(EN aarden 2'/ pits apparaten enz. '■eibucty ITS DAGKALENDER 778085 NABIJ ONEEL. DONDERDAG 9 JULK1942 56e JAARGANG ,No. 234 Vacantie. BINNENLAND Doorbraak in Sowjet-front vergroot - Aanvatten der Bolsjewisten afgeslagen - Het grootendeels ver nietigde Engelsch^Amerikaanschë oonvool. P.K. Valtingojer-Pax Holland m BINNENLAND 40—SS; Wijnkersen 5; Frambozen 4860, een 6—45; Kas Pre- Kaspruimen 1220, iling van 6 Juli 1942. 28—33Jucunda zon- *e aardbeien 1435 1435; Jucunda met ii 28—35; Frambozen Kasperziken 4 75 iteit 55, B 40, C 10; lO Groep 4 A 25, B Vroege aardappelen :hot zure appels 5 en rijs- en krombek cg.Kropsla 1.50—2,; per 100. stuks; Ra- Spruitkoolplanten 18 :2; Afrikaantjesplan- <s. ling van 7 Juli 1942. 135. ien met dop 1435 te bessen 42; Kruis- n 30; Kersen: Groep 10; Groep 3 A 40, J, B 20, C 10; Poot- 18; Rapen 7, p. kg. at van URG. o /er Postkantoor. 40 ct. per 100, alle aten, koolraap-, sel- mten. Asters, Afri- akken, Dubb. knol- niums, alle soorten snijbloemen. M. H. tielesingel 34, Tel. 'onderd. hoek Dam. tus EEN FLINKE )DE gevraagd, bij ÜAALE, Bakkerij, Bureaux: Bange Vorstst'raat 70 Goes. Postrekening no. 44455 Telefoon no. 2438. Bijkantoor Middelburg: Firma Boekhandel J. J. FANOY, Nieuwe Burg 26—28 en Noordweg 155 Télefoon no. 3128. Abonnementsprijs 2,73 per kwartaal. Week abonnementen voor Middelburg, Goes en plaatsen waar eenN agent is aangesteld 0,21. Losse nummers 6 cent. Dir.-Hoofdred.A. DE LANGE GOES. CHRISTEL IJ K DAGB l/A D VOOR ZEELAND Advertentiën 12 cent per millimeter. Ingezon den mededeelingen 24 cent per millimeter. Bij contract belangrijke korting. Kleine advertentiën (maximum 8 regels) van 15 regels 65 cent, iedere regel meer 13 cent. Dienstaanvragen en dienstaanbiedingen van 1—5 regels 55 cent, iedere regel meer (max. 8 regels) 11 cent. Ondel letter of motto 10 cent extra. Adv. in deze rubriek bij vooruitbetaling. Administrateur (advertentiecbef) B. P. DAVIDSE, Goes. De schrijfster in de rubriek „Vrouwen- kout" in „De Standaard" geeft enkele practischè vacantie-wenken voor hén, wier beurs te plat is om dezen zomer uit te gaan of die om andere redenen thuis moeten blijven. Het is in dergelijke gevallen de kunst om voor de jonge luitjes deze teleur stelling niet al te groot te maken. Om te beginnen moeten Vader en Moe der er zelf maar niet lil te veel over jam meren en klagen. Dat zullen ze ook wel niet, omdat ze zoo diep doordrongen zijn van het feit, dat er dingen gebeuren, vlak om hen heen, waarbij de teleurstel ling om een thuis doorgebrachte vacantie zelfs niet te noemen is! „Er zijn erger dingen" dèit weten ze. Alleen nu moeten we niet bij onze kinderen altijd met dit zinnetje aankomen. We moeten er in kunnen komen, dat ónze jongens en meisjes, vooral in dezen somberen tijd, hunkeren naar een pretje naar een reisje Natuurlijk we hoeven niet in op pervlakkigheid te doen, of er geen oor logsellende bestaatdat mogen we nietzoo mogen we ook onze kinders niet van alles vèr houden. Maar we willen toch ook probeeren hen, zelfs in dezen tijd, tp laten genieten van een beetje zon. Ze hebben het toch al niet zoo gemakkelijk. Misschien kunnen families elkaar Kei- pen. Vroeger gingen alleen de allerrijk sten „en pension". Gewoonlijk ging de- rest met vacantie bij Grootvaders en Grootmoeders, bij Ooms en Tantes logee- ren. Dat zou nu óók weer kunnen Al woont Oom. op een achteraf-bóeren- dorpje...