EïkJli KERK EN SCHOOL GEMENGD NIEUWS UIT DE PROVINCIE BURGERLIJKE STAND LAND- EN TUINBOUW TELEGRAMMEN WENKEN OP TECHNISCH GEBIED Ned. Herv. Kérk. Viertal: te Groningen (vac. Prof. Dr H. v. Oyen), J. C. J. Dflkstra te Mep- pel P. J. Mackaay te Niéuw-Amsterdam, A. Oskamp te Haren en A. A. Wildschut te' Rotterdam-C. Beroepen: fe Dwingeloo (vac. G. j. J. Rensink), W. E. H e ij b o e r te Ouwerkerk (Duiveland)te Gene- muiden (vac. wijlen T. v. d. Hee), A. A. Koolhaas te Daarle; te Groningen (vac. j C. E. v. Herwerden), M. Groenenberg té Vlaardingen; te Maassluis, (vac. A. J. Boaman), P. W. Spruijt te Mijnsheeren- land. Geref. Kerken. Beroepen: te Giessen Oude- en Nieuwkerk (vac. J. H. Mulder), J. J. Beukenkamp te Hardinxveld. Aangenomen: naar Bilthoven (vac. S. R. Smilde), J. Groen Jr te Kra- lingscheveer. Chr. Geref. Kerk. B e r o e p e n: te Vlaardingen, H. Vis ser Mzn te Middelharnis. Bedankt: voor Bunschoten, I. de Bruijne te Deventer; voor Sneek (vac. J. C. Maris), W. Ruiter te Dedemsvaart. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te Leiden, Dr K. H. Boersema, voorg. der Ver,, van Vrijz. Herv. aldaar. Geref Ker.k: benoemd te Henge lo, cand A. L. Bos, aldaar (herbenoe ming). Dr J. J. Bleeker» Dr J. J. Bleeker, em. pred. der Ned. Herv. Kerk, wonende tel Apeldoorn, herdenkt 27 Juni a.s. den dag, waarop hij voor 45 jaar het predik ambt aanvaardde. De jubilaris werd in 1869 geboren en in 1895 candidaat in Noord-Holland om 27 Juni 1897 te Knijpe in zijn eerste ge meente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1899 naar Westerlee, welke standplaats in 1904 met Tiel verwisseld werd. In 1910 werd Dr Bleeker predikant te Dronrijp, welke "gemeente hij 27 jaar heeft gediend om 1 Oct. 1937 eervol eme ritaat te ontvangen. Ds J. B. G. Croes. Naar wij verne men is Ds J. B. G. Croes te 's Graven- hage, em. pred. der Chr. Geref. Kerk, voorheen te Vlissingen, opnieuw ter ob servatie in een der ziekenhuizen opge nomen. De eeriheid dieir1 Kerk. Naar wij ver nemen heeft de kerkeraad der Geref. Kerk van Voorburg de bidbrief, die de generale synode aan alle Geref. Kerken in ons vaderland zond, waarin zij deze kerken opwekte tot een bidstond voor de eenheid aller Gereformeerden nu het 17 Juni j.l, 50 jaar geleden was dat de Chr. Geref. Kerk en de Ned. Geref. Kerk in eensmolten, toegezonden aan den kerke raad der Ned. Herv. Gem. aldaar, zulks in het vertrouwen, dat de zaak der ker kelijke eenheid van alle Geref. belijders ook daar de biddende aandacht hebben zal. D© kerkeraad der Ned. Herv. Gem. antwoord.de, onder dankzegging voor de toezending, „dat hjj zich solidair met den Geref. kerkeraad verklaart in het schuld besef ten aanzien van onze kerkelijke ge- deeldheid. Ook wij verlangen naar de kerkelijke eenheid van allen, die den Heere Jezus Christus belijden als hun volkomen Zaligmaker". De kerkeraad oordeelt, dat „echter door reorganisatie de belijdenis onzer 'kerk kerkelijke gel digheid moet verkrijgen vóórdat er een vruchtbaar gesprek tusschen onze ker ken kan worden ingezet. Uw schrijven is voor ons een vingerwijzing, dat dit ge sprek, zoodra het mogelijk zal zijn, on middellijk kan aanvangen onder hoopvol le perspectieven". De kerkeraad besluit met den wensch, dat God de gebeden vermenigvuldige „zoowel bij u als bij ons, dat in een niet ver verwijderde toekomst de kerkelijke scheidsmuren tusschen de Geref. Kerkeh in_ Nederland en de Ned. Herv. Kerk niet" meer bestaan" en hij deelt ten slotte mede, dat ook in zijn godsdienstoefeningen j.l. Zondag is ge beden voor de eenheid der