Cast©}»® I BINNENLAND UIT DE PROVINCIE FEUILLETON 3 schuim^1" LAND- EN TUINBOUW KERK E Ned. Rantsosnbon Aardappelen. De Secrelaria-Generaal van het De partement van Landbouw en Visschery vestigt er, ter voorkoming van mis verstand, de aandacht op, dat de met „één rantsoen aardappelen" gemerkte bon gedurende het tijdvak van 28 Juni t/m 4 Juli a.s. recht geeft op het koopen van li/2 kg aardappelen. Bonnen anthracietnootjes en baggerturf, Gedurende het tydvak van 1 Juli tot en met 31' Juli zullen de met de woorden „generatoranthraciet 7e periode" ge merkte bonnen recht géven op het koo pen van 1 hl (maximaal 75 kg) anthra- ciet-nootjes IV of V, terwijl de met de woorden „generatorturf 7e periode" ge merkte bonnen gedurende hetzelfde tijd vak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. Honden- en/ kattenbrood. Voor de periode van 1 tot en met 31 Juli zijn op bon no. 11 van de voeder- kaart voor honden dezelfde hoeveelheden hondenbrood verkrijgbaar gesteld als in de voorafgaande periode. Op bon no. 11 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor dezelfde periode iy2 kg. kattenbrood verkrijgbaar ge steld. Na 31 Juli 1942 zijn de bonnen no. 11 van vorenbedoelde kaarten ongeldig. Het aannemen na dien datum is verboden. Joodsche vermogenswaarden. Van bevoegde zijde wordt medege deeld: In verband met 't gewijzigde vrije maximum van gelden, die Joodsche per sonen in hun bezit mogen hebben, wordt bekend gemaakt, dat het aan werk gevers is toegestaan, aan hun Joodsche werknemers of vroegere werknemers arbeidsloon,' arbeidspensioen of wacht geld uit te keeren tot een maximum van f 250 per persoon per maand. Mochten meerdere Joodsche werknemers uit één gezin zoodanige vergoedingen van den zelfden werkgever ontvangen, dan mag aan deze werknemers gezamenlijk slechts maximum f250 per maand uitbetaald worden. De werkgever is verplicht eventueel overschietende bedragen voor rekening hunner werknemers of vroegere werk nemers op den vervaldag bij de firma Lippmann, Rosenthal Co., Sarphati- stiaat te Amsterdam te storten. liet wordt dringend aangeraden geen andere betalingen, behoudens met toe stemming der firma Lippmann, Rosen thal Co., Sarphatistraat, rechtstreeks aftn Joodsche personen te doen, daar men anders kans loopt, dat deze op grond van artikel 7 der verordening 58/42 nietig verklaard worden, waarna debiteuren dergelijke betalingen opnieuw zouden moeten verrichten. WANNEER VERDUISTEREN? Donderdag 2 Juli 1942. 's Morgens tot 5.24 u. 's Avonds van 22.03 u. Kringcommissaris van het Roode Kruis. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken is met ingang van 1 Juli 1942 voor den tijd van vijf jaren benoemd tot kring commissaris van het Nederlandsche Roo de Kruis in den kring Zeeland, de heer H. B. J. Knoop te Vlissingen. De Polder Kruiningen. De stand der gewassen in den polder Kruiningen die tijdens de oorlogsdagen geïnundeerd is geweest, is, de omstan digheden in aanmerking nemend, zeer bevredigend en reeds heel wat beter dan het vorige jaar. De proeven met gips genomen hebben de verbetering van de grondstructuur sterk in de hand gewerkt. Het zout is zoo goed als geheel verdwenen. Voorts waren de deskundigen de mee ning toegedaan dat het verbouwen van lucerneklaver voor gronden als deze aan te bevelen is. Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond. De algemeene vergadering van den HET HUISJE AAN DE HAVEN. 61) -o— „Misschien valt dat wel mee. Je weet dat hij meermalen van idee verandert. Het is de vraag of hij het wel werkelijk meent. Ik kan het me haast niet voor stellen. Zooveel hart heeft Kees, jammer genoeg, niet voor het bedrijf van zijn vader, waarin hij toch opgegroeid is". „Verwacht u, dat het zal gaan met Kees als schipper?" „Jongen, ik weet het niet. Ik hoop van wél. De tijd zal het leeren. Maar ik kan en mag toch Kees niet aan den dijk zetten? Stel nu eens,-dat we een schip per aanstellen, omdat we gelooven, dat het met Kees niet gaat, zal hij dat niet zijn heele levei. ons zeer kwalijk nemen? Het is best mogelijk, dat hij dan heele- maal de verzenen tegen de prikkels slaat. Dat kan ik als moeder niet op mijn ver antwoording nemen, Jan. Kees isvoor mij een gebedskind. Altijd geweest, de 'laatste jaren zeker. We mogen toch altijd hopen, dat God ons gebed verhoort, en hij betere wegen inslaat. Vergissen we ons of wordt dat gebed niet verhoord en blijkt, dat hij absoluut; onbekwaam ia Zeeuwschen Polder- en Waterschaps- bord »a' dif jaar te Hulst en wel op Za*erd'g J'*'i "Worden gehouden. In deie verga .dertig, die om 11 uur op- het Stadhuis aanvargt, worden, na af handeling V.Ü de huishoudelijke zaken, mededeelingen door het Bestuur gedaan, o.a. over het rapport inzake de bezol diging van ontvangers-griffiers, waarna Ir D. Hille Ris Lambers een voordracht zal houden over „Voor en tegen van boomen en struiken langs dijken en wegen". De verbinding HoedekenskerkeGoes MiddelburgVlissingen. Sedert ruim een week is een directe tram ingelegd van Hoedekenskerke naar Vlissingen en terug. Van Hoedekenskerke vertrekt die j tram te 12.25, van Kwadendamme (fac) 1 te 12,31; Nisse (fac) 12.35; van 's-Gra- venpolder'sHeer Abtskerke 12.38; Goes aankomst 12.47, vertrek 13.20; i Arnemuiden 13.39 en 13.40Middelburg r' 13.47 en 13.49; Vlissingen aankomst 13.58. Van Vlissingen 15.07; Middelburg aankomst 15.16, vertrek 15.18; Arne- muiden 15.25 en 15.26; Goes 15.45 en 16.06; 's-Gravenpolder's-Heer Abts kerke 16.15; Nisse (fac) 16.18; Kwaden damme (fac) 16.22, aankomst Hoede kenskerke 16,28. Opgeheven is de tram, die te 12.22 van Hoedekenskerke naar Goes vertrok en die, welke te 16.10 van Goes naar Hoedekenskerke reed. Tusschén Goes en Middelburg en om gekeerd is een verbetering gekomen, doordat des avonds te 21.15 een trein van Goes vertrekt, van Arnemuiden te 21.35; aankomst Middelburg 21.42. Van Middelburg keert deze tramtrein terug te 22.30, van Arnemuiden 22.38, aankomst Goes 22.57. (Genoemde tramtreinen rijden tot nader order. Middelburg. Zwemcursus. By de eerste les van d^n zwemcursus, uitgaande van „Vreug de en Arbeid" en gehouden in de Zwem school nabij de Meelfabriek, heeft de heej- Lhntermans, Provinciaal leider van „Vreugde en Arbeid" de aanwezige cur sisten én ook den zwemleeraar jen den plaatselijk leider van „Vreugde en Ar beid" verwelkomd. Spr. heeft er in zijn kort openingswoord o.a. op gewezen, dat het doel van de cursussen is de leden van het