KERK EN SCHOOL LEESTAFEL KOERSEN Zij, die kwamen en gingen. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND Ned. Herv. Kerk. bestal: te Almelo( 4e pred. pl.) Dr W. Aalders te Kouduni, C. M. v. Endt te Amsterdam, P. J. Maekaay te Nieuw- Amsterdam, A. Oskamp te Haren, H. A. Visser te R.aalte en Pk A. Warners te Koude kerke (Z.). Beroepen te Noordwijk, Gr. (vac. G. H. W. v. Medevoort), M. W. H. Bart- stra te Oldeholtwolde, Pr. (toez.). Aangenomen naar Arne- mui den (vac. H. K. v. Wingerden), Drs J. C. Hooykaas te Benschop (U.) Geref. Kerken. Tweetal: te Deventer (vac. H. J. Riphagen), U. Elgersma te Ulrum en W. Scheele te Uithuizermeeden. Beroepen: te Praneker (2e pred.- pl.), S. Eringa te Rinsumageest. Bedankt voor Bedum (vac. A. S. Timmer), J. Koppe te Ommen (Ov.). Chr. Geref. Kerk. Twee tal:-te Sliedrecht (vac. C. Smits), W. P. Laman te Haarlem-C. en W. Heerma te Zeist. Beroepen: te 's Gravenhage-Oost (vac. J. v. d. Vegt), en te Wormerveer, cand. J. v. Dalen te Assen; te Sneek (vac. J. C. Maris), cand. H. Toornman te Nieuwe-Pekela. Doopsgezinde Broederschap. Aangenomen naar Meppel- Steenwijk, W. I. Fleischer te Balk- Woudsend. y< ui Ds J. C. Hooykaas. Ds J. C. H o o y k a a s te Benschop heeft het beroep naar de Ned. Herv. ge meente te Arnemuiden in de vaca ture van Ds H. K. van Wingerden aan genomen. Jacobus Cornelis Hooykaas werd 25 Aug. 1913 te Rotterdam geboren, be zocht iiet gymnasium Erasmianum al daar en studeerde vervolgens theologie aan de R. U. te Leiden. In Nov. 1935 werd hij door het Prov. Kerkbestuur van Overijsel toegelaten tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk en 4 October 1932 aanvaardde hij het predik ambt te Dussen (N.-Br.), terwijl hij in Aug. 1939 naar zijn tegenwoordige ge meente vertrok. Inmiddels werden de studiën voortgezet en op 10. April 1936 deed hij het doctoraal examen, waarop binnenkort de promotie zal volgen aan de Gemeente-Universiteit te Amsterdam op het proefschrift „Dê Zedeleer van Calvijn" en stellingen. Ds Hooykaas was in zijn studenten tijd voorzitter van het door hem opge richte Herv. Geref. theologengézelschap .Verbum Divinum manet in oeternum". oorts is hij secr.-peüningm. van de afd. IJsselstêin van het Ned. Bijbelgenoot schap en had hij zitting in verschillende studie-commissiën van den Geref.. Bond. Tijdens zijn verblijf te Dussen was hij consulent van verschillende gemeenten in den ring Heusden, welke tot de Geref. richting overgingen, als Wijk bij Heus den, Babylonienbroek en Meeuwen. Ned. Herv. Kerk te Zaamsilag. Zondag werd het door den heer L. Evers dijk te Goes geheel geres taureerde orgel in de Ned. Herv. "kerk te Zaamslag in gebruik genomen. Het orgel, dat twee klavieren en een aange hangen pedaal telt, is geheel gereviseerd en tevens voorzien van een boyenbedek king, welke tot nu toe heeft ontbroken. Ook is een nieuw hulpregister aange bracht, n.l. een Tremulant. De dispositie is thans als volgt: H. Roerfluit 8, Viola 8, Fluit 4. I. Prestant 8, Bourdon 16, Holpijp 8, Octaaf 4' Quint 3, Octaaf 2, Trompet 8. Manuaalkoppelingen Tremulant. Het orgel werd in gebruik genomen door den organist Goinmert de Kok uit Goes. Ds W. H. Öen Houting. t Na een ernstige