De Gruyter i ND AG KERK EN SCHOOL Ned. Herv, Kerk. Staatsexamen Muziek M.O, Voor PREDIKBEURTEN LAND- EN TUINBOUW TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND KOERSEN VOOR DE JEUGD Het verjaarscadeau van Flip. Flip is morgen jarig, V Gods. 1 Tim. 6:11. ide wij worden .iets vernede- dat de titel loeg is. In alle „mensch" als en niet opge- mensch te zin- len „homo sa- wijs, zoo ver- il was. Of den :ige, die zulke kon brengen. die het leven ;n en het aan iwel aan dezen |n profeten heb- dat de mensch afgevallen en :1 schamels van waarlijk geen ten. De mensch tij is een vluch- rerver op vele I zondaar. Deze /oord „mensch" iedere bladzijde worden wij let wisten er ./elke diepte de isch te zjjn, dat laar onze verne- een beteren ti- }t" Dat is het rende is er nog ineens een brave ;eworden. Heele- |n mensch Gods; is. Hij is door in eer hersteld. ergens het Jut, dat uit het al zwart gebla- laar een sterke ratste oogenblik Godsgeschon- 30S, maar bebou wd. Aanvaard dezen /onnis is en uw Istand. Mensch :en -tijd, nu een meer waard is, sn, om Christus' |ie ligt in dezen rom, te midden /erdwazing, met blijdschap, zin- ahoog en zullen rkroon dragen, ^n, om 't eeuwig welbehagen. Ichild in 'tstrijd- van dit leven, |van Isrels God t gegeven. F. DANKBAAR ïen-Oost, was be- van werkzaamhe- ide de rails over- j;n trein werd ge- gedood. dbeving te Vrijdagmiddag om gouw Wuerttem- aardbeving ge- ken in Wuerttem- werden, werden ïel van den gouw lechingen bijvoor op hetzelfde tjjd- rdschokken waar- pten later werden chokken gevoeld, •k waren. Ook, to dagmiddag twee onderlinge tijds- auten gevoeld. De vigste schok ging onderaardsch ge len op denzelfden ;edaan. Die deugt altijd de ver een onzin uitkra- :er. Als dat wer en we toch zeker van de zaak heb- 3tie is alleen, dat roleeren. Dat zou «waardigheid moe alleen den indruk, waakt voor het het wel, denken jou, om het weer dunkt, dat moet ■ter alleen, als 3® ■zit, maar aanpakt achterna rijdt. Er ik van vader, die it moeten worden, ks liggen. Doe Je fan niet." Ze kunnen voor piaan loopen. Het i. Ik heb er nooit >u heelemaal niet» geregeld elke week L plicht niet doe •ef er de brui aam niet méén zeker >1 eens anders be- uit mar een an- 'Wordt vervolg^-) Beroepen: te Streefkerk (vac. J. W. v. Barneveld), J. J. H. v. d. Ree te Vianen (toez.). Aangenomen naar Made (vac. J.. B. Oskamp), cand. J. J. v.' d. Wal, hulppred. te Ouderkerk a. d. Amstel. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: te Ede, cand. G. A. Zijderveld te Nieuwland; te Nieuwpoort, H. v. Leeuwen te Ermelo; te Zwaag- westeinde, cand. H. Toorman te Nieu- we-Pekela. Doopsgetz. Broederschap. Beroepen: te Zuid-Limburg (vac. S. M. A. Daalder), prop. J. v.'Veen te Amstelveen. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te Kampen (voor den arbeid in den N.O.- polder), cand. J. B. Weener te-Utrecht (aangenomen). Geref. Kerken: benoemd te Nieuwendijk (N..-Br.), cand. S. Wouda, hulppred. te Den Burg (Texel). Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. In de 2e zitting der Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk verwelkomt presi dent Dr W. J. de Wilde, Ned. Herv. pred. te 's Gravenhage, die in de zittingen als secretaris zal optreden. De vergadering nam kennis van het rapport van den vice-pres. over de ingekomen en uitge gane stukken van den secretaris, die resp. 3848 en 4136 bedroegen, aanmer- kelgk meer dan het vorig jaar. Uitgeloot wordt een Synodus Con tracts over het geschil tusschen den Ring Bommel en den Ring Gorcum, wel ke zal worden gevormd door den presi dent, den secretaris, Prof. Dr Sevenster, Ds Barbas, Ds v. Paassen, Ds Bokma, Ds Hoekstra, Dr Tjalma, Ds Blommaert, de heer Brouwer, Dr Hengeveld en Mr Tjjssens. De quaestor-generaal behandelt ver volgens de financieele aangelegenheden. Nadat de verschillende synodale fond sen over 1941 waren behandeld, werd de quaestor-generaal gedéchargeerd onder dankbetuiging voor zijn beheer over 1941 en met diens secundus voor den tijd van één jaar gecontinueerd. Verschil lende toelagen werden toegekend. "Het beheer over verschillende fondsen tot den tijd dat de Synode weder samen komt, werd aan de Alg. Synodale Com missie opgedragen. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Cand. A. Brouwer wordt 16 Aug. door Ds J. C.' Gilhuis van Katwijk aan Zee bevestigd als predikant der Geref. Kerk te Nes (W.-D.) Na bevestigd te zqn. door zjjn ambtsvoorganger, Ds A. G. Luiks, thans te Zuidwolde (Gr.), deed cand. W. Ok- kema zijn intrede bjj de Geref. Kerk te Hemelum (Fr.), waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van 1 Petrus 4 10 en 11. Op 9 Aug. doet cand. Th. Swen zijn intrede bij de Geref. Kerk te Wirdum (Fr.), waar Ds W. Tom van Sappemeer hem zal bevestigen. Ds A. J. P. Boeke. Naar wij verne men is Ds A. J. P. Boeke, Ned. Herv. predikant te Schoorl, Groet en Camp voornemens 1 Nov. a.s. met emeritaat te gaan. Ds Boeke werd in 1875 geboren en in 1901 candidaat in Zuid-Holland, om op 6 April 1902 te; Noordwijkerhout in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hij 27 April 1913 naar zjjn tegenwoordige1 standplaats. Ds J. Groeneweg. Vrijdag a.s. viert Ds J. Groeneweg, em. predikant te Hil versum en ,öud-directeur van de Doetm- cliemscke stichtingen, zijn gouden ambts jubileum. De jubilaris, werd 19 Sept. 1863 geboren en ontving zijn opleiding aan de stichtingen waarover hij zoovele jaren het directoraat heeft gevoerd. Zijn theologische studiën voltooide hij te Am sterdam om in 1892 candidaat te worden in Friesland. 24 Juli van dat jaar deed hij te West-Terschelling zijn intrede in zijn eerste gemeente, om vandaar in 1893 naar Steggerda te vertrekken. In 1901 werd hij predikant te Beilen en in 1905 te Groningen. Daar ontving hij in 1909 eervol emeritaat in verband met zijn be noeming tot predikant-directeur van het diaconessenhuis „Bronovo" te 's Graven hage. In 1912 werd Ds .Groeneweg tot directeur van de Chr. Phil. Inr. te Doetin chem benoemd. De jubilaris was tevens predikant van de Ned. Herv. Zendingsge meente te Doetinchem uit welke kring de Doetinchemsche stichtingen voortge komen zijn. Het directoraat van den ju bilaris viel in een moeilijke periode, doch door zijn optreden is Doetinchem gewor den een levendig centrum van Inwendige Zending. Ds Groeneweg was vice-voor- zitter van den Centraalbond van Chr. In stellingen ep bekleedde vele andere fun- ties. Ds Groeneweg die 1 Sept. 1932 eer vol ontslag verkreeg, zal morgenochtend m de Kapel der,inrichtingen te Doetin chem een gedachtenisrede uitspreken. Kortte berichten. De