^.. wie zegt dat daar geen uit bundig vacantieplezier kan 'verborgen zijn! In elk geval zqri daar misschien koeien, die geen taptemelk geven. En op een weiland tusschen de boterbloemen kun je net zoo lekker „zonnen" als op de hei of aan het strand. Maar al is ,er dan ook zelfs geen Grootvader of Oom te Vinden voor een logeerpartijtje en is het parool absoluut thuisblijven dan is er van een vacan tie nóg wel wat te maken. Vóór alles zal Moeder met het werk eens een week «of wat „de hand moeten lichten" en er eens op uit moeten gaan. Dat kost overwinning. Maar ja..;... daar ben je dan ook Moeder voor, is 't niet En de kinderen zijn toch nog meer waard dan blinkende ramen en glimmende stoe len. Er is nog wel wat van de vacantie te maken misschien nog wel véél. Kn dan... .laten we eens een poosje probee ren de oorlogsgebeurtenissen uit onze gesprekken te bannen. Kinderen hebben de zon noodig.nu meer dan ooit. Laat ze in de vacantie, als 'tkan, nu eens alléén genieten! Per slot van rekening hebben we daar toch niet altijd geld voor noodig. J 'klETTE WERK- 's Woensdags. Vogelzangweg 32, n Le Cointre N.V. ïoes. i Vacantiespreiding 1942. De secretaris <yan de interdepartemen tale commissie ter bestudeering van het vraagstuk van de vacantiespreiding, de heer H. J. Leupen, deelde in de Woens dag gehouden persconferentie o.a. het volgende mede: Reeds thans kan gezegd worden, dat de vacantiespreiding 1942 aan de ge stelde verwachting beantwoord hééft. Uit de inmiddels binnengekomen be richten blijkt, dat circa 80 pet. der ge meenten die voor spreiding in aanmer king komen met den inhoud van het rapport accoord gaan. Wel maakte een aantal gemeenten bezwaar tegen invoe ring van het plan in 1942, daar bij een groot aantal scholen de vacantie reeds lang van te voren werd bekend gemaakt en men juist met het oog op de te ver wachten drukte dikwijls direct plaats besproken had in hotel of pension. Het resultaat geeft echter alleszins reden tot tevredenheid en het is dan ook te verwachten, dat yi het aanstaande jaar een algeheele^ doorvoering van het plan verkregen zal worden. Bij een onderzoek in verschillende toeristen-centra is gebleken, dat het aantal verstrekte inlichtingen over ho tels en pensions in de maanden Mei en Juni beduidend hooger was dan in 1941, soms zelfs tot 300 pet. meer. De bedbezetting in de hotels bleek ge-7 durende de maanden Mei en Juni veel hooger te zijn dan het vorig jaar. Degenen, die zelf hun vacantie kunnen epalen wordt aangeraden hun vacan te einde Augustus of begin September te nemen. Als zhlks niet mogelijk is, wordt den gan^eTs *n kun eigen belang ver- cht zoo weinig mogelijk gebruik te roi„en ^en Zaterdagmiddag om te 71lllerL' ^aar de treinen dan overbelast zuilen zpn. da D^fn ^6n' die absoluut Zaterdagsmid- van ,°Meten ,reizen, wordt aangeraden te makSPeC1 »aeizoentreinen" gebruik' DUITSCHLAND WINT OP ALLE FRONTEN. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: De doorbraak der Duitsche en met hen verbonden troepen uit de ruimte tus schen Charkow en Koersk ls naar het Zuiden sterk uitgebreid. Vijan delijke tegenaanvallen ten N.W. van Woronesj mislukten. In den strijd met omsingelde en uiteengeslagen troe pen werden talrijke gevangenen en groo te buit gemaakt. Ten N. en ten N.W. van Orel duren de aanvallen van den vijand voort. Zij werden, in harde gevechten en met de ondersteuning van sterke gevechtsvlieg tuigformaties afgeslagen. Alleen in den sector van een legercorps werden hierbij de laatste drie dagen 75 vijandelijke pantserwagens vernield. In het achter het front gelegen gebied ten Z. van A z j e v werden sterke vij andelijke groepen over een groote uitge strektheid omsingeld; er werden 20 vijandelijke pantserwagens buitgemaakt. In den noord el ij ken sector van het front viel de vijand op enkele pun ten zonder succes aan. In het hooge Noorden werden vijandelijke lucht- en zeebases in de om geving van de Kola -baai gebom bardeerd. In het zeegebied ten N. van het schiereiland Kanin werd