ongesteldheid is in den ouder dom van 48 jaar overleden Ds W. H. den Houting, Geref. pred. te Huizum en assessor van de Generale Synode. Ds den Houting, die in het Geref. kerkelijk leven een vooraanstaande plaats heeft ingenomen, werd 8 - April 1894 te Rotterdam gebo'ren, studeerde aan de Vrije Universiteit, werd in 1916 candidaat, om 15 April 1917 te Marken in s zijn ambt te worden bevestigd. Van daar vertrok hij in 1919 naar Giessen Oud- en Nieuwkerk, om zich 31 Juli 1921 aam de kerk van Huizum te verbinden. Hij trad al spoedig op den voorgrond en nadat hij vanwege de Part. Synode van Friesland-Noord een- en andermaal j tot secundus-afgevaardigde naar de Ge nerale Synode' was benoemd, trad hij op de Synode van 1933 te Middel burg op als primus. Sedert dien is Ds den Houting steeds weer naar de Generale Synode afgevaardigd. Hij nam daar al spoedig een gezaghebbende plaats in en 4e Sjmode van Sneek koos hem in het moderamen als assessor. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds W. C. v. d. Brink, gekomen van 's Gravenzande, deed na bevestigd te zijn door Prof. Dr G. Ch. Aalders, zijn in-> trede bij de Geref. Kerk te Heemstede, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van Amos 3:8b. Ds H. de Lange neemt 6 Sept. af scheid van de Ned. Herv'. Gemeente te Werkendam en wordt 13 Sept. door Ds H. A. van Loofi van Grijpskerke te Aals- me'embevestigd. Ds H. Ligtenberg, die 21 Juli af scheid neemt van de Geref. Gemeente te Kampen, doe*t 30 Juli zijn intrede te Vlaardingen. Bevestiger is Ds G. H. Kersten te Rotterdam. 'Ds G. Winters nam wegens vertrek naar Middelstum, afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Kantens, met een preek over 1 Tess. 2 13. Ned. Zendelingsgenootschap. De 145e jaarvergadering van het Ned. Zen delinggenootschap zal morgen te Rot terdam onder presidium van Dr J. J. Stam, Ned. Herv. predikant .aldaar, wor den gehouden. 's Avonds wordt in de Prinsekerk een openbare bijeenkomst gehouden waarin als sprekers zullen optreden de Ned. Herv. predikanten Ds C. M. v. Endt van Amstelveen,die een openingswoord spreken en Ds A. A. v.. Ruler van Hil versum, die de zendingsrede houden zal. Vervolgens zal Dr Stam de zendelingen G. Koerselman en H. J. Visch tot hun arbeid ordenen. De eenheid der kerk. De kerkeraden der Ned. Herv. Gemeente en -der Geref. Kerk van Zevenbergen hebben een gecombineerde vergadering gehouden waarin de Geref. predikant refereerde over: „Bezwaren tegen de Ned. Herv. 'l kerk" en de Ned. Herv. predikant over: „Bezwaren tegen de-Geref. Kerken". Bei de predikanten hebben hun standpunt scherp uiteengezet in een rustige sfeer, waarna er gelegenheid bestond tot ge- dachtenwisseling. De kerkeraad der Geref. Kerk van Leigiuiden heeft de jongste bidbrief van de, Generale Synode inzake de eenheid der Gereformeerden met een begeleidend schrijven gezonden aan de kerkeraden der Ned. Herv. Gem. van Leimuiden' en van de Chr. Geref. Gemeente van Rijn- sgterwoude. De leergeschillen in de Geref. Ker ken. De Generale synode der Geref. Ker: ken heeft drie deputaten benoemd, n.l. de he'eren Ds P .C. de Bruyn' te Apel doorn,. Prof. Dr D. Nauta te Amsterdam en Prof. ,Dr J. Ridderbos te Kampen, die