Kerk. Nieliwe predi kantspl aatserl. Het Prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft goedkeuring verleend aan het be sluit van het classicaal bestuur van Lei den tot vestiging van een vierde predi kantsplaats bij de Ned. Herv. gemeente van Katwijk aan Zee, zulks met ingang van 1 Juni 1942; idem aan dat van het classicaal1 bestuur van's-Gravenhage tot vestiging van een derde predikants plaats bij de Ned. Her». Gem. van Voor burg, zulks met ingang van 1 Oct. a.s. en tot vestiging van een 20e en 21e predi kantsplaats bij de Ned. Herv. Gem. van 's-Gravenhage, zulks met ingang van 1 Juli a.s. Giften en legaten. Ds J. F. Berkel Ned. Herv. predikant te Apeldoorn, ont ving een gift van f 700, waarvan f 400 voor de diaconie, f 200 voor de Ned. Herv. school te Beemte en f 100 voor de wijkkas. De Geref. Kerk van Rotterdam- Centrum ontving van wijlen mej. P. v. D. een legaat groot f 834.51, w.o. een obli gatie leening 1938, groot f 500. De Rem. Geref. Gemeente te Vlaar dingen ontving tot dekking van het te kort van een onbekenden gever een gift van f 500. Onder de letters N.N.ontving de Ev. Broedergemeente te Zeist voor de Surinamezending een gift groot f350. Examen hoofdakte. Tot voorzitter van de commissie voor het hoofdakte examen te Rotterdam is, benoemd de in specteur L.O. in de inspectie* Brielle, de heer S. Brandsma, wonende N. Ruysch- straat 14, Rotterdam-C. De onderwijzers (essen) in de inspec ties Goes en Middelburg, die zich aan het hoofdakte-examen wenschen te on derwerpen, dienen zich ten spoedigste bij genoemden voorzitter aan te melden. Het schriftelijk gedeelte van het exa men ter verkrijging van de akte van be kwaamheid, bedoeld in artikel 77b der wet tot regeling van het lager onderwijs van .17 Augustus 1878, zal worden ge-— houden op Donderdag 2 Juli a.s. en de mondelinge. examens zullen aanvangen op Dinsdag 14 Juli a.s. Zij, die gebruik wenschen te maken van de gelegenheid om het examen in twee afzonderlijke gedeelten af te leggen (gedeelte A omvat de vakken: opvoed kunde, Nederlandsche taal en letterkun de en geschiedenis; het gedeelte B de overige vakken) moeten hiervan bij de aangifte voor het examen, welke vóór 22 Juni a.s. bij den voorzitter der commissie moet geschieden, mededeeling doen, on der vermelding of het gedeelte A, dan wel het gedeelte B zal worden afgelegd. Indien in het. vorig jaar een gedeelte van het .examen met gunstig gevolg is afge legd, moet het bewijs daarvan bij de aangifte worden overgelegd. Het exa mengeld bedraagt f 12,50 per examen gedeelte en f 20 voor het geheele examen. Zij, die zieh aan het geheele examen wenschen ta onderwerpen, gelieven dit bij de aangifte'te vermelden. Tevens moet .bij die aangifte worden overgelegd: a. de geboorte-akte; b. akte van bekwaamheid als onderwijzer, waar uit moet blijken, dat deze akte ten min ste anderhalf jaar'te voren is verkregen; c. een schriftelijke mededeeling (voor elk vak op een afzonderlijk blad papier en het papier aan één zijde te beschrijven) waaruit omtrent hun studie blijkt: welke geschriften van bekende paedagogen zijn bestudeerd (opvoedkunde)welke be langrijke voortbrengselen der Nederland sche letterkunde nader zijn bestudeerd (Nederlandsche taal en letterkunde) welk(e) vreemde(e) land(en) of land- §tre(e)k(en) nader is (zijn) bestudeerd (aardrijkskunde)welk tijdvak uit de geschiedenis des vaderlands en in ver band daarmede van de algemeene ge schiedenis nader is bestudeerd (geschie denis) - vergezeld Van een ter zake door den adspirant onderteekend schrijven. (Op de mededeeling zelf