N.A.P. tegen zeer lagen prijs in de gelegenheid te stellen, de zwem kunst machtig te worden. Jubileum. Heden (Woensdag) her denkt de heer A. J. P. Romijn, alge meen procuratiehouder van het kantoor Middelburg van de Rotterdamsche Bank- vereeniging, den dag, waarop hij vóór 25 jaar op dat kantoor in dienst trad. De directeur, van het kantoor heeft den jubilaris met dezen feestdag gecompli menteerd en deed dit gepaard gaan met een geschenk in den vorm van een boek werk. Noodwinkel wordt gesloopt. Op den Dam is men bezig met het sloopen van den houten winkel van de Firma Simon de Wit, dus den eersten nood- winkel, die in 1940 na de catastrophe van Mei, is opgebouwd. Geen muziekuitvoering. Deze week zal in afwijking van den regel geen mu ziekuitvoering op het Molenwater plaats hebben. Bekeuringen. De politie bekeurde weder een bestuurder -van een bespan nen voertuig, die geen richting aangaf en twee personen wegens het rijden met meer dan twee personen naast elkaar. Goes. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen D.N.P., wegens onvol doende verduistering van zijn woning en tegen A. J. K. wegens het onbeheerd laten staan van zijn rijwiel. Wij wijzen er nogmaals op, dat het krachtens de onlangs in werking getre den nieuwe politieverordening vérboden is fietsen onbeheerd op den openbaren weg te laten staan. Zij moeten van een slot zyn voorzien of anderszins bewaakt worden, Zuid-Beveland. Wilhelmlnapolder. Korfbal. Gis teravond speelde hier, onder groote be langstelling van het publiek K.V.W. II (Korfbalvereen. Wilhelmlnapolder) een vriendschappeiyken wedstrijd tegen Uni- tas TI! uit Kloetinge, Ruststand 20 voor Unitas. Uitslag 4—1 voor Uni- tas m. Wolphaartsdijk. In de vergadering van aandeelhouders van de Weegorug „De Hoop" (Locaalspoor dorp), bleek, dat er in het afgeloopen boekjaar wa ren gewogen 2042308 K.G. suikerbieten, 3591991 K.G. aardappelen, 406328 K.G. ajuin, 1428947 K.G. hooi en stroo, 646138 K.G. diversen, 4541 K.G. graan, 14 stuks vee. Totale opbrengst aan weeg loon f 1002,91. Als bestuurslid werd herkozen de heer Jac. Remijnse. Als weger en reserve weger werden herbenoemd' de heeren H. van Leerdam en F. Bebelaar. Wegens zijn drukke werkzaamheden had het bestuur besloten f 75 toeslag te geven op het loon van den weger H. van Leerdam. Het weegloon werd onveranderd vast gesteld. Besloten werd om een gedeelte van den rijweg van de weegbrug tot de losplank te verbeteren. Als dividend werd den leden uitgekeerd 12 Wemeldinge. Gisteren had onder groo te belangstelling de teraardebestelling plaats van wijlen den heer J. Linden- bergh, in leven aannemer alhier. Aan de groeve werd het woord ge voerd door een afgevaardigde van het Hoofdbestuur van den Ned. Aannemers- bond, die den overledene als bestuurs lid herdacht en hem schetste als een stoere werker met een taaie, onverzette lijke wilskracht. De heer B. van der Straaten, secre taris van den Zeeuwschen Aannemers- bond afd. Zuid-Beveland, sprak woorden van groote dankbaarheid jegens den overledene, die jaren voorzitter van ge- melden bond is geweest. Verder sprak de heer Van Hulle, aan nemer te Oosterland, als collega woor den van dank voor den jarenlangen om gang met den