desverlangd op vergaderingen van de classes een mondelinge nadere toelich—- ting geven op haar beslissingen inzake de z.g. leergeschillen. Naar wij vernemen heeft de classis Grootegast besloten be doelde deputaten tot het geven van deze toelichting op de Octobervergadering der classis te noodigen. Benoemd: tot leeraar aan de Chr. Uloschool te Zutphen, G. H. de Jong te Warnsveld (vakl. lich. oef.) tot onderwijzer aan de v. Limburg Stirumschool te Heelsum, C. Bal te Ren- kum en H. v. Roekei te Oosterbeek. Examens: R. U. te Gronin gen: doet. ex. theoretische wijsbegeer te, A. J. S. van Dam te Oostburg. R. U. t e U t r p c h t doet. ex. theo logie, B. baron van Tuyll van Seroos- kerken. Theol. Hoogeschool te Kampen cand. ex. R. Kooistra te Veenhuizen en D. J. Modderaar te Gro ningen prop, ex., P. v, Gurp te 's Gra- venhage en C. J. Vellenga te Sneek. Tot de eerste klasse van de Han delsdagschool te Middelburg Zijn na het eerste toelatingsexamen toegelaten: H. Blanken, Rinie de Jonge, R. Roegiers, Th. Roovers, allen te Middelburg; D. V. Melle en J. Risseeuw, beiden te Breskens. In de commissie belast met het af nemen van de examens ter verkrijging van de akte Fransche taal zijh o.m. tot leden benoemd mej. M. A. A. Cler, leera- res aan het gem. gymnasium te Middel burg en Dr H. de Noo Bzn, directeur der R.H.B.S. te Vlissingen; tot plv. lid van commissie voor de Hoogduitsche taal en letterkunde H. P. H. Teesing, leeraar aan liet gem. gymnasium en R.H.B.S. te Middelburgtot' lid van de commissie voor de Engelsche taal en letterkunde P. A. Erades, leeraar aan de R.H.B.S. te Oostburg en W. G. Hartstra, leeraar aan de R.H.B.S. te Goes. Geslaagd voor het examen ge meente-administratie, Iz. de Nood te St. Laurens en S. Franke te Schoondijke. liever niet over spreken, aan den ande ren kant echter het wekken van een vrees, die ds mènschen ma.ar bang maakt en hen in voortdurenden angst doet le ven „zou ik ook zoo'n kankergezwel bij me hebben?" Tusschen beide klippen moeten we daarom trachten door te zeilen. Terecht is daarom van zeer deskundige zijde als de eenige goede methode gewezen op het periodiek geneeskun dig onderzoek. Op geregelde tijden dient men zich nauwkeurig na te laten zien, waarbij de meest moderne di agnostische hulpmiddelen te baat geno men moeten worden. Dat geldt dan voor al voor menschen boven de 40 jaar. Als zoo'n onderzoek goed geschiedt en regel matig herhaald wordt, b.v. om de 12 jaar, dan eerst zal men in staat zijn tal van gevallen vroegtijdig te vinden. Het groote voordeel van deze methode is, dat de keurende arts hiet alleen zal letten op de verschijnselen van kanker alleen, maat den geheelen persoon en al zijn functies nauwkeurig zal nagaan. Vol onder gestemd zijn. Dit zijn geen woorden, die alleen voor geruststelling moeten dienen, maar die door kanker deskundigen onderschreven worden. Maar, aan al deze feiten is een voor waarde verbonden. De resultaten van de kankerbehandeling zijn des te betèr en geven een des te grooter kans op alge heel herstel, hoe eerder men de therapie instelt. Hoe vroeger de patiënt onder de deskundige behandeling komt, hoe beter de vooruitzichten voor de genezing zijn. Hiertoe is dus devroegtijdige