financieele ac- tie onder de gemeenteleden' der Geref. Kerk te Hoogeveen om te komen tot vestiging van een derde predikantsplaats heeft tot resltaat gehad, dat de kerke- raad kon besluiten binnenkort tot de beroepen van een derden Dienaar (les Woords te kunnen overgaan. Examens. Te Amsterdam slaagde voor het getuigschrift voor kerkorgel- spel, uitgaande van de Ned.OrgelVereen., toej. P« C. Lous te Oostkapelle. het gedeelte „Algemeens eischen" glaétg' de de heer Jan Rijn te Middelburg, Netd. Herv. Kerk. Heinkenszand, 10.30 en 3 u. ds Renting. (Voorber. H. Av.). Nisse, 10.30 u. dhr Evertse, 3 u. ds v. Bur- geler. Geref! Kerken. Domburg, 10 u. leesdienst, 2.30 u. ds Visser. Westkapelle, 10 u. ds Visser, 2.30 u. leesd. 's-Gravenpolder, vm. cand. v. d. Jagt, nm. leesdienst. Geref. Gemeenten. Goes, Woensdag 7.30 u. ds v. d. Berg. (Voorber. H. Av.). Kamperland, Woensdag 8.30 u. ds v. Stuy- venberg. Héél Nederland De Gruyter's klant! 't Is makk'lijk te verklaren 5 - En bet're waar, èn tien procent; Zuid-Holland wil óók sparen, i Bladwijzer No. 8 uil de sertö 11 NEDERLANDSCHE KLEÉDERDRACHTEN zoolang de voorraad strekt gratis bij onze Versnaperingsartikelen Gei^enfokvereenigingen. Donderdagmiddag Vergaderde de Kring van de Geitenfokvereenigingen op Walcheren in Café „De Eendracht" te Middelburg. Besloten werd om op 1 September a.s. een Kringtentoonstelling van geiten te houden te Middelburg. Nevens het be stuur werd hiervoor een commissie be noemd bestaande uit de heeren J. Poppe Wz., K. Kleinepier, Js. Wagenaar, J. A. Edelman, L. Riemens en G. Davidse. Iedere afdeeling zal eigen vervoer rege len. Als keurmeesters werden benoemd de heeren W. Sietema en J. Versluys en de heer C. Zwagerman als arbiter. De aardappelziekte. Tijdens de zomermaanden-dreigt voor de aardappelvelden het gevaar van aan tasting door de aardappelziekte. Deze ziekte voorkomt men door het gewas te besproeien met koperhoudende middelen. De Bordeauxsche pap, Bour gondische pap, Normaalpappoeder, die hiervoor tot dusver werden gebruikt, zijn echter schaarach geworden. In plaats daarvan moet daarom thans-ge spoten worden met oplossingen van de nieuwe zgn. koperkalkmiddelen, die in verschillende fabrikaten in den tuin- bouwhahdel verkrijgbaar zijn. Men houde er wel rekening mee, dat deze bespuitingen in de eerste plaats dienen om de ziekte te voorkomen. Daar om wachte men niet totdat ze is opge treden. Mocht de ziekte zich vóórdat of ondanks dat er gespoten is toch open baren, dan dient de bespuiting zoo spoe dig mogelijk of opnieuw te geschieden. De kans van het optreden dezer ziekte is het grootst bij een vochtige, warme atmosfeer, dus bjj broeierigweer. Bfl aanhoudend droog, koud en schraal weer zal men er minder last van hebben. De bespuitingen kunqen geschieden met een pulverisator (dus niet met een gieter) en moeten zeer zorgvuldig wpr- den uitgevoerd en tot in het laatst van het groeiseizoen -worden voortgezet. Bij het oplossen van de voormelde koper- houdende middelen in water vergewisse men zich te voren nauwkeurig van de gewenschte sterkte van de oplossing, want het kopergehalte van deze midde len kan verschillen. Men raadplege der halve nauwkeurig de gebruiksaanwijzing. Wie geenerlei ervaring bezit, raadplege een vakman uit zijn omgeving. In