180 MILLI0EN T. Faberij de Jonge AFDEELING E Juwelier Hotloger LANGE KERKSTRAAT 30 - GOES - FEUILLETON GEMENGD NIEUWS OORLOGSSCHADE (Bedrijfsschade en Huurderving) ROTTERDAM FIRMA TOLLENAAR WEGENER VRAAGT INLICHTINGEN BIJ UW ASSURANTIE-BEZORGER I VOOR DEN ZONDAG Gij, o mensch Gods. KERK Ned. I log had da Bond aan Gedep. Staten een schrijven gericht, waarin verzocht werd het Algemeen Reglement voor de Pol der» en Waterschappen In Zeeland in dier voege te wijzigen, dat de oontróle van de polderkassen door een deskundige en de verzekering tegen fraude en nalatig heid door ontvanger-griffiers verplich tend zou worden gesteld. Daar dit re quest met de bijlagen verbrand was, heeft de Bond op verzoek van het Pro vinciaal Bestuur dit verzoekschrift an dermaal ingediend. Wegens zijn vertrek uit Zeeland heeft de heer J. F. Magendans ontslag geno men als Hoofdredacteur van het maand blad „De Zeeuwsche Polder". Tot zijn opvolger is benoemd Mr J. sK. Munters, commies ter Prov. Griffie van Zeeland. Daar 't salaris van Hoofd redacteur te laag was, heeft het be stuur besloten het te verhoogen, terwijl tevens voor sommige artikelen, die in •het maandblad worden geplaatst, voort aan behoorlijke honoraria zullen worden betaald. De Iretere financiën, mede ten gevolge van de toename van het leden tal, hebben dit mogelijk gemaakt, In het najaar van 1941 is een actie op touw gezet om meer leden te winnen. Aan het einde van 1941 waren tenge volge hiervan reeds een drietal polders en ongeveer 12 personen lid van den Bond geworden. Het is echter te be treuren, dat verscheidene polders en wa terschappen uit een oogpunt van bezui niging hun ontvanger-griffier op kosten van den betrokken polder of het betrok ken waterschap lid maken. Men ont vangt dan natuurlijk wel „De Zeeuwsche Polder" en men heeft ook recht op klei ne adviezen die den Bond weinig of geen geld kosten, maar men heeft in dat ge val geen recht op de lagere premie bij de Nationale Borgmaatschappij of op de lagere tarieven van het controlebureau, terwijl de adviezen, die den Polderbond geld kosten, niet geheel of ten deele kosteloos kunnen worden verstrekt. In het Bestuur kwam geen verande ring; de heeren De Regt, Wisse en Gast werden als bestuursleden herkozen. De 'algemeene vergadering werd op Zaterdag 26 Juli 1941 te Zierikzee ge houden, waar de deelnemers zeer gast vrij door het bestuur van het water schap Schouwen ontvangen werden. De financieels uitkomsten over 1941 waren bevredigend. De inkomsten be droegen f 2324.685, de uitg. f 2283.16, alzooL een batig saldo van f 41.525. Op 1 Jan. 1942 telde de Bond 209 le den, te wéten 124 persoonlijke leden en 85 polder- en waterschapsbesturen. Besmettelijke ziekten. En de week van 5 t.m. 11 Juli kwamen er in ons land 704 gevallen van besmet telijke ziekten voor, waarvan 14 in Zee land, n.l. 7 gevallen van roodvond (drie in's- Heer Arendskerke, twee in Zierikzee en één in S i n t Annaland en Oost- en West- Sou b u r gjvijf gevallen van diph theria (vier inTeraeuzenen één in Oost- en West-Souburg) en twee gevallen van malaria in M i d d e 1 - burg. Middelburg. De woning van den gemeente-sec retaris. Onder hen, die particuliere wo ningen laten herbouwen, behoort ook de gemeentesecretaris, Mr M. G. W. van der Veur. Zijn nieuw pand, dat op de Korte Burg in aanbouw is, is zoover gereed, datde heer en mevrouw v. d. Veur gistermiddag enkele vrienden had den uitgenoodigd om aanwezig te zijn, toen Mr. v. d. Veur ook namens zijn vrouw speciaal dank bracht aan allen, die hen door de moeilijke tijden heen hielpen en daarna aan den architect hul de bracht voor zijn zorg aan jiet gebouw. HET HUISJE AAN DE HAVEN. 