f..?.r. Penning van de ziekte noodig. is echter ook een van de grootste moeilijkheden. Sommige gevallen begin nen sluipend en zijn al te ver voortge- Wordfikm als de verschijnselen duidelijk In andere gevallen echter zijn de begin- symptomen duidelijk genoeg en ook ge makkelijk te herkennen. Maar hier speelt juist de vrees een groote rol: men is bang zich grondig te laten onderzoeken, want de dokter mocht eens wat vinden, hij mocht de gevreesde kwaal eens. vast stellen! Aan den anderen kant zou een al te specifiek onderzoek, een opzettelijk zoeken naar een geval van kanker, de menschheid al te groote vrees kunnen in boezemen, en dat moeten we ook weer niet hebban. Dan zou men terecht de kankervrees in de hand werken, waar het echter juist niet om te doen is. Aan den eenen kant dus' de struisvo gelpolitiek van de menschen zelf, waar door ze verdachte verschijnselen al te licht opvatten en er met den dokter maar De kweeker is thans dag in dag uit in de weer, om de struiken op zijn kweekerij met een nicotine-oplossing te bespuiten tegen de luis. Pax Holland-De Haan m Anthony van Diemen, door K. Norel. Uitg. Gebr. Zomer Keuning te Wageningen. Heerlijk, dat zulke boeken als Norel schrijft, in dezen tijd verschijnen. Het is mogelijk, dat hier en daar wat is inge- lascht, dat uit historisch oogpunt aan vechtbaar is, maar toch zijn wij buiten gewoon dankbaar vóór dit boeiende werk. Men leest het, dank zij de vlotte pen van den schrijver, met spanning en blijft tot het einde geboeid. Anthony van Diemen, die eerst als zakenman te Amsterdam mislukte, weet het in Indië door ontzaglijk harden ar beid en ijzeren inspanning tot medewer ker en later tot opvolger van den groo- ten Coen te brengen. Wat zijn Calvinis ten als Coen en Van Diemen kerels van ijzer en staal. Ze waren streng, niet ge makkelijk voor zichzelf en voor anderen. Maar groot was het levenswerk, dat kij volbrachten. Hoe schril steekt daarbij af het karakter en den zinnelijken levens wandel van andere figuren, die odk in dit boek geteekend worden. Een boek als dit moet door velen en "vooral door onze jonge menschen gele zen worden, (Hoofdred.). De verplichtingen var» dan werkgever, door Mr W. C. L. van der Grinten. Uitg. van N. Samsom, Alphen a. d. Rijn. De1 werkgevers, voor wie dit boekje is bestemd, vinden hier duidelijk en over zichtelijk in ruim 80 bladzijden behan deld: de ongevallenwetten, de invalidi teitswet, de vereveningsheffing, de ziek tewet, het ziekenfondsenbesluit, de kin derbijslagwet, de loonbelasting en de commissarissenbelasting. Een uitsteken de gids, die, voor zoover wij kunnen na gaan, betrouwbare inlichtingen geeft. (Hoofdred.). Kokerf.nu! door Mia de Kok. Uitg. Gebr. Zomer Keuning, Wageningen. Naar wij meenen een boekje geheel aangepast aan distributie en oorlogstijd en aantrekkelijk uitgevoerd dat voor de huisvrouwen van groote waarde is. Onze huismoeders hebben in deze dagen een zware taak te volbrengen. Welnu, dit boekje kan ze helpen om met beperkte middelen, smakelijke en voedzame maal tijden te bereiden. Met de inzichten van de moderne voedingsleer is rekening .ge houden en als ideaal is gesteld: zoo wei nig mogelijk voedingsstoffen verloren