dat geval kan de bespuiting ook beter door den vakman of door een betrouwbaren loonsproeier geschieden. De kosten zijn uiterst matig. Sommige volkstuinvereenigingen heb ben reeds een goed voorbeeld gegeven door de aardappelvelden in massa, dus "collectief, te laten bespuiten. Voor ver dere inlichtingen verwijzen wjj naar den Plantenziektenkundigen dienst te Wage- ningen en naar de bij dezen dienst werk zame ambtenaren, alsmede naar dé Rykstuinbouwconaulenten. BERLIJN (D.N.B.) Van militaire zflde verneemt het D.N.B., dat het 3000 t. groote Turksche tankschip „Antar- tis", dat op weg was van Alexandretta naar Gayda, in de nabijheid van da Syrische kust door een Engelsche duik boot getorpedeerd en tot zinken ge bracht is. De opvarenden verklaarden, na dat zij aan land waren gebracht, dat zij de duikboot onotostootelijk als een En- gelsphe hadden herkend. LISSABON (D.N.B.) Volgens een be-, richt uit Washington heeft het Ameri- kaansche departement van Marine mede gedeeld, dat verscheidene maanden ge leden een klein Nederlandsch koopvaardijschip eenige honderden mij len uit de kust van Zuid-Amerika is ge torpedeerd. De overlevenden zijn in een haven aan de Oostkust aan land ge bracht. o GOES. Veiling van 17 Juni 1942. Dubb. Princesseboonen 25; Wagenaarsboonen 25; Stoof sla 7; Spitskool 6; Eerstelingen 6.70; idem drielingen 5; Tomaten 28; Doperwten 9.6016; Tuinbooneu 8; Postelein 14; Roo- de kool 5.607Savoye kool 5.607Rabar ber 67; Sjalotten 6; Uien 6, alles p. 100 kg. Bloemkool 4.4011; Kropsla 1.50—2; Kom kommers 5.5013.50, alles p. 100 st.Wor telen 6.408; Kroten 4, beide p. 100 bos. MIDDELBURG. Sladunsel 5.60-7, spinazie 8-10, postelein 11.20-14, Wagenaarsboonen 20- 25, stoksnijboonen 24-30, stamsnijboonen en stamprinceseboonen 20-25, tuinboonen 6.40-8, doppers 9.60-16, peulen 12.80-16, andijvie 7.2Q- 9, waspeen 9.60-12, uien 4.80-6, kroten 3,20-4; savoye kool 5.60-7, spitskool 6, roode kool 5.60 -7, snijbiet 5.20-6.50, alles per 100 kg.; peen 6.40-8, selderie 2,40-3, peterselie 2.80-3,50, ra barber 4.80-7, radijs 1.40-1.80, rammenas 1.50r 2.50, per 100 bosbloemkool 4.40-14, .andijvie 1.20-2, komkommers 4.40-13.50, per 100 stuks; perziken 4-40 per 100 stuks; frambozen 40-50, aardbeien -28-35, roode bessen ,22.50-30, witte bessen 18-22.50, kruisbessen 12.80-16. per 100 kg.zwarte bessen 42, nieuwe aardappelen 6.50 -7.50, appels- en perenkroet 10, alles p. 100 kg. GOES. Geboren: Hendrika Neeltje, dv. H. B. Jansen van Galen en C. Sierag. Jacobus Jojakim, zv. M. F. Herrebout en T. de Back. Johanna Maria, dv. A. J. Brusket en F. M. C. Schipper. Overleden: J. P. Marcusse, 22 j., te Wis- senkerke. Over-de "week van 8 Juli t/m 14 Juli., OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Debora Cornelia, dv. C. de Bruijn en A. Pie- terse. Wendelina Jacoba, dv. A. Wezemer en J J. Blommers. Johannes, z.v. B. Boone/ Maatje, d.v. J. Brasser en W. Simonse, Heinz Ernst, zv. A. van Ruiten. Overleden: C. de Voogd, 80 j., wed» van C. in 't Anker. Getrouwd: L. Labruijère, 27 j. en C. Won- dergem, 27 j. (P. Z. C.). WESTKAPELLE. Geboren: Jannetje, dv. L. Hendrikse en B. Lievense. Overleden: J. Faasse, 51 j., vrouw v. P. Lievense. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank'N.V. kantoor Goes, Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2416. Goes, 17 Juli 1942. 