overledene. Dr Gnirrej) sprak als voorzitter van het Fanfaregezelschap „O.K.K.", waar van de overledene de oprichter is ge weest en thans nog eere lid was. Een afgevaardigde uit een groep employé's van verschillende bedrijven van den over- Is Moeke 2f9zeer v°or^®^rgf' Verrijd be v et P£ kleine GROOfE tube 60 ct. Normale tube SI ct. VUIUO GOED D^QDELM^N PSODUCTi voor het bedrijf of dat hy het opzettelijk verwaarloost, dan kunnen we altyd nog zien. We moeten het in elk geval pro- beeren. Wanneer het met Kees verkeerd loopt, dat Heere moge ons er yoor bewa? ren, dan moeten wij geen zelfverwijt heb ben. Dat zou het geval zyn, als we hem nu terzyde stelden". Jan kan in de redeneering van moeder inkomen, hoewel het hem aan het, hart gaat, dat Kees schipper worden zai, ter- wyl hy, en vele anderen, er vrijwel' zeker van zijn, dat er niets van terecht komt. Het is een hard gelag. Ziet moeder op zyn gelaat zyn ge dachten? „Je moet bedenken, dat Kees mijn oudste jongen is en jouw broer, Jan", zegt ze zacht. En dan doet Jan, wat hij in geen ja ren meer heeft gedaan: hij kust zijn' moeder op het voorhoofd. Om dan te vertrekken. Ja, ja, overmorgen komt hij. En Krina komt mee. Als Kees zijn ver stand nu maar gebruiken wil, dan kan het heele geval in goede harmonie wor- i den afgewikkeld. Dat is verreweg het beste. Hy zoekt 'volstrekt geen herrie. Maar hy mag toch opkomen voor de zaak van zyn moeder, die meteen de van de kinderen, is, van Kees in« cluis? s Moeder Olieheerd begrypt hem wel. Zy ziet geen, andere oplossing van het geval, maar die bevredigt haar niet, ook al heeft zy het zóó met haar man be sproken, eenigen tijd geleden. Die zag ook geen anderen weg. Maar beiden had den er een zwaar hoofd in en dat heeft zij nu nóg. Kees als hoofd van het be drijf? Het is zeer riskant...... Nog geruimen tyd blyft de weduwe Olieheerd alleen achter, als Jan vertrok ken is. Alex en Marie zijn naar Bram- berg, voor zoover zy weet. Over een paar weken zijn die twee getrouwd. Had zy ooit kunnen denken, dat zy dan als een eenzame zou, zijn? Betrapt zy er zich nu nog niet op, dat zij naar den motor staat uit te kijken, Vrijdagsmiddags of tegen den avond, in de meenning, dat de hand van Freek uit de stuurhut komt, om haar alvast te groeten? Moeder Olieheerd heeft een moeilijk oogenblik. Niemand ziet, hoe tranen over haar wangen druppelen. Maar dan veegt zij die haastig weg. En zij vouwt de handen, zy kent immers de eenige plaats waar zy terecht kan? Het is al zeven uur, dien Vrijdagavond als de „Eben-Haëzer" aan de kade meert. (Wordt vervolgd.) ledene uitte eveneens woorden van groo te dankbaarheid jegens hun patroon. Tot slot heeft Ds de' Bruyn na voor lezing van een gedeelte uit de Heilige Schrift," met dankgebed» deze droevige plechtigheid besloten. Een familielid heeft namens mevr. Lindenbergh de verschillende sprekers dank gezegd voor de eer den overledene bewezen. Walcheren. Meliskerke. Een dezer dagen werd o'p een boerderij, waarvan de bewoners op het veld aan het werk waren, inge broken. Aangifte bij de politie werd gedaan. Na een uitgebreid onderzoek mocht het den gemeente-veldwachter gelukken een zekeren J. P. uit Vlissin gen aan te houden. Uit het onderzoek