75) -~o— Als Kees dien Vrijdagmiddag thuis komt, is er juist weer een brief voor hem gearriveerd, geschreven door de langzamerhand bekende, onbeholpen vrouwenhand. Moeder vindt er een on gezochte aanleiding in, om eens met Kees serieus te praten. Wat is dat nu toch? Heeft Kees ver keering met het meisje en mogen moe der en de anderen daarvan niets we ten? Weineen, hij heeft heelemaal geen veriteering. Het kpn er wel van komen dat nou niet, maar d'r is nog" niks, hoor. En wat dat vöor een meisje is? Nou niks op aan te merken, zou hjj zeg gen. Vader heeft haar zelfs gekend. Dochter van een schipper, die nog al eens in Zuidburg komt. Nou ja, het is natuurlijk geen meisje zooals Mariö en Jane bijvoorbeeld, dat snapt moeder immers wel Ze houdt van eén lolletje en zoo. Niks op tegen, zou h(j zeg gen. Maar nog eens hij heeft er geen verkeering mee. Za zyn wel eens uit geweest, toen vader nog leefde ook. Va der wist er wel van. En hou schrij ven ze mekaar. Misschien wordt zij zijn vrouw, misschien ook niet. Je mot je niet te gauw binden. Trouwen is hou wen, hé? Ook de uitvoerder en zijn werklieden ont vingen een welverdiende hulde. Ir Klokke heeft deze woorden van den opdrachtgever beantwoord en namen» hem aan de werklieden een enveloppe met inhoud aangeboden. Een goede maatregel. Zooals ook uit een publicatie in dit nummer blijkt, mag in het vervolg geen huis Verhuurd of gehuurd worden alvorens een ver klaring kan worden overgelegd, dat wo ning en huisraad vrij zijn van wandge dierte. Aanrijdingen. Gisteren hebben twee aanrijdingen plaats gehad. Op den Pen- ninghoeksingel werd een wielrijder by een botsing met een auto aan het hoofd gewond en door den automobilist per auto thuis gebracht. Op de Bodenplaats werd een rijwiel beschadigd bij een bot sing tusschen een vrachtauto en een fiets, i Diefstallen. Aangifte werd gedaan van diefstal van een rijwiel, dat eenige dagen in een hotel had gestaan en van diefstallen van bellen, snelbinders en fietstasschen van fietsen, die op een schoolplein stonden. NATUUR-geleermiddel Leege fleich mei capsule Inleveren Vlissingen. Nadat tijdens de godsdienstoefe ning in de Geref. Kerk op één Zondag ochtend twee fietsen waren gestolen» is nu een bewakingsdienst, ingesteld. Leden der jongelingsvereeniging houden tijdens de kerkdiensten bij toerbeurt de wacht by de fietsenbergplaats. Goes. u De afd. Goes van de Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde maakte Don derdag een excursie naar Breda, waar o.m. het park „De Trekpot", het „Vijver park" en „Brabantspark" bezocht wer den onder leiding van den heer Kootwijk, opzichter der plantsoenen. Deze excur siedag is uitnemend geslaagd en was voor de deelnemers zeer leerzaam. Zuid-Beveland. Kloetinge. Dat vervangingsmiddelen niet altijd geheel voldoen moest Donder dag een wielrijdster ondervinden, toen zij plotseling constateerde, dat zij zonder band reed. De surrogaatband lag