hiermee was de vergadering geëin digd. De aanwezigen gebruikten den ge- meenschappelijken maaltijd, waarbij het woord' gevobrd werd door Mr P. Diele man en burgemeester Truffino. Vervol gens werd naar den Perkpolder gereden, waar men nog eenigen tijd vertoefde vóór de reis naar de verschillende deelen van de provincie werd begonnen. „De tyd van kwaaltjes, van pijntjes hier en pijntjes daar, ls voorbij, daar doen we niet meer aan. Sedert AKKER TJES al die kwaaltjes op (ie gemakkelijkste manier uit den weg ruimen. Kiespijn, tandpijn, hoofdpijn, pijn in den f rug en in de lendenen en die periodieke kwaaltjes waar wij vroeger onder zaten te zuch ten, beteekenen in dezen tijd niets- meer, want- AKKER TJES nemen die pijnen weg". Zeeuwsch scholingstehuis géopenld. In Domburg is Zaterdag, naar ons gemeld wordt, het scholingstehuis van het N. A. F. in Zeeland in ge bruik genomen. De eerste gasten in het tehuis, dat plaats biedt aan een twintig tal personen, waren leden van het per soneel van het provinciaal Zeeuwsch bu reau van het N. A. F. Bij de officieele in gebruik neming waren aanwezig de gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Zeeland, de heer W. Münzer en de Referent voor so ciale zaken, de heer H. Korte. De leider van het provinciaal bureau, de heer H. C. de Jonge Baas, begroette de aanwezigen en sprak zijn vreugde uit over het feit, dat het mogelijk is ge weest in Zeeland een tehuis voor de scholing in te richten. De heer Korte bood het N. A. F. mede als voorzitter der N. S. D. A. P. in Zee land zijn gelukwenschen aan. Hierna was het woord aan den heer Münzer, die zijn gehoor een uitvoerige uiteenzetting gaf van de eischen, die het socialisme stelt. Ook deze spreker uitte zijn voldoening over het tot stand komen van het scholingstehuis van het N. A. F. in Zeeland en zeide, dat dit huis een stuk geschiedenis zal worden in het sociale opbouwwerk in de Provincie. Spr. gaf als zijn opvatting te kennen, dat het Zeeuwsche volk over waarde volle eigenschappen beschikt en dat het ten volle verdient, dat er in sociaal'op zicht op de beste wijze voor wordt ge zorgd. Na dit betoog van den gevolmachtig de, dat met groote aandacht door alle aanwezigen werd gevolgd, verklaarde de heer de Jonge Baas het tehuis voor ge opend. Na bezichtiging van het prachtig ge legen Vormingsoord, zooals men de in-, stelling ook noemt, hebben de functiona rissen den'verderen avond in gezellig sa menzijn doorgebracht. er met hart en ziel gewerkt wordt, een broodje zit,meer brood nog dan in de be trekking, die hij nu vervult, en waarin promotie, als die komt, lang duurt. Als hij er, thuis gekomen, met Marie over praat, werpt die, 't verbaast hem niets, het denkbeeld ook niet weg. De familieraad duurt niet lang. Herrie ontstaat er ook niet. Moeder is tactisch en tenslotte moet Kees zelf weten, wat-ie doet. Goede raad aanvaardt hij toch niet. Over het bedrag, dat hem toekomt, be hoeft niet te worden beraadslaagd. Dat is beschreven bij den notaris, dien Jan en Alex zoo spoedig mogelijk zullen gaan bezoeken. Hoofdzaak is de hoogere hy potheek, die er wel komen zal. Jan is er in het minst ongerust over. En dat rente en aflossing er ook wel zullen ko men, als Lex schipper wordt, daaraan twijfelt hij ook niet. Alex zal het veer;' dat dreigde verloren te gaan, wel spoe dig op het oude peil terug hebben. De •achteruitgang was alleen te wijten aan Kees, den schipper. De nieuwe schipper klaart het wel. Wordt Alex de schipper? Jan stelt het nu definitief voor. Moeder stemt natuur lijk onmiddellijk toe. Maar Alex aarzelt nog. Hij wil er enkele dagen over den ken. „Dat is maar een smoesje", smaalt Kees. „Je hebt het er op aangestuurd". feierstunde over den kringloop der na tuur gesproken, waarna de vormings leider een aanvang heeft genomen met de lessen. Zuid-Beveland. Wolfaartsdijk. De rekening van het burgerlijk of algemeen armbestuur wees aangewone dienstontvangst f 5607.32 en uitg. f 5834,40, nadeelig slot f 227.08 kapitaaldienstontv. en uitg, f 633. Kapel Ie. Morgen hoopt de