bleek, dat de gestolen goederen reeds in handen van derden ter ruiling voor voedingswaren, waren overgedaan. Verdachte is voorgeleid voor den Offi cier van Justitie te Middelburg. ,Dfe burgemeester heeft besloten om voortaan eiken Vrijdag tusschen 10 en 12 uur de vuilnis der gemeente op te doen halen. De z.g.n. aschbakken worden opgeruimd en het is verboden vuilnis daarin te gooien. Uitslag van de Veulenkeuringen, gehou den door den Bond van Zuid-Beveland- sche Paardenfokkers. Keuring Krabbendijke. Merries geboren 1940: le pr. Dora van Waarde, en 2e pr. Lotta van Waarde, van C. Mol, Waarde; 3e pr. Cora, van L. J. Boot, Kruiningen; 4e pr. Carla van Erna, van A. J. Boone, Kruiningen; 5e pr. Hergo van de Maire-Ho'eve, van L. B. van Nieuwenhuijzen, Rilland; 6e pr. Daisy van Reigersberg, van W. C. van der Werff, Rilland; 7e pr. Jelly van de Maire-Hoeve, van L. B. van Nieuwen- wenhuijzen, Rilland. Merries geboren 1941le pr. Coba van Castorine, van A. J. Boone, Kruiningen; 2e pr% Ceres van Welgelegen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3e pr. Mazette, van W. C. van Goïsel, Rilland; 4e pr. Calinc van Welgelegen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Merrieveulens geboren vóór 1 Mei 1942: le pr. Addy, van B. van Nieu wenhuijzen, Rilland; 2e pr. Donna van Welgelegen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloe-o tinge. Merrieveulens geboren na 30 April 1942: le<pr. Hilda van Castorine, van A. J. Boone, Kruiningen2e pr. Annie van de Maire-Hoeve, van L. B. van Nieu wenhuijzen, Rilland. Hengstveulens geboren vóór 1 Me) 1942: le pr. Kees, van M. A. Kostense, Kruiningen2e pr. Nico van Waarde, van C. Mol, Waarde; 3e pr. Frans van Rei gersberg, vaii W. C. van der Werff, Ril land. Hengstveulen^ geboren na 30 April 1942le pr. Floris van Reigersberg, van W. C. van der Werff, Rilland; 2e pr. Adrie van de Maire-Hoeve, van L. B. van Nieuwenhuijzen, Rilland. Keuring Heinkenszand. Merries geboren 1940, groote maat: le prijs Claronne van Öudelande, van J. de Jager, Öudelande; 2e pr. Kitty van Selnisse, van I. A. Jan- se, 'sHeer Arendskerke; 3e pr. Cora, van Johs. Driedijk, Wolfaartsdijk4e pr. Aline, van M. de Jonge Pz., Ovezande. •Merries geboren 1940, kleine maatlé pr. Emma/ van M. van 't Westeinde, Ove zande; 2e pr. Erna van Rimmershoek, van P. de Maaker, Wolfaartsdijk; 3e pr. Olmanda van Arendskerke, van G. M. Nijsse, 'sH. Arendskerke; 4e pr. Irene, van C. J. van den Dries, 's Heerenhoek. Hengsten geboren 1941: le pr. Benïo, en 2e pr. Simon van Achterduin, van J. van 'tWest.eindeVermue, Nieuwdorp; 3e pr. Alva, van M. Verinue, Lewedorp^ 4e pr. Hans van Hollestello, van Jacs. Boonman, Ovezande. Merries geboren 1941: le pr. Annie van Borssele, van P. Dekker, Borssele2e pr. Olga, van A. van Strien, Wolfaarts- dyk; 3e pr. Frida van Dijkzicht, van M. A. Geelhoed, 'sH. Arendskerke; 4e pr. Irma van Öudelande, van J. de Jager, Oudelandê; 5e pr^ Bertha, van H. Ver mue, 's Heerenhoek; 6e pr. Cozine van Welgelegen, van C. J. van den Dries, 's Heerenhoek7e pr. Bertha van Wel- tevree, van H. Driedyk, Driewegen; 8e NIEUWE ZEEPBONNEN. Gedurende het tydvak van 1 Juli tot en met 15 Augustus a.s. geven de vol gende bonnen recht op het koopen