een eindje terug op den weg. Zeeuwsch-Vlaanderen. Hontenisse. Naar we vernemen is in de laatst gehouden vergadering van het Burgerlijk Armbestuur'in de plaats van wijlen den heer EcL Kuypers tot voor zitter benoemd dé burgemeester dezer gemeente, Mr Dr C. J. M. A. van Rooy, terwijl in de vacature Theod. van Jole benoemd werd de gemeente-secretaris, O. A. E. Verstraaten. Na uitvoerig overleg werd de omzet ting van het Burgerlijk Armbestuur in een Dienst voor Sociale Zaken der ge meente Hontenisse unaniem goedgekeurd Het gevolg hiervan zal zijn, dat, meer dan voor-heen, de verzorging der armlas tigen gelijk zal worden gemaakt met die der andere steunbehoevenden der ge meente. Teneinde de sociale verzorging zoo goed mogelijk te doen geschieden, zal tevens, aan het hooger gezag toestem ming worden gevraagd om over te gaan tot aanstelling van een sociale verzorg ster. (Tem. Crt.). Hulst. Dezer dagen heeft de wnd com missaris der provincie, Mr P. Dieleman, in gezelschap van* verscheidene andere autoriteiten een bezoekaan deze stad gebracht in verband met de restauratie der wallen en grachten. De toon, waarbp Kees zijn antwoor den geeft, bevalt moeder niet. Hij is de onverschilligheid zelf. En dan bijt ze in eenen door. „Je zou kunnen trouwen op het loon dat je nu verdient, Kees. Maar het is de vraag of je dat loon kunt blijven verdienen. De inkomsten vliegen ach teruit, je, weet het ook wel, want Ma rie heeft het al zoo vaak gezegd. «Het is nauwelijks de helft van verleden jaar om dezen tijd. Hoe zit dat toch, jongen?" En dan komt er weer -de bekende schouderophalerij. Moeten ze hém niet vragen. Hij kan het toch niet helpen dat de firma's geen goederen meer met het beurtveer verzenden? Het is lam genoeg. „Ik geloof, Kees, dat je je best niet doet, jongen. Het is toch gek; bij va der liep alles goed ,en nu in een half jaar zopwét zien we achteruitgang. Het wordt met de week erger. Dat gaat toch zoo niet langer?" „Wil u me wég hebben soms? Zeg het dan ronduit. Dan smeer ik 'em. Ik zal me wel redden." „Jongen dat is geen praat, dat weet je heel goed. Ik wil je natuurlijk niet weg hebben. Dan zouden we een ander moeten hebben en ik zou niet weten, wie. Daar gaat het dus niet over. Als jij beter je best dop en meer hart voor het werk hebt, komt het wel in" orde. Kan dat nou niet, Kees? Moet je je Amateur-inbreker ach ter een poppenwagen. Men zegt, dat amateurs voor de politie las tiger zijn dan beroepsmisdadigers, die met hun vingerafdrukken en werkme thoden deugdelijk in een kaartsysteem zitten. Maar dat men het dilettantisme ook te ver drijven kan en dat men door de gordijnen van zijn eigen ramen te ne men, den buit van zijn inbraak daar in te rollen, het geheel op een poppenwa gen te ladten, daarmee als volwassen man by het ochtendkrieken over straat te gaan rijden, terwijl men een kameraad vooruit stuurt, die hard zijn neus snuit als er een agent nadert dat dit alles te zamen meer dan voldoende is om tegen de lamp te loopen, ervoeren dezer dagen een bankwerker en een betonwerker te Haarlem, aldus de „Tel.". De bewuste agent, die na volbrachte hachttaak huiswaarts fietste, hoorde het snuiten van den bewusten neus, toebe- hoorend aan den bankwerker, die uit een zijstraat kwam. Aldus opmerkzaam ge worden, fietste de agent de