wnd. Com missaris der Provincie deze gemeente officieel te bezoeken. Een bezoek zal o.m. gebracht worden aan het aan de gemeente toegevoegde gedeelte der voormalige gemeente Scho- re, het veüingsgebouw en de Ned. Herv. Kerk te Kapelle. Verder zullen worden bezichtigd de brandbluschmiddelen der gemeente. Walcheren. Vrbuwenpolder. Zaterdag werd alhier het 2e kerkorgelconcert gegeven door Jan Hekhuis Wz. Enkele nummers wer den begeleid door Piet Geertvliet met viool. De opkomst was zeer bevredigend. Noord-Beveldnd. Kamperland. Zondagavond kwam al hier in de Geref. Kerk de vGeref. Jeugd- centrale in openbare vergadering bijeen onder leiding van haar voorzitter Ds F. J. v. d. Ende. Namens de Geref. Jongelingsvereen. „Pred. 12 la" werd door Jan Buijze een inleiding over Artikel 27 van de Ned. Geloofsbelijdenis geleverd. Op dit onderwerp volgde bespreking. Na de Zondag heeft referent Korte in een pauze werd door Toos van der Weele na mens de Geref. Meisjesvereeniging „Mir jam" een opstel geleverd over „Hiskia". Deze 'vergadering, welke zeer druk bezocht was, werd gesloten door den vice-voorzitter Jan Bouterse. Zeeuwsch-Vlaanderen. AxeL Zaterdag is alhier een goed ge slaagde ruiteravond gehouden door de landelijke rijvereeniging. De prijzen werden toegekend als volgt: Individueels dressuur: 1. mej. S. v. d. Hooft, met .föhn; 2. A. den Exter, met Polly; 3. mej. D. den Exter, met Peter; 4. Simon van Hoeve, met Frits5. W. A. Dekker, met Pier; 6. mej. Jo v. Fraaijen- hové, met Ewald; 7. Sal. de Feijter, met Frits. Viertallen1. W. A. Dekker, met Pier; A. den Exter, met Polly; mej. S. v. d. Hooft, met John; mej. C. Koster met Tommy. 2. Mej. Cath. van Hoeve, met Piccar; mej. Jaantje van Hoeve, met Prins; mevr. Kalhorn-Roodhuizen de Vries, met Kazan; Dr Schiltman, met Tobby. 3. Sal. de Feijter Pz., met Frits; Simon van Hoeve, met mej. Jo. van Fraaijenhoven, met Ewald; mej. D. den Exter, met Peter. Individueel springconcours: If. mej. 5. v. d. Hooft, metf John; 2. W. A. Dek ker, met Pier; 3. mej. S. v. d. Hooft, met Kazan; 4. A. den Exter, met Polly; 5. Sal. de Feijter, met Frits; 6. C. J. Ver hulst, met Tobby. (T. C.) WAAROM EXTRA CIGARETTEN v VERSTREKT ZIJN. De extra-sigaretten, die de rookers in de afgeloopen week op hun kaart heb ben gekregen, hebben wel is waar vreug de veroorzaakt, doch zij kon niet alge meen worden genoemd. De sigaren- en pijprookers immers kregen niets extra. Degenen van hen, die getracht hebben him winkelier te bewegen op den R-bon toch nog iets anders dan sigaretten te geven, ontvingen een weigerend ant woord: rooktabak kan men toch al schaars krijgen en de aanvoer van siga ren ondervindt ook moeilykheden. Wat de extra-toewijzing voor sigaret ten betreft, de overheid heeft deze toe gestaan om de fabrikanten van hun al te groote voorraden af te helpen, leder een immers probeert thans op zijn bon shag te koopen, om de eenvoudige reden, dat shag voordeelig uitrolt en goedkoop is. De goedkoope sigarettenmerken zijn niet meer in den handel, men is ver plicht dure merken te rooken. Maar de eenvoudige economische wetten houden haar waarde, met het gevolg, dat de winkeliers en fabrikanten met voorraden blijven zitten. Om daaraan een èihde te maken, heeft de overheid besloten, de extra-bons voor sigaretten beschikbaar te stellen. Natuurlijk zal daardoor de tijd dat nog sigaretten ter verdeeling be schikbaar zijn, verkort worden. De indi- vidueele rooker kan echter voor zichzelf uitmaken, of hij zijn voorraad wil be waren, dan wel dezen onmiddellijk in rook te doen opgaan. Kan men dus zeggen, dat de sigaret- tenfabrikanten tot voor kort over te groote voorraden beschikten, geheel an- IN TEGENSPOED GEDULDIG. Wat wjj belijden, heeft voor de prak tijk des levens groote waarde, omdat on ze belijdenis gegrond is op het Woord des HEEREN, dat waarachtig is. Wij kunnen er het leven mee ingaan. De be- i lydenis is niet een wandbord, dat wij ophangen in onze kamer, ook niet een sierplant, die geen vruchten draagt, maar een beker, die gevuld is met het