laten gaan. (Hoofdred.). merkt door het ontbreken van de ge woonlijk overheerschende krachtige Z.W. winden, die met de er bij behoorende de pressies Nederland gewoonlijk zijn zee klimaat brengen. Deze winters hadden zoodoende een meer „continentaal" ka rakter, met zwakken wind, tamelijk hoo- gen barometerstand en lage temperatuur vooral in de windstille nachten. De nachtelijke temperatuurminima haalden een record in den nacht van 26 of 27 Januari 1942, toen in de hut op 2 meter hoogte bij het natuurkundig labo ratorium te Wageningen —25 gr. C., bui ten Wageningen 28 gr. C., onder een eternietplaatje op 10 cm hoogte bij het laboratorium 27 gr. C., buiten Wage ningen 31 gr. C., op één plaats zelfs 34 gr. G. werd1 vastgesteld. Waar de sneeuw den thermometer be graven had»(op 10 cm), was de tempe ratuur ongeveer 5 gr. hooger dan in de hut. Een sneeuwdek heeft nog een. ander gevolg voor de temperatuur in den grond. Zoowel op 10 als op 20 cm diepte gaat deze sprongsgewijze naar boven, terwijl zij op 1 meter diepte bij aanwe zigheid van een sneeuwdek haast niet meer daalt. Overigens was de laagste ffemperatuur dit jaar 'op 1 meter diepte ong. 4 gr. lager dan in normale winters en bereikte, evenals in 1929, onder het open veld ong. +1 gr. Ofschoon decop- eenvolging van drie strenge winters voor ons land wel een unicum was, zijn er vele afzonderlijke winters, welke om hun langeren duur strenger mogen heeten, als bijv.'die van 1608, 1709, 1740 en 1891. In 1940, 1941 én 1942 waren er resp. 57, 50 en 64 dagen met sterk en 23, 31 en 14 dagen met zwak ijs. In 1940 en 1941 waren er resp. 39 en 68 dagen van droogtè, dus -met lichtge- kleurden en poederigen grond en 10 en 27 dagen met sterke droogte, waarin de plantengroei zichtbaar lijdt. Men mag van geluk spreken, dat in den winter van 1942 flink wat sneeuw gevallen was, want anders ware de schade, die uitein- lijk nog is meegevallen, niet te overzien geweest. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-B&nk N.V. kantoor Goes, Rlokstraat 3, Tel. 2001 en 2410. V. K. Heden lOD/ia 1017a 1007a 101 95 987a 88% 1417a 137% 12972 85 129% 145 1487a 159% 253 1427a 12072 211 267% 169% 140 2597a 350 b. 296% 174% 13272 145 DE WINTERS VAN 1940, 1941 EN 1942 Het is merkwaardig een vergelijking te trekken tusschen de laatste winters van 1940, 1941 en 1942. Daarbij blijkt, naar prof. J. A. Prins in het Landbouw kundig tijdschrift heeft medegedeeld, dat de laatste drie winters een markwaardig onderlinge overeenkomst en gemeen schappelijke afwijking van normale win ters vertoonen. De maanden Januari en Februari van 1940, 1941 en 1942 hebben zich geken Goes, 6 Juli 1942. 4 Ned. 1940 II 101 4 Ned. 1940 m. b. 101»/« 4 Ned. 1941 1007a 372 Ned. 1941 10072 3 Ned. 1937 953/a 3—372 Ned. 1938 9872 3 Ned. Indië 1938 I 88% Amsterd. Bank 142 Incasso-Bank 136% Koloniale Bank 131% Ned. Ind. Hand. Bank 87 Ned. Handel Mij. Cert. 12972 Rotterd. Bank 145 Cert. Twentsche Bank 148% A. K. U. 158 Jkmsterd. Droogdok Van Berkels Patent 142% Cert. Ca'lvé Delft 11972 Fokker 208 Gouda Kaashandel 11372 Heineken Cert. Leverbrothers 16972 6 Pief. idem 1397? Cert. Meelf. Ned. Bakk. 259 Ned. Gist Spiritus 33972 Philips Lampen 300 Pref. idem N.B. De Schelde 132 Van Gelder Pap. 145% Verg. Touw Fabr. Pref. idem 13972 Wilton Feijen. 