zijstraat in en vond daar den bovenvermelden pop penwagen, beladen met lappen stof en den betonwerker er achter. Wat beteekent dat? vroeg de agent. Zwarte handel, zei dé betonwerker en reed gewillig met zijn poppenwagen mee in de richting van het bureau. Maar twee straten verder liet hij op eens de poppenwagen voor wat die waS en rende er vandoor, zijn schoenen uit schoppend om geruischloos te kunnen verdwijnen. Of de agent nu verder ach ter den poppenwagen ging loopen, meldt de politie niet, maar de veronderstelling ligt voor de hand. Eerst had hij trou wens uit-.alle macht den vluchteling na gezeten en zelfs zijn revolver op hem leeggeschoten, maar de angst gaf den man vleugelen en die ontbraken den agent. De stoffen bleken uit een winkel in de Groote Houtstraat bij nachtelijke in braak gestolen te zijn. Het spoor van den poppenwagen volgend, althans fi guurlijk gesproken, kwam de politie wel dra terecht^ bij een woning zonder gor dijnen. Hiermee sloot jtich onverbiddelijk de keten van het bewijs om den aldaar woonachtigen betonwerker. Wat kon de man anders doen dan bekennen? Het was zijn eenige kans om de schoenen te rug te krijgen! Aldus deed hij en samen met den bankwerker werd hy aan de ju stitie overgeleverd. Ongeluk. Op het Hollandsche Spoorstation te Den Haag is de 21-jarige mejuffrouw A. R. uit Rotterdam door opdringende reizigers tusschen een aan komenden trein en het perron gedrukt. Met een bekkenkneuzing is zij naar het ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. Iets meer zélfbeheersching bij de reizi gers wanneer er een trein aankomt zelfs als het druk is lijkt wel ge- wenscht. Meer plaatsen komen er door al dat gedrang toch niet. (Vad.) Villabrand. Donderdagmor gen is brand ontstaan in de villa van dokter J. G. te Baarle-Hertog. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de dienstboden, die op de eerste verdieping sliepen zich slechts konden redden door uit het raam te springen. De brandweren van Baarle-Hertog en Baarle-Nassau stonden voor een vrjjwel hopelooze taak. Het bluschwater moest over een afstand van ongeveer 600 meter worden aangevoerd, zoodat slechts één slkng kon worden gebruikt. Na vier uur hard werken was het gevaar voor uit breiding geweken en de brand zoo goed als bedwpngen. Het gelukte nog medi cijnen en medische instrumenten uit het brandende huis te redden. De schade is nog niet te overzien, doch loopt in de duizenden. De oorzaak is vermoedelyk blikseminslag. (A. N. P.) 1 FVERZEKERINB MAATSCHAPPIJ* GEVESTIGD TE '8-GRAVENHAQE BESTUUR: L C. F. E. VAN HELDEN TUCKER, A. A. B. BÖCKER, MR. L L UONTIJUtL j. L QRQB0EN. f. EVERS. Het verzekerd bedrag dezer afdeeling bedraagt thans GULDEN Bij bedrijfsschade of schade wegens huurderving, wordt geen Rijksbij drage verleend, zoodat een verzeke ring hiertegen zeer raadzaam is. De Afdeeling E is gevestigd te Meent 94 - Minervahuis II - Tel. 21718 Gevolmachtigde voor Amsterdam:, Rokin 75^79 - Tel. 42006 Brand teistert Spaansch stadje. Te Carzola, by Ubeda (Span je), heeft een groote brand de kerk, het ziekenhuis, het postkantoor en een groot deel van de woonhuizen vernield. Uit de geheele omgeving werd de brandweer te hulp geroepen, die pas na 10 uur wer ken 't gevaar voor uitbreiding kon be zweren. De genoemde gebouwen brand den echter