een vijan delijk .bewakingsvaartuig door een bom- treffer tot zinken gebracht. Zooals in een extra-beticht werd me degedeeld, hebben gevechtsvliegtuigfor maties en onderzeebooten een groot En- *|jelsch-Amerikaansch convooi in de Noor delijke IJszee aangevallen en voor het grootste deel vernield. Het convooi bestond uit 38 koopvaar ders; het had vliegtuigen, vechtwagens, munitie en levensmiddelen aan boord, was bestemd voor Archangel en werd zeer krachtig beveiligd door zware vij andelijke zeestrijdkrachten, torpedoboot- jagers en corvetten. In nauwe samenwerking tusschen de vloot en de luchtmacht werden door ge vechtsvliegtuigen een zware Amerikaan- sche kruiser en 19 koopvaarders met 122.000 brt. en door onderzeebooten 9 koopvaarders met 70.400 brt. tot zinken gebracht. Bij de vervolging van de res ten van het convooi gelukte het onder zeebooten nog vier schepen met 24.700 brt. tot zinken te brengen. Daarmede werden van dit convooi 32 vijandelijke koopvaarders met tezamen 217.100 brt. vernield. Door reddingsvliegtuigen werd een vrij groot aantal Amerikaansche zee lieden gered en geVangen genomen. In Egypte leden de Britten bij een vergeefschen aanval op den zuidelijken vleugel van het Duitsch-Italiaansche front zware verliezen. 9 Op Malta werden overdag en des nachts vliegvelden en vlootsteunpunten gebombardeerd. In luchtgevechten ver loor de vijand, 14 vliegtuigen. Aan de Kanaal kust bestookten langeafstandbatterijen van het leger voor den oorlog van belang zijnde doelen in de omgeving van Dover. Voor de E n - gelsche Zuidkust boorden lich te gevechtsvliegtuigen overdag eeq vij andelijk schip van ca. 10.000 ton in den grond; een tweede' schip van gelijke grootte werd door een bom zwaar be schadigd. Bjj de gevechten in Noord-Afrika werden talrijke vijandelijke pantserwagens ver nietigd en buitgemaakt. Manschappen van het Afrika-korps bezichtigen op deskundige wijze een Amerikaanschen pantserwagen. Scherl-Fellinga- Gevechtsvliegtuigformaties bombar deerden in den afgeloopen nacht opnieuw het haven- en industriegebied van Middlesborough, Uitgebreide branden en groote verwoestingen werden waargenomen. DE VEROVERING VAN SEBA8TOPOL. In aanvulling op het weermachtsbe- richt van 3 Juli 1942 maakt het opper bevel van de weermacht over den val van de vesting Sebastopol de volgende eindcijfers bekend: In het verloop van de gevechten, die van 7 Juni tot en met 4 Juli met een buitengewone hevigheid werden gevoerd, werden 97.000 gevan genen, onder wie de plaatsvervangende legerleider, generaal Nowikof, gemaakt. 467 stukken geschut, 26 pantserwagens, 824 mitrailleurs, 758 granaatwerpers, 86 pantserafwëerkanonnen en 69 stukken luchtdoelgeschut werden buitgemaakt of vernietigd. De buit aan zware en lichte infanteriewapens is nog niet geheel ge teld. De bloedige verliezen van den vijand zijn geweldig en moeten getaxeerd wor den op 30 tot 40.000 man. 3597 kazematten en verdedigingsin stallaties 'jjgn elke soort, waaronder de beide modernste en sterkste bolwerken „Maxim Gorki" en „2"( met elk 4 ka nonnen van 30.5 cm. werden genomen, alsmede/rond 137.000 mijnen onschade lijk gemaakt. Ontsftapt zijn alleen, zoo als door verklaringen van gevangenen werden bevestigd, enkele hoogere offi cieren en commissarissen, alsmede in de eerste dagen van den aanval enkele transporten met gewonden. Nedersaksische, Brandenburgsche, Si- lezische, Saksische, Frankische, Sudeten- duitsche en Rijnlandsche divisies, als mede legertroepen van alle volksstam men, tesamen met Roemeensche divisies infanterie en bergjagers, hebben in. dit succes een gelijk aandeel. De totale ver liezen van de Duitsche troepen bedra gen 872 officieren en 23239 onderoffi cieren en