172 Billiton II 2757? 47? Bat. Olie 10372 3Vb Bat.* Olie 077a Kon. Olie 324 Amst. Rubber 211 Bandar Rubber 14472 Deli Bat. Rubber 13172 Hessa Rubber Serbadjadi 8672 V. t C. O. 132 Holl. Am. Lijn 154% Kon. Boot 1967b jNed. Scheepv. Unie 180 Rotterd. Lloyd 153 Mij. Nederland 15372 H. V. A. 31372 Javasche Cult. 155 N. I. S. U. 160 Verg. Cultuur 87% Deli Mij. 177 Senembah 148 Amst. Ballast 242% Blaauwh. Veem 1106/s Pref. Gerzon 133 Het week-end vermocht in de situatie ter beurze geen verandering te brengen: De markt had ook nu een stil voorkomen. Deze da^; on derscheidde zich echter van vele andere stille dagen, dat het gebrek aan affaire, niet tot afbrokkeling van het koerspeil over de ge- heele linie leidde. De schaarschte ^an materiaal komt onmiddellijk tot uitdrukking bij de meest bescheiden vraag. Hieraan was het dan ook toe te schrijven, dat de slotkoersen zich hier en daar boven de prijzen van Vrijdag j.l. stel den. Aand. Kon. Olie waren 2 punten hooger geopend en konden na een lichte afbrokke ling tot 327 pet. aantrekken op welk niveau voornamelijk in de tweede, -helft van het beurs- uur gehandeld werd. Van de rubberfondsen waren aand. Amsterdam Rubber 2 punten la ger op de tape versohenen en konden vervol gens iets monteeren.' Aand. Bandar Rubber waren eveneens iets. zwakker van toon, in te genstelling met aand. Deli Batavia Rubber en Serbadjadi, die iets vaster gestemd waren. In sukierfondsen ging uitzonderlijk weinig om, desondanks werd de stemming voor het hoofd fonds langzamerhand vaster. Aand. H. V. A. konden n.l. van 312 tot 314% stijgen-. Van de specifieke suikers verloren aand. Nisu 1 139 173% 272 103% 97"/i» 327 210 143 1327b 87 155% 19872 181 156 156 31472 155 159- 87% 17572 148 242 111 13572 pet. Van de tabakken liep de koers van eert Deli Mij. van 177 tot 175% pet. terug. De overige aandeelen der groote tabaksmaatschap pijen waren nauwelijks veranderd. Scheep vaartfondsen waren over het algemeen goed prijshoudend. Aand. Ned. Scheepv. Unie ste gen van 179% tot 181 pet. Voorts waren aand. Kon. Boot en Rott. Lloyd en Mij. Nederland gemiddeld 2 punten beter. Het verloop van de locale fondsen was eveneens onbelangrijk. Het meeste ging nog om in aand. Aku en cert. Leverbros op vrijwel onveranderde prijzen. Aand. Philips konden het niet meer dan tot één noteering brengen. Van de specifieke in- dustrieele aandeelen steeg de, koers van aand. Ned. Kabel van 560 tot 568% pet., terwijl die van aand. Holl. Beton met 4 pet. tot 450 pet. terugliep. Van de binnenlandsche bankaandee- len verloren cert. Ned. Bank -bijna 3 punten bij een noteering van 145% pet. Op'de beleg- gingsmarkt trokken de 3% Nederland 1941 de aandacht door een koersstijging tot 101 pet. De overige Ned. Staatsleeningen lagen even eens vast in de markt al bleven de voordeelige verschillen tot fracties van 1 pet. beperkt. De Indische leeningen -bleven onveranderd. Belegging Nederland f579; 1/1 Binnenland f236.50; 1/5 idem f 1180.50; 1/1 Overzee f 185.50; 1/5 idem f923.50. Kloetinge, Ingekomen: A. Deurloo, zonder beroep, van Kortgene naar Kapelscheweg 34; F. van Oosten en gezin,landarbeider, van Kattendijke naar Monnikendijk 7J. Ruissen; zonder beroep, van Kattendijke naar Monni kendijk 11; W. Mallekote, zonder \>eroep, van Kapelle naar Lewestraat 63W. S. Snel, zon der beroep, van Wassenaar naar B. Ballotstr. 