tot den grond toe af. Doodelyk ongeluk. Een droevig ongeluk met doodelijken af loop heeft zich voorgedaan op de spoor brug te Velsen. De 51-jarige arbeider H. Hernieuwde levendige gevechtshandelingen in het Oosten. Vooral het Duitsche luchtwapen is onvermoeid in actie om 'vijandelyke colonnes te vernietigen en alle ravitailleeringswegen te vernielen. Zooals op dezen opmarschweg ziet het er op vele plaatsen aan het Oostelijk front uit. Steeds weer ziet men vijandelyke pantserwagens, die door vliegtuigbommen werden getroffen. Atlantic-Holland-P.K. Leher-Pax Holland m modder nu altijd verdriet aandoen?" „Mènsch, ga nou niet preeken. Ik doe, wat ik doen moet, hoor. Vader zat 's avonds op dé boot en maakte een praatje met een anderen schipper. Ik zit een glas bier in een café te drinken, anders niet. Waarom ben ik nou min der? Vader werkte toch 's avonds ook niet? Dat zou er nog bij moeten komen!" „Ben je nu al bij die lui geweest, die geen goederen meer verzenden met ons? Je moet daar toch werk van maken?" „Ja, ik zal om een partytje goed gaan bedelen! Dat praatje van Alex laat me koud. Als ze niet meer komen willen, wel, dan laten-ze het. 't Zal myn tyd wel duren, hoor,"* Dan weet moeder in eenen, wat zij aan Kées heeft, ook in de toekomst. Met hem is geen land te bezeilen. Niet alleen verwaarloost hy de zaak, maar hij is meer dan ooit afkeerig van een ernstig woord. Hy is en blyft een smar- tekind. Haar gebeden schynen geen ge hoor te kunnen vinden. \En dat smart haar het meest. Geldverlies, minder in komen, het is te dragen, ook al weet je, dat Kees er de schuld van is. Maar dat de jongen zich niet bekommert om het heil van zijn ziel, dat doet haar hart van wee inéénkrimpen Zij kan niet meer spreken over de zaak. Alleen merkt zy op: „Ik ben bly, dat je vader het niet meer beleeft. Het gaat verkeerd met je, Kees. Ik geloof, dat het al erger wordt. Jongen, jongen, denk toch aan de lessen, die je je geheele leven gehad hebt. God zal je eenmaal vinden, myn kind. Hy is lankmoedig, maar wannéér je niet verandert, dan is mijn jongen verloren, voor eeuwig ver loren Het is een smartekreet. Maar Kees geeft geen antwoord. En iets later verlaat h(j het vertrek, om zich te verkleeden en vervolgens zoekt hij elders vertier. Neemt hy dien avond een besluit? In elk geval zegt hy den volgenden dag, als hy Alex spreekt: „Ik voel er veel voor, myn baantje op te geven. De schipperij heeft my nooit bevallen." Alex neemt die uitlating niet serieus. Toen vader Olieheerd leefde, heeft Kees iets dergelijks meermalen gezegd. Om tocH iets op te merken, antwoordt hy: „Je bent dwaas. Je kunt geen beter, baantje hebben. Maar je moet natuur lijk je best doen." „Doe ik dat soms niet?" vraagt de ander, opstuivend. Maar Alex blyft kalm. „Wé kunnen er weinig van zeggen," antwoordt hij voorzichtig. „Maar we mericen wel, dat het niet goed gaat. Dat weet jij ook. Je vaart slecht, ter wijl er toch Mj ons weten niets veran derd is." „Och ja, natuurlijk, moeder en jullie, i 1 Tim. 6:11. In dezen titel, waarmede wij worden aangesproken, zit tegelijk.iets vernede rends en iets verhevens. Het vernederende is dat de titel „mensch" alléén niet genoeg is. In alle tijden heeft men de titel „mensch" als een eerenaam beschouwd en niet opge houden den lof van den