van de daarachter vermelde hoeveelheid zeep. De met „Algemeen 335" gemerkte bon geeft recht: hetzy op het koopen van een stukje van 75 gram eenheidstoilet zeep 21 pet.; hetzij op het koopen van een stukje van 28 gram luchtgevulde eenheidstoiletzeep 57 pet.; hetzij op het doen wasschen van 8 kilogram droge vuile wasch. Voor zoover voorradig kan voorts te gen inlevering van bovengenoemden bon gekocht worden: hetzy 45- gram' huis houdzeep; hetzij 50 gram zachte zeep. De met „Algemeen 336" gemerkte bon geeft recht op het koopen van 250 gram waschpoeder of zeeppoeder (oude of nieuwe samenstelling) of op het doen wasschen van 12 kilogram droge vuile wasch. De met „L Zeep" gemerkte bonnen der kaarten, welke aan kinderen beneden den leeftijd van 8 jaar zijn uitgereikt, geven recht op het koopen van 250 gram waschpoeder of zeeppoeder, benevens, hetzij 75 gram eenheidstoiletzeep 21 pet., hetzij 28 gram luchtgevulde eenheids toiletzeep 57 pet., hetzij, voor zoover voorradig, 45 gram huishoudzeep of 50 gram zachte zeep. Voorts geven cfëze bonnen recht op het doen wasschen van 20 kilogram droge vuile wasch. De met „L toiletzeep" gemerkte bon nen der kaarten, welke kinderen bene den den leeftijd van 2 jaar ontvangen hebben, geven recht op het koopen van 75 gram toiletzeep 80 pet. De vóór of op 30 Juni 1942 bij den handelaar ingeleverde bonnen „algemeen 211", „algemeen 228", „algemeen 272", „algemeen 293", „algemeen 300", „G zeep", „H zeep", „I zeep", „J zeep", „K zeep" en „een rantsoen zeep" geven recht op het koppen van: hetzij 2 stukjes van 75 gram eenheidszeep 21 pet., hetzij 2 stukjes van 28 gram eenheidszeep 57 pet., hetzij 250 gram waschpoeder; of, voor zoover voorradig, hetzij 90 gram huishoudzeep, hetzij 100 gram zachte zeep, hetzij 250 gram zeeppoeder (oude of nieuwe samenstelling). Men dient er rekening mede te hou den, dat op 1 Juli nog niet bij alle win keliers een voldoende hoeveelheid zeep j voorradig zal zijn om diréct geheel aan de vraag te voldoen. Verwacht kan ech ter worden, dat het gedurende dit tijd vak een ieder mogelijk zal zijn, alle zeep te koopen, waarop hij nog recht heeft. pr. Mirza van Dijkzicht, van M. A. Geel hoed, 's H. Arendskerke9e pr. Blondien van Even Buiten, van G. M. Nijsse, 's H. Arendskerke. Merrieveulens geboren na 30 April 1942: le pr. Diana van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 2e pr. Hen- riëtte van Brunswijk, van Gebrs. Ver donk, Nieuwdorp; 3e pr. Meta van Oud-Sabbinge, van Joos van Dam me, Wolfaartsdijk; 4e pr. Heza van Brunswijk, van Gebr. Verdonk, Nieuw dorp 5e pr. Mina van Borssele, van P. Dekker, Borssele6e pr. Elza van Schelp kreek, van Jacs. van 't Westeinde, Nieuw dorp. Merrieveulens geboren vóór 1 Mei 1942 le pr. Mina, en 2e pr. Liezette, van A. van Strien, Wolfaartsdijk; 3e pr. Toos van Achterduin, en 4e pr. Nellie van Schelpkreek, van Jacs. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 5e pr. Minerva van Dijk zicht, v&n M. A. Geelhoed, 's H. Arends kerke 6e pr. Dora van Domeinplaat, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 7e pr. Clai- rona van Bijsterhof, van Johp. Driedijk, Wolfaartsdijk; 8e pr. Draga van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Hengstveulens geboren vóór 1 Mei 1942: le pr. Claron van Bijsterhof, van Johs. Driedyk, Wolfaartsdijk; 2e pr. van W. van 't Westeiijde, Borssele3e pr. Franklin van Landmanslust, van H. Ver mue, 's Heerenhoek4e pr. Tonny van Achterduin, van J. van 't Westeinde Vermue, Nieuwdorp; 5e pr. Clairon van Ovezande, van P. de JongeAcda, Ove zande. Hengstveulens geboren na 30 April 1942: le pr. Karei van Hollestelle, van Jacs. Boonman, Ovezande; 2e pr. van Jacs; Priester, Borssele; 3e pr. Ko- vacs van Catalinenhof, van J. Dekker, Borssele; 4e pr. Floran van Landmans lust, vein H. Vermue, 's Heerenhoek. Rommel en Kesselring, de overwinnaars van den Tobroek-slag. De voortreffelijke samenwerking van het pantserwapen onder leiding van generaal-veldmaarschalk Rommel en van het luchtwapen onder leiding van generaal Kesselring maakte het succes mogelyk, Deutscher Verlag-Recla-P,K. Valtin Gojer-Pax Holland >m Beroepen (vac. E. Schroten te Utrecht. Aangenome (vac. wylen J. G. kerkerker te Oos St. Oedenrode, N. len), cand. A. C. Rotterdam-Charlo Chr. Bedankt: vc D. Biesma te Dro Hulp G e r e fK e naar Drachten (v arbeid), cand. R. den; naar Maassli Leiden. Kostersjubilei Maandagavond de vergadering voogden en notab gehuldigd ter gel jarig jubileum als Kerk te Grijpskerl ken door den pas Loon en den pres Cevaal, die beidei ten voor de wijze werk vervulde. VD mens de gemeente handigd als herin leum (met de kei op) en een envelop aan zijn vrouw'ee aangeboden. Nada al déze bewijzen dank had betuigd dit officieele ged< Hierna bleef men zelligen kring bije A. van <A/een Souburg is berici Voorburg, tengevc tig ongeval is over Veen, die 35 j van de school me Oranjeplein te S o dag is zijn stoffeli burg ter aarde be RECHT Arrond.-Rechtbe Uits S. de Bath, 25-. P. de Lange, 25 j. beiden havenarbeid hadden zich aldaai op 12 Mei j.l. door gang verschaft tot aldaar staande au schillende colli's m men. Voor de L. gev. straf van 10 anderen 8 tand. AU arrest. Uitspraak: aftr. voorarrest, J M. A. J. de R. 6 n Twee Belgen, E jarige leurder en d< G. van Boxlaer, b< (B.) hadden den 1 Ploeg, die in de rei van zijn beroep op gem. St. Jansteen, slag genomen zak men, aangevallen beide gedetineerde Officier een vrijhe terwijl hij tegen der eveneens uit St. Nii straf vroeg, wegen; het beslag van he hem afgenomen brc van voorarrest. Ui mnd. met aftrek, J. en onmiddellijke in v. B. 6 mnd. met a Ter zake diefstal totaal ongeveer 270 zijn patroon, den Nieuwland, eischte gev. straf tegen OFFICIEELE MEDE Nieuwe adressen va organisatie voor producten De Bedrijfsorganii kerbouwproducten v dacht op de nieuwe de Bedrijfsorganisati onder haar ressorte- bedrijfsorganisaties Aan- en Verkoopbu: kerbouwproducten, te 's-Gravenhage. Bedrijfsorganisatie bouwproducten: W D.D.D°) (teL 183456' Onderbedrijfsorgaii Granen, Zaden en Wassenaarscheweg 81 t Af deelingen Bloei Industrie en Bonnei van deze Underbedn z0n echter gevestigd singel 66—67 (tel. 1 letters E.E.E.E.). Onderbedrijfsorgan Zaaizaad en Pootgoec scheweg 80 ttel. letters D.D.D.). Onderbedrijfsorgan Aardappelen: Wass 183456, i De Afdeé administratie van bedrijfsorganisatie is vestigd: Z.O. Binnen:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2