4 Ned. 1940 II 4 Ned. 1940 m. b. 4 Ned. 1941 3Va Ned. 1941 3 Ned. 1937 3- -SVs Ned. 1938 3 Ned.-Indië 1938 I Amsterd. Bank Incasso-Bank Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned; Handel Mij. eert. Rottei*d. Bank Cert. Twentsche Bank A. K. U. Amsterd. Droogdok Van Berkels Patent Cert. Calvé Delft Fokker V. K. Heden 100"/l» ÏOO11/^ 101"/l5 102 Ve loot1/10 100*4 10016/te 101 86Vi» 8öV« m'!i.o 88 Vis 88 M 88*4 142VÏ 1423/s 139*4 139' 122 Va 123Va 85*4 85*4 126l/a 126 146 B. 146 149 Va 149Va 153l/s 153Vs 251 Va 253Va 135% 135*4 1217/s 121*4 300 B. 270 Beste jongens en meisjes 1 Een paar weken geleden namen we afscheid van tante Dollie, die zoo'n lan gen tijd elke week de jeugdrubriek ver zorgd had. Vandaag willen we de nieuwe tante/ tante Heieen, by jullie inleiden. Aan jullie voorstellen, dat gaat nu een maal niet. Maar jullie nieuwsgierigheid is nu toch wat bevredigd. We hopen, dat dit hoekje even prettig voor jullie zal zjjn als vroeger. Tante Heieen zal het fijn vinden, als de kring van nichtjes en neefjes, die meedoet, niet kleiner* maar zelfs grooter wordt. Nieuwelingen zjjn dus van harte welkom. Redactie. Beste nichtjes en neefjes, Ik heb er lang over nagedacht, wat ik boven den eersten brief, die ik aan jullie 'schrijf, moest zetten. En nu heb ik dan de stoute schoenen maar aangetrokken en het plechtige jongens en meisjes ver anderd in het gezellige neefjes en nicht jes. Want ik hoop erg, dat jullie me, net als tante Dollie, aan wie je zoo me nig briefje geschreven hebt, zult be schouwen als een beetje familie van je, als een nieuwe tante, tante Heieen. Het zal eerst wel vreemd voor je zijn om aan deze wildvreemde, tante te schrijven, maar als we een poosje bezig zijn en ik heb je eens geantwoord in de krant, dan zullen we wel vlug aan el kaar wennen. Je schrijft maar veel over je zelf, je zusjes, je broertjes en wat er zoo al school of in huis gebeurt en dan leeren we elkaar wel beter jennen. Beter kennen? Goed. Maar tante He- leen, hoe komen we wat van U te we ten? Hoe ziet u er eigenlijk uit? Waar woont u? Bent u oud of bent u jong? Kwamen deze vragen niet bij je op? Ja, dat dacht ik al. Maar wat zal ik daar nu op antwoor den? Kijk, toen ik nog een meisje was, van een jaar of tien, twaalf, deed ik net als jullie: ik werkte trouw mee aan den raadselkring van een zekeren Oom Jaap. Ik was, net als jullie, nogal nieuwsgierig uitgevallen en vroeg hem eens, hoe hij er uitzag. Hij heeft er nooit antwoord op gegeven! Toen heb ik me maar getroost met me een voorstelling van hem te maken en in mijn gedachten zag ik eén lange meneer met vrooljjke oogen en een zwarte puntbaard. Nu wil ik je eén ding wel zeggeneen puntbaard heb 1 i k niet, maar verder moet je je fantasie ook maar laten wer ken en je een voorstelling van toe maken! Nu de briefjes: \Ze waren nog be stemd voor tante Dollie, maar ik zal toch probeeren ze zoo goed mogelijk te beantwoorden. K a p e 11 e. „Sneeuwwitje". Jij schreef zeker alleen om voor je boekje te be danken. Heb je het al uit? Lees je graag, of speel je liever buiten met dit heerlijke weer? Schrijf 3e toe de volgen de keer een l'angere brief? Nieuwdorp. „Krullebol". Heb je het jonge poesje al gekregen? Was het dadelijk