mensch te zin gen. Men heeft hem den „homo sa piens" genoemd, die zoo wijs, zoo ver standig, zoo hoog en edel was. Of den „homo faber", den vernuftige, die zulke groote dingen tot stand kon bréngen. Zelfs den „homo ludens", die het leven spelenderwijze kon genieten en het a&n kon. De Bijbel doet evenwel aan dezen lof niet mee. Apostelen en profeten heb ben altijd wel geweten, dat de mensch van zijn hoogen stand is afgevallen en dat ér maar iets. heel schamels van hem is overgebleven, dat waarlijk geen reden geeft om te roemen. De mensch is een gevallen koning. Hy is een vluch teling voor God, een zwerver op vele doolwegen. Hij is een zondaar. Deze bittere uitleg van het woord „mensch" geeft de Bijbel ons op iedere bladzijde te lezen. En in dezen tijd worden wy als we het soms nog niet wisten er wel aan herinnerd, tot welke diepte de mensch is gevallen. Mensch te zijn, dat is niet meer onze eer, maar onze verne dering. Doch nu heeft Paulus een beteren ti tel: „Gij, o mensch Góds!" Dat is het verhevene. Het vernederende is er nog wel. Die mensch is niet ineens een brave burger of een heilige geworden. Heele maal niet. Maar hij is een mensch Gods een mensch, die van God is. Hij is door God gekend, gevonden, in eer hersteld. De profeet Amos gebruikt ergens het beeld van een brandhout, dat uit het vuur gerukt is. Het is al zwart gebla kerd en geschonden. Maar een sterke hand heeft het op het laatste oogenblik gered. Zoo is een mensch Gods: geschon den, maar gered. Roemloos, maar behou den en veilig in Gods hand. Gij, o mensch Gods! Aanvaard dezen titel, die tegelijk uw vonnis is en uw verheffing in den adelstand. Mensch Gods, dat mag in dezen rijd, nu een mensch heelemaal niets meer waard is, altyd nog gezegd worden, om Christus' wil. Heel het Evangelie ligt in dezen titel opgesloten. En daarom, te midden van vernedering en verdwazing, met schaamte en toch met blijdschap, zin- feen wij: Wy steken 't hoofd omhoog en zullen d'eerkroon dragen, Door U, door U alleen, om 't eeuwig welbehagen. Want God is 'ons ten schild in 't strijd perk van dit leven, En onze Koning is van Isrels God t gegeven, Dr W. F. DANKBAAR. Goes-Wilhelminadorp. i v. C., wonende te IJmuiden-Oost, was be zig met het verrichten van werkzaamhe den op de brug. Hij wilde de rails over steken, toen hij door een trein werd ge grepen en op slag werd gedood. Lichte aardbeving te Wuertemberg. Vrijdagmiddag om 12.27 uur werd in den gouw Wuerttem- berg-Hohenzollern een aardbeving ge voeld. Terwijl de schokken in Wuerttem- berg nauwelijks gevoeld werden, werden zy in het Zuidelijk deel van den gouw sterker gevoeld. In Hechingen bijvoor beeld werden ongeveer op hetzelfde tijd stip twee vry hevige aardschokken waar genomen. Twintig minuten later werden nog eens twee aardschokken gevoeld, die echter minder sterk waren. Ook in Ebirigen werden Vrijdagmiddag twee aardschokken met een onderlinge tijds ruimte van twintig minuten gevoeld. De eerste, verreweg de hevigste schok ging gepaard met een hevig onderaardsch ge- rommeL (D.N.B.) het zijn allemaal handen op denzelfden buik. Kees heeft het gedaan. Die deugt nu eenmaal niet. Ik was altyd de ver schoppeling." „Je moet niet zulk een onzin uitkra men. Je weet wel beter. Als dat wer kelijk'waar was, zouden we toch zeker aan jou niet