manschappen, waarvan 190 officieren en 4147 'onderofficieren 'en manschappen zijn gesneuveld, 11 officie- a ren en 1580 onderofficieren en man schappen worden vermist en de overi- gén gewond zijn. De troepen van het leger zijn door het Duitsche corps gevechtsvliegers voor den korten afstand op voorbeeldige wijze gesteund, dat zich in ononderbroken aan vallen overdag en des nachts doeltref fend in den strijd tegen doelen te land en op zee heeft gemengd. In de periode van 2 Juli tot 4 Juli wer den 23751 aanvalsvluchten door ge vechtsvliegtuigen van allerlei soort uit gevoerd. 123 vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten en 18 "op den grond vernield. Talrijke vijandelijke pantserwagens, kazematten, batterijen, kazernes, munitie- en olieopslagplaatsen werden vernietigd, 4 torpedojagers 1 duikboot, 3 motortorpedoboten, 6 kust vaartuigen en 4 vrachtschepen werden tot zinken gebracht. 31 eigen vliegtui gen gingen verloren. Duitsche en Italiaansche zeestrijd krachten bestookten de vijandelijke scheepsbewegingen voor Sebastopol. Het gelukte hun de vijandelijke ravitaillee ring en het wegvoeren van transporten te belemmeren, 3 bolsjewistische duik- booten, 2 schepen met elk 10.000 brt., een transportschip van 5000 brt. en 2 met troepen geladen kleine eenheden tot zinken te brengen en zoodoende ifi be langrijke mate bij te dragen tot het suc ces van den aanval. De veldtocht op de Krim is daarmee geëindigd. Hij begon met de doorbraak door de landbrug van Perekop op 21 September 1941 en eindigde met de bestorming van de sterkste zee- en landvesting Sebas topol op 4 Juli 1942. De aanval kostte den vijand het ver lies van 430.000 man aan gevangenen, 1198 pantserwagens en 2102 stukken ge schut en zal niet als een overwinning der bolsjewisten, zooals de vijandelijke pro-* piaganda het tracht voor te stellen, doch als een roemrijk blad van de Duitsche en Roemeensche weermacht in de ge schiedenis worden opgeteekend, Gevolgen van den val van Woronesj. Met de verovering van Woronesj heb ben de Duitsche troepen niet alleen een belangrijke industriestad bezet, doch tevens een belangrijke wijziging gebracht in de strategische situatie op den zuide lijken frontsector. Want de stad Woronesj ligt aan de belangrijke spoorlijn, die Mos kou met Rostow verbindt. Deze spoorlijn had voor de bolsjewis ten een bijzondere beteekenis, want zij maakte snelle troepenverplaatsingen uit den centralen sector naar het Zuiden mo gelijk, terwijl zij tevens een onschatbare waarde bad voor de ravitailleering der manschappen, die in dezen sector stre den. In Duitsche militaire kringen aar- DE NIEUWE ZEEPBON. Wie de vorige week het bericht be treffende de nieuwe zeepbonnen goed heeft gelezen, zal hebben begrepen, dat wjj met onze zeep thans nog zuiniger moeten zijn, dan wij al gewend waren. Het is niet ongewenscht 't voornaamste uit het bericht nog eens in het kort te vermelden. De nieuwe bonnen ztyn geldig tot en met 15 Augustus. Wij moeten dus met ons rantsoen zes weken toekomen in plaats van een maand. Er zijn ditmaal twee bonnen aange wezen. De eene, bon 335, geeft recht op i het koopen van 75 gram eenheids- toiletzeep; de andere bon, 336 op het koopen van 250 gram waschpoeder of zeeppoeder. Bon 335 kan men desge- wenscht in plaats van voor het koopen van zeep, bezigen voor het doen was- schen van acht kg waschgoed en bon 336 voor het doen wasschen van twaalf kg waschgoed. Op de bonnen kan men te zamen dus, evenals vroeger, 20 kg waschgoed Jaten wasschen. Het voor deel is, dat men nu niet ineens een bon voor 20 kg behoeft af te geven. Voor kinderen beneden 8 jaar is één extra bon aangewezen, de bon „L-zeep". Op deze eene bon kan men echter 't zelf de krijgen als op bon 335 en 336 tezamen. Desgewenscht kan men dezen bon ook aan de wasscherij geven voor het was schen van 20 kg waschgoed. 