heldere frissche water uit Gods Woord. Wjj mo gen drinken en onze dorst lesschen. Rijke troost te weten, dat er in ons leven niets bij geval gebeurt ep dat alles uit Gods Vaderhand ons toekomt. Vooral in dagen van tegenspoed. Veel rampen zijn des vromen lot. De beproe vingen des levens worden Gods kinderen .niet gespaard. En dan is voor ons niet de hoofdzaak, welk kruis op onze schouders gelegd wordt, maar wel hoe wij het dragen. Of wij het inderdaad dra gen door het geloof in onzen Heere Jezus Christus. Wanneer de voorzienigheid Gods voor ons realiteit is geworden, dan zijn wij geduldig in tegenspoed. Gedul dig, dat is niet onaandoenlijk, zoodat wij de slagen niet gevoelen en geen pijn heb ben. De Stoicijn met zijn noodlotsbe schouwing wil zichzelf harden in den strijd. Hij bijt op zijn lippen, laat anderen niets merken van wat in hem omgaat en houdt zich groot. Wie groot is, behoeft zich niet groot te houden. Onze Heere Jezus Christus, Die groot is, heeft tot Zijne discipelen gezegd: „Mijne ziel is geheel1 bedroefd tot den dood toe". De discipelen mogen en moeten het weten, hoe Hij lijdt. Zij zijn getuigen geweest van Zijn worsteling, toen Hem den drink beker door den Vader in handen is gege ven en Hij dien vrijwillig heeft aan vaard. Bij het graf van Lazarus heeft de Heere Jezus geweend. Zouden wij dan koud en onverschillig mogen zijn? De kastijding is niet een oorzaak van vreugde, maar van droefheid, doch werpt af een vreedzame vrucht der.gerechtig heid dengenen, die er door geoefend wor den. Ds J. G. FEENSTRA. „De Voorzienigheid Gods". STOCKHOLM (D.N.B.) Het Ameri- kaansche departement van Marine heeft bekend gemaakt, dat een Amerikaansch schip op den Atlantischen Oceaan tot zinken is gebracht. De bemanning is aan land gezet. Naar de Britsche berichtendienst meldt, zal Roosevelt binnenkort het op perbevel over alle strijdkrachten van do geallieerden op zich (nemen. Roosevelt, die als president reeds opperbevelhebber is van alle Amerikaansche troepen, zal naar in het bericht verder wordt gezegd, met algemeenen steun zijn ambt aan vaarden. ders liggen de verhoudingen bij de siga renfabrieken. Juist de fabrieken, die de bekende merken vervaardigen, verheugen zich in de bijzondere belangstelling van de rookers en winkeliers. Deze laatste zenden hun toewijzingen bij voorkeur naar voormelde fabrieken, met het ge volg dat deze niet meer aan de vraag kunnen voldoen. Immers de toewijzing van grondstoffen geschiedt op een basis, waarin ook de kleiüe producenten hun aandeel hebben. Nu doet zich het verschijnsel voor, dat de kleine fabrikanten over betrekkelijk groote voorraden beschikken, doch ge ringe vraag ontvangen. De overheid heeft deze moeilijkheden voorzien en reeds ge- ruimen tijd geleden maatregelen genomen om ze op te vangen door het instellen van een clearing. De fabrikanten, die aan de hun toegezonden aanvragen niet kun nen voldoen, zenden óf hun surplus door naar de clearing, óf zij sturen de toe wijzingen naar hun cliënten terug. De clearing evenwel stelt de. kleine fabri kanten in staat de aanvragen af te werken. Wanneer nu de groote leveranciers ve len* winkeliers dezer dagen hun toewij zingen hebben teruggestuurd, dan zullen deze Winkeliers het best handelen door hun toewijzing aan de clearing over te maken. Op die wijze worden de kleine fabrikanten snel ingeschakeld; de win keliers en klanten zullen dan zonder ver traging kunnen worden bediend.- Hoe lang deze nieuwe regeling zal moeten worden gehandhaafd, kan men moeilijk voorspellen. Veel zal afhangen van den toekomstigen gang van zaken in het tabaksbedrijf zelf, welke natuur lijk zeer sterk van de grondstoffenvoor- ziening afhangt. Verdere inkrimping Van groote bedrijven of samensmelting van kleinere producenten schijnt niet on mogelijk te moeten worden geacht. (De Tijd.) Bij Genemuiden, in Overijsels Noordwesthoek, is de biezenoogst weer begonnen, waarby de mannen tot aan hun middel in het water staan. Van Buiten-Pax Holland m

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2