de leiding van de zaak heb ben gegeven? De kwestie is alleen, dat we je niet kunnen controleeren. Dat zou trouwens beneden je waardigheid moe ten liggen. We hebben alleen den indruk, dat je niet voldoende waakt voor het beurtveer. Je gelooft het wel, denken we. En nu ligt het aan jou, om het weer in orde te maken. Me dunkt, dat moet kunnen. Het kan echter alleen, als je niet by de pakken neerzit, maar aanpakt én de lui in Züidburg achterna rijdt. Er zijn firma's, dat weet ik van vader, die beslist geregeld bezocht moeten worden, anders laten ze je links liggen. Doe je dat? Je beweert zelf van niet." „Ik denk er niet aan. Ze kunnen voor mijn part naar de maan loopen. Het heele zaakje trouwens. Ik heb er nooit iets voor gevoeld en nou heelemaal niets meer. Denk je, dat ik geregeld elke week wil hooren, dat ik myn plicht niet doe. Dank je lekker. Ik geef er de brui aan. Je denkt, dat ik het niet méén zeker Nu, dat zul je dan wel eens anders be leven. Kijk maar vast uit naar een an deoren schipper." (Wordt vervolgo-i Beroepen W. v. Barneveld) Vianen (toez,). Aangenomi J.. B. Oskamp), hulppred. te Oud Chr. Beroepen Zyderveld te Nier H. v. Leeuwen t< westeinde, cand. we-Pekela. Doopsgez. Beroepen S. M. A. Daalder Amstelveen. Hulp Ned. H e r v Kampen (voor dt polder), cand. J. (aangenomen). Geref. Ke: Nieuwendyk (N,- hulppred. te Den Alg. Synode de In de 2e zitting Ned. Herv. Kerkl dent Dr W. J. de te 's Gravenhage, L secretaris zal opt] nam kennis van vice-pres. over dé gane stukken van resp. 3848 en 4li kelijk meer dan Uitgeloot word tracta over het Ring Bommel en ke zal worden ge' dent, den secret Ds Barbas, Ds Ds Hoekstra, Dr de heer Brouwer, Tyssens. De quaestor-gei volgens de financi Nadat de verschil sen over 1941 war quaestor-generaal dankbetuiging vo; 1941 en met diens van één jaar lende toelagen we beheer over verse] den tyd dat de komt, werd aan missie opgedrager Afscheid, Cand. A. Brouwer] Ds J. C. Gilhuis bevestigd als pree te Nes (W.-D.) Na bevestj ambtsvoorganger, te Zuidwolde (Gr. kema zijn intrede te Hemelum (F Woord bediende Petrus 4 10 en Op 9 Aug. zijn intrede bij de (Fr.), waar Ds VI. hem zal bevestiger: Ds A. J. P. men is Ds A. J. predikant te SchcL voornemens 1 NovJ gaan. Ds Boeke werd 1901 candidaat in 6 April 1902 te Nd eerste gemeente Vandaar vertrok zyn tegenwoordig Ds J. Groener Ds J. Groeneweg, versum cn.oud-dir^ chemsche stichting! jubileum. De julf 1863 geboren en c aan de stichtingen jaren het directora; theologische studiëi sterdam om in 1891 in Friesland. 24 Jij hy te West-Terscl zijn eerste gemeent. aaar Steggerda te werd hij predikant te Groningen. Daar eervol emeritaat ir noeming tot predii draconessenhuis hage. In iq12 directeur van de Ct chem benoemd. E predikant van de meente te Doetine. de Doetinchemsche komen zijn. Het d bilaris viel in een u door zijn optreden den een levendig ce Zending. Ds Groer., zrtter van den Centr stellingen ep beklee tres. Ds Groeneweg vol ontslag verkreej de Kapel der in: chem een gedach'ter Korte bericht, tie onder de geme* Kerk te Hoogeveer vestiging van een <f heeft tot resltaat e raad kon besluiten beroepen van een Woords te kunnen Examens. Te Voor het getuigscb sPef- uitgaande van meJ- P- C. Lous te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2