1 Op bon 335 kan men in plaats van een stukje eenheidstoiletzeep van 75 gram ook een stukje van 28 gram, lucht- gevulde eenheidstoiletzeep koopen. Door de verschillende samenstelling komt dat vrijwel op hetzelfde neer,. De oude zeepsoorten mogen, voor zoo ver voorradig, ook verkocht worden. Op bon 335 en op de bon „L-zeep" kan, in plaats van de 75 gram eenheidstoi letzeep of de 28 gram luchtgevulde, ook 45 gram huishoudzeep of 50 gram zach te zeep gekocht worden. De oude bonnen, die men tijdig heeft ingeleverd bij zijn leverancier, blijven hun volle waarde behouden, d.w.z. als er zeep op geleverd wordt, dan heeft men recht op twee stukjes eenheidszeep. Kan de winkelier er huishoudzeep op leveren, dan mag men ook 90 gram per bon ver langen. Ook geven ze recht op 250 gram waschpoeder of zeeppoeder of 100 gram zachte zeep per bon. Men moet echter van zijn leverancier niet vergen, wat hij niet heeft en zoo noodig, eenig geduld hebben. Tenslotte zij nog vermeld, dat voor kinderen beneden de 2 jaar de bon „L- toiletzeep" recht geeft op het oude rant soen van 75 gram toiletzeep. Ruilverkaveling» Op het oogenblik is in ons land ruil verkaveling in uitvoering voor 35.000 ha. Voor 125.000 ha werd zij aange vraagd, maar wel 700.000 ha komen er voor in aanmerking. In Staphorst ging vroeger 18 a 20 pet. cultuurland verloren aan slooten en greppels, thans nog slechts 5 pet. na herkaveling. De rogge-opbrengst verdub belde er. In Holland op Ameland steeg na ruilverkaveling van weiland de melk- opbrengst met 25 pet. Hooilanden onder Nieuw-Leusen stegen 600 a 700 gulden in waarde; te Helden in Limburg steeg ,de grondprijs na ontwatering zelfs^van f 50—1500. Gehef. Ver- voor1 Drankbestrijdin'g.' De 41e alg. vergadering van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding zal Woens dag 29 Juli a.s. te Apeldoorn onder pre sidium van Ds J. van Herksen van Er- melo worden gehouden. In de morgen vergadering komen de huishoudelijke za ken aan de orde. Van de leden van het hoofdbestuur zijn dit jaar aan de beurt van aftreden de heeren Ds D. van Dijk van Groningen, W. C. F. Scheps te Den Haag en D. de Vries te Haarlem, die allen herkiesbaar zijn. In de middagvergadering zal de heer T. Bouterse van Delfshaven, lid van de Centrale Propagandacommissie, referee- ren over: „De propaganda in nieuwe banen", waarna Ds C. M. v. d. Loo, Ge ref. pred. te Rijnsburg, een opwekkend slotwoord spreken zal. Brandstichting door kinderen» In een omzendbrief aan alle (Rijks, ge meentelijke en bijzondere) inrichtingen van onderwijs vestigt de Secretaris-Ge neraal van het pepartement van Opvoe ding enz. er <le aandacht op, dat blij kens een hem vanwege zijn ambtgenoot van Justitie gedane mededeeliitg, een aantal gevallen van brandstichting, die zich in den laatsten tijd hebben voor gedaan, zjjn oorzaak heeft gevonden in de roekelooze handelwijze van kinderen. Zoo is verscheidene keeren vastgesteld, DONDERDAG 9 JULI 1942. Laat toch Uwe goedertoerenheld zijn om my te troosten. Ps. 119: 76 a. Zon op onder 5.30 21.59 13 Juli Nieuwe maan. 21 Juli Eerste kwartier) Maan op onder 3.03 18.14 zelt men dan ook niet te verklaren, dat de ruggegraat der bewegingslinie in het thans belangrijkste frontdeel, gebro ken is. HET GETEISTERDE CONVOOI. De Duitsche luchtmacht en het Duit sche duikbootwapen kunnen wederom een groot succes boeken. Vorige week Donderdag werd een Engelsch-Ameri- kaansch convooi van niet minder dan 38 vrachtschepen, begeleid door zware zeestrijdkrachten, torpedojagers en cor- vettejU gesignaleerd. Dit convooi was op weg naar Sowjet-Rusland en voer langs een zoo Noordelijk mogelijk route. Het gelukte echter niet onopgemerkt te blij ven. Donderdagmiddag reeds geschiedde de eerste aanval door Duitsche gevechts vliegtuigen, spoedig gevolgd door lucht doel- en scheepsartillerie. 