moet de naam van den adspirant niet voorkomen.) Bij aangifte voor één examengedeelte worden van deze opgaven slechts die ver- eischt, welke betrekking hebben op de vakken, waarin men zal worden geëxa mineerd. Examens. R. U. te Utrecht. Cand. theologie: M. J.. ten Bruggenkate, J. N. Dansen, G. J. Clay, G. v. d. Meu- len, J. E. L. Brummelkamp, A. M. Nor- tier.. Aan de Rijks-Universiteit te Utrecht slaagde voor het theoretisch Tandheel kundig examen 2e gedeelte J. P. B. Ver- 'hey-Pols te Yerseke. Voor het eindexamen der Handels dagschool met 4-jarigen cursus te Mid delburg zijn geslaagd: Rosa Peeters, A. F. v. Doorn, A. Graafhuis, L. R. van Hacke en C. Westveer, allen te Middel burg; F. H. van Adriehem Boogaert te Oostkapelle; P. O, Andriessen en J. Ma rijs te Vlissingen; H. J. Brasser te O. en W. Souburg en H. Meloen te Krab- bendijke. Aögewezen twee. v. Gr. Markt 10 n. Eindhoven; P. J. Harinck en gez., kellner, v. Couwerve- str. 79 n. Zierikzee; A. de Vriend, kan- toorbed., v. Heernisseweg 17 n. Terneu- zen; A. v. Halem, kantoorbed., v. Tulp- str. 24 n. Kapelle (Z.)G. Francke, z. b., v. Jacob Valckepleiii 1 n. Kruiningen P. I. v. Aartsen, volotair ter secretarie, v. Zaagmolenstr. 43 n. 's-H. Abtskerke; P. v. Wieringen, contr. CCCD, v. Oost singel 168 n. Kruiningen; D. v. Paassen, geb. Verburg, z. b., v. Voorstad 45 n. 's-Gravenhage; M. Houterman, geb. Heijnsdijk, z. b., v. Tulpstr. 45 n. Kort- gene; C. de Schipper, geb. Geene, huis naaister, v. Ad, v. Westerwijkbuurt 8 n. 's-H. Arendskerke; M. Bóer, kant.ber. drukkerij, en echtgen., v. Heernissêweg 25 n. 's-Graveiihage; Francina M. Meijer, dienstb., v. Bierkade 1 n. 's-H. Abts kerke; Dirk C. v. d. Hooft, contr. Rijks- kolenbur., v. Tulpstr. 38 n. M'burg; J. Veldkamp, onder-mach. NS, v. M. A. de Ruyterlaan 27 n. Utrecht; J. P. M. Ver meulen, marechaussee, v. Zusterstr. 15 naar Wolphaartsdijk; M. Steenaard, z. b., v. Vogelzangsweg 42 n. 's-Heer Arends-kerke. De strijd tegen den clandestienen handel. Dezer dagen kregen de rijksambtena- ren te Chaam een aanwijzing, dat de landbouwer V. tusschen Chaam en Baar- le-Nassau, op groote schaal clandestien kaas zou bereiden en tegen woekerprij zen aan Belgische smokkelaars 'verkoo- pen. Eenige ambtenaren vatten post in de omgeving van een op ongeveer een km van de boerderij, midden in het veld gelegen schuur, waar volgens verkregen inlichtingen de smokkelwaar moest zijn opgeslagen. Na eenigen tijd begaf de knecht van den boer zich naar de schuur en kwam even later terug met een zak waarin acht kazen van drie kg per stuk zaten. De knecht werd aangehouden en de kaas in besla'g genomen. Bij een ver der onderzoek verklaarde de boer niet te weten van wien de kaas afkomstig Was. Hij zou volgens zijn zeggen in een hem toebehoorend korenveld vijftig ka zen van 3 kg elk hebben „gevonden", die daar door derden moesten zijn ver borgen. Hij zelf wilde er, zoo zei hij, niets mee te maken hebben en had daarom tegen twee Bredanaars, die bij hem eieren kwamen koopen, gezegd, Qok de kazen maar mee te nemen. Dezen hadden zich dat geen twee maal laten zeggen en zij hadden, eenige malen een Prof. Dr Th. Goedewaagen, secretaris-generaal van 't Departement van Volks voorlichting en Kunsten, tijdens zijn rede bij de opening van de De Ruyter- tentoonstelling in het Rijksmuseum te Amsterdam. Pax Holland-De Haan m partij kaas uit het veld gehaald. Bij een huiszoeking bij de beide Bredanaars, de oud-onderofficieren B. en G., konden nog twintig kazen in beslag worden ge nomen. Negen daarvan waren verbor gen tusschen het plafond