50; J. van Wuijckhuijse, winkelbediende, van Goes naar Schoolstraat 12; C. Hillebrand, schoenmaker, van Goes paar Tervatenscheweg 24J. j. J. Koeman, zonder beroep, van' Poor- tugaal naar Lewestraat 5; T. van der Linden, wijkverpleegster, van Oud Beijerland naar Schoolstraat 6. Vertrokken: C. op 't Hof, wed. A. Klap, zonder beroep, naar Wemeldinge; H. T. Noordhoek, zonder beroep, naar Wolf aarts dijk; M. J. de Visser, los werkman, naar Góes. Kapelle, Ingekomen: C. Meerman, vanJDos- terland naar Nieuwe Kerkstraat D 175; Z. de Visser, van Goes naar Dijkwelscheweg C 32; P. J. de Neef, van Wemeldinge naar Dreef A 280; A. van Halem, van Goes naar Nieuwe Kerkstraat D 169; W. P. van Strien, van Yerseke naar-Blaaspoort D 106; P. Min- naard, van Yerseke naar Dreef A 280; W. Nieuwdorp en gezin, van Yerseke naar Post weg B 59; Aa. Geense, van Ellewoutsdijk naar Oostweg C 6; C. van der Horst, van. Rotterdam naar Schore Keet G 2; A. M. Bramsen, van Waarde naar Nieuwe Kerk straat D 155. Vertrokken: H. M. Glas, -van A 250 naar Sdhoorl; C. Baijéns, van D 15 naar Bres- kens; P. Sulsters, van E 31 naar Goes; Wa. Mallekote, van B 85 naar Kloetinge; W. J. Rijk, van Schore G 75 naar Kruiningen, Hansweert. Driewegen. Ingekomen; K. Paauwe, vaat Goes naar no. 74; C. Meulpolder, van Goes naar no. 18; P. J. van Noort, van 's-Grgven- polder naar no. 159; J. Cappon, van Heinkens- zand naar no. 137C. Rentmeester, van Ove- zande naar no. 10; P. F. Stokx, van 's-Hee- renhoek naar no. 156. Vertrokken: A. W. Slaakweg, naar Goes; W. H. van Noort, naar Rotterdam; S. A. Mattens, naar Axel. GOES. Veiling van Maandag 6 Juli 1942. Aardbeien 2835; Roode beleen (Prolific) 28 35; Hollanders 30—40; Breikersen 3040; Frambozen 56-70; Doperwten 12—16; Rabar ber 4.806; Uien 7.50, alles per 100 kg.; Bloemkool 4.4011Kropsla 1.502. GOES. Geboren: Christiaan Pieter, z. v. I. Roose en M. J. Adriaanse; Jan Marinus, z. v. J. Verburg en L. C. Bom; Cornelis Adriaan, z. v. A. Overbeeke en J. J. Maar- tense. Overleden: B. van Fraassen, 58 j., echtge noot van D. Minfiaard; W. A. A. Oudkerk, 65 j., weduwe van-J. Mieras; P. H. Vermeule, 65 j.; M. Hoogesteger, 83 j., weduwnaar van J. IC de-Vos. Van 27 Juni-—4 Juli. YERSEKE. Getrouwd: j. Zuijdwcg, 24 j. en K. M. G. Moelaart, 2l j.J, C. Paulusse, 36 j. te Ellewoutsdijk en J. Eckhardt, 27 j.; M. Jeremiasse, 35 j. te Wemeldinge en J. West- veer, 34 j. Overleden: C. Hoogesteger, 74 j., wed. van C. J. Nouse. (I. C.) Over de maand Juni. KLOETINGE. 'Geboren: Benjamin Mari nus, z. v. Ch. Kole en D. Blomaard; Jacob Julier, z. v. J. C. Hollebrandse en C. Scheele. Adriana Geertruida, d. v. C. Beenhakker en A. Allemekinders. Getrouwd: J. van Wuijckhuijse, 25 j. jm. en J. G. Beenhakker, 22 j. jd.C. Hillebrand, 20 j. jfn. en B. Paardekooper, ,19 j. jd. HIEP ZATEN MENSlHENi die OITER5T NETJ ES OPI HUN EIGEN TUINTJE ENtf op-Hun Woning z,tjff Poiygoon-S«ym~Pu:~Hollana

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3