's Vrijdags was het slecht weer. 's Zaterdags wer den de aanvallen hervat en Zondag was het de zwaarste dag, Maandag en Dins dag werden de aanvallen voortgezet. Het eindresultaat vermeldt het weer- machtsbericht: 32 van de 38 schepen zullen hun bestemming niet bereiken. 250.000 a 300.000 ton aan oorlogstuig is verloren gegaan, een hoeveelheid, welke voldoende was om 50.000 60:000 man geheel uit te rusten met tanks, ar tillerie, handwapens, munitie, benzine, voedsel en ook vliegtuigen. Het doel van de Duitsche weermacht is behalve de vernietiging van het oor logsmateriaal ook die van de schepen. Daarom is men in Duitsche kringen zoo voldaan over dit resultaat. Ook wijst men in dit verband op de doelmatige samenwerking tusschen de verschillende onderdeelen der Duitsche weermacht, die gebleken is bij deze groote actie. Hierbij valt op te merken, dat de Noordelijke zee-route, die een van de weinige toegangswegen tot de Sowjet- Unie vormt, de grootste gevaren blijkt op te leveren, waarmede Engeland, Ame rika en Sowjet-Rusland ernstig rekening zullen moeten houden. dat kinderen op hoogst ondoordachte wijze vuurtjes gingen aanleggen in een omgeving, waar zich allerlei brandbaar materiaal droog hout, heide enz. bevond. De Secretaris-Generaal geeft te kennen er prijs op te stellen, dat de lee raren en onderwijzers aan de onderschei dene onderwijsinrichtingen de leerlingen met ernst en nadruk waarschuwen tegen het spelen met vuur, onder vermelding daarbij van de groote schade, die daar uit niet slechts voor de gemeenschap, maar ook voor de indïvidueele eigenaars en gebruikers van afgebrande perceelen kan 'ontstaan. Opgaven nieuwsbladen en tijdschriften. Het departement van volksvoorlich ting en kunsten, afdeeling perswezen, vestigt, ter voorkoming v^n ingrijpende maatregelen ten aanzien van de betrok ken bedrijven, de aandacht op de bij zijn schrijven nr 1037, P.W., opgelegde ver plichting óan de leiders van grafische bedrijven en copieerinrichtingen om uiterlijk vóór of op 22 Juli 1942 aan de afdeeling perswezen van het departe ment onder inzending van een exem plaar der betrokken nieuwsbladen en. tijdschriften een schriftelijke opgave in te dienen ,van alle nieuwsbladen en tijd schriften, wélke door hen worden ge drukt en/of uitgegeven. Onder „nieuwsbladen" en „tijdschrif ten" worden verstaan: drukwerken, wel ke met tusschenruimten van ten hoog ste drie maanden in voortdurende op eenvolging verschijnen, zonde? dat de verkrijging, daarvan tot een bepaalden kring van personen beperkt is. Onder „drukwerken" worden ver staan Alle voor verspreiding bestemde vermenigvuldigingen van geschriften of illustraties, welke op een massaverme nigvuldiging geëigende wijze zijn ver vaardigd. Behalve de dagbladen, moeten dus alle nieuwsbladen en tijdschriften van wel ken' vorm of welke verschijningswijze ook, dus weekbladen, maandbladen, 14- daagsche bladen, driemaandelijksche bladen, geïllustreerde bladen, kerk-, school-, sport- of vereeiügingsbladen, dus ieder blad zonder eenige uitzonde ring, onder bovenbedoelde opgave wor den begrepen. Regeling van statiegelden. De statiegelden, die bij inlevering van leege flesschen, kruiken of potten moe ten worden terugbetaald, zijn thans, blijkens een mededeeling van den Ge machtigde voor de Prijzen, aan een rege ling onderworpen. De desbetreffende beschikking, die op 14 Juli in werking

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 1