en den vloer van de eerste eage. Beide mannen be weerden eveneens van boer V. vergun ning te hebben gekregen de kazen gra tis uit het korenveld mee te nemen, Van zelfsprekend worden deze verklaringen maar niet zoo voetstoots aangenomen en wordt een nader onderzoek naar de juistheid daarvan ingesteld. Mede wordt onderzocht waar de, overige in het veld „gevonden" kazen gebleven zijn. Pap van ealciumar se naat gemaakt. Bij eeiï familie te Schinveld heeft zich een ernstig ver giftigingsverschijnsel voorgedaan. Bij een familie D. was een zak calciumarse- naat voor de aardappelbespuiting aan gekomen die de vader op zolder had ge zet, zonder de overige familieleden iets te zeggen'. Bij het bereiden van pap zag de dochter 's avonds het pakje calcium- arsenaat voor meel aan en maakte er een smakelijk papje van. Aanvankelijk merk te men bij het gebruiken niets van het vergif, totdat een oudere dochter, na on geveer een half bord pap te hebben ge geten, onwel werd. Vader D. had intus- schen al een heel bord gëgeten en ook de zoon en de tweede dochter hadden een gegaan, heeft dit op verdere berijding i geen invloed gehad. De houten bescher mer vertoonde ondanks het gedeeltelijk ontbreken van het loopvlak slechts zeer geringe slijtage. Hoewel bij het rijden over klinker- en keiwegen lichte trillin gen in hetstuur ontstonden, waren deze niet zoo hevig, dat zij hinderlijk moetén worden genoemd. Slecht voorbeeld. Er was een onbekende schipper, die o.a. S. Kal- jouw te O.-en W.-Souburg valsche bon nen in handen had gesmokkeld. De bon nen waren eigenlijk vervalseht, want oorspronkelijk waren zij echt. Doch de vervalschte bonnen waren verloopen en weer geldig gemaakt door cijfers te ver plakken. Dat voorbeeld had K, nagevolgd toen hij zelf in moeilijkheden kwam met de bonnen. Hij was n.l. een keer te laat gekomen met het inleveren van zijn bon nen, tengevolge waarvan hij met de oude bonnen zat en geen nieuwe toewijzingen bekwam. Toen had hij het verkeerde trucje toegepast waarmee hij echter lee- lijk tegen de lamp was geloopen. De Eco nomische rechter te Middelburg had K veroordeeld tot een maand gevangenis straf, van welk vonnis hij in hooger be roep kwam. Verdachte bekende het feit te hebben gepleegd, doch betoogde tot zijn daad te zijn gekomen doordat hij zoo krap in de bonnen zat. Voordeel had hij er niet van gehad en de bonnen zijn niet in den handel terecht gekomen. De proc.- generaal vorderde bevestiging van het vonnis. Verzorging van een moeder. Voor de rechtbank te Mid delburg heeft terecht gestaan G. S. uit Baarland, die haar oude moeder onver zorgd zou hebben achtergelaten. Van het veroordeelend vonnis kwam verdachte in hooger beroep doch liet verstek gaan. De proc.-generaal vond echter geen termen aanwezig om verdachte een straf op te leggen. Het bleek n.l. dat de bejaarde vrouw behoorlijk kapitaalkrachtig was, zoodat niet kan worden gesproken van onverzorgd achterlaten. Echter waren wel termen om op andere wijze in te grij pen, doch thans werd vrijspraak ge- eischt. Het Hof heeft arrest gewezen, en verdachte vrijgesproken. Goes. Wegens het fietsen zonder bran dend rood achterlicht is proces-verbaal opgemaakt tegen A. J., P. S. en W. L. v. M.idem tegen P. Z. en G. B. wegens het vervoeren van een kind, waarvoor geen zitplaats'op het rijwiel was ingericht; idem tegen J. P. G. wegens het niet kunnen toonen van het persoonsbewijs. De politie heeft aangehouden W. C. W. en A. K. wegens diefstal van een kip ten nadeele van den landbouwer S. alhier.. De Plantenziektenkundige Dienst doet een beroep op alle aardappelverbouwers om alle aandacht aan den Coloradokever en de bestrijding ervan te wijden, om te voorkomen, dat dit schadelijke insect in ons land vasten voet krijgt, met alle na- deelige gevolgen daarvan voor onze aardappelteelt en voor onzen handel. Let dus op den Coloradokever en voert de voorgeschreven bespuitingen zorgvul dig uit. i Van 13—20 Juni. YERRSEKE. Ondertrouwd: M. Jere- miasse, 35 j. te Wemeldinge en J. West- veer, 34 j. Huwel.