op streek bij jullie of verlang de het wel een beetje naar zijn moeder? Ik heb ook een klein poesje, en dat heeft "net zoo'n kleur als dat van jou. Is dat niet grappig Vrouwepolder. „Doornroosje". Kon jou broertje al loopen voor hij één jaar werd? Dat is vroeg hoor. Maar dan mag je wel heel goed op hem passen, want ze zijn nog zoo dom, die kleintjes. „Roodborstje". Je stuurde alleen raad sels dit maal. Maar je keek ze heel goed na en ontdekte zelfs een fout. Schrijf je een volgende keer er ook een briefje bij „Winterkoninkje." Nu heb je de nieuwe mantel zeker al aangehad? Stond ie goed? Moeder verdiende wel, dat jij de tuin voor haar harkte! Als ïaadsel volgf er dit keer een versje. Je moet het eens goed overle zen-en er dan óf een teekqning bij malden (bij voorbeeld Flip op de bokkewagen) óf er een opstel over schrijven. Dan moet je natuurlijk wat uitweiden, waarom hij zoo'n groot cadeau kreeg en wat voor oogen hij wel opzette, toen hij den bok zag. Het mooiste opstel plaats ik' in de krant! Het vlas is rijp en in den Haarlem mermeerpolder zijn de vlastrekkers hun arbeid begonnen. Stevens-Pax Holland m Wat*denk je, dat h0 krijgt? Ik zal 'tje maar vertellen, Als je 'tvoor hem verzwijgt. Van pa krijgt hij een wagen, Van moe krijgt hij een bok. Zoo straks, toen Flip naar bed was, Bracht pa hem in het hok. Flip is morgen jarig, O, als de bok eens blaat, En zoo zichzelf in dezen nacht Pardoes aan Flip verraadt! Allen hartelijk gegroet door TANTE HELEEN. L' DIRK EN KREELTJEvUiT DE KARSTEEG. 34) Da zegt hét maar zoo heel gewoon. Nou ja, toe dan maar, maar Dirk, hü weet niet wat hij moet doen van plezier. Ja, dit kan hij aan Kreel gaan ver tellen, dit mag Kreel gelukkig ook weten. Maar Kreeltje is er lang niet zoo blij om als Dirk. Nu moet Dirk vanavond weg en ze hebben pas den bijbel om uit voor te le zen, zooals gister. „Dirk, maar dan kun je me niet voor lezen. „O, jawel!" Dirk heeft het allang voor elkaar. „Ik hoef nu om vier uur toch niet weg. Nou, dan kom ik dadelijk thuis en lees je voor en morgenmiddag en Don derdag en Vrijdag en Zaterdag en Zon dag, och Kreel, verder kan het iederen dag." „Ja, dat is wel waar." Maar toch, nee, Kreeltje is er lang zoo blij niet om als Dirk zelf, dat Dirk nu vanavond ook nog weg moet. Dirk vindt het niets erg. Als Kreel het maar wist, wat hij bedacht heeft, o, dan vond hij het vast nog veel fijner dan Dirk zelf. Maar hij zegt het niet, niks hoor. Ennee, daar nu maar niet aan denken. Daar wil hij heelemaal niet aan denken, het moet lukken, het is immers voor Kreel. Heel den dag heeft IMrk bij voorbaat plezier en heel den dag zingt het van binnen bij hem, o, het lukt, het lukt. Maar als hij eindelijk, veel te vroeg natuurlijk, naar de timmerclub gaat, dan kan hy de gedachte ineens niet meer wegduwen: Als het nu eens mislukt. En dan is Dirk opeens alleen nog toaar heel, heel erg benauwd dat het niet zal lukken. - O, wat is het daar een gezellige boel op die timmerclub. Het is zoo maar in een soort schuur. In het midden staat een lange bank en verder ligt er een heele hoop rommel. De meneex; van de Zondagsschool is er niet, maar wel een andere meneer, die Dirk niet kent. „Zoo, en jij bent dus de nieuwe vriend. Ja, ik heb er al van gehoord dat je zou komen." „Hoe heet