-afk.C. Verheij, 26 j. te 's Gra- venhage en C. Lindenberg,. 26 j. te 's Gravenhage, onlangs te Yerseke; J. W. van der Endt, 20 j. en M. Nout, 20 j. ■te Kapelle. Gehuwd: M. A. van Stee,-20 j. en J. P. de Leeuw, 20 j.; J. van de Plasse, 23 j. en J. Bom, 23 j. Geboren: Joost Dingenis, z. v. J. J. de Koeijer en J. M. Waverijn. Levenloos aangegeven: een kind van het vrouwelijk geslacht van J. J. Boers en A. Biersteker. (I. C.) Van 1218 Juni. KRUININGEN. GeborenGeertruida, d. v. H. Jansen en M. Houtekamer. Overleden: L. Sinke, 22 j., z. v. J. Sinke en A. Weststrate. Ondertrouwd: J. P. J. Aertssen, 25 j. en R. M. de Klerk, 23 j.J. Dek, 25 j. en E. C. Eckhardt, 24 'j. Getrouwd: A. van Eenenaam, 33 j. en C. Appalius, 28 j. te Oosterland. C.) aanzienlijke hoeveelheid op. Alleen de moeder had slechts een paar lepels ver orberd, terwijl de bereidster van de pap, die nog in de keuken bezig was, er nog heelemaal niets van gegeten had. Bij al len, die van de gevaarlijke pap gegeten hadden, deden zich weldra vergiftigings verschijnselen voor en na medische hulp te- hebben ingeroepen, werden zij onmid dellijk naar het St. Joseph-ziekenhuis te Heerlen overgebracht. De vader is er *het ergst aan toe, de andere familieleden maken het naar omstandigheden redelijk wel. Houten bescherming voor r ij wielband én. Wij le zen in de Kampioen, het orgaan van den Nederl. Toeristenbond: De heer P. M. Korf te Groningen is er na uitvoerige proefnemingen in ge slaagd van hout een bescherming te vervaardigen, welke over den normalen rijwielband wordt aangebracht en dezen zoodoende tégen verdere slijtage be schermt. Al is de oude buitenband ook nog zoo versleten, de beschermer karé gebruikt worden zoolang de oude band nog lucht houdt. Wij hebben dezen be schermer op verzoek van den heer Korf als voorband beproefd over een afstand van ruim 1000 km, over alle soorten wegdekken en hoewel na 740 km een gedeelte van het ijzerdraad loopvlak zich had los gewerkt en verloren was Let op dien Coloradokever1» De aandacht van alle aardappelver bouwers wordt er op gevestigd, dat het noodzakelijk is, dat zij in hun aardappel- gewas zeer nauwkeurig toezien op de aanwezigheid van de Coloradokever. Eenigen tijd geleden is een groot aan tal van deze kevers uit de zee aange spoeld op het strand van het eiland Walcheren. Dit is toen zeer nauw keurig afgezocht, maar vermoedelijk had een aantal kevers zich reeds over het land verspreid. Het is vermoedelijk hier aan toe te schrijven, dat thans op ver schillende plaatsen inZeeland, de Zuid-Hollandsche eilanden en West N. Brabant vrijwel steeds een enkele kever gevonden wordt in een aardappelveld. Het is van het grootste belang, idat deze kevers worden opgespoord 'en on schadelijk gemaakt en daarom moeten alle aardappelverbouwers niet alleen in de genoemde, maar ook in andere deelen van ons land, in him gewas zoeken naar de ovale, 1 cm groote kever met gele dekschilden, waarop tien overlangsche zwarte strepen Voorkomen en elke vondst moet onmiddellijk tén gemeentehuize op gegeven worden. Elk geval wordt dan door den Plantenziektenkundigen Dienst