je?" „Dirk, meneer." En dan, dan komt Dirk met de groote vraag. Gisteravond en vandaag heel den dag heeft hq er over loopen denken, en nu, nu hij eindelijk in de club is, nee, nu kan hij onmogelijk nog langer wachten. „Meneer, mag ik een karretje maken voor m'n broertje. Hij heeft lamme beentjes efl hij wil de zee zoo graag zien." Nu is het er uit en meneer? O, Dirk is er heelemaal beduusd van, want meneer schatert het uit en Dirk kan niet begrijpen, wat daar nu om te lachen valt. Hij heeft toch zeker niets geks gezegd. „Een karretje" zegt meneer dan, als hij Dick's beduusde gezicht zit-, „jongen, cat is nogal tost nüs. En dan moet je broertje dan natuurlijk in kunnen zitten en het moet echt kunnen rijden?" „Ja meneer!" Dirk zegt het popelend en meneer ziet het verlangen in zijn oogen en hij- be grijpt wel, dat Ditk dit heel erg graag wil. V „Tja!" (Wordt vervolgd.) Gouda Kaars Heineken Cert. Leverbrothers 6 Pref. idem Cert. Meelf. Ned. Bakk. Ned. Gist Spiirtus Philips Lampen Pref. idem N. B. De Schelde Van Gelder Pap. Verg. TouW Fabr. Pref. idem Wilton Feeijen. Billiton H 4V* Bat. Olie 3V2 Bat. Olie Kon. Olie Amst. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi V. I. C. O. Holl. Am. Lijn Kop. Boot Ned. Scheepvaart Unie Rotterd. Lloyd Mij. Nederland H. V. A. Javasche Cult. N. I. S. U. Verg. Cultuur Deli Mjj. Senembah 117 117Vi 277 174*4 174 Va 1406/s 141 258 385 v 397Va 303 303Va 177 Va 177 Va 131 132*4 152 L. 150 Va 161 162 176V» 177*4 263 261 103Vd 971b/ib 97»/« 334 335 205Va 209 141 141 128 isr/s 87 Va 88V» 122 122 b.-51. 153Vz 154*4 197 fe. 199 Va 181Vz 181 156 155 156 155 307Va 307Va 152 153 156 Va 158 87*4 86 Va 175 180 145 147 Amst. Ballast Blaauwh. Veem Pref. Gerzon 245 249*4 113*4 113*4 133Vs 133Vs Op dezen laatsten beursdag van deze week gaf het publiek van weinig belangstelling blijk. Het aantal orders dat door de banken en com- missiehuizen moest worden uitgevoerd was ge ring. De tabaksafdeeling, welke gisteren de aandacht trok, was ook heden nog levendiger dan gewoonlijk, doch men kreeg den indruk, dat de belangstelling van het publiek hier niet groot was. De koersen waren wel beter, het-. geen in overeenstemming was met de geheele tendenz. Cert. Deli Mij. 178J£181, slot 180; aand. Deli Bat. Tabak 139—144, slot 142; aand. Senembah 146148, slot 148. Op de markt van de rubberaandeelen, trokken vooral Amsterdam Rubber de aandacht. Dit fonds sloot op tamelijk Ievendigen handel op 209 pet. De afdeeling Cultures had weinig belangstel ling. Het hoofdfonds H.V.A. opende op 303 pet., liep op tot 308 pet. en sloot op 307 pet. De overige fondsen dezer rubriek gaven wei nig of geen verandering te zien. In aand. Kon. Olie opereerde hoofdzakelijk de beroepshandel. De koersfluctuaties waren hier onbeteekenend. In de industrieele afdeeling was.de belangstel ling voornamelijk voor aand. ^Fokker. De bied- koers van 300 pet., welke gisteren was opge geven, had verschillende verkoopers uit hun tent gelokt. De openingskoers was dan ook ca. 275 pet., waarna deze spronggewijze tot 260 pet. terugliep; daarna kwam er weder vraag, welke de koers tot ca. 270 jrct. deed oploopen. De geruchten over herkapitalisatie, waarover gisteren werd gemeld, werden .heden tegenge sproken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3