nader onderzocht en alle maatregelen voor een volkomen uitroeiing worden ter plaatse genomen. MELDT U AAN BIJ HET GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAU LISSABON (A. N. P.). Vancouver be schoten., De Britsche nieuwsdienst meldt uit Ottawa, dat volgens mededeeling van den Canadeeschen minister van Defensie de radiozender van de regeering op bet eiland Vancouver Zaterdagavond door een duikboot is beschoten. De minister beweerde, dat de zender daarbij geen schade heeft geleden. Volgens een ander bericht heeft Schout bij nacht Freeman verordend, dat de kust in de staten Alaska, Washington en Ore gon moet worden verduisterd, als gevolg van de beschieting van het eiland Van couver door een vijandelijke duikboot. TOKIO (D. N. B.). Tokio Asjahi Sjim- boen meldt, dat de thans té Moskou ver toevende Japansche ambassadeur Saidjo aldaar Zaterdag j.l. een onderhoud heeft gehad met Molotow. Het blad voegt hier aan toe, dat de ambassadeur voorloopig te Moskou zal blijven. Het ontstaan van het spoorboekje. Wist u, dat het spoorboekje de meest gekochte, gelezen en rustig-bestudeerde uitgave in Nederland is sinds jaar en dag? 4 De goede spoorwegpolitiek vindt haar uitdrukking in het tot stand komen en de stipte, als het moet ook soepele na leving van de jaarlijksche dienstrege ling. Deze wordt gebouwd op de behoef ten van het groote publiek in juiste harmonie met de mogelijkheden en be langen van het bedrijf. Hierbij kan onmiddellijk op twee be langrijke feiten uit de spoorweghistorie worden gewezen. Allereerst op de in voering van een regelmatige dienstrege ling over het geheele net en het opvoe ren" der snelheden door motorisatie en electrificatie, een gerief tegenover het reizend publiek, dat nog nergens in Europa in dien omvang werd ingevoerd. Daartegenover, het beperken van het. nabjj verkeer 'tea bate van dat op lan gen afstand, de stoptrein dus, die wijkt voor de snelle verbinding. Het gemak dient immers den mensch: voor het tocaal verdeer kreeg de autobus allengs overwegende beteekenis. En daar elke halte en het stoppen van iederen trein arbeidskracht, tijd en geld kost, moest hieruit de eenige juiste consequentie worden getrokken en wel het opheffen van honderden kleinere stopplaatsen. Dit kwam weer een betere en meer economische verbinding der belangrijke centra ten goede en daarmee het lange afstand-vervoer op die lijden. Stoptrein- treinkilometers konden omgezet worden in sneltrein-treinkilometers. In normale tijden bereiken de wen schen of klachten van het publiek ten aanzien der dienstregeling de spoor wegen, hetzij direct in den vorm van brieven of requesten, dan wel via den Spoorwegraad, waarin alle belangheb bende groepeeringen zitting hebben. Daarnaast staan aan de N.S. gegevens ter beschikking, verkregen uit tellingen op de verschillende baanvakken, nauw keurig gedetailleerd met datum, traject, treinnummer en station. Aan de hand van die gegevens kun nen verzoeken op hun juiste waarde ten worden geschat, kan worden nagegaan of een halte gesloten, een aansluiting behouden, uitgebreid of prijsgegeven moet worden. Hoewel er in normalen tijd per. jaar tweemaal een spoorboekje vèrschijnt, wordt toch maar één keer een nieuwe dienstregeling gemaakt en wel die, aan vangende in Mei. De veranderingen, die in October optreden, zijn van onder geschikt bela-ng en bepalen zich tot het wegvallen van treinen en verbindingen, speciaal van belang voor het zomer seizoen en het aanjfhssen van den over gang van zomer- naar wintertijd. i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3